Gegevens woning op internet Een echt Waddinxveens biertje I I il hi II Onder invloed Kerkprogramma RTW r J «jfl 11 SS onderwijs behouden Fr Naturistisch Koppel- klaverjas Campagne Unicef Gratis catalogus instructie Werkstuk Kunst Kring zwemuur Korte .wandeltocht V _4Fh.t Vervolg voorpagina (Foto: Liesbeth van der Vis) r Düsseldorf/Duitsland: I I december 2004 Wijnegem/België: 4 december 2004 DAGTOCHTEN KERSTMARKT DUITSLAND BELGIË WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS biersoort na te maken dan een nieuw soort te ontwikkelen." van het blonde biertje, wil Roze- ma wel wat uitleg geven. „Ik ben natuurlijk geïnspireerd De ingrediënten van het bier van huisbrouwerij 'De Gouwe' zijn strikt geheim. „Al is het email: bardah@dds.nl. Irene Alma staat klaar om de be- WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk de Zuidplas heeft vrij dagavond 5 november een kop- pelklaverjasavond. De andere datum dit jaar is 3 december. Het klaverjassen begint om 20.00 uur in Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552, Waddinxveen. Ieder klaver- jaskoppel is van harte welkom. Voor meer info: 0182-611171. zijn productie-, materiaal en ver voerskosten. kenland gewerkt. Het is een heel bijzondere ervaring geworden, waar ze op boeiende wijze over kan praten. Het kerkenprogramma eindigt om 12.00 uur. De RTW radio is te vinden op: Kabel FM 103.4 en in de Ether FM 105.8. TOERKOOP Reisburo Estee /A service met een „Het is goed dat de gehele ge meenteraad achter het idee staat om kunst in het basisonderwijs te behouden, alleen zij zijn niet bereid daarvoor de middelen be schikbaar te stellen," aldus frac tievoorzitter Bouke Zoodsma. Naar aanleiding van de inspraak reactie van de directies uit het openbaar basisonderwijs heeft D66 dit onderwerp opge pakt. woord wat er met de opmerking is gedaan. De bedoeling van het WOZ- portaal is om meer openheid te krijgen. ,Je geeft mensen de ge legenheid om volstrekt door zichtig te controleren. Hoe komt de gemeente tot deze belasting aanslag?" legt wethouder Lont uit. De wethouder spoort men sen, die niet over internet be schikken, aan om de computer van vrienden, buren of in de bi bliotheek te gebruiken. Ook is het mogelijk om bij de Gemeen- tebalie een uitdraai van de gege vens te krijgen. De gemeente probeert op deze manier het aantal bezwaarschrif ten te verminderen. Vorig tijd vak kwamen er nog zo'n 1102 bezwaarschriften bij de gemeen te door de brievenbus. „Een per centage van 7,8. Weliswaar on der het landelijk gemiddelde, maar het behandelen van de be zwaarschriften is ontzettend be werkelijk," aldus Lont. De gemeente Waddinxveen is één van de eerste gemeenten met een WOZ-portaal. Doordat Wad dinxveen in de zomer al is be gonnen met de voorbereidingen, is ze nu al een stap verder dan de meeste gemeenten en heeft dan ook meer tijd voor een voormel- ding; het vooraf controleren van de gegevens. WADDINXVEEN - Speerpunt van de najaarscampagne van Unicef is dit jaar Mali. Bij de WADDINXVEEN - De biblio theek organiseert op 17 novem ber van 9.30 tot 11.00 uur een gratis instructie over het catalo gussysteem. Deelnemers wor den in de gelegenheid gesteld om op een doeltreffende manier te leren zoeken (èn vinden) in 'Concerto' (het geautomatiseer de bibliotheeksysteem). Na ontvangst (met koffie/thee) zal de werkwijze van de biblio theekcatalogus uitgelegd wor den. Vervolgens krijgen de deel nemers, door middel van het beantwoorden van een aantal vragen, de gelegenheid om zelf te gaan Oefenen. De cursus is gratis en duurt ongeveer ander half uur. Belangstellenden kunnen zich bij de balie van de bibliotheek opgeven voor deze cursus, per e- mail: informatie@bibliotheek- waddinxveen.nl of telefonisch via tel. 0182-640572. WADDINXVEEN - Geduren de de maand november to nen leden van de Waddinx- veense Kunst Kring in de Openbare Bibliotheek van Waddinxveen hun nieuwe werkstukken. Te zien zijn meer dan veertig werkstuk ken die nog niet eerder zijn geëxposeerd. Opvallend is weer de grote diversiteit van techniek, vormgeving, kleur, stijl en materiaal. De leden van de Kunst Kring besteden hun vrije tijd met creatieve activiteiten die de toeschouwers doen verba zen. Nieuwe leden kunnen zich melden via een inschrijf formulier dat op een van de tafels ligt. Ook donateurs kunnen zich met dit formu lier melden en deelnemen aan de maandelijkse lezingen en de busreizen (twee maal per jaar). De expositie is te bezichtigen tot en met maan dag 6 december. je al aardig uit de voeten." Het Waddinxveense Boezem-bier heeft een brouwproces van on- WADDINXVEEN - Met ingang van vandaag kunnen inwoners van Waddinxveen de kenmerken (en foto) van hun huis op de gemeentelijke website vinden. Onder de knop 'WOZ-loket' (Wet Onroerende Zaakbelasting) kunnen Waddinxveners met een stuurder in Ter Aar werd staan de gehouden. De bestuurder was onvast ter been en er werd bij hem een al- cohollucht geroken. De bestuur der weigerde echter mee te wer ken aan een blaastest. Tegen de Ter Aarder wordt proces verbaal Unicef projecten. De andere helft opgemaakt. Tevens werd zijn rij bewijs ingevorderd. richting Haastrecht. Bij Chinees D66: Kunst in tocht gaat door, indien het goed WADDINXVEEN - D66 diende wandelweer is. tijdens de raadsvergadering van Kosten voor deelname bedragen woensdag, waarin het bezuini- 1,- euro, inclusief een kopje kof- gingsvoorstel Kiezen en Kabelen fie/ thee voor vertrek. Voor meer informatie over de wandeltochten: S.W.W., tel. werd behandeld, een amende ment in voor het kunstonderwijs S.W.W., tel. op basisscholen. 0182-615555 of 631932. D66 is voor het behoud van De volgende korte wandeltocht kunst in het basisonderwijs, het is gepland op 13 december. instandhouden van de Jeugd verkeerskrant en de Anna Frank- krant. WADDINXVEEN - De Centraal Hervormde Gemeente verzorgt zondagmorgen 7 november het kerkpronprogramma voor de RTW. Deze uitzending begint om 9.00 uur met het kinderpro gramma. Om 9.30 uur zal wor den overgeschakeld naar de Morgénster, voor de directe uit zending van de kerkdienst. Voorganger in deze dienst is ds. M. van Campen. Na de kerkdienst, om ongeveer 10.50 uur kunnen de luisteraars naar de cantate 'Ein feste Burg op de dag zelf kunnen deelne- thers zich vanaf 9.30 uur in schrijven in de foyer van het An ne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om 'n kopje koffie of thee te drinken. Om 10.00 uur vertrekt de groep richting Gouda/Goverwelle. De tocht van zes kilometer voert Met ingang van gaat het derde WOZ-tijdvak in en ontvangen Waddinxveners een nieuwe WOZ-waardebe- WADDINXVEEN - De politie heeft op donderdagavond een vijftigjarige automobilist uit Ter Aar aangehouden op verden king van rijden onder invloed van alcohol. Een agent in burger zag de be stuurder slingerend over de Pro- vincialeweg N207 ter hoogte van Waddinxveen rijden waarbij hij diverse keren de doorgetrokken streep in het midden van de weg overschreed. Voertuigen uit de andere rich ting moesten uitwijken en af remmen om een aanrijding te voorkomen met de Ter Aarder. Bovendien reed de bestuurder WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens T" (S.W.W.) houdt op maandag naamde kenmerken 8 november aanstaande een kor te wandeltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig; cember hebben de Waddinxve ners de tijd om de gegevens te controleren. Mochten de gege vens niet kloppen, kunnén via een reageerknop op de site de veranderingen doorgegeven worden. Deze opmerkingen worden be oordeeld en de persoon in kwes tie krijgt binnen vier weken ant- ZEVENHUIZEN - De NPN (Na- turistische zwemvereniging Puur natuur) organiseert op za terdag 20 november een open futuristisch familie zwemuur. Iedereen is welkom vanaf 16.30 tur. Toegang tot zwembad de 'Koommolen' te Zevenhuizen is gratis. Voor meer info: Www.nfn/npn. waardevaststelling van de wo- een kind met een ning is gebaseerd op de kenmer ken (onder andere bruto inhoud en oppervlakte) van de woning en een analyse van vergelijkbare woningen. Bij de vaststelling zal gekeken worden naar de waarde op 1 januari 2003. Wijzigingen aan een woning tussen 1 januari 2003 en 1 januari 2005 worden wel mee gerekend. Afgelopen zomer had de ge meente al opdracht gegeven voor het fotograferen van alle woningen in het dorp. Op de website staat de desbetreffende Welzijnswerk foto, aangevuld met de zoge- l van het huis; is er een dakkapel, een ber ging of een garage. Tot 15 de- I restaurant 'De Pauw' kan op ei gen kosten een kopje koffie of thee gedronken worden. De ist unser Gott' (BWV 80) van Jo hann Sebastiaan Bach horen. Na de cantate spreekt Maaike Ko nijn uit Boskoop. In het kader van haar discipelschaptraining bij Youth with a Mission heeft zij sterfte onder kinderen staat ma- onlangs drie maanden in Grie- zelen op de tweede plaats. Uni cef werkt er hard aan om dit de wereld uit te helpen door groot scheepse inentingscampagnes. Waddinxveners kunnen daaraan meehelpen door de bekende Unicef kerstkaarten of -ge schenkartikelen. De artikelen zijn te koop bij de volgende vrij willigers: Margreet Barendsen (heeft de meeste artikelen in huis), om niet voor een dichte deur te ko- harder dan de toegestane snelhe- men is het verstandig even te den op de N207. In Boskoop reed bellen. Open huis: 9 tot en met 11 de bestuurder ongeveer 70 november van 13.30 tot 17.00 km/u terwijl daar 50 is toege- uur. Bestellen behoort tot de mo- staan. Verderop waar 60 is toege- gelijkheden. Tel. 0182-614841, staan reed de bestuurder met on geveer 110 km/u. De agent seinde collega's in waarna de be- stelling te noteren. Open huis: 12 november van 10.00 tot 15.00 uur. Tel. 0182-611580 of 06- 22829294. Email: i.alma@worl- donline.nl. Ook de wereldwinkel heeft Uni cef artikelen. Van de omzet gaat vijftig procent meteen naar de de boezems van Rijnland en Schieland die voor de afvoer van het water zorgen." Maar de keuze voor de naam rust niet alleen op de waterplas sen waarin het polderwater wordt geloosd. „Het spreekt na tuurlijk ook een beetje tot de verbeelding," lacht Rózema. „Een vrouwelijke boezem staat natuurlijk ook voor geborgen heid en warmte!" Zowel de Boezem als het Boe renkersenbier zijn over twee a drie weken te koop bij de slijter. WADDINXVEEN - Bier brou wen begon eigenlijk als een hobby, maar over ongeveer twee weken kan Waddinxvener Harold Rozema zijn eigen ge brouwen bier bij de slijter zien staan. 'Boezem', gebrouwd in huisbrouwerij 'De Gouwe', is bier dat is gebrouwen in de tra ditie van een Belgische blonde, met een volle smaak en een al coholpercentage van 5,7 pro cent. Burgemeester Roijers kan voortaan niet alleen Waddinx veense wokkeltjes meenemen voor bij de koffie. Ook een Wad dinxveens biertje voor bij de borrel is nu voor handen. Het eerste bier wat de Waddinx vener in zijn eigen kelder brouwde had een brouwproces op de meest eenvoudige ma nier. „Je kan blikbier kopen. Dat is kant en klare siroop waar al leen nog water en gist aan toe gevoegd moeten worden," legt Rozema uit. Maar op de een voudige manier van bier brou wen raakte Rozema snel uitge keken. „Ik was erg nieuwsgierig hoe bier nu echt werd gemaakt en ben bij een aantal brouwerij en gaan kijken." Bij verschillen de bezoeken zag Rozema dat er tijdens het brouwproces ingre diënten als graan, tarwemout of gerstenmout aan het bier werd toegevoegd. „De keuze van graansoort en de hoeveelheid die je er in stopt, is bepalend voor de smaak" De duur van het brouwproces is afhankelijk van de ingrediënten Harold Rozema komt over enkele weken met twee Waddinxveense biertjes uit eigen brouwerij (en daaraan onlosmakelijk ver- in de winkel. bonden: de smaak). Een licht, eenvoudig biertje heeft een rela- geveer anderhalve maand. „Per de fles te rijpen. Het is iets ste- tief kort proces van zo'n ander- brouwproces kan ik een kleine viger dan bijvoorbeeld Kriek." halve maand. Een complexer, tweehonderd flesjes vullen," zwaarder biertje kan een proces vertelt de bierbrouwer. „De lim- van een aantal maanden (oplo- itering is de omvang van mijn pend tot een half jaar) doorlo- huis. Maar op deze manier blijft moeilijker om een bestaand pen. het tenminste een leuke hobby," „Bier maken kan iedereen," ant- vertelt Rozema die in zijn dage- woordt Rozema op de vraag of lijks leven milieuambtenaar is. Over de inspiratie van de naam het brouwproces ingewikkeld Tegelijkertijd zal met de 'Boe- is. „Met twee pannen, enkele fil- zem' ook het Boerenkersenbier ters en een donkere ruimte kan op de plank bij de slijter staan. „Het Boerenkersenbier heeft door de omgeving waar we hier van mei tot augustus staan gis- in leven. Nederland; een land ten en staat sinds september in dat onder de zeespiegel zit met Twaalf procent van de inzenders had alle vragen goed. De meeste mensen weten wel dat kinderen met een verstandelijke handicap haar de gewone basisschool mo gen. Heel veel mensen denken echter dat kinderen met Down syndroom een zwakke gezond heid hebben. Philadelphia-voorzitter F. Jonk man: „Dat is niet terecht. Een klein percentage wordt geboren met een darm- of hartprobleem. Daar is in veel gevallen langs operatieve weg wat aan te doen, persoonlijk (uniek) wachtwoord inloggen en op hun 'eigen' pa- Maar daarna doen kinderen met gina terechtkomen. Op 28 februari zal ook de waarde van de wo- Down syndroom in het alge- ning worden toegevoegd, meen qua gezondheid niet onder voor andere kinderen." In het kader van de WOZ wor- De laatste vraag is typisch een den woningen één keer in de weet-vraag. Jonkman: „In één op vier jaar opnieuw gewaardeerd, de 150 gezinnen wordt een ver- Met ingang van 1 januari 2005 Standelijk gehandicapt kind ge boren. Dat is best veel. Het bete kent dat iedereen rond school, in de kerk of op de sportvereniging schikking. De grondslag voor de waarschijnlijk één of meer gezin- hen kent waar verstandelijke handicap is. Ik vraag me dan altijd of de men sen dat alleen maar wéten of dat ze die kinderen ook kennen en Ontmoeten. Dat laatste zou in ie dere geval veel meer moeten ge- ieuren." tg I W w 0) CQ O CD (D c In 8 CN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 WOENSDAG 3 NOVEMBER 2004 i Kanaalstraat I2, 2741 HH Waddinxveen,Tel. (0182) 68 84 88 Fax (0182) 68 85 88 E-mail: estee.waddinxveen@toerkoop.nl TEVENS KANTOREN BERGSCHENHOEK, BLEISWIJK, BERKELSRODENRIJS, PIJNACKER EN NOOTDORP Vertrek: 7.30 uur Aankomst: Waddinxveen ongeveer 20.30 uur Opstappen: Waddinxveen 25,- per persoon ï,-. -x' Spectral Living Entertainment

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 17