Een schoenendoos vol cadeautjes Laatste zomerdag tijdens Kinderbeachland Wokkelpop in de Zuidplas F Met Krea Musica naar Pelhrimov Mrs r h Colofon Kerk open Collectanten Sportcafé Neuzelbazaar verplaatst naar eind oktober Nierstichting gezocht Klaverjas- avond Vechten met Wereld kampioen Waddinxveen op reis MEDISCHE DIENSTEN straat 12,2741 HS Waddinxveen. Tel. 0182- 623040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorver bonden met de Vierstroom Zorg lijn. ISlSa MID- (Foto: Liesbeth van der Vis) KERKDIENSTEN z A Tijdens de Kinderbeachland uur maal r 17.00 uur ds. M.C. Batenburg, dankzegging Heilig Avondmaal Ned. Herv. Gemeente (in her steld verband), gebouw Staring- laan zondag 11.00 u. ds. IJ.R. Bijl, Moordrecht 18.30 uur ds. A. Egas, Werken dam Protestantse gemeente i.w. Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- laan zondag 9.30 uur ds. C. de Jong 'De Rank', Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. M.A. Bos, doopdienst 18.30 uur ds. R. van Loon, Capel- le a/d IJssel, lofprijzingsdienst Ontmoetingskerk, Groensvoorde zaterdag 19.00 uur geen opgave ontvangen nieuw als tweedehands mag er verkocht worden. Excuses voor het ongemak, Young Professio nals Events. even een beetje bruin worden in de laatste zonnestralen van deze zomer. Gevonden Zwarte kat, Zuidplasweg (Zevenhuizen) Rode poes, zonder wit, klein van stuk, is gechipt (Waddinxveen) STICHTING KWADRAAD, AL GEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK. Bezoek en postadres: Station- GROENE HART ZIEKENHUIS Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, Gouda, 0182-505050. Post adres: postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie Jan van Beaumont- straat. Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor in lichtingen: tel. 0182-505050. Bezoektijden voor beide locaties: algemene verpleegafdelingen: 14.00 tot 15.00 uur en 18.30 tot 19.30 uur. Voor informatie over wachttij den, opname, afdelingen etc. kan men terecht op www.ghz.nl. EERSTE HULP Voor eerste hulp kan men alleen terecht bij de afdeling Spoedeis ende Hulp op de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis, Bleulandweg 10, Gouda. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Geen dienst OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst en één van de organisatoren, lichtte de feestelijkheden toe. „We hebben een vuurtoren om in te klimmen voor de durfals, een survivalbaan en schminken. Er is voor elk wat wils. De door loop is goed en het is al aardig druk. En het weer doet mee, dat is natuurlijk helemaal fantas tisch." Het aanvankelijke plan was om het hele parkeerterrein te gebruiken voor het feest en de attracties. Er zou dan een pen deldienst gekomen zijn voor de bezoekers. Helaas ging de ge meente niet akkoord. Een echt strandeffect met zand was ook niet haalbaar en het eerste stuk parkeerplaats erbij voor speel toestellen werd niet toegestaan, omdat hier de invalidenparkeer plaatsen gesitueerd zijn. Maar het mocht de pret niet drukken. Om half 12 kwam het strandfeest toch goed van start. Overal in de Passage was wel iets te doen, aan iedere kant stond wat. Kinderen van alle leeftijden rolden van het Jet Ski Parcours over het 'strand' naar de reuzenoctopus en de strand- auto's om zelf te mogen trap pen. Voor de ouders stond de koffie klaar. Zij konden nog Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 613112. Kleine huisdieren-spreek- uur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek 'Pieter Bas', me vrouw W.W.M. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bemhardlaan 79, Wad dinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder 'weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of 0182- 516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen. Ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-11163246, voor minder drin gende vragen: vragen@dierenkli- niekzevenhuizen.nl. nendoos van haar kleine broer die nog op de basisschool zit. „Operatie Schoenendoos is een speciale bijzondere actie. Maar de deelname is makkelijk: ieder een heeft wel een schoenendoos die hij kan vullen met kleine spulletjes." Edukans, de organi satie achter Operatie Schoenen doos, verzamelt alle dozen en zal ze ook naar de inhoud kijken. Zij zorgen ervoor dat elk kind dezelfde hoeveelheid en dezelf de soort cadeautjes krijgt. Dit jaar bestaat Operatie Schoe nendoos tien jaar. Operatie Schoenendoos Nederland werkt samen met het internationale project Operation Christmas Child. De organisatie heeft ver schillende folders voor kinderen waarin wordt uitgelegd wat ze in de doos kunnen stoppen. Aan WADDINXVEEN - Elke woens- van de Immanuëlkerk open van 18.30 tot 19.45 uur. Geïnteresseerden kunnen dan binnenlopen voor een moment van stilzijn. In de mensen aanwezig om WADDINXVEEN - Met de start van de voetbalcompetitie gaat het Sportcafé van RTW FM za terdag 4 september weer van start met de gebruikelijke live- uitzending van 16.00 tot 18.00 uur. Het team van het Sportcafé, bestaand uit presentator Peter Rubeling, technicus Arjan Hof man en uitslagenredacteur Aad Langerveld, zal vanaf die datum weer wekelijks paraat zijn. Naast voetbal zal ook aandacht besteed worden aan allerhande sporten, die in en rond Waddinxveen worden bedreven. De uitzen ding wordt 's-zondags herhaald op dezelfde tijdstippen. Heeft u nieuws over uw sportvereni ging, zoals wedstrijdverslagen, uitslagen of bijzondere evene menten, dan kunt u die E-mailen naar sportcafe@rtw.nl. of contact opnemen met tel.nr.06-18287563. RTW FM is via de ether te belui steren op 105.8 FM en op de ka bel in Waddinxveen op 103.4 FM. K CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 1 september 19.45 ds. M. van Kooten zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 8 september 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg Voor gratis registratie en in formatie over vermiste en gevonden dieren kunt u bellen 0186-601199. Binnen 24 uur uw melding op in ternet. Kijk voor recente ge gevens op www.dierencen- trale.nl. WADDINXVEEN - De Neuzel bazaar die op 25 september ge organiseerd zou worden in sporthal de Dreef wordt ver- De Passage was zaterdag omgetoverd in een tjes'. De twee winnaars moeten con tact opnemen met het Week blad voor Waddinxveen (06- 18847068) om hun prijs in ontvangst te kunnen nemen. de hand van kleine verhaaltjes probeert Operatie Schoenendoos de Nederlandse kinderen duide lijk te maken wat sommige an dere kinderen in het buitenland niet hebben. Zoals bijvoorbeeld dagavond staat de deur Saber uit Afghanistan die geen geld heeft voor speelgoed. Of Jesca uit Afrika die geen school schrift heeft en haar sommen maakt met een stokje in het kerk zijn zand. De vrolijke folder roept vragen te beantwoorden, kinderen op om mee te doen. 'Jouw doos zal een verre reis gaan maken. Jouw doos tovert een brede lach van geluk op het gezicht van een kind. Een lach die de ellende van alledag door breekt.' konden jonge deelnemers het tegen elkaar opnemen op de computer-jetski's. De win naars van deze wedstrijd zijn: Richard (49.19) en Joey (50.02). Vermist Zwarte kater, witte buik, sokken, staartpunt en streep tussen ogen, Sta- ringstraat (Zevenhuizen) WADDINXVEEN - In de week van 20 t/m 25 sep tember wordt de nationale collecte voor de Nierstich ting gehouden. Vorig jaar heeft de collecte van de Nierstichting 8111,11 euro opgebracht. Dit mede dankzij een groot aantal vrijwilligers die er een vrije avond voor over hadden. De Nierstichting afdeling Waddinxveen is nog op zoek naar mensen die tijd kunnen vrij maken om an derhalf uur te collecteren, (gemiddeld 80 tot 100 adressen). Heeft u tijd en zin om dit te doen, belt u dan met Astrid Tol 0182- 630915 of Marja Buitelaar 0182-612236. WADDINXVEEN - In het kader van de 'Brede School Zuid' gaan er weer twee activiteiten van start in Waddinxveen-Zuid. Op dinsdag 7 september gaat voor de jeugd van 4 t/m 6 jaar de cur sus 'Tekenen en schilderen' van start. Voor de kinderen van 7 t/m 12 jaar wordt een cursus 'Hapkido' georganiseerd. Deze cursus wordt gegeven door Jas mijn Kleinhout; zij is onlangs in Seoel wereldkampioene gewor den in deze zelfverdedigings- kunst. Beide cursussen vinden plaats in het gebouw van basisschool 'De Kameleon' op 7, 14 en 21 sep tember van 15.45 tot 17.00 uur. De kinderen zijn vanaf 15.30 uur welkom. Kosten voor deze cur sussen zijn 1,50 euro. Kinderen kunnen zich op basisschool 'De Kameleon' inschrijven d.m.v. een inschrijfbrief of bij de S. W. W. op tel. 0182-631932 of via sww@stww.nl. Beide cursussen zijn uitsluitend voor bewoners van de wijk 'Zuid'. Op de infor matieborden vindt u geregeld informatie over alle activiteiten en cursussen in deze wijk. een Winnie de Poehklok, knuf fels, pen en papier, krijtjes. Ei genlijk te veel om op te noemen. Zal ze haar spulletjes missen? „Nee!" klinkt het volmondig. „Sommige spulletjes vind ik kin derachtig en het is ook goed als arme kinderen speelgoed krij gen." Tara (14 jaar) komt ook met haar moeder naar de Ontmoetings kerk. Beiden hebben een schoe nendoos onder de arm. „In mijn doos heb ik tandpasta, zeep, tas je en een spiegeltje en meer van dat soort spulletjes gestopt." Ta ra heeft op de doos geschreven voor welke leeftijdscategorie haar schoenendoos is: voor 12 tot 15 jaar. In het verleden heeft Tara via de basisschool ook wel eens aan de actie meegedaan. Nu wist ze van Operatie Schoe- daagse bezoek. Ook u kunt deze reis en de uitvoering actief mee beleven door lid te worden van ons koor. Het repertoire bestaat uit prettig in het gehoor liggende muziek, zoveel mogelijk vier stemmige stukken, meestal En gelstalige musical- en popsongs maar soms ook Nederlandse tekst. Het koor staat onder lei ding van de Rotterdamse diri gent Herman Kofflard, die op een ontspannen en prettige ma nier leiding geeft aan de zang prestaties van Krea Musica. Het koor telt momenteel bijna 60 le den en oefent in de repetitie ruimte van Harmonievereniging Concordia 'De Hoge Noot' aan de Johan Willem Frisoweg 2 te Waddinxveen. Geïnteresseerde lezers zijn van harte welkom. De repetitie start om 20.00 uur. Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - Het kinder feest in de Passage afgelopen za terdag leek wel de laatste mooie zomerdag van dit jaar. Aan het weer lag het in ieder geval niet, voor de regenachtige dagen hun intrede doen, liet de zon haar stralen over het strandfeest schijnen. De winkeliersvereni ging De Passage organiseerde in samenwerking met Rijn en Gou we huis-aan-huisbladengroep een strandfeest voor de jonge in woners van het dorp. Het feest kwam alleen wat traag op gang. Om 10.30 uur moesten de meeste attracties nog 'van de grond' komen. De nog lege kraampjes stonden ongeduldig te wachten om in gebruik geno men te worden. Het terrasje voor het Chinese restaurant wil de graag gevuld worden met be zoekers en hun hapjes en drank jes. Maar al snel kon er een rondje gereden worden in Safari Trophy Cars en kwam een enor me octopus tot leven met aan ie dere arm een activiteit. Sprin gen, glijden, klimmen en klauteren, het kon allemaal. Poelier Tom Martens, bestuurs lid van de winkeliersvereniging WADDINXVEEN - Zaterdag 4 september is het dan weer zo ver, dan gaan alle remmen los op het gebied van live mu ziek, dans, playback, en doe je ding, op twee buitenpodia's van 12.00 uur tot 23.00 uur op het plein voor het 'Zuidhonk' (Zuidplaslaan, Waddinx veen). Dit jaarlijks terugko mende festijn wordt georgani seerd door stichting wijkwerk 'de Zuidplas' in samenwer king met S.M.C.W (stichting muziekanten collectief Wad dinxveen). Tijdens Wokkelp op is onder andere een play backshow, discomuziek en zeven live-bands. Deze 7 bands waarvan 6 Nederland se en 1 Tsjechië zullen hun beste beentje voor zetten om een er een mooie show van te maken. Ook is er een dansde- monstratie van Diana's free aerobics. Het programma ziet er als volgt uit: 12.00 uur ope ning met dj Rene en dj Coen. 12.30 uur de band Meddum Toeso, 13.30 de playbackshow De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong, bediening Heilig Avondmaal 17.00 uur ds. J. de Jong, dankzeg ging Heilig Avondmaal tijdens het Kleurrijk Festival de Operatie Schoenendoos plaats had. „De actie spreekt kinderen ontzettend aan. Bovendien maakt het kinderen ook bewust: je kan delen met een ander. Je kan ook iets weggeven wat van jou is." De M.O.V. gaf basis schoolleerlingen de opdracht om spulletjes in hun kamer, die ze niet meer gebruiken of die ze graag willen weggeven, in een schoenendoos te stoppen. Vorige week donderdag konden de leerlingen de dozen inleveren. Eind 2004, begin 2005 worden de dozen naar kinderen in vluchte lingenkampen, weeshuizen en scholen in Afrika gebracht. Elk kind krijgt een eigen bontver- sierde schoenendoos vol mooie kleine cadeautjes. Zo hebben zij ook een klein feestje in decem- ber.Wethouders Dorenda Gerts en Dirk Lont zijn donderdag de eerste Waddinxveners die hun schoenendoos bij de Ontmoe tingskerk komen inleveren. Bei de dozen zitten vol schoolspulle tjes, als een schriftje en schrijfmateriaal, maar tussen het speelgoed ligt ook nog een tan denborstel en tandpasta. „Wij noemen het rommeltjes," vertelt Gerts. „Maar daar kunnen ze het goed gebruiken!" Quincy (6 jaar) komt samen met haar moeder de vrolijk versierde schoenendoos op de stapel zet ten. Quincy somt op wat ze alle maal in haar doos heeft gestopt: Het Weekblad pakt de koffers en reist mee met de verhalen van Waddinxveners en Wad- dinxveense organisaties. Want ook al is het niet direct zicht baar: Waddinxveen is wereld wijd! Diverse Waddinxveense organisaties (en plaatselijke afdelingen van landelijke or ganisaties) zetten zich, vaak op vrijwillige basis, in om een steentje bij te dragen aan deze wereld. Deze week deel 6: Stichting Schoenendoos. Een schoenendoos vol met klei ne cadeautjes. Cadeautjes die kinderen (en hun ouders) heb ben verzameld uit hun eigen huis, sommige spulletjes zijn ge kocht. In Nederland hebben wij veel spullen. Veel meer dan we eigenlijk nodig hebben. De pop van vorig jaar ligt al in de kast omdat er een nieuwe voor in de plaats gekomen. Ook het lees boek ligt al tijden op de plank te wachten. Wachten totdat ze een ander kind blij kunnen maken. En dat is nu juist waar Operatie Schoenendoos voor zorgt. De landelijke najaarsactie vraagt kinderen een schoenendoos te vullen met schoolspullen en speelgoed voor kinderen in oor logsgebieden. In Waddinxveen is deze actie opgenomen in het Kleurrijk Festival van afgelopen week.Ema Schwieben, voorzit ter van de Missie Ontwikkeling Vrede van de Sint Victorkerk, vertelt dat drie jaar geleden ook Ontmoetingskerk, Groensvoorde zondag 9.30 uur ds. J.P. Koning, Reeuwijk VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maan dag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. Al-anon/Alateen is een zelf hulpgroep voor kinderen, vrien den en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Joke 0182- 612765 of Marieke 0182-503773. Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat 56, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). om 14.30 de band Un-cover en daarna om 15.30 uur een dans demo van Diana's free aero bics, om 16.00 uur is het de beurt aan de Sirens. Dit zal duren tot ongeveer 17.00 uur en zal worden opgevolgd door de 4e band CodeWillem. Hierna is het even pauze na al dit muziekgeweld tot 19.00 uur, wat opgevuld zal worden door dj Rene en dj Coen. Om 19.00 uur de 5e band 'Jill The Garbage Can band' waar na we om 19.45 de prijsuitrei king kunnen doen van de playbackshow, die gevolgd zal worden door 'Doe je ding'. Om 20.15 uur komen we op het internationale vlak terecht met een band uit onze zuster- gemeente Pehlrimov uit Tsje chië een groep van 4 jonge muziekanten met de naam 'Ztrata? Asu' die op een leuke manier vrolijke muziek ma ken. De avond zal worden afgeslo ten door de Waddinxveense band Stageproof. Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feestda gen: HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP) Jan v Beaumont- straat 4 (bij de Jozef-locatie), Gouda, tel. 0182-322488 (alleen na telefonische afspraak) Voor spoedmedicatie buiten kan toortijden: van 17.30 uur 's mid dags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feestda gen: Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie), Gouda. tel. 0182-698820, www.dam-mh.nl. De Hoeksteen, Esdoomlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schip- aanboord, bediening Heilig Avondmaal 18.30 uur ds. H. Schipaanboord, dankzegging Heilig Avondmaal Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. M.C. Baten burg, bediening Heilig Avond- PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Nederlands Hervormde kerk Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur prof. Dr. W. Ver boom, bedieing Heilig Avond maal -1700 uur ds. B.C. Haverkamp, dankzegging Heilig Avondmaal ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur geen opgave ontvangen plaatst naar zaterdag 23 okto ber. Tevens zijn er diverse kra men te huur voor de neuzelba zaar op 23 oktober Zowel Kinderbeachland met allemaal leuke 'strandspelle- (Foto: Liesbeth van der Vis) Tijdens het Kleurrijk Festival konden kinderen een schoenendoos vol kleine cadeautjes inleveren bij de Ontmoetingskerk. VIERSTROOM JEUGDGE ZONDHEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30 uur. Stationstraat 12, Waddinx veen. (www.vierstroom.nl) WADDINXVEEN - Autoclub 'De Gouwe Rijders' houdt donder- Voor meer info: kijk op dag haar traditionele klaverjas- www.edukans.nl of www.ope- avond in hotel De Unie (Kerk- ratieschoenendoos.nl. weg Oost). Inschrijven kan vanaf 19.45 uur. Het klaverjassen be gint uiterlijk om 20.15 uur. Elke avond worden er vier ronden ge speeld. Het is niet verplicht om lid te zijn om aan de avond deel te nemen. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense Algemeen Gemengd Koor Krea Musica is op maandag 30 augustus weer gestart met de wekelijkse repetities. Deze staan vooral in het teken van de voor bereiding op het Kerstconcert dat dit jaar op vrijdag 10 decem ber samen met de harmoniever eniging Concordia in de Ont moetingskerk zal plaatsvinden. Daarnaast wordt gerepeteerd voor de uitvoering die het koor zal geven op 6 mei 2005 in de Waddinxveense zustergemeente Pelhrimov in Tsjechië. Het is de tweede keer dat het koor de reis naar Tsjechië onderneemt in het kader van een culturele uitwis seling met het koor 'Zaboj' uit die gemeente. Op dit moment wordt hard gewerkt aan de voorbereidingen van dit vijf- KJ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 7 WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2004 en i Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (10 eurocent per minuut) Foto's van Liesbeth van der Vis vindt u op www.Iiesbethvandervis.nl Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@ rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Redactie Noortje van Dorp 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmer king te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende ■auteur. --z-x

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 7