Vrees voor Uit liefde voor sport vijandige overname waterbedrijf Krassen bij de boodschappen BANDEN Dagje voor de vrijwilliger Zorgen PvdA ondoordachte bezuinigingsdrift Tentoon- B-diploma DDD Club Hydron dringt aan op wetswijziging stelling De Vogel vrienden Kunst- en kerstmarkt Kalenders Novib Open Cirkel Bestuurder gezocht Workshop Reiki 1 2 C47? VISION (Foto: Liesbeth van der Vis) Zo'n zeventien kinderen krijgen jiu-jitsules op de zolder van de Kameleonschool. uit de benchmark van de drink- watersector gestapt. Met deze benchmark van brancheorgani- is niet in de geest van de wet, maar wordt ook niet uitgesloten door de wettekst", aldus Hy dron. de Hefbrug. De motorrijder kwam vanaf de Kerkweg Oost en wilde linksaf in de richting Boskoop. Vanaf de De Vrijwilligersdag is op zater dag 27 november van 12.30 tot 15.00 uur in het Anne Frankcen trum. Voor meer info: SVW, tel. 0182- 631932 of kijk op www.waddinx- veen.vrijwilligers-loket.nl. Stichting Go Rin Kai traint op woensdagavond en vrijdag avond vanaf 18.30 uur op de zolder van de Kameleon. Voor meer info: Rijnier Briegoos, tel. 0182-613609 of Wimar Zürlohe, tel. 0172-218922. contactsport. Maar het zijn vooroordelen. Als je eens een training meemaakt, zal je zien dat de sport juist heel laagdrem pelig is met veel respect voor el kaar." Waar de kinderen begin nen met de beheersing van de motoriek op een didactische manier, gaan de volwassenen een stapje verder. Zij krijgen bij voorbeeld ook de trap- en stoot- technieken bijgebracht. Een tijdje geleden is Go Rin Kai ook gestart met Ken-jitsu. „Zo krijg je een combinatie van on gewapende jiu-jitsu en gewa pende jiu-jitsu. Want om de krijgskunst goed te beoefenen, moet je alles beheersen", besluit Remco. WADDINXVEEN - In Gouweb- ad De Sniep te Waddinxveen is op zaterdag 13 november weer gezwommen voor het B-diplo- ma. Er waren 15 kandidaatjes, die allemaal zijn geslaagd. De namen van de kinderen die him B-diploma gehaald hebben zijn: Tamar Haarmans, Albert Eshuis, Ingo Saric, Stan Schou ten, Teddie van Noppen, Silya Hotz, Kursad Tune, Cas Bo gaard, Marlène Straathof, Yrreb Corel, Ridder Oudijk, Annerieke van der Spek, Martijn Kortlever, Henk Slappendel en Jorinda Slappendel. mov ook bijna bezegeld, want ook het onderhouden van con tacten met een Tsjechische zus terstad zou geen taak voor de gemeente zijn," vertelt Marjan Stoffers, fractievoorzitter van de PvdA. De PvdA heeft zich in de raad sterk tegen deze gedachte gang verzet. „Sommige fracties houden de illusie dat de wereld aan de grens van Waddinxveen ophoudt. Dat is je reinste struis vogelpolitiek: ook in onze ge meente hangen welzijn en veilig heid steeds meer samen met wat er landelijk en zelfs wereldwijd gebeurt. Het is belangrijk om je daar als gemeente bewust van te zijn en zelf ook een steentje bij te dragen", aldus Stoffers. De PvdA-fractie vindt deze on- op zoek naar de bestuurder van een grijze Toyota Yaris, die op woensdag 6 november betrok- een aanrijding met deelnemende winkeliers. Krasloten (en de bijbehorende prijzen) hoeven niet persé op de dag zelf opgehaald te wor den. De loten mogen tot 31 de cember ingeleverd worden bij alle deelnemende winkelier. Gekrast en geen prijs? Ook dan is de kans op een leuk geldbe drag nog niet voorbij. Want achterop elk kraslot kan naam, adres en telefoonnummer wor den genoteerd. Elk winkelcentrum krijgt één inleveradres voor de ingevul de krasloten. Elke week (zes weken lang) worden de winnaars van de geldprijzen (drie keer een be drag van 25,- euro, twee keer een bedrag van 50,- euro en éénmaal een bedrag van 100,- euro) getrokken. De prijsuitreiking is in één van de deelnemende restaurants: Bibelot, Gouwe Dish, De Unie, Easy Dinner en Paddle's. De winnaars worden wekelijks in het Weekblad bekendgemaakt. universum bestaat: aarde, wa ter, vuur, wind (of lucht) en leegte. 'Leegte' wil zeggen: on bevangenheid. De sporten die in de 'dojo' (- trainingsruimte) gegeven worden zijn: jiu-jitsu (met aparte lessen voor kinde ren en volwassenen vanaf veer tien jaar), zelfverdediging en sinds kort ook Ken jitsu; tradi tioneel zwaard vechten. Jiu-jitsu is een van de oudste en meest uitgebreide verdedigingsspor- ten die er bestaat. De stichting Go Rin Kai is non-profit. De sporters betalen alleen contribu tie voor de onkosten van het pand, zoals water, licht en de verwarming. De trainers, die gediplomeerd zijn, geven de lessen louter uit liefde voor de sport. Jiu-jitsulessen zijn speciaal aan gepast aan de leeftijdsgroepen. „De klemmen en de wurggre pen laten we bij de kinderen nog even achterwege", lacht Wimar. Inmiddels zitten er al WADDINXVEEN - Op vrijdag 19 en zaterdag 20 november vindt er een kunst- en kerst markt plaats in de Remonstrant se kerk aan de Zuidkade 59 te Waddinxveen. Het sfeervolle kerkje, dat nog dateert uit 1835 is die dagen extra feestelijk aange kleed met uiteraard een grote kerstboom, kerstversiering en kaarslicht. Om op tijd cadeautjes uit te zoeken voor de komende feestdagen is de markt al halver wege november gepland. Er zijn tal van leuke, exclusieve cadeautjes te vinden in de kraampjes met sieraden, zilver werk, keramiek, aquarellen, ori ginele kerstdecoraties etc. Er is een boekenmarkt en een wijn proeverij. Voor de kinderen is er een speciale hoek waar ze hun eigen koekjes kunnen versieren terwijl de ouders op hun gemak rondneuzen of genieten van een kopje koffie of een glaasje wijn. De kerstmarkt is geopend vrij dag 19 november van 15.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 20 no vember van 10.00 tot 17.00 uur. WADDINXVEEN - Op woens dag 24 november zal Reinier van de Berg (weerman bij RTL) ko men spreken bij de Open Cirkel over het thema 'Kleurrijke Schepping'. In een interview met het blad Volzin stond het volgende citaat van Reinier: 'Elke dag verwon der ik me hoe ongelooflijk per fect het klimaat in elkaar zit. Met zo buitengewoon veel intelligen tie in elkaar gezet. Ik vind het dan vreemd om te WADDINXVEEN - De laatste maand van het jaar staat bij RTW FM in het teken van Specials in de DDD Club. Zo is er een Mo- town-special op 2 december en aandacht voor het befaamde Motown-label. Tot en met 2 december zijn er vrijkaarten te winnen voor de 70/80's party in 'La Baraque'. Op 23 december zijn de befaam de 'soft-soul'-ballads er weer! De klapper is op 30 december: de All Time Disco top 30. Dertig discoklassiekers komen dan, in de juiste volgorde, 2 uur lang voorbij. Voor de disco- en soulliefheb bers dus extra reden om in de cember af te stemmen op RTW FM. RTW FM is te beluisteren op 105.8 FM in de ether en 103.4 FM óp de kabel in Waddinxveen. Lekker meedansen op donder dagavond vanaf 19.00 uur in jouw Club DDD. Tevens kun je de website bezoe ken van dit programma, het adres is www.go.to/dddclub- Citeren. gitale camera op stap gegaan in WADDINXVEEN - De politie is Waddinxveen en hebben al het vrijwilligerswerk zo goed moge lijk in beeld proberen te brengen in een reportage die ook in het ken was bij Anne Frankcentrum te zien is. een motorfiets op de kruising bij Tevens is er informatie beschik baar over het vrijwilligersverze- keringspakket en krijgen organi saties ook de mogelijkheid om hun aanbod voor vrijwilligers- Brugweg naderde de Toyota be werk te presenteren. Deze orga- stuurder, die de motorrijder aan- nisaties moeten voor 22 novem ber contact opnemen met de SVW, tel. 0182-631932. zo bol staat van ontwerp, door toeval zou zijn ontstaan. Het omgekeerde lijkt mij waar: weer van dag en kan het bijsturen als of de kinderen, of zaken zoals het onderhouden van speel plaatsen en fietspaden, moeten wel uitgevoerd kunnen blijven worden. D66 strooit de bevol king zand in de ogen door zon der blikken of blozen te stellen dat het allemaal kleiner en beter doordachte manier van bezuini gen heel zorgwekkend. Zij heeft dan ook de afgelopen maanden voortdurend gewezen op de noodzaak om een duidelijke vi sie op de Waddinxveense sa menleving te ontwikkelen en te bepalen welk beleid daar bij hoort. „Door het ontbreken van die visie ontbreken ook de richt snoeren om verantwoorde keu zes te gaan maken bij de bezuini gingen. Het risico is levensgroot dat er een lappendeken over blijft waar geen enkele samen hang meer in zit en geen burger of vereniging meer echt iets mee kan", vertelt Stoffers. Ook het statement van D66 in het Weekblad dat er vooral in de bedrijfsvoering bezuinigd kan heel wat kinderen klaar; in wit tenue en op de knieën aan de rand van de dojo. Wimar legt een aantal stootoefeningen uit en laat ze lekker oefenen. „Het is altijd weer lachen als je de kinderen ziet trainen", zegt Remco die ook een kijkje is ko men nemen. „Vertel je ze dat ze linksom moeten draaien en dan draait driekwart vrolijk de an dere kant op!" Rijnier, die af en toe even in springt tijdens de les, benadrukt nog eens dat deze sport heel goed is voor de motoriekont- wikkeling van een kind. „Som mige kinderen gaan naar de fy siotherapeut omdat hun voet-oogcoördinatie niet goed is. Je kan ze veel beter laten sporten!" Remco, die de volwassengroep traint, merkt dat het nog vrij moeilijk is om de oudere vol wassenen over de streep te krij gen om op jiu-jitsu te gaan. „Jiu jitsu is toch echt een BOSKOOP - De uit Waddinx veen afkomstige Reiki Mas ter Theo Geers zal in het Cen trum voor Spirituele en Persoonlijke Ontwikkeling 'dicht-er-bij' in Boskoop van start gaan met de workshops Reiki 1 2. Dit zal een maan delijks terugkerende activi teit vormen. De eerste workshop Reiki 1 zal plaats vinden op zaterdag 20 en zonderdagavond 21 november, de volgende workshop Reiki 1 op 18 en 19 december. Reiki 2 zal in 2005 worden gepland. Kosten voor iedere works hop (drie dagdelen) is 125.-, voor leden van 'dicht-er-bij' 112,50 euro, inclusief lesma teriaal, terugkomavond, thee/koffie. Voor aanmelding en infor matie kijk op: www.cspo- dichterbij.nl of bel 0172- 216002. tie in Waddinxveen. Maar de middag zal niet alleen in het teken staan van de 'verkie zing'. Op diverse plekken ko men computers te staan waar geïnteresseerden (en organisa ties) zich kunnen aanmelden op de digitale vacaturebank die al enkele -maanden in de lucht is. De digitale vacaturebank wordt door steeds meer vrijwilligers (en organisaties) ingeschakeld. „Het is hartstikke belangrijk om het vrijwilligerswerk georgani seerd op een site te zetten," legt Willem de Boer van de werk groep SVW uit. „Vrijwilligersklussen probeert men toch vaak in de eigen kring op te lossen. Maar niet altijd is daar iemand voor beschikbaar. Door de klussen kenbaar te ma ken op de site, kunnen ook an dere Waddinxveners op de vaca ture reageren. Personen die anders misschien niet eens met de desbetreffende vereniging in aanraking waren gekomen. Zo zijn we allemaal geholpen: de organisatie met een vrijwilliger en de vrijwilliger met werk", aldus De Boer. Drie vrijwilligers zijn met een di- WADDINXVEEN - De Waddinx veense vogelvereniging De Vo gelvrienden organiseert ook dit jaar weer haar jaarlijkse tentoon stelling. Deze zal plaatsvinden in het lokaal van de postduiven vereniging De Sperwer aan het Stationsplein te Waddinxveen. De openingingstijden zijn als volgt: donderdag 18 november de officiële opening om 20.00 uur, daarna geopend tot 22.00 uur. Vrijdag 19 november van 14.00- 22.00 uur met om 21.30 uur de trekking van de grote verloting. Zaterdag 20 november van 10.00-16.30 uur met om 16.00 uur de prijsuitreiking. De Vogelvrienden is ling van van vogelliefhebbers, en met 75 leden een van de grotere afdelin- Hydron is op het laatste moment gen in het district Zuid-Holland. Deze tentoonstelling is een van de grotere onderlinge tentoon stellingen in de wijde omgeving, satie VEWIN worden de presta- Dit jaar zijn er maar liefst 312 in- ties van drinkwaterbedrijven, op zendingen. WADDINXVEEN - Vanaf vol gende week kan er gekrast worden na het boodschappen doen. Vijftig winkeliers in Waddinxveen doen mee aan een speciale kraslotenactie in de laatste weken van het jaar. De loten worden tot 24 decem ber uitgegeven, maar kunnen tot 31 december nog ingele verd worden. De winkeliers die meedoen aan de actie, zijn herkenbaar aan de raamposter in de etala ge- De deelnemende winkeliers bepalen zelf de hoogte van het bedrag waarvoor de klant een 'kraswokkel' krijgt. Op het kraslot kan gekrast worden voor de bedragen: één, twee en vijf euro. Drie keer hetzelfde bedrag gekrast? Dan kan het gewonnen bedrag direct wor den uitbetaald. Maar elk kra slot heeft ook nog een vierde hokje. In dat hokje kan een prijs staan van één van de vijftig WADDINXVEEN - Voor de We reldwinkel Waddinxveen is de tijd gekomen voor de verkoop van speciale artikelen. Zo kan in de Werelwinkel Waddinxveen weer de Novibkalenders, -kaar- ten-en agenda's kopen. Ook zijn er Unicefkaarten en andere arti kelen van Unicef in de Wereld winkel te vinden. In de advents tijd, die begint op zondag 28 november, gaan de Protestantse Immanuël en Ontmoetingskerk Mombatikaarsen uit Bangladesh verkopen, ook de Sint Victorpa- rochie doet mee. Deze kerken steunen de Wereldwinkel al heel veel jaren met het schenken van Max Havelaarkoffie en op diver se andere manieren. De Wereld winkel heeft de deze steun hard nodig, vooral nu de subsidie van de Gemeente wordt stop gezet. deonistenduo. De muziek 'als behang' wordt gemaakt door een driekoppige band uit Gouda, begeleid op een elek trisch orgel. „We hebben eerst in Waddinxveen rondgekeken, tot we beseften dat de muzikanten in Waddinxveen ook vrijwilli gers zijn en deze dag ook voor hen is", aldus De Beer. Voor het eerst zal er op de vrij willigersdag de 'Vrijwilligers- prijs' worden uitgereikt. Wet houder Gerts zal verschillende prijzen op de middag uitreiken. De 'Vrijwilliger van 2004', geko zen door de inwoners van Wad dinxveen, krijgt een geldbedrag van vierhonderd euro, waarvoor hij zelf mag bepalen bij welke Waddinxveense vrijwilligersor ganisatie het geld besteed wordt. De jury zal een zelfde geldbe drag uitreiken aan de vrijwilli gersorganisatie van 2004. Ook zullen er nog twee prijzen worden uitgereikt, met geldbe dragen van tweehonderd euro, waaronder de jongerenprijs voor vrijwilligers tot en met 25 jaar. Ook voor deze geldprijzen geldt dat het bedrag besteed zal wor den bij een vrijwiUigersorganisa- WADDINXVEEN - Het is woensdagavond, kwart over zes en langzaam klimmen er steeds meer kinderen de ijzeren trap op naar de zolder van ba sisschool De Kameleon. Op He melvaartsdag 2002 startte enke le enthousiastelingen uit de buurt met het opknappen en verbouwen van de ongebruikte zolder van de basisschool. Zo'n tweeënhalf jaar later is de sport school Go Rin Kai nog steeds groeiende. Twee van de drie op richters, Remco Kant en Wimar Zürlohe, geven les. De derde oprichter, Rijnier Briegoos, neemt ook plaats in het bestuur en is het manusje van alles. Niet alleen de kinderen en volwasse nen uit de buurt zijn afnemers. Ook sportievelingen elders uit het dorp komen regelmatig naar de Victorwijk om te spor ten. 'Go Rin Kai' is afkomstig uit de boeddhistische leer en geeft de vijf elementen aan waaruit het Op dit moment sluit de Waterlei dingwet niet uit dat waterbedrijf A waterbedrijf B ovemeemt. Het is zelfs mogelijk dat elk ka pitaalkrachtig publiekrechtelijke orgaan, zoals bijvoorbeeld een havenbedrijf, een drinkwaterbe drijf kan kopen. Door zo'n overname verdwijnt de zeggenschap over de drink watervoorziening uit een regio en ontstaat er concurrentie om de klant, iets wat uitdrukkelijk niet de bedoeling is van de on langs herziene Waterleidingwet. Met de herziening is privatise ring juist uitgesloten.- Volgens Hydron Zuid-Holland horen drinkwaterbedrijven een maat schappelijk belang te dienen, en geen commercieel belang. Komende vrijdag presenteert VEWIN de gegevens van nage noeg alle waterbedrijven uit de drinkwatersector aan staatsse cretaris Van Geel. Hydron Zuid-Holland heeft tot aan het eind meegewerkt aan de benchmark. Zij heeft inmiddels haar gegevens voor de bench mark vertrouwelijk aan de staatssecretaris aangeboden. Daarmee neemt zij haar maat schappelijke verantwoordelijk heid als het gaat om rekenschap afleggen over de prestaties. Het drinkwaterbedrijf heeft in een brief aan het Ministerie van VROM aangedrongen op wijzi ging van de Waterleidingwet. "Het dreigende bod op de aan delen van Hydron Zuid-Holland stige vrijwilligers) van Waddinx veen organiseert de Stimule- ringsgroep Vrijwilligerswerk Waddinxveen een informatieve, maar vooral gezellige middag in het Anne Frankcentrum. Hoog tepunt van de middag wordt de verkiezing van de Vrijwilliger van 2004 waarvoor afgelopen weken de nominaties bij de SVW binnen druppelden. Zowel de burgemeester en de wethouders zullen ook naar de Vrijwilligers dag komen. „De Vrijwilligersdag is voor ie dereen", zegt Janinka de Beer van de SVW. De organisatie heeft ervoor gekozen om de vrij willigersdag dit jaar 's middags te houden. „Voorgaande jaren werd er nog wel eens iets op zaterdagoch tend georganiseerd, maar dan mis je toch die hele groep die 's ochtends op het sportveld staat. Dit jaar zullen de vrijwilligers verwelkomd worden met echte winterkost: een hete kom erw tensoep. Het eerste uurtje staat er bij de deur een Waddinxveens accor- reed. Na de aanrijding is de Toyota doorgereden. De motorrijder De organisatie hoopt op een gro- kwam ten val. Zijn motor liep te opkomst van jong en oud. schade op. Zelf bleef de bestuur zaak wordt vrijwilligerswerk der ongedeerd. als iets voor oudere mensen ge zien. Dat is helemaal niet waar," verzucht Janinka. „Kijk maar eens naar de Jeugdadviesraad, de sportvereniging met jeugd trainers. Vrijwilligerswerk is er voor iedereen." NU OOK VOOR DE GOEDKOOPSTE basis van vertrouwelijke be drijfsgegevens, met elkaar ver geleken. Hydron Zuid-Holland be schermt met de uitstap haar be- drijfsgevens tegen andere drink waterbedrijven, omdat een van de collega-waterbedrijven heeft aangegeven een vijandelijk bod op haar aandelen te overwegen. Hydron Zuid-Holland dringt aan op een wijziging van de Wa terleidingwet. „Vijandelijke overnames in de drinkwatersector rijmen niet met de bedoeling van de waterlei dingwet, maar zijn wel mogelijk volgens de letter van deze wet," legt Alexander Vos de Wael, di recteur van Hydron Zuid-Hol land uit. Hij stelt dat met een overname van een waterbedrijf de gebon den klant de dupe wordt: „De overnamesom die betaald wordt zal uiteindelijk moeten worden terugverdiend. Dat geld moet worden opge bracht door de gebonden klant of gaat ten koste van investerin gen in de kwaliteit van de drink watervoorziening". Vos de Wael heeft staatssecreta ris Van Geel van VROM ge vraagd de waterleidingwet zo danig aan te passen dat de zeggenschap van drinkwaterbe drijven in handen blijft van loka le of regionale overheden van het verzorgingsgebied. REGIO - Drinkwaterbedrijf Hydron Zuid-Holland heeft zich te ruggetrokken uit een vergelijkend onderzoek (benchmark) met andere drinkwaterbedrijven, uit vrees dat die gegevens worden gebruikt voor een vijandige overname. De nieuwe Waterleiding wet van september 2004 maakt het mogelijk dat een willekeurig een afde- bedrijf een drinkwaterbedrijf ovemeemt, waarvan de klant dan de Nederlandse bond de dupe wordt. WADDINXVEEN - De PvdA fractie maakt zich, naar aanlei ding van de raadsvergadering van oktober en de recente uitla tingen van D66, ernstig zorgen over de ondoordachte bezuini gingsdrift die in de gemeente raad rondwaart. De PCW gaf in de raadsvergade ring van oktober de aftrap door te stellen dat Stichting Tawiza, de Vrouwenraad en de Kern groep Ontwikkelingssamenwer king geen subsidie meer hoef den, omdat minderhedenbeleid, vrouwenemancipatie en ontwik kelingssamenwerking geen ta ken zijn voor onze gemeente. „Door daarbij handjeklap met de WD te doen is het lot van de vriendschapsband met Pelhri- WADDINXVEEN - Speciaal voor de vrijwilligers (en toekom- worden, vindt de PvdA heel stoer klinken. „Bezuinigingen in denken dat zoiets kolossaals, dat de bedrijfsvoering, waar moge lijk, zijn een goede zaak, maar mogen geen doel op zich zijn. Werkzaamheden die ten goede God overziet het komen aan bepaalde groepen in tot dag Waddinxveen, zoals de ouderen dat nodig is. Soms denk ik wel eens dat men sen in Nederland volledig voor bij leven aan die schitterende schepping. Ze zijn zo met hun agenda in hun hoofd bezig, dat ze in de auto kunnen zitten en een schitterende regenboog niet opmerken.' kan. D66 vraagt zich niet af wat De Open Cirkel wórdt gehouden er nodig is voor de samenleving in Het Anker (Waddinxveen, in zijn geheel, maar wil 'gewoon' achter de Brugkerk). De avond van een hele boel taken af", al- begint om 20.15 uur, vanaf 20.00 dus Stoffers. uur is de zaal open. w 1 c J W WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 17 NOVEMBER 2004 1 X Bodegraafsestraatweg 3 Gouda tel. 0182 570080 fax 0182 570082 Voor sportieve velgen en banden. Continental, Pirelli, Michelin, Goodyear, etc. naar: F. ■'1 I r-

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 11