Nieuwe 'Denk je aan reizen, dan denk je aan mij' vervoer Overeenkomst tonego®© Gekrast prijsje dienstregeling openbaar Distripark tweede fase gtes W/ I Bezuiniging speelt verkeer parten Kerstklokken versieren Advents- en kerstconcert 'De Gouwestem' Chronische pijn B-diploma Sjoelen Klasgenoot gezocht Alzheimer Café Koorconcert en Samenzang avond Helderziende in Boskoop Schoolmusical Coornhert Gymnasium I Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl Ook zullen nieuwe vervoerders gaan rijden in nieuwe vervoers gebieden. Daarnaast zullen per 1 Vanaf vandaag zijn de nieuwe dienstregelingen die op 12 de cember in een groot gedeelte van Nederland ingaan op te vragen bij het servicenummer voor het hele openbaar vervoer 0900 - De persoonlijke reisadviseur is in principe voor alle reisboekin- gen inzetbaar. „Mensen kunnen avond) in gebruik is voor kerk diensten is dit traditionele Kerst concert van het Waddinxveense Mannenkoor dit jaar op donder dag. Er is een afwisselend en ge varieerd programma opgesteld met aloude kerstmuziek. De mu sicus Arjan Breukhoven zal de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen. aan met 1337 punten. De C-klas- se wordt geleid door Cees Slin- van Leeuwen, Kelvin van Berk, Renske van der Spek, Warda If- randi, Chiara Duyser en Gerwin Gouw. REGIO - De Patiëntenvereniging Stichting Pijn/Hoop houdt op woensdag 5 januari van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend met chronische pijn in het patiënten servicebureau op de Jozeflocatie van het Groene Hartziekenhuis (ingan Jan van Beumontstraat). Tijdens deze ochtenden kunnen patiënten over hun problemen praten met mensen die zelf ook pijn hebben. Voor meer info: Andre Bandell, tel. 0348-502259. REEUWIJK - Maandag 20 de cember is het laatste Alzheimer Café van dit jaar in het diensten centrum 'Ravenhorst' aan het Treebord 19 in Reeuwijk-Brug. Het onderwerp van deze avond is 'Als je partner dement wordt'. De gespreksleidster zal een uit gebreid gesprek voeren met een partner van een demente pa tiënt. Alle problemen, die zich in die situatie voor doen zullen be sproken worden. Mevrouw Verkaaik presenteert diverse boeken over dementie en van de Stichting Alzheimer Ne derland zijn er voorlichtingsboe- ken en brochures aanwezig. De avond begint om 19.00 uur en de toegang is gratis. reikt in restaurant Bibelot. De winaars zijn: H. Hagen, J.M. Houtman, P. Schonerwoerd, J. van de Spek, De Booy en P.J. Trapman. voor een weekendje Parijs tot zes weken safari in Afrika. Al denk ik niet dat ik heel snel in geschakeld zou worden voor het eerste." WADDINXVEEN - De organisa toren van een klassenreünie van de St. Jozefschool (tegenwoordig De Kameleon) in Waddinxveen, zijn nog op zoek naar een vijftal klasgenoten. Het gaat om een reünie van de kleuterklas van 1972 en de lage re schoolklas van 1980. De reü nie zal in maart 2005 gehouden worden. Wie weet waar de volgende per sonen wonen: Hilda Honkoop (in 1975 verhuisd naar Oost-Sou- burg), Corneel Heij, Vincent Nijsten, John van Veen, Gert-Jan van 't Wout (in 1976 verhuisd naar Capelle aan de IJssel)? Deze mensen zijn ongeveer 36 jaar. In formatie graag doorgeven aan Arno Verhoeven, E. van Beinum- straat 41,2324 KM Leiden. meeste dienstregelingen bus, trein, tram en metro in Ne derland. Deze aanpassing heeft onder meer te maken met de in voer nieuwe treinverbindingen de bibliotheek ingeleverd wor den. Elk kind dat een versierde kerstklok inlevert mag grabbe len in de grabbelton. Alle klok ken worden in een speciale boom opgehangen. De biblio theek hoopt op een boom vol prachtige kerstklokken. WADDINXVEEN - In het Gou- webad 'De Sniep' is afgelopen zaterdag weer gezwommen voor het B-diploma. Er waren 23 kandidaatjes die allemaal zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun B-diploma hebben gehaald zijn: Melvin Stolwijk, Stefan van der Laarse, Nils Kramer, Joost nu al een eenvoudige en goedko- de pe standaardversie te verkrijgen met de dienstregelingen van alle treinen die rijden in Nederland, derijen helderziende waarne mingen doen bij mensen uit het publiek. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.15. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De en tree is 7,50 euro per persoon. Dicht-er-bij zit op de Gouwe- straat 3 in Boskoop. koor- en samenzang in de Ont- Voor meer info: 0172-216002 of moetingskerk afwisselend bege- www.cspodichterbij.nl. leiden achter het orgel en de Ned. Per maand volgt er een up date. Om de dienstregelingwijzigin- gen en de persoonlijke telefoon service extra onder de aandacht te brengen van de reiziger voert 9292 een landelijke campagne. In december zal 9292 te zien zijn op abri's, via spotjes op de radio, middels advertenties in kranten en verspreiding van BelTel-kaar- ten (telefoonnummers op credit- cardformaat) bij verschillende balies en via een actieve ver spreiding door promotieteams bij trein- en busstations. Ook worden enkele straattaxi's voor zien van opvallende 9292-sti- ckers. De BelTel-kaarten worden ook verspreid bij bibliotheken, gemeenten, provincies, zieken huizen, hotels, bioscopen, apo theken en bij de serviceloketten bij de openbaar vervoerbedrij ven zelf. WADDINXVEEN - Ook deze week weer 6 gelukkige prijswin naars van de O.V.W krasloten- aktie. Zij kregen him geldprijzen uitge- WADDINXVEEN - Loco-burge- meester Dijksterhuis en de heren H. Bakker en P.L.M. Brandjes van Ontwikkelingsmaatschappij Distripark A12 B.V. hebben maandagmiddag de samenwer kingsovereenkomst over de ont wikkeling van het bedrijfsterrein Distripark Doelwijk, tweede fase ondertekend. In de samenwerkingsovereen komst zijn afspraken gemaakt tussen de gemeente en de ont wikkelingsmaatschappij Distri park A12 B.V. over de ontwikke ling van de tweede fase van een bedrijventerrein voor transport en distributie. WADDINXVEEN - De bezuini gingen spelen ook het verkeer parten. Dat bleek gisteravond tij dens de vergadering van de commissie openbare ruimte. Wethouder Dijksterhuis zei dat het fietspad langs de Brederode- laan en de opstelling bij de hef- brug voor fietsers snel zullen worden aangelegd. Ook. zal in 2005 het kruispunt Chopinlaan - Johannes Postlaan worden verbeterd, want ook daar is de situatie hopeloos. De aanleg van de beloofde voorzie ningen aan de Juliana van Stol- berglaan en de rotonde aan de Bemhardlaan ter hoogte van het verzorgingshuis Souburgh zal nog even moeten wachten. Dit zei wethouder Dijksterhuis. Eerst moet volgens Dijksterhuis de nieuwe verkeersvisie gereed zijn. Verwacht wordt dat dit in februari het geval zal zijn. Daar na zullen de beloofde werk zaamheden, overeenkomstig de nieuwe verkeersvisie snel wor- Verantwoordelijkheid Afgesproken is dat de wegen, water- en groenvoorzieningen in Distripark niet in eigendom aan de gemeente worden overgedra gen. De ontwikkelaar neemt de gehele verantwoordelijkheid voor het eigendom, beheer en onderhoud voor zijn rekening. Distripark zal op korte termijn afspraken maken met de reeds gevestigde bedrijven en nieuw te vestigen bedrijven over deelna me aan het onderhoud van het bedrijfsterrein. Deze regeling wordt vastgelegd in een akte van mandeligheid. REGIO - De musical-groep 'On gewenst' van het Coornhert Gymnasium geeft op 16,17 en 18 december weer een nieuwe voorstelling. Het nieuwe pro gramma, onder de titel 'Raad sels' is ontwikkeld met heel veel inbreng van de leerlingen zelf. De acteurs hebben de persona ges bedacht en ontwikkeld. Ver der is er extra veel aandacht voor het werk achter de scher men. De decorbouwers hebben (na een werkbezoek aan het theater begeleid door professio nals) gezamenlijk het ontwerp gemaakt. De lichtploeg heeft na een korte cursus door een stu dent theatertechniek (een oud- leerling) zelfstandig het licht plan ontwikkeld en de band heeft zoals altijd het eigen reper toire bepaald. Kaarten zijn te krijgen op de school (tussen 12.05 uur en 12.30 uur). Belangstellenden van buiten de school kunnen bellen (0182- 599517; vraag naar H. van Gendt of M. Oehlenschlager). gemeentebestuur grote zorgen. Dit nieuwe plan vervangt het verouderde plan dat in 1997 is opgesteld. De nieuwe visie is no- Mulckhuijse, Jasmijn Sijtzema, dig omdat in vijf jaar tijd ten op- Jeroen Vermeulen, Patrick zichte van het doorgaande ver- Leeuwen, Kelvin van keer grote veranderingen hebben plaats gevonden en aan passingen daarom nodig zijn. Hier valt de Zuidplaspolder bui ten. Eerst moeten de betrokken gemeenten op 13 januari hier over een besluit nemen en een gezamenlijk standpunt gaan be palen. Ook werd gesproken over de re alisering van het nieuwe cen trum en de herinrichting van de huidige Passage. Hierover zal, volgens wethouder Barth, in de ding van zelfgemaakte wasschil- komende maanden een steden bouwkundig plan worden opge steld. A.B. REGIO - Helderziende Cora Leder zal op 21 december een avond verzorgen in CSPO dicht-er-bij. Ze zal naar aanlei den aangepakt. Ook aan de pro blemen met het doorgaande ver keer wordt in deze visie aan- Janssen, José Hoogendijk, Maris- dacht geschonken, want juist het ka Krijgsman, Laura van Dijk, doorgaande verkeer baart het Joyce Boom, Imke Keesmaat, Amber Persoon, Ame Alderlies- ten, Arne Kortlever, Lennard Bos, Femke Lindemans, Ido Wilt u ook 25, 50 of 100 euro winnen, lever dan uw kraslot in bij een van de inleveradressen (vermeld op het kraslot). (Foto: PR) WADDINXVEEN - Gewoon aan de eigen keukentafel een rondreis naar Australië samen steller!. Het complete pakket; in clusief vlucht, binnenlands transport, verblijf en de excur sies. Het klinkt als de ideale ma nier om rustige en gedegen de vakantie voor te bereiden, en is sinds maandag ook mogelijk in deze regio. Jeannette Baas, werkzaam bij reisbureau World of Tui Dorrestein in Nieuwer- kerk a/d IJssel, zal als persoon lijk (gediplomeerd) reisadviseur bij de mensen thuis de complete vakantie regelen. „Ik wil het voor elkaar krijgen dat, als men sen aan het woord 'reizen' den ken, ze direct ook aan mij den ken", aldus Jeannette. Jeannette; met twintig jaar erva ring in het toerisme, liep al een tijdje met het idee om persoon lijk reisadvies bij de mensen thuis te gaan geven. „Het is te genwoordig heel normaal om je reis via internet te boeken. Dat is natuurlijk mogelijk, maar zodra het iets meer wordt dan een pakketreis naar Turkije lo pen de mensen snel vast", legt Jeannette uit die met het per soonlijk reisadvies aan huis een gat in de markt ziet. „Ik heb de tijd, de expertise en de contac ten in huis om de klant een handje te helpen." Zelfstandig lukte het niet, maar ex-collega Nel Broekman (tevens franchi senemer van reisbureau World of Tui Dorrestein) zag een gou den toekomst in het idee. Sinds maandag adverteert de Jeannette Baas komt als persoonlijk reisadviseur bij de mensen lijk reisadvies nog Waddinxveense met haar privé- thuis om de vakantie te regelen, telefoonnummer in diverse me dia. „Ik ben direct, altijd en overal bereikbaar. Op die ma nier wil ik ook werken aan een band, aan vertrouwen. Dan weet je op een gegeven moment me overal voor inschakelen; precies wat de wensen van de klant zijn en kan je daar reke ning mee houden met het boe ken van de volgende reizen", legt Jeannette uit. ZEVENHUIZEN - De biblio theek in Zevenhuizen heeft voor Daar de subsidies steeds schaar- kinderen lege witte kerstklokken ser worden, zal het voor de ker- van papier klaar liggen die kin kelijke gemeente steeds moeilij- deren thuis kunnen versieren of ker worden een optimaal waar een mooie kerstwens op onderhoud te garanderen. Het geschreven kan worden. De ver- -j- onderhoud aan de toren is veel- sierde klokken kunnen weer bij omvattend. Het betreft o.a. het uurwerk, het slagwerk, de luid- klokken, het timpaan (wapen schild aan de voorzijde op de to ren). De Koor en Samenzangavond is op 20 december en begint om 20.00 uur; de deuren van het kerkgebouw zullen om 19.30 uur opengaan. dat het hotel is geboekt, het paard klaar staat voor de safari en de stoel op de binnenlandse vlucht gereserveerd is." „Ik werk op maat", aldus Jean nette. „En dat is mogelijk", ver volgt ze haar verhaal. „Met mijn laptop ben ik direct verbonden met het netwerk van Tui en kan ik bij de mensen thuis al zien of de vlucht en de hotelkamer nog beschikbaar zijn." Voor de twij felaars heeft Jeannette zelfs nog een aantal virtuele tours van steden, landen en hotels op de laptop staan. „Kan ik direct een aantal mooie plekjes laten zien", vertelt ze enthousiast. In principe denkt Jeannette maar één huisbezoek nodig te hebben om de reis te boeken. „Ik hoor graag van tevoren al wat de wensen van de klant zijn. Dan kan ik me alvast een beetje voorbereiden", aldus Je annette. Maar de reisadviseur voegt er wel aan toe dat ze bij heel het traject betrokken zal zijn. „Ik hou wel persoonlijk contact; bel even om te vragen of de tickets zijn ontvangen en bel ook even als de klant terug is van vakantie." Jeannette is er in ieder geval van overtuigd dat haar nieuwe baan een succes gaat worden. „Het werk voor de reisbureaus is aan het afnemen. Internet is echt een concurrent geworden. De reis branche moet er weer op uit, op zoek naar iets nieuws", legt Je annette uit. En Jeannette is ook van mening dat haar persoon- meer voor deel oplevert dan alleen het ge- (Foto: Liesbeth van der Vis) mak. „Als reisbureau hebben wij toch de nodige contacten Jeannette mikt op de klant die met diverse organisaties. Dat net iets meer wil dan een kan vaak een heel stuk in de strandvakantie in een tropisch prijs schelen!" land, maar wel alles goed gere geld wil hebben. „Mensen zijn Jeannette Baas is als persoonlijk steeds reislustiger geworden en reisadviseur aan huis te berei- maken ook vaker een lange reis ken op tel. 0182-610063 of 06- naar een ver land. Maar dan 41676737 of via jeannette.baas@ willen ze er wel zeker van zijn reisbureau.nl. MOERKAPELLE - De kerkrent- meesters van de Hervormde Ge meente te Moerkapelle organi seert in samenwerking met de Monumentcommissie D.v. Maandag 20 december een Koor concert en Samenzangavond. Deze Koor en Samenzang zal voor de 6e keer plaatsvinden in de Hervormde Kerk te Moerka pelle. Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor 'De Gouwestem' 9292. Dienstregelingenwijzigingen die per 9 januari 2005 ingaan, onder leiding van de dirigent zijn vanaf eind december op te vragen. Naast het landelijke tele- Martin Mans die deze avond be- foonnummer kan ook de website www.9292ov.nl gebruikt wor- geleid wordt door organist den voor de deur-tot-deur reisadviezen met alle vormen van Aamoud de Groen, het Gouwe- openbaar vervoer. Op de website worden naast de gratis reisad- stem mannenensemble, en het viezen ook handige plattegronden van vertrek- en aankomstom- trompetduo, Arjan en Edith Post geving getoond, zullen het kerkgebouw vullen met hun klanken. Per 12 december aanstaande en De toegang is vrij; wel zal er aan op 9 januari 2005 veranderen de de uitgang een collecte worden meeste dienstregelingen van gehouden. De opbrengst wordt besteed aan het noodzakelijke jaarlijkse onderhoudswerk aan het monumentale kerkgebouw te Moerkapelle zodat dit bouw- en buslijnen, het verdwijnen van werk uit 1662 er als een pronk- routes, ingebruikneming van stuk bij kan blijven staan. nieuwe stations en bushaltes en Dit jaar heeft de Hervormde ge- de inzet van meer sneltreinen, meente veel kosten gemaakt om de duiven te weren. De duiven brengen veel schade toe aan metselwerken, koper- en zink- januari 2005 nieuwe reistarieven werken en de afvoeren raken in het openbaar vervoer gelden, verstopt door hun uitwerpselen. Voor palm- en pocket PC-gebrui- U heeft het vast wel gezien dat kers heeft 9292 een dienstrege- er een grote hoogwerker in de ling samengesteld met treinin- Dorpsstraat uw weg versperde formatie. Via de site van 9292 is waarop medewerkers bezig wa ren met het aanbrengen van wering. Om zo'n toren toegankelijk te houden, vergt veel middelen, inclusief NS, Syntus en Noord- Dit laatste komt geheel voor re kening van de plaatselijke Her vormde Gemeente. Dit in tegen stelling tot vele andere torens waar het eigendom van de bur gerlijke gemeente is. alle gen behaalde in de zesde ronde van de Waddinxveense sjoelers de hoogste score (1364) en staat de Dorpsstraat in Moerka- rigent van het mannenkoor. hiermee op de derde plaats in Door de overweldigende be- het klassement. langstelling van vorig jaar en het Ranglijstaanvoerder Kees Kui- mannenkoor De Gouwestem is beperkte aantal zitplaatsen in de pers stelde teleur door niet ver- op donderdag 23 december in de kerken, worden er dit jaar en- der dan 1331 te komen. Tine Lut- aan de treebewijzen verkocht van vijf gendorff werd zesde en is euro per persoon. Alleen de tweede in het klassement met Omdat de kerk op vrijdag (kerst- Kerstconcerten in Moerkapelle 135.900 punten. Slingerland jr is en Waddinxveen blijven vrij toe- vierde met 133.567 punten en op gankelijk. Alle concerten begin- de vijfde plaats staat Dick Dros, nen steeds om 20.00 uur, de deu- Pascal van Gils voert de B-klasse ren van de kerk gaan om 19.30 uur open voor publiek. Voor meer info: Johan Krins, tel. 0182- gerland, de D-klasse door Annie 640303 of op www.degouwe- Warmelink en de E-klasse is ge- stem.nl. wonnen door Corrie Treffers. WADDINXVEEN - In de weken voor de kerst geeft het Waddinx veense Mannenkoor De Gouwe stem maar liefst zes concerten op vleugel. Het Mannenensemble allerlei plaatsen in de regio. Het van De Gouwestem zal bij de koor doet Moordrecht, Som- kerstconcerten een aantal malen melsdijk, Boskoop en Gouda een optreden verzorgen. De al- WADDINXVEEN - Jan Kersber- aan. Op maandag 20 december, gehele muzikale leiding van geeft het mannenkoor een kerst- genoemde kerstconcerten is in concert in de Hervormde kerk handen van Martin Mans, de di- aan pelle. Het zesde kerstconcert van het Met de ontwikkelaar van het ge bied is indertijd (2001) al een sa menwerkingsovereenkomst af gesloten voor de eerste fase. Het doel van de ontwikkelings maatschappij is om een bedrij venpark voor transport en distri butie te ontwikkelen. Het plangebied is gelegen bin nen de contour, zoals vastgelegd in het streekplan Zuid-Holland Oost van 2003. In overleg met de gemeente is gekozen voor een opzet van het bedrijvenpark, gericht op bedrij ven voor transport en distribu tie. De tweede fase heeft een opper vlakte van circa 26 hectare netto uitgeefbare grond. Ten behoeve van de landschap pelijke inpassing is door Royal Haskoning een landschapsplan opgesteld. De hoofdlijnen van dit plan slui ten aan bij de inrichting van de Ecologische Hoofdstructuur die ten noordoosten van het terrein is gelegen. Het te realiseren water (totaal circa 6,3 ha), alsmede de groenzones langs de Zuidelijke Dwarsweg en de verbindings- zone Goudse Regio maken eveneens onderdeel uit van de samenwerkingsovereen komst. ■F* M JM .i k If WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 DECEMBER 2004 PAGINA 23 a|rts U GLASZETTER k

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 23