Platina bruidspaar Ik wilde weer terug naar het front B ALINEA Waddinxveen zwemt Wijkagent Elzinga houdt spreekuur September aanbieding Collecte Kanker bestrijding WADDINXVEEN - De col lectant kan KWF Kankerbe strijding komt in de week van 6 t/m 11 september weer bij de Waddinxveners aan de deur. In 2003 heeft KWF in Waddinxveen 14.215,- euro opgebracht. Met het geld dat de collec tanten ophalen wordt er meer onderzoek mogelijk gemaakt. Onder het motto 'Ga borstkanker te lijf' vra gen KWF Kankerbestrijding en de Borstkankervereni- ging Nederland de hele maand oktober extra aan dacht voor borstkanker. El ke collectant kan zich legiti meren. Wie de collectant mist, kan een gift overma ken op giro 26000 ten name van KWF Kankerbestrij ding, Amsterdam. Voor meer info: 0800-0226622 (ma-vr 10.00-12.30/13.30- 16.00) of surfen naar www.kankerbestrijding.nl. Muzikantenvacature bij Concordia Start van klaverjasseizoen WADDINXVEEN - Op dinsdag 7 september a.s start de K.J.V.de Springplank weer met het nieuwe kaartseizoen op de vaste dinsdag avond in de Bar van het tennis centrum Waddinxveen aan deSn- iepweg.Hierbij nodigen wij de leden en klaverjasliefhebbers in Waddinxveen en omgeving uit om op deze avond een gezellig kaartje te leggen in de vier ronden die er per avond worden ge speeld,vanaf oktober word er weer voor de competitie ge- kaart(die overigens niet te veel op de voorgrond meespeelt) De deel name kosten zijn 2 euro per avond incl.lx koffie. Aanvang 20.00 uur. X 30,60 Goede vangst HSW Boetseren en beeldhouwen bij Kreater Goudsch Kamerkoor Voorlichting lasopleiding De Boog aanbiedingsprijs www.balinea.nl Aquanova toiletmat gastendoekje zeepdispenser Korte Tiendeweg 24a, Gouda tel. (0182) 507 184 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2004 PAGINA 11 Kinderen grootste lezers in de bieb WADDINXVEEN - In de week Het echtpaar De Bock-Moonen vierde maandag hun platina-huwelijksdag. (Foto: Liesbeth van der Vis) ondertussen 31 personen. 0182-614422/ info@kreater.nl. WADDINXVEEN BAÖ’EXTIEL 4 ACCESSOIRES leeszaal, de publiekscomputer en internet en bezoeken bijvoor beeld een tentoonstelling of een WADDINXVEEN - De eerste da gen van september zal hij voor namelijk bezig zijn met de werk- Gerard Hazebroek is vanaf vandaag de nieuwe wijkagent in Waddinxveen. (Foto: Liesbeth van der Vis) wer uit Waddinxveen. De 77-ja- rige had al vijftien jaar niet meer gezwommen. De opbrengst van het Ronald Mc Donaldfonds was 1628,44 euro. Van dit geld worden Ronald Mc Donaldhuizen gebouwd in de buurt van ziekenhuizen. Hier kunnen de ouders en broertjes en zusjes van een ziek kind loge ren als hun kind in het zieken huis ligt. procent. Bibliotheken vervullen hiermee een belangrijke onder steunende rol bij het leren lezen, een essentiële voorwaarde om goed te functioneren in de maat schappij. om een aantal proefrepetities te volgen. Ook geïnteresseerden (vanaf 9 jaar) die een blaasinstrument willen gaan bespelen kunnen zijn racefiets. „Het liefst zit ik el ke dag op de fiets, maar dat gaat natuurlijk niet lukken naast mijn functie. van Wentel. Het opleidingsorkest van 18.00 uur tot 19.15 uur en het harmonieorkest van 19.30 tot songs. Na een aantal jaren, tevens ook na het behalen van enkele mu is van harte welkom. Informatie te verkrijgen: 0182-611171. november en 3 december 1904. Aanvang 20.00 uur in Het Zuid- beidzame leven directeur van een passementenfabriek (toele veringsbedrijf voor lampenkap- schaakt in zijn vrije tijd. Beide echtelieden, die de leeftijd van negentig jaar hebben bereikt, genieten nog een redelijk goede gezondheid, al is mevrouw De Bock wat minder goed ter been en wordt de heer De Bock wat vergeetachtig. Op zaterdag 28 augustus vier den zij in Schoonhoven met fa milie en vrienden hun platina- huwelijk te vieren. zich bij Concordia aanmelden, en kunnen dan tevens gebruik maken van proeflessen. Hier voor zijn nog een aantaf blaas instrumenten beschikbaar. Het opleidingsorkest, C-Ak- koord, bestaat uit leerlingen van Concordia Waddinxveen en Ex- 'De Hoge Noot' aan de J.W. Fri- soweg nr. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - De wijkagent van de ge meente Zevenhuizen-Moerka- pelle, R. Elzinga, houdt vanaf 1 september spreekuur in het ge meentehuis aan de Dorpsstraat 89. Hij is daar bereikbaar op elke eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur. Het gaat om een spreekuur, het doen van aangifte is dan niet mogelijk. Het spreekuur is ingesteld om dat het politiebureau in Zeven huizen sinds 1 juni is gesloten. De wijkagent en de andere leden van het politieteam Nieuwer- kerk aan den IJssel - waartoe Ze venhuizen- Moerkapelle behoort - zijn uiteraard ook buiten deze WADDINXVEEN - Hengelsport- vereniging Waddinxveen (HSW) viste j.l. zaterdag de zevende wedstrijd voor de zomercompe titie in de Ringvaart bij Leimui- den. 12 deelnemers hadden een goede en gevarieerde vangst. Bij elkaar werd 52 kilo aan brasem, voorn, kleine winde en baars ge vangen. De uitslag was als volgt: 1. John van Elswijk 9.810 gr, 2. Rinus Reichard 8.750 gr, 3. Henk Romeijn 8.300 gr, 4. Rob Jenner 5.200 gr, 5. Herman Kraan 4.890 gr. Met nog drie wedstrijden te gaan is de stand aan kop: 1. Ri nus Reichard 53.730 gr, 2. John van Elswijk 34.540 gr, 3. Herman Kraan 32.150 gr, 4. Martin van Leeuwen 31.850 gr, 5. Rob Jenner 26.700 gr. A.s. zaterdag wordt de achtste wedstrijd (alleen met de vaste hengel) gevist in de Hei- manswetering. Vertrek vanaf het station NS om 06.00 uur. en zijn spullen naar Waddinx veen verhuizen. Maar, vanaf ko mend weekend zullen Waddinx- veners een nieuw, Mensen willen anno 2004 met di verse media geïnformeerd wor den over uiteenlopende onder werpen. Dan blijkt dat de sterkte van de bibliotheek nog steeds bij Kreater, Kerkstraat 13, tel. ligt bij boeken. 25% van de in woners leent romans of informa tieve boeken. Van de collectie tijdschriften wordt gemiddeld in de regio door iets meer dan 20 procent van de bevolking ge bruik gemaakt. De echte leessterren zijn te vin den bij de kinderen tot 13 jaar. Hier loopt het bereik op tot 85 front," aldus Hazebroek die vier jaar districtscoördinator jeugd was, voornamelijk een kantoor functie. Het wijkagentschap is niet nieuw voor Hazebroek. Ruim zes jaar was hij wijkagent in Ze venhuizen. Daarna volgde het coördinator- schap Jeugd bij district Gouwe IJssel. „Ik was de vraagbaak voor teams over jongeren, liep verschillende processen door, keek over de schouders mee hoe het ging en deed verschillende jeugdonderzoeken. Een leerza me oude Technische School). De voorlichting wordt gegeven in het laspracticum, zodat ook een indruk gegeven kan worden, waar en worden. Het aantal cursisten voor de lan ge lasopleidingen is de afgelo pen jaren gehalveerd, echter de hobbycursussen lassen hebben de afgelopen jaren een enorme groei in aantal cursisten laten zien. De vrijetijds markt is nog steeds groeiende. Ook dit cur susjaar bieden we weer een breed scala aan mogelijkheden zaamheden in Gouda afronden voor hobbycursussen. Voor meer info: SBB Gouda, tel. 0182- 396388 of mail naar info@sbb- gouda.nl. Alle informatie over veners een nieuw, maar de SBB Gouda kan ook nagele- vertrouwd gezicht op straat zen op: www.sbbgouda.nl. zien. Gerard Hazebroek is terug in Waddinxveen. Van '84 tot '94 was hij al coördinator basis poli tiezorg in Waddinxveen. Vanaf vandaag is Hazebroek de nieu we Waddinxveense wijkagent. „Ik wilde weer terug naar het WADDINXVEEN - Muz. Ver. Concordia Waddinxveen heeft spreekuren bereikbaar. Telefo nisch via 0900-8844 (geen spoed, plaats voor muzikanten die een wel politie) en bij spoed 112. Het blaasinstrument en/of slagwerk politiebureau in Nieuwerkerk reeds bespelen of dit graag wil- aan den IJssel aan het Raadhuis- len gaan bespelen. Reeds gevor- plein 50 is geopend van maan dag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Ook is het mogelijk om via de website van de politie contact op te ne men. Op www.politie.nl is informatie me functie; ik heb een goed in zicht gekregen wat er in hulp- verleningsland gebeurt. Maar gedurende die vier jaar in Gouda bleef ik feeling met de praktijk houden. Ik draaide af en toe ook nog eens een nachtdienst mee. Ik ben toch echt een prak tijkmens. Ik wil de straat op," vertelt Hazebroek vanachter zijn nieuwe bureau. Dat was ook de reden die hij opgaf in zijn sollici tatiebrief aan de Waddinxveense politie. De functie als wijkagent vindt Hazebroek ideaal. „Je hebt de praktijk van alle dag, maar tege lijkertijd heb je ook contact met partners van je netwerk. Je praat met allerlei organisaties als de woningbouwvereniging, scho len en de winkeliersvereniging en bent wekelijks op het ge meentehuis. De functie is heel erg divers." Hazebroek volgt de in juni afgetreden wijkagent Pe ter Rubeling op. Samen met de andere wijkagent, Jan Kukler, zal hij de taken voortzetten. „Ik wil de samenwerking zoals die was tussen Kukler en Rubeling graag zo houden. Zij hebben er voor gekozen om Waddinxveen niet op te delen in wijken, maar bei den overal te komen. Hiermee voorkom je dat, tijdens ziekte of afwezigheid, de ander helemaal niks weet van een bepaald ge bied. Natuurlijk heb je elk wel je persoonlijke interesse waar je meer op zult focussen." De be langrijkste eisen voor een wijk agent? „Je moet bereikbaar en betrouwbaar zijn. Dan verdien je al negentig procent van de tevre denheid." De nieuwe wijkagent is in ieder geval voorlopig niet van plan om drastische veranderingen door te gaan voeren. „Je hoeft de dingen niet altijd te veranderen. Als je je werk maar goed doet, daar gaat het om. Wel wil de po litie, maar dat geldt voor heel Nederland, de verantwoorde lijkheid meer daar leggen waar het hoort. Wij moeten niet altijd REGIO - Tijdens het Gouds Cul tuur Festival 2004 is het Goudsch Kamerkoor op ver schillende plaatsen te beluiste ren. Op vrijdag 3 september zijn er tijdens de Museum-nacht bij zondere concerten te beluisteren in het Catharina Gasthuis. Van 21.00 tot 21.50 uur en van 22.30 tot 24.00 uur kunnen bezoekers - mét het koor - door het museum wandelen. In verschillende zalen zingt het koor stukken die bij de verschillende schilderijen pas sen. Op zaterdag 4 september geeft het Goudsch Kamerkoor het afsluitende concert van het Gouds Cultuur Festival in de St. Jan. Dit concert begint om 16.45 uur. Het Goudsch Kamerkoor heeft vacatures voor een alt, een sopraan en een tenor. Van nieu we leden wordt zangervaring verwacht en de bereidheid om zelfstandig muziek in te stude ren. Het koor repeteert op woensdagavond in de Livingsto neschool in Gouda. Wie interesse heeft, kan contact opnemen met Cor Stolwijk, tel. 0182 - 571936. Op digitaal gebied en bij de mondelinge informatie op maat is er nog veel te winnen. Het gaat hierbij vooral om het benut ten van de website van de bibli otheken. Het gebruik van cd- rom's is gunstig en het gebruik van internet Egt bij kinderen tot 13 jaar hoger dan bij mensen vanaf 13 jaar. Het zich ontwikke lende landelijke en provinciale aanbod is een welkome steun in de rug. De opbouw van biblio- theek.nl, de digitale vraagbaak Al@din, de virtuele mediatheek hebben een positief effect op het digitaal gebruik van de biblio theek. Het zijn echter ook deze vormen van dienstverlening die nog veel verder moeten worden ontwikkeld om de belangrijker rol van de bibliotheek als toe gangspoort tot informatie, cul tuur en ontspannende media goed te blijven vervullen. De afgelopen maanden zijn de gegevens verwerkt en kunnen de bibliotheken daarmee aan de slag. Uit het onderzoek is geble ken dat veel mensen gebruik en hout. Ook is er de mogelijk- maken van de bibliotheek. Ruim heid om werkstukken te gieten 40 procent van de bevolking in cement, was, gips, polyester, vanaf 13 jaar komt wel eens in de giethars, tin en brons. Josiah be- bibliotheek Bijna alle basis- vordert het zelfstandig werken schoolkinderen van 6 tot 13 jaar van de cursisten. Hij peilt en be- komen in de bibliotheek. Ook vordert de persoonlijke moge- niet-leden maken gebruik van de lijkheden van iedere deelnemer. Bij het ontstaan van het werk stuk geeft hij aanwijzingen en laat zien waar het om gaat. Af en lezing, toe gaat de cursusgroep op mu- seumbezoek, wat verrijkend en stimulerend werkt. Ook een jaar lijkse expositie behoort tot de vaste onderdelen van de cursus. Aanmelden en meer informatie WADDINXVEEN - Burgemees ter Roijers is maandag op be zoek geweest bij het echtpaar De Bock-Moonen om de felici taties van het gemeentebestuur aan te bieden. Maandag 30 au gustus was het namelijk zeven tig jaar geleden dat de heer en mevrouw De Bock-Moonen in het huwelijk zijn getreden. De heer en mevrouw De Bock zijn geboren en getogen Am- WADDINXVEEN/REGIO - In het voorjaar hebben de bibliothe ken Boskoop, Bodegraven, Moordrecht, Nieuwerkerk aan de IJs sel, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen een onderzoek uit gevoerd naar de behoeften van burgers aan informatie, ontspannende media en cultuur. Tevens is gemeten hoe groot het gebruik is. Onder de mensen die de enquête ingevuld hebben van 6 september starten verschil- zijn VW-bonnen verloot ter waarde van 5 euro. De komende lende cursussen beeldhouwen week krijgen de winnaars bericht, en boetseren. Deze lessen wor den gegeven door Josiah One- mu. In de lessen wordt gewerkt met verschillende materialen: boetseren met klei, was, cement en gips; beeldhouwen in steen sterdammers. Op 57-jarige leef- De heer De Bock was in zijn ar- tijd is het echtpaar in Waddinx veen komen wonen. Na dertig jaar op de Souburghlaan, wo nen zij nu al weer twee en half pen), jaar op de Prins Bemhardlaan. Het echtpaar heeft twee doch ters (waarvan een pleegdoch- daarbij terzijde gestaan. Een ter) en twee zoons. Met de aan- van de zoons heeft later de fa- getrouwde kinderen en briek overgenomen. Beiden kleinkinderen telt de familie hebben zij veel gebridged en de heer De Bock heeft veel ge- zijn mooie prijzen te winnen. De la te Waddinxveen. zaal gaat open om 19.00 uur, de Voor meer info: Joke Bouman, bingo begint om 20.00 uur. Naast de zorg voor het gezin heeft mevrouw De Bock hem bewerkingen van musicals als ook bewerkingen op bekende popsongs. Beide orkesten repe teren altijd op de donderdag- WADDINXVEEN - Op vrijdag 3 Maar ik zorg in ieder geval dat ik avond onder leiding van Jeroen september aanstaande is er weer er minimaal een keer per week Wentel. Het opleidingsorkest een bingoavond in 'De Boog'. U op zit." Naast de tweehonderd van 18.00 uur tot 19.15 uur en bent van harte welkom in het kilometer die Hazebroek weke- het harmonieorkest van 19.30 tot buurtcentrum aan de C. Huij lijks gemiddeld fietst, is hij ook 22.00 uur. De repetities zijn in genslaan 2 in Waddinxveen. Er secretaris van de wielervereni ging in Gouda. Gerard Haze broek en zijn vrouw, inmiddels 26 jaar getrouwd, hebben twee volwassen dochters van 21 en 23 jaar. De wijkagent, die van de mid delbare school rechtstreeks naar de politieschool ging, had er vo rige week zondag inmiddels 32 overheidsjaren opzitten. Hazebroek probeert om de zo veel jaar van functie te verande ren; om de inzet optimaal en de frisheid in de functie te houden. „De komende tijd zal het veel kennismaken worden. Ik heb nog geen wilde plannen. Eerst maar eens kijken hoe het in Wad dinxveen draait." Zijn voorgan ger kreeg bekendheid door de scooter waarop hij in Waddinx veen reed. Zal Hazebroek ook het bekende scootertje als ver voermiddel kiezen? „Mij niet ge zien! Daar ben ik sowieso veel te lang voor. Dan kies ik liever de fiets!" REGIO - Het vak van lasser is niet meer te leren op een VMBO- opleiding. Alleen enkele oplei dingsinstituten zorgen nog las opleidingen die opleiden voor erkende diploma's van het Ne derlands Lasinstituut (NIL). De WADDINXVEEN - De Waddinx- SBB Gouda houdt op donderdag veners hebben zich weer groot- 2 september een voorlichtings- schalig ingezet tijdens de lande- avond van de afdeling lassen lijke zwemvierdaagse. In totaal van 18.30 tot 20.30 uur in het ge- zwommen 616 deelnemers vier bouw aan de Graaf Florisweg 64 dagen lang him 'baantjes'. Gou- webad de Sniep huldigde nog enkele deelnemers. De jongste deelnemer was Bo van der Meulen van vijf uit Bo- hoe de lessen gegeven skoop. De oudste deelneemster was mevrouw A. Erkelens-Lou- C-Akkoord mu ziekwerken die goed in het ge hoor liggen w.o. bewerkingen op WADDINXVEEN - Stichting musicals als ook bekende pop- Wijkwerk de Zuidplas heeft op iedere eerste vrijdag van de maand een koppelklaverjas- avond. De eerste avond is op 3 ziekdiploma's kunnen deze leer- september, daarna 1 oktober, 5 lingen doorstromen naar het harmonieorkest. Het opleidings orkest wordt verder aangevuld honk, Zuidplaslaan 552, Wad- met leden uit het harmonieor- dinxveen. Ieder klaverjaskoppel kest die weer muzikale steun ge- het voortouw nemen." ven aan de leerlingen. De mu- En in zijn vrije tijd? Dan is de, ziekwerken die in het sinds '84 in Waddinxveen woon- harmonieorkest gespeeld wor- achtige, wijkagent te vinden op den zijn o.a. klassieke werken, of Bingo in derde muzikanten die eventueel in het bezit zijn van een eigen in strument kunnen zich aanmel- celsior Boskoop. Deze leerlingen den bij Concordia, en na een hebben al ongeveer 1 a 2 jaar eventuele bijscholing c.q. opfris- muziekles. Door mee te musice- cursus kunnen zij deel gaan ne- ren in het opleidingsorkest kim men in hetzij C-akkoord of har- nen zij op deze manier orkester- Koppelklaver- monieorkest afhankelijk van hun varing opdoen. C-Akkoord niveau. Alvorens men begint speelt eenvoudige bekende mu- jasavond te vinden over de politie in het met deze bijscholing, krijgt men algemeen en het mailadres staat eerst de gelegenheid erop vermeld. Tevens kan via deze internetsite aangifte wor den gedaan voor eenvoudige za ken. 7

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 11