Nieuwe rondweg om Zevenhuizen Regenachtige opening Vondelparkje Actie Boeren Planten Bomen Muziek centraal in Kinderboekenweek Fun Fashionfair Handwerkdub Eten voor goed doel Klaverjassen 4L. Nemo in Kreater T Najaarsrit Klaverjassen A-diploma Dierendag B ALINE A Uitbreiding dienstverlening bibliotheek Muziek op schoot Bingo in De Boog Fotorolletje gevonden Kunstenaars in Agnietenkapel oktober aanbieding 2 Aquanova handdoeken showergel model Beetle van 30.40 voor 22.80 ja g® i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN L r* i 1 I PAGINA 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2004 Het vernieuwde Vondelparkje werd woensdag op feestelijke (doch regenachtige) wijze geopend. (Foto: Hans Scholtes) de deelnemende bedrijven (Al- r* BADTUHEl ACCESSOHES WADDINXVEEN - Op vrijdag 1 oktober aanstaande is er weer een bingoavond in 'De Boog'. U bent van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huij- genslaan 2 in Waddinxveen. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. otheek telefonisch de boeken. Leden moeten wel tijdens de openingstijden van de bieb bel len. WADDINXVEEN Muziek staat in de Waddinxveense biblio theek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan centraal in de vie ring van de vijftigste Kinderboe kenweek, die van woensdag 6 tot en met zaterdag 16 oktober wordt gehouden. taalbare kinderkleding, grap pige borduurfiguren en leuke feestkisten. Maar ook houten speelgoed, slimme kinderfiet sen en mooie geboorteborden. En prima kraamhulp, aparte fotoreportages, kleurige make- up, gevlochten haarmode, cre atieve Scoubidouworkshops en optredens van jonge musici. opening een stoeptegel beschil deren: een symbolisch beeld om te laten zien dat het Vondel parkje een speelplek is. Dit werd echter afgelast vanwege het slechte weer, de Jeugdad- viesraad. De gemeentelijke werkgroep Recreatieve voorzieningen bui ten startte vorig jaar een enquê te onder omwonenden en de jongeren in de wijk. De meeste Honger gekregen? Of gewoon zin in een gezellige avond? Aan melden kan via de website van Lionsclub Waddinxveen Tsuy- tende: www.lcwt.nl. Hier vindt u een inschrijfformulier en ande re relevante informatie. Of stuur een mail aan lions@lcwt.nl dan wordt er zo snel mogelijk contact met u opgenomen. De Agnietenkapel is op de Nieuwmarkt 100 in Gouda. De openingstijden zijn: op donder dag van 12.00 tot 17.00 uur en op vrijdag 8 en zaterdag 9 oktober van 10.00 tot 17.00 uur. De toe gang is gratis. De kandidaatjes die het water in zijn gesprongen zijn: Yentel Ver kerk, Amber Verkerk, Linda de Korte, Evert Kwakemaak, Frank Hofman, Isabel Broers, Kenny Gerlag, Thijmen Kraak, Ronald van Noort, Jannes van Pelt, Kim de Pater, Jasmijn Sijtzema, Mike Eterman, Kiki Stolwijk, Luc Naafs, Niels Siersema, Nathalie Doornbos, Anaysha Verwey, Bart Stark, Adrianne van de Vel den, David Zandbergen, Els van Gils, Elsa van Gils, Rami Shou- ka, Leander Doomenbal, Pieter- Paul Bregman en Ruben Wijker. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WADDINXVEEN - In het Gou- webad 'De Sniep'is op zaterdag 25 september voor de eerste keer in het nieuwe zwemseizoen gezwommen voor het A-diplo- ma. Er waren 27 kandidaatjes die allemaal geslaagd zijn. Korte Tiendeweg 24a, Gouda (0182) 50 71 84 www.balinea.nl I 1 1 I III Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) WADDINXVEEN - Afgelopen woensdag is op feestelijke, doch regenachtige wijze het vernieuwde Vondelparkje geo pend. Op de plaats van het ver nieuwde speelterrein was eerst een speeltuinvereniging actief. Toen deze ermee stopte, werd het terrein niet meer gebruikt; onkruid en ander groen groei den er welig. Wethouder Gerts en Lisanne van der Veen zouden tijdens de Het Kid's Café richt zich met name op jonge ouders en an dere belangstellenden. Terwijl de kinderen in de KidsComer knutselen of film kijken, vin den zij hier praktisch alles voor kinderen tot en met 12 jaar; schitterende sieraden, be- worden er meerdere malen per jaar een workshop gegeven, an dere belangstellenden kunnen te gen kostprijs van het materiaal hier ook aan deelnemen. Vindt u het leuk om hieraan mee te doen en onderling creatieve ideetjes uit te wisselen, kom dan eens langs op de dinsdagavond. Entree le den 1,25 euro en niet leden 2,- eu ro. U vindt 'de Paddestoel' aan de Lijsterbesstraat nr 18 in Waddinx veen. j Kaarters die niet over eigen ver voer beschikken en daardoor deelname als een belemmering zien kunnen een beroep doen op de 'taxiservice'. Voor informatie kunt u tot uiterlijk 30 september bellen naar Joop Brosens, tel. 0182-615719. bert Heijn, Plus en Dierenspeciaal zaak Hoodie) de daar gekochte donatie gedeponeerd worden. Het gaat dan voornamelijk om konijnvoer of snacks, hooi, stro of zaagsel en kattenvoer in blik of droge brokjes. Geen vers voer, (zoals sla e.d. voor de konijnen, dit door de bederfelijkheid van de waren. Alleen verpakte mate rialen). Dierenspeciaalzaak Uto pia sponsort deze actie door een gift in natura. De Landelijke Open Asiel Dag is op zaterdag 2 oktober van 12.00- 16.00 in het Dierentehuis Mid- den-Holland, Groenhovenweg 501 te Gouda. WADDINXVEEN - Autoclub 'De Gouwe Rijders' houdt aanstaan de donderdag weer een klaver- jasavond in Hotel De Unie. In schrijven kan vanaf 19.45 uur. Het klaverjassen begint uiterlijk om 20.15 uur. Elke avond worden er vier ron den gespeeld. Het is niet ver plicht om lid te zijn van de ver eniging om hier aan deel te nemen. Elke avond zijn er leuke en nuttige prijzen te winnen. een dia voorstelling die Vbsjes- muziek heet. Woensdag 13 oktober komen de oudere leerlingen van de Wad dinxveense basisscholen aan de beurt. Deze jongens en meisjes spelen een muziekspel met on der meer een muziekquiz, het ra den van muziekfragmenten, op drachten opzoeken op internet en nog veel meer. De kinderen krijgen een kaart en na het goed vervullen van een opdracht een stempel. Wie min stens vier stempels verzamelt dingt mee naar een leuke prijs: Er komt een omleiding om de kern van Zevenhuizen met een nieuwe aansluiting Zevenhuizen - Waddinxveen op de A12 (tus sen de Noordelijke Dwarsweg en de Bredeweg). De huidige aansluitingen op de A12 'Zeven huizen' en 'Waddinxveen' met het krappe tunneltje worden op geheven. De gelijkvloerse spoor wegovergangen worden vervan gen door ongelijkvloerse. Over de omleiding Zevenhuizen wordt al jaren gesproken. Aller lei alternatieven stierven een vroege dood, de wil tot een op lossing te komen was er wel maar een gelijktijdige oplossing voor deze complexe situatie bleek niet realiseerbaar. Door stemden voor een tafeltennista fel en als tweede voor voetbal- doelen. Tevens kwamen er ver zoeken of er ook voor de jonge kinderen toestellen geplaatst konden worden. Uiteindelijk is besloten om op het Vondelpark je toestellen te plaatsen voor zo wel jonge kinderen als jonge ren. Op het Vondelparkje zijn nu een tafeltennistafel en voetbal- doelen geplaatst en voor de jon- WADDINXVEEN - In het kader van de 'Brede School Noord' worden er allerlei activiteiten ge organiseerd in Waddinxveen- Noord. Op dinsdag 5 en 12 okto ber wordt er in buurtcentrum 'de Boog' een cursus 'Muziek op schoot' gegeven voor kinderen vanaf 4 maanden samen met hun ouder of verzorger. In deze cursus die duurt van 9.30 -10.15 uur, kunt u samen met het kind op een ontspannen manier bezig zijn met muziek. Deelname aan beide ochtenden kost 3,- euro. Opgeven kan telefonisch bij de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, tel. 0182-631932 of via bredeschoolnoord@stww.nl. Op posters bij instellingen die mee werken aan de 'Brede School Noord', vindt u de actuele infor matie over andere activiteiten en cursussen van de 'Brede School Noord' Deze activiteiten zijn uitsluitend voor bewoners van de wijk 'Noord'. Laat u verassen, geniet en steun de goede doelen in Waddinx veen en omgeving. Lionsclub Tsuytende hoopt u te mogen verwelkomen op maandag 11 oktober. ZEVENHUIZEN/WADDINXVEEN- Inwoners van Zevenhuizen kunnen opgelucht ademhalen. In 2008 rijdt het doorgaande ver keer dat van de A20 naar de A12 wil, niet meer door de bebouw de kom van die kern. De provincie Zuid-Holland, de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen, Rijkswaterstaat, di rectie Zuid-Holland en ProRail ondertekenden vandaag een overeenkomst waarin is afgesproken de verkeerssituatie in de regio sterk te verbeteren. WADDINXVEEN - De Lionsclub Waddinxveen Tsuytende organi seert op 11 oktober vanaf 19.00 uur, alweer de zesde editie van het Sponsordiner. De bedoeling is dat op deze avond ca. 90 per sonen komen genieten van een zeer verzorgd 5-gangen diner in Restaurant Bibelot te Waddinx veen. De kosten bedragen 65,- euro per persoon. De Lions zul len zelf het diner bereiden en uit serveren. De kosten blijven daar om beperkt tot de ingrediënten (waarbij de kwaliteit vanzelf sprekend voorop staat). Het ove rige is voor het goede doel. WADDINXVEEN - Vrijdag 1 ok tober wordt, voor de tweede keer dit seizoen, geklaverjast ten bate van het restauratiefonds van de Sint Victorkerk. De deuren van de pastorie zijn vanaf 19.30 open, de eerste ronde start om 20.00 uur. Kosten zijn 4,50 euro per,persoon. een heel bijzonder muziekinstru ment. Voor beide festiviteiten zijn kaar ten gratis verkrijgbaar aan de in formatiebalie van bibliotheek. Het aantal plaatsen is beperkt, dus het is zaak er snel bij te zijn. „Het is heel teleurstellend als kinderen vol verwachting naar zo'n middag komen, geen kaart je hebben en dus niet naar bin nen mogen omdat het vol is. Wij moeten en willen ons aan de vei ligheidsvoorschriften van de brandweer houden," zegt mede- WADDINXVEEN - De autoclub De Gouwe Rijders houdt op 1 oktober de Najaarsrit. Inschrij ven kan tussen 19.30 en 20.00 uur in Hotel De Unie. De start is vanaf 19.45 uur. Deelnemers kunnen hun auto al vast parkeren op de grote par keerplaats bij de Rabobank. Ook niet-leden zijn van harte wel kom. Voor meer info: A. Boer, tel. 06-23671549 of degouwerij- ders@zonnet.nl. Ondernemers kunnen ook te recht op het sponsordiner met hun klanten of medewerkers. Het sponsordiner is een prima aangelegenheid om te netwer ken. Nog mooier is dat er tijdens het 'zaken doen' een goed doel gesteund wordt en een financië le bijdrage geleverd aan de Wad dinxveense samenleving. Geïn teresseerden kunnen zich aanmelden als bedrijfssponsor via mail: lions@lcwt.nl Woensdag 6 oktober om drie uur begint het feest met een hele leu ke middag voor kinderen van de groepen één tot en met vier van de basisscholen. Zij kunnen een uur lang kiemen, knutselen en schminken. Om vier uur volgt WADDINXVEEN - Maandag 6 of woensdag 8 september is er in de berm van de Brugweg aan de slootkant een fotorolletje gevon den van het merk Kodak (24 op namen, 400 asa). De foto's zijn inmiddels ontwikkeld om de rechtmatige eigenaar te kunnen achterhalen. Op de vakantiefoto's staat een vliegreisje naar Las Palmas. Er staan een opa en oma op met grijs haar, een vader en een moe der met donkerblond haar, een jongen van ongeveer acht jaar met donkerblond haar en een meisje van een jaar of vijf met halflang hoogblond haar. Ook staan er een aantal Schipholop- names op. Herkent u uw eigen vakantief oto's? Dan kimt u bellen naar Jo ke van de Berg, tel. 0182-611981. niet meer per wegbeheerder naar de situatie te kijken, maar als gezamenlijke overheid een heel gebied onder de loep te ne men is het moment daar om flin ke stappen te zetten. Dat lijkt eenvoudig, maar het betekent dat de financiële systematiek moet worden aangepast en de planologische procedures gelijk geschakeld moeten worden. Het project A12/N219 is één van de eerste projecten die op deze nieuwe manier wordt opgepakt, het denken vanuit de mobilist staat centraal. Streefdatum voor realisatie is 2008. De huidige provinciale weg door de be bouwde kom wordt dan overge dragen aan de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle. WADDINXVEEN - Iedere dins dagavond van 19.30 tot 22.00 uur is er bij Wijk en Speeltuinvereni ging 'De Paddestoel' een hand- werkclub voor volwassenen. Tij dens deze avonden kunt u onder het genot van een kopje koffie of thee aan het door uzelf meege- brachtje handwerkje/knutsel- werkje werken. Dit kan variëren van 3d kaarten maken, borduur werk, breien enzovoorts. Voor de vaste bezoekers van deze avond REGIO - Twee Waddinxveense kunstenaars exposeren volgend weekend hun werk in de Goud se Agnietenkapel. Liz Venema staat er met gemengde technie ken, Arina Weissenbach met ba nieren en wandkleden. Verder is Marijke Brinkman er met kran sen, Francesca Meier Mattem met stillevens en Lysan Wiersma met olieverf schilderijen. Els Leeuwenberg zorgt voor een muzikale noot met haar viool. gere kinderen een duikelrek, glijbaan, knikkertegels en een draaitoestel. Ook Liesbeth Redeker, jonge renwerkster in Waddinxveen, was aanwezig met de buurt- sportbus om met de kinderen, jongeren en hun ouders de nieuwe speeltoestellen op de speelplaats uit te proberen. De jongerenwerkster zal met de buurtsportbus nog een aantal malen op het veld komen. van gerenommeerde kwekers. Landschapsbeheer Zuid-Hol land zorgt verder voor goede in structies voor de aanplant, ver zorging en bescherming. Tevens kan er beschermingsmateriaal besteld worden, denk aan boom- palen, gaas e.d. Bewoners van het Zuid-Holland- se landelijke gebied kunnen het boekje Boeren Planten Bomen met het complete assortiment gratis aanvragen bij Landschaps beheer Zuid-Holland. In het boekje staat een uitgebreide be schrijving van de struik- en boomsoorten met voor elke soort een vermelding van bodemeisen, toepassings- en gebruiksmoge lijkheden en de betekenis voor natuur en landschap. Ook gratis advies (telefonisch of aan huis) over wat nu aan te planten is mo gelijk. In februari volgt een twee de bestelmogelijkheid. Het boek je en/of de bestellijst is aan te vragen bij Landschapsbeheer Zuid-Holland, www.landschaps- beheerzuidholland.nl of tel. 0182-683670. Goede doelen worden vooral ge vonden in de omgeving van Waddinxveen. Het goede doel van dit diner wordt 11 oktober bekend gemaakt. Het menu blijft nog even een verrassing, de Lions-Chef de Cuisine heeft voor dit jaar iets bijzonders in petto. Gasten maken met hun mede gasten een heerlijke Culinaire Wereldreis. De gerechten en wij nen komen uit verschillende cul turen, landen en werelddelen. Alle exposanten geven korting of bieden de bezoekers ander voordeel. Speciaal voor de kin deren is er een kleurwedstrijd. Volwassen bezoekers kunnen gratis aan de verloting van leuke prijzen meedoen. Zowel de voordeelbonnen alsook de kleurplaat en het lootje zijn vanaf nu via www.waddinx- veen.net te downloaden of op 2 oktober aan de infobalie van het Kids Café verkrijgbaar. zouden enorm geholpen zijn met lekker voer, hooi, stro of zaagsel voor een warm bedje. Het andere goede doel betreft de katten van de kattenopvang aan de Otweg in Boskoop. Zij helpen de Dierenbescherming in geval van nood bij opvang en plaat sing van (zwerfkatten. In de pe- WADDINXVEEN - Woensdag 6 riode van 3 t/m 9 oktober kan bij oktober wordt om 13.30 uur de kinderfilm Finding Nemo bij Kreater gedraaid. De film vertelt over de vaderdownvis Marlin. Hij verloor zijn vrouw en 40 ei tjes en bleef alleen met zijn zoon Nemo, die vanwege een mis vormd vinnetje met overdreven zorg omringt wordt. Het jonge visje is de betuttelende houding beu en zwemt naar een boot, waar hij gevangen wordt door een duiker. Deze neemt hem mee voor het aquarium van een tandarts in Sidney. Nemo pro beert te ontsnappen. Marlin pro beert zijn zoon terug te vinden met hulp van Dory, een tropi sche vis. Op hun weg vinden ze onder meer een haaienpraat- groep en een golfstroom die als een snelweg voor zeeschildpad den dient. De toegangsprijs is 2,50 euro, met Kreapas 2,- euro p.p. Reser veringen bij Kreater, Kerkstraat 13 teL 0182-614422. WADDINXVEEN - De Dierenbescher ming afdeling Gouda, werk te kunt uitspelen heeft ook bibli- groep Waddinxveen gaat ook dit otheek Waddinxveen gemeend jaar weer een inzamelingsactie de uitleentermijn van de cd- houden. De actie staat dit keer in roms gelijk te maken aan die van het teken van twee goede doe- de boeken; 3 weken dus! De uit- len. De konijnen van Dierendal leenvergoeding verandert niet en blijft dus 2,50 euro per cd- rom. WADDINXVEEN - Op zater dag 2 oktober 2004 organiseert BlitsKikkers KinderKleding- Parties uit Waddinxveen tus sen 10.00 en 16.00 uur het Kids Café: 'the fun fashion fair'. Deze spiksplinternieuwe beurs wordt gehouden in de zalen van Hotel De Unie in Waddinxveen. Entree en par keren zijn gratis! Net als de li monade voor de kinderen. Tij dens 'the fun fashion fair' worden er geen alcoholische dranken geschonken. werkster Paloma Martin. De Waddinxveense Wereldwin kel richt een tentoonstelling in van muziekinstrumenten. Leer lingen van de Prins Willem Alexanderschool zullen de bibli otheek aankleden en versieren. De Kinderboekenweekgeschen ken zijn dit jaar Swing van Paul Biegel en Vader Zeepaard van Eric Carle. Wie meer wil weten over de Kinderboekenweek kijkt op www.kinderboekenweek.nl en op www.bibliotheekwad- dinxveen.nl. REGIO - Landschapsbeheer Zuid-Holland houdt deze herfst en winter voor de twaalfde keer de actie Boeren Planten Bomen. De actie is bedoeld om boeren en andere bewoners van het Zuid- Hollandse platteland te stimule ren streekeigen struiken en bo men aan te planten. Tot 22 oktober 2004 kunnen de bestel formulieren ingeleverd worden, WADDINXVEEN - De bibliothe ken van Waddinxveen en Zeven huizen hebben een extra service voor hun leden in het leven ge roepen. Per 1 oktober as. kunnen boeken ook telefonisch verlen gen worden. Hiermee hoopt de bibliotheek haar leden tegemoet het plantmateriaal wordt enkele 1 te komen met de verlening van weken later thuisbezorgd. deze extra service. In ons huidi- Tijdens de actie kan tegen lage ge leefpatroon van hollen en stil- prijzen een uitgebreid assorti- staan is het niet altijd even mak- ment struiken en bomen worden kelijk om ook nog de besteld. Knotbomen langs perce- uitleendatum van de biblio- len, leilinden om de boerderij, theekboeken in de gaten te hou- hoogstamfruitbomen, streekei- den. gen sierbomen en -struiken op Met ingang van 1 oktober as. het erf, jonge boompjes op een hoeven leden voor het verlengen niet-gebruikt stukje grond; op dus de deur niet meer uit! Tegen deze wijze kan de eigen boerderij een vergoeding van 0,50 euro en het erf aanzienlijk verfraaid per lenerskaart verlengt de bibli- worden. Bovendien biedt het nieuwe kan sen voor de natuur! Het plantmateriaal is van prima kwaliteit. Het is gegarandeerd Vanaf heden leent ook biblio- ziektevrij en wordt betrokken theek Waddinxveen cd-roms voor drie weken uit! Omdat de cd-romspellen steeds complexer worden en het steeds moeilijker wordt om een spel in één week -«.-ft! t F F 'z I -

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 11