Bij de kerstboom horen liedjes begroting Een kerststal staat voor vrede Wijzigingen verzachten Werkgroep wil inventarisatie van Deze Week er Oudejaar ergenissen i TêfeT» UwKFI IKFNAdviseunnl SPECTACULAIRE OPENINGSACTIE Alphen aan den Rijn - Deze week is de speciale openingsactie van UwKeukenAdviseur.nl Dit is DE kans kwaliteitkeukens voor de ALLERLAAGSTE prijs te kopen! Mishandeling Botsing Panden beklad Fietser op A12 Getuige(n) gezocht Oliebollen actie Heineken bier* Krat 24 flesjes MET Garantie OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN J NIEUWJAARSRECEPTIE 1 S 1 I l NEELEMAN r Sport Wij wensen iedereen een gezond en gelukkig 2005 57e JAARGANG nr. 2933 —JAutoV— snelservice /Auto\ snelservice -- DINSDAG 28 DECEMBER 2004 Door Brigitte Bosman Maandag 3 januari 2005 geopend vanaf 13.00 uur Start van de opruiming Dekbedovertrekken voor waanzinnige prijzen ‘bij besteding van^Q[7J»0Öo^ me®r 3 JOTAALOPLAGE RIJN EN GOUWE WEEKBLADEN 186.000 EXEMPLAREN^ PLUS Opgeteld de beste! Bij het ontsteken van de kerstboom, horen natuurlijk ook bijpassende kerstliedjes. (Foto: Liesbeth van der Vis) er goede jaarwisse- PLUS -- I J L 29-30-31 december Open van 9.00 - 21.00 Jaaroverzicht Wat gebeurde er allemaal in het jaar 2004 in Waddinx- veen? Het Weekblad maakte een foto-overzicht met hoog tepunten van het afgelopen jaar. Lees verder op pagina 13 en 15. Schutster Pereboom wil beter worden in Duitsland. Lees verder op pagina 19. KËRKWËG (MIST 185 2741 HD WADDINXVEEN TEL, (0182) 64 00 72 derdag aan de burgemeester een zelfgemaakte kerststal van 2 me ter breed en 1,5 hoog aangebo den. Burgemeester Roijers was blij verrast: „Het is echt een ontzet tend mooie kerststal. Goed om ook een beetje de kerstsfeer in het gemeentehuis te halen." Iedereen kan wel vertellen dat de kerststal de geboorte van Je- ONDERHOUD Malle merken j APK-KEURINGEN DESKUNDIG ADVIES zus uitbeeldt. Maar eigenlijk kan niemand vertellen wat een kerst stal betekent. Ook de jongen niet die van de burgemeester de bur gemeestersketting omgehangen krijgt. „Want als burgemeester weet je Uw kopij en/of' advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. slaapkamers /AN DER LINDE Dorpstraat 38, Waddinxveen. 0182-618090 donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 0172-212965 vrijdag koopavond genieten met je ogen dicht Morgana slaapkamers op internet: www.morgana.com WADDINXVEEN - Drie brug klassen VMBO BL/KL van het VUURWERKSPECIALIST GROENENDIJK GOUWESTRAAT 21, BOSKOOP (naast expert) (0172) 46 21 33 Bent u toe aan VERVANGING van uw keuken- inbouwapparaten wij komen gratis bij u langs voor het opnemen van de juiste malen en wij leveren en vervangen diverse merken. Rijnhavenkade 2, Alphen aan den Rijn - Tel. 0172 244 271 OPENINGSTIJDEN: Maandag tot en met zaterdag van 10:00 - 18:00 uur. Zondags altijd gesloten Donderdagavond en vrijdagavond koopavond. december 2004 Geldig WADDINXVEEN - Onbekenden hebben een woning aan de Juno- laan met verf besmeurd. Het feit werd gepleegd in de nacht van 22 op 23 december. Het motief hiervoor is niet bekend. Later in de week, op 26 decem ber werd geconstateerd dat een winkelpand aan de Brederolaan met graffiti bespoten was. Op het pand werden een hakenkruis en SS-tekens aangebracht. WADDINXVEEN - Een vracht wagenchauffeur werd in de nacht van 23 december op de rijksweg Al 2 geconfronteerd met een fietser, die voor hem over de rijksweg slingerde. Het lukte de chauffeur deze fietser te geleiden naar het terrein van het benzinestation De Andel aan de A12. Daar lichtte de chauffeur de politie in. De fietser bleek ver ward en vermoedelijk een bui tenlandse nationaliteit te bezit ten. De man is na beoordeling van een arts opgenomen in een ziekenhuis. Mantelzorg Voor de 'Maand van de Man- telzorger' ging Charles Lau- rey, voorzitter van Raad van Bestuur van de Vierstroom in Gouda, ging op bezoek bij een ouder echtpaar op be zoek. Lees verder op pagina 9. het sneBé en persoonlijke adres voor: Samenwerking De SWW, Kreater en de bibli otheek hebben dinsdag een intentieverklaring onderte kend waarin ze aangeven de mogelijkheid tot samenwer king te gaan onderzoeken. De uitkomsten van het onder zoek worden eind 2005 ver wacht. Lees verder op pagina 9. Coenecoop 397. Waddinxveen. Tel. (0182) 61 47 14 OPENINGSTIJDEN: maandag l/m vrijdag: 8.00-18.00 uur (donderdag tot 21.00 uur) zaterdag 8.30-17.00 uur (werkplaats tot 12.00 uur) WADDINXVEEN - Vox Jubi- lans houdt op vrijdag 31 de cember weer de jaarlijkse oliebollen- appelflappen verkoop. Met de verkoop van deze lekkernijen hoopt het koor in het nieuwe jaar diverse activiteiten te finan cieren. De verkoop vindt dit jaar plaats vanuit de kraam op de Groensvoorde te Wad dinxveen tussen 10.00 en 15.00 uur. Het is ook moge lijk te bestellen via tel: 0182- 610021/614708. Het gemeentebestuur wenst u een ling en een voorspoedig 2005. WADDINXVEEN - Op donder dag 16 december jl. is 's morgens rond 9.15 uurter hoogte van Noordeinde 53 in Waddinxveen een geparkeerde blauwe Peuge ot 205 aangereden door een vrachtwagen. De vrachtwagen is doorgereden. Een getuige heeft zich telefo nisch bij de politie gemeld. Ech ter, de politie is de contactgege vens kwijtgeraakt. Wil degene die deze aanrijding heeft gemeld, of een ieder die dit voorval heeft zien gebeuren, contact met de gedupeerde (tel. 06-51178858) of met de politie opnemen? Afwisselend wordt er gezon gen, met z'n allen en door een schoolklas, bekende en moder ne kerstliedjes. Soms ietwat WADDINXVEEN - In de avond van 23 december werd een man op de Kerkweg West mishan deld, waarbij hij verwondingen opliep in zijn gezicht. Het slachtoffer hoorde op een gegeven moment herrie achter zijn bedrijf en trof daar een drie tal mannen, die waarschijnlijk onder invloed verkeerden. Eén van hen sloeg zonder verdere aanleiding het slachtoffer in het gezicht. Na de mishandeling zijn de mannen richting Noordeinde weggelopen. Het groepje is vermoedelijk ook verantwoordelijk voor enkele vernielingen die ter plaatse aan straatmeubilair en voertuigen zijn aangericht. Van een geparkeerde auto werd een achterruit ingeslagen en van een andere auto werd een spie gel vernield. Na enkele minuten geeft de bur gemeester dan maar het verlos sende antwoord. „Een kerststal heeft toch wel een beetje met vrede te maken. Met dingen samen doen, respect voor elkaar hebben." Het antwoord laat de aanwezi gen instemmend knikken. Na af loop kregen de leerlingen nog een flesje prik en gingen daarna weer terug naar school om daar het kerstfeest verder voort te zet ten. gesteund in het voorstel. De We- Wa stelde voor of het instituut niet betrokken kan worden in de samenwerking tussen SWW, Kreater en de bibliotheek. Wet houder Gerts betwijfelde dit voorstel: „Er zijn misschien wel enkele raakvlakken op te noe men, maar het staat los van el kaar betreft de bestuursvor men." D66 en PCW diende een amendement in voor het niet be zuinigen op de burgerinitiatie ven omdat deze hierdoor ernstig belemmerd worden. Het amen dement werd door alle partijen behoudens de WD gesteund. Fractievoorzitter Wientjens gaf aan dat van de pot burgerinitia tieven erg weinig gebruik wordt gemaakt. D66-er Zoodsma vroeg zich vervolgens af of het bestaan van de subsidiepot onder de burgers überhaupt bekendheid had. Ook het amendement van D66 over het niet verhogen van de OZB met 2,9 procent werd ge steund door de raad. De VVD stemde tegen. „Het gaat hier om een minimaal bedrag. Iedereen moet bezuinigen, en dan mag ook wel eens de ozb -die al jaren niet verhoogd is- verhoogd wor den", aldus Wientjens. „In deze dagen denken we vooral aan andere mensen en andere kinderen in vele andere landen." Burgemeester Roijers wil graag zijn kerstboodschap aan de toehoorders meegeven. „Laten we er met elkaar, samen, iets goeds van maken. Een heel goed kerstfeest en een heel goed jaar." Bij de enorme kerstboom, buiten op het plein van de school, wordt hij geholpen door een paar engelen. Er wordt af geteld: drie, twee, één! En dan gaan de lampjes branden, de boom is ontstoken. Vele kinderstemmen zetten een sfeervol kerstlied in. „Midden op het plein staat een kerst boom, zo mooi, zo hoog" En hoog is hij. Met ongelooflijk veel lampjes en slingers. Hij lijkt wel tot de lucht te reiken. Kin deren mogen een zelfgemaakte kerstbal komen ophalen bij Mo nique Janssen van het SWW. Er WADDINXVEEN - Twee avonden had de gemeenteraad nodig om zich te beraden over de begroting. Vijf amendementen en een motie werden ingediend. Enkel de motie sneuvelde. Op de eerste avond meldde zich enkele insprekers die zich vooral richt ten op de Sociale Raadsvrouw die wegbezuinigd zou worden. Ook de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen liet van zich horen. In het begrotingsvoorstel zag zij haar hele subsidie verdwijnen. De CDA-fractie diende een amendement in met als voorstel de Kèmgroep nog eenmaal een subsidie van 10.000,- euro te ver strekken, zodat zij zich kan be zinnen op de toekomst. Het voorstel werd gesteund door een meerderheid. Alleen de fracties van de WeWa en de WD stem den tegen. Overigens waren wel alle partijen het eens dat de ta ken van de Kerngroep niet tot de gemeentelijke taken behoren. Ook het amendement van de Pv dA over het niet verhogen van de kosten voor de gehandicap- tenparkeerkaart en de kosten voor de medische keuring niet bij de aanvrager in rekening te brengen, wist de steun van de raad te krijgen. De WeWa stem de als enige partij tegen. De VVD zei voor het voorstel te zijn, maar gaf tegelijkertijd wel aan dat er een dekking voor deze kosten moet worden gevonden. De PvdA diende tevens een amendement in over het Insti tuut Sociale Raadsvrouw. De fractie stelde voor om eerst een onderzoek naar het instituut te laten doen, alvorens het weg te bezuinigen. De fractie wist zich, behoudens de VVD en de WeWa, WADDINXVEEN - Op het schoolplein van basisschool de Kameleon wordt het kerstfeest van dit jaar ingeluid. Het is woensdagavond, klokslag half zes. Hans de Haas, directeur van de school, luide letterlijk de bel, zodat Hugo Slootjes na mens de Brede School Zuid, speeltuinvereniging Zonnig Zuid, basisschool de Kameleon en natuurlijk Wijk Zuid ieder een welkom kan heten. Burge meester Roijers neemt snel het woord van hem over. Ook namens het Gemeentebe stuur heet hij alle ouders en kin deren van harte welkom. „We gaan nu de boom ontsteken", roept hij over het plein. Zijn woorden gaan soms verloren in de wind en de avondkou. Het is echt december en iedereen kruipt nog wat dichter in de kraag van zijn jas. WADDINXVEEN - De werk groep Waarden en Normen heeft in de vergadering van 14 decem ber het voornemen uitgesproken om op korte termijn de grootste ergernissen op het gebied van waarden en normen te inventari seren. De werkgroep Waarden en Normen, bestaande uit verte genwoordigers van plaatselijke politieke partijen, wil graag op korte termijn inventariseren wat de grootste ergernissen zijn voor de Waddinxveense bevolking op het gebied van waarden en nor men. Hoe deze inventarisatie het beste aangepakt kan worden, moet nog nader uitgewerkt wor den. De werkgroep wil aan de hand van deze inventarisatie niet al leen de discussie over waarden en normen binnen Waddinxveen alles", is het begeleidend woord je van Roijers als hij de ketting omhangt. Maar de ketting mag niet baten. „Ik ben ook wel een beetje onverwachts burgemees ter geworden", is het commen taar van de jongen. Een bestuurder van een brom fiets reed op 22 december op een stilstaande aanhangwagen op de Tweede Bloksweg. De uit de richting Zevenhuizen komende bromfietser moest bij het nade- ren van de aanhanger afremmen voor een tegenligger maar was niet in staat zijn bromfiets tijdig tot stilstand te brengen waarop hij tegen de aanhanger tot stil stand kwam. Hij werd met nek- en hoofdletsel naar het Groene Hartziekenhuis vervoerd maar kon na behandeling weer naar huis. De jaarlijkse nieuwjaarsreceptie wordt gehouden op maandag 3 januari 2005 van 17.00 tot 19.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Ook u bent van harte welkom. aanzwengelen, maar ook aan de hand van de resultaten ervan te weten komen waar, vanuit de Waddinxveense bevolking be zien, dringend actie gewenst is om de leefbaarheid in de samen leving te vergroten. Uiteindelijk Coenecoopcollege hebben don- doel van alle acties zou moeten zijn dat er een positieve gedrags verandering wordt bereikt in de Waddinxveense samenleving. Ook denkt de werkgroep erover om een thema-avond te organi seren, waarop met de bevolking gediscussieerd kan worden over waarden en normen. De volgende bijeenkomst van de De burgemeester stelde de leer- werkgroep is gepland op woens- lingen nog de vraag waar een dag 12 januari 2005 om 20.00 uur kerststal eigenlijk voor staat, in het gemeentehuis. De bijeen- Enigszins voorzichtig klinkt komsten zijn openbaar en ieder- hier en daar gemompel, een is van harte welkom om de ze bijeenkomsten bij te wonen. is warme gluhwijn en choco- de kerststemming en geniet sa- lademelk. De bekers dampen in men met zijn vrouw en wethou- de kou en de regen. De lucht der Geurts van de gezelligheid, geurt naar houtvuur uit de houtkorven bij de deur. Dan laten drommen ouders en kinderen de miezerregen voor wat hij- is en zoeken hun weg vals, meestal zuiver, wat harder naar het kindeke Jezus in de en wat zachter. Maar één ding is kribbe op zolder. Ook burgemeester Roijers be treedt de school. „De kerstboom vind ik een hele mooie symbo liek rond kerst. De kerstboom is voor mij het symbool voor vre de. Voor respect voor elkaar." waddinxveen duidelijk: de sfeer is getroffen en iedereen voelt zich met el kaar verbonden. Met een afsluitend 'We wish you a merry Christmas' wordt de samenzang beëindigd. De kinderen gaan op weg nar bene- Op zolder zitten Jozef en Maria den om met het kerstdiner te al te wachten. De drie kortingen beginnen. staan klaar. Ook de engelen Eén van de koningen komt be- schuiven aan. De kerstliederen langstellend vragen of mensen klinken op uit 'Bethlehem'. Het het leuk gevonden hebben. De (echte!) kindje Jezus vindt het antwoorden waren gelukkig allemaal prima in de warme ar- positief. Opgewarmd en in op men van Maria. perbeste (kerst)stemming gaan De burgemeester komt net als de ouders de donkere nacht alle andere toehoorders goed in weer in. 5304 •(Exd. statiegeld en wettelijk niet toegestane artikelen zoals tabak en slijterij. Wij verkopen alleen alcohol aan personen vanaf 16 jaar).

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 1