Samenwerking Vier bedrijfjes in de Koejerie Europese €175 regio s Den Edel weer in ruimer jasje Specialist in laptops Lunch concert www.groenecomputershop.nl Schoolhandbaltoer- nooi groot succes ^Paanakker Betaalbare nieuwe computers i Geraniumrit Try Out Rommelmarkt BALINEA Open Aanbiedingen Jeugd- disco Messen slijpen RUIM1OOO KOSTUUMS OP VOORRAAD Nieuwe expositie streekmuseum november aanbieding Aquanova toiletmat 2 gastendoekjes model Hippos van 43.40 voor 32.60 Korte Tiendeweg 24a, Gouda (0182) 50 71 84 www.balinea.nl KOSTUUM jjö.' De Groene Computershop Groot assortiment 2e hands computers Najaars- uitverkoop Wereldwinkel Gebruikte 6 nieuwe computers UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) -■Z KRIJTSTREEP 3 KLEUREN Nieuwe Haven 185 2801 CW Gouda Tel. (0182) - 58 29 30 goede service garantie ^Dinsdag t/m zaterdag, donderdag koopavond Aff .Mi] uT? tl i I'-lM r. F y WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 OKTOBER 2004 PAGINA 9 WADDINXVEEN - Handbalver- het Sportinsti- MOTKTItlaCCESSOUSS in twee smaken. De winkelwa gen staat elke vrijdag en zater dag van 10.00 - 16.00 uur op het C- 1000 plein voor de super markt. Parkzoom te Nieuwerkerk. De eerste auto zal vertrekken om gelegenheid tot discusiëren de uitleg. Het streven is al- winnaar was de Prins Willem Alexander school. Daarna was het de beurt aan de groepen 7/8 gemengd. Doordat er bij deze groep maar drie aanmeldingen waren speelde elk team twee Beatrix school en de Kardinaal Alfrinkschool. En doordat de eerste wedstrijd nog in 3-3 ein digde moest de beslissing in de laatste wedstrijd vallen. Lang ging het gelijk om, maar uitein delijk was het de Kardinaal Alf rinkschool die er met de beker vandoor ging. De Koningin een Voor meer info: Johan@boven- molen.nl of tel. 06-53385372. MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) REGIO - De Zeven Muzen organiseert op zondag 31 oktober een lunchconcert. Na het succes van vorig jaar zullen ook nu de pianodocente Nelly Pavlo va en de viooldocente Bar bara Kramer optreden. Sa men zullen zij de prachtige sonate van Cesar Franck vertolken. Verder speelt Nelly twee preludes van Rachmaninoff, een etude van Liszt en enkele delen uit Romeo en Julia van Pro- kofief. Barbara zal preludes voor viool solo spelen van Bach en Ysae. Het concert duurt ongeveer een uur en vindt plaats in de Vrijzinnig Hervormde kerk, Dorpsstraat 139 te Ze venhuizen. De zaal is open om 12.45 uur. Het concert begint om 13.00 uur. De toegang bedraagt 3 euro. Vrienden van De Zeven Muzen en kinderen t/m 18 jaar gratis. Peri urbane regios (ook wel lan delijke gebieden onder stedelijke druk) worden in heel europa met eenzelfde soort problematiek ge confronteerd. zeventig procent van de economische activiteit in een land vindt plaats op onge veer twintig procent van het op- de houtblazers bestaande uit: dwarsfluiten, hobo's, klarinetten, alt- tenor- en baritonsaxofoons, alt en basklarinet. Koperblazers be staande uit: trompetten, trombo nes, baritons, bes- en esbassen, hoorns en tot slot de diverse slag- werkinstrumenten. Deze concert info avond wordt gehouden op vrijdagavond 29 oktober in het clubgebouw van Concordia, De Hoge Noot, aan de J.W. Frisoweg nr. la te Waddinxveen, aanvang 19.30 uur. Na afloop van deze avond zijn er een aantal bestuurs leden aanwezig om enkele van uw vragen te beantwoorden. Voor meer info: 0182-630511. WADDINXVEEN - Op vrijdag avond 5 november geven de har monieorkesten van Muz. Ver. Excelsior uit Boskoop en Muz. Ver. Concordia uit. Waddinxveen een try-out concert. De bedoe ling van dit try-out concert is om de muziekwerken die tijdens het festival en/of concours gespeeld worden aan elkaar te laten ho ren. Dit concert wordt gehouden op vrijdagavond 5 november, aan vang 20.30 uur, in het clubge bouw van Muz. Ver. Concordia de Hoge Noot aan de J.W. Friso weg nr. la te Waddinxveen. Ove rige belangstellenden zijn wel kom om dit concert bij te wonen. ZEVENHUIZEN - In het Histo risch Centrum 'Ons Verleden' aan de Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen wordt zaterdag 30 oktober op de molenafdeling bij tweede plaats. Als laatste waren de teams van de groep 7/8 jongens aan de beurt. De wedstrijden werden geleid door drie ervaren fluiters van Rowah die de teams al snel bewust maakte van de spelre gels. De teams waren in twee poules ingedeeld die uiteindelijk in kruisfinales uit moesten maken wie met de bekers naar huis gin gen. Uiteindelijk bemachtigde de Theo Thijssenschool een der de plek, de Koningin Beatrix school de tweede plek en de Prins Willem Alexander school de eerste plek. De Prins Willem Alexander school mag dit jaar ook de wisselbeker in zijn bezit houden en zal bij het lijstje van winnaars gegraveerd worden. klein. „We groeiden gewoon uit ons jasje. We moesten iets nieuws: een eigen gebouw, groot genoeg om nog in te groeien," vertelt Den Edel. Zes jaar gele den kwam dan tenslotte de ver huizing naar het voormalige squashcentrum, waar de laatste uitbreiding ook erg noodzakelijk was.De verbouwing betekent dat de verschillende ruimten in het gebouw wat beter verdeeld kunnen worden. Tijdens de wan deling door het gebouw laat Den Edel zien wat er zoal veranderd is. Zo zijn de spinningfietsen van de ruimte met de gewichten naar een aparte ruimte verhuisd. Ook is er beneden een grote ruimte die goed gebruikt kan worden voor lessen aan scholieren. „Het is toch wel fijn als je hiervoor een aparte ruimte hebt. Zo kunnen de kinderen hun gang gaan en hebben de reguliere bezoekers er ook geen last van. De sauna-af- deling is nog uitgebreid met een infra-roodsauna. Ook op de bovenverdieping is de grote trainingzaal met een ex tra stuk uitgebreid. Het extra ge deelte dat bij het bargedeelte is gekomen, zal in de toekomst ge bruikt kunnen worden voor the- ma-feestjes en informatie-avon- den. Eigenlijk heeft elke ruimte net iets meer ruimte gekregen waardoor de trainingsapparaten ook wat ruimer zijn opgesteld. De komende jaren wil Den Edel zich nog meer gaan richten op de kwaliteits- en kwantiteitsver- houding. „Mensen binnen krij gen en binnen houden. Belang rijk hiervoor is dat er voldoende instructeurs aanwezig zijn om bepaalde vragen te beantwoor den. Nu gebeurt dat vaak nog even tussendoor of instructeurs worden aangeschoten als ze les De Koejerie is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 09.30 - 17.30 uur, op donderdagavond van 19.00 - 21.00 uur en op za terdag van 09.30 - 17.00 uur, tel.nr. 0182-630504. In deze twintig procent bevinden zich de steden, maar ook vaak landelijke gebieden. Om in de toekomst deze gebieden leefbaar en dynamisch te houden is een nieuwe manier van kijken en ke gebieden zijn daarin niet lan- maar bondgeno ten. Zowel de steden als het landelijk gebied zijn gebaat bij een vitaal groen gebied. In dit ge- bied zorgen de boeren voor de dynamiek en kunnen de stedelin gen naar hartelust recreëren en wonen. Het PURPLE Netwerk richt zich met name op het beïn vloeden van de Europese land bouwontwikkelingen. Op dit mo ment is er namelijk geen tot weinig aandacht voor de specifie ke problemen van landelijke ge bieden onder stedelijke druk. Het Europese stedelijke netwerk PURPLE bestaat op dit moment uit: Lower Silesia en Mazovia (Polen), Catalonia (Spanje), Vlaanderen (België), Zuid-Oost Engeland, de regio He de France (Frankrijk), de provincie Limburg en de Regio Randstad waar ook de provincie Zuid-Holland onder valt. aan het geven zijn. We hebben nu bijvoorbeeld al een vragen uurtje. Dan staat de instructeur er echt voor de mensen die be hoefte aan uitleg hebben. In de toekomst zullen we dat nog be ter gaan afstemmen." Het aanbod van sporten bij Den Edel is groot en divers. Naast de individuele fitnesstrainingen (al dan niet onder begeleiding van een personal coach) zijn er ook groepsfitnesstrainingen, condi- tietesten en wordt er gezamen lijk aan de buikspieren gewerkt. Ook zijn er al tal van muziek- sporten als power kicks, aero bics, bodypump, bbb, streetdan ce, steps en tae bo. De nieuwste aanwinst op het ge bied van de muzieksport is Pila tes. Pilates bestaat uit grondoefe- ningen om te leren een stabiele houding te bewaren tijdens ver- WADDINXVEEN - Op zaterdag 31 oktober organiseert Buurtcen trum de Boog weer haar maan delijkse jeugddisco. Als thema deze maand:R&B en Bubbling. Kaarten zijn zowel aan de deur als in de voorverkoop kopen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Prunusstraat 34 te Waddinx veen. De disco is voor jongeren in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar. De disco is van 19.30 tot 23.00 uur. Er wordt geen alcohol verkocht. Roken mag alleen bui ten. Buurtcentrum de Boog is op de C. Huygenslaan 2 te Wad dinxveen. Voor meer info: www.discodezon.nl/jeugddis co. WADDINXVEEN - Zo'n zes jaar geleden verhuisde het sportinsti tuut naar het voormalige squashcentrum aan de Sniep- weg. Een paar jaar verder is sportinstituut Den Edel weder om uit zijn jasje gegroeid. Ver huizen hoeft voorlopig niet. „We konden naar achteren doorgroei en," aldus eigenaar Bert den Edel terwijl hij een kopje koffie drinkt in de (nieuwe) aanbouw aan het café. De verbouwing be gon in december vorig jaar en op het moment van schrijven wor den de laatste puntjes op de i ge zet. In totaal is er vijfhonderd vierkante meter aan het bestaan de sportcentrum gebouwd. Bert den Edel zit al meer dan dertig jaar in het vak. Eerst richt te hij zich, samen met zijn twee lingbroer, vooral op judo-trai- ningen. Later werd dit uitgebreid met conditietraining, jazz-gymnastiek dat zich weer verder ontwikkelde naar aero bics. De eerste lessen judo wer den gegeven in een gymlokaaltje in Gouda. Maar de sportschool ontwikkelde zich verder en had meer ruimte nodig. Op de Noordkade was nog een ruimte beschikbaar voor fitness. Later kwam daar nog een extra ruimte bij waar sportlessen gegeven konden worden. „Op een gege ven moment zaten we in allerlei verschillende zaaltjes. Ik heb zelfs nog les gegeven in 't Tref punt," aldus Den Edel. Op de Noordkade gingen van lieverlee steeds meer bedrijfjes weg, waardoor de sportschool steeds meer ruimte kreeg. „De ontwik keling zat, en zit er nog steeds goed in. Op dat moment hadden we zelfs wachtlijsten." Maar na zo'n veertien jaar was ook het gebouw aan de Noordkade te WADDINXVEEN - De koe houdt elke dag trouw de wacht voor de deur in de bloembak. Eenmaal in de winkel gekomen aan de Kerkweg-Oost 173, wordt het 'landelijke sfeertje' goed vast gehouden. De witte muren met zwarte koeienvlek ken maken er een gezellige ruimte van. Tussen de vlekken door staan rekken met hippe kleding, bijzondere en grappige cadeautjes voor jong en oud en twee vitrines met glimmende sieraden. De Koejerie: vier be drijfjes in één winkel. „We vul len elkaar perfect aan," lacht Sylvia Best. „Moeders die in de Outlet Store naar een leuk shirt je komen kijken, snuffelen ook tussen de 'gifts' op zoek naar een leuk cadeautje," vult Ag- eeth Offereins aan. reparatie alle merken computers I u heeft al een computer vanaf 119,- WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk de Zuidplas houdt op zaterdag 30 oktober een rommel markt in haar wijkgebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 te Waddinxveen. De rom melmarkt begint om 9.30 uur en duurt tot 14.30 uur. De toegang is gratis. sporten steeds wordt. „Voor veel mensen staat een avondje sporten gelijk aan een avondje uit. Er zijn mensen die hier om 19.00 uur binnenko men en pas om 23.00 uur weer weggaan." In de komende twee maanden hoopt Den Edel alles op zijn plek te krijgen. Een grote heropening zal er niet komen. „Nieuwsgierige mensen kunnen gratis doch altijd even komen kijken. Kun nen ze gelijk een keertje mee sporten." De Koejerie is de 'verzamel naam' van de vier bedrijfjes die in hetzelfde pand zijn geves tigd. Als je de winkel binnen komt, sta je in het gedeelte van 'Darifé' (trendy baby-, kinder en jeugdmode) van Ageeth Offereins (tevens de eigenares se van het pand). Halverwege de winkel staan de eerste stel- lingkasten met leuke hebbedin getjes van Kirsti van Montfort met haar bedrijfje K-BeauS. Di rect links is een vitrinekast met armbanden, kettingen en rie men vol mooie glimmertjes. Heb je net een mooi shirt ge kocht, dan kan je gelijk even voor een bijpassend sieraad kij ken in de vitrines van Sylli Be ads van sieradenontwerpster Sylvia Best. Helemaal achter in De Koejerie heeft Stephan Brandt, de enige heer in het ge zelschap, samen met Ageeth Offereins zijn Outlet Store. Be kende kledingmerken als Re- eeth had aan mij gevraagd of ik misschien, naast mijn sieraden, ook cadeau-artikelen wilde speelgoed voor baby's, peuters, Concert en Info-avond kleuters en oudere kinderen. Ook zijn er nieuwe produkten in WADDINXVEEN - Het oplei- het Foodvak, zoals nieuwe chips dingsorkest C-Akkoord van Mu ziekvereniging Excelsior uit Bo skoop en van Muzieksvereniging Concordia uit Waddinxveen geeft op vrijdagavond 29 oktober een concert info-avond. Deze leerlin gen volgen muziekles en door mee te musiceren in het opleidingsor- kest kunnen zij op deze manier or- kestervaring opdoen. Het orkest speelt eenvoudige bekende mu ziekwerken die goed in het gehoor liggen waar onder bewerkingen op musicals als ook bekende pop- songs.De instrumenten die zowel in het harmonie-orkest als in het opleidingsorkest voorkomen zijn De Koejerie pakt elke gelegen heid aan voor leuke acties. Tij dens de Dierendagactie werden er kettinkjes, ringetjes en haar sieraden met o.a. dolfijntjes, vlindertjes, hondjes en dieren paraplu's voor actieprijzen ver kocht en liep er een medewerk ster als levende koe de hele dag koetjesrepen en flyers in de Pas sage uit te delen. Op zaterdag 30 oktober viert De Koejerie met 'spannende' aanbiedingen: de winterjassen van Darifé, de Von Dutch tassen van de Outlet Store, een aantal trendy sie raden van Sylli Beads en een aantal toepasselijke cadeautjes van K-BeauS zullen alleen die dag voor een verrassend prijsje te koop zijn. Ook de medewerk ster zal weer als koe rond darte len in de Passage met een lek kere 'spookachtige' verrassing voor de kinderen. REGIO - De Skymasters houden op vrijdagavond 29 oktober weer de Geraniumrit. Ook niet leden zijn van harte welkom om kennis te maken met deze sport. Alles wat u dan moet doen is met twee personen, een pen, za klantaarn en een goed stel herse nen de auto instappen. Inschrij ven is op vrijdagavond vanaf REGIO - Negen stedelijke regio's in Europa zijn overeengeko- 19.45 uur in het Sportcomplex men dat eendrachtig samengewerkt wordt aan een betere balans tussen stad en land. Daartoe hebben ze een nieuw Europees plat form opgericht onder de naam PURPLE (Peri-Urban Regions 20.00 uur. Na afloop van de rit is Platform Europe). Zij hebben verder de doelen van de samen er gelegenheid tot discusiëren werking vastgelegd in een resolutie die is aangenomen tijdens over de uitleg. Het streven is al- de vandaag in Den Haag gehouden Europese conferentie City tijd om voor 24.00 uur de uitslag and Countryside, Finding a new balance in Europes Urbanised bekend te maken. Voor meer in- Regions fo: www.skymasters.nl en ht- tp://go.to/puzzelrit. schillende bewegingen. Daarbij wordt er ook gewerkt aan het meer bewegen van de wervelko lom. De kracht wordt gehaald uit het bekkengebied (je power house). „Een erg populaire sport de Jan C. Lunenburg Stichting op dit moment," licht Den Edel de expositie geopend over 'Mo- toe. lens en gevelstenen'. De eigenaar van het Sportinsti- De resultaten van een intensief tuut ziet dat de sociale factor van onderzoek naar gevelstenen met belangrijker afbeeldingen van molens en mo lenonderdelen eerder gepubli ceerd in het tijdschrift Molinolo- gie, zijn hier in een fraaie expositie uitgewerkt en geïllus treerd met foto's uit de collectie van Jan C. Lunenburg. Het streekmuseum is geopend van 13.30 tot 16.00 uur. De koffie staat klaar, entree is een vrijwillige bij drage voor de Jan C. Lunenburg stichting is zeer welkom. play, Calvin Klein, Ralph Lau ren, Miss Sixty en Von Dutch zijn daar voor een zacht prijsje gaan verkopen/' vertelt Sylvia, te koop. Maar de zwangere sieradenont- De samenwerking van de drie werpster had het al druk ge- dames en de heer is eigenlijk noeg met haar eigen sieraden- een beetje toevallig gegaan. „Ik verkoop, Glitter Glamour had al de winkel Darifé in Girls Party's en workshops sie- Moerkapelle," vertelt Ageeth. raden maken (en de toekomsti- Ageeth wilde eigenlijk wel iets ge baby). Vriendin Kirsti nam groters en verkocht toen al girls de uitdaging aan en stampte in sieraadjes van Sylli Beads. De minder dan twee weken haar twee dames begonnen al snel bedrijf K-BeauS uit de grond, met ideeën maken. Bij die ge- Als laatste voegde Stephan zich sprekken zat ook Kirsti. „Ag- bij het damesgezelschap. ZEVENHUIZEN - Om meer ruimte te krijgen voor het winte- balregeltjes door al ging het rassortiment heeft Wereldwin kel Z-M een aantal artikelen af- WADDINXVEEN - Is uw mes bot? Op donderdag 4 november pervlak. kunnen belangstellenden bij Ja cob Vis in de winkel de messen door een vakspecialist laten kar telen en slijpen. Het slijpen van tafelmessen kost 1,50 euro, het kartelen kost 2,- euro. Koksmes- sen worden vanaf 3,- euro per werken nodig. Steden en landelij- stuk weer vlijmscherp gemaakt. Ook mensen die hun scharen ger tegenpolen, willen laten slijpen kunnen op deze dag bij Jacob Vis terecht. Het slijpen van een schaar is af hankelijk van het soort schaar. Dit zal de vakspecialist ter plek ke met u overleggen. De prijs is vanaf 3,50 euro per schaar. Als het voor u niet mogelijk is om op 13 oktober de te slijpen artikelen te komen brengen, kunnen deze ook al van tevoren worden afge geven. Deze kunnen dan de an- eniging Rowah/Space organi- dere dag weer worden opge- seerde afgelopen weekend voor haald. de veertiende keer het school- Jacob Vis zit aan de Kanaalstraat handbaltoemooi voor de groe- 1 (Passage). pen vijf tot en met acht van de basisschool. Het doel is om de schoolkinderen kennis te laten Beatrix school behaalde maken met de handbalsport en ze te stimuleren om bij Rowah te komen ballen. Om 10.30 uur begonnen met de groepen 5 en 6. De jongste kin deren hadden al snel de hand er soms fel aan toe. Na 4 wedstrij den en moe gestreden te zijn was geprijsd. Zo zijn diverse sjaals, er een winnaar uit de hoed geko- serviesgoed (schaaltjes en be- men. De tweede plek was voor kers), houten slacouverts, hou- de Koningin Beatrix school en de ten vijzels, hoornen peper- en zoutstelletjes en bananenbier nu voor lage prijzen te koop. Ook staan een aantal voordelig geprijsde geschenkpakketjes klaar. In de winkel zijn al weer kerstkaarten voorradig. Maar in keer tegen elkaar. In deze poule het assortiment zijn ook diverse ging het tussen de Koningin nieuwe artikelen aanwezig, zo als sieraden en glaswerk of mooie kaarsen in geschenkver- pakking. Er is verantwoord

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 9