Minder Een jaar van veranderingen achterstanden Verstedelijking ophangen aan lightrail huisvesting vluchtelingen BANDEN PvdA-vergadering toekomst Waddinxveen Poppentheater in bieb l\ Minister tevreden over provinciaal toezicht VAC Aanrijding Nieuwjaars borrel RTW Film in Kreater Adonai zingt weer Meditatie in kerk Bingo- marathon Sirenes niet afgegaan CAR VISION vraagt om kerstspul Consuminderen in bieb (incl. een (Bronnen: Provincie Zuid-Hol- land, Groene Hart Magazine) Vorig jaar nog was er sprake van veel achterstandsgemeenten bij de huisvesting van statushou ders. Dat was toen reden voor gedeputeerde Asje van Dijk (o.a. Volkshuisvesting) om stringen ter toezicht te houden. In ge sprekken met gemeenten hield de provincie de mogelijkheid open om zonodig zelf voor huis vesting te zorgen en de kosten te verhalen op gemeenten die in gebreke bleven. Zuid-Holland 1200 statushou ders te huisvesten en him ach terstanden weg te werken. Zij zijn er in geslaagd gezamenlijk 1256 statushouders aan huisves ting te helpen. cussie gevoerd moet worden over de toekomst van Waddinx veen, voordat er bindende af- Vervolg voorpagina De lijn biedt in de Oude Rijnzo ne nieuwe kansen voor een in tensiever gebruik van de ruimte, kansen die er zonder de realisa tie van RijnGouweLijn niet zijn, stelt Lensink: "We hebben in Ne derland een tijdlang gebouwd op plekken waar ruimte was, maar de laatste jaren komt het WADDINXVEEN - Annemarie Spaander geeft op 11 januari, 8 februari, 8 maart en 12 april van 20.00 tot 22.00 uur Meditatie in de Remonstrantse kerk. Deelne mers hoeven geen ervaring te hebben met meditatie. De avond begint meestal met ontspanning waardoor de spanningen van de afgelopen dag van het lichaam kunnen vallen. Daarna volgt de meditaties die elke keer weer an ders zal zijn. Voor meer info en/of aanmelding: Corrie Smal- legange, tel. 614401 of Annema rie Spaander, tel. 610327. zullen hebben voor het karakter van de gemeente en het woon- en leefmilieu. De vraag is: willen we dat. Tot nu zijn de inwoners WADDINXVEEN - Mystic River gaat over de onmogelijkheid om het ouderlijk milieu af te schud den. Al in de allereerste beelden maakt Eastwood duidelijk dat de jongens vastzitten in hun buurt; de camera glijdt over en kele wijken van Boston, om neer REGIO - De luide sirenes van het waarschuwings- en alarmerings systeem zijn op 3 januari om 12.00 uur niet afgegaan in Hol- lands-Midden. Dit heeft te ma ken gehad met de verhuizing van de brandweer- en ambulan- cemeldkamer naar de nieuwe gemeenschappelijke meldkamer aan de Rooseveltstraat te Leiden. Het één keer niet luid testen van de sirenes heeft geen gevolgen voor de betrouwbaarheid van het sirenenetwerk. Volgende ningen kan bouwen, dan levert dat zowel direct bij de grondver- koop als in de toekomst immers revenuen op. In de bestuurs overeenkomst die met de ge meenten en de provincie wordt gesloten gaan we daar dan ook afspraken over maken." Wat Bo skoop betreft loopt de provincie wat al te hard van stapel. Zeker geen 4.000 woningen erbij in Bo skoop, hooguit 1500 in de ko mende tien tot vijftien jaar. er al bundels lopen van water, weg en straks ook light-rail. Daar kun je prima knooppunten op realiseren die goed bereik- gaan met de werkzaamheden. „Put kracht uit het gegeven dat u nergens beter in kunt investe ren dan in de samenleving en de medemens." Met de uitkomst van het be- stuurskrachtonderzoek in het achterhoofd weet de gemeente dat ze een positie zal moeten kiezen in de regio: speelbal of hoofdrolspeler? „Het antwoord ligt wat het college betreft voor de hand. Wie wil eigenlijk een speelbal zijn?" Maar tegelijker tijd realiseert de gemeente zich dat je als hoofdrolspeler voort durend in de schijnwerpers staat „Je moet het wel goed doen en dat kan alleen maar met behulp van alle andere spe lers. Ook u allen; onze inwoners en vertegenwoordigers van or ganisaties." In de gemeenteraadsvergade ring van 18 januari zal de raad discussiëren over welke kant de gemeente moet kiezen. Een be- moeten zich van te voren aan melden. Dat kan bij de balie van de bibliotheek of telefonisch: 0180-638388 of per info@bibliotheekzevenhuizen.nl. sluit dat erg belangrijk is voor de toekomst van de gemeente. „En welke kant deze discussie ook opgaat, we zullen in mars tempo de ontwikkelingen moe ten vormgeven", aldus Roijers. Met een positieve insteek wierp de burgemeester kort een blik op de toekomst. „Er staat in het nieuwe jaar weer heel wat werk te wachten. We hopen dat we de inwoners kunnen blijven en thousiasmeren om met ons mee te denken. Het is uiteindelijk een gezamenlijk krachtinspan ning om de grote projecten ver der te ontwikkelen." De burge meester gaf hierin aan dat zowel het gemeentebestuur als de inwoners het niet kunnen veroorloven om achteruit te leu nen. „De problemen vragen om een oplossing en vragen om cre ativiteit, om een constructieve kritiek en positieve oplossin gen", zo besloot de burgemees ter. 'Natuurlijk moet er zijn voor regionale ontwikkelin- initiator van dit project - de heer Jan Korving - de eerste gasten. In de eerste uitzending van 2005, op woensdag 5 januari, zal de heer Korving opnieuw te gast zijn. Bovendien wordt wethou der Gerts verwacht. Er zal dit he le jaar op feestelijke wijze aan dacht worden besteed aan het eerste lustrum van 'Radio Plus'. Bekende mensen, waaronder Anneke Grönloh en George Ba ker hebben hun medewerking reeds toegezegd. Verder is het de bedoeling om op 2 februari 2005 met een aantal vaste of regelma tig terugkerende gasten, terug te blikken op de afgelopen vijfjaar. Radio Plus is wekelijks te belui steren op woensdag van 12.00 - 14.00 uur, via de kabel op 93.1 MHz of via de ether op FM 105.0 MHz. De ene week wordt het programma live vanuit de stu dio gepresenteerd. De andere week is er de mogelijkheid om de herhaling te beluisteren. Autovervoer De verwachting is niet dat door de aanleg van de RijnGouweLijn het aantal automobilisten fors zal verminderen. Weliswaar wordt er uitgegaan van een flin ke toename van het aantal open baar vervoergebruikers, maar omdat tegelijkertijd het autover keer blijft groeien zal het aantal vorming over het nieuwe cen trum. Roijers realiseerde zich dat, bij het opsommen van al het leed in de wereld, de be stuurlijke besognes in Waddinx veen in het niet vielen. „Maar het zijn wel de taken waar wij, als plaatselijke gemeenschap, voor staan en die gedaan moe ten worden." De gemeente stond heel het jaar in het teken van de kemtakendiscussie. „We hebben het iets minder goed en hebben geprobeerd het zodanig vorm te geven dat de inwoners er het minst van merken", aldus Roijers. De gemeente is zich terdege be wust van de situatie waar diver se organisaties nu in zitten door deze bezuinigingen. „Maar laat het een troost zijn dat bezuini gen altijd een traject is waarin verbeteringen en nieuwe ideeën een kans krijgen", aldus Roijers die vervolgens ook de vrijwilli gers aanspoorde om door te REGIO - De huisvesting van vluchtelingen met een verblijfsta tus ligt in de meeste gemeenten in Zuid-Holland nu op schema. Van de 59 gemeenten waarop de provincie toezicht dient uit te oefenen hebben 31 het afgelopen halfjaar zelfs meer statushou ders kunnen huisvesten dan door het rijk aan hen is opgedragen. met de Pasen) iedere dinsdag re peteren. De zangavonden zijn in mogelijkheid. In geen enkel de Bethelkerk aan de Bilderdijk- kiezingsprogramma zijn laan in Waddinxveen. Het zin gen start om 20:00 uur. Geïnte resseerden, niet ouder dan vijftig jaar, zijn van harte welkom. Voor kiezers te krijgen. Is dit wel meer info: Anja Visser, tel. 0182- 617596 (overdag), 0182-619027 (na 18.00 uur) of Boukeline Bac 079 - 5931684. ZEVENHUIZEN - Tijdens de Nationale Voorleesdagen die van 18 januari tot en met 29 ja nuari gehouden worden staat een prentenboek centraal dat door de bibliotheken van Neder land bekroond is met de Kieke- boekprijs. Dit jaar is dat 'Wat nu Olivier' van Phyllis Root en Christopher Denise. Hierop vooruit lopend nodigt bi bliotheek Zevenhuizen kinderen tot zes jaar en hun ouders uit om op woensdagochtend 12 januari de voorstelling: 'Olivier waar NU OOK VOOR DE GOEDKOOPSTE gehouden in Kreater en om 20.00 uur. WADDINXVEEN - De lokale omroep RTW FM houdt op za terdag 8 januari haar traditionele nieuwjaarsreceptie. De live-uit- Zending begint om 12.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Van 12.00u tot 15.00u zal presentatrice Hel- ma Schippers met onder ande ren burgemeester Rooijers en tal van prominenten uit Waddinx veen terugblikken op het afgelo pen jaar en kijken naar 2005. Van 15.00 tot 18.00 uur wordt het Sportcafé gepresenteerd door Peter Rubeling. Ook hij kijkt te rug en vooruit met de sportwe reld van Waddinxveen en oms treken. Bij beide uitzendingen zijn belangstellenden van harte welkom in onze studio aan de Tollenslaan 2 in Waddinxveen. Wilt u in één van de uitzendin gen uw verhaal kwijt, dan kan dit in persoon of telefonisch 0182-610379 of per fax 0182- 611054. RTW FM is te beluisteren op 105.8 FM in de ether en op de kabel in Waddinxveen op 103.4 FM. Voorschot Veertien gemeenten hebben in middels een voorschot genomen op de taakstelling van 2005. Het gaat om Dordrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht in de Drechtsteden, Gorinchem en Leerdam in de Al- blasserwaard-Vijfheerenlanden, Boskoop, Gouda en Ouderkerk in Midden-Holland, Alphen aan den Rijn in de Rijnstreek en Al- kemade, Leiden, Noordwijk, Sassenheim en Valkenburg in Holland Rijnland. De gemeenten met een inhaalslag van meer dan tien plaatsen zijn dit jaar Noord wijk, Voorhout, Vlist, Boskoop, Ouderkerk en Middelhamis. De achterstanden zijn nu in de meeste gemeenten zo goed als weggewerkt, wat volgens gede puteerde Asje van Dijk een stap in de goede richting is, te danken aan gemeentebesturen en wo ningbouwcorporaties. De achterstand voor de 59 ge meenten en de beide stadsregio's in Zuid-Holland gezamenlijk be droeg aan het begin van 2004 cir ca tweehonderd plaatsen. In 2004 dienden alle gemeenten in De minister van VROM heeft de provincie Zuid-Holland laten weten, dat zij tevreden is over de wijze en het effect van het toe- zichthouden en geen verdere maatregelen zal nemen. Asje van Dijk heeft er vertrouwen in dat de gemeenten zich zullen blijven inzetten voor de vluchtelingen met een verblijfstatus. Als de stij gende lijn doorzet moet het mo gelijk zijn om medio 2005 geen achterstand meer te kennen. WADDINXVEEN - Het jaar 2004 was een jaar met grote ver anderingen. Niet alleen in Ne derland of de wereld, maar ook in Waddinxveen zelf. „Het was een jaar dat je in een aantal op zichten niet nog eens zou willen meemaken", aldus burgemees ter Roijers in zijn nieuwjaars- speech. De burgemeester noem de als voorbeelden onder andere de oplopende werkloos heid, toegenomen agressiviteit met name op scholen en de moord op Theo van Gogh die veel beroering heeft gewekt met spanningen tot gevolg. In de speech stond de burgemeester ook even stil bij de ramp in Azië. „De dagen die achter ons liggen waren tot de middag van tweede kerstdag als een rust punt bedoeld na een periode die als 'woelig' omschreven kan worden." De burgemeester noemde het jaar 2004 ook een historisch jaar met de besluit- WADDINXVEEN - Op 2 februari van begint de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk voor senioren, 'Radio Plus', vanuit de studio van RTW van start gegaan. Dat betekent dat dit programma dit jaar vijf jaar bestaat. Door steeds weer re- WADDINXVEEN - Zaterdag- levante informatie bij elkaar te er een aanrijding zoeken voor senioren, interes maar de vooral ook door de juiste platen keus, afgestemd op de luiste raars, heeft het enthousiaste team van Radio Plus inmiddels een vaste plek veroverd bij een grote groep luisteraars. Bij een onlangs gehouden luisteronder zoek onder de RTW-luisteraars, punt geen voorrang aan de voor blijkt het programma hoog te scoren. Er is dus reden genoeg voor het team om op de ingesla gen weg door te gaan. In de eerste uitzending in 2000 waren de toenmalige burger meester - de heer Jonkman - en de directeur van de S.W.W. en WADDINXVEEN - Op zaterdag 29 januari 2005 wordt er bingo- marathon gehouden in het Zuid- honk, Zuidplaslaan 552 in Wad dinxveen. Er worden die dag dertig ronden gespeeld. Een en kel boekje kost dertig euro, een dubbel boekje 37,50 euro. Deze prijzen zijn inclusief het eten: 2 broodjes, een kopje soep en een salade. De marathon start 's middags om 14.00 uur. Voor meer informatie of inschrijven kunt u op 10 en 17 januari 's avonds tussen 19.30 en 22.00 uur terecht in het Zuidhonk. Voor verdere inlichtingen: Wilma Koops, tel: 0182-619640. WADDINXVEEN - De Victor Activiteiten Commissie (VAC) heeft 27 november met succes een kerstmarkt gehouden in de Sint Victorkerk (Zuidkade 176). Het bijzondere aan deze markt was dat vooraf kerstspullen wa ren ingezameld die bij mensen overbodig waren geworden. De VAC heeft besloten om ook vol gend jaar een dergelijke markt te houden en doet nu alvast een oproep om kerstversieringen die voor u volgend jaar geen dienst meer doen, beschikbaar te stel len voor de verkoop. Het gaat ui teraard om artikelen die er nog mooi uitzien en in goede staat verkeren. De VAC vraagt u deze spullen niet weg te gooien maar apart te houden tot de inzame- lingsdagen volgend jaar. U kunt ook contact opnemen met één van de VAC-leden: Leo Verweij tel. 612623, alve@planet.nl, Wil Verweij tel. 612949 of Ad van der Geest, tel. 615802, a.vander- geest@worldonline.nl. De op brengst is, zoals bekend, voor restauratie/onderhoud van het fraaie Sint Victor kerkgebouw aan de Gouwe. automobilisten netto niet wezen lijk verminderen. „Het verminderen van de ver keersdrukte in het gebied speelt te dalen in een aftandse buurt mee, maar het gaat te ver om die wordt begrensd door de daar alle nadruk op te leggen", Mystic rivier. Op straat dromen vindt Marianne Lensink. „Geen enkel middel van openbaar ver voer op te lossen, zo realistisch moe ten we zijn. Wel is het zo dat haar van links komende 38-jari- ge bestuurder uit Waddinxveen waardoor een aanrijding ont stond. Met rugletsel werd de vrouw overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis te Gouda. uitgaat van de aanleg van de RijnGouweLijn blijkt uit de plan nen die de provincie en gemeen ten hebben langs de route van de light-railverbinding. Zo zouden volgens de visie van de provin cie tussen Gouda en Leiden in totaal 23.000 extra woningen kunnen komen. In Waddinxveen kunnen er langs de lijn 4.000 nieuwe woningen komen: 3.000 in de nieuwe wijk Triangel en 1.000 in de omgeving van het nieuwe station. Ook in Gouda en Alphen worden mogelijkheden gezien voor de bouw van wonin gen. Marianne Lensink: „Behalve dat daarmee het belang voor de ruimtelijke ordening blijkt, biedt dat de gemeenten ook mogelijk heden om de investering in de RijnGouweLijn terug te verdie nen. Als een gemeente door de komst van een nieuwe halte extra wo- grondgebied? Moeten we niet veel meer samenwerken met Bo skoop om het karakter van een geluid op om te bouwen op verstedelijkte plattelandsge- plekken die bereikbaar zijn. Het meente te handhaven? Zijn er andere alternatieven?' kinderen van een carrière als honkbalkampioen, maar in een is in staat de fileproblemen oogopslag is duidelijk dat slechts een enkeling zal weten weg te komen. Van de jeugd- hiermee een vorm van openbaar vrienden maakt Sean de grootste wordt geïntroduceerd die en van sprong voorwaarts. Hij wordt re- een hogere kwaliteit is dan nu chercheur. Zijn maatjes Jimmy het geval is en zorgt voor een ho- en Dave schoppen het niet ver- gere kostendekkingsgraad. Dat der dan scharrelaars. Jim is gete- is dus gunstig voor de reiziger kend door een verblijf in de ge en voor de overheid die de por- vangenis en Dave is de temonnee moet trekken voor de ontvoering door pedofielen tekorten die in de exploitatie nooit te boven gekomen. Op het ontstaan." moment dat de 19-jarige dochter van Jimmy wordt vermoord, verandert Mystic River in een detective. Sean moet de dader van de slachtpartij zien te vin den. Die opdracht dwingt hem de levens van zijn oude makkers nader te onderzoeken. De toegansprijs koffie/thee) is vijf euro. Pas 65+, CJP en Kreapas vier euro p.p. Reserveringen bij Kreater Kerk straat 13 tel. 0182-614422. ners van Waddinxveen te behar- REGIO - Dinsdag 11 januari 2005 te. tigen', aldus de PvdA-fractie. De hoopt Christelijk Regiokoor Maar daar zal het niet bij blijven, PvdA vindt dat er eerst een dis- baar zijn." want het valt te verwachten dat cussie gevoerd moet worden De structurerende werking die de samenwerking tussen de --_r„ Z_ldrloi ook be- B Nederland Zingt en een stuurlijke gevolgen zal hebben, spraken worden gemaakt met Lustrum Radio Plus Talloze burgers en afgevaardigden van organisaties dronken maandagavond een borrel op het nieuwe jaar. (Foto: Liesbeth van der Vis) ben je?' bij te wonen van pop pentheater 'Dubbele-Jan'. Het is een tafelvoorstelling met sfeer volle muziek. De voorstelling begint om 10.00 uur en duurt een half uur. De kosten zijn 2,- euro per persoon. Vanaf heden zijn er kaartjes ver krijgbaar bij de balie van de bi bliotheek. Op is op. Kinderen van 0 tot 6 jaar die tij dens de Nationale Voorleesda gen lid worden van de biblio- maand, maandag 7 februari, zul- theek ontvangen een len de sirenes om 12.00 uur weer welkomstcadeautje. te horen zijn. en van het nieuwe seizoen (11 en 18 januari). Daarna zal er tot sep tember geen instroom meer mo gelijk zijn. Adonai zal in het nieuwe jaar (in ieder geval tot en nauwelijks aan bod geweest, af gezien van een enkele inspraak- ver- de plannen van de RZG Zuidplas aangekondigd. De politici die nen eerst een mandaat van de een gewenste ontwikkeling voor Waddinxveen? Worden we de nieuwe buitenwijk van Rotter dam? Willen we dat Glas op ons In de eerste helft van 2005 zullen de 59 gemeenten, naast de nieu we taakstelling van 256 status houders ook de resterende taak stelling van 150 moeten wegwerken. Tegenover de veertien voorlo pers staan de volgende veertien achterlopers, die gezamenlijk het merendeel van de bestaande achterstand nog moeten weg werken: Rijnwoude, Voorscho ten, Goedereede, Schoonhoven, Dirksland, 's-Gravendeel, Strij- en, Binnenmaas, Leiderdorp, Ja- cobswoude, Liesveld, Noordwij- kerhout, Bodegraven en Alblasserdam. De gemeente Waddinxveen haalde jaarlijks keurig de toege schreven norm. Afgelopen jaar kwam zij bijna aan de norm. Dit kwam mede door het laat vrijko men van een huis. ZEVENHUIZEN - De biblio theek Zevenhuizen houdt op donderdagochtend 13 januari in de serie koffielezingen een lezing over Consuminderen. Altijd al geld over willen houden? Min der willen werken? Meer tijd voor jezelf willen hebben? De le zing wordt verzorgd door de Stichting Zuinigheid met Stijl. Het centrale uitgangspunt van de Stichting is: Genoeg. Ook is er ruimte voor vragen en onderlin ge uitwisselingen. Wie weet heeft u zelf wel de beste praktische tip! De lezing begint om 10.00 uur en WADDINXVEEN - De Waddinx- de entreeprijs bedraagt vijf euro veense afdeling van de PvdA per persoon, inclusief een kopje houdt maandag 10 januari een koffie of thee. Belangstellenden openbare vergadering waarin de toekomst van Waddinxveen op meente te handhaven? Zijn er bereikbaar maken van plekken de agenda staat. Op korte ter- andere alternatieven?' waar ruimte is, zoals op Vinex- mijn worden er belangrijke be- locaties, blijkt een probleem te email: slissingen genomen over de in- 'Natuurlijk moet er aandacht zijn omdat het openbaar vervoer richting van de Zuidplaspolder. zijn voor regionale ontwikkelin- daar niet of laat komt. Hier, in de Het RZG- Zuidplaspolderproject gen en problemen, daarvoor kie- Oude Rijnzone, hebben we een heeft belangrijke gevolgen voor zen we ook onze provinciebe- mooie kapstok om de verstede- de inwoners van Waddinxveen. stuurders, maar het lijking aan op te hangen omdat Als de plannen doorgaan zal er gemeentebestuur heeft als eerste op middellange termijn veel taak de belangen van de inwo- gaan veranderen in de gemeen te. 'Adonai' weer van start te gaan. Er staan weer veel concerten op het programma, zoals een opna- Zuidplasgemeenten me van paasuitvoering met 'Colors of bijvoorbeeld het samenvoegen andere partijen over ons grond- Grace'van Joseph M. Martin. Af- van gemeenten. Daarnaast heeft gebied. gelopen seizoen heeft het koor het eigen gemeentebestuur ook De openbare vergadering wordt 2000 is het radioprogramma 25 nieuwe leden mogen verwel- tal van andere plannen in voor komen, waaronder een groot bereiding zoals het centrum, her- aantal mannen. inrichting passagebied, het zoe- Het Paasstuk'Colors of Grace'is ken naar een locatie voor een een behoorlijk pittig stuk en het centraal sportpark en daarna koor zal daar hard voor moet oe- waarschijnlijk bebouwing van fenen. Vandaar dat nieuwe leden de huidige sportvelden, etc. 'Het in kunnen stromen op de eerste valt te verwachten dat al deze middag heeft de tweede repetitie avond ontwikkelingen grote gevolgen plaatsgevonden op de kruising santé gasten uit te nodigen, Juliana van Stolberglaan en Koningin Wilhelminasingel tus sen twee personenauto's. Een 28-jarige bestuurster uit Wad dinxveen reed over de Koningin Wilhelminalaan in de richting van de Juliana van Stolberglaan en verleende op vermelde kruis- I kW WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 5 JANUARI 2005 l H Bodegraafsestraatweg 3 Gouda tel. 0182 570080 fax 0182 570082 Voor sportieve velgen en banden. Continental, Pirelli, Michelin, Goodyear, etc. naar:

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 11