Veilig Kerstzang met bijzonder tintje uitgaan in Zuid-Holland Lionsdub schenkt Kreater 2000 euro Specialist in laptops Kerstconcert Vox Jubilans Actie Boeren Planten Bomen Laatste kaarten voor Van Gelder uiuiw.groenecomputershop.nl De Groene wF Computershop Enkelbreuk Ingezonden brieven Open: Expositie Jan Neven Poppen theater Koppel- klaverjas Jongeren vertellen wat belangrijk is Dialoog met partners Man rijdt tegen boom Minder jeuk Start cursus speeltraining Groot assortiment 2e hands computers Betaalbare nieuwe computers Kleine Trompetter Stijldansen 1 (Foto: Marianka Peters) In het nummer van 1 december Gebruikte nieuwe computers Aanbiedingen: prijs. Dit jaar is dat 'Wat nu Oli vier' van Phyllis Root en Chris- waddinxveen - Op 8 januari 2005 houdt de Waddinxveense kop- pelklaverjasclub waddeenkaart UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN vaak nog binnenkomen met een aluminium wapen op zak. 4. Registratie. Er moet een spe ciale persoonlijke ID-kaart of BOSKOOP - Vrijdag 17 decem ber zijn er voor het laatst - en be perkt - kaarten verkrijgbaar voor de kindershow van Jochem van Gelderen, op woensdag 12 janu ari in de Boskoopse Veiling. De show maakt onderdeel uit van het Midwinterfestival. De laatste plaatsbewijzen zijn vrijdag verkrijgbaar in de winkel MOERKAPELLE - De kerkrent- meesters van de Hervormde Ge meente te Moerkapelle organi- van T. Scheerder aan de Koning inneweg. Zolang de voorraad strekt. Telefonisch reserveren is niet mogelijk. Jochem van Gelder treedt overal in het land op met een kinder- theatershow die tweemaal 45 minuten duurt. De kinderen krijgen dan ook een consumptie. Wijk- en Buurtbeheer Groenswaard brengen veel schade toe aan metselwerken, koper- en zink werken en de afvoeren raken verstopt door hun uitwerpselen. kerstsfeer. Gedurende de ope ningstijden van de bibliotheek spelen er diverse kerstensem- bles. U kimt komen luisteren tussen 10.00 uur en 12.00 uur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 ZEVENHUIZEN - Een man uit Moerkapelle reed op woensdag 8 december rond 00.05 uur met zijn auto bewust tegen een boom aan op de Bredeweg. De man was op slag dood. Zuid-Holland zorgt verder voor goede instructies voor de aan plant, verzorging en bescher ming. Bewoners van het Zuid- Hollandse landelijke gebied kunnen het vernieuwde boekje Boeren Planten Bomen met het complete assortiment gratis aan vragen bij Landschapsbeheer Zuid-Holland. WADDINXVEEN - De realisti sche stillevens van de Waddinx veense zijn van WADDINXVEEN - Op vrijdag avond was een unieke kerst- zangavond in de Morgenster- kerk. Diverse koren van kerkgenootschappen uit Wad- dinxveen zongen, samen met het koor van De Bruggen, die avond met elkaar. Gouwestem mannenensemble, en het trompetduo, Arjan en sel), De Goudse Waarden (Gouda) en Coenecoop College (Waddinxveen, Boskoop). Gedeputeerde Lennie Huizer: "Wij willen mèt jongeren praten BOSKOOP - Een 59-jarige Bo skoopse vrouw kwam op 10 de cember op de Koninginneweg ten val nadat zij enigszins onwel geworden was. Hierbij liep zij een open enkelbreuk op. De vrouw is met een ambulance naar het Groene Hartziekenhuis gebracht. de overige koorzang en de sa menzang. Overige medewerkenden zijn o.a. uit de bekende Mulder-fami- lie Jos Mulder achter de vleugel, het Arpeggio-trio bestaande uit Han Kapaan-hobo, Dieks Visser- van het Weekblad van Waddinx veen stond een artikel van A.B. dat buiten medeweten van het bestuur van Wijk- en Buurtbe heer Groenswaard is geplaatst. Het artikel bevat een aantal on juistheden welke een verkeerde indruk geven van hetgeen op de betreffende avond besproken is. Bovendien gaf het artikel een te over het geheel. muziek kan een sleutel zijn het Gemengd Koor van de St. tot integratie van de verstande lijk gehandicapten in de 'gewo ne' eredienst van de 'gewone' gemeente", aldus de organisa tie. De koren die op de avond mee hebben gezongen waren REGIO - De provincie Zuid-Holland betrekt jongeren actief bij het maken van beleid. Gevraagd naar tips om het uitgaan veili ger te maken, komen jongeren met duidelijke aanbevelingen, een Top 10. Tot slot een aantal innovatieve ideeën van jongeren: de 'discotaxi' en 'gelijke regels'. de dingen moet je dan ook koes teren", zo is de visie van deze Lion „en af en toe 'een duwtje in de rug' geven als teken van ap preciatie. In dat licht moest Kre- seert in samenwerking met de ater deze donatie dan ook zien." Monumentcommissie D.v. WADDINXVEEN - Afgelopen vrijdag nam Aad Koremans uit handen van de past president van de Lions Tsuytende Joris Vo gelaar, een cheque in ontvangst ter waarde van 2000,- euro. Zichtbaar gelukkig met deze do natie, poseerden beide heren voor de camera. Het geld is door burgers bijeengebracht tijdens het zogenaamde sponsordiner van de Lions in september dit jaar. Het diner waarbij destijds ondermeer burgemeester Roijers aanwezig was, bracht in totaal zo'n 3500 euro op. Met de tweeduizend euro heeft Kreater zich de aanschaf kunnen permitteren van een hoogwaar dige beamer waarmee film- en videopresentaties kunnen wor den gegeven. Zelf bezoekt Joris Vogelaar met grote regelmaat de filmavonden bij Kreater. De keu ze van Kreater om het geld te steken in een goede beamer is wat hem betreft dan ook volko men terecht. In de korte toe spraak van de Lions werd duide lijk dat in de loop van de tijd, een Discotaxi "Er komt een discotaxi die je kunt bellen via een simpel en kort nummer. In elke disco staat bij de uitgang een telefoon waarmee je direct de discotaxi oproept. Vooraf koop je in de disco een armbandje; dat raak je minder snel kwijt dan een pasje. Dit doe je aan het begin van de avond, zodat je -wanneer je hoofd er later op de avond niet naar staat- niet nog met geld hoeft te knoeien. Via het appa raat waar je het armbandje koopt, voer je je adres in. Dat komt op je armbandje te staan, zodat de chauffeur van de dis cotaxi meteen ziet waar hij je heen moet brengen. Op deze manier kom je veilig thuis. Wij willen bereiken dat alle discot heken in Nederland dezelfde re gels hanteren. Dan weet ieder een precies waar hij of zij aan toe is. Deze regels moeten op posters worden gezet die bij voorbeeld komen te hangen in bushokjes. Elke discotheek de zelfde regels!" Maar ook buiten moet er bewa king zijn. De discotheekeigenaar is verantwoordelijk voor het ge bied direct rondom de disco theek. Daarbuiten moet de poli tie voor veiligheid zorgen. 7. Vervoer en verlichting. Voor afgelegen discotheken moet - als er geen openbaar vervoer is - het vervoer van en naar centrale punten goed geregeld zijn. De gemeente moet ervoor zorgen dat de rijroute van en naar de discotheek goed verlicht is. 8. Ruimte. Er moet voldoende ruimte zijn in een discotheek. Geen smalle gangetjes, nauwe ingangen en krappe garderobes. Dit voorkomt irritaties, vooral als mensen te veel hebben ge dronken. Het discopersoneel moet goed weten wat ze moeten doen in geval van nood. Het ca lamiteitenplan moet bij iedereen bekend zijn. 9. Sluitingstijden. Er moet een goed sluitingsbeleid zijn in ver band met overlast. Als een disco theek bijvoorbeeld om 2 uur sluit, staat opeens iedereen bui ten. Dit geeft veel overlast voor de omgeving en een gevoel van onveiligheid. Langer open blij ven betekent dat men gespreid naar huis kan gaan. 10. Uitsmijters en handhaving. Goede uitsmijters zijn heel be langrijk. Ze hoeven niet breed te zijn, maar moet wel lef uitstralen en goed opletten. Als iemand lastig wordt, moet hij of zij er meteen worden uitgezet. REGIO - Dansclub Reeuwijk Brug houdt op zaterdag 18 december een gezellige dans avond voor iedereen. De dansavond wordt gehouden in de grote zaal van het za lencentrum De Brug (Dunantlaan 1, Reeuwijk). De entree is vijf euro per per soon. De muziek wordt ver zorgd door Aad Steevens. De zaal is open van 20.00 tot 24.00 uur. Voor meer info: H. Lagendijk, tel. 0182-391100 of 06-12707875. mers en de inwoners van Zuid- Holland spelen een rol bij het realiseren van een veiligere sa menleving. Ik reken op ieders medewerking." Victor Parochie, Dient den Heer (PKN), Immanuel Kerkkoor (PKN), Vespercantorij Wad dinxveen (PKN) en het Huis- koor Zanggroep van bewo ners van De Bruggen Zwammerdam. is waardevol voor een goede be leidsvorming dat jongeren wil len meedenken. Vooral als het gaat over hun eigen leefomge ving. Of wij in staat zijn om alle aanbevelingen over te nemen, In het boekje staat een uitgebrei de beschrijving van de struik- en boomsoorten met voor elke soort een vermelding van bodemei- sen, toepassings- en gebruiks mogelijkheden en de betekenis voor natuur en landschap. Het boekje en de bestellijst zijn aan te vragen bij Landschapsbeheer Zuid-Holland, www.land- schapsbeheerzuidholland.nl of tel. 0182-683 670. REGIO - De Hervormde Ge mengde Zangvereniging Vox Ju bilans geeft zaterdag 18 decem ber haar traditionele Kerstconcert. Deze keer is het condert in de Grote of St. Lau- renskerk te Rotterdam. Aan deze avond verleent ook het Maasste delijk Meisjeskoor uit Rotterdam o.l.v. Anneke van Es haar mede werking. Naast eenvoudige kerstliederen staan er op het pro gramma enkele grotere werken. Zo zal hier voor de eerste keer de Kerstcantate, gecomponeerd door de bekende organist/pia- nist Jan Mulderm, ten gehore worden gebracht. Hierin zal hij zelf de orgelpartij voor zijn reke ning nemen. Tevens verzorgt hij WADDINZVEEN - In Waddinx veen start de cursus speeltrai ning voor alle kinderen die van (toneel) spelen houden. De cur sus is bedoeld voor kinderen van 6 tot 10 jaar. Tijdens deze cursus ligt het accent op het beter sa men leren spelen. Niet bij alle kinderen gaat dit vanzelf. In de cursus komen verschillende as pecten van het (samen)spelen aan de orde en leren kinderen dat hun eigen gedrag invloed kan hebben op het gedrag van andere kinderen. Door te spre ken en het oefenen van sociale vaardigheden worden kinderen zich bewuster van hun eigen ge drag. Vooral voor sociaal angstige, on zekere of impulsieve kinderen is deze cursus zeer geschikt. Kin deren leren bijvoorbeeld hoe ze zich aan kunnen sluiten bij het REGIO - Mensen met eczeem hebben veel krabneigingen. Om te voorkomen dat zij hun huid verder beschadigen heeft een team van vrijwilligsters van de Inloopochtend voor mensen met eczeem aan bezoekers een han dig (massage) rollertje cadeau gegeven. De inloopochtend, elke derde woensdag van de maand, in de Jozeflocatie van het Groene Hart ziekenhuis in Gouda, wordt georganiseerd door de Vereniging voor Mensen met Constitutioneel Eczeem (VM- CE). Het rollertje lijkt simpel maar het is zeer effectief in de bestrijding van ondragelijke jeuk. Naast o.a. zalfbehandelin- gen die worden voorgeschreven. De Polikliniek Dermatologie van het GHZ steunt het initiatief van harte. Daarom is symbolisch een rollertje overhandigd aan der- ma-verpleegkundige mevrouw H. Lafeber. Toekomstige bezoe kers van de inloopochtend kun nen er informatie over krijgen. www.ghz.nl of www.vmce.nl. heel speciale band is ontstaan brengsten van deze markt be- tussen Kreater en de service-or- stemd zijn voor een goed doel, ganisatie. Joris Vogelaar gaf Elk jaar gaan de Lions een dagje daarbij aan een enorme bewon dering te hebben voor het door zettingsvermogen van zwaar lichamelijk gehandicap ten ook mee kunnen. Uw bijdra ge aan de kerstmarkt zorgt er voor dat het huren van speciaal hiervoor ingerichte bussen kan worden gerealiseerd. Voor meer informatie kunt u kijken op www.lcwt.nl. dwarsfluit en Reinilde Buis- harp. Het Rijnmond Brass Quin tet maakt de instrumentale bezetting compleet. Pieter Stolk, dirigent van het grote koor heeft de algehele leiding. De uitvoering begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is tien eu ro, inclusief het programma. Kaarten te verkrijgen via Boek- negatief beeld handel Burger te Waddinxveen, Om deze redenen distantieert bij de ingang van de kerk of via het WBB zich volledig van dit ar- www.voxjubilans.nl. tikel.Wijk- en Buurtbeheer Groenswaard probeert de leef omgeving op een zo hoog moge lijk peil te brengen. Om deze re den zijn de knelpunten geïnventariseerd en logischer wijs is de doelstelling van WBB de knelpunten zo optimaal mo gelijk op te lossen. Dat het WBB kritisch kijkt naar de reactie van Top 10 1. Selectieve toelating. Jongeren onder de zestien jaar en mensen die dronken of stoned zijn, wor den niet toegelaten in discothe ken. kunstschilder Jan Neven 2. Wennen. Organiseer voor jon- zaterdag 11 december geren onder de zestien jaar apar- tot en met vrijdag 7 januari te be- te avonden om het te laten wen- zichtigen in de Sint Jan in nen aan het uitgaan. Gouda. De titel van de expositie 3. Screening. Het fouilleren moet luidt 'Realistisch licht'. De expo- beter. Niet alleen als iemand sitie wordt op 11 december geo- 'verdacht' wordt gevonden, pend door de heer G.H. van maar ook steekproefsgewijs (bij- Nieuwpoort. De opening begint voorbeeld om de tien mensen). 16.00 uur. Bezoekers zijn ruim voor deze tijd al welkom. De ex- De Bruggen en vijf Waddinx veense kerken werken samen aan een integratieproject van mensen met en zonder een ver standelijke handicap. Het gaat de initiatiefnemers niet alleen om naast elkaar, maar ook met elkaar te leven. „Kerk- Diverse Waddinxveense kerkkoren en het Huiskoor en Zanggroep van De Bruggen gaven vrijdagavond een kerstzangavond in de Morgensterkerk. Monumentcommissie Maandag 20 december een Koor- Kerstmarkt concert en Samenzangavond. Tijdens de kerstmarkt op 18 de- Deze Koor en Samenzang zal cember zal de samenwerking voor de 6e keer plaatsvinden in tussen Kreater en de Lions Tsuy- de Hervormde Kerk te Moerka- tende wederom van zich doen pelle. Het Christelijk Waddinx- spreken als een dwarsfluiten- veens Mannenkoor 'De Gouwe- semble aantreedt om de feestelij- stem' onder leiding van de ke gebeurtenis van de Lions op dirigent Martin Mans die deze te vrolijken. De kerstmarkt zal avond begeleid wordt door or- net zoals vorig jaar worden ge- ganist Aamoud de Groen, het houden aan het begin van de Passage. Wederom zullen de op- Nieuwe Haven 185 2801 CW Gouda Tel. (0182) - 58 29 30 goede service garantie ■k reparatie alle merken computers Dinsdag t/m zaterdag, donderdag koopavond ZEVENHUIZEN - Tijdens de Nationale Voorleesdagen die De uitspraken werden gedaan van 18 januari t/m 29 januari ge- tijdens een bijeenkomst over uit houden worden staat een pren- gaan en veiligheid in de Agnie- tenboek centraal dat door de bi- tenkapel in Gouda. Deelnemers bliotheken van Nederland waren het provinciaal jongeren- bekroond is met de Kiekeboek- panel en jongeren van verschil lende scholen: Sint Antonius College (Gouda), Comenius Col- topher Denise. Hierop vooruit lege (Nieuwerkerk aan den IJs- lopend nodigt bibliotheek Ze venhuizen kinderen tot 6 jaar en hun ouders uit om op woens dagochtend 12 januari de voor stelling: 'Olivier waar ben je?' bij te wonen van poppentheater in plaats van óver jongeren. Het 'Dubbele-Jan'. Het is een tafel- voorstelling met sfeervolle mu ziek. De voorstelling begint om 10.00 uur en duurt half uur. De kosten zijn twee euro per per soon. Vanaf heden zijn er kaart jes verkrijgbaar bij de balie van hangt niet alleen van de provin- de bibliotheek. Op is op. Kinde- cie af. Ook gemeenten, ondeme- ren van 0 tot 6 jaar die tijdens de Nationale Voorleesdagen lid worden van de bibliotheek ont vangen een welkomstcadeautje. aan te planten. Tot 13 februari 2005 kunnen de bestelformulie ren ingeleverd worden, het plantmateriaal wordt enkele we ken later thuisbezorgd zodat het aan het begin van het voorjaar kan worden aangeplant. Tijdens de actie kan tegen lage prijzen een uitgebreid assorti ment struiken en bomen worden besteld. Het plantmateriaal is van prima kwaliteit. Het is gega randeerd ziektevrij en wordt be trokken van gerenommeerde kwekers. Landschapsbeheer Edith Post zullen het kerkge bouw vullen met hun klanken. De toegang is vrij; wel zal er aan de uitgang een collecte worden gehouden. De opbrengst wordt besteed aan het noodzakelijke spel van anderen, hoe ze kunnen jaarlijkse onderhoudswerk aan omgaan met kritiek en hoe ze het monumentale kerkgebouw hun eigen grenzen aan kunnen te Moerkapelle zodat dit bouw- geven. De kinderen worden zich werk uit 1662 er als een pronk- bewuster van hun sociale hande- stuk bij kan blijven staan. len en krijgen handreikingen Dit jaar heeft de Hervormde ge- mee voor de praktijk. meen te veel kosten gemaakt om Dit alles wordt geoefend-in een de duiven te weren. De duiven prettige sfeer, waar vertrouwen en gezelligheid voorop staat. De oefenvormen zijn divers. Er wordt bijvoorbeeld met elkaar gesproken, er worden spelletjes gespeeld, rollenspelen en toneel stukjes opgevoerd, en er worden samenwerkopdrachten gemaakt. Er wordt gewerkt in groepen van minimaal 10 en maximaal 14 kinderen. De cursus is op de gemeente op de knelpunten, woensdagmiddag van 16.00 tot is uitsluitend opbouwend be- 17.00 en duurt 9 weken. Voor in- doeld: samen met de gemeente formatie en/of opgeven kunt u moet zo'n goed mogelijk eindre- contact opnemen met Brenda sultaat behaald worden, waar- Smits 0182 610816. Of via e-mail: mee de bewoners tevreden zijn, brenda.smits@hetnet.nl. Om dit te bereiken wil het WBB niet communiceren via de pers, maar streeft het WBB ernaar om eerst in dialoog met haar ge sprekspartners (w.o. de gemeen te) tot oplossingen te komen.Voor meer informatie ZEVENHUIZEN - Zaterdag 18 kan men terecht bij de voorzitter december brengt De Kleine (Peter Veringmeier, peter@ve- Trompetter de bibliotheek in ringmeier.nl 06-53778610) of het secretariaat (Marianne Brinksma, geert_marianne@ca- sema.nl 0182-638963) van het bestuur van Wijk- en Buurtbe heer Groenswaard. Bij het secre tariaat kan men tevens terecht voor het opvragen van het ver slag van de vergadering van 24 november. er op uit met De Bruggen (cen trum voor mensen met een ver- Kreater standelijke handicap). Volgend wanneer het gaat om het behoud jaar willen we twee uitjes organi- van kwalitatief hoogwaardig seren en het mogelijk maken dat muzikaal onderwijs en de con- certen die ook telkens weer van uitzonderlijke niveau zijn. „Goe- Koorconcert en Samenzang REGIO - Landschapsbeheer Zuid-Holland houdt deze winter voor de twaalfde keer de actie Boeren Planten Bomen. De actie is bedoeld om boeren en andere bewoners van het Zuid-Holland- se platteland te stimuleren Dit laatste voorkomt dat mensen zich gediscrimineerd voelen. En positie zelf is te vinden onder het grotere discotheken moeten ge- grootorgel, in de zogenaamde voeligere metaaldetectorpoortjes ontvangsthal. In de schilderijen gebruiken. Op dit moment kan je van Jan Neven spelen composi tie en licht een belangrijke rol. Maar ook dieptewerking, sfeer en penseelvoering zijn van be lang. De expositie is te bezoeken discopas komen (met foto). Als van maandag tot en met zater- er dan wordt gevochten, gedeald dag van 10.00 tot 16.00 uur (op o.i.d. dan word je de volgende 25 december en 1 januari geslo- keer of keren (afhankelijk van de ten). De toegangsprijs van de overtreding) niet meer toegela- Sint Jan is 2,- euro. Voor meer in- ten. fo: www.janneven.nl. 5. Dresscode. Een kledingcode is over het algemeen goed, maar gedeeltelijk verouderd. Zo moet het verbod op sportschoenen worden opgeheven. Andere ver boden - zoals 'racistische' kle ding - zijn prima. 6. Toezicht en bewaking. Mede werkers van de discotheek moe ten binnen rondlopen om de haar 5e koppelklaverjastoemooi boel goed in de gaten te houden van dit seizoen. Dit alles vindt en in te springen zodra er iets ge- plaats in Buurtcentrum de Boog beurt. Deze mensen moeten zo aan de C. Huygenslaan te Wad- objectief/neutraal mogelijk zijn, dinxveen. De aanvang is 12.00 uur 11.45 uur aanwezig) en ein digt om ongeveer 17.00 uur. Er wordt via het N.K.U. systeem gespeeld op Rotterdamse wijze. Na afloop van het klaverjassen vindt de inmiddels beroemde lo terij plaats met ongeveer 100 nuttige en smakelijke prijzen. U kunt zich opgeven bij Leen Hogerbrugge, tel. 06-13626885, Marinka Koster, tel. 06-51863495 en Herman van Niekerk, tel. 0182-617891. Klaverjasclub wad deenkaart wenst alle klaverjas- streekeigen struiken en bomen liefhebbers fijne feestdagen en een gezond klaverjasjaar 2005 toe. Voor meer informatie www.waddeenkaart.nl. - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 rstrtP WOENSDAG 15 DECEMBER 2004 (I0 eurocent per minuut) u heeft al een computer vanaf 119,-

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 21