Onvrede Taart voor de overlast over reactie knelpunten £LITIE Dance4life s[p0@g)@Os BANDEN II ©fes duigKendijk Nieuws uit Waddinxveen WBB Groenswaarden weer naar gemeente voor verdere uitleg Kerstconcert Kindertheater www.duijvendijkwonen.nl Zangavond Gom Forsa Black Gospel Coming-out 30+ weekend Schaatsen voor Ghana Sint per luchtballon CAR VISION c Mishandeling leid. Düsseldorf/Duitsland: I I december 2004 DE PUNTJES OP DE IJ LW BANDEN TOERKOOP Reisburo Estee /A service met een Wijnegem/België: 4 december 2004 het eind van de behandeling zuchtte voorzitter Veringmeier: „Wat kunnen we met de reacties DAGTOCHTEN KERSTMARKT DUITSLAND BELGIË 's Nachts zijn een tweetal zwarte schapen ontvreemd. De dieren stonden in een weiland aan de Henegouwerweg. Van een hek werk bleken twee stukken touw te zijn doorgesneden. BIJ DUIJVENDIJK ZIT U GOED. op een schooltje vlakbij een klein dorpje. De school ligt ongeveer 15 minuten lopen vanaf het deel: In de buurt van de school is geen waterput. Dit heeft als ge- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) Een 27-jarige man uit Wester- voort raakte op dinsdag 23 no vember 's avonds met zijn auto van de Zwarteweg en kwam tot stilstand in een sloot. Waarom de ruim 10.000 scholieren in het Gelredome stadion in Arnhem en vele duizenden jongeren in Kaapstad (Zuid-Afrika) precies tegelijkertijd, vijf uur lang, in het wit gekleed, non stop voor Dan- ce41ife; de mondiale actie tegen het hiv en aids. Tussen 19 en 22 november is er ingebroken in een kantoor aan de Mozartlaan. Met behulp van een ladder werd een raam op de eerste etage van het gebouw opengebroken. De dader ging er met een geldkistje vandoor. De politie is nog op zoek naar de eventuele eigenaar van de lad der. Degene die een ladder ver mist wordt dan ook verzocht contact op te nemen met de poli tie. vrouw op het voetbalveld werd aangetroffen. De verdachte is in gesloten en wordt voor de offi- In de avond van 25 november kreeg de politie een melding dat een viertal jongens op de Nesse gezien was met een laptop. Ter plaatse trof de surveillance een auto aan met ingeslagen achter ruit. De eigenaar bleek inder daad een laptop uit de auto te vermissen. De jongeren werden niet meer aangetroffen. heer (WBB). Het WBB is nog niet zo lang geleden opgezet, maar er komen al veel positieve geluiden uit de bevolking. De ont werpstatuten zullen, na eventuele opmerkingen of aanvullingen van de bewoners, in de volgende vergadering worden vastge- WADDINXVEEN - Zo'n tachtig winkeliers uit Waddinxveen kregen vrijdag uit handen van de provincie een taart. Een 'goedmakertje' voor de langdu- een 44-jarige Waddinxvener aan van zijn echt- Door de vertraging kon een overlapping met de werkzaam- WADDINXVEEN - In mei 2005 hopen een aantal Waddinxve- ners een American Black Gospel Workshop te organiseren onder leiding van Edith Casteleyn. Het is de bedoeling dat de workshop gehouden wordt op dinsdag avond 24 mei/ donderdagavond 26 mei en zaterdagmiddag 28 mei de generale repetitie met het Aidsfonds ging, aansluitend 's avonds het con cert. Deelname is vanaf veertien jaar. De verdere publicatie voor de workshop wordt in januari gestart. Maar ben je nieuwsgie rig geworden en meer weten, bel dan naar Maar den Gorissen 0182-615701 of Corrie Oosterom 0182-619725. In de avond van 22 november heeft de politie een 48-jarige Gouwenaar aangehouden om dat hij kort daarvoor een ruit van een woning had vernield aan de Lijsterbesstraat. Vanwege een zakelijk geschil met de be woner had de verdachte een steen door de ruit gegooid. Na verhoor is de man weer op vrije voeten gesteld. Er wordt proces verbaal opgemaakt. MOERKAPELLE - Sinterklaas bezoekt vrijdag 3 december met zijn pieten de Burgemeester Ke- ijzerschool. Dit jaar komt de Sint op een wel heel bijzondere ma nier op school aan, namelijk met de luchtballon. De kinderen van de Keijzerschool zijn al druk be zig om de komst van Sint voor te bereiden. Om Sint en zijn pieten veilig te laten landen, hebben de leerlingen lakens verzameld en mooi beschilderd. Deze lakens worden vrijdagochtend op het schoolplein neergelegd, zodat Op 28 november werd melding gemaakt van vernielingen aan de Kameleonschool aan de Ka- naalweg. Aan de achterzijde van de school werden twee ruiten vernield. Ook werd allerlei afval van vermoedelijk hangjongeren aangetroffen op de speelplaats van de school. Diezelfde dag hield de politie WADDINXVEEN - Bij Kreater werden de afgelopen week spe ciale inlooplessen gegeven. Kin deren konden een lesje komen wil je graag meedansen. Het geld van de les stort Kreater in de kas van het Aidsfonds. Afgelopen zaterdag dansten ZEVENHUIZEN - Theater Pop up speelt Merlijn op zaterdag 11 december voor kinderen vanaf 4 jaar in dorpshuis Swanla in Ze venhuizen. De entree is vijf euro. Het theaterstuk begint om 15.00 uur. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij reisbureau De Zwaluw of voor aanvang bij de zaal. Het is ook mogelijk een kinderfeestje-ar- rangement te reserveren. Is Merlijn uit de tijd? En waar is die goede oude tijd gebleven? Onverwacht verschijnt er hulp uit onverwachte hoek waardoor Merlijn misschien wel tijd kan toveren. Het gebeurt allemaal in een torenkamer waar van alles beweegt, praat en soms komen er verrassende dingen tevoor schijn. Voor info: Conny Smal, tel. 0180-633863. WADDINXVEEN - Zoals elk jaar, organiseerde de sportcom- missie van het Coenecoop Colle ge weer een activiteit waarvan de opbrengst naar een goed doel gaat. Dit jaar werd er op de Uit hof in Den Haag geschaatst voor een klein project in Ghana. Oud- leerlinge Marieke de Leede ini tieert het goede doel. Zij wil in de zomer van 2005 naar Ghana om daar een waterput naast een school in Sekyere te bouwen. Marieke studeert Internationaal en Europees Recht en ontwikke- In de middag van 27 november een 44-jarige Waddinxvener aan lingsstudies en is in 2003 een wist een insluiper een woning voor mishandeling van zijn echt- aantal maanden in Ghana ge- genote. Ten gevolge hiervan liep weest. Daar werkte zij als lerares de vrouw een hersenschudding, diverse kneuzingen en blauwe WADDINXVEEN - De politie heeft zondagmiddag op de Kerkweg-West twee jongens van zeventien en achttien jaar uit Waddinxveen die verdacht wer den van het mishandelen van een zestienjarige jongen uit Gouda. 's Middags kregen beide partijen apn de Kerkweg-Oost ruzie met elkaar. Er werden beschuldigen aan het adres van de Gouwenaar -j~ geuit over zijn betrokkenheid bij de diefstal van een scooter van één van de verdachten. De woordenwisseling die ont stond liep uit op een handge meen. De Gouwenaar raakte daardoor in zijn gezicht ver wond. De politie wist de verdachten snel aan te houden. In de loop van de avond zijn de verdachten na te zijn verhoord weer op vrije voeten gesteld. De politie maakt proces-verbaal op. sen elke ochtend kannen water op hun hoofd moeten meedra gen vanaf de waterput in het dorp naar de school. Zo hebben ze met dat kleine beetje water de mogelijkheid 's middags wat rijst te koken en iets te drinken. Maar meestal is het water niet voldoende en kunnen de kinde ren de hele dag niets drinken. Ook bestaat er het plan om een weeshuis naast de school te bou wen, maar dat is volgens Marie ke een nutteloos project als er geen waterput in de omgeving aanwezig is. Daarom wil ze nu met hulp van de leerlingen van het Coenecoop College geld in zamelen om dit project te verwe zenlijken en de kinderen in Gha na een waterput te geven. Het project wordt ondersteund door de stichting 'Wilde Gan zen'. Hoe hoger de opbrengst van de schaatsactie, des te meer financiële steun het project krijgt. Met het ingezamelde geld wordt allereerst een waterput gebouwd. Daarnaast wil Marie ke investeren in een schoolbus, schoolmateriaal en eventuele ex tra's zoals speelgoed en sport- materialen. Ook denkt ze erover om het schoolsysteem te her structureren zodat de kinderen de mogelijkheid hebben langer dan enkele dagen of een week naar school te gaan. Dit laatste is echter nog niet helemaal zeker. Marieke heeft gezegd de bouw van de waterput op de voet te zullen volgen en er een filmpje van te maken. Dit geeft de leer lingen van het Coenecoop colle ge de mogelijkheid om te zien waar ze voor geschaatst hebben. BOSKOOP/WADDINX- VEEN Op maandag 20 de cember om 20.00 uur zal het traditionele kerstconcert in de Hervormde kerk van Bos koop plaatsvinden. De toe gang is gratis. De kerk gaat open om 19.30 uur. Aan het concert werken mee het re- giomannenkoor 'Die Gouwe Sanghers' onder leiding van Jeroen Bosman en de Chr. gemengde zangver. 'Hosan na'. Voor velen is het kerst concert een hoogtepunt waar een jaar lang naar wordt uitgezien. Het pro gramma duurt ongeveer twee uur. De muziekwerken die zowel het mannenkoor als het gemende koor afzon derlijk maar ook gezamen lijk ten gehore worden ge bracht, zijn allemaal in kerstsfeer, maar ook de sa menzang is belangrijk op de ze avond, die zeer geva rieerd belooft te worden. Naast traditionele kerstlie deren zoals 'Komt allen teza men' en 'Ere zij God' staan op het programma verder bekende klassiekers maar ook eigentijdse kerstliede ren. Het orgel wordt be speeld door zowel Jeroen Bosman als Nico Blom. REGIO - De Vereniging van Christelijke Homo's en Lesbien nes (CHJC) houdt van van vrij dag 28 tot en met zondag 30 januari 2005 een Coming- out-weekend. Het weekend is voor iedereen van dertig jaar en ouder, die uit wil komen voor zijn/haar homo- of lesbisch-zijn en bezig zijn met de vragen die daarbij komen kijken. In het weekend zullen thema;s besproken worden als geloof/ kerk en homoseksualiteit, sociale omgeving en samenleving, rela ties en seksualiteit. Het weekend begint met een kennismaking. Voor info en/of aanmeldingen: Frances, tel. 024-3563584 of Jan, tel. 0182-610995. Zie ook: www.chjc.nl. rige overlast van de afgelopen weken door de afsluiting van de hefbrug in Boskoop en de werk zaamheden aan de Coenecoop- brug. Aanvankelijk was het de NU OOK VOOR DE GOEDKOOPSTE Ook jongeren in Indonesië dans ten mee. Met het grootschalige danspro- ject probeert de organisatie een statement voor hoop af te geven. Ze verwacht dat in de jaren die volgen steeds meer landen aan haken bij Dance4Life. Restaurant Paddle's kreeg vrijdag als eerste een taart uitgereikt door wethouder Dijksterhuis en T. Gorissen van de Provincie Zuid Holland. (Foto: Liesbeth van der Vis) aan de Stationsstraat binnen te dringen. De bewoonster was op dat moment in de voortuin van haar woning bezig. De dader plekken op. Zij is opgenomen in doorzocht de woning en maakte het Groene Hartziekenhuis te dorp. Er is echter één groot na- een bankpas buit. De insluiper is Gouda. De man en vrouw kre- vermoedelijk een lange man met gen ruzie omdat de man naar normaal postuur, getint uiterlijk, zijn werk zou gaan maar door de volg dat de kinderen en lerares- half lang krullend haar en onge veer twintig jaar oud. De man droeg een witte pet, een witte jas en witte gympen. De dader liet cier van justitie in Den Haag ge in de woning een tas met een ou de filmcamera achter, die niet van de bewoonster is. Degene die een de’rgelijke camera ver mist, wordt verzocht contact op te nemen met de politie. 's Avonds werd een bushokje op de Dreef ter hoogte van het eve nemententerrein vernield. Alle ruiten gingen eruit en de recla meposters werden verwijderd. Iets later die avond werd op de Passage een prullenbak opgebla zen met vuurwerk. Door de klap werd de stalen bak in stukken uit elkaar geslagen. Enige tijd werd er een fietstocht georganiseerd door de Groens waarden om de knelpunten in MOERKAPELLE - Het Mannen- de wijk te beschrijven. De knel- koor Com Forsa houdt dinsdag 9 punten (waaronder beplanting, december een zangavond in de snoeiwerk en verkeerssitauties) Hervormde kerk in de Dorps- zijn verzameld in een boekwerk, straat. Het koor staat onder lei- toegelicht met foto's, dat is voor ding van Martin Mans en wordt gelegd aan de gemeente. op de orgel begeleid door Wim De reacties van de gemeente de Penning. De zangavond start werden tijdens de vergadering om 20.00, de kerk is open vanaf stuk voor stuk behandeld. Aan 19.30 uur. De toegang is gratis. De meditatie is van Ds M.A. v.d. Berg. De collecte wordt gehou den voor Aids wezen in Afrika. schoolplein neergelegd, zodat WADDINXVEEN - Bewoners van de Groenswaarden hebben Sinterklaas precies weet waar hij woensdagavond uitvoerig gesproken over het Wijk- en Buurtbe- moet landen. Iedereen is van harte welkom op de Burgemees ter Keijzerschool om Sinterklaas binnen te halen. Hij wordt rond 8.30 uur verwacht, afhankelijk steld. De samenwerkingsovereenkomst, waarvan het ontwerp op van de windrichting en -snel- het gemeentehuis is opgesteld, werd te vrijblijvend gevonden, heid. Daarom wordt door het bestuur zelf een samenwerkingsover eenkomst opgesteld. Als tussen beide partijen overeenstemming is bereikt, zal tot vaststelling worden overgegaan. bedoeling dat de werkzaamhe den een week eerder waren af gerond. Een aantal onvoorziene heden bij de aanleg van de ro- zaken zoals vernielingen en tonde Coenecoopbocht niet diefstal zorgen voor vertraging, voorkomen worden. man met zijn auto van de weg raakte is niet duidelijk gewor den. Hij kon, evenals een 32-jari- ge man uit Waddinxveen die bij hem in de auto zat, op eigen kracht uit de auto komen. Een hond werd eveneens op het dro ge gebracht. De Waddinxvener werd nog wel voor controle overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda om dat hij bij het redden van de hond mogelijk slootwater had binnengekregen. van de gemeente. Deze zijn on duidelijk of zonder enige in houd." Over het snoeiwerk waren de aanwezigen duidelijk te spreken. In tegenstelling tot de verkeers situatie in de Groensvoorde. Vo rig jaar is ter hoogte van de school een wegversmalling aan gebracht. Hierdoor is, ondanks dat dit verkeersremmend is, een erg gevaarlijke situatie voor de automobilist en fietser ontstaan. Hoewel in de commissieverga dering van de gemeente al ver schillende malen is aangedron gen naast deze versmalling een fietspad te maken, voelt de ge meente daar niets voor. Ook de situatie voor de fietsers bij het verlaten van de Groensvoorde nabij de Ontmoetingskerk is erg gevaarlijk. WBB gaat voor de verdere uitvoering van de knel punten contact opnemen met de verantwoordelijk wethouder van de gemeente. A.B. Bij Kreater werden de afgelopen week speciale danslessen gehouden waarvan de opbrengst naar (Foto: Liesbeth van der Vis) K WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 1 DECEMBER 2004 Vertrek: 7.30 uur I L |W O N E N Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl Kanaalstraat 12, 2741 HH Waddinxveen.Tel. (0182) 68 84 88 Fax (0182) 68 85 88 E-maikestee.waddinxveen@toerkoop.nl TEVENS KANTOREN BERGSCHENHOEK, BLEISWIJK, BERKELSRODENRIJS, PIJNACKER EN NOOTDORP UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Lange Tiendeweg 66 Gouda 0182 - 59 98 68 Bodegraafsestraatweg 3 Gouda tel. 0182 570080 fax 0182 570082 EZlZZElSxHSxB Voor sportieve velgen en banden. Continental, Pirelli, Michelin, Goodyear, etc. naar: aFrts Aankomst:Waddinxveen ongeveer 20.30 uur Opstappen: Waddinxveen 25,- per persoon - - M - 0

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 11