Dieren Step je slank ambulance onder druk Eerste kraswokkel-prijzen L'/ BANDEN r Vernieling www.groenecomputershop.nl Infobijeenkomst fietspad Benthuizen-Zevenhuizen iBiy De Groene Cojnputershop Inbraak Open BALINEA Ondergrondse containers Unieke omkeerbare hoezen Heerlijk avondje Sint in bieb Boelhuis Lions feestdagenaanbieding CAR VISION Bodegraafsestraatweg 3 Gouda tel. 0182 570080 fax 0182 570082 ■WiTi'j 141? i 41 1 Groot assortiment 2e hands computers Betaalbare nieuwe computers Specialist in laptops Aanbiedingen: CDA-fractie bezoekt Doelwijk F I I *7 (Foto: Liesbeth van der Vis) Karin (links) en Deborah van Step Fit bij de Vacu-step. 3 Gebruikte 6 nieuwe computers Extra kilo's Misschien is het belangrijkste ZEVENHUIZEN - Woensdag middag 1 december van 14.00 uur tot 15.00 uur krijgt de biblio theek bezoek van Sint en twee doldwaze zwarte Pieten. Wie zingt, leest, knutselt en dar telt mee met Sint en Piet? Als je je lievelingsboek meeneemt, wil Sint zijn handtekening daarin zetten! Om 14.30 uur zal Sint de winnaar bekendmaken van de pakjeswedstrijd! daarbij deuken in de motorkap op terwijl van de an dere auto een ruit sneuvelde. Na dat de politie door een opletten de getuige in kennis was gesteld, konden drie daders worden in gerekend. Zij hebben inmiddels bekend de vernielingen gepleegd te hebben. Een duidelijke reden voor hun gedrag konden de da ders niet geven. met de klant maken", legt De borah uit. sessies (meestal vijf sessies van een half uur in de week). Is het een dure sport? „De prijs-kwa- liteit is absoluut in balans", zegt gens Baan maakt dat niet uit, want met Double Face kan men alle kanten op. Aan de stoffen voor de collectie en de productie is een jaar lang ADAGIO handdoek 50/100 in 9 verschillende kleuren nu 8.95 en nu 4 HALEN IS 3 BETALEN! Korte Tiendeweg 24a, Gouda (0182) 50 71 84 www.balinea.nl meeste sporten maak je spier massa aan. „Met de Vacu-step verbrand je vet en zorgen we dat het er niet meer aankomt", WADDINXVEEN - Op het eer ste gezicht ziet de Vacu Step er misschien wat merkwaardig uit. Het step-apparaat omsluit het lichaam van de gebruiker net boven de navel. In de afge sloten ruimte wordt een va cuüm gecreëerd, waardoor de bloedsomloop beter gestimu leerd wordt. Resultaat: de centi meters 'vallen' er vanaf. En het enige wat je daarvoor moet doen is een aantal keer in de week een half uurtje 'steppen' in de 'Vacu-step'. Steppen? Een herhalingsoefening die te ver gelijken is met traplopen, zon der van de plaats af te komen. reau Witteveen Bos en van de gemeenten Zevenhuizen-Moer- kapelle, Zoetermeer, Bleiswijk en Rijnwoude aanwezig zijn. Ook is het mogelijk schriftelijk te reage ren via de daarvoor aanwezige reactieformulieren. Daarnaast ligt het Voorlopig Ontwerp van af 13 december 2004 zes 6 weken WADDINXVEEN - In de nacht van dinsdag op woensdag is ge probeerd in te breken in een vrij staande woning aan de Zuidka- de. Een uitzetijzer van een badkamerraam werd afgebro ken. Het lukte de daders niet binnen te komen. Gebruikers van de Vacu-step krijgen bij de eerste afspraak al lereerst een intake-gesprek. „Tijdens het intake- gesprek, proberen we helder te krijgen wat nu precies het probleem is. Waarom valt iemand niet af? Wil iemand echt afvallen? Of misschien alleen wat strakker in haar vel komen te zitten? Of wil iemand gewoon bewegen om de conditie te verbeteren?" De Vacu-step is op alle soorten manieren aan te passen: de druk, de zwaarte van de step, sen Zoetermeer en Waddinx- veen/Boskoop. Daarnaast is het bedoeld voor het ontsluiten van landelijke gebieden en heeft het dus een toeristisch karakter, maar het 'zakelijke' gaat voor. Daarmee is in de tracékeuze re kening gehouden. Een 'mooiere' route is meestal ook langer. Voor zakelijk fietsverkeer een reden de fiets te laten staan, vandaar dat voor een korte, en dus snel lere, route is gekozen. Op maandag 13 december 2004 kunnen belangstellenden het concept Voorlopig Ontwerp be kijken tijdens een inspraak avond in Moerkapelle. Er zullen medewerkers van de provincie Zuid-Holland, het ingenieursbu- Eigenaresse Deborah van den Hondel startte, samen met een vriendin, in augustus van dit jaar de studio voor figuurcor- recties StepFit. De studio be vindt zich in een knusse gezelli ge ruimte op de tweede verdieping van gebouw De Sta ring. De twee dames hebben be wust gekozen voor een kleine behuizing. „Omdat het een klei ne studio is (bij Step Fit staan twee Vacu-steps, red.), kan je ie dereen veel beter persoonlijke aandacht geven. Mensen ko men hier niet alleen om af te vallen. Vaak zit er veel meer achter. Door een persoonlijke WADDINXVEEN - De werk zaamheden voor het ondegronds plaatsen van de afvalcontainers is in volle gang. Afgelopen dins dag gaf Cyclus N.V. een demon stratie van het in- en uitplaatsen van een binnencontainer en het legen ervan in de Vondellaan. De demonstratie en de plaatsing van de eerste container met inworp- zuiltje werd bijgewoond door wethouder Dijksterhuis, dhr. RJ. Mascini van Woonpartners Mid- den-Holland, en dhr. N. Men- sing, directeur van Cyclus N.V. In totaal worden er in de komen de maanden 69 restafvalcontai- ners geplaatst, 14 papiercontai- ners en 11 glascontainers. De 69 ondergrondse restafvalcontai- ners zijn met name bedoeld voor de bewoners in de hoogbouw en zijn alleen toegankelijk met een elektronische toegangspas. Ieder huishouden in de hoogbouw- complexen waar overgestapt wordt op dit ondergrondse sys teem krijgt één toegangspasje. Het ondergronds inzamelen van glas en papier wordt gerealiseerd op tien locaties (milieuparkjes). Het ondergrondse inzamelen zal dieerde arbeidsplaatsen betaald conform de planning starten me- Voor meer informatie: www.step- legt Deborah uit. Een kuur op fit.nl of tel. 0182-617417. Step Fit' de Vacu-step bestaat uit twintig zit op de tweede verdieping van Gebouw De Staring; Staringlaan 21-22. als aan de buitenkant van de hoezen zijn de naden keurig af gewerkt. In de kledingindustrie worden al langer 'double face' stoffen verwerkt. Met Double Face lanceert Baan in de meubel- markt een uniek concept. Niet alleen in Nederland maar ook ver daarbuiten. Op de collectie is dan ook patent aangevraagd. Nieuwe Haven 185 2801 CW Gouda Tel. (0182) - 58 29 30 Dinsdag t/m zaterdag, donderdag koopavond begeleiding, een stukje person al coaching, een actieplan op maat gemaakt, voedingsadvies en een resultaatsafspraak, zorg je er ook voor dat mensen beter in hun vel komen te zitten", legt Deborah uit. De Vacu-step is een uitvinding van onze oosterburen. In Duits land staat het apparaat al zo'n drieëneenhalf jaar in de sport scholen. „In Nederland staat het succes van de Vacu-step op 94 procent. Bij ons halen we zelfs een percentage van 99 pro cent", vertelt Deborah vol trots. „Vertaalt naar onze situatie be tekent dat er één klant niet naar behoren is afgevallen. En voor deze mevrouw gold dat het een medisch probleem was. REGIO - De Dierenambulance Gouda en Omstreken (DAGO) dreigt door geldgebrek haar activiteiten te moeten staken. Het kabinetsbesluit om de gesubsidieerde arbeid te beëindigen, is een gevoelige klap voor de DAGO, die al jaren met louter ge subsidieerde arbeidsplekken en vrijwilligers werkt. Een voor 30 november gepland kort geding over ontslag van zes medewerkers word met angst en beven tegemoet gezien door de medewerkers. Als ontslag volgt voor de zes betaalde krachten, is het voortbestaan van de DAGO onzeker. „We doen veel meer dan alleen op de auto zitten. We hebben ook an dere taken zoals onderhoud en administratie. Die kunnen vrij willigers niet allemaal oveme- men. Voor iedere betaalde kracht heb je acht vrijwilligers nodig", aldus Leo Hoek van Dij- ke, medewerker van de dieren ambulance. Maar ook als de zes medewer kers niet worden ontslagen, is het voortbestaan van de dieren ambulance niet gegarandeerd. De DAGO heeft onvoldoende budget om deze werknemers te betalen. De financiële proble men van de dierenambulance zijn vooral het gevolg van de veranderingen rondom gesubsi dieerde banen, zoals ID-banen. Gemeentes krijgen voortaan een potje met geld van het Rijk waaruit eventueel ook gesubsi- t WADDINXVEEN - Sommige Nederlanders veranderen hun interieur net zo vaak als hun gar derobe. Met de collectie van Double Face speelt meubelspe- cialist Baan in op die trend. De losse hoezen van Double Face zijn namelijk aan twee kan ten te gebruiken, ofwel zijn om keerbaar. Met één stof kunnen twee of meerdere modellen, bij voorbeeld voor de zomer en winter, gecreëerd worden. Met twee mensen is een zwarte bank in een uurtje te transformeren naar een witte bank. Of van rood naar groen. Er zijn vele mogelijk heden. De klant kan kiezen. Niet alleen de stof, maar ook het mo del. Zo heeft de klant keuze uit diverse (hoek)banken, fauteuils, stoelen en tafels. De modellen zijn helemaal van deze tijd, mo dem, enkelen met een 'retro' ac cent. Retro is in, voor sommigen totaal nieuw en opwindend, voor andere wellicht oubollig of ter inzage in het Provinciehuis in zelfs een jeugdtrauma. Maar vol- Den Haag en alle gemeentehui zen van de betrokken gemeen ten. De informatieavond is op maan dag 13 december van 19.00 tot 21.00 uur in Dorpshuis Op Moer, gewerkt. Zowel aan de binnen- Raadhuisstraat 40 te Moerkapel le. wat de resultaten zijn en of er nog meer centimeters af kun nen en kunnen de klanten door nog één, twee of drie keer in de „Hoe snel je afvalt is natuurlijk week te trainen de lijn 'bijhou- geheel afhankelijk van hoe den'. „Naar mijn ervaring is ie- zwaar je bent als je start en het dereen die hier is gaan sporten, trainingsplan wat we samen ook gebleven. Afvallen met de Vacu-step is een snelle manier van afvallen en conditie opbou wen", vertelt begeleidster Kar in. „Step Fit is zéven dagen in de week van 's ochtends tot 's punt van sporten met de Vacu- avonds geopend. Je bent met step wel dat er alleen kilo's af- een half uurtje klaar. Iedereen gaan en niet bijkomen. In de kan daar wel een gaatje voor in zijn agenda vinden", aldus Kar in. NU OOK VOOR DE GOEDKOOPSTE Voor sportieve velgen en banden. Continental, Pirelli, Michelin, Goodyear, etc. naar: ZEVENHUIZEN - De Lions Club Zevenhuizen/Moerkapelle houdt op 27 november weer haar jaarlijkse boelhuis. Het boelhuis is, net als voorgaande jaren, in discotheek La Baraque (Zuidplasweg) die dit jaar ook weer als sponsor optreedt. Naar verwachting zullen op de dag zo'n tweehonderd kavels, zoals antieke gebruiksvoorwerpen, curiosa, munten en klein meube len, geveild worden. Zowel ko per als verkoper staan 12,5 pro cent van het gehamerde bod af voor het goede doel (zorgcen trum De Zevenster). Aan de in gang moeten de bezoekers een kavellijst kopen (1,50 euro). De ze lijst geeft tevens recht op een gratis kop koffie. Vanaf 12.00 uur kunnen de kavels bekeken wor den. Om 13.15 uur start de vei ling, onder leiding van veiling meester Kroes. ZEVENHUIZEN/MOERKA PELLE - De provincie Zuid-Hol- land is bezig met een plan voor een fietspad van Benthuizen, via de Zoetermeerse wijk Ooster- heem naar Bleiswijk en Zeven- huizen-Moerkapelle. Het pad, bekend onder de naam fietspad 96 uit het provinciaal Fietspa denplan, is bedoeld voor woon- werk- en woon-schoolverkeer. De plannen zijn nu zover dat de provincie van belanghebbenden hun mening wil weten. Daarom is er op 13 december een infor matiebijeenkomst gepland in Moerkapelle. Het fietspad heeft voornamelijk als doel een korte verbinding te realiseren voor fietsverkeer tus- WADDINXVEEN - De eerste winnaars van de weekprijs van de kraswokkelactie werden maandagavond in het zonnetje gezet. De heer M. Kaptein, AJ. Both, S. van de Zijde, G. Koetsier, me vrouw L. van de Velde en me vrouw I. Vermulm hebben allen een bedrag van vijfentwintig, vijftig of honderd euro gewon nen. De ondernemersvereniging Waddinxveen is deze week ge start met een kraswokkelactie. Vijftig winkeliers doen mee aan deze actie. Ze zijn herkenbaar aan de raamposter. De krasloten kunnen (na het krassen) ook in gevuld en ingeleverd worden bij een gezamenlijk punt in elk win kelcentra. Elke week zal hier een weekprijs uit worden getrokken. organisatie. De DAGO wordt door de gemeente ingehuurd voor het opruimen van kada vers. Onderhandelingen met de ge meente Gouda over tariefsver hoging zijn tot nu toe op niets uitgelopen. Nog meer bezuini gen binnen de organisatie zelf is ook geen optie meer. „We hebben drie nacht- chauffeurs waarvan er nu twee in de ontslagprocedure zitten. Als dat ontslag doorgaat zou dat betekenen dat we geen nachtrit ten meer kunnen rijden. Als er op zaterdagavond een hond wordt aangereden is er niemand die hem kan ophalen", legt Leo Hoek van Dijke het probleem uit. De medewerkers van de dieren ambulance maken zich vooral zorgen over het lot van de die ren. Het verdwijnen van de DA GO heeft gevolgen voor een heel groot gebied. De dierenambu lance is verantwoordelijk voor 14 gemeenten in de regio en heeft daarmee het op één na grootste gebied in Nederland. Medewerkers en vrijwilligers van de DAGO hebben nu hun hoop gevestigd op de lokale po litiek. Ze hopen dat de stadsbe stuurders bijtijds tot inkeer ko men en de DAGO in staat stellen haar activiteiten te kunnen voortzetten. WADDINXVEEN - In de nacht van zaterdag zijn ver nielingen aangericht op de Pas sage en de parkeerplaats van de ZEVENHUIZEN - Sinterklaas is Passage. Op de Passage werd een een echte kindervriend. Daarom winkelruit met een gteen ver gaat hij voor kinderspeelgoed nield. graag naar de wereldwinkel. Het Op de parkeerplaats werden speelgoed is daar niet alleen ver- twee auto's vernield doordat een antwoord, omdat de verf op dit magnetron op de voertuigen speelgoed geen schadelijke stof- werd gegooid. Een auto liep fen bevat, maar het is ook mooi. Bovendien krijgen de producen ten van dit speelgoed een goede prijs voor hun producten en wor den hun scholen en gezondheids zorg financieel gesteund. Daar door kunnen kinderen in ontwikkelingslanden echt kind zijn, naar school gaan en daarna fijn spelen. Wereldwinkel Z-M kan Sint voorzien van speelgoed in diverse prijsklassen en voor di verse leeftijden. Voor de schoen zijn er kleine geschenkjes, zoals puntenslijpers en vriendschaps- bandjes. Voor het heerlijke avond je zijn er houten puzzels of mu- ziekinstrumentjes. Ook voor volwassenen kan Sint zeker fraaie dingen vinden, zoals glaswerk, beelden en sieraden. En in het foodvak staan lekkere saus jes, chips en sapjes om‘op het heerlijke avondje ook (h)eerlijk te genieten. De Wereldwinkel Z-M geeft ook de mogelijkheid om kerstpakketten te leveren. Een paar voorbeelden van zo'n pak ket staan in de winkelwagen. Op 1 december houdt Wereldwinkel Z-M samen met Unicef in de bi bliotheek verkoop van kerstarti- kelen en kerstkaarten. Wie de kra- mendag heeft gemist kan dan alsnog inkopen doen voor kerst. En natuurlijk staat Wereldwinkel Z-M op 10 december ook op de kerstmarkt van de middenstand. Op vrijdag en zaterdag staat de winkelwagen altijd van 10.00 - 16.00 uur op het C-1000 plein. WADDINXVEEN - De leden van de fractie, het bestuur en de wethouder van het CDA hebben afgelopen vrijdag het Distri- Park Doelwijk bezocht. De frac tie heeft zich laten informeren door een drietal werkgevers uit dit gebied: DGS Wijnkopers, Laurus en Man-dealer. Doelwijk is een distributieterrein waar veel bedrijven vrachten verla den, om deze vervolgens weer uit te zetten in kleinere hoeveel heden naar andere plekken in het land of het buitenland en an dersom. Afgelopen jaren heeft het CDA gezien dat er een belangrijke groei aan werkgelegenheid in Waddinxveen is te zien door de uitbreiding van dit gebied. Ook in de toekomst zal het Distri- Park Doelwijk voor Waddinx veen een belangrijke stimulator voor de werkgelegenheid zijn. Diverse onderwerpen, zoals be reikbaarheid van Doelwijk, ver dere uitbreiding, en onderhoud van het gebied, zijn aan de orde gekomen en met elkaar bedis cussieerd. Het bezoek was voor CDA Wad- dinxveen een manier om te lui steren wat er leeft bij verschil lende groepen in de samenleving. Ze wil de komen de tijd doorgaan om te luisteren en te discussiëren bij verschil lende groepen en organisaties. kunnen worden. De gemeente dio januari 2005. Aan de gebrui- Gouda besloot deze banen ech- kers van de containers wordt ter ter af te bouwen. zijner tijd een toegangspas uitge reikt en een folder met informa- Een verhoging van de tarieven tie over het gebruik van de con- zou een oplossing zijn voor de tainer. maar natuurlijk ook de tijd van een sessie en de hoeveelheid sessies in de week. Alle afspra- Deborah kordaat. „Voor onge- ken worden op papier (de alge- veer tien euro per sessie krijg je mene) en in de computer (de uiteindelijk dertig tot zestig persoonlijke) geregistreerd in centimeter resultaat met het af- een persoonlijk actieplan. Om vallen, een persoonlijk actie- de vijf, tien, vijftien tot dertig plan, persoonlijke begeleiding keer wordt de omvang van de en voedingsadvies. Bovendien taille, heupen, billen en benen krijg je tijdens de sessies een bi- gemeten. De 'verloren' centime- don met water en een vochtige ters worden opgeteld en geno- handdoek als je klaar bent." teerd. De lijsten aan de muur is Na een kuur wordt er gekeken een registratie van een succes verhaal. Na de eerste vijf sessie worden er al centimeteraantal- len genoteerd van rond de 25. i Ha AA h PAGINA 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN i WOENSDAG 24 NOVEMBER 2004 BADTfXTtEl ACCÉSSOIIfS; Ai I Jk goede service garantie reparatie alle merken computers I u heeft al een computer vanaf 119,- q t Bk 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 21