Eerste lustrum Ik word vandaag een indiaan! €175 Rennen voor de nieuwe school ProRail informeert scholen over gevaren rond spoor haaf te Kievwe (lubMeii u/iMterbrockure ouderendag met bezinning en muziek gevierd Stabieler ouder worden Filmseizoen Kreater van start Club Wed ijPcionokker J Kinderdisco f. Cursus lezen oud schrift Sieraden expositie Een puber in huis RUIM1OOO KOSTUUMS OP VOORRAAD KOSTUUM liturgi- V VRAAG UW REISADVISEUR VAN TOERKOOP REISBURO ESTEE... Bel snel of surf naar www.toerkoop.nl/estee. Maak nog tot 31 december 2004 kans op het winnen van een ouf Spaarbuis Voordat de kinderen aan hun sportieve prestatie begonnen, stond Elma Jense nog even stil bij het doel van de sponsorloop: geld inzamelen voor extra mate riaal voor de nieuwe school. Te denken valt aan materiaal voor de verschillende werk- en speel- gaan met verschillende kleuren vuilniszakken. Ze mogen zelf een kleur kiezen. Margot kan de schaar in de zak zet. Yvonne, de buurvrouw van Mar- De Klup Waddinxveen is op zoek naar enthousiaste vrijwilli gers die hun steentje willen bij drage op een zondagmiddag in de maand. Voor meer informatie en/of aanmelding: Laura Da- men, tel. 0182-527566. meente Waddinxveen. De cursusdata zijn: 3, 10, 17 en 24 november en 1 december 2004. De cursus wordt gegeven WADDINXVEEN - Volgende week woensdag start het filmsei zoen weer bij Kreater. Om 13.30 uur wordt gestart met de kinder film Pietje Bell II. Vrijdag 24 september aanvang 20.00 uur draait de film Good Bye Lenin! In Goodbye Lenin! loopt de 21 jarige Alex Kemer mee in een be toging die zal leiden tot de val van de muur. Zijn alleenstaande moeder die zich sindsdien inzet voor de partij, krijgt een hartaan- WEEKBLADVOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - In opdracht van de gemeente organiseert het Opvoedbureau Midden-Holland in Waddinxveen een cursus voor ouders van pubers. De cursus bestaat uit vijf bijeen komsten van twee uur. Hierin wordt niet alleen aandacht gege ven aan de ontwikkeling die de puber doormaakt, maar u kunt ook nieuwe ideeën op doen over de aanpak in deze fase. Verder is er ruimschoots gele- en voor het uitwisselen van erva ringen. De cursus staat open voor alle ouders van leerlingen uit het WADDINXVEEN - Dit najaar start zowel in Waddinxveen als in Boskoop een nieuwe cursus valpreventie en bewuster bewe gen. Uit een onderzoek van de Erasmusuniversiteit is gebleken dat bepaalde oefeningen bijdra gen tot het langer behouden van het evenwicht bij de ouder wor dende mens. Senioren die deze oefeningen (Tai Chi) hadden aangeleerd, lopen veel minder kans hadden op valproblemen op latere leeftijd. Nanny Vogelaar, met 25 jaar er varing als bewegingsdocente, begint in het najaar met een cur sus waarin eenvoudige oefenin gen gegeven worden uit haar ei- voor eigen leven. Sommigen ne men - op de fiets of te voet - sluiproutes langs het spoor. Jon- got wil een klein kort jasje. „Net zo groen als de bomen en het gras." Yvonne is een trouwe be zoekster van de Klup. Indianen dorp, kerststukjes maken, play backshow...ze heeft al aan zoveel activiteiten meegedaan en kan niet kiezen welke nu het leukst was. Met een stralende lach wacht ze geduldig af totdat bij haar ook de schaar in de vuilnis zak wordt gezet. Rik is al klaar. Laura heeft een groene en een ro de vuilniszak creatief in elkaar gedraaid en geniet. Nu is hij een piratenkapitein. Met een echte kapiteinshoed op zijn hoofd. Een gele vuilniszak en een paar niet jes verder heeft Rik ook nog een mooi ooglapje. Nu alleen nog maar gemeen kijken en hij is niet van een echte piratenkapitein te val als ze dit ziet. Terwijl ze in coma ligt wordt een begin ge maakt met de afbraak van de Muur en vinden de eerste vrije verkiezingen plaats. Deze film die in Duitsland meer dan zes miljoen bezoekers trok, is gere gisseerd door Wolfgang Becker en heeft een ideale balans tussen humor, melancholie en drama. Speeltijd 118 min. Reserveringen bij Kreater Kerk straat 13. Waddinxveen Tel. 0182-614422. onderscheiden! Margots zomer jasje is van de baan. „Ik word vandaag een indiaan," straalt ze. Het blauwe vest heeft ze al aan. Adrie is druk bezig met de slier tjes vast te nieten die Margot aangeeft. „Zitten er op mijn rug ook al sliertjes?" vraagt ze onge duldig. Rik heeft zijn piratenoog lap nog even op zijn voorhoofd geschoven. Straks, als iedereen klaar en mooi verkleed is, wordt er een modeshow gehouden. Dan pas zal Rik zijn ooglap weer voor zijn oog schuiven. „Nu nog niet hoor. Ik zie zo maar half!" De lustrumbijeenkomst, een ini tiatief van de plaatselijke afdeling van De Zonnebloem, in het twee de jaar gesteund door de St. Vic tor parochie, werd daarna door alle kerken gesteund. Na de koffie volgde een sche viering met als thema In de stilte, waarin pastor A. van der Helm, ds. C. de Jong, ds. J. de Jong, pastor G. Martini en pastoor mevrouw I. Vonk voorgingen en die werd omlijst door de Cantorij van de Immanuel kerk. Een drankje en een uitgebreide lunch vormde de overgang naar het middagprogramma, waar het operette gezelschaf Amoroso uit Boskoop optrad. De veelal beken de melodieën werden mee ge neuried en gezongen en de sfeer was ook nu weer uitstekend. Wethouder Dorenda Gerts maak te het ochtend programma mee, waarnemend burgemeester Roy ers en zijn vrouw lieten zich 's middags zien. Oud-burgemeester Jonkman en zijn vrouw hadden laten weten niet aanwezig te kun nen zijn, maar lieten aan iedereen hun hartelijke groeten overbren gen. Extra aandacht kreeg het echtpaar Van de Capelle- Vacqui- ery, op deze dag vijftig jaar ge trouwd. Tot hun opperste verba zing werden zijn s ochtends naar voren geroepen, waar zij een fraai boeket ontvingen en beiden een corsage opgespeld kregen. Me vrouw Jeannette van de Capelle verdacht ds. De Jong van de Im- manuelkerk ervan de datum te hebben verklapt. „Niks voor ons, gen Tai Chi programma om hier mee het beter bewaren van het evenwicht en de balans bij ouder wordende mensen zo goed mo gelijk te trainen. Deze 'valpre- ventie-training' zal zij combine ren met oefeningen Bewuster Bewegen volgens de Methode Feldenkrais. De cursus duurt zes weken. In Waddinxveen op dinsdagmor gen van 2 november tot en met 7 december in de dansschool te genover het zwembad, Sniep- weg 13e. De cursustijden zijn van 10.45 - 11.45uur. Informatie: Nanny Vogelaar tel. 0172 231702 of 06 - 24818357. E-mail: nannyvogelaar@wanadoo.nl WADDINXVEEN De vijfde Waddinxveense ontmoetingsdag voor zieken en ouderen is afgelopen zaterdag in het Anne Frank Centrum door een kleine tweehonderd mensen bezocht. scholen aangeschreven in ge meentes waar een spoor door- informatiepakket gestuurd heen loopt. Aan de hand van ca ses kunnen docenten de risico's van spoorvandalisme met hun leerlingen bespreken. Het is de bedoeling dat jongeren zich be wust worden van de gevaren en pen ze soms tussen de gesloten spoorbomen door, met gevaar De voorlichtingsactie maakt deel uit van een breed maatregelen pakket van ProRail tegen 'spoor- lopers' en spoorvandalisme. Zo heeft ProRail voor de zomerva kantie 1200 basisscholen aange schreven, wordt gesurveilleerd WADDINXVEEN - Op zaterdag 25 september organiseert Buurt centrum de Boog weer een ge zellige kinderdisco voor kinde ren in de leeftijd van Dj Ricardo van Drive in Show 'Disco de Zon' zal ook deze keer weer de beste plaatjes aan elkaar maal 8 draaien. De disco in de Boog wordt door gaans op de tweede vrijdag van de maand georganiseerd, maar wegens omstandigheden is deze verplaatst. Tijd: 19.30 uur tot 22.30 uur En tree 2 euro inclusief een gratis consumptie en lot voor loterij. loop hebben de leerlingen fami lie, vrienden, buren en dorpsge noten gevraagd of zij hen wilden sponsoren. Velen gaven gehoor aan dit verzoek en zegden een bedrag per rondje of een vast be drag toe. KRIJTSTREEP 3 KLEUREN hoeken, zoals een techniekhoek en een klim- en klauterhoek. Daar is nog erg veel geld voor nodig. Komend schooljaar wor den er daarom maandelijks acti viteiten georganiseerd waarmee de nieuwbouwcommissie een haalden ze na elke ronde een stempel. Na afloop was er een welver diende beker limonade en een broodje worst. En wie nog ener gie over had, kon terecht op het springkussen dat voor deze gele genheid op het schoolplein was neergezet. De komende weken moet blijken hoeveel de sponsorloop heeft opgebracht. Voorafgaand aan de REGIO - Op woensdag 29 sep tember start in het Streekarchief Hollands Midden een cursus pa leografie (lezen oud schrift) voor beginners. In twaalf lessen van twee uur leert u de belangrijkste vaardigheden in schrift en amb telijk taalgebruik uit de periode ca. 1680 1780, zodat u zelf aan de slag kunt met onderzoek naar uw voorouders of de geschiede nis van uw omgeving. De cursus vindt plaats in de groepsruimte van het Streekar chief aan de Groeneweg 30 te 6 tot 14 jaar. Gouda op woensdagavond van 20.00 22.00 uur (m.u.v. vakan ties) De groepsgrootte is mini- en maximaal 15 perso- cameratoezicht bij overwegen. Ongeveer 10 procent van alle storingen in het treinverkeer wordt veroorzaakt door 'der den'. Daaronder verstaan we: aanrijdingen, zelfdoding, spoor- lopers en vandalisme. Een ma chinist remt abrupt wanneer hij iemand op of vlakbij het spoor ziet. Hij schrikt en weet niet of genheid om vragen te stellen de persoon op het spoor de trein ziet aankomen. Tot de spoorloper weg is, moe ten alle tremen in beide richtin gen stapvoets rijden en dit zorgt voortgezet onderwijs uit de ge- voor vertragingen. ProRail werkt er samen met NS, ge meentes en spoorwegpolitie aan om de veiligheid op het spoor te verbeteren en de vertragingen in het Vierstroomgebouw aan de terug te dringen. Stationsstraat 12. U dient zich op te geven vóór 27 oktober 2004. Voor informatie of het opvragen van een folder: Francies Ocht- man, Opvoedbureau Midden- Holland, tel. 0182-573933 ZEVENHUIZEN - Openbare ba sisschool 't Reigerbos uit Zeven huizen kan terugkijken op een zeer succesvolle eerste activiteit van de inzamelingsactie 'Mooi van buiten, mooi van binnen'. Deze inzamelingsactie is be doeld om het nieuwe schoolge bouw, dat in 2006 wordt opgele verd, te voorzien van extra speel- en leermaterialen. Als start was er een sponsorloop voor alle leerlingen. Directeur Elma Jense en wethouder van Onderwijs Fons van der Stee ga ven het startsein waarna de war- ming-up kon beginnen. En daar na konden de leerlingen eindelijk en vol enthousiasme hun rondjes gaan lopen. De sponsorloop liep over drie trajecten rondom de school. Een klein rondje voor de kinderen van groep 1 en 2, een wat lange re afstand voor de leerlingen van de groepen 3,4 en 5 en het lang ste traject voor de kinderen uit de hoogste groepen. Ook de tijd waarbinnen ze hun rondjes mochten lopen, varieerde; van een half uur voor de jongste kin deren tot een uur voor de leerlin gen uit groep 6 tot en met 8. Van klein tot groot zetten alle 380 leerlingen letterlijk hun beste beentje voor om zoveel mogelijk rondjes te lopen. Onder aanmoe diging van ouders, verzorgers, grootouders en andere suppor ters namen ze hun taak uiterst serieus. Met rode hoofden en sommigen nat van het zweet, WADDINXVEEN - Het is zon dag, halverwege de middag en het is rustig op straat. Maar één maal vlakbij het buurtcentrum 'Het Zuidhonk' wordt de rust doorbroken door een schaterlach en druk gebabbel. De Klup Wad dinxveen, een club voor mensen met een verstandelijke handicap, houdt een gezellige middag in het buurtcentrum. Om de twee weken organiseert Stichting Vrije Tijd en Vorming Midden-Hol land (VTV) een activiteit voor verstandelijk gehandicapten in de omgeving. Want zij hebben, net als anderen, ook de behoefte om zich in hun vrije tijd te ont spannen, vrienden te zien en leu ke dingen te doen. Deze zondagmiddag gaan ze kleding maken van vuilniszak ken. De rollen rode, gele, blauwe en groene zakken liggen al klaar. Eigenlijk wil iedereen zo snel mogelijk beginnen. Maar, zoals altijd, wordt er eerst een kopje koffie of thee gedronken. Met een koekje. Ondertussen worden er op de bar alvast de zakken, crèpepapier, scharen en nietma chines klaargelegd voor het knutselfeestje. De vrijwilligers zijn druk in de weer met de or ganisatie. Want het zijn ook die vrijwilligers die het tweeweke lijkse uitje voor de Klup mogelijk maken. „Zondag is echt zo'n hangdag," vertelt Laura Damen, medewerker van VTV Midden Holland. „Er zijn geen activitei ten in het dorp. Sommigen gaan nog wel naar de kerk, maar dat is dan ook de enige bezigheid." Maar Laura vertelt dat er wel de gelijk vraag is naar activiteiten op de zondag voor de bewoners van diverse Waddinxveense in stellingen. „Er is nu al veel meer vraag dan we aan kunnen bie den. Daarbij komen er ook steeds meer woningen voor verstande lijk gehandicapten bij in Wad dinxveen. Wat zijn de kwaliteiten nen. Voor informatie en/of aanmel ding: Streekarchief Hollands Midden, Groeneweg 30, 2801 ZC Gouda, tel. 0182-521821, info@sahm.nl. Hier kunt u ook terecht voor vragen over de cur sus WADDINXVEEN - Sylvia Best zal tot en met 4 oktober 2004 een sieradenexpositie geven in de Openbare Bibliotheek in Wad dinxveen. Sylvia heeft haar ei gen bedrijfje Sylli Beads en zij ontwerpt en creëert trendy sie raden en mode-accessoires. Deze unieke sieraden zijn te koop op Sieradenparty's van Sylli Beads en bij verschillende kapsalons, schoonheidssalons en (kinder- kleding)winkels in en rondom Waddinxveen. U kunt een aantal schitterende sieraden komen be wonderen tijdens de openingstij den van de Openbare Biblio theek. Voor meer informatie kunt u kijken op www.syllibe- ads.nl of bellen met Sylvia Best, tel. 0182-634712. Met een rood en bezweet hoofd renden de leerlingen van 't Reigerbos hun rondjes tijdens de spon sorloop ten bate van hun nieuwe schoolgebouw. Foto: PR Langzaam begint Nederland aan Club Med te wennen. Een prachtig reis- X programma waarin fantastische vakanties waar u nog lang van kunt i nagenieten.Over de unieke all inclusive formule kunnen wij u alles ver- p tellen. Vraag nu alvast de nieuwe Winterbrochure bij ons aan. REGIO - ProRail heeft 350 scho len voor voortgezet onderwijs- een om de gevaren van spoorvanda lisme in de klas te kunnen be spreken. Aan de hand van cases komen zaken als vandalisme en groepsgedrag aan bod. In geheel Nederland ontstaan gevolgen van hun daden met als gevaarlijke situaties doordat jon- resultaat dat ze wegblijven van geren dicht bij het spoor komen het spoor. Wie toch bij het spoor flink bedrag hoopt binnen te ha- en vandalisme plegen. Ook glip- komt, loopt de kans te worden len. Samen met wethouder Van pen ze soms tussen de gesloten beboet, der Stee onthulde Jense de 'spaarbuis' die komend jaar zichtbaar maakt hoeveel de inza melingsactie opbrengt. Deze buis krijgt een prominente plek geren die dit doen brengen zich- in de school zodat ouders en zelf en anderen in gevaar en ver- leerlingen de vorderingen goed oorzaken treinvertragingen. kunnen volgen. ProRail heeft alle middelbare langs het spoor en is gestart met Adrie (links) is samen met een andere vrijwilligster (geheel rechts) bezig om de vuilniszakken uit te delen. (Foto: Liesbeth van der Vis) al die aandacht van die mensen, mopperde ze eventjes. Maar ach teraf was het toch wel heel erg leuk. Veertig vrijwilligers, onder wie een aantal verpleegkundigen, zorgden er samen met de staf van het Anne Frankcentrum voor dat het de hele dag door niemand aan iets ontbrak. Leden van de servi ceclubs, Vrouwen van Nu, de deelnemende kerken en buson derneming Connexion maakten dat iedereen comfortabel van huis werd gehaald en weer keurig werd thuisgebracht. Zowel dagvoorzitter Hans den Tuinder als de voorzitter van de voorbereidingscommissie, Lies Steenland, keken dankbaar terug op een mooie dag. „Dankzij fi nanciële steun van de Zonne bloem, de kerken en sponsors uit het bedrijfsleven kunnen we deze dag helemaal gratis aan onze gas ten aanbieden, vertelt Lies Steen land. „We hebben die steun heel hard nodig, want de kosten stij gen elk jaar opnieuw." Elke bezoeker kreeg bij het ver trek een prachtige kaart met een gedicht over het dagthema Stilte. Voor een extra verrassing zorgde Kaashakker Pieter Bealde van de Passage: voor iedereen een mooie doos bonbons. Alle deelnemers vertrokken na drie uur heel vol daan. Naar huis, naar Zorgcen trum Souburgh en enkele in ver pleeghuizen in Gouda verblijvende Waddinxveners. Veel woorden van dank en vooral de hoop er volgend jaar weer bij te mogen zijn. die een vrijwilliger nodig heeft „Alles wat ze kunnen moet je ze om bij de Klup te helpen? „Ek heb zelf laten doen. Bij de rest help je geen speciale opleiding gehad," een handje." De koffie is inmid- vertelt Adrie de Jong, inmiddels dels op. Laura gaat met een dien zes jaar vrijwilliger bij de Klup. blad langs de tafels om de kopjes „Ik ben ook gwoon maar een op te halen terwijl andere vrijwil- moeder. Je hoeft eigenlijk niks te ligsters langs de deelnemers kunnen. Je moet alleen één of twee keer in de maand twee uur tjes de tijd hebben op een zon dagmiddag." Adrie geniet elke niet zo goed kiezen. Ze heeft een keer van het werk. „Het is leuk, blauwe zak gekozen en wil daar gezellig en ontzettend dankbaar eigenlijk een zomerjas van ma- werk. Als ze een volgende keer ken. Terwijl haar blik op het terug komen en je krijgt een raam gericht is, verzucht ze: „Ik knuffel van ze, daar doe je het denk dat het al een beetje te koud voor!" De deelnemers zijn van is voor een zomerjas." Adrie verschillend niveau, maar de schiet Margot te hulp. „Eens kij- vrijwilligers proberen zoveel mo- ken wat we voor je kunnen knip gelijk er één activiteit van te ma- pen," zegt ze terwijl ze kordaat ken. „Je moet ze in hun eigen waarde laten," legt Adrie uit. Ia I 4 "'"X" - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 WOENSDAG 15 SEPTEMBER 2004 i UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) ^TOERKOOP Reisburo Estee /A service mei een Konoalstroat 12,2741 HH Woddinxveen Telefoon 0182 688 488 Email eslee.waddinxveen@1oerl(0op.nl fax 0182 688 588 A 4 't f ’iSMsh s r - "X -

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 19