Waarnemer Atletiekbaan in trek Snoeicursus vruchtboom tijdelijk dijkgraaf Boekenmarkt Boskoop u Kindertheater Snater Expositie van Tan en Rietbroek Burgemeester mee naar Roemenië Vrijwilliger van 2004 Boekenmarkt CRUISE PRESENTATIE Crea-markt VvN Info-avond lederwijs Fair Rode Kruis Inloop borstkanker Lezing over Lea Lezing Alzheimer 395,- GLOBAL Presentatie film jeugd 1 (Foto: Liesbeth van der Vis) De afgelopen maanden is de aan de Mozartlaan 54. Stuur het REGIO - De BorstkankerVereni- het jaar Wereldbeelden voor BOSKOOP - De Chr. Geref. Kerk houdt op 5 november een boe kenmarkt in het verenigingsge bouw. Deze markt is een van de activi teiten die georganiseerd wordt om een nieuw kerkgebouw te fi nancieren. Het aanbod van boe ken is zeer groot en ook heel di- Door het openen van een 'reuzenspike' door wethouder Dorenda Gerts en voorzitter Bert van der Knaap kozen tientallen geel zwarten ballonnen het luchtruim. Die jeugd doet het prima. „Want", vertelde voorzitter na- Van de nieuwe kunststofbaan zullen ook de schaatsvereni ging De Gouwe Streek (op woendag) en de scholen ge bruik maken. Verder stelde Van der Knaap een sportontmoeting met de Waddinxveense sport verenigingen in het voorjaar van 2005 in het vooruitzicht. De nieuwe baan zal door meer sporters worden gebruikt dan de oude baan. De SC Antilope heeft het voornemen om drie inloopochtenden op zaterdag te organiseren alsmede het project Sportief wandelen. Daarover wordt bij andere atletiekclubs inlichtingen ingewonnen. ken en verkennen van levens concepten. Het kind staat hierin POWERMATRAS PRODUCENT VAN BEDDEN MATRASSEN vers, van wetenschappelijke tot kinderboeken en alles wat daar tussenin ligt. Ook vindt u er leg puzzels, langspeelplaten, CD, computerspelletjes en videoban den. De markt is van 10.00 tot 20.00 uur op de Nieuwstraat 77 te Boskoop. Voor meer info: 0182-615579 of 0172-213642. ZEVENHUIZEN - In het Her vormd Centrum houdt Ank Ver boom een lezing met als thema: Lea, een vrouw bedrogen en ge minacht. Het doel van de lezing is de aanwezigen te bemoedigen en op te bouwen in het geloof. De le zing is van 9.30 tot 11.00 uur. Van af 9.00 uur staat de koffie klaar. Voor de kinderen is een oppas aanwezig. De lezing is een initia tief van vrouwen uit verschillen de kerken van Oud-Verlaat, Ze venhuizen en Moerkapelle. Voor meer info: Co Sterkenburg, tel. 010-2222345 of Corrie Gorissen- Steenwijk, tel. 0180-632555. uit richting gemeentebestuur voor de samenwerking en de steun van atletiekclubs uit om liggende gemeenten als Bo skoop en Gouda. In zijn dank woord betrok hij ook de vrijwilligers. Met subsidie uit WADDINXVEEN - „De ge meente vindt de sport belang rijk voor de samenleving. Jon geren kunnen beter sport beoefenen dan rond hangen en vervelen. Door de sport kan een aantal problemen vermin deren". Deze woorden sprak wethouder Dorenda Gerts bij de opening van de vernieuwde kunststofbaan van de SC Anti lope in het sportpark Noord. Zij loste het startschot voor een schoenestafette door de leden van SC Antilope waarna het doek van een reuzen atletiek- schoen werd opgelicht en vele geelzwarte ballonnen het lucht- ningsuren van de bibliotheek:. Maandag 14.00 - 17.00 en 19.00 tot 21.00 uur. Dinsdag 10.00 - 12.00 uur. Woensdag 14.00 -17.00 uur. Donderdag 19.00 - 21.00 uur. Zaterdag 10.00 - 12.00 uur. maandag 8 november worden in Altina de spullen uitgedeeld. Het konvooi komt vrijdag 12 no vember weer terug. Daarnaast zal Westendorp in Roemenië met behulp van een tolk contacten leggen met de plaatselijke autoriteiten om zich op de hoogte te stellen van de si tuatie en de noden in de regio en mogelijkheden op het uitwisse len van 'know-how' voor lokale activiteiten bespreken. ZEVENHUIZEN - Cecilia Tan en Marijke Rietbroek exposeren van 29 oktober tot en met 11 decem ber in de bibliotheek en in de gang tussen het gemeentehuis en de bibliotheek. Cecilia Tan heeft de lerarenopleiding Teke nen aan de Hogeschool Rotter dam gevolgd. Sinds 1991 geeft zij les bij het Educatief Creatief Centrum 'Klei en Kleur' in Maassluis. Daarnaast werkt ze als docent vormgeving bij de Haagse Hogeschool. Ze is geïn teresseerd in de mens, wat ook vaak terugkomt in haar schilde rijen. Het laatste jaar maakt ze ook schilderijen vanuit de fanta sie, het onderbewuste, waaruit dan weer allerlei dingen voort komen. Ze heeft een modelte- kenclub opgericht in Delft, waar ze met een aantal mensen samen tekent. Ook Marijke Rietbroek maakt deel uit van deze groep. Marijke Rietbroek was jarenlang leerling van de Vrije Academie Psychopolis in Den Haag. Hier na heeft zij de lerarenopleiding Tekenen aan de Hogeschool Rot terdam gevolgd. Na haar oplei ding is zij les gaan geven aan de Teken+Schilder Club Zoeter- meer in een lesruimte op een boerderij. Het werk van deze REGIO - Op donderdag 10 no vember houdt de initiatiefgroep lederwijs Gouda haar eerste in formatieavond. De initiatief groep kondigde eerder dit jaar al aan plannen te hebben voor le derwijs onderwijs in Gouda. Dit is een school waar kinderen zich en dus onmisbaar geworden. De verkiezing 'Vrijwilliger van instructeur, zelf aan de slag. De basiscursus achterstallig onder houd wordt gehouden in Gouda (theorie) en Gouderak (praktijk). De cursusdagen zijn woensdag avond 17 en 24 november en za terdag 20 en 27 november. De cursus kost 50,- euro.In Zuid- Holland zijn verschillende vrij- willigersgroepen bezig met het snoeien van hoogstamvruchtbo- men. Niet alleen eigenaren van hoogstamboomgaarden zijn wel kom op de cursussen, maar ook enthousiaste mensen die moge lijk willen helpen deze bijzonder bomen in Zuid-Holland te be houden en zich willen aanslui ten bij een snoeigroep. Voor meer info: www.land- schapsbeheerzuidholland.nl, tel. 0182-683670 of e-mail: info@zh.landschapsbeheer.nl. D Academie voor ICT Zoetermeer zorg/buurthulp enz. Als laatste moet u (in maximaal vijftig woorden) de reden geven waarom u de vrijwilliger als kandidaat opgeeft voor de ver- euro ontvangt. Tevens worden er kiezing. Smal, tel. 0180-633863. Tim is vreselijk zenuwachtig; morgen gaat hij afzwemmen en stel je jury uit de aangemelde kandida- de gegevens van voor dat het niet lukt..Vader ten de 'vrijwillger van het jaar die u aanmeldt als vrijwilliger heeft alle vertrouwen in zijn 2004' kiezen. van het jaar 2004: naam, voor zoon. Om Tim te helpen geeft De gekozen vrijwilliger krijgt, naam, geboortedatum, adres, hij hem een ridderpak en slaat naast een herinnering, een geld- postcode, plaats, telefoonnum- hem tot 'ridder Tim'. Dan blijkt bedrag. Er zijn twee prijzen van mer, de organisatie(s) waar de dat ridders ook zo hun angsten elk 400,- euro. De 'vrijwilliger vrijwilliger zich inzet of mantel- hebben. Ridder Tim is niet zo dapper, maar slim. En, als je vriendschap kunt sluiten met een draak, lijkt af zwemmen ook ineens veel min der eng. van het jaar' bepaalt bij welke gelukkig wel erg vrijwilligersorganisatie in Wad dinxveen het bedrag besteed wordt. De jury kiest de tweede organisatie, die eveneens 400,- ANTI SNURK EN NASA KUSSENS VANAF 35,- NASA MATRAS DRUKVERLAGEND SLAPEN MET OMRUILSERVICE 425,- ZEVENHUIZEN - Sinds mei 2004 is het jongeren werk in Zevenhuizen, in sa menwerking met acht en thousiaste jongeren, gestart met een filmproject. In de afgelopen maanden hebben de jongeren een film ge maakt over het leven van de jeugd uit Zevenhuizen. De presentatie van de film 'De waarheid' zal maan dagavond 8 november van af 19:30 gepresenteerd wor den in het dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. De film geeft onder andere in zicht in de vrijetijdsbeste ding van de jongeren in Ze venhuizen. Daarnaast hebben de jongeren, in sa menwerking met het jonge renwerk, verschillende mensen geïnterviewd die regelmatig contact hebben met de jeugd in Zevenhui zen. Eén van de doelstellin gen van het filmproject is jongeren bewust te laten worden van hun maat schappelijke positie in maatschappij. De presenta tie is voor iedereen toegan kelijk en gratis. de kandidaat lotgenoten te praten. Voor het ge ven van informatie, het beant woorden van vragen of een ge sprek zijn op deze middag leden van de BorstkankerVereniging Nederland aanwezig. De inloop- middag is van 14.00 tot 16.00 uur in het patiëntensërvicebureau op de Jozeflokatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda. Voor meer info: Noortje van Wel, tel. 0182-617627 of Marianne de No bel, tel. 0182-538214. REGIO - In verband met de fusie tussen het hoogheemraadschap van Rijnland en de waterschappen Groot-Haarlemmermeer, De Oude Rijnstromen, Wilck en Wiericke op 1 januari 2005, ver trekken de huidige dijkgraven per 31 december 2004. Tot de be noeming van een nieuwe dijkgraaf is de heer E.H. Togtema uit Drachten gevraagd als interim op te treden. (dóór het steegje tussen Raam 100 en 140). Vanaf 20.00 uur is ie dereen welkom. Voor meer in formatie of opgave: Marianne Willems 573 746 of info@ieder- wijsgouda.nl. Kijk ook op Stimuleringsgroep Vrijwil- www.iederwijs.nl. ZEVENHUIZEN - Biblio theek Zevenhuizen houdt op donderdag 11 november een lezing over Alzheimer. De lezing wordt verzorgd door de heer van der Lin den. Hij is betrokken bij de orga nisatie van het Alzheimer café in Reeuwijk. In het Alzheimercafé wordt gele genheid geboden aan Alz heimer patiënten, hun part ner en familie om onder deskundige begeleiding met elkaar te praten over hun ervaringen en proble men met deze ziekte. Van der Linden zal iets vertellen over de ziekte van Alzhei mer, de symptomen en hoe je ermee om kunt gaan als patiënt. Maar ook: hoe is het als iemand in je omge ving Alzheimer krijgt? Na de lezing is er uiteraard ‘voldoende gelegenheid om vragen te stellen. De toe gangsprijs bedraagt 5,- eu ro, inclusief een kopje koffie of thee. De lezing begint om 10.00 uur. Belangstellenden kunnen zich vooraf aan melden bij bibliotheek Ze venhuizen tel: 0180 638388 of per e-mail :info@ bibliotheekzevenhuizen.nl. mogelijk. Waddinxveners die niet in de ge legenheid zijn een verkiezings- biljet op te halen bij S.W.W. of ging Nederland houdt op woens- het gemeentehuis, kunnen ook dag 10 november een inloopmid- op het verkiezings- op eigen gelegenheid een formu- dag voor borstkankerpatiënten. lier naar de S.W.W. sturen. Ver- De middag is bedoeld voor vrou- meld daarin ten eerste: uw naam, man/vrouw, adres, post- dens of na hun behandeling code, plaats en telefoonnummer. graaf noodzakelijk. De bestuur lijke commissie die de fusie tus sen de waterschappen voorbe reid - de voorbereidings commissie - heeft Gedeputeerde Staten voorgesteld de heer Ever- hardus Togtema uit Drachten voor deze functie te benoemen. De heer Togtema was dijkgraaf van het Wetterskip Fryslan en is momenteel lid van de Advies commissie Water. Deze commis sie geeft de staatssecretaris ge vraagd en ongevraagd advies over de uitvoering van het wa terbeheer. Hij heeft diverse fu sies meegemaakt en was voorzit ter van de Plaatsingscommissie die de directieleden en leiding gevenden heeft geselecteerd en was voorzitter van één van de Plaatsingscommissies die belast waren met de plaatsing van de medewerkers. ZEVENHUIZEN - De Zeven Muzen hééft op zondag 7 no vember een kindertheatervoor stelling in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Kaartjes zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij reisbureau de Zwaluw of voor aanvang van de voorstelling bij de zaal. Er is ook een mogelijk heid voor een kinderfeestje ar rangement. De voorstelling be gint om 15.00 uur en is voor kinderen in de leeftijd van vier tot en met tien jaar. De entree is 5,- euro. Voor meer info: Conny Op 1 januari 2005 is de fusie tus sen het hoogheemraadschap van Rijnland en de waterschappen treedt op die datum ook het on langs gekozen nieuwe bestuur aan. Op maandag 3 januari heeft dit bestuur een eerste algemene vergadering waarin een groot aantal besluiten moet worden genomen. Eén daarvan is het in gang zetten van de benoemings procedure voor een dijkgraaf van het nieuwe hoogheemraad schap van Rijnland. De algeme ne vergadering maakt een pro fielschets, er wordt geadverteerd en de sollicitatieprocedure komt op gang. Daarna volgt een voor dracht aan de Kroon die uitein delijk de dijkgraaf benoemd. Voordat de nieuwe dijkgraaf aantreedt, is er naar verwachting een aantal maanden verstreken. Tot die tijd is er een interim-dijk- MOERKAPELLE - Het regionale comité van Woord Daad orga niseert op zaterdag 13 november weer een boekenmarkt. De op brengst is ook dit jaar bestemd voor een project in India. Boeken, ook theologische boeken, en CD's kunnen worden ingeleverd op onderstaande adressen. U kunt ook bellen om ze te laten op halen. De inleveradressen zijn in Moer kapelle: Dhr. van der Lee, Ak- kerweg 8, 079-5933007. Dhr. J. Mauritz, De Lepelaar 14, 079- 5936282. In Waddinxveen kan materiaal ingeleverd bij: Dhr. M. Lindhout, Oostpolderweg 66, 0182-619893 of Dhr. J. Pauw, Koe- koeksdreef 13, 0182-635225. De boekenmarkt wordt gehouden in De Rank (naast de Hervormde Kerk) en is van 10.00 tot 15.00 uur. MOERKAPELLE - De handwerkcommissie Zuid- Holland van Vrouwen van Nu houdt op zaterdag 20 november een Crea-markt in het Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40 te Moer kapelle. De markt zal be staan uit 25 stands waar zelfgemaakte artikelen te koop worden aangeboden. Er is een ruime keuze uit kaarten, kerstversie- ring, kantklosproducten, tuinde coraties, quilts en nog vele andere artikelen. Daarnaast zullen er demonstraties worden gegeven van ver schillende handwerktech nieken. De markt is geo pend van 10.00 uur tot 17.00 uur. De entree is gra tis. ZEVENHUIZEN - Het team van het welfarewerk van het Nederlandse Rode Kruis houdt op zaterdag 13 november de jaarlijkse ver koping die in het teken zal staan van het dertigjarig ju bileum. De dag wordt gehouden in zorgcentrum 'De Zeven ster', Leliestraat 3 in Zeven huizen en is van 10.30 tot 16.00 uur. zowel in groepsverband, als al leen. Aanvankelijk schilderde Marijke realistisch en surrealis tisch met olieverf volgens de fij- het jaar 2004' wordt door de Sti- gemeentehuis of bij de S.W.W. nschildertechniek. De expositie muleringsgroep Vrijwilligers- is te bezichtigen tijdens de ope- werk georganiseerd. Met deze verkiezingsbiljet voor 15 novem- verkiezing streeft men naar mee waardering en aandacht voor de vrijwilligers en het vrijwilligers werk in Waddinxveen. Hebt u een vriend, kennis, bekende, fa- ber 2004, duidelijk ingevuld en in een gefrankeerde envelop naar: ligerswerk Waddinxveen, Post bus 422, 2740 AK Waddinxveen. milie, collega enz. die zich in de Over de uitslag van deze verkie- sfeer van het vrijwilligerswerk zing is geen correspondentie inzet voor anderen en die hierin uitermate verdienstelijk is, no mineer deze dan voor de titel 'vrijwilliger van het jaar 2004'. Waddinxveners worden uitge nodigd om biljet de kandidaat voor de titel 'vrijwilliger van het jaar 2004' meld daarin ten eerste: uw wen met borstkanker die voor, tij- voor te dragen. Dit is mogelijk naam, man/vrouw, adres, post- dens of na hun behandeling vra- tot uiterlijk 15 november 2004. code, plaats en telefoonnummer, gen en/of problemen hebben en Daarna zal een onafhankelijke Daarnaast vermeldt u de volgen- het prettig vinden hierover met stel je jury uit de aangemelde kandida- de gegevens ten de 'vrijwillger van 2004' kiezen. Om Tim te helpen geeft De gekozen vrijwilliger krijgt, naast een herinnering, een geld- van ZEVENHUIZEN /MOERKA PELLE - Burgemeester Westen dorp van de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle reist een konvooi met hulpgoederen voor Roemeense kinderen na om de distributie in Altina persoonlijk bij te wonen. Op donderdag 4 november vertrekt het goederen transport van vijftien vrachtwa gens naar Roemenië georgani seerd door de Stichting Kinderhulp Roemenië. Op REGIO - Landschapsbeheer Zuid-Holland organiseert vanaf 17 november de basiscursus on derhoud en aanplant van hoog- stam-vruchtbomen. De cursus sen is bedoeld voor mensen die zelf vruchtbomen (willen) heb ben en voor mensen die willen meehelpen de prachtige hoog- stamvruchtbomen in Zuid-Hol land te behouden. De basiscur sus achterstallig onderhoud bestaat uit twee theorieavonden op woensdag en twee praktijk- dagen op zaterdag. Op de theo rieavonden worden de verschil lende snoeiregels voor achterstallig onderhoud en vormsnoei behandeld en leert u hoe u een plan van aanpak kunt maken. Op de praktijkdagen kunnen de deelnemers, onder begeleiding van een deskundig van vrijwilligerswerk. Tus- renprijs voor vrijwilligers tot en sen de drie- en vierduizend met 25 jaar. Alle geldbedragen centraal. Op de informatieavond inwoners zetten zich als vrijwil- zijn bestemd voor een vrijwilli- over lederwijs liger onder andere in bij sport, gersorganisatie in Waddinxveen, de onderwijs, milieu, buurtwerk, politiek, ker- ruim kozen. Voor de muzikale opluistering zorgden De Bag- gerbeugels uit Boskoop. De Bert van der Knaap, „in de Waddinxveense atletiekvereni- tionale competitie behaalde de ging bestaat dit jaar dertig jaar. C-jongensploeg van Antilope een tweede plaats. Wij hopen nu nog meer getalenteerde sintelbaan waarop regelmatig jeugd aan te trekken". plassen stonden veranderd in Van der Knaap sprak zijn dank een fraaie kunststofbaan met drie lanen en vier lemen op het rechte eind. Ook de spring- en werpaccommodaties zijn ver beterd. De Waddinxveense at- letiekjeugd staat een uitsteken de accommodatie ter beschikking nadat eerder al het het VSB-fonds werd de verlich- clubgebouw werd uitgebreid, ting aangelegd. WADDINXVEEN - Waddinxve- twee prijzen uitgereikt van elk bezighouden met het onderzoe- leerlingen is in 2003 en eerder dit ners zijn zeer actief op het ge- 200,- euro, waaronder een jonge- jaar tentoongesteld in deze bibli- bied otheek. Ook geeft zij, evenals Ce cilia, les bij het Creatief Centrum inwoners zetten zich als vrijwil- zijn bestemd voor een vrijwilli- over lederwijs en lederwijs Klei en Kleur in Maassluis. Ma- liger onder andere in bij sport, gersorganisatie in Waddinxveen, Gouda kunnen bezoekers vra- rijke maakt deel uit van de onderwijs, gezondheidszorg, te bepalen door de winnaars. De gen stellen over deze vorm van Kunstkring Matuvu en van Zoe- milieu, buurtwerk, politiek, ker- uitreiking zal plaatsvinden tij- onderwijs. Ook is er iemand aan- termeer en heeft in de loop der ken of als mantelzorgen Vrijwil- dens de vrijwilligersbijeenkomst wezig van initiatiefgroep Zeven- jaren veelvuldig geëxposeerd, ligerswerk is één van de funda- op zaterdag 27 november in het huizen/Nesselande. De avond menten van onze samenleving Anne Frankcentrum. Verkie- wordt georganiseerd bij Mooie zingsbiljetten kunnen opgehaald Nel Architekten, Raam 122 -126 worden bij de receptie van het COMFORT BOXSPRING VERRIJ DBAAR/DEELBAAR EN ZITHOOGTE OP MAAT 340,- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 NOVEMBER 2004 PAGINA 21 Consumentendagen: wo. t/m za. 10.00-17.00 uur koopavonden: do. en vr. tot 21.00 uur VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. U wilt alles over cruises weten? Kom naar onze cruise presentatieavomien 24 en 25 november 2004 Aanvang: 20.30 uur Locatie: Dorpssfroof 52 - 2661 CH Becgsthenhoek ^OERKOOP Reisburo Estee tervice mei aan O Kaarten gratis af te halen bij al onze kantoren woensdag 10 november 118.00 - 21.00 uur □pen dag Haagse Hogeschool Locatie Boerhaavelaan 11 Zoetermeer Opleidingen Informatica en Bedrijfskundige Informatica ei www.academievoorictzoetermeer.nl elk 400, COMFORT- SENIOR- EN VERZORGINGSUITVOERJNGEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT BEDDEN VOOR STARTERS Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht (industrieterrein) tel.: (0182) 375022 www.globalbedding.nl Gespecialiseerd in het vervaardigen van matrassen voor mensen met rugklachten -I

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 21