WSE dames verslagen door Floreant We moeten blijven praten met elkaar' ft Cultureel erfgoed digitale Kampioen Puzzelrit Cadeau- markt w o x x f A-diploma Aanrijding hond T 11 lil V J te? - a f J overstak. De hond is door de Dierenambu lance vervoerd naar een dieren arts voor behandeling. nooit! Natuurlijk weten we dat Theo van Gogh die grenzen vaak op zocht of overschreed, maar dat is geen reden om iemand af te slachten. Overal - op radio en te levisie, maar ook op straat - ont stonden discussies over de Ma rokkanen en de Marokkaanse Wat mij echter wèl hevig veront rust, is het feit dat er ook veel re acties waren van vooral jonge van derland niet meer hetzelfde zijn. Immers welke moslims kun je nog vertrouwen? Wat kun je nog in de openbaarheid zeggen? Waarom worden er ook anderen op dit moment nog steeds be- .•.Cf - onvoldoende feitenmateriaal over de situatie in Waddinxveen om daarover nu iets te kunnen zeg gen. Op 16 november om 20.00 uur start in het gemeentehuis de Rustig blijven Ik heb uit het nieuws begrepen dat de brief die is achter gelaten op het lichaam van Theo van Gogh van Mohammed B. een ex tremistische achtergrond heeft. Er worden zelfs banden met Bin La den vermoed. Dit soort mensen kunnen we niet blijven tolereren in onze maatschappij. Deze men sen moeten keihard worden aan gepakt. Hiermee in verband zit ook het hebben van een dubbele nationaliteit. Gekeken moet wor den of dit nog te handhaven is. Voor Waddinxveen geldt dat we rustig moeten blijven. We moeten in contact treden met de Marok kaanse gemeenschap en hen vra gen deze daden te veroordelen. Als er in Waddinxveen extremisti sche elementen zijn zullen wij ook die moeten aanpakken. Ik ben wel voor een 'zero tolerance' be nadering. Echter ik denk dat het in Waddinxveen wel mee valt met de extremistische elementen. Toch oplettendheid lijkt geboden. Bauke Zoodsma, Fractievoorzit ter D66 De gemeente Waddinxveen zal haar contacten met de Turkse en Marokkaanse gemeenschap moe ten verstevigen. Maar we moeten niet de pretentie hebben dat de gemeente het alleen kan. Veel be- langrijker is volgens mij de ma nier waarop we met elkaar om gaan op straat, in winkels, bedrijven en op school. Wout Neutel, Fractievoorzitter CDA WADDINXVEEN - 59 kinderen hebben zaterdag 30 oktober voor het A-diploma gezwommen. Ze zijn allemaal geslaagd. De deelne mers waren: Bart Schreuder, Ivor van den Meerendonk, Mark van Reeuwijk, Dominique Tennekes, Iris Codee, Thais Croes, Naomi Westdijk, Judith de Jong, Florence Behrens, Marlies de Baare, Dave Brandhorst, Maaike Hidding, Ro sita den Toom, Bob van der Kraats, Pepijn de Man, Ewout van Raad, Suzanne Boelema, Elmar de Groot, Kimberly Neven, Lise Bos, Marvin Wijnveldt, Larsson de Jong, Roos den Butter, Marieke van Bennekom, Dylan Rombouts, Carlo Frikken, Miguel Baank, De mi Kempers, Wouter van der Meulen, Suzan Steen, Stefan de Leeuw, Daniek Sonneveld, An- niek Versluis, Noa Buitelaar, Maxime Cammeraat, Mike van der Zijden, Noëlle Schouten, Eline de Gruijter, Michiel de Haan. Femke Lindemans, Daphne van Nieuwkoop, Kimberly van der Woud, Kayleigh Verdier, Martijn Voorwinden, Manda van der Post, Amon Baak, Anniek Uiten- broek, Nathalie Koren, Christiaan Doomenbal, Susanne Molenaar, Ronny 't Hoen, Anke Diederen, Jaimy Hofman, Nilis Dorst, Mar ten Bosma, Alessio Sambataro, Theo van Olst, Kairno Stolwijk en Juliette Ngan. WADDINXVEEN - Stichting De Gouwebloem houdt op zaterdag 13 november voor de eerste keer een cadeaumarkt van 9.30 tot 14.30 uur in het gebouw aan de Tollenslaan 161 te Waddinx veen. Op deze cadeau- en hob- bymarkt worden artikelen ver kocht voor St. Nicolaas en voor de kerst. Het assortiment bestaat onder andere uit; bloemstukjes, plantjes/bloemen, kerst choco lade, groot kerstassortiment, ka- dootjes voor jong en oud en nog veel meer. Ook kunt u er kerststukjes be stellen. De Gouwebloem is een stichting die zich inzet voor de chroni sche zieken en gehandicapten in Waddinxveen. De opbrengst komt geheel ten goede aan het eigen werk. Voor meer info: 0182-616203. hele Marokkaanse groep kunt verwijten en gelukkig waren er ook velen Marokkanen die me in onze tijd - vaker extreme groe pen uit naam van huil geloof of vanuit een extremistisch stand punt hebben gemoord en ge dreigd. En dat was en is even af schuwelijk en verwerpelijk. En nu hebben wij in Nederland te ma ken met dit fundamentalistisch geweld van islamitische zijde. Als daar op korte termijn niet een goed antwoord op komt van de islamitische Marokkaanse ge meenschap, zal dat leiden tot een scheuring in onze samenleving en dat kan en mag niemand willen. Er is al te veel gemoord in de naam van God of in de naam van Allah. Maria Wientjens, Fractievoor zitter WD opvoeding, onderwijs, huisves ting en werkgelegenheid om er voor te zorgen dat jongeren niet gedesillusioneerd raken en ont vankelijk worden voor de religi euze ideeën van extremistische ronselaars. Ontoelaatbaar gedrag moet echter onmiddellijk worden aangepakt. Discriminatie en stig matisering eveneens. Binnenkort start de werkgroep waarden en normen. Het gestern te waaronder deze werkgroep aan de slag gaat is wezenlijk ver anderd. Het moet nu om veel meer gaan dan het bespreken van louter fatsoensnormen en ge dragsregels. Daarom herhaal ik met klem het eerdere pleidooi om ook de allochtone gemeenschap pen uitdrukkelijk bij deze werk groep te betrekken. Marjan Stoffers, Fractievoorzit ter PvdA WADDINXVEEN - De moord op cineast en schrijver Theo van Gogh, nu een week geleden, heeft het stof aardig doen opwaaien in one groeperingen in Waddinx veen. binnenkort van start gaan. Hier- R de RQpY’ door Rachel van der Velde ver keerd geraakte bal kwam keep- ster Monique Fokker in de pro blemen met uitverdedigen. Ze miste de bal waardoor de spits van WSE de bal voor het inschie ten had. Monique Fokker bracht haar echter een klein beetje uit evenwicht zodat Viola de Greef de bal nog net naast het doel kon schieten. In de tweede helft had WSE dui delijk de overhand. De Boskoop- se verdediging, met routinier Katja Blaazer als rechtsback, gaf echter weinig kansen weg. WSE kwam niet verder dan een aantal afstandsschoten die een makke lijke prooi vormden voor de Bo- skoopse keepster. Toen de andere routinier Frencis van Bruggen halverwege de tweede helft uit viel na krampverschijnselen kwam het Boskoopse bolwerk nog meer onder druk te staan maar de Waddinxveense storm werd met kunst en vliegwerk weerstaan. De laatste fase van de wedstrijd stond wat Floreant be treft duidelijk in het kader van 'vrouwen en kinderen eerst' maar WSE zag geen kans het overwicht in goals om te zetten. Floreant kon drie kostbare pun ten bijschrijven. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Afgelopen zondag gingen de da mes van Floreant en WSE op her haling, want drie weken geleden waren de Boskoopsen ook al 'gastvrouw' in de verloren beker wedstrijd. Toen werd het een af getekende overwinning voor de Waddinxveensen (1-4), maar zondag liet Floreant in de eerse helft zien dat de eerdere neder laag wellicht onnodig was ge weest. Met goed combinatievoet bal werden de spitsen bereikt wat leidde tot enkele onbenutte kansjes. Halverwege de eerste helft kwamen de Boskoopsen op voorsprong. Irene den Hartog was aan de aandacht van de Waddinxveense verdediging ontsnapt en kreeg de bal op tijd door Manuela van Bruggen aan gespeeld. Het was voor de Bo skoopse spits vervolgens een koud kunstje om de keepster van WSE kansloos te laten. Het bleek achteraf de winnende treffer te zijn. Want even later werd de uitstekende spelende Marsja Dortland in het straf schopgebied aangetikt maar de scheidsrechter zag er geen straf schop in. Ook WSE kreeg de eer ste helft geen strafschop. Na een y Eén van de duels in het treffen Floreant-WSE waarbij een Waddinxveense speelster van achter wordt belaagd. schap en stedenbouw en toegankelijk via het Service menu op de startpagina van provincie: www.zuid- holland.nl. Gegevens over Zuid-Hollandse culturele erf goed waren raadplegen in monumentenlijs ten en in boeken over cultuur historie. Een hanteerbaar over zicht ontbrak. Tussen 1997 en 2003 heeft de provincie de be langrijkste cultuurhistorische gegevens verzameld en uitgege ven in de vorm van een gedruk- Ook in de lokale politiek heeft de discussie over bijvoorbeeld vrij heid van meningsuiting en nor men en waarden en de verhar- van van werkgroep Normen en Waarden die op 16 november een eerste bij eenkomst heeft, zal er niet zomaar één zijn. „De moord op Theo van cultuur waarin alles maar gezegd nerwaard onderzocht hoe oude landschapskenmerken kunnen worden ingepast in natuurter reinen. wordt bekeken hoe archeologi sche vindplaatsen en boerderij en kunnen worden behouden en gebruikt bij stedelijke ontwikke- onder volgen de reacties van de ling. fractievoorzitters. monstratie van verbondenheid', het Tegelijkertijd spreekt men dins dag op het journaal van nieuwe lange tijd alléén te dreigementen vanuit de funda mentalistische islamitische hoek. Een Islamitische groep dreigt met aanslagen in Nederland als er er in Groningen, Utrecht en Hui zen moskees in brand gestoken. Het dieptepunt was de bomex plosie bij een islamitische basis school in Eindhoven. „Ik heb toch kingsgroepen die nu in niks gedaan," zei een jongetje ont- kwaad daglicht staan. Een harde daan tegens een journalist van het aanpak van fundamentalistische Jeugdjournaal. „Ik wil alleen kernen binnen in dit geval de Ma- maar leren." De angst zit er goed in. Veel mos limorganisaties hebben hun krachten gebundeld en zich tegen Waar gaat dit heen? Natuurlijk was ik geschokt door het bericht dat Theo van was vermoord. In de eerste plaats vanwege het gebeuren zelf. De fo to in de Telegraaf krijg ik maar niet van het netvlies. De vraag 'Waar gaat dit heen?' wordt Niet meer hetzelfde steeds prangenden Zullen zij die Het bericht over de beestachtige Gogh kwam me leden uitstoten en zorgen voor een goede begeleiding en opvoe ding van de jeugd binnen de ei gen gelederen? Natuurlijk weet ik tegenwoordig, kwamen vrij- dat er in de geschiedenis - en ook tegendeel. Theo van Gogh heeft zijn wel sprekendheid misbruikt, maar omgaan. Theo van Gogh maakte dat mag voor de velen die hij ver- ruimhartig gebruik van het baal verpletterde, nooit een reden grondwettelijk recht op de vrij- zijn om naar pistolen en/of mes sen te grijpen. Helaas heeft één van hen dat toch gedaan. Frans Bos, Fractievoorzitter WeWa van een individu, maar dat er sprake is van een goed ge organiseerde beweging. Een be weging die via het internet snel en wereldwijd en anoniem met el kaar kan communiceren. De brief die op het lichaam van Van Gogh was bevestigd laat zien dat dit heid dan fatsoenshalve is toege- geen toevallige actie was. Die staan. Zo vond hij, dat hij moest brief geeft een blik in een wereld kunnen roken, ook al hadden an deren in zijn gezelschap er last van. maken, maar alles met minach ting voor de medemens. De bele digingen van dikwijls veel te ver en brachten geen discussie op gang, eerder het meningsuiting. Die vrijheid vind ik heel belangrijk, maar tegelijk moeten we daar zorgvuldig mee omgaan. Theo van ruimhartig gebruik die mij totaal onbekend is. Wat dat betreft is er sprake van een Dat heeft niks met vrijheid te botsing van culturen. Het zal niet eenvoudig zijn om deze bewe ging op te sporen en aan te pak- Van Gogh gingen ken. Toch zal dit moeten gebeu ren. Brengt mij bij de vrijheid van tot brandstichting in scholen en moskeeën. dat cultuurgeschiedenis een grotere rol gaat spelen bij toe- Tegen extremisme Hoezeer je je ook beledigd of ge krenkt voelt; hoe diep iemand je ook heeft geraakt, moord en be dreiging mogen nooit het middel zijn om iemand de mond te snoe ren. Ik wijs de moord op Theo van Gogh en de inhoud van de brief van de dader dan ook volledig af. Zij gaan in tegen dat waar ik voor sta: een open, vrije en tolerante sa menleving, waar vele politieke en godsdienstige opvattingen kun nen gedijen en waar iedereen re spectvol en als gelijke behandeld wordt. Dat klinkt op dit moment misschien naïef, maar ik wil dat juist nu hoog houden. Tegelijker tijd wil ik uitdragen dat ik tegen iedere vorm van extremisme ben. Dus ook tegen het religieus fana tisme dat de moordenaar van van Gogh tot zijn daad bracht. Terwijl er enerzijds alles aan ge daan moet worden om dit nieuwe extremisme zoveel mogelijk uit te bannen, moeten we ook investe ren in een lange termijn aanpak om te blijven bouwen aan die sa menleving waarin verschillende geloven respectvol naast elkaar kunnen bestaan, de fundamentele vrijheden van ieder individu, on geacht sexe, huidkleur of seksuele geaardheid, gewaarborgd wor den en waarin alle mensen gelijke kansen hebben. Dit betekent dat de vrijheden en behoeften van de een, de grens vormen van de vrij heden en behoeften van de ander. Ook waar het gaat om wat je wel en niet zegt. Over deze grenzen woedt nu een debat en ik vind dat een goede zaak. Want we moeten met elkaar ver der. Ook in Waddinxveen. Daar om vraag ik om te beginnen aan de leiders van de Marokkaanse gemeenschap in Waddinxveen om publiekelijk laten weten waar ze staan. Hetzelfde vraag ik aan Stichting Tawiza. Verder vind ik dat het gemeentebestuur een re gelmatig overleg moet opzetten met de leiders van de Marok kaanse en de Turkse gemeen schap. Want hoe je het ook wendt of keert, zonder dialoog ben je nergens. Daarnaast blijft er ook op gemeentelijk niveau gericht beleid nodig op het gebied van SS Minachting voor de medemens De brute moord op Theo van Gogh kan niet anders zijn dan een wandaad van een imbeciele gek. Iemand die zo iets doet, heeft dringend hulp nodig en moet op genomen in een inrichting met heel hoge hekken eromheen. Dat de moord te maken heeft met of een rechtstreeks gevolg is van de uitlatingen, die Van Gogh deed over de islam en islamieten, maakt het allen maar erger. Woor den schieten tekort. Dit kan niet, dit mag niet. De dader past in de helaas zeer lange rij Gavrilo Prin- cip, Yigal Amir, Timothy McVee, Folkert van der Graaf en vele, ve le anderen. Theo van Gogh ging in zijn uit spraken heel ver. Wie Marokka nen (onder wie ook vele atheïsten en joden zijn) stelselmatig 'achter lijke geitenneukers' noemt, kan verwachten dat niet iedereen even vriendelijk blijft. Zijn uit- X '1'' in onze samenleving. Wat op dit komt. Ook woorden kunnen pijn moment erg belangrijk is, is om doen. Als reden waarom de frac tievoorzitters om een reactie is ge- nog meer van dit soort afschuwe- vraagd wordt genoemd dat de lijke dingen te doen in de naam weer- WADDINXVEEN - Het Wad- dinxveens Nieuwerkerkse team is voor het derde jaar ach tereen Nederlands Kampioen Puzzelritten geworden. Afgelo pen weekend is het kampioen schap verreden. Op zaterdag 6 november hebben 19 teams ge streden om als team (2 auto's) beste van Nederland te worden. In de omgeving van Wijk bij Duurstede werd door MAC 't Sticht 3 puzzelritten uitgezet, s Ochtends moesten beide equi pes dezelfde rit rijden en mocht er onderweg overlegd worden. Het tweede ochtendtraject (blauw) werd door één equipe gereden terwijl het andere equi pe van het team een ander tra ject reden. uit islamitische motieven kwam het fundamentalisme ineens wel Zeker nu is gebleken dat de ook is, mag tot reacties leiden die heel dicht bij huis. moord uit een fundamentalistisch het leven bedreigen. Dat is de In Nederland mag je - binnen ze- islamitisch oogpunt is gepleegd, norm. kere grenzen-zeggen wat je vindt De verhoudingen tussen autocht oon en allochtoon staan op heid van meningsuiting. Naar mijn mening iets te ruimhartig. Hij had de gewoonte om alles en iedereen voor rotte vis en andere zaken uit te maken. Hij had daar bij met name moslims op het oog, Zijn er grenzen? maar ook andere groeperingen De afschuwelijke moord op Theo moesten het regelmatig ontgel- van Gogh roept bij mij een aantal den. In Nederland zijn we ge- vragen op. Allereerst de vraag in wend geraakt aan het gegeven wat voor een land we zo langza- dat columnisten, cabaretiers etc. merhand leven. Een tweede vraag de meest grove zaken het publiek is wie tot zoiets in staat is en wat hem of hen beweegt om dit te doen. Een derde vraag heeft te maken met de vrijheid van me ningsuiting; moet alles maar ge zegd kunnen worden of zijn er grenzen? De moorden op Pim Fortuijn en Theo van Gogh, maar ook het 'zinloze geweld' waar onbekende Nederlanders de afgelopen jaren slachtoffer van zijn geworden en de afrekeningen in het criminele circuit laten zien dat het gebruik ben het leven bedreigen. Dat is de norm. De eerste gedachte is de cliché dat en als je daarbij die grenzen over- de overheid zo hard mogelijk schrijdt en een ander zich daar scherp. De afgelopen dagen zijn moet ingrijpen om deze rotte geweldig door gekrenkt voelt, plekken in de maatschappij weg kan men naar de rechter stappen, te snijden. Dat zal niet alleen in Eigen rechter spelen mag echter het belang zijn van de hele maat schappij maar ook voor bevol- een (Foto: Cicero) rokkaanse bevolking in Neder land, met steun van deze Marok kaanse bevolking, kan gemeenschap. Ik vind zelf dat je voorkomen dat we denigrerend deze gruwelijke moord niet de ge en generaliserend gaan spreken over 'die Marokkanen'. te kaart. Deze kaart is nu dus ook digitaal beschikbaar. De kaart laat vooral de hoofdlij nen van het culturele erfgoed ding zien zoals oude dijken, histori- weerslag. De discussie sche vaarwegen of beschermde werkgroep Normen en Waarden hoe mooier? We zijn stellig van die afschuwelijke daad. Niks stads-en landschapsgezichten. die op 16 november een eerste bij- mening dat de verharding in de geen felle veroordeling...eerder Voor enkele bijzondere projec- eenkomst heeft, zal er niet zomaar maatschappij niet losstaat van een enig begrip! Dat betekent in mijn ten, zoals molens en archeologi- één zijn. „De moord op Theo van cultuur waarin alles maar gezegd ogen dat er waarschijnlijk meer sche vindplaatsen, zijn ook meer Gogh is een vreselijke gebeurtenis mag worden wat je voor de geest jonge mensen rondlopen, die zich details en (lucht)foto's opgeno- in onze samenleving. Wat op dit komt. Ook woorden kunnen pijn vroeg of laat door extremistische men. moment erg belangrijk is, is om doen. Als reden waarom de frac- leiders zullen laten gebruiken om Het provinciebestuur wil met met elkaar in gesprek te gaan en deze digitale kaart stimuleren de problematiek te onderkennen. We moeten blijven praten," aldus discussies ook lokaal zijn weer- van Allah, burgemeester Roijers. „Het voor- slag hebben. We zullen dat niet te- Van nu af aan zal het leven in Ne- komstige ruimtelijke ontwikke- val in Eindhoven is een voorbeeld genspreken. We hebben echter lingen. van een neerwaartse spiraal. In Momenteel wordt in de Krimpe- die spiraal moeten wij niet terecht komen." Al enkele weken heeft de burgemeester, losstaand van de moord op Theo van Gogh, om In de Oude Rijnzone overleg gevraagd met de allocht- Werkgroep Waarden en Normen, dreigd? Treedt de marokkaanse een initiatief van de PCW. We zijn gemeenschap daar zelf hard te- Deze gesprekken zullen blij dat het startpunt nu eindelijk gen op en hoe doet zij dat dan? Ik daar is. Verschillende aspecten weet het antwoord niet. Vertrou- die de Waddinxveense burger wen gaat te paard en komt te voet aangaan zullen tijdens de bespre- zegt men, met andere woorden kingen aan de orde komen. Ik ben het is snel vertrokken en heeft er van overtuigd dat de actualiteit veel meer tijd nodig om terug te en de lokale weerslag daarvan in komen. Ik hoop echt dat de Ma- Gogh deze gesprekken zeker een plaats rokkaanse gemeenschap daarin zullen hebben. snel het voortouw inneemt. Dat Kees Bax, Fractievoorzitter vereist heldere uitspraken en stel- PCW lingname van die kant: hoe willen zij optimaal functioneren binnen de Nederlandse opvattingen en regelgeving? Gaan zij zelf extre- inslingeren. Blijkbaar kunnen of willen we niet meer beledigd worden en is er niets meer heilig. Andere groeperingen in onze sa menleving hebben dat gevoel wel. We worden er echt niet slech ter van om daar wat meer reke ning mee te houden. Overigens zou dat de moord op Van Gogh zeer waarschijnlijk niet voorko men kunnen hebben. Wat betekent dit voor Waddinx veen? Ook in Waddinxveen heb- we een Marokkaanse ge- van geweld als middel om pro- meenschap. Het zou goed zijn blemen'op te lossen'de laatste ja- wanneer die gemeenschap na ren is toegenomen. Wat vroeger drukkelijk afstand zou nemen niet of nauwelijks gebeurde, is te- van de moord op Theo van Gogh. genwoordig blijkbaar heel ge woon. Ook het sturen van bedrei gingen aan ministers, kamerleden, burgemeesters etc. hoort wat mij betreft tot deze ont wikkeling. De maatschappij is harder geworden. Ook zijn men sen mondiger geworden en ac cepteren minder gezag. Dat is een goede ontwikkeling, zolang het niet doorslaat in onredelijke eisen die niet altijd gehonoreerd kun- REGIO - Zuid-Holland beschikt nu ook over een digitale kaart met informatie over het culture le erfgoed. De kaart verschaft in formatie over archeologie, land- de moord op Theo van Gogh uit is gesproken. Zaterdagavond ging de Marokkaanse gemeenschap In het verzoek te reageren op de de massaal de straat op voor de 'de- gebeurtenis noemt de journaliste teen zelf ook fel stelling namen te- de discussie over normen, en gen deze moord en zich zorgen waarden, vrijheid van meningsui- maakte over de gevolgen daarvan ting en de verharding van de voor hun gemeenschap. Dat wa- maatschappij. Deze onderwerpen ren vooral gewone hardwerkende staan niet los van elkaar. Vrijheid mensen, die - net als christenen, van meningsuiting is een grond- humanisten, boeddhisten en niet- recht waaraan niet mag worden gelovigen - deel uit willen blijven geen einde komt aan de pogingen getornd. Laat daarover geen mis- maken van onze nederlandse to- verstand bestaan. Toch kent die lerante gemeenschap vrijheid ook zijn ethische grenzen. Grenzen die alles met waarden en normen te maken hebben. Is het werkelijk nodig iemand tot in zijn Marokkanen die zeiden dat ziel te beledigen? Is het nodig re- Gogh's uitlatingen en film heel ligieuze groeperingen pijn te erg kwetsend waren voor de Is- de samenleving him doen met blasfemische opmerkin- lam en voor Allah en dat hij dus de gen? Hoe harder cabaretteksten, zelf aanleiding had gegeven tot hoe mooier? We zijn stellig van mening dat de verharding in de maatschappij niet losstaat van een ten acht het menselijk leven als wel direct in mij op. Toen al snel Nederland. Geen talkshow, tijd- een van de grootste waarde die er bekend werd dat de dader een schrift, radioprogramma of ge- is en bescherming ervan heeft de Marokkaan was en handelde van- woon een praatje aan de eettafel, hoogste prioriteit. Geen enkele laat het onderwerp ongemoeid, uitspraak, hoe beledigend deze WADDINXVEEN - Op de Brede- weg kwam een inwoner uit Nieuwerkerk aan den IJssel in zijn auto in aanrijding met een hond, die plotseling de weg zich in het openbaar manifesteren moord op Theo van en een mening uiten die niet ie- als een enorme schok. Vragen als dereen naar de zin is voortdurend wie doet er nu zoiets vreselijks en in angst moeten leven? Een on- in wat voor maatschappij leven verdraaglijke gedachte. Een chris- we De moord op Theo van Gogh spraken waren op zijn minst stig- geeft aan dat sommigen heel ver matiserend, provocerend, eenzij- willen gaan om hun zin te krijgen, dig en generaliserend. Die sommigen moeten in dit ge- Wie de moeite neemt om de val gezocht worden in fundamen- standpunten van traditionele isla- talistische kringen. Blijkbaar zijn mieten te vergelijken met die van zij van mening dat Theo van orthodoxe christenen in ons land, Gogh in zijn werk als cineast en zal merken dat er verrassend veel schrijver te ver is gegaan en is dit overeenkomsten zijn in de opvat- hun antwoord. Tegelijk is, zo heb tingen over man/vrouwverhou- ik begrepen, de moord op van dingen, vrouwen in het openbare Gogh bedoeld om Ayaan Hirsi Ali leven (wanneer mogen ze einde- te treffen. Moord mag nooit het lijk volwaardig lid worden van de antwoord zijn op welke uit- SGP?), homoseksuelen en meer spraak, hoe beledigend ook. Als je van dat soort zaken. het ergens niet mee eens bent, Ik heb nog nooit Ayaan Hirsi Ali moet je naar de rechter stappen, of Theo van Gogh daartegen ho- Ik denk dat deze aanslag niet het ren fulmineren. Sterker nog: niet werk is lang geleden schreef ik Hirsi Ali een email over dit onderwerp. Haar medewerker schreef terug, dat ze er niet op kon ingaan, om dat ze het te druk had... Hoezo se lectief verontwaardigd? Theo van Gogh nam meer vrij- i i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 WOENSDAG 10 NOVEMBER 2004 Ci r 4 G. I i ï1, tv:i, -1? - ■^4 CL ij n

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 9