I J Jf ALLE ZOMERKLEDING ZOMERSTOFFEN COUPONNEN HANDWERKSTOFFEN 25% KORTING Kom nu de najaarscollectie nieuwe bekijken bij NIEUWE WINTERCOLLECTIE STOFFEN EN WOL 25% KORTING Naaigaren en ritsenlbroekritsen NU EXTRA VOORDELIG Ai ■M lil 1 MCGRFGOR® MJL n MULDERmdde STAT E22L ART l 1 Dorpsstraat 88, Hazerswoude hele meter 3,00 nu per 2 stuks voor 7,50 OP DE Extra veiligheidsmaatregelen bij geldautomaten uitgevoerd u II nu per stuk 10,00 1 MODERN CLASSICS WlWl 10 I f Z' Passage 57, Waddinxveen Tel. (0182) 61 21 27 Geld opnemen bij de geldautomaat is voor veel mensen heel gewoon. Helaas proberen criminelen hiervan misbruik te maken. Banken hebben al verschillende extra veiligheidsmaatregelen getroffen om de veiligheid te waarborgen. Recent nog zijn geld automaten in Nederland voorzien van een veiligheidsmondje op de pasgleuf. U kunt zelf ook een steentje bijdragen. Veilig geld opnemen: een kwestie van doen! i Meldnummers Tips voor het veilig gebruik van de PINpas V w-- Mij 7 7/. Tip ‘I i w ||j| 0000 Ml OPHEFFINGS UITVERKOOP Heleen ■S I Giropashouders: +31 (0) 58 212 60 00 Veilig geld opnemen: een kwestie van doen! Veilig geld opnemen: een kwestie van doen! Partijen die betrokken zijn bij het betalings verkeer, nemen hun verantwoordelijkheid en doen er alles aan om de veiligheid te vergroten. Maar veiligheid is bovenal een gezamenlijke verantwoordelijkheid. Voor alles geldt, dat u zorgvuldig dient om te gaan met uw PINpas en PINcode. De volgende tips kunnen u hierbij helpen. De tips zijn niet alleen in Nederland, maar ook in het buitenland bruikbaar. Reden te meer om deze tips altijd in acht te nemen en zo zélf een bijdrage te leveren aan uw veiligheid bij het opnemen van geld en betalen met de PINpas. n Nederland zijn er ruim 7.500 geldautomaten. I Bij die geldautomaten wilt u veilig geld op I kunnen nemen. De banken en andere betrok ken partijen doen wat mogelijk is om bij al die geldautomaten de veiligheid te waarborgen en waar nodig te vergroten. Zo is er camerabewa king en worden geldautomaten vrijwel dagelijks gecontroleerd op onregelmatigheden. Onlangs is een extra maatregel genomen waardoor crimine len niet langer kunnen toeslaan. De pasgleuf van de verschillende typen geldautomaten die buiten Meer informatie over de preventieve aanpassing van de pasgleuf (veiligheidsmondjes) van de geldautomaten staat vermeld op de websites van de banken. De folder 'Pinnen: hou het veilig' en de sticker met de meldnummers voor het blokkeren van uw pas zijn gratis te bestellen via www.interpay.nl. De folder is tevens te downloaden via www.nvb.nl en www.interpay.nl. 1. Houd uw PINcode altijd geheim en uniek: Vernietig na ontvangst direct het formulier waarop uw PINcode staat vermeld. Schrijf uw PINcode niet op, ook niet versleuteld. Vertel uw PINcode niet aan anderen, ook niet aan vrienden of familieleden. Politie- of bank medewerkers zullen hier ook nooit naar vragen. Kunt u zelf een PINcode kiezen? Zorg er dan voor dat u geen voor de hand liggende code staan opgesteld, is voorzien van een soort veilig heidsmondje, waardoor het niet langer mogelijk is om de magneetstrip van passen te kopiëren. De aanpassing werkt preventief. Als er toch een poging wordt ondernomen om de geldautomaat te manipuleren, dan stelt de geldautomaat zich zelf bovendien buiten werking. 3. Geef anderen geen kans om mee te kijken: Als u uw PINcode intoetst, zorg dan dat u met uw handen en uw lichaam het toetsenbord vol ledig afschermt, zodat niemand kan meekijken. Weiger de hulp van omstanders, laat u niet afleiden en vraag wachtenden om voldoende afstand te houden. Veiligheidsmondjes De veiligheidsmondjes kunnen van vorm verschil len omdat er verschillende typen geldautomaten 2. Bewaar en gebruik uw PINpas zorgvuldig: Berg uw pas na gebruik thuis en buitenshuis direct weer op. Laat uw pas nooit onbeheerd liggen. Berg uw pas bij voorkeur niet op in schouder- of rugtas. Zorg dat uw tas in het zicht blijft. Haal bij een betaalautomaat zelf uw pas door de kaartlezer. Is dit niet mogelijk, verlies uw pas dan niet uit het oog. kiest (zoals geboortedatum, postcode of op en aflopende reeksen) of een code die lijkt op andere door u gebruikte codes. 4. Neem actie als u het niet vertrouwt of als er toch iets misgaat: Neem geen geld op als u zich niet veilig voelt. Indien u vreemde voorwerpen op de geld automaat aantreft, neem dan contact op met de politie of uw bank. Als u vermoedt dat betalen met uw PINpas in bijvoorbeeld een winkel niet veilig is, kies dan voor een ander betaalmiddel en bel het landelijk meldnummer (030) 283 65 55. Controleer uw afschriften regelmatig en zorg vuldig. Klopt er iets niet, bel dan direct uw bank. 5. Blokkeer direct uw pas bij verlies of diefstal: Zorg dat u altijd de meldnummers bij u heeft, ook tijdens vakanties. Sla ze op in uw mobiele telefoon en schrijf ze in uw agenda. Mocht uw PINpas blijven steken in de geld automaat, loop dan niet weg en bel om uw pas te blokkeren. zijn. Vaak geeft het scherm van de geldautomaat aan dat er een veiligheidsmondje is geplaatst. Het doel van het veiligheidsmondje op de pas gleuf is in alle gevallen hetzelfde. Wilt u weten hoe de aanpassingen van geldautomaten van de verschillende banken herkenbaar zijn? Kijk dan eens op de websites van de verschillende banken: daar worden uw vragen beantwoord. Alle geld automaten in Nederland zullen in het najaar van 2004 zijn aangepast. Een optimaal beveiligde geldautomaat is immers een zorg minder. Deze informatie wordt u aangeboden door de Nederlandse banken I Tips voor veilig pinnen Houd uw PINcode altijd geheim en uniek j Bewaar en gebruik uw PINpas zorgvuldig I Geef anderen geen kans om mee te kijken Neem actie als u het niet vertrouwt of als er I toch iets misgaat i Blokkeer direct uw pas bij verlies of diefstal. I I Bereikbaar: 7 dagen per week, 24 uur per dag. Noteer deze nummers in uw agenda en zet ze i in uw mobiele telefoon. Draag ze altijd bij u, ook als u op vakantie gaat. J i Rabobank via Interhelp (ook via collect call): +31 (0) 499 499 112 ABN AMRO pashouders: (0900) 0024 Vanuit het buitenland: +31 (0) 10 282 07 24 j Meldnummers voor het blokkeren van de PINpas I bij verlies en diefstal voor: Dealer van o.a. Arrow, Mc Gregor, Tenson, State of Art, For Fellows, Melka, Van Gils, Desch, Lord Hamilton I Onveilige omstandigheden bij geldautomaten kunt u melden bij de politie of uw bank. Treft I u onveilige omstandigheden aan bij het beta- len met uw PINpas in bijvoorbeeld een winkel, I meld dit dan via het landelijk meldnummer: (030) 283 65 55. I Bereikbaar: maandag t/m zaterdag van 08:30 I tot 18:00 uur, zondag van 11:00 tot 18:00 uur. I Bankpassen: (0800) 0313 I Vanuit het buitenland (ook via collect call): +31 (0) 30 283 53 72 T

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 16