Plicht tot Het mooiste lampionnetje identificatie vanaf 2005 Visie op zorg I oilm p ErB l Al n Unaf duijkendyk JE ^De Computershop I Concours Concordia www.duijvendijkwonen.nl Zoekt met spoed: seruicegerichte verkoopmedewerker m/u met kennis uan computers uoor 38 uur p.iv. Open: Dinsdag t/m zaterdag, donderdag koopavond www.degroenecomputershop.nl Informatieavond Platform Gehandicapten F Wandeltocht senioren Kinderbingo Autobrand Workshop Excel Container brand Kinder disco Bingo De Boog Handwerk- club De grootste speciaalzaak in gebruikte 8 nieuwe computers uan Gouda e.o. Theatershow Gabriela Lukassen De grootste keuze in Audio/Video meubelen breed gepresenteerd in onze nieuwe showroom aan de Meridiaan 39-43 te Gouda. Tel. 0182-51 77 77. senioren ■F o Vrijdag liepen zo'n 45 kinderen met hun lampionnetje door de Victorwijk en de Oostpolderwijk. (Foto: Liesbeth van der Vis) DE PUNTJES OP DE IJ wltalUnm I TOT IN DE DETAILS. i WADDINXVEEN - Op vrijdag 19 november is er weer een bin- goavond in 'De Boog'. U bent van harte welkom in het buurt centrum aan de C. Huijgenslaan 2 in Waddinxveen. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat bpen om 19.00 uur, de bingo be gint om 20.00 uur. Zonnig Zuid. Het was een re genachtige dag. „Maar tussen 19.00 en 20.30 uur was het pre cies droog", lacht Dick Lieftink, WADDINXVEEN - Een papier- container op de leplaan is vorige week dinsdagavond in de brand gestoken. Getuigen hebben kort na de brand een aantal jongelui weg zien lopen. De politie stelt een nader onder zoek in naar de identiteit van de ze jongeren. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN van 1 januari 2005 altijd een legi timatiebewijs bij zich te dragen en te tonen als de politie of toe- WADDINXVEEN - Het Zuid- honk houdt op woensdagmid dag 24 november weer een ge weldige kinderbingo. Er worden vier ronden gespeeld voor 0,25 euro per ronde. Er is ook een lo terij die 0,15 euro per lot en 11 voor 1,50 euro kost. De zaal gaat open om 13.45 uur. De bingo be gint om 14.00 uur en eindigt om 15.30 uur. De bingo is bedoeld voor alle kinderen die getallen kunnen lezen. Kinderen die niet pog niet kunnen lezen, moeten een begeleider meenemen. - één van de organisatoren. Su zanne Huisman kreeg een ca deautje, zij had de mooiste lam pion van allemaal. WADDINXVEEN - Een perso nenauto, geparkeerd op een par keerterrein tussen de Kerkweg Oost en de Stationsstraat, is don derdagavond volledig uitge brand. De brandweer bluste het vuur. Door de brand moet het voertuig als verloren worden beschouwd. De politie gaat uit van brand stichting en doet een oproep aan eventuele getuigen zich te mel den. WADDINXVEEN - Gabriela Lu kassen, eigenaresse van de ge lijknamige muziekschool die dit jaar haar tienjarig bestaan viert, staat zaterdag 11 december in het Anne Frank Centrum met haar theatershow. De show bestaat uit groots en meeslepende muziek met een in tiem randje. Garbriela staat ook nog in onder andere Amster dam, Zwolle en Linschoten. Voor meer info: www.gabrielalu- kassen.nl. voorzieningen, inkomen, ver voer, vrije tijd. Voor jong en oud, voor direct betrokkenen, maar ook voor hun ouders of verzor gers. MEE wijst de weg naar de aangewezen instanties, is onaf hankelijk en alleen gericht op het belang van cliënten. Aan de diensten van MEE zijn geen kos ten verbonden. MEDiCORNER is een initiatief van Vierstroom en de Goudse, Woerdense en Alphense apothe kers, waar men terecht kan voor zorghulpmiddelen. Gespeciali seerde verpleegkundigen geven er advies. MEDICORNER vertelt op de informatieavond meer óver haar diensten. Ook worden diverse zorghulpmiddelen gede monstreerd die het dagelijks le ven kunnen vergemakkelijken. MEDiCORNER is onder andere gevestigd in Gouda en heette voorheen Thuiszorgwinkel-Me- ditheek. Voor meer info: 0182-619615 of 649124. WADDINXVEEN - Het har monieorkest van muziekver eniging Concordia Waddinx veen zal op zaterdag 27 november deelnemen aan een concours in Zaandam. Twee jaar geleden deed het or kest voor het eerst, na 10 jaar, weer mee aan een concours. Tijdens een concours worden de te spelen muziekwerken beoordeeld door een vakjury om te kunnen bepalen op welk niveau het orkest speelt. Twee jaar geleden startte het harmonieorkest in de intro- door de Victorwijk en de Oost polderwijk. Ongeveer 45 kinderen kwamen met hun lampionnetje naar WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) houdt op dinsdag 23 november aanstaande een wan deltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur in schrijven in de foyer van het An ne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad). Daar is te vens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's richting Delfgauw. De wandeling van tien kilometer gaat door het 'Delftse Hout'. In theeschenkerij 'Het Rietendak' wordt een koffiestop gehouden. Bij terugkomst in Waddinxveen is er in het Anne Frank-centrum nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed wan delweer is. Kosten voor deelna me bedragen 2,70 euro, inclusief drie kopjes koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdrage aan de autokosten gevraagd (maximaal 1,- euro). Voor meer informatie over de wandeltoch ten kunt u contact opnemen met de S.W.W., telefoon (0182) - 615555 of 631932. De volgende tocht is gepland op dinsdag 14 december. WADDINXVEEN - Het Platform Gehandicapten Waddinxveen houdt op woensdagavond 24 no vember in het Anne Frankcen- trum een informatieavond voor chronisch zieken en gehandicap ten. Medewerkers van twee ge specialiseerde instanties, MEE en MEDiCORNER, zullen voor lichting geven op het gebied van (aangepast) wonen, sociale voor zieningen en vervoer, en over zorghulpmiddelen. Het pro gramma begint om 19.30 uur (zaal open: 19.15 uur) en het duurt tot kwart voor tien. De toegang is vrij. MEE is de vereniging voor on dersteuning van mensen met een beperking. MEE-bureaus bieden onafhankelijke, laag drempelige cliëntondersteuning aan alle mensen met een handi cap, functiebeperking of chroni sche ziekte. Deskundige mede werkers verlenen hulp bij vragen op het gebied van onder wijs, wonen, werken, sociale ductieafdeling, waarna het orkest na de beoordeling door de jury uitkwam in de vijfde afdeling vandaaruit kan het orkest steeds hoger komen. Op zaterdag 27 november zal het orkest zich laten beoorde len op twee muziekwerken. Door een vakjury zullen deze werken beoordeeld worden op ritme, klank, zuiverheid en sa menspel. De twee muziekwerken die gespeeld zullen worden zijn Swords against the sea en Fan fare Variations. WADDINXVEEN - Wijk- en Speeltuinvereniging Zonnig Zuid organiseerde afgelopen vrijdag een lampionnenoptocht meren met een paspoort of een EU /EER vreemdelingendocu ment; buitenlanders met een niet-Europese nationaliteit kun nen zich legitimeren met een Ne derlands vreemdelingendocu ment. Andere pasjes zoals een open baar vervoerkaart, een Pas 65, een brommerbewijs, een college kaart, bankpassen zijn geen legi timatiebewijzen. De gemeente verzoekt inwoners tijdig het document aan te vra gen in verband met extra drukte rond de feestdagen. Na de aan vraag bij De Gemeentebalie duurt het ongeveer een week voordat het identiteitsbewijs bij het gemeentehuis kan worden opgehaald. Inwoners moeten persoonlijk de aanvraag indie nen en het identiteitsbewijs afha len. Alleen jongeren van veertien tot en met zeventien jaar ontvangen een brief van de gemeente; de le gitimatieplicht geldt echter voor alle inwoners van Nederland vanaf 14 jaar. De gemeente verzoekt jongeren, die geen brief van de gemeente hebben ontvangen en ook geen legitimatiebewijs bezitten, zich te melden bij De Gemeentebalie om alsnog een legitimatiebewijs aan te vragen. ces nog kunnen doorgroeien. Lichamelijk daarentegen moet men zich aanpassen. Het gaat al lemaal wat minder en daaraan moeten de ouderen wennen. Een verouderingsproces bestaat lichamelijk uit twee delen. In het eerste geval werken de or ganen in het lichaam niet meer zo snel, maar als men zich tijdig aanpast is daar niks van te mer ken. In het tweede geval wordt het samenspel tussen de organen en de hersenen ook minder. Ook moet men accepteren dat over het algemeen ouderen meer ziek zijn dan jongeren. Dat komt omdat het evenwicht tussen de organen veel brozer en smaller is dan bij jongeren. Het op de tocht staan zal op jongeren geen in vloed hebben, maar een simpel zuchtje wind kan bij een oudere al een longontsteking veroorza ken. Een ziekte is bij een jongere vaak moeilijker te constateren dan bij een oudere. Dat komt vooral voor bij mensen boven zestig jaar. Van der Plaats was slecht te spreken over behande ling van ouderen in ziekenhui zen, waaraan geen geriater ver bonden is. Uitvoerig ging zij in op de diverse vormen van stress. Verschillende dingen kunnen hiervan de oorzaak zijn bijvoor beeld een onvriendelijke arts of hulpverlener, slechte relatie ou- ders-kinderen enz. Het zitten achter de gordijntjes, als dat niet nodig is. Duidelijk stelde zij dat stress vooral kan worden voor komen door actief bezig te zijn. „Ga zwemmen, yoga doen of fit ness. Maak deel uit van clubs en dergelijke: Ga wat doen en blijft dat ook doen zolang dat moge lijk is. Maar vergeten mag niet worden dat of overbelasting of onderbelasting van de activitei ten beiden fnuikend kunnen zijn voor de gezondheid. Niets doen is funest", aldus mevrouw Van der Plaats. A.B. WADDINXVEEN - Voor iedereen vanaf veertien jaar geldt vanaf 1 januari 2005 een identificatieplicht. Jongeren in de gemeente Waddinxveen die nog niet in het bezit zijn van een identiteits kaart of paspoort ontvangen binnenkort van de gemeente een brief die hun nogmaals wijst op de noodzaak een identiteitsbe wijs aan te schaffen. WADDINXVEEN - In het Anne Frank Centrum werd maandag een themabijeenkomst gehou den over ouderenzorg. De bij eenkomst was georganiseerd voor professionals en vrijwilli gers die werkzaam zijn in het ouderenwerk of te maken heb ben met senioren en de mantel- zorgers. Mevrouw Anneke van der Plaats, werkzaam als geriater in Nijmegen sprak over het onder werp: 'Een verfrissende visie op zorg en hulpverlenen aan oude ren en het wankele evenwicht'. Van der Plaats heeft in verschil lende takken van de gezond heidszorg gewerkt, waaronder in de eerste dagopvang in Ne derland. Aan de Universiteit van Nijme gen is zij gepromoveerd op 'Zorg voor ouderen'. Haar proef schrift was getiteld: Geriatrie een spel van evenwicht. In een duidelijk en helder betoog ging zij allereerst in op het veroude ringsproces, zowel lichamelijk als geestelijk. Een verouderingsproces is niet tegen te houden. Het is vaak zichtbaar aan de mensen die het ondergaan. Vaak wordt het ge zien als een nadeel, maar dat is niet altijd waar. Het is zelfs zo dat ouderen geestelijk in dat pro- WADDINXVEEN - Wijk-en Speeltuinvereniging 'De Padde stoel' houdt iedere dinsdag avond een gezellige handwerk- club. Tijdens deze avonden kimt u onder het genot van een kop koffie of thee en een gezellig babbeltje aan het door uzelf meegebrachte handwerk/knut- sel werken dit kan variëren van 3D kaarten,borduurwerk,breien enz.enz. Voor de vaste bezoekers van de ze avond worden er meerdere malen per jaar een workshop ge- organiseerd.ander belangstellen den kunnen tegen kostprijs van het materiaal hier ook aan deel nemen. Ervaring is niet vereist. De entree is voor leden en dona teurs 1,25 euro en voor niet-le- den 2,- euro. Voor meer info: www.wsv-depaddestoel.nl. WADDINXVEEN - Wijk- en Speeltuinvereniging 'De Padde stoel' houdt op vrijdag 19 no vember weer een kinderdisco van 19.30 tot 22.00 uur. Bij aan vang van de disco zijn er kaarten te koop aan de deur, deze kosten 3,- euro en zijn alleen verkrijg baar met een discopas! Introdu ces zijn dan niet toegestaan. Tij dens de disco draait DJ Ricardo weer de meeste en beste muziek. De Paddestoel zit aan de Lijster- besstraatl8. Voor meer info: www.wsv-depaddestoel.nl WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk or ganiseert binnenkort weer een Iedereen in Nederland vanaf workshop Excel. Deze workshop veertien jaar hoort met ingang is bedoeld voor senioren die al handig zijn met de computer maar nog geen ervaring hebben met het programma Excel. Deze zichthouder hierom vraagt, workshop bestaat uit drie dag- De overheid wil 'Nederland Vei- delen van ieder twee uur en lig' maken en de criminaliteit en vindt plaats in het gebouw 'We- overlast bestrijden. Door deze reldwijd' aan de Mauritslaan 55. identificatieplicht stelt de over- Pe kosten voor deelname bedra- heid de politie en toezichthou- gen 25,- euro voor de gehele cur- ders beter in staat hun werk te sus, inclusief lesmateriaal. doen. Voor de workshop in december Zij mogen een persoon vragen is nog een enkele plaats vrij, zich te identificeren wanneer dat hebt u belangstelling voor deze nodig is voor het uitvoeren van workshop, dan kunt u contact hun taken, bijvoorbeeld verkeer- fjpnemen met de S.W.W, tele- stoezicht, hulpverlening, opspo- foon (0182) 631932. ren van strafbare feiten of hand- Ihaven van de openbare orde. Een geldig legitimatiebewijs 50+bingo voor personen met de Neder landse nationaliteit is een pas- WADDINXVEEN - Het Zuid- poort, Nederlandse identiteits- honk houdt op vrijdagmiddag kaart (Europese reiskaart) en, in 19 november weer een 50+ bin- de meeste gevallen, een geldig go. Er worden acht ronden en rijbewijs. een superronde gespeeld. Er is Een rijbewijs is niet geldig bij de ook een loterij. Uiteraard zijn er Belastingdienst, bij de aanvraag mooie prijzen te winnen. De zaal van een sofi-nummer, bij de aan gaat open om 13.30 uur. De bin- vraag van een uitkering, bij het go begint om 14.00 uur. Er wordt in dienst treden bij een nieuwe geen jeugd toegelaten. werkgever, op het werk en bij binnenlands vreemdelingentoe zicht. Buitenlanders met een Europese nationaliteit kunnen zich legiti- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 WOENSDAG 17 NOVEMBER 2004 i I I Er! u 'f/ u Gebruikte 6 nieuwe computers |W O N E N UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Spectral Living Entertainment info: www.degroenecomputershop.nl Nieuwe Haven 185, 2801 CW Gouda, Tel.: (0182) - 58 29 30 Word jij onze nieuwe collega? Lange Tiendeweg 66 Gouda 0182 - 59 98 68 Bel (0900) 708 09 00 (I0 eurocent per minuut) L' k

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 15