Nationale en internationale Immanuëlkerk voert actie Klassiek artiesten bij T.O.O.S. concert met Handelvereniging b OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELING» WEEK N° E R U B R E K N E T E M G E Het concept van de structuurvisie is nu klaar en wordt ter inzage gelegd het Waddinxveen BEZWAAR Waddinxveen. BOUWZAKEN de structuurvisie die u kunt down- COLLECTESCHEMA OKTOBER DORPSDEBAT OVER WELZIJN 12.00 uur VERORDENINGEN EN REGELINGEN OVERIGE VERGUNNINGEN www. wa d d i nxveen.nl mee, Eline en Nicky. ry zich gaan beraden over wie de Borstvoeding 4 WADDINXVEEN - De voeding van de moeder en de overgang naar vast voedsel voor de baby. Daarover wordt gesproken tij- SIRENE NIET GEHOORD? BEL 62 45 00 prijzen mee naar huis zou gaan nemen. Tijdens dit juryberaad werd het publiek een optreden van Fokus 2 voorgeschoteld, en zeer natuurgetrouw het num mer My Immortal van Evanes cence. te kerk van Naarden, zingt niet alleen verschillende koorstuk- ken uit dit meesterwerk van Handel, maar ook het minder bekende 'Kyrie'uit 'Messe pour deux Orgues et deux Choeurs' van Charles-Marie Widor, even als werken van F. Mendelssohn Bartholdy en Rossini. Het koor wordt op deze avond begeleid op orgel en piano door de heren Kooymans en Vugs. Uitgebreide informatie over dit concert is te vinden op website: www.concertwaddinxveen.co m Dit concert steunt ook goe de doelen; de meeropbrengst gaat naar Unicef en de vervol making van het orgel in de 'Morgensterkerk' te Waddinx veen. Kaarten kosten in de voorverkoop 18 euro en zijn verkrijgbaar bij Burger Boek en Kantoor, Dorpsstraat 39 Wad dinxveen, de openbare biblio theek in Waddinxveen, Primera Groenendijk, Koninginneweg lid Boskoop, pastorie RK kerk, Dorpsstraat 248 Hazerswoude- dorp. Voor reservering en meer info: Piet Moons, tel. 0172 - 214730. worden aangevuld en vervol gens worden overgemaakt aan 'Geef ze de ruimte'. er cursussen wor den verzorgd tussen 19.00 en 20.00 uur voor de beginners die de le en 2e stap gaan volgen en tussen 20.00 uur en 21.00 uur voor de schakers die al aan het niveau van stap 4 toe zijn. De stappen- WADDINXVEEN - Op 3 oktober wordt gevierd dat het gebouw van de Immanuëlkerkgemeente in Waddinxveen 40 jaar in ge bruik is. Dit gebouw van de Pro testantse Kerk in wording is in de loop van de jaren enkele ke ren uitgebreid en voldoet - mede daardoor - nog steeds uitste kend. Het jubileum wordt op zondag 3 oktober om 10.00 u gevierd met een feestelijke eredienst. In deze dienst gaan 2 predikanten voor. Dit zijn ds E.M.S. Kalkman, die in 1964 als predikant van de Im manuëlkerkgemeente het kerk gebouw namens de toenmalige kerkenraad aanvaardde en de huidige predikant, ds C. de Jong. Het stemt tot grote dankbaar heid dat de bloeiende Imma nuëlkerkgemeente de afgelopen 40 jaar het kerkgebouw tot grote tevredenheid heeft kunnen ge bruiken. Op zondag vinden hier de erediensten plaats in de grote kerkzaal en zijn er diensten voor de jongeren in de overige ruim tes. Dit betreft de Kindemeven- dienst en de Jongerenkerk. Op de andere dagen vindt er in het gebouw veelal wel de een of an dere kerkelijke activiteit plaats. De Immanuëlkerkgemeente wil anderen in de dankbaarheid be trekken. Veel christelijke ge meentes in Nederland moeten het zonder geschikt gebouw doen. Een voorbeeld van ge- zaterdag 25 september was de zaal aan de Staringlaan in Wad dinxveen weer de locatie waar vele nationale en internationale ook de jury was zeer onder de Was de beslissing unaniem artiesten verzameld waren. En indruk. Janice zong namelijk live dan hebben we niet over zomaar wat artiesten, want wat te den ken van bijvoorbeeld de M-kids, the Doobi Brothers, Toy Box, Hil lary Duff, Evanescence of Anas- Na het tweede deel mocht de ju- tacia. Het was namelijk weer tijd voor de jaarlijkse playback- en dans wedstrijd van T.O.O.S. en dit jaar waren er zelfs meer kandi daten dan vorig jaar. De zaal was waarbij deze meiden lieten zien wat er zoal geleerd wordt tijdens dens de maandelijkse informa- de lessen en dat is bijzonder in drukwekkend. zwaar INTERREGIONALE STRUCTUURVISIE DRIEHOEK ROTTERDAM-ZOETERMEER-GOUDA EN ZUIDPLASPOLDER Nieuw seizoen Schaakklas WADDINXVEEN - De Schaak klas start een nieuwe seizoen 4 te bouwen oktober. Iedere maandag vanaf 4 kerkzalen. In de nieuwe plannen oktober zullen is voorzien in de bouw van een multifunctioneel centrum met de mogelijkheid voor kerkzalen. De plannen zijn al klaar om in 5 zalen van een multifunctioneel centrum de eerste 15 kerken on derdak te verschaffen. Er zijn methode van Brunia/van Wijger- verder plannen voor nog 2 ge bouwen. De kosten voor deze ruimtes voor de kerkgangers in de Bijlmer zijn 15 miljoen euro, waarvan 7 miljoen euro door de kerken zelf moet worden bijeen gebracht. Dit geld hebben de kerken in de Bijlmer uiteraard niet, maar ook de kerken in Am- goed gevuld met vaders en moe ders en opa's en oma's. Vanaf de lessen en dat is bijzonder in- tiebijeenkomst van de Borstvoe- het begin zat de sfeer er erg goed drukwekkend. dingsorganisatie LLL. Deze in en spetterde het optreden de Na zwaar overleg heeft de jury wordt gehouden op donderdag zaal uit. Maar zonder de overige de volgende uitslag bepaald: in 23 oktober bij Nel Veenman, Pr. artiesten te kort te doen, stal de de categorie tot en met 8 jaar de vijfjarige Anouk Lens de show derde plaats voor Marijn en Iris, met haar uitvoering van Cow- de tweede plaats voor Samantha en de eerste plaats was unaniem voor Anouk Lens. den is een lesmethode om kinde ren te leren schaken. Naast de cursusavonden zal er ook 1 keer per maand een extra trainings- avond worden verzorgd, waarbij een van de regionale topschakers een specifiek onderdeel van het schaken zal behandelen. De kos ten voor deelname zijn 23 euro sterdam die hen willen onder- per persoon, inclusief het cursus- steunen hebben dit geld niet be schikbaar. Er wordt een beroep gedaan op de kerken in Neder land om steun te verlenen. In een publieksfolder kunt u meer lezen over de visie op het gebied. Deze is af te halen op het gemeentehuis van „.i en bij de openbare bibliotheek, aan de Van Mecklenburgh Schwerinlaan. boek. Voor info en/of aanmel ding: Ton van Nieukerke: tel 0182-630594 of Wim v/d Hoek:tel 0180-632260. van het gebied; het plan concentreert zich op de ruimte voor woningen, kantoren, glastuinbouw en de Randstad, waardoor het aantrekkelijk is om er te WADDINXVEEN - Op vrijdag 29 oktober vindt er in de Ont- moetingskerk te Waddinxveen, aanvang 20.30 uur, een klassiek concert plaats. Optredende ar tiesten zijn de organisten Wybe Kooymans en Olof Vugs met dubbelconcert voor orgel en het koor van de Nederlandse Han delvereniging o.l.v. Thijs Kra mer. Op het programma staan wer ken uit diverse stijlperioden met als rode draad koor- en or- gelstukken van G.F. Handel. Deze componist componeerde o.a. muziek voor een klein or kest. Er zijn later van deze mu ziek speciale arrangementen gemaakt. Deze stukken, con certo's genaamd, hebben een lichtvoetig karakter. Doordat er op deze avond op twee orgels wordt gespeeld, komt deze mu ziekstijl goed tot uiting. Ge noemde organisten, die hierin specialisten zijn, staan hiervoor garant. De Nederlandse Han delvereniging, bekend van zijn jaarlijkse uitvoeringen van de 'Messiah' in o.a. het Concertge bouw in Amsterdam en de G re (jawel, in z'n eentje), tevens de enige mannelijke artiest. Vervolgens werd er een optre- Jeugdselectie van T.O.O.S. Na de pauze werd het spektakel voortgezet met een optreden van voor Sharon, en de eerste plaats Ernst, Bobby en de rest, uitge- voor Anouk en Jalisa. In de der- voerd door Alex Veringmeijer de categorie in de leeftijd 10 jaar en ouder was de derde plaats materiaal ter ondersteuning voor Alex, de tweede plaats voor borstvoeding te koop. Voor Eva en de eerste plaats voor Ro c het Stadsgewest Haaglan- Berkel en Rodenrijs, het VROM, EZ, LNV en V&W, en milieuorganisaties). Alle meentes die het veel moeilijker Tijdens de eredienst op 3 oktober hebben zijn de migrantenkerken in de Immanuëlkerk zal geld in De Bijlmer. Duizenden gelovi- worden ingezameld voor de ac- gen komen wekelijks samen in tie "Geef ze de ruimte”. Vanuit parkeergarages en kelders onder de algemene middelen van de de Bijlmerflats. Het aantal kerk- Immanuëlkerkgemeente zal het gangers groeit iedere week! Te- in de collecte verkregen bedrag gen de klippen op puilen de ker ken uit. De grote flats en de parkeergarages worden echter één voor één afgebroken. En daardoor ook de mogelijkheden van deze christenen om öp zon dag samen te komen. De kerk van God in de Bijlmer staat let terlijk op straat. Met de actie 'Geef ze de ruimte' wordt geld ingezameld voor De Gemeentebalie Reageren De Structuurvisie ligt ter inzage op het gemeentehuis van Uw schriftelijke reactie kunt u tot 29 oktober sturen aan: Burgemeester en wethouders van de gemeente Waddinxveen p/a Projectbureau driehoek RZG Zuidplas Postbus 90602 2509 LP Den Haag Reageren is ook mogelijk via de website: www.driehoekrzg.nl. Op deze website vindt u tevens achtergrondinformatie en een digitale versie van loaden. Het afgelopen anderhalf jaar is gewerkt aan een Interregionale Structuurvisie voor het gebied tussen Rotterdam, Zoetermeer en Gouda en de daarin gelegen Zuidplaspolder. Het concept van de structuurvisie is nu klaar en wordt ter inzage gelegd voor inspraak van 1 oktober tot en met 28 oktober 2004. Aan de structuurvisie hebben 23 partijen meegewerkt. Dit zijn de Zuidplasgemeenten Waddinx veen, Gouda, Moordrecht, Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel plus Rotterdam, het Hoog heemraadschap van Schieland, de provincie Zuid-Holland, de stadsregio Rotterdam en den, de gemeente Zoetermeer, de drie B-gemeenten Bergschenhoek, Bleiswijk en Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland (ISMH), de ministeries van WLTO, de Kamers van Koophandel Rotterdam en Haaglanden en ConSept (natuur- 23 partijen hebben zitting in de Stuurgroep 'driehoek RZG Zuidplas'. De structuurvisie is een plan op hoofdlijnen voor de inrichting Zuidplaspolder. Vanuit ae omgeving bestaat grote behoefte aan waterberging. Het gebied ligt centraal in de Zuidvleugel van wonen en te werken. In de Nota Ruimte die het kabinet in april 2004 heeft uitgebracht staat dat 'De mogelijkheid van verstedelijking in samenhang met glastuinbouw, groen, water en bedrijventerreinen in de Zuidplaspolder bin nen het grote geheel van opgaven in de driehoek Rotterdam-Zoetermeer-Gouda nader verkend wordt door de pro vincie Zuid-Holland.' Kwantitatief gaat het in de periode van 2010 tot 2030 om 15.000-30.000 woningen in de Zuidplaspolder. Daarnaast is 150 tot 350 hectare gereserveerd voor bedrijventerrein en 200 hectare extra voor glastuinbouw. WADDINXVEEN - Afgelopen den neergezet door Janice War merdam waar de presentator Vervolgens was er nog een cate- kippenvel van kreeg. Trouwens gorie Soundmix waar Janice niet alleen de presentator, maar Warmerdam de winnares was. was zeer onder de Was de beslissing unaniem over de winnaar van de categorie tot en met 8 jaar, hetzelfde gold voor de winnaar van de wisselbokaal. Dat was ook Anouk. f GROEN 4 RUIMTELIJKE ORDENING Beatrixstraat 98 in Waddinx veen. De bijeenkomst is bestemd voor een ieder die meer wil we- boy Joe. Tijdens de pauze werd en de eerste plaats was unaniem ten over borstvoeding, baby's het publiek getrakteerd op een voor Anouk Lens. zijn ook van harte welkom. De indrukwekkende en wervelende bijdrage is 3,- euro, ter bestrij- demonstratie Jazzdans door de In de categorie tot en met 10 jaar ding van de onkosten. De avond was de derde plaats voor Marit begint om 20.00 uur en duurt tot en Kirsten, de tweede plaats ongeveer 22.00 uur.Tijdens de avond zijn er ook boeken te leen en elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er van meer info: Nel Vët nman, 0182-619964. PAGINA 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2004 WADDINXVE het bestem- Voor vragen over de agenda kunt u contact opnemen met de cluster Bouwtoezicht telefoon 62 48 32 of 62 48 35. U bent allen van harte welkom. de welzijnsvisie OPENINGSTIJDEN DE GEMEENTEBALIE maandag tot en met donderdag 08.30 - 14.00 uur vrijdag 08.30 - 12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur onontkoom- in het dorp Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: BDS/Communicatie 03 t/m 09 oktober, Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren 10 t/m 15 oktober, Nederlandse Brandwonden Stichting 25 t/m 30 oktober, Stichting Woord en Daad VERLEENDE VERGUNNINGEN (o.g.v. APV. of andere wettelijke regelgeving) aanvraa; zienswijze kenbaar maken bij het col SPREEKUREN De burgemeester houdt spreekuur op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. U kunt zich hiervoor opgeven via S 624 600. spraak in kunt u a< men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Openbare Werken. het ver- 54 75 00 62 47 67 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00 de maand, om OPENINGSTIJDEN ANDERE AFDELINGEN Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en KCA elke werkdag van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. De raad zoekt bij het formuleren van CONCEPTVERORDENING WVG B&W hebben op 2 september 2004 ingestemd met de con cept Verordening Wet voorzieningen gehandicapten Gemeente Waddinxveen en het protocol Wvg. dende bestemmingsplan, doch de afwijking is beperkte betekenis als bedoeld in artikel 19, derde lid de Wet op de Ruimtelijke Ordening en i Besluit op de ruimtelijke ordening 1985. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit- over de definitieve besluitvorming. In dit stadium j jeen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno- lling. Wel kunt U kunt uw inspraakreactie sturen naar: Het college van burgemeester en wethouders van Wad- dinxveen, t.a.v. mevrouw E.M.F. Crijns, afdeling WER. GEMEENTEHUIS postadres telefax website e-mailadres voor informatie, vragen en klachten Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Instituut Sociaal Raadslieden Gouwebad "De Sniep" vooral naar balans: de balans tussen de aandacht voor zorgzaamheid én de aandacht voor zelfredzaamheid; de balans tussen gelijke kansen én eigen krachten; tussen behoud van Waddinxveen enerzijds én vernieuwing anderzijds, tussen mogelijk maatwerk én soms bare confectie. De raad ziet graag dat er ruimte is voor een krachtig middenveld, en wil kleine groe pen en talenten versterken. De aanvraag ligt m.i.v. donderdag 30 september 2004 gedurende vier weken ter inzage bij de Gemeentebalie, op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u over de aanvraag schrif- telijk uw zienswijze kenbaar maken bij het college van B&W. VERGADERING WELSTANDSCOMMISSIE Op dinsdag 5 oktober a.s. om 08.30 uur vergadert de welstandscommissie. In deze vergadering worden diverse I bouw- en reclameaanvragen beoordeeld op redelijke eisen j van welstand. De agenda kunt u vanaf maandag 4 oktober a.s. inzien bij de Gemeentebalie en staat dan ook op onze website www.waddinxveen.nl. - Remonstrantse Gemeente Waddinxveen: organiseren Kerstmarkt in het kerkgebouw aan de Zuidkade 59 op 19 (15.00-22.00 uur) en 20 november 2004 (10.00-17.00 uur); -Mevrouw R. Paling te Roelofarendsveen: organiseren van een spelletjesfamiliedag (circa 21 personen) op 3 oktober 2004 van 12.00 tot 17.00 uur in het Gouweoos; - Stichting Scouting St. Victor: tijdelijk plaatsen van een zendmast van ca. 25 meter hoog nabij het clubhuis aan de J.W. Frisoweg op 15, 16 en 17 oktober 2004 t.g.v. de te houden internationale Jamboree On The Air en toestem ming om in de nacht van 15 op 16 en 16 op 17 oktober 2004 te overnachten (circa 20 personen) in het clubhuis; - Nederlandse Stichting voor Hulp aan Dieren te Deventer: plaatsen informatiestand in het winkelcentrum De Passage in de periode 8 t/m 12 november 2004 van 10.00 - 1 8.00 uur; - Hockeyclub Waddinxveen (HCW): Drank- en Horecaver- gunning voor de uitoefening van het horecabedrijf in het De gemeenteraad van Waddinxveen wil deze winter een welzijnsvisie opstellen voor onze gemeente voor de komende jaren. Graag wil de raad de inwoners hierbij betrekken. De raad organiseert daarom op woensdag avond 6 oktober van 20.00 uur tot 22.00 uur in de kantine van v.v. Be Fair in het sportpark Burg. Warnaar aan de Dreef een dorpsdebat om met ae inwoners te praten over hun toekomst en hun kijk op het alledaagse leven in het dorp. De afgelopen maand hebben de raadsleden werkbezoe ken afgelegd: ze gingen naar een school, naar een kerk, naar een kunstenaarsatelier en naar een ontmoetingsplek voor jongeren om met jongeren en ouderen, mensen met een frisse blik en mensen met een wat traditionelere kijk, samen te praten over heden, verleden en toekomst in Wad dinxveen. Daarbij zijn allerlei visies naar voren gekomen, en soms ook tegenstellingen. Want niet iedereen wil het zelfde als het gaat om zorg, onderwijs, welzijnswerk, cul tuur, jongeren enz. Er is dan ook gelegenheid voor iedereen om mee te den ken. Natuurlijk zijn er beperkingen: de visie op het dorp moet wel worden ontwikkeld binnen de beschikbare finan ciële middelen die afgesproken worden bij de kerntaken discussie. De conceptverordening ligt vanaf donderdag 30 septem ber 2004 gedurende 4 weken op werkdagen ter inzage bij De Gemeentebalie. Gedurende de periode wordt aan ingezetenen en aan in de gemeente Waddinxveen een belang hebbende natuur lijke en rechtspersonen schriftelijk gelegenheid gegeven om inspraak te leveren. Op elke eerste maandag van precies, worden de sirenes luid getest. Als u de sirene op dit tijdstip niet heeft gehoord, meld dit dan bij de gemeente via tel. 62 45 00. Met uw melding kunnen wij nagaan of alle sirenes het doen. Er wordt een inventarisatie gemaakt van alle ingekomen telefoontjes. Door enkele vragen te stellen, kunnen we direct achterha len welke sirene het niet doet. Voor uw veiligheid kan de gemeente dan adequaat maatregelen nemen. De ambtenaar rampenbestrijding neemt, als het nodig is of als u dat wilt, contact met u op. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Kerkweg-West, gedeelte tussen spoorlijn en rotonde Esdoornlaan, 6 bomen aan de noordzijde van de weg (zijde flats) en 2 bomen aan de zuidzijde van de weg (zijde Petteplas) in verband met reconstructie. De weg wordt geasfalteerd en versmald tot 6 meter. Tevens worden fietsstroken en parkeervakken aangelegd. VERZOEK OM VRIJSTELLING B&w hebben het voornemen vrijstelling van mingsplan te verlenen voor het bouwplan: 20040261 Noordeinde 66, het gedeeltelijk veranderen en groten van een woning. De bouw is niet in overeenstemming met het ter plaatse gel- van I, van in artikel 20 van het Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. gunning voor de uitoefening perceel Sniepweg 13b. - De Wilde Bouwbureau en Aannemingsbedrijf: voor het in de periode van 6-10-2004 t/m 1-10-2005 mogen plaat sen van twee keten en een container op het grasveld tussen de fiat Vondellaan 110 t/m 148 en het speelveld ten oos ten van die flat plus twee containers en een afvalcontainer op de parkeerplaatsen ten oosten van de flat Vondellaan 40 t/m 108 voor onderhoudswerkzaamheden aan de flats aan de Vondellaan. -Heating Service BV voor het van 6-10-2004 t/m 1-10- 2005 mogen plaatsen van een container op een parkeer plaats ten oosten van de flat Vondellaan 40 t/m 108 voor onderhoudswerkzaamheden aan de flats aan de Vondel laan.

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 3