Het oogstfeest is voor iedereen Korting voor bezoeker open dag Opleidingscentrum Hoeveel kunt u nog besparen? OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° G N T E R E M E E U B R E K MILIEUZAKEN RUIMTELIJKE ORDENING COLLECTEROOSTER SEPTEMBER ENERGIEMARKT 2004 OVERIGE VERGUNNINGEN de vlasbloem Het Viswijvenkoor Sootjevisch. (Foto: eigen foto) ■I fokker erin is geslaagd om de kenmerken van de oude rassen, zelfs uit de Franse tijd, vast te het Oogstfeest herleeft de oude tijd en kan met de stoomspuit Voor meer info: tel. 0182-620052 of www.opleidingcentrum.nl. kunnen leven." Met een subsidie van het Minis terie van VROM is door de ge meente, in samenwerking met www.waddinxveen.nl WADDINXVEEN - Met het nieu we cursusjaar voor de boeg houdt het Opleidingscentrum Waddinxveen weer zijn Open dagen. Tijdens deze dagen kan men geheel vrijblijvend eens na der kennismaken met de diverse computeropleidingen die het Opleidingscentrum Waddinx veen in het nieuwe jaar biedt. In het nieuwe jaar zal er naast de standaard computercursussen, zoals o.a. Windows, Word en Ex cel, ook meer aandacht gegeven worden aan workshops Digitale Fotografie en Video bewerking. Weekblad van Waddinxveen zal een checklist komen waarop ie dereen de huidige energiesitu- naar de energiem arkt komt krijgt gericht advies over energiebesparende moge lijkheden in het eigen huis, van mee werkende bedrijven is er door het meedoen met een prijsvraag veel te winnen. Vloerisolatie voor 60 m kosteloos aangebracht is daar een voorbeeld van." Het boerenerf is een aantrekke lijk programmaonderdeel voor ouders met kinderen. Speciaal voor de kinderen zijn er kleine aaibare dieren aanwezig. Van- ZEVENHUIZEN - Zaterdag 4 september wordt om 10.00 uur het veertiende Zevenhuizense Oogstfeest officieel geopend. De vrijdagavond voorafgaand aan het Oogstfeest heeft men dan al kunnen genieten van The Night of Harmony, een jaarlijks terug kerend openlucht muziekevene ment op het dorpsplein. WADDINXVEEN - Energiebe sparing, klimaatverandering, be zuinigen, olieprijzen, gasborin gen in de Waddenzee: bijna dagelijks zijn er berichten die te maken hebben met energie. En energiebesparing. Wat kan, wat moet en wat zou moeten. Grote beslissingen die gemaakt wor den in de Tweede Kamer en in Brussel. Het lijkt allemaal zo ver van het eigen bed. Toch is er ook in het eigen huis vaak nog veel winst te behalen. En dan niet al leen voor het milieu, zeker ook voor de eigen portemonnee. De gemeente Waddinxveen heeft in oktober 2003 het kli- maatplan voor de gemeente vastgesteld. Hiermee heeft de gemeenteraad de afspraak ge maakt dat er hard gewerkt zal gaan worden aan energiebespa ring. Dit voornemen heeft gere sulteerd in een aantal plannen die er allebei voor moeten gaan te waarin uitgelegd wordt hoe zij in het bezit kunnen komen van een gratis EnergieStarters- pakket, een doos met informatie en handige energiezaken. Tevens voor een bezoek aan huis waarbij on derzocht wordt op welke wijze er eenvoudig energie te bespa ren is. Woonpartners Midden- op 4 september een Oogstfeest-demonstratie. Op een schitterende locatie, het grasveld naast de Ned. Her vormde Kerk, zal het roofvogel demonstratieteam "Jerkin” met hun prachtige roofvogels aan wezig zijn. Men kan o.a. bui zerds, valken, uilen, kerkuilen Windstreken" uit Overijssel, en de machtige Amerikaanse zeearend bewonderen. Naast de vliegdemonstraties kan het pu bliek deze prachtige vogels van dichtbij bekijken. Verder is er in formatie aanwezig en begeleiders nadere uitleg en be antwoorden zij graag vragen uit het publiek. Herderin Caria Gerfin zal tijdens een aantal demonstraties van het bekende schapendrijven geven. Vanaf buiten de dorpskern zal zij houden. In vroegere eeuwen gaf de schapen met haar Border Col- dit de eigenaar status en was het lies door de Dorpsstraat richting en weer dingsCentrum ligt een waarde bon klaar die recht geeft op 10% „Op de gemeentepagina van het korting op een computercursus. De Open dagen zijn op donder dagavond 2 september vanaf 18.00 tot 21.00 uur en zaterdag- atie kan inventariseren. Iedereen ochtend 4 september vanaf 9.00 die hiermee tot 13.00 uur in het Computer- Leercentrum. Het Computer- Leercentrum is gevestigd aan het Jan van Beijnenpad 1 te Wad- Naast veel informatie dinxveen (in het Anne Frank Centrum). plaats en wordt het publiek geïn formeerd over de vele taken van de huidige brandweer. Een vast programmaonderdeel waaraan elk Oogstfeest een aan tal nieuwe aspecten wordt toe gevoegd is de tentoonstelling van de oude landbouwtractoren, de stationaire machines en de oude legervoertuigen aan de noordzijde van de Dorpsstraat. Op het Catgesplein, naast de ten toonstelling vindt men voorwer pen uit de tijd dat de koeien nog met de hand werden gemolken. aan energiebesparende maatregelen. Omdat het besparen van energie voor iedereen belangrijk is, wordt er een energiemarkt geor- deze huizen heel veel te bespa- ganiseerd voor alle bewoners en vooral huiseigenaren in de ge meente. Op 18 september zal in de voormalige Kohnstammavo aan de Mauritslaan tussen 10.00 en 14.00 uur veel informatie te verkrijgen zijn over energie en de manier om de energiereke ning aanzienlijk omlaag te krij gen. Wethouder Dijksterhuis: Op het dorpsplein vindt men o.a. het jeugdorkest van De Klei ne Trompetter en het bekende Zevenhuizense viswijvenkoor "Sootjevisch" en een band met muziek uit de jaren zestig. Country- en Westemmuziek en line-dancing op het plein achter het gemeentehuis en op het ClOOO-plein muziek en gezellige terrassen. Naast de 'grote' evenementen vindt u natuurlijk de aloude acti viteiten voor jong en oud in en om de Dorpsstraat. Het speciale kinderplein is er weer. Het stoomtreintje van Bram Heij tuft er weer rustig op los. De rom melmarkt voor de Ned. Her vormde Kerk is en blijft altijd een bezoekje waard. De oude motoren van Willem Boode glimmen ook dit jaar weer dat het een lieve lust is. Het rad van avontuur van voetbalvereniging Groeneweg draait met mooie prijzen en natuurlijk heel veel in teressante braderiekramen en verenigingsactiviteiten met o.a. de stand van de Vereniging Mo lenvrienden en Oud Zevenhui- zen-Moerkapelle De cursussen worden gegeven in het ComputerLeercentrum in Waddinxveen of in de nieuwe cursuslocatie in Alphen a/d Rijn. Op de Open dagen is iedereen welkom en kan men onder het genot van een kopje koffie of thee geheel vrijblijvend achter de computer plaatsnemen en al vast een voorproefje nemen op één van de vele opleidingen die het Opleidingscentrum Wad dinxveen in het nieuwe jaar biedt. Voor iedere bezoeker van de Open Dagen bij het Oplei- ren valt op relatief eenvoudige wijze. Gezinnen en alleenstaanden die op het sociaal minimum leven Woonpartners Midden-Holland, krijgen een brief van de gemeen- huurderbelangenvereniging HWZM, het Platform Armoede bestrijding en het Platform Duurzaam Waddinxveen een plan ontwikkeld voor inwoners van Waddinxveen die rond moe- kunnen zij zich aanmelden ten komen van een minimum in komen. Juist binnen deze gezin nen is er vaak geen budget om maatregelen te nemen die een investering vereisen en later te- Holland staat positief tegenover rugverdiend worden. En juist deze ontwikkeling en bij projec- deze gezinnen wonen vaak in ten voor groot onderhoud is het woningbouwwoningen die ge- de bedoeling dat er ook meer bouwd zijn in de jaren vijftig tot structureel aandacht besteedt en met tachtig. Een periode dat wordt er nog geen aandacht was voor energiebesparende voorzienin gen in de bouw. Wethouder Dijk sterhuis schat in dat er juist in zorgen dat er daadwerkelijk energie bezuinigd zal gaan wor den. En die besparing zal dan ten goede komen aan diegene die ook daadwerkelijk maatrege len treffen, met andere woorden aan de eigen huishouding. Wet houder Dijksterhuis van de ge meente Waddinxveen wil de plannen graag toelichten. Naast het feit dat hij als wethouder verantwoordelijk is voor het be leid, ligt energiebesparing hem na aan het hart. „Van vroeger uit al," zo licht hij toe, „wij hadden het vroeger niet breed, dus zui nig zijn is mij heel erg meegege ven." Daarnaast is het ook een principekwestie. Wethouder Dijksterhuis stelt zich op het standpunt dat wij zorgvuldig moeten omgaan met de midde len die ons ter beschikking staan. „Energie is een schaars goed en wij moeten er voor zorgen dat onze toekomstige generaties ook De oude vlasboeren uit Drei- schor ('t oude vlasdorp) komen met z'n tienen op het dorpsplein de volledige bewerking van het vlas tot linnen demonstreren. Het sprookje van vertelt u de herkomst uit Egypte. De bloem in blauw of wit kleurt het Oogstfeest met haar schapen de velden in de maand juni en de bol zal rijpen in de zomerzon. Vervolgens wordt het vlas ma chinaal uit de grond getrokken om verder te drogen op zoge- lies door de Dorpsstraat richting een kostbaar bezit. Naast de naamde hokken. Vervolgens kan het dorpsplein drijven en weer hoenderrassen zijn er prachtige het publiek kennismaken met terug. De Border Collies kennen raskonijnen te bewonderen, men het repelen, de bollenkraker, de him taak, het zijn honden met ziet hoe een bijenvolk de honing rolbraak en de wan- en zwingel- erg veel uithoudingsvermogen verzamelt en men vindt er infor- molen. De vlasboeren zijn hierbij X VERKEERSZAKEN x BEZWAAR GROEN X BOUWZAKEN (25-08-2004) erg veel uithoudingsvermogen en een zeer hoge intelligentie. Zij matie over de steeds maar toene- authentiek gekleed en verzorgen concentreren zich volledig op de mende populatie muskusratten, unieke schapen en op de instructies van de herderin. Oude ambachten horen bij het Oogstfeest. Ook dit jaar zijn er weer een aantal te bewonderen. Zoals o.a. tingieten, glasblazen, zelfsprekend vindt men ook een houtdraaien, klompenmaker boerenkoffiemaaltijd op het boe- enz. De leden van "De Vier renerf. sa- Altijd paraat, dat is de brand men met de beoefenaren uit on- weer. Tegenwoordig met de ze eigen regio, zullen hun passie meest moderne apparatuur, voor het oude ambacht met ple- vroeger met de stoomspuit ge- zier aan het publiek tonen en uit- trokken door paarden. Tijdens leggen. geven de Op het plein naast de Geref. Kerk wordt het boerenerf opge- komen bewonderen. luisterd met een tentoonstelling Tevens vinden er in en om de van een aantal bijzondere hoen- brandweerkazerne in de Burg, derrassen. Fascinerend hoe de Roerstraat diverse demonstraties re WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2004 PAGINA 3 WADDINXVE Voor vragen het salonwagen - Aantrekkelijke aanbiedingen asbest golfplaten 19.00-21.30 OPENINGSTIJDEN DE GEMEENTEBALIE maandag tot en met donderdag 08.30 14.00 uur vrijdag 08.30 - 12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: BDS/Communicatie - 12 t/m 18 september, - 19 t/m 25 september, - 26 sept. t/m 2 oktober, Nederlandse Kankerbe strijding KWF Prinses Beatrix Fonds Nierstichting Nederland Nationale Collecte Ver standelijk Gehandicapten OPENINGSTIJDEN ANDERE AFDELINGEN Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en KCA elke werkdag van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. De gegevens van deze aanvragen kunt u op afspraak inzien bij de cluster Bouwtoezicht, telefoon 62 48 32 of 62 48 35. in de publicatie Informatie over genoemde afdelingen. van een de bouw/sloop niet tegengehou- L...I u een verzoek om een voorziening indienen bij de Arrondissements- Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. SPREEKUREN De burgemeester houdt spreekuur op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. U kunt zich hiervoor opgeven via 3 624 600. het ver voer kinderen het ver- Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. 54 75 00 Instituut Sociaal Raadslieden 62 47 67 Gouwebad "De Sniep" 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids De bouw is niet in overeenstemming met de ter plaatse gel dende bestemmingsplannen, doch de afwijking is van beperkte betekenis als bedoeld in artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 20 van het Besluit op de ruimtelijke ordening 1985. GEMEENTEHUIS postadres telefax website e-mailadres De Gemeentebalie voor informatie, vragen en klachten Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Tegen bovenstaand besluit kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Als u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u een voorlopige voorziening aanvragen bij ae Arron dissementsrechtbank 's-Gravenhage, Sector bestuursrecht, t.a.v. de voorzieningenrechter, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhage, tel. (070) 381 38 15). Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. Nadere informatie hierover kunt u krijgen bij de afdeling Openbare Werken, doorkiesnummer 62 48 46. i over de agenda kunt u contact opnemen met de cluster Bouwtoezicht telefoon 62 48 32 of 62 48 35. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN De volgende sloopvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: 20040246 Noordeinde 4, het slopen van diverse opstallen (17-08- 2004) 20040260 Onderweg 35, het verwijderen van van een bedrijfspand (17-08-2004) van 10.00 tot 14.00 uur inxveen Wereldwijd (voormalige Prof. i een ontwerpbe- later beroep instellen tegen het definitieve igen liggen m.i.v. donderdag 2 september idurende vier weken ter inzage bij de van 08.30 uur tot 12.30 ONTWERPBESLUIT AMBTSHALVE WIJZIGEN MILIEUVERGUNNING B&W hebben het voornemen de op 26 februari 2002 ver leende milieuvergunning voor de inrichting AWZI Waddinxveen (afvalwaterzuiveringsinstallatie), Willem de Zwijgerlaan 63, ambtshalve te wijzigen. De wijziging houdt in dat de vergunning wordt aangevuld met voorschriften die betrekking hebben op de opslag van ijzerchloridesulfaat in een bovengronds reservoir. Tegen het ontwerpbesluit kunt u tot en met donderdag 16 september 2004 schriftelijk bedenkingen indienen bij het college van B&W. Mondeling bedenkingen indie nen is niet mogelijk. Als u niet wenst dat uw persoonlijke gegevens openbaar worden gemaakt, kunt u tegelijk met de bedenkingen een schriftelijk verzoek tot geheimhouding indienen. Alleen als u tijdig bedenkingen uit tegen sluit kunt u I besluit. VERZOEKEN OM VRIJSTELLING B&W hebben het voornemen voor de volgende bouwplan nen vrijstelling van het bestemmingsplan te verlenen: 20040200 Jan Willem Frisoweg 56, het plaatsen van een schuur. 20040244 Zuidkade 168, het gedeeltelijk veranderen van een woning. 20040247 Burgemeester Trooststraat 36, het gedeeltelijk ver anderen en het vergroten van een woning. Noteer in uw agenda: ENERGIEMARKT 2004: dé lokale informatiebeurs over energiezuinig wonen. Zaterdag 18 september 2004, in Wai Kohnstamm-mavo), Mauritslaan 55. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Openbare Werken. i voor diverse energiebe sparende maatregelen voor uw woning - Zeer interessante prijzen te winnen, ook - Workshops over woningisolatie Nadere informatie volgt. Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tege den. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek voorlopige rechtbank 's-Gravenhage, Sector bestuursrecht, t.a.v. de voorzieningenrechter, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gra venhage. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n ver zoek zijn kosten verbonden. Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij de clus ter Bouwtoezicht, tel. 62 48 32 of 62 48 35. - 5 t/m 11 september, De aanvrai 2004 ge< Gemeentebalie, op werkdagen uur. Gedurende deze termijn kunt u over de aanvragen schrif telijk uw zienswijze kenbaar maken bij het college van B&W. Het ontwerpbesluit ligt vanaf donderdag 2 september t/m woensdag 15 september 2004 ter inzage bij de Gemeentebalie, op werkdagen van 08.30 tot 1 2.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 624838). Voor inhoudelijke vragen kunt u zich wenden tot de heer J.F. Rings van de Milieudienst Midden-Holland, (telefoon (0182) 54 57 22. VERLEENDE INRITVERGUNNINGEN Voor de volgende percelen inritvergunningen hebben ver leend: - Bloemendaalseweg (ter hoogte van nr. 22); - Oostpolderweg 84; - Alberdingk Thijmlaan 1. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Bosboom Toussaintsingel 60, 1 omgewaaide sorbus (noodkap) VERLEENDE VERGUNNINGEN (o.g.v. APV. of andere wettelijke regelgeving) - Stichting Jeugd en Jongeren Midden Holland: Standplaats vergunning geldig van 1 september 2004 t/m 31 juli 2005 op de volgende locaties: - het evenemententerrein op zaterdagmiddag van 15.30 - 18.00 uur (bij jaarlijks terugkerende evenementen op genoemd terrein uitwijken naar het parkeerterrein bij het zwembad), - de St. Victorstraat op zaterdagavond van uur en - het Koningin Wilhelminaplein op maandagavond van 19.00-21.30 uur; - GJV van de Gereformeerde Ontmoetingskerk: organiseren besloten feest (circa 50 personen) op 1 1 september 2004 van 20.30 tot 02.00 uur in het clubgebouw De Boeme rang", Groensvoorde 1 - RK WSE: aanwezigheidsvergunning voor 2 behendig- heidsautomaten in de kantine aan de Willem de Rijkelaan; geldig tot 25 augustus 2005; - Koningin Julianaschool: organiseren spelletjesdag (circa 120 kinderen en begeleiding) op 9 september 2004 (uit- wiikdatum 16 september 2004) van 08.00 tot 18.00 uur in het Gouwebos; - HVR onderhoud B.V.; het plaatsen van containers op de Wingerd van 13 september 2004 tot en met 12 januari 2005 voor onderhoudswerkzaamheden aan diverse pan den in de wijk. Vanaf 13 september t/m 28 november 2004 staan drie containers ter hoogte van perceel Win gerd 21 en vier containers op het grasveld westelijk van de Wingerd en vanaf 29 november 2004 staan er zes con tainers op dit grasveld. VERLEENDE (BOUW)VERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: 20040078 Staringlaan 18, het gedeeltelijk veranderen en groten van sportcomplex TOOS (26-08-2004) 20040126 Onderweg 2 BIS, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning (25-08-2004) 20040237 Staringlaan 21-22, het vestigen van een afslankstudio (26-08-2004) 20040252 Bonenakker 40, het gedeeltelijk veranderen en groten van een woning (26-08-2004) 20040253 Bonenakker 42, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning (26-08-2004) 20040275 Bonenakker 38 en 36, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen (26-08-2004) OPENBARE VERGADERING WELSTANDSCOMMISSIE Op dinsdag 7 september a.s. om 8.30 uur vergadert de welstandscommissie. In deze vergadering worden diverse bouw-en reclameaanvragen beoordeeld op redelijke eisen van welstand. De agenda kunt u vanaf maandag 6 sep tember a.s. inzien bij de Gemeentebalie en staat dan ook op onze website www.waddinxveen.nl. BINNENGEKOMEN (BOUW)AANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20040276 Prins Bernhardlaan 1 t/m 63, het oprichten van twee bergingen (13-08-2004) 20040278 Onderweg 14, het plaatsen van een dakkapel op het zijgeveldakvlak (19-08-2004) 20040280 Noordkade 165, het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning (24-08-2004) 20040281 Pater Jornaweg 9, het plaatsen van een 20040282 Amalia van Solmsstraat 14, het gedeeltelijk verande ren en het vergroten van een woning (26-08-2004) 20040283 Schuberthof 1het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning (26-08-2004) Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). de beschikkingen kunt u krijgen bij de Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00 V

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 3