Nieuwerkerk voortzetten College wil samenwerking BANDEN 'Met recht onze ereburger' 'Ze zegt familie van Bernhard te zijn' duyvendyk In Memoriam Jan Veldwijk 1928-2004 Kerstnacht- viering www.duijvendijkwonen.nl Puzzelrit Skymasters Kinder- bingo Kerkradio Immanuëlkerk Paddestoel- bingo Bestuurkrachtrapport in hoofdlijnen onderschreven Man rijdt in op buurvrouw Kerstbingo bij Be Fair Festival of Lessons and Carols Kerst-actie De Koejerie CAR VISION Bodegraafsestraatweg 3 Gouda tel. 0182 570080 fax 0182 570082 r.'i'iTi'ji i i DE PUNTJES OP DE IJ WADDINXVEEN - In De Koeje- tien cent kost per lot en 11 voor één euro vijftig. De zaal gaat STEEK UW LICHT OP BIJ DUIJVENDIJK WONEN in binnen De oude heer Veldwijk nam in 1926 een kleine drukkerij aan de Julianastraat over. Vijf jaar later verhuisde het bedrijf naar de Oranjelaan 30. Nog zonder toe stemming van het toenmalige Militair Gezag rolde op zater dag 19 mei 1945 de eerste editie van het Weekblad voor Wad- dinxveen van de pers. 'Om de plaatselijke belangen te dienen, het publiek voor te lichten en de wisselend een lied gezongen en een kort gedicht voorgedragen. Elk jaar klinken bekende kerst liederen in de sfeervolle kerk. on danks dat de bestuurskracht in al zijn facetten voor nu welis waar voldoende blijkt. er anderzijds dat aan het In de nacht van zondag op maandag is de heer Jan Veld wijk sr. op 76-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. De heer Veldwijk sr. is op jonge leeftijd in de drukkerij van zijn vader gaan werken. Tot 1989 was hij algemeen directeur bij Drukkerij Veldwijk. De drukke rij richtte in 1990 de uitgeverij Veta BV op waar alle uitgeverij- activiteiten van de drukkerij werden ondergebracht. Daar werden ook het Weekblad voor Waddinxveen en de Gouwe Koerier gedrukt. WADDINXVEEN - Zondag 26 december wordt de uitzending verzorgt door de Immanuëlkerk- gemeente. In deze dienst op 2e kerstdag zal voorgaan Ds. C. de Jong uit Waddinxveen. Om 9.00 uur zal de uitzending beginnnen met het voorlezen van een kerstverhaal voor de jongere luisteraars. Voor en na de preek zullen gedeelten uit het Weihnachts-Oratorium van J.S. Bach ten gehore worden ge bracht. De uitzending eindigt omstreeks 12.00 uur en is te beluisteren via de kabel op 103.4 Mhz en de ether op 105.8 Mhz. veel bezoekers het centrum en gaan thuis verder kijken. Op on ze WADDINXVEEN - Een 46-jarige inwoonster van Waddinxveen heeft zondag december aangifte gedaan van poging doodslag. De vrouw liet omstreeks 13.00 uur haar honden uit nabij de Aletta Jacobshoeve toen haar over buurman kwam aangereden. De man maakte een oneerbaar ge baar naar de vrouw waarna de vrouw hierop reageerde door te rug te gebaren. De man is ver volgens terwijl de vrouw de straat overstak op haar en de honden ingereden. De vrouw kon een aanrijding voorkomen door terug op de stoep te sprin gen. Nadat de man zijn auto ge parkeerd had, stapte hij uit en bedreigde hij de vrouw. Volgens de vrouw is er al jaren een con flict met de man. De politie ver zoekt getuigen die dit voorval hebben gezien contact op te ne men. Zij kunnen bellen via tele foonnummer 0900 - 8844. De po litie zal deze week de verdachte horen. trum. Op de Markt staan dan al de eerste belangstellenden te kleumen. Het is iets boven nul. Tegen 7.00 uur lossen we de nachtdienstcollega's af. Vanaf onze post kunnen we via een steegje langs de Nieuwe Kerk naar de Markt. In de steeg staan een aantal trailers van de NOS, keurig weggewerkt achter grijze schotten. In het veteranenvak op de markt zit al een veteraan in een electrokar met blauwe blazer en onafscheidelijke baret. Hij lijkt me dim gekleed. Later hoor ik van een Rode Kruismedewer ker dat de veteraan kort voor de aankomst van de rouwstoet uit het vak is gehaald vanwege de kou. De Markt stroomt snel vol met toeschouwers. Lege kratten en trapjes zijn favoriete voorwer pen om op te staan. Al snel moet de toegang naar de Markt wor den afgesloten vanwege de drukte. Een echtpaar uit Ensche de stuit op gesloten hekken. Bij onze post meldt zich een bejaar de vrouw met rollater. Ze wil graag boodschappen doen. Ge duldig leggen we uit dat dat vandaag niet kan. Ze kan er geen begrip voor hebben en schuifelt mopperend weg. Om 12.15 uur zie ik in de verte de rouwstoet met veel militair vertoon over de brug van de Ca- maretten het Delfste centrum in draaien. Bij onze post wordt het dan behoorlijk druk met men sen, die kennelijk met de stoet mee opgelopen zijn. Onder hen een in zwart geklede bedeesde vrouw. Ze praat zacht, komt uit Zwitserland en zegt familie van Bemhard te zijn. Het lijkt moei lijk tot haar door te dringen dat ze niet verder mag. Ze mompelt iets over tegenwerking en stel selmatige diefstallen van post uit WADDINXVEEN - Met gevou wen handen, gesloten ogen of met de blik gericht op oneindig; de aanwezigen op de herden kingsdienst voor Prins Bern- hard herdachten de markante ereburger van Waddinxveen elk op een eigen manier. Bijna veer tig genodigden en belangstel lenden waren donderdagmid dag naar het gemeentehuis gekomen. De raadskring was gevuld met burgers, enkele raadsleden en wethouders en ook oud-burgemeester Fedde Jonkman had een plaatsje geno men in de zaal. Burgemeester Henk Roijers noemde de prins in zijn speech plaatselijke winkeliers de gele genheid te geven tot adverte ren', zo vertelde de toenmalige directeur van de drukkerij. In het eerste jaar meldde zich drie honderd abonnees. Jan Veld wijk sr. kwam al op jonge leef tijd in de drukkerij en nam uiteindelijk het stokje over. Tot aan zijn 61ste was hij werkzaam bij Veldwijk. In 1989 werd de heer Van Kem pen algemeen directeur van de Waddinxveense drukkerij. On der zijn gezag werd in 1990 Ve ta B.V. opgericht. De Uitgeverij bundelde de uitgeefactiviteiten van zowel het Weekblad voor Waddinxveen, de Gouwe Koe rier en de Kabelkrant. Tot aan 1992 gaf Veta BV beide nieuws bladen uit. Daarna werden de huis-aan-huisbladen overge kocht door de Rijn en Gouwe B.V. Sinds een half jaar is Drukkerij Veldwijk weer in familieban den. De zoon van Jan Veldwijk sr., Fred Veldwijk, nam het di recteurschap in juni van de heer van Kempen over. haar brievenbus en gaat dan weer in de menigte op. Op zaterdagmiddag zal bij de 'kerststal' voor de deur van De Koejerie onder het genot van een ontslagbe- glaasje glühwein met apfelstrü- del de prijsuitreiking plaatsvin den. De kids kunnen gratis worden en worden getrak- limonade met kerst- ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - In een reactie op het be- stuurskrachtrapport wat twee weken geleden in verschenen, deelt het college op hoofdlijnen de aanbevelingen van de onder zoekers om de bestuurskracht nu al via samenwerking en/of sa menvoeging op niveau te brengen. Zo kunnen toekomstige op gaven adequaat en succesvol worden opgepakt. vanaf 19.45 uur in het Sportcom plex Parkzoom te Nieuwerkerk. De eerste auto zal vertrekken om 20.00 uur. Na afloop van de rit zal er een rad van fortuin ge draaid worden met leuke en vooral smakelijke prijzen zoals kalkoenen en kippen. Het stre ven is altijd om voor 23.00 uur de uitslag bekend te maken. Voor meer info: www.skymas- ters.nl en http://go.to/puzzel- rit. hoek van de Vlamingstraat en het Vrouwenregt dat direct ach ter de Nieuwe Kerk ligt; een 'no- go-area'. Alleen mensen met speciale toegangsbewijzen mo gen onder politiebegeleiding passeren. Een speciale verorde ning moet ongeregeldheden voorkomen. Ons optreden is kort samen te vatten: vriendelijk als het kan, streng als het moet. Zaterdagmorgen 05.00 u is het voor de collega's verzamelen op het bureau in Waddinxveen. Met een bus gaan we naar Delft. Daar wordt nog druk gepoetst en ge veegd. Op elk kruispunt waar de stoet passeert staan collega's. In het centrum lallen jongelui na een nacht stappen. Ze staan ver baasd van zoveel blauw op de been. Krantenbezorgers zien hun vaste route vastlopen op af zettingen en omleidingen. Om kwart over zes maken we met onze locatiecommandant een verkennend rondje door het cen- WADDINXVEEN - Op vrijdag 17 december houdt de voetbal vereniging Be Fair haar traditio nele kerst kienavond. Deze avond begint om 20.00 uur in de in kerstsfeer versierde kantine van de voetbalvereniging. De hoofdprijs is een mountainbike. Het is bijna onmogelijk om zon der prijs naar huis te gaan. leder- J een is van harte welkom. grensgebied van deze gemeen ten beter aankan en als buffer kan dienen tegen de oprukkende verstedelijking binnen de drie hoek RZG. Tevens denkt het college dat een dergelijke aanpak vanuit gelijk waardigheid, vrijwilligheid en sterkte (zie de conclusies van de bestuurskrachtmonitoren van al le drie gemeenten) er niet alleen voor zorgt dat de regie veel beter in eigen handen blijft, maar dat ook veel gerichter tot een goede en op eikaars behoefte afgestem de invulling van de grootschali ge (ruimtelijke) ontwikkelingen binnen de Zuidplaspolder kan worden gekomen. Samenvoeging biedt ook meer kansen om de voorzieningen binnen de kernen in stand te houden. Uit ervaring weet het college -na de herindeling van Zevenhuizen en Moerkapelle in 1991- dat met samenwerking en samenvoeging de eigen identi teit van de dorpen niet verloren gaat, maar kan worden ver sterkt. Dinsdagavond is het rapport in de gemeenteraad behandeld. zelfde karakter: ondeugend en eigengereid. Zij hebben zeker niet het woord 'inspraak' geïnt roduceerd", glimlachte ze. Na een minuut stilte wordt voorzichtig het Wilhelmus inge zet. „Het Wilhelmus is waar schijnlijk de laatste tekst die ik vergeet", lacht een meneer na afloop van de bijeenkomst. „Of misschien het 'Ere zij God'!" Terwijl de koffie wordt uitge deeld en de meeste aanwezigen op de praatstoel blijven zitten, staat om de hoek in alle stilte de tafel met het condoleanceregis ter. 'De strijder is gestreden' heeft een Waddinxvener opge tekend. WADDINXVEEN - Ook dit jaar wordt een kerstnachtviering ge houden in 'de Morgenster' in de Zuidplas. Deze viering is voor iedereen die de kerstboodschap wil horen via woord en zang. De kerstboodschap zal worden ge bracht voor ds. Nobel uit Lin- schoten. Medewerking verlenen onder andere het jongerenkoor Salvation uit Hardinxveld Gies- sendam en het blokfluitensem- ble 'Conspirituoso'. Ook is er sa menzang van bekende kerstliederen. De ontvangst is vanaf 21.30 uur met warme drank, om ca. 22.00 uur begin nen we de viering. De Morgen ster vindt u aan de Sterrenlaan 1 te Waddinxveen. een bijzonder mens. „Bijzonder door zijn positie, maar ook bij zonder als persoon." Daarbij haalde de burgemeester de voorliefde voor de natuur van de prins nog even aan. „Pan da's, olifanten, tijgers en ijsbe ren hebben de wereldwijde aan dacht en hun bescherming tegen uitsterving mede aan hem te danken", aldus Roijers. De Stichting Nationale Feestdagen heeft het plan een herdenking- penning voor Prins Bemhard te laten slaan. De burgemeester vond het een prima initiatief. „Ik zal zeker mijn steentje daar aan bijdragen". Namens het Coenecoop College las Astrid de Wit het gedicht 'Dood' voor van Eddy van Vliet. Een krachtig gedicht waarin de dood niet wordt ge vreesd, met regels als: 'Heb geen angst' en ook 'Veeg je voe ten en wees welkom'. Na Astrid werd het woord aan mevrouw Oosterbroek gegeven. De oud- wethoudster vertelde vorige week al in een interview met het Weekblad over haar herin neringen aan Prins Bemhard. Aan het einde van haar toe spraak vergeleek mevrouw Oosterbroek de prins met zijn vriend Van der Hooft, oud-bur gemeester van Boskoop. „Ei genlijk hadden ze beiden het- Om goed beslagen ten ijs te ko men, worden alle collega's van Hollands-Midden, die tijdens de uitvaartplechtigheid in Delft dienst doen, op donderdag ge brieft in het politieburo in Kat wijk. Er is uitgebreide aandacht voor het uniform, wat voor deze speciale gebeurtenis er piekfijn moet uitzien. We moeten het tu niek dragen met goudkleurig nestel en witte handschoenen. Ondanks het verwachte koude weer mogen we geen overjas aan! We zijn ingedeeld op de DELFT - Net als met de bijzettin gen van prins Claus en prinses Ju liana heeft de politie Hollands-Mid- den op zaterdag 11 december bijstand verleend aan de collega's van de politie Haaglanden tijdens de uitvaartplechtigheden van prins Bemhard in Delft. Gerard Haze- broek, wijkagent in Waddinxveen, deed dienst in Delft en heeft het ver loop van de dag voor het Weekblad opgetekend. Het 'ongedeeld en zelfstandig' waar het college altijd op heeft ingezet en wat als motto is neer- WADDINXVEEN - Op woens- gelegd in het collegeprogramma dagmiddag 22 december wordt moet worden losgelaten, er weer een kinderbingo georga niseerd in het Zuidhonk, Zuid- plaslaan 552, Waddinxveen. Er worden vier ronden gespeeld Het college heeft voor vijfentwintig cent per ron- veel begrip voor de. Er is ook een loterij die vijf- motto en tevens titel van het rap port bij zelfstandig(heid) de woorden 'maar niet altijd' zijn open om 13.45 uur en we begin- toegevoegd. nen om 14.00 uur. Om ongeveer In het-voorjaar zal de zesde rap- 15.30 uur zijn we klaar. De bingo portage volgen is bedoeld voor alle kinderen die getallen kunnen lezen. Kan je nog niet lezen, zorg dan voor een begeleider. NU OOK VOOR DE GOEDKOOPSTE WADDINXVEEN - Wijk-en Speeltuinvereniging De Padde stoel organiseert op zaterdag 18 december weer een gezellige Kerstbingo in gezellige kerst sfeer! Naast de bekende tafelron des, waarbij de deelnemers zelf hun prijzen mogen uitkiezen, zit de superronde bij het bingo- boekje inbegrepen. Ook worden er een geldronde en een drank- ronde gehouden en kunt U leuke prijzen winnen in de verloting. De toegang is gratis. De zaal is open vanaf 19.30. De bingo start om 20.00 uur. Het tweede kopje thee of koffie is gratis! Voor meer info: www.wsv-depaddestoel.nl. Astrid de Wit las namens het Coenecoop College een gedicht voor tijdens de herdenkingsdienst voor Prins Bemhard. (Foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - Op zondag 19 december zal het Goudsch Kamerkoor haar traditionele kerstconcert Carols and Lessons, als afsluiting van de Advent-ve- spervieringen, uitvoeren in de Sint Victorkerk (Zuidkade 176). Het koor wordt begeleid door Elly Meyer (kistorgel) en Peeke Hoekstra (fluit). Annemarie Stout omlijst de muziek met toe passelijke teksten. Het geheel staat onder leiding van Ralph van Vliet. Voor veel Waddinxve- ners is het kerstconcert van het Goudsch Kamerkoor het feeste lijke begin van de kerstdagen. Bij de opening van het concert ko men de zangers één voor één op met een kaars. De ruimte vult zich met zacht kaarslicht en mooie klanken. Daarna wordt Velen vragen zich af of de vlieg- volgens de Engelse traditie af tuigen nog over zullen komen. De bewolking hangt behoorlijk laag. Dan tegen half één zijn ze er ineens. Drie machtige F16 toe stellen en een ranke Spitfire vlie- Gecombineerd met meer klassie- gen over het stadhuis richting ke werken (van ondermeer Nieuwe Kerk aan. Recht boven Sweelinck en Tavener) zal het ons vliegt de Spitfire uit de for- Goudsch kamerkoor de luiste- matie en verdwijnt in grijze wol- raar verwennen met een fraai kendek. kerstconcert. Als de dienst begint, verlaten al Het concert begint om 19.30 uur, de toegangsprijs is 6,- euro. Kaarten zijn vooraf verkrijgbaar post zijn de in de kerk gezon- bij de VW Gouda, of via de gen liederen goed hoorbaar. Na website van het koor: het afsluitende Wilhelmus heb ik www.goudschkamerkoor.nl en even gelegenheid op de Markt te ook op de avond zelf bij de in kijken. gang van de Sint Victorkerk. De koninklijke familie verlaat net de kerk. Terug op post raak ik in gesprek met een vrouw. Ze draagt een uitgezaagd zilveren dubbeltje met de afbeelding van Wilhelmina. Gezaagd door haar vader als teken van verzet in de oorlog. Een mooi verhaal op de- rie wordt er op zaterdag 18 de ze dag. cember een speciale Kerst-actie Dan lijkt het toch nog even span- gevierd. Op vrijdag 17 december nend te worden. Een woest uit- zal de welbekende koe op de ziend zwerverstype meldt zich markt in Waddinxveen Kerst- voor onze hekken. Onverzorgd flyers met lootjes uitdelen. Dat- haar, kapotte kleren, één tand zelfde zal zij doen op zaterdag boven en één tand onder. 'Hij 18 december in de Passage in woont daar' en wijst richting Waddinxveen. steeg langs de kerk. Ik vraag hem naar het doorgangsbewijs. Hij tovert een vodje tevoor schijn. Het blijkt een wijs van de gevangenis te zijn. Als ik hem verdere toegang wei ger wordt hij agressief. Collega's geschminkt staan op scherp. Hij kiest eieren teerd op voor zijn geld en sjokt mokkend kransjes. De Koejerie zit aan de verder. Rond 15.30 uur wordt Kerkweg-Oost 173. onze post weer opgeheven en wordt het dagelijks leven in Delft weer opgepakt. over de be stuurskracht van de vijf Zuid- plasgemeenten te samen en de mogelijkheden en wenselijkheid van verdergaande samenwer king. Het college spreekt op voorhand uit dat zij de bestuur lijke en ambtelijke samenwer king met Nieuwerkerk a/d IJssel wil voortzetten. Het biedt name lijk de beste kansen om op een REGIO - Vrijdagavond 17 de- verantwoorde wijze tot samen- cember wordt de laatste puzzel- voeging te komen omdat ook de rit van dit jaar verreden bij The organisatie daar dan direct op Skymasters te Nieuwerkerk. afgestemd is. Ook niet leden zijn van harte In de ogen van het college kan welkom om kennis te maken ook de gemeente Moordrecht met deze sport. Alles wat u dan partij zijn in dit proces. Het col- moet doen is met twee personen, lege verwacht dat een gemeente een pen, zaklantaarn en een bestaande uit Moordrecht, Nieu- goed humeur de auto instappen, werkerk a/d IJssel en Zevenhui- Voor beginners is er een iets zen-Moerkapelle de nieuwe ont- makkelijkere rit uitgezet. In- wikkelingen in de schrijven is op vrijdagavond Zuidplaspolder binnen het PAGINA 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 DECEMBER 2004 r |W O N E N Lange Tiendeweg 66 Gouda 0182 - 59 98 68 Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Voor sportieve velgen en banden. Continental, Pirelli, Michelin, Goodyear, etc. naar: gÊ

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 13