Schutster Pereboom wil beter worden in Duitsland €175 Toos in obligaties Bingomarathon Van Putten aan rapidkop GROOTSE EINDEJAARS- OPRUIMING 350,- I I AF BANDEN vanaf duigyendijk Oud-Groeneweg en -WSE actief 0 Paanakker Opruiming Den Hertog van tientallen piano's en vleugels RUIM1OOO KOSTUUMS Inbraak CAR VISION Finale in De Dreef Oecumenische nieuwjaars viering Zaalvoetbal- toernooi KOSTUUM Finale werphengel hebben gezien. Het gezicht van 0 O) O Op zaterdag 29 januari 2005 wordt er in het Zuidhonk, Zuid- Westfalen. Mijn vader rijdt me er heen want hij is in bezit van de wapenmachtiging. Alleen onder zijn begeleiding mag ik daar aanwezig zijn. Buiten de wedstrijden en schiettrainingen doe ik ook conditie- en mentale na vier ronden. Leo v.d. Haven bleef goed volgen en was met drie overwinningen en een remi se, de enige speler na Mark die nog ongeslagen was. Dit tweetal werd gevolgd door vier mensen met 3 punten uit vier wedstrij den. Jasmijn Kleinhout komt mij be kend voor (dat laatste kan want zij is onderwijzeres in Waddinx- veen, red.). Bij ons thuis is al ge zegd dat zij, wereldkampioen in hapkido, de beste kans maakt". OP VOORRAAD WADDINXVEEN - Onbekenden hebben geprobeerd in te breken in een woning aan de Peuleyen. De inbraak werd op 21 december door de buren ontdekt omdat de achterdeur van de woning open stond. De politie is voor verder onderzoek afhankelijk van de te rugkomst van de bewoners van het pand. van gymnastiek, turnen en jazz- dans. Op dit moment wordt er op drie locaties in Waddinxveen WADDINXVEEN - Woensdag 29 december is de finaledag van het Amstel Indoor Boarding Soccer Toernooi van SV Gouda in de sporthal De Dreef in Waddinx veen. Op maandagmiddag en disndag werden de poulewed- strijden gespeeld. De indeling van de poules is: poule B: Gouda zo, UNIO, Gouderak, BVCB, poule C: Moordrecht, Be Fair, Gouda 27, Veenzoom, poule D: Gouda za, Jodan Boys, DSO za, Watergras. De finale wordt woensdag om halfvier gespeeld. WADDINXVEEN - Afgelopen donderdag speelde de schaak vereniging een rapid avond. Al les bij elkaar waren er nog zo'n 32 schakers present op de laatste donderdag voor kerst. In de eer ste ronde werden de spelers wil lekeurig tegen elkaar ingedeeld. Na de tweede ronde waren er nog maar zes spelers over die twee keer gewonnen hadden, namelijk Herman Smitskamp, Wim van Os, Hans van Wouden berg, Mark van Putten en Ton van Nieukerke. Een paar uitsla gen uit de tweede ronde: Jaap Smit won van Albert Prins, Je roen Eijgelaar en Leo v.d. Haven speelden remise en Wim van Os won van Laurens Ellers. In de derde ronde wist Mark van Put ten te winnen van Hans van Woudenberg. Alleen Wim van Os kon in zijn spoor blijven door van Herman Smitskamp te win nen. Maar onder andere Ton van Nieukerke, Wim van Vuuren en Leo v.d. Haven bleven in het spoor van de koplopers door op twee en een half punt te komen. Voor Randy Girdhari, Gerard To renbeek en Henk Erkelens leek dit niet het ideale tempo. Het drietal moest na drie ronden nog bolisch bedrag overgedragen aan de stichting eXacto. De BOSKOOP - Het is inmiddels een traditie geworden dat op de eerste zondag van het nieuwe jaar een Oecumenische Nieuw jaarsviering wordt gehouden. Ook dit jaar zullen zeven kerken en geloofsgemeenschappen sa men het nieuwe jaar beginnen. Bij deze unieke gebeurtenis, ge organiseerd door het Convent van Voorgangers, komen elk jaar zo'n duizend mensen bij elkaar in de Veilinghal in Boskoop. Het thema van de viering is 'Christus het ene fundament'. Hierover zal pastor Marijke Ameling (RK) de meditatie ver zorgen. Het groot gelegenheids koor staat dit jaar onder leiding van de musicus Ben Kramer. De organist Johan Oomkes speelt op het orgel, terwijl ook een deel van de samenzang zal worden begeleid door de Band van Bet hel. Een bijzondere plaats krijgt ook het zangtrio: Hester Bruin, Hes ter Immerzeel en Josien de Reu ver met medewerking van mevr. Ria Bruin-van der Haven. Ook zal de dansgroep van Bethel dit jaar weer een dans opvoeren. Tenslotte zal er weer een collecte zijn voor de bestrijding van de onkosten, waarbij de kerken hebben besloten om een deel van de collecte te bestemmen voor de introductie van lama's voor de Gujjars een herdersvolk in de Himalays. Mevrouw Ina Frank furt uit Boskoop werkt mee in dit project. De viering begint op zondagmiddag 9 januari om 16.30 uur. sterk verbeteren. De onderlinge meer ver sterkt door het gebruik van de nieuwe kantine. Een aantal jaren geleden zijn de Woudestein in Rotterdam. Op eerste plannen gemaakt voor de donderdag 6 januari houdt WSE realisatie van een nieuwe hal en het jaarlijkse zaalvoetbaltoer- nooi voor C-junioren in de sport hal De Dreef waaraan verschei- een kantine naast de huidige lo catie aan de Staringlaan. De 35 jaar oude gymzaal is in 1999 dene jeugdteams van betaalde door de gemeente voor een sym- voetbalclubs meedoen. Er wordt 's morgens om 10 uur begonnen. WADDINXVEEN - Donderdag 6 januari 2005 zal in de Sporthal de Dreef de strijd worden aange gaan om de Kees Verwoerd Bo kaal. Dit alles onder het motto 'tijd voor kwaliteit', waarbij Be taald Voetbal Organisaties (BVO's) en topamateurvereni- gingen het tegen elkaar op gaan nemen. Het programma voor de ochtend ziet er als volgt uit: 10.00-10.20 W.S.E.-Excelsior R. 10.25-10.45Feyenoord 1-U.V.S. plaslaan 552 in Waddinxveen een bingomarathon georgani seerd. Het bingoën begint om 14.00 uur. Er worden in totaal derig rondes gespeeld. Geïnteresseerden kunnen zich op maandag 10 en 17 januari 2005 inschrijven. Wij zijn aanwe- 3 KLEUREN WADDINXVEEN - Op zaterdag 18 december heeft de hengel- sportvereniging Waddinxveen, in samenwerking met de Stich ting Wijkwerk de Zuidplas, een cursus van zes avonden werp hengel afgesloten met een wed strijd. Tijdens de finale moest met de werphengel worden ge probeerd om op verschillende afstanden zo nauwkeurig moge lijk te werpen. Op een ander ge deelte van de vijver waren een aantal kinderen bezig met het vissen op roofvis met de werp hengel. Er werd een snoek ge vangen van 72 c/m door Remco Verwoerd (10 jaar), hij heeft daarmee een kunstaasset ge wonnen. Bij het nauwkeurig werpen is de eerste prijs gewon nen door Jeroen Brinkhorst (11 jaar), hij verdiende hiermede een beker, een werphengel molen en een kunstaasset. De tweede prijs ging naar Romano Giorgini (12 jaar), hij kreeg een beker, mo len +schaar. De derde prijs is ge wonnen door Bram Schipper (10 jaar), hij kreeg een beker mo len. De 4e ,5e, 6e en 7e prijs gin gen respectievelijk naar Joost re- nirie, Rick Heeren, Remco Verwoerd en Nick Rijntaalder. Na een schriftelijke test gemaakt te hebben in het Zuidhonk" werd door de voorzitter de cursus af gesloten. Aan alle deelnemers aan de cursus is een diploma en een doos met hengelsportartike- len uitgereikt. 10.50-11.10 RBC Roosendaal- Spartaan'20. 11.15-11.35 Feye- noord 2-Stormvogels Telstar. 11.40-12.00W.S.E.-Feyenoord 1. 12.05-12.25 Excelsior R-U.V.S. 12.30-12.50 RBC Roosendaal- Feyenoord 2. 12.55-13.15 Spar- taan'20-Stormvogels Telstar. 13.20-13.40 W.S.E.-U.V.S. 13.45- 14.05 Excelsior R—Feyenoord 1. 14.10-14.30 RBC Roosendaal- Stormvogels Telstar. 14.35-14.55 Spartaan'20-Feyenoord 2. In de middag volgen direct de kruisfinales waarbij de nummers vier uit de poule strijden om een 7e en 8ste plaats, de nummers drie om de 5e en 6e plaats, de nummers 2 om de 3e en 4e plaats en om 16.30 de finalewedstrijd tussen de nummers één om de lste en 2e plaats. Behalve de Kees Verwoerd Bokaal en de re guliere bekers, worden er ook prijzen uitgereikt aan de beste speler, beste keeper en de tops coorder. Om 17.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats, waarbij Riet Verwoerd de Wisselbokaal zal uitreiken aan het winnende team. De toegang tot de hal en de wedstrijden is gratis. Nynke Pereboom komt uit een schuttersfamilie. Haar vader Ben Pereboom is een fervent schutter en ook haar broer Niels had het vizier aardig gericht staan. Hij werd vier jaar geleden bij de Goudse verkiezing geno mineerd tot aankomend sportta lent en kreeg daardoor extra fa ciliteiten waarvan zus - Nynke nu nog pro- fiteert. Niels Pere- boom is voor een l w-vr jaar met schieten gestopt. Het ligt voor de hand dat ook Nynke Pereboom van jongsaf vertrouwd raakte met de schietsport. Maar niets is minder waar, zij vond er in het begin geen bal aan en speelde liever hockey bij de plaatselijke hockeyclub of basketbal in het meisjesteam van Waddinxveen Flyers. Nynke Pereboom: „Ik ben pas op veertienjarige leeftijd begonnen met schieten bij de SV Postschutters in Rotterdam. Daarvoor zag ik helemaal niets X (b WADDINXVEEN - Veel sport verenigingen beginnen het nieu we jaar met de traditionele nieuwjaarsrecepties. Ook wor den voetbalwedstrijden georga niseerd tussen de huidige eerste elftallen en de oude glorie. Der gelijke wedstrijden hebben plaats bij WSE en Groeneweg. WSE wordt gevoetbald voor de nieuwjaarsreceptie, die om 15.30 uur in het clubhuis begint. Bij Groeneweg is de aftrap vastge steld op 13 uur. Daarna volgt om halfvier de receptie. Groeneweg sluit met een goed gevoel het jaar af. De inhaalwedstrijd tegen koploper Dilettant in Krimpen aan de Lek leverde een 0-0 ge lijkspel op. Daardoor staat Groe neweg gelijk met Haastrecht op de ranglijst. Beide teams hebben elf punten. Er onder staat Ca- zig vanaf 19.30 tot 22.00 uur in bauw met negen punten en Swift het Zuidhonk. De kosten zijn Boys met acht punten. De ge- 30,- euro voor een enkel boekje staakte wedstrijd tussen beide en 37,50 euro voor een dubbel clubs is niet in de stand opgeno- boekje. Bij de prijs is inbegrepen: men. Groeneweg hervat de com- een kopje koffie, 2 broodjes, kop petitie op zondag 23 januari in soep en een salade. Bleiswijk tegen Soccer Boys. Voor eventuele informatie kimt Daarna speelt de Zevenhuizense u contact opnemen met Wilma club nog vijf thuis- en drie uit- Koops tel: 0182-619640. heid gegeven. Op 9 januari heb schaatsster Linda Verdouw uit ik weer een belangrijke wed- Papekop gehoord, maar kent ze strijd met mijn club Emstetten. niet. „Op televisie kijk ik veel We staan vierde in de Regional- naar schaatsen en turnen. Linda liga en kunnen via de nacompe- Verdouw moet ik dan wel eens titie promoveren naar de Bun desliga. Het is de laatste wedstrijd voor de competitie, de nummers 1 en 2 gaan naar de nacompetitie voor promotie naar de Bundesliga". Maar eerst komt de Goudse sportvrouw-verkiezing. Nynke Pereboom heeft wel eens van haar concurrenten Jasmijn Kleinhout, de hapkido uit Moordrecht en marathon- o9 00 tot 00 uuv NU OOK VOOR DE GOEDKOOPSTE veel hoger dan hier. De Neder landse kampioen schoot 384 punten, maar dat is in Duitsland echt niet genoeg. Een keer in de twee, drie weken train ik nu in terdam-Schiebroek ben ik Dortmund met de topjeugd uit ook daar lid geworden. Later ben ik lid geworden van de schuttersvereniging Waddinx veen omdat dat dichterbij was. Waddinxveen kende echter geen topsportfaciliteiten en was meer een gezelligheidsvereni- ging. Ik ben daarom weer terug training en yoga. Ondanks de gedaan naar Rotterdam". vele training heb ik toch mijn „In het begin werd getwijfeld of propepeuse behaald. Op school ik aan wedstrijden kon mee- de Hoge School InHolland, doen. Ik was nog jong en het ge- red.) wordt mij vanwege mijn weer te zwaar om uit vrije hand sport een zekere mate van vrij- Nynke Pereboom (hier met haar begeleider Bert Bouwer) maakt dit jaar een flinke progessie door in de schietsport. Zij wordt ondersteund door de Goudse Verzekeringen. (Foto: Liesbeth van der Vis) te schieten. Ik kreeg toen een steun om te schieten. Later lukte WADDINXVEEN - Sinds 1999 beoefent Nynke Pereboom de het mij wel om uit vrije hand te schietsport. Een sport waarin de negentienjarige Waddinxveen- schieten. In de competitie haal- se dit jaar een flinke progressie maakte. Zij werd in september de ik de landelijke finale in Nederlands kampioen in Haarlem op klein kaliber geweer drie Bemmel en werd vijfde bij de ju- houdingen (liggend, staand en knielend) en scherpte tevens het nioren. In hetzelfde seizoen nationale record na zes jaar aan met een totaal van 555 punten. 2000 deed ik ook mee bij de NK Ook op de discipline luchtgeweer gaat het met een vierde plaats dames en werd vierde met een steeds beter. Sinds februari van dit jaar is Nynke Pereboom lid nieuw persoonlijk record van van het Duitse SF Emstetten en volgt zij selectietrainingen in 378 punten". Inmiddels heeft Dortmund. De Waddinxveense behoort tot de drie kandidaten Nynke Pereboom er vijf NK's voor de titel Sportvrouw uit de Goudse regio, die op woensdag- opzitten. Haar klasseringen in avond 29 december in de Goudse Schouwburg bekend wordt ge- de luchtgeweer-discipline zijn: maakt. 2000 vierde plaats, 2001 elfde, 2002 zesde, 2003 negende, 2004 in schieten. Ik had er het gevoel vierde. Dit jaar is zij ook begon- bij alsof ik naar groeiend gras nen in de discipline klein kaliber zatte kijken. Ik ben een keer met geweer en bereikte daarin me- mijn vader mee geweest naar de teen de eerste plaats. NK in Apeldoorn en zag daar Het is dus een echt topjaar voor dat ook meisjes deze sport beoe- Nynke Pereboom, die in Rotter- fenden. Door een kennis ben ik dam bedrijfseconomie studeert daarna met de sport vertrouwd en inmiddels lid is geworden geraakt. Hij trainde mij ook in van het Duitse SF Emstetten. Zij het begin. Later heeft mijn zegt: „In Duitsland is het peil vader dat over geno- men. Omdat mijn va- I der en broer lid wa- ren van SV Postschutters in Rot- wachten op de eerste punten. In de vierde ronde stond de wed strijd tussen Mark van Putten en Wim van Os op het programma. Wim maakte een fout in de ope ning en Mark kon makkelijk pro fiteren, zodat hij met de volle honderd procent aan kop ging bouw is begin september gestart en de aannemer levert het sport complex eind februari 2005 op. De nieuwe hal wordt tweemaal zo groot als een normale gym zaal. Hij kan als hal gebruikt worden maar is veelal door mid del van een geluiddichte schei dingswand gesplitst in twee af zonderlijke zalen. Voor de tumteams van de jongens en meisjes wordt één zaal met een vaste toestelopstelling ge creëerd, waardoor er intensiever en effectiever getraind kan wor den. Uiteindelijk zal T.O.O.S. daardoor in wedstrijden nog meer kunnen presteren. De tweede nieuwe zaal wordt mul tifunctioneel ingericht en door meerdere afdelingen van T.O.O.S. en derden in gebruik genomen. Naast een aantal verschillende acties om geld in te zamelen is men per 1 december begonnen met het uitgeven van obligaties. Met deze uitgifte wil T.O.O.S. de laatste financiën rond krijgen voor de inrichting van het nieu we sportcomplex. Met de koop van een obligatie leent u T.O.O.S. een bepaald be drag (50,- euro of een veelvoud daarvan). Het betreft een rente loze lening met een looptijd van tien jaar. Voor deze lening ontvangt u de dank van al onze leden en uw naam wordt geplaatst op een plaquette, in de vorm van een kunstwerk die een prominente plaats krijgt in onze nieuwe kan tine. Voor meer info: Jos Jansen, tel. 0182-633345 wedstrijden. De voetbalveren!- WADDINXVEEN - T.O.O.S. is al ging Moerkapelle houdt de 83 jaar een begrip binnen en bui- nieuwjaarsreceptie op 1 januari ten Waddinxveen op het gebied vanaf 16 uur in het clubgebouw. Er worden jubilarissen gehul digd. De nieuwjaarsreceptie van Be Fair is op zaterdag 8 januari gesport, nl. in de eigen gymzaal om 16 uur en die van Waddinx- aan de Staringlaan 18, de gym- veen op zondag 9 januari met li- zaal aan de Johannes Postlaan en ve-muziek van de band Meer in de sporthal de Duikelaar. Niet. Bij Be Fair is er vooraf het Maar dit gaat veranderen! Door snerttoemooi. De leden van de het bundelen van de activiteiten schaatsvereniging Gouwe Streek jazzdans, turnen en gymnastiek schudden elkaar op woensdag en het bij elkaar brengen van zo 12 januari in het clubgebouw veel mogelijk lessen op één loca- van de SC Antilope in Waddinx- tie moet het verenigingsgevoel veen de hand. De receptie van de verbeteren. Het hebben van één Goudse scheidsrechtersvereni- centrale locatie zal de saamho- ging is op dinsdag 4 januari in righeid binnen de vereniging het clubgebouw van de korfbal club Gemini. Op vrijdag 7 janu- band wordt straks nog ari houdt de KNVB district West II de nieuwjaarsreceptie in het clubgebouw van Excelsior op X WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 DINSDAG 28 DECEMBER 2004 Door Bert Hertog Interieur-adviseurs w PIANOHANDEL rw I WON EN Gouda 0182 - 59 98 68 www.duijvendijkwonen.nl Hooftstraat 72 2406 GL Alphen a/d Rijn (0172) 47 33 34 www. hertoginterieur. nl St. Victorplein 2 - 2741 JN Waddinxveen-zuid Tel. (0182) 61 16 97 www.mosenspetterpiano.nl Lid van de brancheorganisatie N.P.M.B. U kunt ons gemakkelijk vinden via routenet.nl MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) A^RTS Bodegraafsestraatweg 3 Gouda tel. 0182 570080 fax 0182 570082 K'.'A'.'A'.'JI J, 14 l IH 31J fW JV GLASZETTER Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl KRIJTSTREEP Voor sportieve velgen en banden. Continental, Pirelli, Michelin, Goodyear, etc. naar: 1 I I s; r» j l f x x i 1 5 ifÜ

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 19