Geen braderie in Boskoop is hetzelfde 4,739. 4 o«ltRS r l Kaarten voor show Jochem van Gelder duigvendijk AUTOBEDRIJF NOMEN www.nomen.nl of infoonomen.nl Activiteiten in Vrijz. Prot. kerkgebouw Campagne 'Kinderen Spelen Wereldwijd?' in Wereldwinkel Opnieuw 'Groenplein' op de braderie gratis trekhaak met fietsendrager* I tjiecarfe)family 1 AV'47 op braderie 1.000,- VOORDEEL ly. 4 Demonstratie door gymclub Hadden we maar meer bochten in Nederland. Streetdance op braderie VOLVO www.duijvendijkwonen.nl Kleding- en speelgoedbeurs heeft overigens h I TOYOTA Kempenaar DE PUNTJES OP DE IJ '4 HOOFTMAN BOSKOOP - Traditioneel is ook de Boskoopse gymvereniging aanwezig tijdens de Braderie. Bij de kraam kimt u informatie krij gen over het lesaanbod en de ac tiviteiten.Ook kunt u envelop trekken: altijd prijs! De op brengst is bestemd voor de jeugdleden. Dit jaar is dat Jazz- tiek, een combinatie van jazz en gym. Met name bij meisjes heel populair. De selectie van de gymclub geeft zaterdag om 11.00 en 12.00 uur een demonstratie. STEEK UW LICHT OP BIJ DUIJVENDIJK WONEN Nu bij aanschaf van één van onze Selected Used Cars 1 RENAULT BOSKOOP - Een vast item op de braderie vormen de activiteiten van de Vrijzinnig Protestantse gemeente in het kerkje aan de BCstraat. Daar wordt beide da gen een rommelmarkt gehouden waarvan de boekenverkoop een belangrijk onderdeel is. Ook worden er diverse wijnen ver kocht. In de ontmoetingsruimte achter de kerk is er gelegenheid om iets anders te gebruiken. Prij zen kunnen gewonnen worden aan de sjoelbak, het raden van de prijs van een mand bood schappen. Door een klein bedrag Tijdens deze avond is ook ruim te voor individuele vragen aan deskundigen over trainen, fysie ke ongemakken, sportkleding, schoenen, huidige fysieke condi tie, enz. Start van de trainingen is op dinsdag 12 oktober om 19.30 uur op de baan van AV'47. Voor aanmeldingen en informa tie kunt u contact opnemen met de trainer van de loopgroep van AV'47, Hans van Til (0172 - 215126) of coördinator Jaco Hoogendoom, 06 - 15001864. Kijk op www.hooftman.nl voor al onze Selected Used Cars. BOSKOOP - Veel overleg en het nodige improvisatietalent is er weer aan te pas gekomen om de Boskoopse braderie mogelijk te maken. De 26e editie van de braderie wordt gehouden op vrijdag 17 en zaterdag 18 september. Vrijdagmiddag om 14.00 uur wordt de opening verricht door burgemeester J. Rijsdijk. Tijdens de Ruimte Weken kan uw totale voordeel oplopen tot wel gemiddeld. Zo'n zestig bedrij ven hebben ingeschreven, ruim dertig verenigingen en instel lingen uit Boskoop. Dan nog vijftig deelnemers van elders. Bij elkaar dus ongeveer hon- derdvijftig kramen en daar naast nog wat deelnemers met een eigen wagen of presenta ties." De Groenmarkt op het Kerk plein was vorig jaar een succes en keert dit jaar terug. Boskoop is een sierteeltgemeente en dit element mag eigenlijk niet ont breken. Verschillende bedrij ven en organisaties, maar ook buitencentrum De Schouw, le veren een bijdrage. Ook de VVV en het Boomkwekerijmu- seum zijn er vertegenwoor digd. Elders op deze pagina meer daarover. BOSKOOP - Net als vorig jaar zal er tijdens de braderiedagen een speciaal Groenplein worden ingericht op het Gouweplein voor de Hervormde kerk. Het plein staat geheel in het teken van herfstplanten en bloemen voor tuin, balkon en terras. Ui teraard kunt u hier deze herfst planten en bloemen ook kopen tegen echte braderieprijzen. Onder leiding van plaatsgenote en arrangeur Judith de Frankrij ker kunnen creatievelingen tij dens de braderiedagen tegen een vergoeding hun eigen herfstarrangement maken. Ter plaatse kan worden ingeschre ven voor de verschillende workshops. In deze doorlopen de workshops geeft Judith ad vies en zal zij zelf ook fraaie bakken opmaken. U kunt een keuze maken uit diverse arran gementen. Ideeën genoeg om uit te werken. Alle arrangemen- BOSKOOP - Beide braderie dagen is de 'Jazzdans Reeuwijk-Dorp' met een kraam aanwezig waar in formatie wordt gegeven over dans in z'n algemeen heid maar in het bijzonder over Streetdance in Bo skoop. Sinds kort worden in Boskoop lessen gegeven voor tieners. Op de braderie wordt Streetdance promoot en informatie geven. Uiter aard zijn er ook optredens op de braderie, zowel op het podium als naast de kraam. ten die Judith zal maken zullen verkocht worden. De opbreng sten gaan dit jaar naar het Bui tencentrum de Schouw De Schouw is zelf ook op het plein aanwezig. Gedurende de Het organiseren van een bra- twee dagen zullen de scouts op spectaculaire wijze de mooiste planten voor binnen en buiten aanbieden. Bezoekers worden verrast door de tas met inhoud die u door Jeroen en Mark aan geboden wordt. In de gezellige 'Buitencentrum de Schouw kof fiehoek' kunt u genieten van een kopje koffie of thee met lek kers uit eigen keuken. De op brengst van de workshops, ver kopen en koffiehoek komen geheel ten goede van het bui tencentrum. terechtkomen. De makers van de producten zijn hierdoor beter in staat om bijvoorbeeld te voor zien in hun levensonderhoud, het schoolgeld voor de kinderen te betalen en om medicijnen te kopen. Spelen kinderen echt overal? Kunnen wij ons kinderen voor stellen die niet spelen? Toch zijn in veel landen de mo gelijkheden om te spelen voor vele kinderen beperkt. Kinderen maken lange en zware werkda gen om het gezin aan minimale inkomsten te helpen. Andere kinderen hebben geen geld om speelgoed te kopen, of geen speelruimte in de dicht opeen gebouwde krottenwijk. Ook ziekte en ondervoeding vormen een rem op de mogelijkheid vol uit te kunnen spelen. Met de aankoop van speelgoed in de Wereldwinkel Boskoop helpt u de omstandigheden voor kinde ren verbeteren. Zodat in de toe komst steeds meer kinderen echt kunnen spelen! Meer informatie over deze actie kunt u vinden op www.eerlijke- handel.nl. Meer informatie over het werk van de wereldwinkels vindt u op www.wereldwin- kel.nl in te leggen is het het ook moge lijk een schilderij van plaatsge note Gerrie Hooftman te win nen. In de koffieruimte zijn ook werken van haar geëxposeerd. De opbrengst van dit alles is ge deeltelijk bestemd voor de Tïla- piastichting, een organisatie die in de ontwikkelingslandfen vij vers helpt aan te leggen om daarin de eiwitrijke Tïlapiavis te kweken. Een ander deel van de opbrengst is bestemd voor aan passingen van het kerkgebouw na de nieuwbouw in het cen trum. maand ging ook zijn programma 'Huis op stelten' van start. Een programma waarin kinderen de gelegenheid krijgen hun ouder lijk huis naar eigen inzicht te verbouwen, met hulp van het klusteam van Jochem. De ouders zelf verblijven die paar dagen in een hotel. Serieu zer van toon is het programma Praatjesmakers, waarin Jochem praat met kinderen over uiteen lopende thema's. In het land treedt Jochem van Gelder op met een kinder- theatershow die tweemaal 45 minuten duurt. De kinderen krij gen dan ook een consumptie. Deze show maakt op 12 januari deel uit van het Midwinterfesti val in de Boskoopse Veiling. De zaal gaat om 13.00 uur open, de show begint om 14.00 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de Dorpskemwinkeliers. *~w- derie zou na 25 jaar routine moeten worden, maar niets is minder waar. "Geen braderie in Boskoop is ooit hetzelfde", vertolkt Gertjan Hooftman de ervaring van het organisatieco mité (met daarin ook Gerrit Koetsier, Wida Van der Bas en Alfred Pos). "Het dorp is altijd in beweging, ieder jaar ligt er wel een terrein braak of ergens een bouwput. Dit jaar zijn we al blij dat met alle commotie rond de hefbrug, er één rijbaan open is. Het Raadhuisplein is nu tijdelijk een doorgaande route dus de markt kan hier op zaterdag niet plaatsvinden. Die komt nu op het kleine parkeer terrein naast de Boomgaard. De kindermarkt op zaterdag moet natuurlijk ook doorgaan, die krijgt een plaats op het par keerterrein naast de Hoogvliet, vanaf de BCstraat bereikbaar via een tijdelijk houtsnipper- pad." Hooftman BOSKOOP - Zaterdag 18 sep tember is atletiekvereniging AV'47 met een promotieteam aanwezig op de braderie. Van 10.00 tot 14.00 uur zullen leden van W47 folders uitdelen voor de nieuwe startersloopgroep en vragen hierover beantwoorden. Op dinsdag 5 oktober start atle tiekvereniging AV'47 namelijk BOSKOOP - De Wereldwinkel Boskoop voert in de maanden september en oktober de cam pagne 'Kinderen Spelen Wereld wijd?' In deze campagne wordt aandacht besteed aan de levens omstandigheden en speelmoge lijkheden van kinderen in ont wikkelingslanden. Bezoekers van de winkel kunnen (speel- goed-)producten kopen waar van de opbrengst deels ten goe de komt aan kinderen. Ook op de braderie zal aan deze cam pagne aandacht besteed worden. De campagne wordt landelijk gevoerd door ruim 85 winkels, voornamelijk Wereldwinkels. De actie is georganiseerd door de NIVAH, de Nederlandse Impor teurs Vereniging voor Alternatie ve Handel. De drieëntwintig le den van de NIVAH streven naar een eerlijker wereldhandel, waarbij meer aandacht is voor de belangen van kleine produ centen in ontwikkelingslanden. In de actieperiode besteedt de Wereldwinkel Boskoop speciale aandacht aan de verkoop van speelgoed en andere voor kinde ren aantrekkelijke producten. Importeurs van de NIVAH letten er op dat de opbrengsten van de ze producten bij de producent BOSKOOP - De verenigde Dorpskemwinkeliers hebben voor woensdag 12 januari 2005 een kindermiddag met Jochem van Gelderen geboekt. Op de ko mende braderie gaat een aantal winkeliers stunten met toe gangskaartjes. In de komende maanden zijn toegangsbewijzen ook te koop bij alle Dorpskem winkeliers, die te herkennen zijn aan een raambiljet. Jochem van Gelderen is bij de jeugd van Nederland zeer popu lair met zijn spelshows op TV. Van oktober tot december is zijn nieuwe show 'All in the game' te zien. Een spannend programma waarin gezinnen tegen elkaar strijden en waarbij het van groot belang is dat je elkaar door en door kent. Humor, spanning en actie wisselen elkaar af. De mini mumleeftijd is 10 jaar. Deze BOSKOOP - In gebouw De Scha kel, Nieuwstraat 77, wordt op maandag 27, dinsdag 28 en woensdag 29 september weer een kinderkleding- en speel goedbeurs gehouden. Goede na- jaars- en winterkleding, heel en in de maten 68 - 164 en speel goed (bruikbaar en compleet) kunnen worden ingeleverd op maandag 27 september van 19.00 tot 21.00 uur en dinsdag 28 september van 9.00 tot 11.00 uur. Maximaal 30 stuks, men bepaalt zelf de prijs, eventueel in over leg. Van de opbrengst is twee derde voor de aanbieder, één derde voor het bouwfonds van de Chr. Geref. Kerk. De verkoop is op dinsdag 28 september van 19.00 tot 21.00 uur en woensdag 29 september van 9.00 tot 10.30 uur. Voor meer informatie: tel. 0172 - 217548, 0182 - 611161 of 0182 - 610360. een cursus voor beginnende lo pers. De cursus is bedoeld voor iedereen die de conditie wil op vijzelen, afvallen, gewoon gezel lig lopen of gewoon bezig zijn. Gedurende 12 weken worden de lopers opgeleid door een loop- trainer die iedereen het hoe en het waarom van het lopen zal le ren. Kennismaking en informatiebij eenkomst op dinsdag 5 oktober 2004. (plaats: clubhuis Hooge- veenseweg, aanvang 19.45 uur, einde 20.45 uur). waardering voor de soepele wijze waarop de problemen sa men met de gemeente opgelost kunnen worden. "Die samen werking is goed en dat geldt ook voor het politieteam." Het thema voor de braderie is dit jaar 'piraat'. Een thema waar iets leuks mee te doen is. De ervaring leert dat veel ver enigingen het thema van ieder jaar creatief oppakken. Ook de organisatie zelf heeft nage streefd het thema overal te la ten terugkeren. Zo komt er een super piraten springkussen, zijn verschillende artiesten als piraat te zien en kunnen kinde ren als piraat geschminkt wor den. Ook zijn er kinderspelen in die sfeer. De bejaarde Oom Co, een bekende en bijna on misbaar geworden verschij ning, is er dit jaar weer bij, Arie van der Graaf met z'n accor deon komt naar Boskoop en op het Gouweplein laat Dj Erik bezoekers fietsen op de maat van zijn muziek. Grote en dure attracties zijn er dit jaar niet, het budget van de organisatie staat zulke uitgaven niet ieder jaar toe, maar de kinderdraai- molen is zoals steeds present. Volgens Gertjan Hooftman is het ook niet nodig om ieder jaar grote attracties te laten ko men. "Het moet geen kermis worden en het gaat tenslotte om de gezelligheid." Evenmin is het de bedoeling de braderie te vullen met louter commercie. "Het is geen kunst om honderd kramen vol te zet ten met handel van buitenaf, maar dat is niet de bedoeling. Het is een braderie voor en door de Boskopers", onder streept Hooftman de intentie. Het aantal Boskoopse deelne mers is nu zelfs wat groter dan Ome Co, een bekende verschijning op de braderie en altijd in een andere uitmonstering, laat ook dit jaar niet verstek gaan. (Foto Lex Fioole) Plantendokter Naast de verkoop is er volop ge legenheid om uw vragen over tuinieren af te vuren. Mare den Hertog van Tuinplantencen trum Den Hertog is aanwezig om alles te vertellen over tuin planten en de verzorging hier van. Zaterdag is Wilma Wind horst van Windhorst van Veen op het plein te vinden om speci fieke vragen op tuingebied te beantwoorden. Zij houden spreekuur in een speciale inge richte hoek op het plein. Het Boomkwekerijmuseum en de plaatselijke WV zijn ook op het Groenplein aanwezig. Het museum zal op een ludieke ma nier geld inzamelen voor de op handen zijnde nieuwbouw. De WV verzorgt mooie boottoch ten over de Gouwe. De liefhebbers kunnen bij de kraam bij de hefbrug opstappen en een tochtje meevaren. Verder staan op het plein de tuinarchi tecten van de Groengroep te Bo skoop klaar voor vakkundig ad vies over tuinontwerp en zijn er diverse kraampjes met allerlei andere leuke hebbedingetjes die in uw tuin niet mogen ontbre ken. De Yaris Idols is al zeer compleet met standaard radio/CD-speler, elektrisch bedienbare ramen vóór en centrale portiervergrendeling met afstandsbediening. Kiest u voor onze speciale airco aanbieding van 495,-, dan loopt uw voordeel op tot 1.000,-! Meer informatie op www.vetos.nl. Muziek is als altijd een belang rijk onderdeel van de braderie. Behalve accordeonist Arie van der Graaf is vrijdag ook de pretkapel De Uitblazers te be luisteren op het parcours. Op het podium is er de muziek van Dj Erik en vrijdagavond speelt hier de feestband Big Deal. Zaterdagmorgen komt de Funny House Jazzband in actie en opnieuw De Uitbla zers. De Jazzdansgroep uit Reeuw- ijk laat zich horen en geeft de monstraties streetdance. Zater dagmiddag speelt het jeugdorkest C-akkoord en geeft harmonie Excelsior een concert. Op het podium speelt de band Pipe Line van 15.00 tot 17.00 uur, wat tevens de afslui ting is. I 1 Éll 'M 'V”” ir WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 WOENSDAG 15 SEPTEMBER 2004 I PEUGEOT WON EN! VOLVO Ook de 407 SW zéér binnenkort bij ons in de showroom! Lange Tiendeweg 66 Gouda 0182 - 59 98 68 j WADDINXVEEN COENECOOP 59 TEL 0182-642100 j SCHOONHOVEN BERG AM B ACHTERSTRAAT 5 TEL 0182-324222 WOERDEN BOTNISCHE GOLF 15 TEL: 0348-462200 ALPHEN A/D RIJN WILLEM DE ZWIJGERLAAN 39 TEL: 0172-424163 i info@hooftman.nl Goudse Rijweg 77-79 Boskoop Tel. 0172-212037 VOOR MEER INFORMATIE OVER DEZE OCCASIONS: PEUGEOT ‘Originele vaste trekhaak met 7 polige aansluiting. Inwissel baar tegen een contante korting van 500.-. Als de auto van uw keuze al is voor zien van een trekhaak ontvangt u naast de fietsen- orager een contante korting van 250,- Deze actie is ge:dig tot 30 september 2004. BOONSTOPPEL B.V. BOSKOOP Zijde 450 ij Tel.: (0172) 21 51 I I www.boonstoppel.peugeot.nl t JEVOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT. K 1. Gouda. Zwoüeweg 1, Tel. 0182-570444. 2. Alphen a!d Rijn. Hoorn 81. Tel. 0172-469555. 3. Bodegraven. Broekveidseiaan 7. Tel. 0172-618300. 4. Boskoop, Liïna&jsweg 6. Tel. 0172-236373. Bezoek nu uw Renault-dealer tijdens de "Renault Ruimte Weken" en profiteer van de vele voordelige actiemodellen, de navigatieaanbiedingen en de extra aantrekkelijke financiële voordelen van het Renault Voordeel Plan. Bochten zijn vervelende hindernissen, behalve voor de 407. Die krijgt geen genoeg van alles dat bochtig is. Dit komt door de bijzondere constructie van het onderstel, waarbij een techniek is gebruikt die tot nu toe uitslui tend werd toegepast in de autosport. Het resultaat: een zeer strak weg gedrag in combinatie met een comfortabele wegiigging. Al met al voldoen de reden om soms de behoefte te hebben aan wat meer bochten. Wilt u de fantastische wegiigging van de 407 zelf ervaren, maakt u dan een afspraak voor een proefrit.We beloven u: we zoeken een extra bochtig stukje uit. De Peugeot 407. Eindelijk weer een auto. 4 W L 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 15