Zomerkleding voor Sri Lanka gemeenten LITI E Stijging preventief toezicht i BANDEN Stijgende lijn in prestaties politie Successhow Rolling'90 Nieuwjaarsconcert GHZ geeft vakantie-uren Koen (7) vraagt burgemeester om donatie Nieuws uit Waddinxveen Schoolsite over tsunami Oecumenische Gebedsdienst Opbouwen in geloof Ruim een derde van Zuid-Hollandse gemeente onder toezicht Onder invloed Black Gospel Workshop Open Dag bij Olieman Mantel- zorgcafé CAR VISION Bodegraafsestraatweg 3 Gouda tel. 0182 570080 fax 0182 570082 IW/i W 4 IN i* l 'g Zangers gezocht Diefstal uit bedrijf 8 januari van 7 uur. REGIO - Het Steunpunt Mantel zorg houdt op vrijdag 21 januari te bodem en extra hoge kosten voor beheer en onderhoud van de openbare ruimte, maar ook ZEVENHUIZEN - Het resultaat van de kledinginzameling voor Sri Lanka, overtrof de stoutste verwachtingen. De schuur, be langeloos beschikbaar gesteld door de Rabobank-Zevenhui- 4 januari In een woning aan de Berken- gaarde werden 's nachts bewo ners opgeschrikt door een brand in een afvalbak in de keuken. De bewoners werden gewekt door ken 'zodat Azië ook een fijn 2005 krijgt'. De burgemeester gaf di rect gehoor aan het initiatief van de jongen door te bevestigen dat de gemeente geld in de lokale actie zal brengen. Westendorp sprak waardering uit voor alle plaatselijke fund-raising acties, die het gemeentebestuur graag met de 1-euro actie wil steunen. De gemeente zal tienduizend eu ro op giro 555 storten. naar Lanka Lamai voor het transport in Sri Lanka. De Rabobank stelde een grote zaal in de bank beschikbaar, waar zo'n 24 personen alles konden sorteren. ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 22 januari van 10.00 tot 17.00 uur houdt massagetherapeute Ingrid Olieman een Open Dag. U kunt hier terecht voor informatie over haar manier van werken, en te vens kunt u haar werk bezichti gen die zij maakt als beeldend kunstenaar. Met een hapje, een drankje, en in een ontspannen sfeer bent u van harte welkom bij Studio JeHara voor Voetreflexzones en Massa- geTherapie, Weideplantsoen 4, in Zevenhuizen. Behandelingen kunnen vergoed worden door ziektekosten. Voor informatie: 0180-634868. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN REGIO - Het Groene Hart Zie kenhuis is de actie 'Geef een uur' gestart om de slachtoffers van de ramp in Azië te steunen. De actie houdt in dat medewerkers een vakantieuur (of meer) kunnen doneren. De ingezamelde uurlo nen worden uiteindelijk overge maakt op giro 555 van de Sa menwerkende Hulporganisaties. De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen ondersteunt het initiatief om de actie uit te rollen in alle Nederlandse ziekenhui zen en mogelijk de hele Neder landse zorgsector. De actie vloeit voort uit het ini- De politie is op zoek naar een 41- jarige Engelsman, die zonder betaling met de noorderzon ver trok nadat hij overnacht had in een hotel aan de Kerkweg Oost. De hoteleigenaar kreeg argwaan en kwam er via de site van Ho reca Nederland achter dat de man ook zonder betaling over nacht had in Hoek van Holland en Boskoop. De man is door de politie al eerder aangehouden voor soortgelijke feiten. Ook nu is er aangifte gedaan. zen, lag zaterdagmiddag tjok vol met dozen en zakken kle ding. Firma Bac stuurde een aantal dozen met nieuwe kleding en iemand anders zegde zo'n 40 len verzocht het bureau te verla ten, omdat hij zich misdroeg. na een officiële vordering de, mocht hij alsnog in het bu reau blijven, ditmaal tegen zijn zin. Na verhoor en het opmaken van een proces-verbaal, ter zake lokaalvredebreuk en bedreiging, mocht hij weer vertrekken. Hij zal zich binnenkort voor de rech ter moeten verantwoorden. gemeenten. Het gaat om globaal toezicht. De gemeenten zijn zelf verantwoordelijk voor een ge zonde begroting. De provincie ziet er op toe dat gemeenten niet zodanige financiële risico's ne men dat zij in een financieel uit zichtloze situatie geraken waar door ze zijn aangewezen op steun van het rijk. Noordeinde een naar later bleek 42-jarige Waddinxvener aan. De man verkeerde onder invloed MOERKAPELLE - Totaal uitver kocht waren de vijf shows van Rolschaatsvereniging Rolling'90 uit Moerkapelle. Meer dan dui zend mensen zagen de show 'Where is the Sunshine'; een zoektocht naar de zon. Helaas doen mensen elkaar heel wat aan zoals Brief uit Joegoslavië en Aida tonen. Hierin staat drama centraal. Maar ook in de dieren wereld gaat het niet altijd even hef. Van vertederende poesjes en hun grotere mama's, hondjes en ZEVENHUIZEN - Wh Hartog spreekt op donderdag 20 no vember in het Hervormd Cen trum over het thema: Hoe houd je kinderen betrokken? Het doel van de ochtend is de aanwezi gen te bemoedigen en op te bou wen in het geloof. De ochtend start om 9.30 uur en duurt tot 11.00 uur. Vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar. Neem gerust uw kleintjes mee; er is kinderoppas aanwezig! De ochtend is een initiatief van vrouwen uit verschillende ker ken van Oud-Verlaat, Zevenhui zen en Moerkapelle. Voor meer info: Co Sterkenburg, tel. 010-2222345 of Corrie Goris- sen-Steenwijk, tel. 0180-632555. bekeurd omdat zij niet konden voldoen aan de identificatie- een on derzoek in omdat gemeld was dat de mannen zich verdacht ge droegen. Gezien was dat zij aan deuren van winkelpanden op de Passage voelden. De jongens hadden geen directe verklaring voor hun aanwezigheid in Wad dinxveen. heeft toegeslagen. Ook staan er diverse links naar werkstukken en website waar nog meer speci fieke informatie staat over de 'havengolf' (de vertaling van het -van oorsprong- Japanse woord). Uiteraard ontbreken lesbrieven niet. Samen met het Centrum voor Mondiaal Onderwijs is les materiaal beschikbaar voor basis en voortgezet onderwijs. houden. De bestuurder bleek on der invloed te zijn. Uitslag van de ademanalyse was 650 ug/1 (limiet 200 ug/1). Van de be stuurder werd zijn rijbewijs in gevorderd Tevens kreeg hij een en een rijverbod hun brandmelder en konden zich hierdoor tijdig in veiligheid brengen. De brand werd snel ge- Ook blust door de brandweer. De vertrok hij niet. Toen hij vervol- keuken werd flink beschadigd gens ook nog de agent bedreig en de woning werd vervuild door roet- en rookschade. De be woners werden tijdelijk opge vangen door buren. MOERKAPELLE - De politie heeft woensdagmiddag op de van alcohol en lag op zijn fiets Moerkapelse Zijde een 66-jarige op straat te slapen. Omdat hij bestuurder uit Bleiswijk aange niet meer aanspreekbaar was, werd hij aangehouden voor openbare dronkenschap en inge- REGIO - Slechte economische ontwikkelingen, lagere uitkerin gen uit het Gemeentefonds en voorgenomen herindelingen heb ben er toe geleid dat in 2004 meer gemeenten onder preventief begrotingstoezicht zijn gesteld. In totaal zijn er 29 zogenaamde preventieve gemeenten in 2005. Dat zijn er tien meer dan in 2004. Zuid-Holland kent totaal 86 gemeenten. WADDINXVEEN - Onder aus piciën van Muz. Ver. Concor dia Waddinxveen wordt op zondagmiddag 16 januari een nieuwjaarsconcert gegeven door het Zuid Hollands Fanfa re Orkest (ZHFO) en de Wests ide Bigband. Het ZHFO bestaat nog maar enkele jaren en is o.a. opgericht om talentvolle amateur-muzi- kanten de mogelijkheid te bie den om zich verder te ontwik kelen. Dat het orkest ambitieus is blijkt uit het feit dat de fan fare in 2004 Kampioen van Ne derland is geworden in de ba sisklasse. Regelmatig worden er concerten in Zuid Holland, maar ook daarbuiten, gegeven. Ook voor dit jaar staat er weer een behoorlijke uitdaging voor de deur, nl. deelname aan het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Het verplichte con- courswerk, Prevision van com ponist Jan de Haan, wordt ook tijdens het nieuwjaarsconcert ten gehore gebracht. Verder ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Burgemeester Westen dorp van Zevenhuizen-Moerka- pelle heeft tijdens zijn nieuwjaarstoespraak het initia tief van de zevenjarige Zeven huizenaar Koen van Soest in het voetlicht gezet. Koen had een kleurrijke tekening gemaakt over fruit en de burgemeester op de achterzijde gevraagd om voor elke inwoner één euro te schen- NU OOK VOOR DE GOEDKOOPSTE tiatief van de samenwerkende zorgorganisaties in Midden-Hol- land om gezamenlijk 100.000 eu ro in te zamelen voor de slacht offers van de zeebeving. Om het toegezegde bedrag bij elkaar te brengen, heeft het Groene Hart Ziekenhuis de actie 'Geef een uur' bedacht. Het GHZ denkt dat de actie 'Geef een uur' ook heel goed toepasbaar is in ande re zorginstellingen en hoopt dan ook dat zij zullen volgen. Het GHZ stelt informatie beschik baar die andere zorginstellingen kan helpen bij het opzetten van een dergelijke actie. de gevolgen van de Wet Werk en Bijstand en de slechte economi sche situatie is van invloed. Sommige andere begrotingen voldoen niet aan de voorge schreven wettelijke criteria (geen sluitende begroting of bezuini gen niet op tijd gerealiseerd) en konden daarom niet worden goedgekeurd. In zes gevallen; Waddinxveen, Midden-Delfland, Voorschoten, Zoetermeer, Bemisse en Zwijnd- recht is preventief toezicht inge steld, omdat de begroting niet binnen de wettelijk vastgestelde termijn (voor 15 november 2004) is ingediend. Het aantal gemeen ten dat vanwege een termijn overschrijding onder toezicht is gesteld bedroeg over 2004 overi gens nog twee. De zes gemeenten Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg, Sassen- heim, Voorhout en Warmond, en de Hoeksche Waardse gemeen ten, Binnenmaas, Cromstijen, s- Gravendeel, Korendijk, Oud-Be- ijerland en Strijen, staan onder preventief toezicht omdat zij be trokken zijn bij gemeentelijke herindelingen. De wet schrijft bij herindeling preventief toezicht voor. man nog onvindbaar. Uiteinde lijk werd de verdachte door een inmiddels ingeschakelde hon dengeleider van de politie in een kleine nis op zolder getraceerd waar hij zich verborgen hield. Uit onderzoek kwam naar voren dat de man vermoedelijk betrok ken is bij inbraken in woningen aan de Noordkade, de Oranje- laan, de Zuidkade, de Mercuri- usweg en de Fazantdreef. Verder wordt hij verdacht van inbraken in een bedrijf aan de Oranjelaan, een bedrijf aan de Linneausweg te Boskoop en een bibliotheek in Gouda. De man heeft inmiddels een gedeeltelijke bekentenis af gelegd. De verdachte werd op 6 januari voor de officier van justi tie in Den Haag geleid. De poli tie gaat door met onderzoek en hoopt ook mededaders van de man te kunnen traceren en aan houden. 3 januari Een 25-jarige Waddinxvener is in zijn woning aangehouden op verdenking van inbraak in een winkel aan de Kerkweg Oost eind vorig jaar. De politie kwam de man op het spoor aan de hand van getuigenverklaringen. De man is een goede bekende van de politie. De aanhouding had de nodige voeten in de aar de. Hoewel de politie zeker wist dat de verdachte thuis was, werd de woning niet geopend waarop agenten zich met gepast geweld toegang tot het perceel verschaften. Vervolgens bleek de him soms niet zo lieve baasjes. In Chicago was een stuk uit de ge lijknamige musical te zien. Tijdens één van de shows wer den zes leden gehuldigd voor het behalen van de seniorentest. Di waren Emily van 't Wout, Claudia Jonker, Danielle Hoogendoorn, Sjoukje van Haastert, Iris Dijkema en Mark Bakker. Ook waren er weer 3 ju bilarissen. 121/2 jaar lid zijn Co lette kamp, Iris Dijkema en Carla Matze. REGIO - Korpschef J.J.M. Stik- voort van Politie Hollands Mid den heeft maandag 10 januari 2005, tijdens zijn installatie als korpschef, een bijeenkomst die tevens bedoeld was als nieuw jaarsbijeenkomst, gewezen op de betere prestaties van het politie korps op alle veiligheidsonder werpen. "Er was minder crimi naliteit, we hebben meer verdachten aangehouden en meer zaken opgelost", meldde de heer Stikvoort tijdens zijn re sultaten de doelstellingen voor 2004 met betrekking tot de resul- REGIO - Na de succesvolle afsluiting van de concerten 'De andere kerstmuziek' staat het Alexander Kamer koor alweer in de startblok ken voor een nieuwe serie concerten. Op 13 januari be ginnen de voorbereidingen voor het Passieconcert, waar bij onder meer de Matthaus Passion van Heinrich Schütz ten gehore zal worden ge bracht. Deze veelzijdige com ponist uit de vroegbarok is precies een eeuw voor J.S. Bach met zijn welbekende Matthaus Passion geboren. Het concert zal een aantal keer in de periode voor Pa sen worden uitgevoerd. Het Alexander Kamerkoor zoekt liefhebbers die goed bij stem zijn en aan dit concert willen deelnemen. Houdt u van zin gen en bent u benieuwd of meezingen in een koor iets voor u is, doe dan met ons mee. Het repertoire uit dit concert is goed geschikt voor beginnende en minder erva ren zangers. Meer informatie via alexanderkamerkoor ©hotmail.com of 010- 4227773. Het Alexander Kamerkoor repeteert in de Ontmoetings- kerk in Zevenkamp. Een stemtest vormt onderdeel van de procedure. ninginbraken daalde naar het laatste niveau sinds de start van Hollands Midden naar 2457. In totaal werden 11.816 aanhoudin gen verricht, 600 meer dan vorig jaar. Het aantal opgehelderde za ken steeg met 6 procent. De in gezette daling van het aantal ge registreerde geweldsdelicten zette zich in 2004 voort met 10 procent, terwijl het aantal aan houdingen bij geweldsdelicten met 8 procent steeg. Ook op het gebied van bestrijding van kapi tale delicten blijft de politie Hol lands Midden onverkort effec tief. Verder noemde de korpschef onderandere de acti viteiten in het korps rond het Nederlands voorzitterschap van de Europes Unie en de coördina tie en aansturing van activiteiten gericht op terreurbestrijding. ZEVENHUIZEN - In de avond van donderdag 6 en de nacht van vrijdag 7 janu ari vond er een inbraak plaats in een bedrijf aan de Bredeweg. De inbrekers kon den het terrein opkomen door een gat in het hek te ma ken. Vervolgens werd uit een auto, nadat het portierslot was geforceerd, de hoofd computer en een ruitenwis- sermotor met grof geweld weggenomen. De politie stelt een onderzoek in en verzoekt getuigen die iets verdachts hebben gezien contact op te nemen via telefoonnummer 0900 - 8844. staat het spectaculaire werk Suite Hymn of the Highlands, van Philip Sparke, op het pro gramma, naast een aantal an dere goed in het gehoor liggen de muziekstukken. De Westside Bigband, ooit ge stationeerd in Bodegraven, be staat nu zeven jaar en is enige tijd geleden neergestreken in Waddinxveen. De muzikale leiding is in handen van Edwin Paarlberg. Deze band zal het gedeelte na de pauze, swin gend voor haar rekening ne men. Het repertoire van de Bigband omvat ca. 100 werken en be staat uit pure bigbandmuziek, maar ook uit meer populaire stukken en popmuziek gear rangeerd voor bigband. Tij dens het nieuwjaarsconcert zullen zij een gevarieerd pro gramma brengen. Het concert is in het clubge bouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg la en begint om 14.00 uur. paar nieuwe schoenen toe. Aan geld voor transportkosten kwam ruim 300,- euro binnen, waaronder 5,- euro aan spaar geld van tweekinderen. Dit geld zal overgemaakt worden REGIO - Kennisnet heeft een on- derwijsspecial gelanceerd over de zeebeving in Azië. Op www.tsunami.kennisnet.nl staat speech. Tevens zijn met deze onder andere een duidelijke uit leg over de tsunami en andere aardbewegingen. Daarnaast is er taatsafspraken uit het convenant een overzicht waar en met welke tussen de Minister en de Korps gevolgen het natuurgeweld beheerder gehaald. In 2004 werden meer verdachten aangehouden dan ooit te voren, namelijk 11.816. Het aantal wo- ZEVENHUIZEN - In de Gerefor- Het college van Gedeputeerde meerde Kerk wordt op 23 janu- Staten is op grond van de Ge- ari een oecumenische gebeds- meentewet belast met financieel dienst gehouden. De dienst toezicht op de begroting van de begint om 9.30 uur, de voorgan ger is ds. L. de Borst. Het thema van de gebedsdienst is: 'Chris tus, het ene fundament'. In Zevenhuizen kon kleding ingeleverd worden voor Sri Lanka. Deze week zal de verzending van de kleding worden geregeld. (Foto: LIesbeth van der Vis) 5 januari De politie heeft een kleine hen nepkwekerij in een pand aan de Julianastraat ontdekt en ontman teld. Het ging daarbij om ruim tachtig planten, die evenals de In de nacht trof de politie op het benodigde apparatuur voor de teelt, inbeslaggenomen en ver nietigd zijn. Door het elektrici teitsbedrijf is de stroom afgeslo ten. De eigenaar van de kwekerij is bij de politie bekend en zal binnenkort gehoord worden, waarna tegen hem proces-ver baal wordt opgemaakt. Een dag sloten. In de loop van de dag is later kon de politie weer naar dit de man met een bekeuring weer adres. Het elektriciteitsbedrijf huiswaarts gestuurd. had vastgesteld dat de eigenaar Dezelfde nacht zijn drie inwo- proces-verbaal de afgesloten stroom eigenhan- ners uit Den Haag op de Passage dig weer had aangesloten. Het elektriciteitsbedrijf heeft nu de elektriciteitsmeter weggehaald plicht. De politie stelde in afwachting van een nieuwe aanvraag voor stroomaanslui- ting. Dezelfde dag werd een negen tienjarige Gouwenaar in de hal van het politiebureau aan de Li- maweg aangehouden. De man werd kort daarvoor enkele ma- WADDINXVEEN - Op 24, 26 en 28 mei wordt er een Black Gos pel Workshop gehouden in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. De workshop wordt begeleid door Edith Cas- teleyn. Op dinsdag en donder dag wordt er van 19.00 tot 22.30 uur gezongen. Op zaterdag start het zingen om 13.00 uur. Geïnte resseerden vanaf vijftien jaar kunnen meedoen. De kosten voor de workshop zijn voor leer lingen en studenten 25,- euro en voor overige personen 30,- euro. Voor info en aanmelden: 0182- 649880 en 0182-619777. Voor al leen aanmelden dan graag via de email: egbertjan.blonk@filter- net.nl, graag naam, adres en tele foonnummer vermelden. Na aanmelding ontvangt u de ver dere gegevens van de workshop. Er kunnen 175 mensen mee doen, dus geef je zo snel moge lijk op, vol is vol. Uiteenlopende oorzaken tussen 10.00 en 12.00 uur het In elf gevallen (in 2004 betrof dit maar zeven) is preventief toe zicht ingesteld, omdat er 'finan ciële problemen' aan het ont staan zijn. Dit betreft Boskoop, Ouderkerk, Schoonhoven, Jacobswoude, Rijswijk, Albrandswaard, Berg- mantelzorgcafé. Mensen die zor gen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. Mantelzorgers kun- Nieuwkoop, nen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een ge- schenhoek, Dirksland, Middel- zellige omgeving. De koffie is hamis en Oostflakkee. De finan- gratis. ciële problemen van de Het doel van de bijeenkomst is preventieve gemeenten hebben het bieden van een plek aan verschillende oorzaken. Zo heb- mantelzorgers waar zij elkaar ben gemeenten in veenweidege- ondersteuning kunnen bieden, bieden te kampen met een slech- waarbij lotgenotenervaringen en informatie uitgewisseld kunnen worden, onder begeleiding van een deskundige. De bijeenkom sten worden iedere derde vrij dag van de maand gehouden in café Résistance, bij het Verzets museum in Gouda (Turfmarkt 30). Geïnteresseerden hoeven zich niet van te voren aan te mel den. Voor vragen en/of info: Steun punt Mantelzorg, tel. 0182- 547920 (ma t/m vr van 9.00 - 12.30 uur). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 JANUARI 2005 PAGINA 15 I UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) Voor sportieve velgen en banden. Continental, Pirelli, Michelin, M Goodyear, etc. naar: Kf ""•"W w

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 15