commissie Dreef Ode aan de roos 999Er vr Samenwerking Woonpartners en bewoners- 1 Begonnen in de woonkamer' Speelbieb blij met nieuwe plek t499 «luiirB I VOO 1^1 Koffielezing over China Columniste in bieb Filmavond Kreater Politiek café Expo Janny Buijs Thema- discussie VVD as Düsseldorf/Duitsland: I I december 2004 dens haar opleiding vervulde zij I l’ilr I i r< I l Pioneer PDP-435 MICRO POD SERIES MARANK AUDIO SET I 1 1 I Wijnegem/België: 4 december 2004 DAGTOCHTEN KERSTMARKT DUITSLAND BELGIË kamer. „In een aantal kranten is echter wel een erg negatief beeld geschetst van de woonsituatie in de Havikhoek", zo vinden beide partijen. Na enkele jaren verhuisde hij naar Zuidkade 32 en daarna volgde er in 1965 nog een ver huizing naar nummer 14. „De fabriek was vlakbij/' lacht Baan sr. „Een houten schuur achter het huis. Ik heb al de oude kas- zelf de keuze laten maken. Ik heb ze eigenlijk altijd gestimu leerd om het niet te doen. Zoiets kan je alleen maar doen als je er voor honderd procent achter staat/' vertelt Baan sr. is, heeft Baan sr. nooit druk op zijn zoon uitgeoefend om de c WADDINXVEEN - De Waddinx- veense fractie van de VVD houdt op dinsdag 2 november een the- ma-discussieavond in restaurant Bibelot. Sprekers op de avond zijn Charlie Aptroot (Lid van de Tweede kamer der Staten-Gene- raal) en Ronald Waterman (lid van de Prov.Staten van Zuid- Holland). Het thema van deze avond is: Waarheen met Wad- dinxveen?. Kan de ondernemer zelf nog iets bepalen? Of be moeit de overheid zich overal mee? Hoe staat het met de be stuurskracht? Zin of onzin van een gemeentelijke herindeling? Het ontvangst is om 20.00 uur. Om 20.15 uur start de bijeen komst die tot 22.00 uur zal du ren. vrouw alle krantenknipsels en bijzon dere gebeurtenissen verzameld. Terwijl hij door de albums bla dert, komen de verhalen. „Mijn vader is op 16 juni 1934 begon nen. Tenminste, dat is de in- schrijfdatum bij de Kamer van Koophandel. Het kan zijn dat hij al een paar maanden eerder was begonnen. In die tijd na- tober 1985 toen het van num mer 14 naar 110 verhuisde. Te rug naar de plek waar allemaal is begonnen. Inmid dels is er al twee keer een stuk aan het bedrijf. „Bijbouwen kan nu niet meer," nu een Baan sr. „Ik sta nog in de showroom, op beurzen. Ik ben absoluut niet van plan om ach ter de geraniums te gaan zit ten." „Ach, ik heb er gewoon een goede klusjesman bij," grapt Baan jr. over zijn vader. Waar heb je anders ogen en oren voort Amahl and the Nightvisitors van Menotti, waarin zij tevens de hoofdrol van de moeder van Amahl voor haar rekening nam. Ze zong de rol van Josepha in de operette Im Weissen Rossi van Benatky. Zij trad op samen met meester pianist Hugo van Neck in de Rotterdamse Doelen en met flui tist Thijs van tionaal had Marijke Persijn vele optredens zoals in Dublin, Parijs, diverse andere plaatsen in Frankrijk, Letland, Hawaï, het toenmalig Tsjecho-Slowakije. In Japan trad zij op samen met beeldend kunstenares Willemijn van Duin. Design Satelliet Speaker Systeem Subwoofer 100 watt - Sateliet speakers 15w - lOOw. Leverbaar in Zilver, Wit, Blauw en zwart. Normaal 999,- NU WADDINXVEEN - De bekende schrijfster en columniste Heen Montijn geeft dinsdag 2 novem ber aanstaande vanaf 20.00 uur een lezing in de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Heen Montijn is historica, colum niste en schrijfster van een tien tal boeken over uiteenlopende WADDINXVEEN - Woonpartners Midden-Holland en de Wad- onderwerpen, zoals de Neder landse eetcultuur, de geschiede nis van de Bijenkorf en de ge schiedenis van het interieur stoffeerder verdiende achttien gulden in de week." Baan sr. begon op zijn vijftiende zaak over te nemen. „Je moet ze als leerling-stoffeerder in de fa briek. In 1968 trad hij in zijn va ders voetsporen en nam de lei ding over van het steeds groeiende bedrijf. Zo'n vijfen dertig jaar geleden startte meu- De zitmeubels van het Wad- dinxveense bedrijf staan bij het zo'n honderdtwintig dealers in Nederland. Voor de nieuwe lijn zijn ze nog op zoek naar zo'n vijftig nieuwe dealers. Double Face zal rond februari volgend jaar bij de dealer en in de showroom van Baan Meubelen te bewonderen zijn. (SR4500 DV4500 MS Premiere) Receiver en DVD-speler compleet met Mordaunt Short systeem. 7 x 80 Watt versterker, Dolby ProLogic II en DTS ES. De DVD-speler is JPEG, WMA en MP3 geschikt. Normaal 1.499,- NU WADDINXVEEN - Donderdag 28 oktober wordt van 21.00 tot 22.00 uur via de lokale omroep RTW FM in Waddinxveen weer een maandelijkse aflevering uit gezonden van het Politiek Café. Naast de terugblik op de ge meenteraadsvergadering van woensdag 27 oktober wordt er ditmaal ook vooruit gekeken naar de mogelijkheden van het Centraal Sportpark en de beoog de lokatie hiervoor. Presentator Hans Schippers heeft hiervoor in de studio te gast de wethouder van Sportzaken Mevr. D. Gerts en een bewoner van de Piasweg Dhr. W. Timmer. Met hen zal hij o.a. kijken waarom er voor de beoogde plek achter de Piasweg is gekozen en of de bewoners het wel zo plezierig vinden. Het Politiek Café is te beluisteren via de kabel in Waddinxveen op 103.4 FM en via de ether op 105.8 FM. O WADDINXVEEN - Vanaf heden tot eind december exposeert de Waddinxveense Janny Buijs in de sfeervoUe ambiance van res taurant Episode II aan de Nesse in Waddinxveen. Zij toont hier een aantal acryl-en pastelschil- derijen, die in deze mooie ruim te bijzonder goed tot him recht komen. Janny Buijs is dol op kleuren in een sneUe stijl en laat dat dan ook in haar werk duide lijk zien. Zij maakt tegenwoordig ook ke- ramiekschilderijtjes. Hiervan hangen er ook enkele in het res taurant. Voor meer informatie kunt u haar website bekijken: www.jannybuijs.nl. me op het vlak van reparaties en onderhoud, maar een deel van de klachten is in de tussentijd al opgelost. En aan een aantal an dere zaken wordt nog gewerkt, in goed overleg met de bewo nerscommissie. Zo willen we bij het complex op korte termijn een ondergrondse vuflcontainer aan leggen. Dit voorkomt rommel, zwerfvuil en stankoverlast", al dus Mascini. Uit de enquête bleek verder dat 97 procent van de bewoners niet weet hoe te handelen bij brand. Daarom organiseren de bewo nerscommissie en Woonpartners binnenkort een informatiebijeen komst voor de bewoners. Tijdens deze bijeenkomst zal een pre- ventieadviseur van de brand weer de nodige adviezen vers trekken over brandveiligheid. „Uit de enquête blijkt juist dat de bewoners over het algemeen te vreden zijn over him woning en de woonomgeving", benadrukt directeur René Mascini van organiseert bibliotheek Wad- Woonpartners. „Natuurlijk is er woensdag 10 nog een aantal klachten, met na- ^TOERKOOP Reisburo Estee ÊJk WADDINXVEEN - Voor eenie der die geïnteresseerd is in Chi na dinxveen woensdag 10 november van 10.00 tot 12.00 uur een lezing over China. The ma van de lezing is: 'De vier schatten van het Chinese stu deervertrek'. De zogenaamde 'vier schatten' staan in China voor het papier, het penseel, de inkt en de inkt steen en zijn van oudsher de at tributen die gebruikt worden bij het schrijven van Chinese karak ters, alsmede de kalligrafie en schilderkunst. In de lezing wordt een overzicht gegeven van de cultuurgeschiedenis van deze attributen aangevuld met die van het Chinese schrift, de kalligrafie en de schilderkunst. De onderwerpen zullen aan de hand van voorwerpen nader 1 worden toegelicht. De lezing wordt verzorgd door Hans Me ijer. Door zijn vele reizen naar China weet hij behalve over de schatten van het Chinese stu deervertrek op verzoek ook veel te verteUen over andere onder werpen rond China zoals bij voorbeeld: reizen naar China, Chinese kunst en de Verboden Stad. De entree is 5,- euro, inclusief een kopje koffie of thee. Belang- steHenden kunnen zich het liefst voor maandag 8 november aan melden bij het inlichtingen bu reau, per telefoon (640572) of via informatie@bibliotheekwad- dinxveen.nl. Marijke Persijn wordt begeleid door pianist Ruud Borgardijn. De muziekuitvoering start om 20.15 uur in de Remonstrantse kerk. De entreeprijs bedraagt 9,- euro. Telefonisch besteUen kan bij Joke van de Bosch, telefoon (0182) 616572. Voor meer infor matie over Marijke Persijn, zie Leer. Ook interna- ook www.marijkepesijn.nl. Eind november zal Baan Meu belen een compleet nieuwe col lectie presenteren. Double Face: een collectie met een iets jonge re uitstraling. Baan laat in de al gehele collectie het klassieke een beetje achterwege. „Men sen worden tegenwoordig steeds ouder. Maar in hun bele ving blijven ze vaak nog steeds jong. Echtparen die nu zo rond de vijfenzestig zijn, wonen niet zoals opa en oma vroeger woonden. Het ouderwetse, tra ditionele is er een beetje af," legt Baan jr. uit. „De collectie van Baan springt daar goed op in. De nieuwe collectie is zelfs gericht op de iets jongere gene ratie." Over de uitwerking en uitstraling kan Baan jr. verder nog geen uitspraken doen. „Maar het wordt zeker een fris deren stimuleren in hun spel. Daarnaast maken steeds meer mensen die regelmatig (klein)kinderen opvangen, ge bruik van de mogelijkheid om speelgoed bij 'de Speelbieb' te lenen. Hebt u belangstelling voor een lidmaatschap van 'de Speel bieb', komt u dan even langs. De Speelbieb is geopend in de even weken (week 44, 46, 48 enz.) op woensdagmiddag van 13.30 - 15.30 uur en zaterdag morgen van 10.00 - 11.30 uur. Daarnaast kunt u terecht op dinsdagavond 9 en 23 novem ber van 20.00 - 21.00 uur. Voor telefonische informatie is de speel-o-theek afleen tijdens de openingsuren bereikbaar op (0182) - 634030. Buiten deze tijden kunt u contact opnemen met de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk op (0182) - 631932. WADDINXVEEN - Vrijdag 29 oktober, aanvang 20.00 uur, draait de film 'About Schmidt'. Een feestje en enkele speeches voor vele jaren trouwe dienst. Het leven van Warren Schimdt zit erop. Hij mag met pensioen. Tevreden kan hij terugkijken op een succesvoUe loopbaan. Toch zal hij de dagelijkse gang naar kantoor missen. Altijd beter dan de hele dag doorbrengen met zijn vrouw, waarmee hij het na 40 jaar huwelijk wel heeft ge zien. Kort na zijn pensioen over lijdt zijn vrouw. Nu beseft hij hoeveel ze voor hem betekende. De aankondiging van het huwe lijk van zijn enige dochter brengt hem in actie. Zijn dochter had geen slechtere keus kunnen ma ken. Met o.a. Jack Nicholsen, en Hope Davis. Toegangsprijs (incl. koffie/thee) 5,- euro p.p. Pas 65+, CJP en Kreapas 4,- euro p.p. Woensdag 3 november, aanvang 13.30 uur, Draait Pipo en de P-p- parelridders. Pipo reist met Mammaloe en dochter Petra naar tante Anouska, in wier dorp een spook zou ronddwa len.Tijdens zijn strapatsen wordt hij vanzelfsprekend gehinderd door de boeven Snuf en Snuitje en circilsbaas Dikke Deur. Zij achtervolgen Pipo in wande laarstempo met een oude T- Ford. Toegansprijs 2,50 euro p.p. Kreapas 2,- euro p.p. Reserverin gen bij Kreater, Kerkstraat 13 tel. 0182-614422. 43” Plasma m TV met Super CLEAR 1 I Drive-techno- I log ie. Geeft tot 7 miljard kleuren weer. Deze plasma heeft een sublieme beeldkwaliteit met een dubbele ruison derdrukking. De tuner is uitgerust met een teletekst geheugen voor 2100 pagina’s. I Wij hebben de 43” en 50” demonstratie klaar staan, WADDINXVEEN - „Mijn vader is ooit begonnen in de woonka mer van mijn grootouders." Aan het woord is Piet Baan vanuit een vergaderkamer bij nieuw bekleden van een krukje, dag thuis gezeten," glimlacht Baan Meubelen. „Daar waar nu het kantoor is," vertelt Baan ter wijl hij naar de ruimte achter zich wijst. „Was vroeger de woonkamer van mijn grootou ders." Het bedrijf ging twee keer over van vader op zoon. Zeven jaar geleden nam zoon boekjes nog. Een volwaardig Alhoewel het een familiebedrijf Ton Baan het roer van zijn va der over. Dit jaar viert het Wad dinxveense bedrijf haar zeven- 'tigste verjaardag. Een feestje dat eind november wordt afge sloten met de presentatie van een nieuwe collectie: 'Double Face'. Baan sr. heeft de plakboeken al klaar op tafel liggen. Zijn belstoffeerderij Baan met het De laatste verhuizing van Baan heeft door de jaren heen maken van eigen meubels; uit- langs de Gouwe was op 25 ok- se en kleurige collectie." sluitend zitmeubels. De ont werpen zijn van eigen hand. De fabricage van rompen gebeurt elders waarna de meubels weer terug komen bij Baan om ge stoffeerd te worden. „Nu heb- bijgebouwd ben we free-lance ontwerpers die voor ons werken. Vroeger vertelt Baan jr. „Het is deden we het allemaal zelf. Zet- mooi bedrijf. Niet té groot en te je een leuninkje hier en een goed te overzien." Piet Baan en zijn zoon Ton Baan met in het midden een portret met de grondlegger van het familiebedrijf. (Foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - Eind au gustus moest speel-o-theek 'de Speelbieb' onverwachts de ruimte in de voormalige Dick Brunaschool aan de Essen- gaarde verlaten omdat een deel van het gebouw op last van de brandweer werd geslo ten. Begin september is 'de Speelbieb' verhuisd naar een lokaal in 'Waddinxveen We reldwijd' (de voormalige Kohnstamm mavo) aan de Mauritslaan 55. Inmiddels hebben de vrijwillige mede werkers van 'de Speelbieb' al les weer op orde en zijn ze erg enthousiast over him nieuwe plek. De speel-o-theek heeft speelgoed voor kinderen in de leeftijd van 0-12 jaar. Door speelgoed te lenen kunnen ou ders steeds opnieuw inspelen op de ontwikkelingen van hun kind(eren). Bovendien kan wisseling van speelgoed kin- n men ze het niet zo nauw." De zitting zus." aldus Baan sr. oude Baan startte zijn bedrijf Zeven jaar geleden nam Ton met het opnieuw overtrekken Baan het bedrijf van zijn vader van stoelzittingen of het op- over. „Maar ik heb nog geen •j dinxveense Bewonerscommissie Dreef gaan samen werken aan een betere woonsituatie in het wooncomplex Havikhoek. Dit naar aanleiding van een enquête onder de bewoners. De twee partijen hebben dit afgesproken tijdens een gezamenlijk over- (Huis en haard). In 1998 publi- leg. ceerde zij Leven op stand 1890- 1940, een geschiedenis van het De enquête werd gehouden op huislijk leven van de Nederland- initiatief van de bewonerscom- se hogere burgerij. Haar meest missie. Van de 52 huurders heb- recente boek is Naar buiten! Het ben er 31 meegedaan. Uit het on- verlangen naar landelijkheid in derzoek bleek dat een deel van de negentiende en twintigste de bewoners nog niet erg tevre- eeuw. Montijn werkt free-lance den is over zijn/haar woonsitu- en is als columniste verbonden atie. Zo werden er kanttekenin- aan NRC Handelsblad. Kaarten gen geplaatst bij de hygiëne in (vijf euro) kunnen gereserveerd de flat en het comfort in de bad- worden bij de informatiebalie van de bibliotheek of via tel. WADDINXVEEN - Op vrijdag avond 5 november is de muziek uitvoering 'Ode aan de roos' van Marijke Persijn. Het concert wordt gegeven in de Remonst rantse kerk aan de Zuidkade 59 te Waddinxveen. Marijke Persijn is vanaf haar prilste jeugd gefas cineerd door muziek, zingen en pianospelen, maar ook toneel, rollen in de opera L'Incoronazio- verhalen en gedichten hebben ne di Popea van Monteverdi. Zij haar interesse. Met dit laatste werkte vele jaren mee als lid van won zij meerdere prijzen. Zij het koor aan producties van speelde hoofrollen in zowel Ne- "Opera in Ahoy" en zij trad op derlandse als Franstalige toneel- als soliste bij diverse koren en tij- stukken. Na zanglessen aan de dens liederenrecitals. In 1990 re- muziekschool in Amersfoort gisseerde ze samen met Rinus volgde zij een opleiding aan het Morsink (nu leider van de Twents Conservatorium. Al tij- Theatergroep Barst) de opera '11 J PAGINA 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 OKTOBERE 2004 Vertrek: 7.30 uur l I i t ilR t 'V GOUDA - Meridiaan 3< ■I US= -;i Kanaalstraat 12, 2741 HH Waddinxveen.Tel. (0182) 68 84 88 Fax (0182) 68 85 88 E-mail: estee.waddinxveen@toerkoop.nl TEVENS KANTOREN BERGSCHENHOEK, BLEISWIJK, BERKEL&RODENRIJS, PIJNACKER EN NOOTDORP 'Xs. A GOUDA - Meridiaan 39-43 - Tel. 0182-51 77 77 Uon Unen j service met een Aankomst:Waddinxveen ongeveer 20.30 uur Opstappen: Waddinxveen 25,- per persoon 0182-640572. O «V

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 17