Catsburg Op rolletjes houdt open dag S[p)0@®@O© fö®F(o]gO@g Hij komt, hij komt! Photos and Friends |1 gjte© /IF. Kerstmarkt voor Sint Victorkerk Politieke avond over kabinetsbeleid Voorlichting Borderline Dyslexie nu behandelbaar Assertiviteitstraining Inloop stoma v Pijn Vergadering Christenunie Lotgenoten bijeenkomst Kunst in Ag nieten kapel Inloop chronische Vijswijven op toernee Hoeveel cadeautjes? Lezing tuin Inloop reuma Stijldansen (Foto: Liesbeth van der Vis) ZEVENHUIZEN - Hoeveel Sin- Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl Omdat Woonpartners Midden- Holland en de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle hoge eisen stellen aan nieuwbouw, worden er uitsluitend duurzame, hoog waardige en onderhoudsvrien- delijke materialen gebruikt. De woningen worden gebouwd met GIW garantie en voldoen aan de eisen van Aanpasbaar Bouwen, Woonkeur en het Poli tiekeurmerk Veilig Wonen. Dit betekent dat de appartementen veilig, toegankelijk, comforta bel en gebruiksvriendelijk zijn. Ze zijn daarom niet alleen ge schikt voor ouderen, maar ook bijvoorbeeld voor mensen die wonen en werken willen com bineren. royale eigen buitenruimte in de vorm van een loggia of een ter ras en heeft bovendien een ei gen parkeerplaats in de auto- stalling onder het gebouw. Daarnaast hebben de bewoners de beschikking over een video foon. tievoorzitter en tevens woord voerder sociale zaken van het MOERKAPELLE - De Moer- kapelse rolschaatsvereniging Rolling '90 is dinsdag met een groep van 33 personen in het vliegtuig naar Amerika gestapt. extra en hard getrained om op timaal in vorm te zijn. De groep 'Dutch Diamonds', bestaande uit 21 dames en een heer, zal het stuk Aïda opvoe ren. Het showteam moet op 20 no vember optreden, het formatie- team op 21 november. ZEVENHUIZEN/MOERKA PELLE - Nog maar een week is Sinterklaas in Nederland, maar Marja Woutersen, tel. 0180- 318580 (19.00-20.00 uur). Donderdag 25 nov. aanvang 20.00 uur Het Trefpunt huis Swanla is voor de opvoe ring van 'Als grote mensen de Zwarte Pieten gaan helpen' van uur geopend. Er is vol doende plaats voor alle kinde ren. Ouders kunnen op de deren die de juiste lettercombi natie met hun eigen idee over het bezoek van Sint Nicolaas hebben ingeleverd. (Inleverda tum 17 november) Dan, aldus Voorlichtingsavond over een onderscheidende en succesvolle behandelmethode REGIO - Op woensdag 8 decem ber start er in Nieuwer kerk a/d IJssel een Assertiviteitstraining voor Volwassenen, die tien woensdagavonden duurt. Door aan de slag te gaan in een groep met ervaren trainers, veel oefe ningen en materiaal om thuis door te kijken, kunnen cursisten CDA. Charlie Aptroot (WD) is namens zijn partij woordvoerder financiën en economische zaken. Hij is momenteel ook onder voorzitter van de tijdelijke com missie Infrastructuurprojecten. Bert Bakker (D66) is onder meer woordvoerder sociale zaken, fi nanciën en economische zaken. Hij was ook voorzitter van de parlementaire enquêtecommis sie Srebrenica (2002-2003) In de aanloop naar deze avond worden de burgers van Boskoop uitgenodigd door de organisato ren om interactief mee te doen. Ter voorbereiding hebben zij de internetsite 'Waarom? Daarom!' gelanceerd, waar burgers met politici en elkaar kunnen discus siëren over het onderwerp. Klik daarvoor op de link: Waarom? Daarom! Op de site vindt u te vens een vooraanmeldingsfor- mulier. en prangende vragen te beant woorden. REGIO - Landschapsarchi tecte Beatrice Krehl geeft op donderdag 18 november in Gouda een lezing over de Engelse en Duitse tuin. Enge land staat in Nederland al lang bekend als tuinenland. De Engelse border is wereld beroemd. Veel minder be kend is daarentegen de Duitse tuin. In haar lezing be licht Krehl beide tuinculturen aan de hand van enkele voor beelden en breekt een lans voor de Duitse border. Krehl - Zwitserse van geboor te maar perfect Nederlands sprekend - heeft in Duitsland haar tuinopleiding genoten. Ze werkt in de bekende Tui nen van Mien Ruijs in De- demsvaart. De voor iedereen gratis bij te wonen lezing start om 20.00 uur in Kerkgebouw De Brug, Willem de Zwijger- singel 1-3. De lezing is de der de in een reeks van lezingen tussen september 2004 en mei 2005 van de tuinvereniging Groei Bloei (afdeling Gouda). REGIO - Liz Venema expo seert op 18,19 en 20 novem ber met enkele andere kun stenaars in de Goudse Agnietenkapel. Venema ex poseert met gemengde tech nieken evenals dorpsgenoot Gerrit Vermeulen. De Wad- dinxveense Noor Kooyman- exposeert kaarten. Naast de ze drie Waddinxveense kunstenaars, is er nog meer werk van andere kunstenaars in de Agnietenkapel te be wonderen. De openingstijden zijn op donderdag van 12.00 tot 17.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. De ChristenUnie houdt op don derdag 25 november weer de na jaarsvergadering. De avond be gint om 19.45 uur in het Dorpshuis 'Op Moer', Raadhuis straat 40 in Moerkapelle. Na een kort huishoudelijk gedeelte zal wethouder M.Zijderhand een in leiding houden over: 'vernieu wing van de dorpskernen'. Daarna is er de mogelijkheid vragen te stellen en met elkaar van gedachten te wisselen over deze en andere zaken. Leden en belangstellenden zijn van harte uitgenodigd. WADDINXVEEN - Stichting Pijn-Hoop, de patiëntenorgani satie voor mensen met chroni sche pijn in de regio Gouda, houdt op woensdag 8 december een lotgenotenbijeenkomst. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen met chronische pijn, die meer willen in het leven dan al leen maar pijn hebben. Eventu ele partners zijn ook welkom. De bijeenkomst wordt gehouden in Zaaltje 'De Punt' (onderdeel zorgcentrum Goverwelle), Mid- denmolenplein 266, Gouda en is van 14.00 tot 16.00 uur. Voor meer info en/of telefonische op gave: 0182-375619 of 0182- 559088. BOSKOOP - CDA, WD en D66 organiseren gezamenlijk een avond met vooraanstaande Ka merleden op 24 november in het Plantariumgebouw op het ITC. Catsburg omvat in totaal 89 luxe en ruime woningen, waar van 48 eengezinswoningen en 41 appartementen in de huur- en koopsector. Alle eengezins woningen zijn inmiddels ver kocht of verhuurd. Ook de huurappartementen zijn inmid dels allemaal verhuurd. Van de twintig zeer ruime koopappar- tementen zijn er momenteel nog een aantal te koop. De op levering wordt verwacht in de cember 2004. Omdat de bouw inmiddels zo ver gevorderd is, hoeven nieuwe kopers geen bouwrente meer te betalen. Voor de nog vrije appartemen ten is ook geen binding nodig, de woningen vallen onder de vrije vestigingsregels. Het appartementencomplex is ontworpen door Drost Van Veen architecten uit Rotterdam in de bijzondere stijl van de Amsterdamse School. Gevellij nen verspringen en het dak is deels plat, deels met een kap. Hierdoor ontstaat een bijzonder speels gebouw. Het complex heeft een lift en een gemeenschappelijke bin nentuin. Om bescherming te bieden tegen regen en wind, zijn de galerijen aan de achter zijde gedeeltelijk voorzien van een glasgevel. Omdat de appar tementen verschillen in grootte en indeling, zijn er diverse indi viduele woonwensen te realise ren. Elk appartement heeft een Het team van Rolling '90 is de laatste dagen nog hard aan het trainen voor het wereldkampioenschap figuur rolschaatsen in de Verenigde Staten. den op de polikliniek van de Bleulandlocatie (Groene Hart ziekenhuis), balie stomaver- pleegkundige. Voor meer info: ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Het nieuwbouwproject Catsburg, gerealiseerd door Woonpartners Midden Holland in samenwerking met de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, opent aankomend weekend de deuren. Bijzonder nieuwbouw project Catsburg opent deuren voor belangstellenden. Het ap partementencomplex is ontworpen door Drost Van Veen archi tecten uit Rotterdam in de bijzondere stijl van de Amsterdamse School en is gebouw met enkel duurzame, hoogwaardige en on- derhoudsvriendelijke materialen. meester en de kinderen een praatje te maken. Dan vertrekt de Sint met zijn gevolg naar Dorpshuis Opmoer, waar hij een in Moerkapelle, een paar leuke paar prijsjes zal uitreiken aan de verrassingen heeft voor de kin- kinderen die het leukst verkleed zijn als zwarte piet. Het dorpshuis is vanaf 11.00 uur geopend voor het toneelstuk 'Als grote mensen de Zwarte Pieten gaan helpen'. Na afloop Pedro de hoofdpiet, kan hij met zullen alle Pieten bij de uitgang van om de kinderen een leuke ver rassing aan te bieden namens de Winkeliersvereniging Moerka pelle. Zevenhuizen Na een middagdutje op de grote af 14.45 stoomboot, brengt de Sint een bezoek aan de kinderen van Ze venhuizen. De Sint watertaxi met kapitein Peter van de Ze- om? Het antwoord moet gege ven worden op woensdag 24 november. Deze avond wordt gezamenlijk georganiseerd door de afdelin gen van CDA, VVD en D66 in Boskoop. De avond staat onder leiding van Sjaak Blaazer. De or ganisatoren zijn erin geslaagd drie vooraanstaande Tweede Ka merleden naar Boskoop te halen. Brouwer (0180-322303) of Zij zijn bereid met de inwoners Corien van Santen (0180-511699 van Boskoop in discussie te gaan óf 06-24756549) van Human Touch, mail info@humantouch.nl of kijk op Gerda Verburg is thans vice-frac- de website van Human Touch: www.humantouch.nl. bouw aan de Gouwe. Naast de 'gebruikte' kerstspullen zijn on- het Dorps- der andere kaarsen, pergamano- en andere kerstkaarten, de be kende Sint Victorwijn (rood of wit), planten (kerstster) en Ilex Daar zal de Nederlandse dele- De afgelopen weken is er nog gatie meedoen in het Wereld kampioenschap Figuur Rol schaatsen 2004 in Fresno, Califomië. WADDINXVEEN Patiëntenvereniging Stichting Pijn/Hoop heeft op woens dag 1 december weer een in- loopochtend voor mensen met chronische pijn in het patiëntenserviceburo op de Jozefllocatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda. Tijdens de inloopochtend is er de gelegenheid om met lot genoten te praten. Voor meer info: 0182-375619. leren op te komen voor zichzelf. Voor meer informatie: bel Her man REGIO - De Nederlandse Stoma- vereniging houdt op donderdag 2 december van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend voor stomapatiënten en geïnteresseer den. De ochtend wordt gehou- ZEVENHUIZEN - Het Viswij venkoor 'Sootjevisch' gaat op toernee met Pater Moeskroen. Pater Moeskroen stond twee we ken geleden met een nieuwe theatershow 'De Zee' in dorps huis Swanla. Het viswijvenkoor was ge vraagd om mee te helpen aan de voorstelling. Zo gebeurde het dat de zes mannen van Pater Moeskroen op hun zeereis op eens ruim twintig viswijven op de steiger zagen die uit volle borst hun 'zegje' kwamen doen. Sootjevisch mag tijdens de toer nee van Pater Moeskroen ook in Krimpen a/d IJssel en twee keer in De Kleine Komedie in Am sterdam meedoen. Waar vandaan de ceremonie meester van de Middenstand- vereniging de Sint verder zal be- Leo Verweij, voorzitter van de elke dag heeft hji het hartstikke geleiden via de ringvaart naar Stichting tot behoud van de Sint druk om alle kinderen in Neder- het redactiekantoor van Hart Victorkerk en daarmee voorzit- land even te zien. Aanstaande van Holland, waar hij omstreeks ter van de VAC, benadrukt dat zaterdag heeft Sinterklaas tijd 14.00 uur hoopt aan te komen, ook deze actie zal bijdragen aan gemaakt om in Zevenhuizen en Hier vandaan zal 'Wegwijs' de het behoud van het karakteris- Moerkapelle te zijn. REGIO - Op het patiëntenser vicebureau op de Jozeflocatie van het Groene Hart Zieken huis te Gouda zijn leden van de Reumapatiëntenvereni- ging aanwezig op woensdag middag 24 november van 14.00 tot 16.00 uur. Hebt u vragen over reuma dan kunt u op deze inloopmiddag vrij blijvend binnenlopen voor een gesprek met een verte genwoordiger van de Reu- mapatiëntenvereniging en meer informatie. U hoeft geen afspraak te maken en er zijn geen kosten aan verbonden. Niet alleen mensen met een reumatische aandoening maar ook familie of vrienden met vragen zijn welkom. Bent u niet in de gelegenheid op dit tijdstip langs te komen, dan kunt u contact opnemen met de secretaris van de Reumapatiëntenvereniging, Bertha Maat, telefoon 0172 - 210484. ZEVENHUIZEN - Zondag 21 november om 15.00 uur gaat de expositie 'Photos and Friends' van start in Cultureel Centrum Orion in Rotterdam-Zevenhui- zen, met een mode-kunst-show. 'Photos and Friends' is een expo sitie van Theo Verlind (Fotogra fie) met bevriende kunstenaars, waarbij diverse kunstvormen aan bod komen. „Ik heb gekozen voor een bepaald niet alledaagse opening van een expositie van beeldende kunstenaars", aldus Theo Verlind. „Toen ik voor het eerst de Modekunstcollectie van Elly Lucieer zag en ook de wijze waarop deze collectie gepresen- naar het redactiekantoor van Hart van Holland, waar hij omstreeks 14.00 uur hoopt aan Hier vandaan zal 'Wegwijs' de route aangeven door de Dorps- tieke, bijna 125 jaar oude kerkge- straat en gezamenlijk met 'de Moerkapelle Kleine Trompetter' de Sint ver- Om 10.30 uur op de Dorpsstraat der begeleiden naar in Moerkapelle. Op zijn witte plein waar de Sint om 14.15 uur paard rijdt hij naar het Raad- ook hier ontvangen zal worden huisplein om daar met de burge- door burgemeester Westendorp. Hierna vertrekt de Sint met zijn takken te koop. Ook kunnen be- Pieten naar Dorpshuis Swanla, zoekers kerstkrans(en) bestellen, waar hij net als eerder op de dag geleverd door de Bodegraafse in Moerkapelle, bakkerij Van Welzen en kan, on der begeleiding, een eigen kerst stukjes gemaakt worden. Voor de kinderen zijn er kleurplaten. In een sfeervolle ambiance in 'Dickensstijl', kunt u genieten van glühwijn, erwtensoep, cho colademelk, ranja, koffie/thee met boterletter. De zanggroep die enkele jaren geleden zo suc cesvol was met het Dickensver- haal A Christmas Carol zal het geheel opluisteren. Volgend jaar is voor de Victor kerk een jubileumjaar, dan zal het 125 jarig bestaan worden ge vierd. Tijdens de kerstmarkt is er gelegenheid om in te schrijven voor de herinneringsmunt, spe ciaal geslagen door de Neder landse Munt en één van de handgemaakte gipsen plateau's met de afbeelding van de Sint Victorkerk. Magda Sirre: „Deze gipsen afbeeldingen worden, op bestelling, handgemaakt. Elk exemplaar is uniek en een sie raad aan de muur". Aanstaande zaterdag is er nog gelegenheid om overbodige kerstversierin gen in te leveren. Van 10.00 tot 12.00 uur staat de VAC op het kerkplein (Zuidkade 176) klaar om spullen in ontvangst te ne men. Voor meer info: Magda Sir re, tel. 0182-615137 (sirre-nijkra- ke@hetnet.nl) of Joop Brosens, tel. 0182-615719, (joop-lida@het- net.nl). REGIO - Dansclub Reeuwijk houdt op zaterdag 20 novem ber weer een gezellige avond stijldansen. De dansavond wordt gehouden in de grote zaal van zalencentrum 'De Brug', Dunantlaan 1 in Reeuwijk. De muziek wordt verzorgd door Aad Steevens. De entree is 5,- euro per persoon. De zaal is open van 20.00 tot 24.00 uur. Voor meer info: tel. 0182 - 391100. de kinderen weer genieten van de sportzaal gereed staan het toneelstukje van zijn toneel- pieten met de hulp van enkele toneellisten. De grote sportzaal van Dorps- Onderwerp is het sociaal-econo- misch beleid van de regering. Het kabinet heeft ingrijpende veranderingen aangekondigd. Vakbonden en oppositie liepen te hoop tegen dit beleid, maar Ouders kunnen op de weten we eigenlijk welke wijzi- tribune meekijken, gaan winke- gingen het kabinet wil en waar- len of elders even wachten. Ook venhuizense Watersportvereni- de Middenstandsvereniging Ze- ging aan het roer, zal om onge- venhuizen heeft na afloop, om veer 13.45 uur de Catgesbrug te ongeveer 15.45 uur, hier voor de passeren. kinderen een kleine verrassing. Activiteiten Commissie (VAC) houdt daarvoor een tweetal in- zamelingsmomemnten voor mensen die hun kerstspullen willen opruimen, om verschil lende redenen. informatiepunt op de Volgens Joop Brosens, één van de organisatoren, gaat het om kerstartikelen die als nieuw zijn. Vee-1 artikelen, zo vervolgt hij, worden ingeleverd omdat ze uit de mode zijn of omdat mensen minder ruimte hebben gekregen om de kerstversieringen neer te zetten. teerd werd, heb ik direct contact gelegd met haar met de vraag om te participeren in de nieuwe expositie." Op de expositie is ook werk te zien van Marianne B.Eberlein. Zij presenteert haar olieverfschilderijen met het the- terklaascadeautjes liggen er in ma 'Organische Portretten'. Mar- de bibliotheek? In de bibliotheek leen Vansteenvoort exposeert in Zevenhuizen liggen heel veel Sculpturale keramiek, Renée Pe- pakjes. Piet is de tel kwijt ge- gel de Torbal beelden en Riet Smit keramiek. Dorien van den lijke ervaringen vertellen. Vervolgens is er ruim de gele genheid om met elkaar en bo vengenoemde sprekers van ge dachten te wisselen en eventuele vragen te stellen. Uiteraard is er op deze avond schriftelijke informatie aanwe zig. De avond is toegankelijk voor een breed publiek: cliënten, familieleden, hulpverleners en andere geïnteresseerden. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. De toegang is gratis en vooraf aanmelden is niet nodig. De avond wordt gehouden in 't Brandpunt, Turfmarkt 58 in Gouda. Voor meer info: 0182- 563656 of r.vanrooijen@ggzmid- denholland.nl. WADDINXVEEN - Zaterdag 27 november wordt van 10.00 tot 16.00 uur een bijzondere kerst markt gehouden in de Sint Vic torkerk (Zuidkade 176). Bijzon- Catsburg houdt op 20 en 27 no- der omdat Vooral gebruik wordt vember, van 12.00 tot 15.00 uur gemaakt van kerstspullen die open dag. Bezoekers krijgen de eerder gebruikt zijn. De Victor mogelijkheid om te zien hoever het project inmiddels is gevor derd en om één of meerdere ap partementen vrijblijvend te be zichtigen. Er is tijdens de open dagen ook een bouwlocatie. raakt. Wie helpt Piet met het tel len van de pakje? Alle kinderen Tol exposeert eveneens een serie tot acht jaar mogen meetellen. Is olieverfschilderijen. het te moeilijk? Dan mogen ze Orion is open op donderdag van wel geholpen worden door ma- 13.00 uur tot 16.00 uur t/m 6 ja- ma of papa. nuari 2005 of na telefonische af- Vul een strookje in met het juiste spraak: 010-4204480. aantal en op woensdagmiddag 1 december wordt de prijswin naar bekend gemaakt. Door wie de prijswinnaar be kend gemaakt wordt is nog een verrassing! REGIO - De GGZ Midden- Holland houdt op dinsdag 23 november in samenwerking met een aantal andere organisa ties een voorlichtingsavond met als thema: borderline en zelf beeld. De avond staat in een reeks van voorlichtingsavonden over de borderline persoonlijkheids stoornis. Op deze voorlichtingsavond zijn twee sprekers: de heer R. Olij is psycholoog bij Parnassia psy- cho-medisch centrum. Hij is nauw betrokken bij de module zelfbeeld die aangeboden wordt in het kader van het programma persoonlijkheidsstoornissen. Vervolgens zal mevrouw I. Maas-Leyeh over haar persoon- -- - PAGINA 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 NOVEMBER 2004 I De Vrij entree, zonder kosten of reserveren. Bel voor meer informatie: Van Cemert therapie polikliniek, telefoonnr. (010) 50 14 007 of kijk op: www.dyslexienubehandelbaar.nl Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Stationsstraat 18, Waddinxveen W GLASZETTER i van

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 17