ouwen aan het centrum van Waddinxveen s[o)Ö@g]@(]s WSE klopt Groeneweg Kunstenaars gezocht OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Start leeskring Zeven Muzen en bieb N T E G M E E R U E B R E K BURGEMEESTER HOUDT SPREEKUUR BEZWAAR de St. GROEN TER INZAGE BOUWZAKEN OVERIGE VERGUNNINGEN Wethouder Hans Barth Nu er een plek is gekozen voor het nieuwe centrum, is de volgende fase GEMEENTE LAAT ALLE WONINGEN FOTOGRAFEREN en een nieuwe overeenkomst met de ontwikke laar. We proberen te voorkomen Maar we zitten wel met de knel punten. Het aanpakken van de verkeersproblematiek behoort tot één van onze prioriteiten." „De ontwikkeling van het Cen trumplan is tijdens de vakantie gewoon doorgegaan. Ook al zien de burgers het nog niet, hier wordt keihard gewerkt!" Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl dat iedereen op elkaar moet wachten. Waddinxveen heeft al lang genoeg op het centrum ge wacht. Onze prioriteit ligt nu bij de her huisvesting van Be Fair en Gou we Smash. We laten dit niet wachten tot de plannen voor een centraal sportpark uitgekristali- seerd zijn." www.waddinxveen.nl om de hoek te doen. Ik hoop dat er in de wijk toch die steunpun ten komen." WADDINXVEEN - Twee weken geleden berichtte het Weekblad al over de vorderingen omtrent het centrumplan. Deze week gaan we iets dieper in op de drie grote projecten die nu spelen: de werkzaamheden van het burger panel, het doelgroepenoverleg en de stedenbouwkundige in vulling. Wethouder Barth legt gedetailleerd uit hoe de vork nu in de steel zit. Wethouder Barth wil de activiteiten van het Burgerpanel meer open ma ken om ook de burger op de hoogte te stellen van de ontwikkelingen. „Aan het begin van de centrum- ontwikkeling is aan de Wad- dinxveense burgers gevraagd of ze als klankbord willen funge ren. ontstaan. Het burgerpanel is een denktank waar iedereen onbe lemmerd alles kan zeggen. De le den zitten er op persoonlijke titel en mogen niet buiten het burger- nende discussie voeren met an deren. De leeskring is in opmars! Steeds meer mensen ontdekken hoe veel meer je uit een boek haalt als je leeservaringen met anderen kimt delen. Na het succes van afgelopen sei zoen starten De Zeven Muzen en de bibliotheek in september weer met een nieuwe leeskrin- gronde. Houdt u van lezen? En „Wat betreft de verkeersknel punten moeten we met een grote mate van onbevangenheid zoe ken naar oplossingen. We willen eigenlijk helemaal geen verkeer. WADDINXVEEN - De voetbal club WSE heeft de oefenwed strijd tegen Groeneweg met 3-2 gewonnen. Erik Klijn gaf de Waddinxveners een 1-0 voor sprong. Door twee Zevenhui- zense treffers van Robin van Nieuwenhuizen en Cor Buiten huis kwam Groeneweg voor de pauze met 1-2 voor. Daarna maakte Whalid Assoulymani er 2-2 van waarna Addie van Leeu wen het winnende doelpunt voor WSE liet aantekenen. Wad dinxveen verloor met 6-1 van Bernardus. Patrick Hoogervorst redde de eer. Zestienhoven speelde gelijk tegen Moerkapelle met 2-2 (doelpunten: Guido Stuurman en Paul van Hoven). de volkshuisvesting gaan. Maar er wordt ook overleg gevoerd met de twee sportverenigingen die moeten verhuizen: voetbal vereniging Be Fair en tennisver eniging de Gouwe Smash. Goed overleg is noodzakelijk. Ik stuur de sportverenigingen ook niet voor de lol weg. We gaan ze niet in ene over de schutting kiepe ren. Wij hebben er als gemeente begrip voor dat de sportvereni gingen niet ineens weg willen. Samen gaan we op zoek naar een goed alternatief. Als wij het centrum goed willen invullen, moeten we een breed draagvlak hebben. De voorwaar den daarvan is dat je als ge meente in de etalage werkt. Laat maar zien waar je mee bezig woningen bouwen, bent! Daar voorkom je heel wat bezwaren mee." zoek zijn afgerond. Nu gaan we aan de slag met de uitgangspun ten van het stedenbouwkundig het burgerpa- plan. Om vorm te geven aan die uitgangspunten worden er di verse workshops georganiseerd voor deskundigen en raadsle den. De eerste workshops zijn al geweest. Daarin is er in de eerste vooral gesproken over wat we moeten doen en in een tweede workshop zijn die 'grondstoffen' in een bruikbare vorm gegoten. ZEVENKAMP - Het Cultureel Centrum Orion zoekt voor het 'B'innenste B'uiten' festival kun stenaars die mee willen doen aan een doorlopende tentoon stelling in de verschillende ruim ten van het Cultureel Centrum Orion. Ook is ze op zoek naar muzikanten uit Zevenkamp en omgeving die tijdens dit festival willen spelen. Het 'B'innenste B'uiten' festival is van 25 sep tember tot en met 2 oktober en speelt zich af in en om het Cultu reel Centrum Orion aan de Wol- lefoppenweg 91 in Rotterdam Zevenkamp. Tijdens dit festival kan iedereen komen genieten van de verschil lende kunstvormen uit Zeven kamp. Ook zal er op 2 en 3 okto ber een kunstroute georganiseerd worden die door Zevenkamp, Ommoord en Nes- selande loopt. Wij zijn op zoek naar kunstenaars die willen De Gemeentebalie „Maar al deze voorwaarden ma ken het aan de andere kant ook weer lastig om transparant te werken. We weten dat de com municatie vanuit het burgerpa nel naar de burger niet optimaal is. We gaan kijken of de activitei ten meer open kunnen worden wordt wel om een actieve invul- en er meer naar de burgers via ling gevraagd. Je zit er niet om de media gecommuniceerd kan luistervink te spelen." worden. Ook bestaat er natuur lijk altijd de mogelijkheid voor burgers om zelf in het panel ze tel te nemen. Onlangs hebben er zich weer een seerden aangemeld. Er kunnen adhoc nieuwe leden aanschui ven, leden die bijvoorbeeld al leen meedoen met een onderdeel. Iemand die verstand meedoen aan deze kunstroute. De bedoeling is dat de deelne mende kunstenaars woonachtig in deze wijken hun huis of ate lier open stellen voor publiek ge durende twee dagen. De erva ring in omliggende gemeenten heeft geleerd dat kunstminnen de bezoekers een gerichte be langstelling hebben voor de ge toonde kunstwerken. Hiervoor zoekt Orion nog kunstenaars die hier aan mee willen doen. Kun stenaars die aan de kunstroute en/of aan het 'B'innenste B'ui ten' festival willen meewerken worden van harte uitgenodigd te reageren. Dit kan per mail: cc.orion@zon- net.nl of per post: Cultureel Cen trum Orion, t.a.v. M. Klaren, postbus 85100, 3009 MC Rotter dam. Graag aangeven om welke discipline het gaat en foto's mee zenden. Voor meer info: 010- 4204480. „Het Passagevraagstuk ligt op tafel. We zijn met alle winkelei- genaren in gesprek. Voor een groot deel zijn die gesprekken al gevoerd. De Passage zal niet de Passage blijven. Misschien wor den alle huurwinkels afgebro ken en gaat de Kerkweg weer open. Ik hou die mogelijkheid open. In de buurt van de Passa ge bevindt zich een grote con centratie van senioren. Wij zul len primair naar een invulling van de Passage zoeken die ten goede komt van die ouderen. Maar als ik praat over het cen trum, zie ik een veel groter cen trum voor ogen dan alleen het Sportpark Warnaarplantsoen voor me. Ik zie een centrum dat van de Gouwe tot de spoorlijn loopt en van het Coenecoop Col lege tot aan de Prins Bemhard- laan. Daartussenin maken we het centrum." De gemeente voert een doelgroepen overleg om de wensen van de be langhebbenden zo helder mogelijk te Volgend jaar willen we dat er paar geinteres- krijgen. voor de zomer een drietal projec- „We voeren overleg met ver- ten is afgerond: het stedenbouw- schillende belanghebbenden als kundig plan, het bestemmings- bijvoorbeeld de ondememings- plan en een bepaald vereniging, het Coenecoop Col lege en de organisaties die over Maar natuurlijk spelen er ook nog een heleboel andere zaken. Wat ge beurt er bijvoorbeeld met de winkel- strips in Waddinxveen? Zal de Pas sage verbonden worden met het centrum en hoe zal Waddinxveen de verkeersproblematiek aanpakken? „Met de Waddinxveense onder nemers is afgesproken om een gesprek aan te gaan zodra de lo- catiekeuze bekend is. Dat is nu het geval. Voor Waddinxveen geldt dat een aantal winkelstrips op termijn sowieso geen be staansvoorwaarde meer hebben. We gaan niet wachten totdat dit het geval is. We pakken nu het vraagstuk aan. Maar we willen daarentegen wel 'steunpunten' in de wijk hou den. Waddinxveen vergrijst; dat betekent dat het bestandsdeel ouderen toeneemt. Ouderen zijn gewend om de boodschappen (09-08-2004) bent u altijd op literaire ontdek kingstocht? Meldt u dan zo spoedig mogelijk aan voor een leeskring. Voor meer informatie kunt u te recht bij Lydia Vos (631912) van de Zeven Muzen, of kunt u bel len met Hettie Kolijn van de bi bliotheek (638388) Even langsko men tijdens de openingsuren is natuurlijk ook mogelijk. VERNIEUWING GEMEENTELIJKE WEBSITE VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN ZEVENHUIZEN - In september starten De Zeven Muzen en de Openbare Bibliotheek weer met een leeskring. Voor veel mensen is lezen een ontspannende, boei ende of leerzame bezigheid. Maar lezen hoeft niet uitsluitend iets te zijn waar je in je eentje mee bezig bent. Met een boekje in een hoekje? Ja, maar dan wel achteraf napraten en een span- Hier is het burgerpanel uit heeft van hoeft geen verstand te hebben van winkels. We willen de werk wijze optimaal maken en hech ten erg aan de communicatie met de burger. De gemeente wil de stedenbouwkundige invulling. panel afgerekend worden op met de burger van gedachte wis- Hoe organiseer je het centrum? wat zij hebben gezegd." selen. Wat mij betreft communi- „De voorbereidingen voor het ceren we de uitgangspunten van bodem-, water- en geluidsonder- het stedenbouwkundig plan zo vroeg mogelijk met de bevol king. De deelname aan nel is vrijblijvend. Het panel heeft geen verantwoordelijkhe den of bevoegdheden. Maar er x VERGADERINGEN X WERK IN UITVOERING WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 PAGINA 3 WADDINXVE Met ingang diverse opstallen om een Wat gebeurt er na het gesprek? procedure te wijzigen. OPENINGSTIJDEN DE GEMEENTEBALIE maandag tot en met donderdag 08.30 14.00 uur vrijdag 08.30 - 12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur De op de bezwaarschriften betrekking heb bende stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage bij het secretariaat van de commissie. COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: BDS/Communicatie SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tus- aJrts tl vwr nicer nieuw o un uinrcryrornjiriioriTiuiie voorlopige rechtbank Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. het ver- De gegevens van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien bij de cluster Bouwtoezicht, telefoon 62 48 32 of 62 48 35. 54 75 00 62 47 67 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00 De gemeente heeft het taxatiebureau Tog Nederland opdracht gegeven alle woningen - inclusief garageboxen- in Waddinxveen te foto graferen. Deze werkzaamheden starten woens dag 25 augustus en duren tot oktober. De medewerkers van het taxatiebureau zijn voorzien van een legitimatie, waar u naar kunt vragen. GEMEENTEHUIS postadres telefax website e-mailadres voor informatie, vragen en klachten Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Instituut Sociaal Raadslieden Gouwebad "De Sniep" OPENINGSTIJDEN ANDERE AFDELINGEN Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en KCA elke werkdag van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester Roijers wil de contacten met de burgers ver sterken. Een van de middelen daartoe is een spreekuur. Dit spreekuur kan in principe worden bezocht door alle inwo ners en/of organisaties uit de gemeente Waddinxveen. U kunt zich van tevoren aanmelden via tel. 624 600; zo voorkomt u een (lange) wachttijd en kan de burgemeester zich voorbereiden op het onderwerp. s qeqe- iddinx- controleren op eventuele onjuistheden. Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehou den. Om dat te voorkomen kunt u een verzoeK je voorziening indienen bij de Arrondissements rechtbank 's-Gravenhage, Sector bestuursrecht, t.a.v. de voorzieningenrechter, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gra venhage. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n ver zoek zijn kósten verbonden. Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij de clus ter Bouwtoezicht, tel. 62 48 32 of 62 48 35. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN langs Rijksweg Al 2, 55 essen in verband met de aan leg van een geluidsscherm inzake Spoedwet wegverbre- ding plusstrooK Al 2 Woerden - Gouda. Compensatie van de houtopstand vindt plaats in de middenberm. t&üaSê De werkzaamheden duren ongeveer 3 maanden. De over last voor bewoners wordt zo veel mogelijk beperkt, door het werkterrein zo klein mogelijk te houden en te proberen voor de weekenden de straat dicht te maken. Momenteel werken wij hard aan de vernieu wing van onze website. De site krijgt een echte homepage en het hoofd menu wordt veranderd. Er komt een nieuwe zoekmachine en De Digitale Gemeentebalie wordt uitgebreid en gemoderniseerd. De nieuwe website kan ook beter worden bekeken met verschillende schermresoluties. Het is de bedoeling dat u in de praktijk niets merkt van deze aanpassingen totdat de ver nieuwde site helemaal klaar is (medio septem ber). - BlitsKikkers KinderkledingParties te Waddinxveen: organ!-, seren van "Kids Café, the fun fashion fair" op 2 oktober 2004 van 10.00 - 16.00 uur in de Rijnlandzaal van Hotel Café Restaurant De Unie, Kerkweg-Oost 226. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20040269 Breaeweg IA, het oprichten van een warenhuis 20040273 Bonenakker 9, het gedeeltelijk veranderen en groten van een woning (13-08-2004) 20040274 Staringlaan nabij Noordtunnel, het plaatsen van twee bruggen (16-08-2004) 20040275 Bonenakker 38 en 36, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen (16-08-2004) maken van rondvluchten vanaf het weiland aan het dood lopende stuk Zuidelijke Dwarsweg nabij Traffic Control; Met ingang van 6 september 2004 start burge meester H.C.J. Roijers een spreekuur voor de inwoners van Waddinxveen. Het spreekuur wordt gehouden op elke maandag tussen 16 en 17 uur op het gemeentehuis. Het gaat in eerste instantie om een proef die in december 2004 wordt geëvalueerd. GEEF UW MENING! Sommige wijzigingen zijn mede tot stand gekomen door opmerkingen die wij van bezoekers van onze site ontvin- I gen via een peiling en een enquête. Deze staan op onze website in het nieuwe interactieve onderdeel. Tot het eind j van deze maand kunt ook u nog meedoen aan deze meningspeilingen op onze website. Wij stellen het op prijs I als u ons uw mening laat weten. De volgende sloopvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: 20040246 Noordeinde 4, het slopen van (17-08-2004) 20040260 Onderweg 35, het verwijderen van asbest golfplaten van een bedrijfspand (17-08-2004) BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Gerstakker 98, 1 berk in de voortuin - Piasweg 28a, 1 ingescheurde kastanje in de berm Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Openbare Werken. Op de agenda o.a.: -een bezwaarschrift tegen een besluit tot intrekking van een recht op een bijstandsuitkering, alsmede tot terugvordering van een verstrekte uitkering; -een bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een aanvraag om toekenning van een bijstandsuitkering; '■bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een aan vraag om toekenning van een woonvoorziening ingevolge de Wet voorzieningen gehandicapten; -bezwaarschriften tegen een besluit tot aanwijzing van gronden bij het gebied "de Triangel" als gronden waarop de art. 10 t/m 4, 26 en 27 Wet voorkeursrecht gemeenten van toepassing zijn. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes j weken na de verzenddatum van de beschikking een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. De werkzaamheden zijn bedoeld om inwoners via de I gemeentelijke website meer en betere informatie te bieden sen ha~ kjes verme|de 3^.- door het gemeentelij belastmgbestand te digitaliserenNa 20040188 Zuidka^e 231het gedeeltelijk veranderen en afronding van de werkzaamheden in oktober kunt u de aege- het ofen van een *oning '8-08-2004) vens van uw e.gen wonmg via de websi e www.waddinx- 20040239 Koning wi||em ||.straat het plaatsen van een dak- veenml bekqken en controleren op eventuele on|uistheden. k o’ he, voorgeve|dakv|ak (17-08-2004) 20040249 Esdoornlaan 25, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning (10-08-2004) 20040264 Koning Willem ll-straat 4, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (1 8-08-2004) VERLEENDE VERGUNNINGEN (o.g.v. APV. of andere wettelijke regelgeving) - Heli-Holland te Bennekom: Verklaring van geen bezwaar m.b.t. het landen en opstijgen van een helikopter voor het Commissie bezwaarschriften externe klachten behandeling vergadert op woensdag 1 septem ber 2004, aanvang 19.30 uur. OPKNAPBEURT ST. VICTORWIJK Vanaf maandag 30 augustus krijgt de St. Victorwijk (ten zuiden van de St. Victorkerk) een opknapbeurt. De trottoirs en de rijweg van de St. Victorstraat, het St. Victorplein en de Ringvaartsingel worden opnieuw bestraat. Gestart wordt bij het industriegebied (aan de zuidkant) van de St. Victorstraat. ADDENDUM NOTA VAN UITGANGSPUNTEN TRIANGEL Het college van B&W heeft op 24 augustus een addendum voor de Nota van Uitgangspunten Triangel goedgekeurd. Van woensdag 25 augustus tot woensdag 22 september 2004 ligt de volledige Nota, inclusief het addendum, ter inzage bij De Gemeentebalie. Ook kunt u de nota down loaden via www.waddinxveen.nl/trianqel. De nieuwe waarde van uw woning wordt eind februari 2005 aan u bekend gemaakt door middel van een waar- debeschikkina die - anders dan u gewend bent - geen afzonderlijk document meer betreft. Met ingang van 2005 is wettelijk bepaald dat de waardebeschikking als een afzonderlijke regel moet worden afgedrukt op de aanslag onroerende-zaakbelastingen. Meer informatie hierover volgt later. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, land- schap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Openbare Werken. Iemand die het spreekuur heeft bezocht krijgt binnen drie weken te horen wat er met zijn opmerkingen is gebeurd. Mensen krijgen geen voorkeursbehandeling omdat ze met de burgemeester hebben gesproken. Ook kunnen proce dures (bestaand beleid) niet worden aangepast om indivi duele problemen op te lossen. Maar als er veel dezelfde problemen aan de orde worden gesteld, kan dit aanlei ding zijn om een procedure te wijzigen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 3