Echtscheiding moetje regelen Last-Minute aanbod Jongerenloket geopend op Banen- markt CWI Nü volop I Kinderboekenweek in bieb Zevenhuizen Gemeente Pelhrimov bedankt Souburgh Reanimatie- cursus Politiek Café Concordia in terug bij RTW FM Beurshal Boskoop Aanplant Bentwoud kappen voor golfbaan F°)i Kerkradio Stilteviering Tijdsbesteding Kinderbingo Hobbybeurs in AF Centrum Koppel- klaverjasavond Brandweer Zevenhuizen nummer 1 J .J (Foto: Hans Scholtes) verval WADDINXVEEN/BOSKOOP - kest. Het open podium van zon- WADDINXVEEN voorheen een kasteel, in de aansluiting tussen onderwijs en arbeidsmarkt te verbeteren en het voortijdig schoolverlaten te rug te dringen. Holland maar de aanleg van een complete baan met 18 holes vol- teiten voor kinderen in Wad- dinxveen-Noord. manier bezig zijn met muziek. Deelname aan beide ochtenden de ander ook een advocaat heeft en deze aanwezig is). „Be- tatie en de omgang. Dat is ook begrijpelijk, want bij een echt- dien is het voor de kinderen ook veel beter om te zien dat hun ouders is staat zijn om sa- mag niet apart met een partij spreken, ook niet over de tele foon. Mocht er toch veel woede en verdriet met de echtschei ding gepaard gaan en lukt het Voor meer informatie: www.vf- as.nl of mr. M.M. Klink, tel. ZEVENHUIZEN - De kinder boekenweek vindt dit jaar plaats van 6 t/m 16 oktober en de Kin derboekenweek is jarig! Zij viert haar vijftigste verjaardag. En dat is zeker een feestje waard. Op woensdagmiddag 6 oktober van 14.00 tot 16.00 uur is er een Via een schot in de roos nemen prominenten, bestuurders en di rectieleden alvast een voorschot op toekomstige successen. Om 10 uur openen zij het loket met een gericht schot waarna specia le jongerenadviseurs even ge richt aan de slag gaan voor de jongeren uit de regio. De ope ning van het jongerenloket vindt plaats tijdens de Landelijke Ba- nenmarkt van CWI in stadswin kel Buy tenerf in Gouda. De ba- nenmarkt is van 10.00 tot 15.00 uur. bestuur wil wel meewerken aan een golfbaan maar dan moeten percelen worden aangekocht die liggen naast de grond van La ban. De golfbaan komt dan gun stiger te liggen en tast de kern van het Bentwoud niet aan. Dat er aanplant moet verdwijnen vind de provincie niet zo'n be zwaar. Het beleid is dat er me- WADDINXVEEN - Aanstaande donderdag 30 September is ook het Politiek Café weer te belui steren bij de lokale omroep van Waddinxveen de R.T.W. FM. In dit programma staat de politiek van Waddinxveen maandelijks in de schijnwerpers met daarin altijd een terugblik op de laatste raadsvergadering, die meestal de avond ervoor werd gehou den. In de raadsvergadering van 29 september komen o.a. aan de orde het centraal sportpark, de derde fase van het nieuwe win kelcentrum en de kosten van de regionale brandweerzorg. Alhoewel er in diverse commis sies altijd uitvoerig wordt gede- WADDINXVEEN - De cijfers zijn keihard, maar waar. Eén op de drie huwelijken eindigt in een echtscheiding. Een enorm hoog cijfer, dat al jaren in Ne derland constant is. Een afname is niet in zicht. Steeds vaker kie zen koppels er echter voor om een scheidingsbemiddelaar in de arm te nemen. Eén mediator die beide partijen informeert aan de hand waarvan partners zelf de gevolgen afspreken, in plaats van twee advocaten die in de rechtbank voor het 'hoogst haalbare' strijden. „Een echtscheiding moet niet gewon nen worden, maar geregeld," aldus Marcella Klink, echtschei- dingsbemiddelaar in Waddinx veen. ver. Concordia geeft op 3 oktober een optreden tijdens de Startzon- dag van de Rooms Katholieke kerken van Boskoop, Bodegra ven, Reeuwijk en Waddinxveen. Deze Startzondag is in de Beurs hal in Boskoop en begint om 10.30 uur tot 12.00 uur met een feestelij ke kerkdienst. Om 13.00 uur start er een muziekprogramma waar aan 3 kerkkoren en het harmonie orkest van Concordia Waddinx veen meewerken. Ook de leden van C-Akkoord zullen op 3 okto ber meespelen in het harmonieor- van 9.30 -10.15 uur wordt in buurt centrum 'de Boog' de cursus 'Muziek op schoot' gegeven voor kinderen vanaf 4 maanden samen met hun ouder of verzor ger. In deze cursus kimt u samen WADDINXVEEN - Zondagmor gen 3 oktober zal de Centraal Hervormde Gemeente het ker kenprogramma voor de RTW verzorgen. Deze uitzending be gint om 9.00 uur met het kinder programma. Om 9.30 uur zal worden overgeschakeld naar de Hoeksteen, voor de directe uit zending van de kerkdienst. Voorganger in deze dienst is ds. J. de Jong. Na de kerkdienst, om ongeveer 10.50 uur, kunt u luisteren naar een programma over het ontzet van Leiden in de Tachtigjarige Oorlog. Het kerkenprogramma eindigt om 12.00 uur. De RTW radio is te vinden op: Kabel FM 103.4 en in de Ether FM 105.8. teen bomen worden geplant zod ra er grond beschikbaar komt. Men houdt er rekening mee dat er laten ook weer wat moet ver dwijnen voor, bijvoorbeeld, de aanleg van paden. Het is niet de bedoeling dat grootschalige kaalslag plaatsvindt voor een golfbaan, slechts hier en daar stukjes om ruimte te maken voor een green. Afgelopen week zijn Gedeputeerde Staten in meer derheid akkoord gegaan met het plan voor een golfbaan. Er is ech ter wel duidelijk gemaakt dat het geen al te grote aantasting mag worden. Een clubhuis kan, maar daar moet het wel bij blijven. Het plan voor een golfbaan betekent wel dat er 90 hectare aan de in middels beschikbare ruimte voor het Bentwoud wordt toege voegd. Hectaren die een bosach tig aanzien krijgen, openbaar zijn en de provincie niets kost. De verwachting is dat binnen kort meer grond aangekocht kan worden. Agrariërs in het gebied worden wat toeschietelijker om dat de prijs van agrarische grond in een dal zit. WADDINXVEEN - Twee leden van de Stichting Vriendschaps band Waddinxveen- Pelrhimov hebben een werkbezoek ge bracht aan Pelrhimov. Op uit kost 3,- euro. Opgeven kan tele fonisch bij de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, tele foon (0182) - 631932. E-mailen kan ook via bredeschool- noord@stww.nl. Op posters bij instellingen die meewerken aan de 'Brede School Noord', vindt u de actuele informatie over de ac tiviteiten en cursussen van de 'Brede School Noord' De boven staande cursussen zijn uitslui tend voor kinderen van de wijk 'Noord'. 4 Praag welkom in de bibliotheek. Aan de hand van een stempelkaart kunnen verschillende opdrach ten gedaan worden zoals: knut selen, muziekquiz, darten en nog veel meer. Er zijn leuke prij- persoonlijk zen te verdienen. De toegang is gratis. aantal rolstoelen en rollators ge bracht die bij Souburgh over compleet waren. De rolstoelen en rollators gingen naar Domov Duchodcu in Prosec Oboriste. Dit is een kleine woongemeen schap zeven kilometer ten wes- in de ten en onder de vlag van Pelhri mov. Domov Oboriste betekent Huis voor gepensioneerden. De directeur Dhr Pipal gaf een de echtscheidingsbemiddelaar. „Hoe slecht een huwelijk ook is, een punt er achter zetten is nog men de echtscheiding te rege- moeilijker. Mijn doel is om de len. Er komt een wijziging in het partnerschap. Niet in het ouderschap," aldus Klink. REGIO - Midden Holland opent tijdens de Landelijke Banen- markt CWI op 2 oktober het Jongerenloket Midden Holland. Op dit moment is het voor veel jongeren niet zo gemakkelijk om de ze toekomst op werkgebied vorm te geven. Het jongerenloket Midden Holland gaat deze jongeren helpen door ze te begelei den naar een passende opleiding of werk. Het loket wordt ge vestigd in de Stadswinkel Buytenerf in Gouda maar werkt ook voor de omliggende gemeenten (waaronder Waddinxveen en Ze- venhuizen/Moerkapelle. Belgische steden €29,-w. Gouden en Zilveren griffels en penselen. En de bekendmaking van de Griffel der Griffels! Tij dens de kinderboekenweek zijn deze boeken gratis te reserveren. Er is tevens een tentoonstelling van kinderboekenweekgeschen ken in de vitrine. Tijdens de kinderboekenweek kunnen er kleurplaten gekleurd worden en voor kinderen van 8 tot 13 jaar is er een quizboekje: Wie is het grootste feestbeest. Voor alle feestelijke leners is er zolang de voorraad strekt een leuke boekenlegger. Op donderdag 14 oktober komt de illustratrice Helen van Vliet in de bibliotheek. De groepen 5 van verschillende basisscholen komen dan naar de bibliotheek. Kreta ZEVENHUIZEN - Op donder dag 7 oktober spreekt Marleen van de Bijl over het thema Tijds besteding in het Hervormd Cen trum. Het doel is om de aanwe zigen te bemoedigen op te bouwen in het geloof. De bijeen komst is van 9.30 tot 11.00 uur in het Hervormd Centrum. De kof fie staat vanaf 9.00 uur klaar. Neem gerust uw kleintjes mee; er is kinderoppas aanwezig! De bijeenkomst is een initiatief van vrouwen uit verschillende ker ken van Oud-Verlaat, Zevenhui zen en Moerkapelle. Voor meer info: Co Sterkenburg, tel. 010- 2222345 of Corrie Gorissen- Steenwijk, tel. 0180-632555. ZEVENHUIZEN - De melding? Een koe in de sloot bij de slach terij. Eenmaal aangekomen, was er hevige paniek. Er was een au to onder een trailer gekomen en deze was in brand gevlogen. De inzittenden waren geschrokken van een ontsnapte koe die voor bij was gerend en zo in de sloot belandde. Een situatie die zich afgelopen zaterdag tien keer achter elkaar heeft voorgedaan. Het ging na melijk om de jaarlijkse brand- weerwedstijden van de 10 ge meenten. Gelukkig heeft elk korps de situatie tot een goed einde gebracht. De ploeg van de brandweer Zevenhuizen ging voor het derde jaar achter elkaar met de beker naar huis. Tevens hadden ze de eerste plaats om de categorie beste aanvalsploeg. Te vens heeft deze ploeg vorig jaar de finalewedstrijd van de hele regio gewonnen. Ook nu zullen zij dus in de finale weer hun titel gaan verdedigen, op 23 oktober in Bergambacht. «199,-.» ^TOERKOOP Reisburo Estee ZA Kanaalstraat 12,2741 HH Waddinxveen Telefoon 0182 688 488 E-mailestee.waddinxveen@toerkoop.nl Fax 0182 688 588 WADDINXVEEN - Zaterdag 2 oktober wordt in het Anne Frank Centrum weer de jaarlijkse hob bybeurs gehouden. In zo'n 25 stands laten deelnemers, elk met drukkelijk verzoek van de loco- hun eigen specialiteit, het resul- burgemeester van Pelhrimov, de taat zien van allerlei hobby's. Be- heer Brezina, hebben zij daar een halve het bewonderen van al die verschillende technieken is er de mogelijkheid om favoriete cre aties te kopen. Voor bezoekers die zelf een hob by beoefenen of op de beurs en thousiast raken voor een bepaal de hobbytechniek, is er stand van Annemarie's Hobbys hop allerlei materiaal aan te schaffen. Tijdens de beurs is deelnemen uiteenzetting over het ontstaan aan een van de volgende van het bejaardentehuis. Het workshops mogelijk: bonbons huidige Domov Duchodcu was schilderen, werken met pavarol, versieren van een wandspiegel, weliswaar een herfststukje maken. Natuur lijk wel tegen een kleine vergoe ding. In de kinderknutselhoek mogen kinderen vanaf 4 jaar gra tis een mooie reflection kaart kleuren. Het Anne Frank Centrum, Jan van Bijnenpad 1 in Waddinx veen, is op 5 minuten loopaf- Het harmonieorkest van muziek stand van het N.S. station. De beurs is geopend van 10.00 - 16.00 uur. De entree bedraagt 1,50 euro (kinderen tot 6 jaar gra tis). Nadere info: Adrie van Ho ven en Lia van Hoven zijn te be reiken op 0182-618488 en 0182-614302. WADDINXVEEN - De werk groep Reanimatie Waddinxveen, gaat bij voldoende aanmeldin gen weer een nieuwe cursus re animeren verzorgen en wel op de volgende avonden: 27 okto ber, 3 en 10 november 2004. De cursus zal in totaal 3 avonden in beslag nemen van 20.00 tot 22.00 uur. De eerste avond bestaat uit een theoretisch gedeelte en de volgende avonden een praktijk gedeelte. Aan het einde van de cursus wordt na gebleken geschiktheid een diploma uitgereikt. Het is te vens de bedoeling, dat de cur siste) na het behalen van het di ploma de eerste 3 herhalingslessen eens per half jaar volgt, daarna éénmaal per jaar Deze herhalingen zijn van het grootste belang om de vaar- batteerd is er vaak toch nog stof digheid te behouden. De lessen genoeg om een aantal zaken nog staan o.l.v. Dhr Ligthart verbon- eens van een andere kant te be- den aan het Academisch Zieken- kijken tijdens de maandelijkse huis te Leiden. Voor informatie, raadsvergade- ringen. Daarover inschrijving en informatie kunt en over de besluitvorming kunt U terecht bij: Lydia van Tol, tel. u dus alles horen in het pro- 0182 - 619561. gramma het Politiek Café. Ook zal er vast vooruit worden geke ken naar het dorpsdebat dat de raad op woensdag 6 Oktober in het clubhuis van de voetbalver eniging Be Fair wil houden. Het Politiek Café is te beluiste ren donderdag 30 September tussen 21.00 en 22.00 via R.T.W. FM. in de ether op 105.8 FM en via de kabel in Waddinxveen op 103.4 FM. dag 10 oktober gaat niet door we- Activiteit Brede School gens te weinig belangstelling. De volgende open podium is op zon- WADDINXVEEN - De Brede dag 7 november. Dit Open Podi- School Noord organiseert activi- um staat in het teken van optre dens van en door leden en/of niet leden die alleen of in ensemble- Op dinsdag 5 en 12 oktober vorm (duo, trio enz.) eens een concertje willen geven. Aanmelden kan onder tel. Nr. 613839. Het Open Podium is in de Hoge Noot aan de J.W Frisoweg nr. 1, te Waddinxveen, v.a. 13.00 uur tot 14.30 uur. De toegang be- met het kind op een ontspannen draagt 1,- euro, inclusief een con sumptie. WADDINXVEEN - Op woens dag 6 oktober is er bij De Padde stoel weer de maandelijkse kin derbingo. De bingo is van 13.30 tot 15.30 uur. De entree is voor leden 1,25 en voor niet leden 2,00. Hierbij zijn drinken en een snoepje inbegrepen. WADDINXVEEN - Op vrijdag 8 oktober, 12 november, 10 decem ber is in de Sint Victorkerk een stilteviering. De zij-ingang is om 19.00 geopend, om 19.30 uur is er een korte viering.Sint Victor kerk, zij ingang, om 19.00 uur kerk open, 19.30 uur korte vie ring. In onze tijd is veel geluid en zijn veel agenda's goed gevuld. Stilte en rust hebben een eigen dimen sie. In die stilte hoor je je eigen adem, daar versta je opnieuw je eigen gedachten, de stilte is één van de plekken waar we iets van God mogen ontmoeten. Voor die stilte willen we ruimte maken: maandelijkse vieringen in de Victorkerk waar voorgangers en andere gelovigen van verschil lende kerken in voorgaan. De feestmiddag in de bibliotheek in sfeer in de Victorkerk roept deze Zevenhuizen. Alle kinderen van stilte bijna vanzelf op, de symbo- 7 t/m 12 jaar zijn deze middag liek van iconen en kaarsen hel pen daarbij. In deze vieringen worden liederen van de oecu menische kloostergemeenschap in Taizé gezongen. Er is altijd ruimte voor eigen intenties en gedachten en voor gebed.Er is gelegenheid om kof fie/thee te drinken na afloop. Bij Ook dit jaar is er in de biblio- voldoende belangstelling wor- theek een tentoonstelling van de den de vieringen in 2005 voort gezet. WADDINXVEEN - Op zaterdag 18 september was de tweede kla- verjasmiddag van klaverjasclub Waddeenkaart. De opkomst was, met 84 deelnemers, weer groots te noemen. Er werd op een gezellige en sportieve ma nier gestreden om de hoogste tien plaatsen, welke een prijs toebedeelt kregen. De uitslag van deze middag luidde: 1. I. Phaff en Mevr. Van Eik met 9002 punten. 2. Echtpaar Zwaan met 8887 punten. 3. Echt paar Angenent met 8843 punten. Het laagste aantal punten werd behaald door Mevr. Streng en Mevr. Klatt met 6110 punten. De volgende klaverjasmiddag vindt plaats op 23 oktober 2004. U kunt zich opgeven bij Leen Hogerbrugge tel. 06-13626885, Marinka Koster tel. 06-51863495 of Herman van Niekerk tel. 0182-617891. Bezoek ook een de website www.waddeenkaart.nl. REGIO - Veel bos is er nog niet in geraakt,maar door de gemeente het geplande Bentwoud maar opgekocht. Een en ander wordt een deel van de gerealiseerde in fases omgebouwd tot een echt aanplant lijkt te moeten verdwij- verzorgingstehuis voor ouderen, nen voor de aanleg van een golf- Het 'kasteel' bestaat uit drie ge- baan. Die moet komen op het bouwen. Op dit moment wordt land van voormalig akkerbou- het laatste gebouw gerenoveerd, wer Laban, gelegen in de wetse- De meeste bewoners van het te- lijke punt van het Bentwoud. De- huis zijn afkomstig van het plat- ze wil samen met Golfbaan teland uit de omgeving van Spaamwoude een golfbaan aan- Pelhrimov. leggen. Het plan is positief ont- Op dit moment wonen er zeven- vangen door de provincie Zuid- tig bejaarden,zij worden uitste kend verzorgd door twintig per soneelsleden. Dhr Pipal was zeer gens het ingediende plan is een verheugd met de komst van het beetje veel van het goede. Het rollend materiaal. De Waddinx- zou betekenen dat de golfbaan veense apothekers hadden ook doorloopt tot de kern van het nog een kleine verrassing, zij Bentwoud, waar een 'oerbos' hadden flink wat incontinentie staat ingetekend. Het provincie- materiaal meegegeven. De werk groep keerde na een 2300 kilo meter lange reis met een zeer voldaan gevoel thuis. Het jongerenloket gaat elke jon gere tot 23 die niet naar school gaat en geen werk heeft binnen 6 maanden begeleiden naar werk of scholing of een combinatie daarvan. De jongere heeft met de komst van het nieuwe loket één plek waar hij of zij zich kan mel den. Het jongerenloket is een initia tief van CWI, de 14 gemeenten van Midden-Holland, werkge vers, het id-college en het UWV. In het loket werken alle betrok ken organisaties samen: zij ma ken gebruik van dezelfde gege vens, stellen samen vast wie wat doet en het resultaat wordt cen traal bewaakt. Door de samen werking verwachten de partners igen (bijvoorbeeld over de ali mentatie voor een kind) kun- proces dat meestal gepaard nen worden vastgelegd. Bij een ging met veel verdriet en oplo- 'gewone' echtscheiding wordt pende spanningen. En uiteinde- alleen de regeling voor dat mo- lijk heb je alleen maar verlie- ment worden opgenomen. Als zers." een kind een leeftijdsgrens be- De echtscheidingsbemiddeling reikt waardoor de alimentatie werkt anders. Beide partijen aangepast zal moeten worden, worden geïnformeerd door één zullen beide partijen weer hun bemiddelaar. Wel bestaat de gang naar de rechtbank moeten mogelijkheid om, apart, nog maken. een advocaat in de arm te ne men. Deze mag alleen niet bij Het belang van het kind speelt de gesprekken zijn (behalve als bij echtscheidingsbemiddeling een grote rol. Er worden uitge breide afspraken gemaakt over middeling is sneller, en daarbij de hoogte van de kinderalimen- ook nog goedkoper," vertelt Klink. „De lijnen zijn veel kor ter en de partners hoeven zelf scheiding worden kinderen niet eens op de rechtbank te vanaf twaalf jaar door de recht- verschijnen om het huwelijk te bank gehoord of ze kunnen een kunnen beëindigen." brief schrijven waarin ze hun wensen uiten over de omgangs- Aan de hand van het gesprek, regeling. -of de gesprekken met de media- Jongeren vanaf zestien jaar mo tor wordt er een convenant op- gen zelfs hun zegje komen doen gesteld: een overeenkomst over de alimentatie. „Boven- Marcella Klink is lid van de VF- AS: de Vereniging van Familie recht Advocaten en Scheidings- bemiddelaars. Een vereniging die inmiddels 666 (aspirant-)le- den telt. De markt is groeiende. Maar wat is nu precies een echt scheidingsbemiddelaar? „De mediator, of te wel de echt scheidingsbemiddelaar, is in de Marcella Klink is echtscheidingsbemiddelaar in waddinxveen. loop van de jaren negentig in populariteit gegroeid," vertelt waarin beide partijen hun wen- Klink. „De normale gang van sen hebben verwoord. Een zaken was dat er twee advoca- pluspunt van het convenant is ten de scheidingsprocedure af- dat ook de afspraken bij wijzig- wikkelden. Zij behartigden de belangen van hun partij. Een mensen op één lijn te krijgen. In een echtscheiding heb je geen winnaars, enkel verliezers. Ik probeer zo goed mogelijk het Aan echtscheidingsbemidde- proces te begeleiden, maak ver- ling zitten een aantal voorwaar- slagen van de gesprekken die den vast. Men moet open en thuis nog eens rustig kunnen eerlijk zijn en bereid zijn om worden nagelezen, waardoor met behulp van de bemiddelaar het partners vaak lukt om tot met elkaar te blijven overleggen definitieve afspraken te komen, met het oog op een voor beiden De meest positieve punten zijn acceptabele regeling na schei- volgens Klink toch het conve- ding. Belangrijkste regel voor nant met de genuanceerde af- een scheidingsbemiddeling is spraken dat ook uitkomst kan echter dat beide partijen ak- bieden bij wijzigingen van om- koord gaan. De bemiddelaar standigheden en het geheel schriftelijk afwikkelen van de echtscheidingsprocedure. Na een scheiding kom je toch veel meer van elkaar los. Het is ver velend om dan elke keer weer niet om nog te blijven praten om de tafel te moeten zitten om waardoor beide partijen met de weer een wijziging te bespre- mediator niet tot een oplossing ken." komen, dan kunnen ze altijd nog doorverwezen worden naar een advocaat. Marcella Klink is in ieder geval 0182-636386 of m.m.klink@het- overtuigd van het succes van net.nl. I I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2004 SGR Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. 3d. vliegreis, ind. hotel. 2-pk. LO X Vertrek dag. 7/10 t/m 24/10 0=* 2d. eigen autoreis, ind. hotel, 2-pk, LO Aankomst dagt/m 30/11 vanaf X8d. vliegreis, incl. appartement, LG Vertrek 23,26. 30/9, 3,7.10.14/10 prijzen p.p.; o.b.v. 2 personen (tenzij anders vermeld), excl. evt. toeslagen. vanaf 1 service met een f 0 vanaf -y\ f-

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 17