Voetbal in de vakantie ontwikkeling LITI E Bescherming Groene Hart met duijj/endijk Nieuws uit Waddinxveen oktober: expo kastenarchitectuur Nieuwe Bijbelvertaling Line-dance in De Boog Landelijke archiefdag Collecte Woord Daad Kaartverkoop klassiek Opbrengst collecte Dieren bescherming WADDINXVEEN brengst van Noteboom wint prijs fotowedstrijd Lezing digitale fotografie Staatssecretaris Van Hoof bezoekt project Sterrenborgh concert (Foto: Liesbeth van der Vis) REGIO - Na ruim vijftig jaar ver- pomolitera- vreemd. In de middag van 15 oktober het stadsrecht, de brief van Eras mus, de schilderijkaart van Cra- en Zuid-Holland waar te maken. Om de kwaliteiten van het Groe- tijdens de herfstvakantie. Op maandag werd er een zaal- voetbaltoernooi gehouden in 'Op Moer'. 's Avonds kon de sportkleding Bij een inbraak in de bibliotheek, in de nacht van 12 op 13 oktober, is een laptop ontvreemd. De da ders hebben eerst geprobeerd via een raam naar binnen te ko- gehouden in 'Op Moer'. Daar zullen dezelfde films wor den gedraaid als op de film avond in Zevenhuizen. onder Nederland. Dit jaar stond het thema van de wedstrijd in het teken van de WADDINXVEEN - In de week van 25 tot 30 oktober wordt er WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) Met de Groene Hart-opgave in de Nota Ruimte legt het Rijk een stevige regierol neer bij de pro vincies. De provincie Zuid-Hol land wil met zorg omgaan met Tegen een 32-jarige man uit Nij megen wordt proces-verbaal op- voor het rijden onder invloed. De man werd op 15 ok- chendam ook al bekeurd was voor het illegaal venten. uit vijf specialisten op het gebied van de fotografie, beoordeelde enkele honderden inzendingen van fotografen. De eervolle ver melding die Sjaak Noteboom in dit gerenommeerde deelnemers veld in de wacht sleepte, geldt als een zeer goede prestatie. Op 13 oktober is overdag inge broken in een woning aan de Zuidkade. Van het pand werd een ruit vernield van de achter deur. Uit de woning worden een laptop en een camera vermist. Vanuit een sporthal aan de Zuidplaslaan werd op dezelfde dag een GSM ontvreemd. Het mobieltje werd gestolen uit een tas, die in de kleedkamer was achtergelaten. Een leerling van het Coenecoop College raakte op 14 oktober ning aan Men wist binnen te komen door een onafgesloten achterdeur. Uit de woning verdwenen een GSM en diverse bescheiden. op donderdag 28 oktober in de bibliotheek. Op deze ochtend maken deelnemers kennis met een aantal aspecten van Bijbel Vertaling (NBV). In de Laurenskerk te Rotterdam zal deze NBV in het bijzijn van ko ningin Beatrix worden gepresen teerd. Op 31 oktober zal een exemplaar van de NBV in zo'n Op 14 oktober is aangifte ge daan van vernieling van een eco-toilet op de Willem de Rijke- De afgelopen week is bij de poli tie tweemaal melding gemaakt van een babbeltruc met bank passen. Het eerste feit vond al enkele weken geleden plaats. Een onbekende man telefoneer de naar de bewoonster van een woning aan de Pr. Bemhardlaan en verklaarde bezig te zijn met controle van de pincode van haar bankpas. De vrouw is hier niet op ingegaan. Het tweede geval deed zich voor op de Potgieterstraat. Op 14 oktober meldden zich hier twee mannen met het verhaal dat zij de pinpas en pincode van de vrouw wilden hebben, om de rekening te kunnen blokkeren. De vrouw heeft de pas niet afge geven, maar kwam er later wel achter dat er vijftig euro uit de WADDINXVEEN - De fotograaf Sjaak Noteboom heeft tijdens de Europese fotowedstrijd 'Red' een eervolle vermelding in zilver gewonnen. Hij ontving de prijs op 2 oktober tijdens de grootste internationale fotovakbeurs ter wereld, de Photokina in het Duitse Keulen. De wedstrijd waarin Noteboom zijn prijs won werd georgani; seerd door Colour Art Photo. Deze vakorganisatie voor por tretfotografen houdt eens in de twee jaar een wedstrijd voor alle WADDINXVEEN - Op woens dag 27 oktober aanstaande start er in buurtcentrum 'de Boog' een cursus 'Country-line dance' voor beginners. De lessen beginnen om 19.00 uur en duren een uur. Er is deskundige begeleiding. Kosten voor deelname bedragen 10,- euro voor vier weken of 3,50 euro per keer. Wilt u het ook eens een keer proberen, dan bent u op 27 oktober van harte wel kom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2 in Waddinx veen. Voor meer informatie kunt u bellen naar: 06-18052518. was deze te betalen moet hij de zes dagen vervangende hechte nis uitzitten. MOERKAPELLE - De Jeugd groep Zevenhuizen-Moer- kapelle heeft er voor gezorgd dat de jeugd in de gemeente zich niet hoeft te vervelen uit en de gemakkelijke kleding aan voor een filmavondje in Zevenhuizen. Aankomende donderdag wordt er ook nog een filmavond Vanaf de Zuidplashof, nabij de sporthal de Duikelaar, is in de nacht van 10 op 11 oktober een witte Chrysler Voyager ont vreemd. Een tweede auto werd vanaf de Akker gestolen in de nacht van 13 op 14 oktober. Hier ging het om een rode Mitsubishi Lancer. dag worden er videos van oude films over Gouda en de regio vertoond. Om 13.00 en 14.00 u. worden er demonstraties gegeven om u te helpen bij het zoeken van ar chiefstukken via internet. Het Streekarchief is namelijk dag en nacht gemakkelijk toegankelijk via zijn website www.groene- hartarchieven.nl. Ook vindt op 30 oktober de verkoop van met archief verwante plaats. Voor meer informatie over deze dag kunt u bellen naar De drie provincies zullen de ko- het Streekarchief Hollands Mid den, tel.: 0182-521821. In de middag van 11 oktober A| was een insluiping in een wo- I ning aan de Alpherbrink. De be- woonster was op de eerste etage ZEVENHUIZEN - De biblio- drijfseconomische belangen theek in Zevenhuizen staat eind oktober in het teken van digitale den fotografie, de eerste lezing in de serie koffielezingen bij de bibli- REGIO - Tijdens de eerste Lan delijke Archievendag op 30 okto ber kan iedereen op bezoek bij het archief in de buurt. De Lan delijke Archievendag vormt de opening van de Week van de Ge- REGIO - De Nota Ruimte van minister Dekker voorziet in een schiedenis (30 oktober t/m 7 no vember). Het thema is 'Archief schatten. Het Streekarchief Hollands Midden aan de Groe neweg 30 in het centrum van Gouda nodigt het publiek van 11.00 1.6.00 uur uit, een kijkje te nemen in het collectieve geheu gen van de regio. Om 11.30,13.30 en 15.30 u. star ten er rondleidingen door de kluizen en depots langs de Goudse archiefschatten, zoals de opgaven uit de Nota Ruimte en bereidt zich nu voor op de toekomstige nieuwe rol. Het beth, een huwelijksgedicht ge- programmaplan Groene Hart 'Beschermen en Ontwikkelen' beschrijft de Zuid-Hollandse in zet om de regierol van mende periode samen bepalen hoe met een aantal andere kwes ties zal worden omgegaan: het toekomstperspectief van de landbouw in het Groene Hart en met name de veenweidegebie den, de gevolgen van de ver scherpte eisen aan waterbeheer en waterberging voor de be- van de landbouw en de mogelijkhe- voor meervoudige ruimte- nootschap en de Vlaamse Bijbel stichting. Een van de belangrijkste eigen schappen van De nieuwe Bijbel vertaling is haar interconfessio nele karakter. De Nieuwe en voor mensen met verschillende ge- Woerden in 1672 niet te verdedi gen tegen het Franse invasie leger? Wat was de waarde van de capitulatie-overeenkomst die bijstandsgerechtigden de protestantse Staten van Utrecht sloten met de rooms-ka- tholieke Franse Zonnekoning Lodewik de XIV? Hoe functio neerde de Waterlinie in zomer en schijnt op 27 oktober de Nieuwe winter? Waarom bleef de trek schuit tussen Utrecht en Amster dam varen dwars door de front linie heen? Wat hebben de gewone mensen in de bezette ge bieden te verduren gehad? Bete kenen de vele kastelen in defen- gen tot in lengte van harte delijk voelbaar blijven. Het Rampjaar 1672-1673 is daar een van. Het was een van de meest dra matische oorlogen die het gebied tussen Utrecht,Woerden,Amster dam en Naarden, meer dan enig ander deel van Nederland, over zich heen heeft zien komen. Dat gebied zou er zonder dat Ramp jaar in verschillende opzichten anders hebben uitgezien dan nu het geval is. Dr.Manten (oud-voorzitter en thans coördinator onderzoek van de Historische Kring Breu- kelen) zal in hoofdzaak vertellen wat er in dat gebied toen zoal is De op- gebeurd. de in Waddinxveen Algemene informatie over deze gehouden jaarlijkse collecte voor oorlog met Frankrijk, Engeland, de Dierenbescherming bedraagt Münster en Keulen komt alleen aan de orde waar dat echt nodig is om de loop der gebeurtenissen beter te begrijpen. Vragen die beantwoord worden zijn ondermeer: waarom waren belangrijke steden als Utrecht en nieuwe koers voor het Groene Hart. De regie komt bij de pro vincies te liggen. Het uitgangspunt van de provincies daarbij is 'Samen wat samen moet, alleen wat alleen kan'. Met het pro grammaplan Groene Hart bereidt Zuid-Holland zich voor om het Groene Hart te beschermen door te ontwikkelen. Het college van GS heeft het programmaplan vorige week vastgesteld. ze van de medewerkers (verta lers, meelezers, etc., zij hebben een joods, rooms-katholieke of protestantse achtergrond en ver tegenwoordigen verschillende geloofsgemeenschappen Ruim tien jaar is aan de vertaling ge werkt. Het Ned. Bijbelgenoot schap verbindt aan de komst van de NBV een actie voor bij- bel(vertaal)werk in India onder het motto 'Wij een bijbel, zij een bijbel'. In totaal wil men 500,- euro opbrengen voor tien projec ten. Bij alle vreugde rond het verschijnen van de NBV wil het Ned. Bijbelgenootschap niet ver geten dat er wereldwijd nog steeds een grote behoefte is aan toilet door onbekende in brand gestoken en werd daardoor ge heel vernield. Op de Acaciastraat werd op 15 oktober een vuilcontainer in brand gestoken. De container Daad. De vereniging geeft nood de kerken. Ten be- hulp in Haïti. Onlangs veroor zaakte de orkaan Jeanne een ramp op Haïti en liet een spoor van verwoestingen achter inhet werkgebed van Woord en Daad. Zeker 1870 mensen kwamen om opgehaald bij het CWI. In een personeelsbusje van Sterren- borgh volgde vervolgens een rit van ongeveer twintig minuten richting Moerkapelle. Tijdens deze rit kwam vooral de visie van Sterrenborgh op de moge lijkheden om medewerkers in een zo regulier mogelijke ar- beidsomgeving te plaatsen aan bod. Momenteel zijn ongeveer 335 medewerkers van Sterrenborgh In de nacht van 11 op 12 oktober is ingebroken in een kantoor op het bedrijventerrein Coenecoop. Na het forceren van een raam, werd een beeldscherm ont- zijn portemonnee en GSM kwijt. De jongen had de spullen in zijn kleding laten zitten tijdens gym les. De portemonnee werd in de laan. Eind september werd het omgeving van school terugge vonden zonder geld. De GSM wordt nog vermist. gebruik, hoe de verstedelijkings druk te combineren met het be houd van het unieke, open land- schap van het Groene Hart en het bepalen van de specifieke landschappelijke kwaliteiten van het Groene Hart. Medio 2005 moet dit ontwikkelingspro gramma gereed zijn. De Groene Hart-provincies vra gen in RegioRandstad-verband ook op Europese schaal reeds aandacht voor de problematiek van het landelijk gebied onder stedelijke druk. Op 21 en 22 ok tober 2004 organiseert de pro vincie Zuid-Holland, in dat ka der, de internationale conferentie 'City and Countrys ide' waar met andere, vergelijk bare Europese regio's gediscus sieerd zal worden over het behoud van open ruimte in de buurt van grote steden én de kwaliteit van de leefomgeving voor de mensen in grote steden binnen Europa. De conferentie zal afgerond worden met een re solutie geënt op verdere samen werking. Het Groene Hart kenmerkt zich door afwisseling van steden, dorpen, natuur-, recreatie-, en landbouwgebieden. De helft van het Groene Hart bestaat uit open veenweide- en agrarisch gebied. In het gebied wonen ongeveer 600.000 mensen, er zijn 50.000 bedrijven en 300.000 arbeids plaatsen. Het gebied bestrijkt een deel van drie provincies en tien waterschappen. In het Groe ne Hart liggen 24 gemeenten. drukt op zijde, oorlogsaffiches. Heeft u oude fotos van Gouda en weet u niet waar of wanneer zet om de regierol van de pro- deze gemaakt zijn of wie erop vincie Utrecht, Noord-Holland staan? Van 11.00 16.00 u. zitten drie deskundigen voor u klaar om u daarmee te helpen. De hele ne Hart verder te ontwikkelen en duurzaam te behouden, is een ontwikkelingsgerichte land- schapsstrategie nodig, zo meldt Stichting het Groene Hart in een nieuwsbrief. Er is een 'groene' ontwikkeling nodig, met recre atieve mogelijkheden en land schappelijke en cultuurhistori sche kwaliteiten. De kwaliteitszonering van het Groene Hart is daarbij leidend: ontwikkelen waar dat tot verbe- artikelen tering leidt, beschermen waar dat moet. 5.300,67 euro. Dit geld wordt be steed aan de opvang van zwerf honden en -katten in het dieren tehuis Midden-Holland te Gouda. Voor inlichtingen over het werk van de Dierenbescher ming, werkgroep Waddinxveen kan gebeld worden met Mw. Oort, tel: 0182-616519. leiding binnen het productiebe drijf, was er gekozen voor een rondleiding bij één van de exter ne projecten van Sterrenborgh, namelijk bij MarfixvanHeeks in Moerkapelle. Staatssecretaris van Hoof werd door Michiel van Wessem, direc teur Sterrenborgh, en een dele gatie van het managementteam REGIO - Staatssecretaris Van voor een belangrijk gedeelte uit- Hoof (Sociale Zaken en Werkge- gevoerd door Sterrenborgh. In legenheid) heeft vorige week plaats van een traditionele rond- maandag een werkbezoek ge bracht aan Sterrenborgh. legen heid, een werkbezoek aan Ster renborgh. Van Hoof was in Gouda om zich te laten informe ren over de 'work first' aanpak van'de gemeente Gouda. Deze aanpak die erop is gericht om sneller aan een baan te helpen, wordt individueel of groepsgewijs ge- aangesloten fotografen. Colour detacheerd bij 170 organisaties Art Photo is vertegenwoordigd in de regio. Bij MarfixvanHeeks in zeven Europese landen, waar- werken ongeveer 6 medewer kers van Sterrenborgh mee aan het productieproces van diverse zoetwaren. Toch zijn er nog veel kleur rood. De jury, die bestond belemmeringen in de door stroom van WSW- medewerkers naar regulier werk. Met de staatssecretaris werd gesproken over de mogelijkheden deze te verminderen. De politie heeft op 14 oktober een 21-jarige Pool bekeurd voor het illegaal venten met tekenin- brandde geheel weg. Door de gen in de wijk Zuidplas. Een hitte van de brand werd ook een tweede Pool werd in de omge- ruit van een bedrijf vernield. ving aangetroffen maar pleegde op dat moment geen strafbaar feit. Opvallend was wel dat de- was er een insluiping in een wo men. Toen dat niet lukte werden ze Pool een dag eerder in Leids- ning aan de Alpherwetering. de schuifdeuren geforceerd. WADDINXVEEN - De voorver koop van kaarten voor het klas sieke concert dat wordt gehou den op vrijdag 29 oktober in de Ontmoetingskerk is in volle gang. Dit concert omvat een ge varieerd programma van koor- en orgelstukken uit diverse stijl perioden met als rode draad doorheenlopend: werken van de componist G.F. Handel. Mede werkenden zijn het bekende koor van de Nederlandse Han- delvereniging en de organisten Wybe Kooijmans en Olof Vugs met dubbelconcert voor orgel. De meeropbrengst gaan naar de goede doelen: Unicef en de ver volmaking van het orgel in de Morgensterkerk te Waddinx veen. Voor meer info, www.con- certwaddinxveen.com Kaarten a 18.- p.p. zijn te ver krijgen op de volgende adressen: Burger Boek en Kantoor BV, Dorpsraat 39 Waddinxveen en de Openbare Bibliotheek, v. Mecklenburg Schwerinlaan 1 Waddinxveen. bezig terwijl de poort- en ach terdeur niet waren afgesloten. Uit de woning zijn een porte monnee en gsm ontvreemd. De jongeren in Moerkapelle konden maandag op de eerste dag van de vakantie hun energie kwijt bij het zaalvoetbaltoemooi in Op Moer. betaalbare bijbels is verstaanbare taal. Het bijbelwerk stopt niet doordat in Nederland de NBV is verschenen. Vandaar de actie. De steun wordt gegeven via het Bij belgenootschap van India, het grootste bijbelgenootschap ter wereld. De kerken zijn gevraagd voor de actie te collecteren op de gecollecteerd door Woord zondag dat de NBV wordt aan geboden aan hoeve van de actie is een brochu re ontwikkeld met uitgebreide informatie. Speciaal voor de kin deren is er een boekje ontwik keld met uitgebreide informatie. Brochure en kindermateriaal zijn het leven, velen zijn gewond of aan te vragen bij de helpdesk nog vermist. Door het tekort aan van het Ned. Bijbelgenootschap, schoon water hebben veel slacht- tel. 023-5146161, e-mail: offers last van diarree en ontsto- venv@bijbelgenootschap.nl. ken wonden. WADDINXVEEN - Het Histo risch Genootschap Waddinx- de digi- veen houdt op woensdag 27 ok- tale fotografie en wordt getracht tober een lezing over het een wat beter zicht te geven op rampjaar 1672-1673 in het Anne de veelheid van mogelijkheden Frankcentrum. De lezing start die deze moderne vorm van fo- om 20.00 uur. tografie biedt. Ook wordt even Er zijn van die historische ge- stil gestaan bij de voor- en nade- beurtenissen waarvan de gevol- len van de digitale camera. gen tot in lengte van dagen dui- Géïnteresseerden zijn van welkom om deze introductie di gitale fotografie bij te wonen op duidelijk voorbeeld donderdag 28 oktober in biblio theek Zevenhuizen van 10.00 - 12.00 uur. De entree is 5,- euro. Belangstellenden kunnen zich van te voren aanmelden bij de bibliotheek, tel. 0180-638388. In de ochtend van 14 oktober werd een linnen tas gestolen uit een winkelwagentje in een su permarkt aan de Kerkweg Oost. In de linnen tas zat een porte- gemaakt monnee. In een supermarkt aan de Passa- tober nabij de Passage gecontro- ge sloeg het dievengilde weder- leerd. De man bleek tevens nog om toe. Ook hier werd een tasje een openstaande geldboete te met portemonnee buit gemaakt, hebben. Omdat hij niet in staat Deze portemonnee werd zonder geld teruggevonden op de Oost- polderweg. in de Nederlandse taal, aan de visie op vertalen en aan kennis van de Bijbel en de bijbelse con text. Het Nederlands Bijbelge nootschap werd uitvoerder en werkte samen met de Katholieke 2300 kerken worden overhan- Bijbelstichting en de Vlaamse sief opzicht nog iets? Hoe kreeg digd. De meest recente vertaling partners: het Vlaams Bijbelge- de Republiek der Verenigde Ne- dateert van 1951 en de concrete derlanden de vijand het land vraag naar een nieuwe bijbel- weeruit? vertaling werd namens de ker- Ook zal iets worden verteld over ken gesteld tijdens de Alverna- de naweeën van deze ingrijpen- conferentie in 1989, door de de oorlog, waarbij Nederland Raad van Contact en Overleg be- onder meer te maken kreeg met treffende de Bijbel (RCOB). Met Bijbelvertaling is door een eerste golf aan pomolitera- een nieuwe bijbelvertaling tuur. wordt bedoeld een vertaling loofsachtergrond gemaakt. Het 'van deze tijd', een vertaling die interconfessionele komt bijvoor recht doet aan de veranderingen beeld tot uitdrukking in de keu- woning verdwenen was. De politie waarschuwt uitdruk kelijk tegen dit soort praktijken. Indien u aan de deur of telefo nisch benaderd wordt over bankpassen en pincodes is het raadzaam zelf contact te zoeken met uw bank. Geef in ieder ge val nooit uw bankpas en/ of pincode af. ga J WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 OKTOBER 2004 PAGINA 23 otheken in de regio. De lezing is Lezing rampjaar 1672-1673 |W O N E N Ars Nova, een nieuw merk voor Duijvendijk Wonen. Recent bekroond met de Red Dot Award voor design quality. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN kamerhoge en -brede inbouw om-de-hoek oplossingen keukenopberg- en wandsysteem passende inbouw onder het dak inloop-garderobe ruimte-verdeler scheidingswanden een kamer in een kamer bestaande fronts vernieuwen Lange Tiendeweg 66 Gouda t 0182 599868 i www.duijvendijkwonen.nl >T gar I .y, 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 23