Voorleesontbijt in bieb voor o Fl E Welzijnsvisie rode draad Deze Week NIEUWE KETEL NODIG? ■xza e KEUKENSHOW bezuinigingen neeieman Streekarchief Midden- Holland van start 7 i UwKFI IKFIMAdviseunnl Showroomkeukens inclusief apparatuur tot 70% korting. KeukenConcurrent organiseert donderdag, vrijdag en zaterdag een verkoop van showroomkeukens inclusief apparatuur. 'Inzet Dieren ambulance beperken' Wamaarplantsoen gedeeltelijk afgezet KTVOI Expositie cursisten Aleid Abels Zie onze advertentie elders in deze krant |VIDE»AUDI ^TROUWJAPONNEN 70% korting I I II Opheffings-uitverkoop SURF OOK NAAR WWW.FOTOKLEIN.NL In actie voor 555 Ontmoetings- ochtend Wandkleden maken Statiegeld voor Azië Sporten voor Azië Voorj aars concert Islam en de landbelofte WWW.NEELEMAN.COM DIVERSE PRIJZEN EN MERKEN Plan moet leiden tot duurzaam geluk aan de Gouwe Sport meeneemprijzen tot J WOENSDAG 19 JANUARI 2005 (Foto: Liesbeth van der Vis) Lees verder op pagina 3 I KORTINGEN TOT MET I keukenarchitectuur Sportinstituut Den opende WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft maandag 17 januari een gedeelte van het Bur gemeester Wamaarplantsoen af gezet in verband met het vrijko- WADDINXVEEN - De nationale voorleesdagen zijn van start ge gaan. Van 18 tot en met 29 janu ari zullen er diverse activiteiten worden georganiseerd in de bi bliotheek. Dinsdag was de aftrap van de Nationale Voorleesdagen met een voorleesontbijt in de biblio theek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Twee kleuterklassen van de Prins Willem Alexander school werden door de bibliotheek uit genodigd voor het ontbijt Tij dens het eten van de boterham metjes werd er voorgelezen door Rineke Marwitz uit het prenten boek: Wat nu Olivier? Marwitz is in Waddinxveen vooral bekend door haar muzikale werkzaam heden voor Kreater. De Nationale voorleesdagen zijn speciaal bedoeld voor (groot)ou- T: (0182) 64 00 90 Waddinxveen collectie van ruim 7000 strekken de meter. Door de fusie van beide streekarchieven is een krachtige organistatie ontstaan die verbete- sel, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ouder kerk, Schoonhoven, Vlist, Wad dinxveen en Zevenhuizen-Moer- adviezen bv onderzocht of het werkelijk om asbest gaat. Mocht Voor meer info: www.bibliotheek- waddinxveen.nl of www.nationale- voorleesdagen.nl. rium gegaan voor onderzoek. Naar verwachting zijn de resulta- contact opnemen met Joke den Bosch, tel.: 0182-616572. Bruidsboetiek Angela Zijde 204, 2771 ET Boskoop Telefoon (0172) 21 83 00 WADDINXVEEN - Op 18 febru ari treedt het Almaro-trio op in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade 59 te Waddinxveen. Het trio bestaat uit Heleen de Witte (fluit), Reinilde Buys (harp) en Hugo Doesburg (violoncello). Het Almaro-trio brengt mantisch concert ten gehore Olivier?' is het afgelopen jaar uit gekozen tot het mooiste prenten boek. Op vrijdag 28 januari zijn er nog twee voorstellingen van het peu- tertheater 'Dubbele Jan'. Hier voor kunt u kaarten kopen bij de inlichtingenbalie. Uneto-Vni perkt budget heeft, was het colle ge genoodzaakt striktere regels op te stellen. De Dierenambulan ce Gouda en Omstreken is hier van schriftelijk op de hoogte ge steld. WADDINXVEEN - Op vrijdag 21 januari om 20.00 uur wordt de jaarlijkse tentoonstelling van de cursisten van docente Aleid Abels geopend. De tentoonstel ling is tot 11 februari te bezichti gen in het hoofdgebouw van Kreater aan de Kerkstraat te Waddinxveen. De werkstukken die getoond worden, zijn ge maakt n.a.v. thema's waar het af gelopen jaar vanuit gewerkt werd tijdens de 3 jaarcursussen van Aleid. ders en een ieder die het voorle zen een warm hart toedraagt. Er is een brochure verkrijgbaar in de bibliotheek en de boekhandel genaamd: KLEINTJE BOEK waarin allerlei fragmenten en af beeldingen staan van de tien mooiste prentenboeken van het afgelopen jaar. Bovendien staan er allerlei leuke voorleestips in en tips voor andere voorleesboe ken. Het prentenboek 'Wat nu WADDINXVEEN - Binnenkort start Kreater met een geheel nieuwe cursus. In zeven lessen van twee uur wordt een wand kleed gemaakt naar eigen vrij ontwerp. Indicatie voor de grootte van het te maken werk is 1 meter bij 80 centimeter, natuur lijk is groter of kleiner ook mo gelijk. Docente Catrini Lelieveld zorgt voor basismateriaal, daar naast is het de bedoeling dat de cursisten zelf ook materialen meenemen zoals restjes wol, stof, blik, jute of touw. De cursus start op dinsdag 25 januari bij Kreater en is van 19.30 tot 21.30 uur. De kosten zijn 82,50 euro, exclusief materiaal. De cursus start alleen bij voldoende be langstelling. Aanmelden bij Kre ater, 0182-614422 of info@kre- ater.nl. Leiderdorp: Meubelplein 10 Utrecht: Hollantlaan 22 Woerden: Straat van Gibraltar 4 WADDINXVEEN - Met de concept-nota 'Geluk aan de Gouwe' hoopt het college een rode draad te bieden voor de bezuini- gingskwestie in Waddinxveen. „Al jaren willen we een visie ont wikkelen over wat wel en wat minder belangrijk is voor het wel zijn van de Waddinxveners", aldus wethouder Gerts. „Maar dit bleef slechts bij woorden." Door de grote bezuinigingsoperatie Kiezen en Kabelen kwam het gemeentebestuur tot de conclusie dat de tijd rijp is. „We willen een visie ontwikkelen voor het welzijn in Waddinxveen. Mede ook om duidelijk te krijgen waar je nu gaat bezuinigen." De bezuinigingen van Kiezen en Kabe len zijn voor 2005 nog taakstellende bezuinigingen. „De echte bezuinigingen komen pas in 2006", aldus Gerts. de diverse bijeenkomsten kon trekken is dat Waddinxveen een groot maatschappelijk midden veld heeft met veel vrijwilligers, langs „Dat is de kurk waar heel Wad dinxveen op drijft. Dat moet je koesteren en versterken," aldus WADDINXVEEN - Kerk en Is om uit voorzorg het gebied rond- raël houdt op woensdag 26 janu- om het voormalig dierenverblijf af te zetten. Volleybalsters Nesselande opgejaagd door hekkenslui ter. Lees verder op pagina 21. Edel zaterdagmiddag haar deuren voor sportieve- lingen die zich in het zweet wilden werken voor het goe de doel. Het entreegeld zal op Giro 555 worden gestort. Lees verder op pagina 13. WADDINXVEEN - Vanaf 2005 wil de gemeente Waddinxveen de inzet van de Dierenambulance Gouda en omstreken beperken. De gemeente vergoedt alleen nog de kosten die gemaakt worden voor levende dieren met een af meting van ongeveer 20 cm en groter. Dieren die kleiner zijn dan 20 cm worden 'aan de natuur overgelaten'. Alle dode dieren worden opge haald door de buitendienst van de gemeente. Het college nam dit besluit om de kosten in de hand te houden. In 2004 werd het begrote budget aanzienlijk overschreden. In enkele gevallen werd ook voor huisdieren gereden op kosten van de gemeente. De kosten die ge maakt werden voor dieren, waar van geen eigenaar was te trace ren, werden tevens doorberekend aan de gemeente. Daarnaast be sloot de Dierenambulance on langs haar ritprijs te verdubbelen. Aangezien de gemeente een be ten gaan. Het nieuwe streekar chief is een organisatie met een werkgebied van ruim 220.000 in woners in elf gemeentes (Bergam- Stichting Tawiza en Stichting Vluchtelingenwerk organi seerde woensdag een ont- moetingsochtend voor vrou wen van verschillende culturen uit Waddinxveen. Lees verder op pagina 9. WADDINXVEEN - Ook Michel le (10), Robin (7) Jongejan en Maik (11) en doom konden na het zien van de televisiebeelden niet stil blijven zitten. De twee weken kerstva kantie werden zeer nuttig be steed, 's Avonds kropen ze op tijd in bed om 's morgens weer vroeg op te kunnen om de deu ren langs te gaan. Vier ochten den, middagen en soms nog 's avonds een uurtje zijn de kinde ren op pad geweest. De kinderen hebben in totaal vijfhonderd eu ro opgehaald. Het bedrag is in middels gestort op giro 555. Het voorstel van het college ligt nu ter inzage bij de Gemeenteba lie zodat ook burgers hun mening kunnen geven. Op 26 januari zal de inspraakprocedure worden af gerond met een inspraakavond. Naar verwachting zal de raad op 30 maart de definitieve Welzijns visie vaststellen. Maar wat is nu een welzijnsvisie? Is welzijn bij voorbeeld niet subjectief? „We proberen erachter te komen wat er nu precies leeft in de gemeen te", aldus wethouder Gerts. centrum." Maar door de ontwik keling van een nieuw centrum en het voornemen om in de nieuwe wijk Triangel meer divers te gaan bouwen, neemt niet weg dat een groot gedeelte van Waddinxveen uit die 'weinig tot de verbeelding sprekende' rijtjeswoningen blijft bestaan. „We kunnen er niet meer met de bulldozer overheen. Wat we wel kunnen doen is zorgen dat de buurten niet verpauperen. Alles wat we nu goed aanpakken in de nieuwe wijken, behoeft later niet veel meer zorg. De tijd en het geld dat we daardoor overhou den, kunnen we goed besteden in de bestaande wijken," legt wet houder Dijksterhuis uit. Ook het ondergronds plaatsen van afval containers en een nieuw beleid voor de speelterreinen zal de leef baarheid vergroten. Maar het 'woonprobleem' gaat niet alleen over saaie rijtjeshuizen. Een veel groter probleem is de woningbouw die jaren op slot heeft gezeten. Daardoor werd er geen doorstroommogelijkheid aangeboden in de gemeente. Dit tot gevolg dat nu veel gezinnen met een redelijk hoog inkomen in goedkope woningen zitten. „We moeten die 'scheefheid' gaan be strijden door zo gemengd moge lijk te bouwen op de nieuwe loca ties. Daarbij zijn we natuurlijk beperkt in onze instrumenten, maar we hopen binnen tien jaar een doorstroom te realiseren. Goede dingen komen langzaam", aldus Dijksterhuis. chief mogelijk maakt. Door het in- Het Almaro-trio brengt een ro stellen van een klantenraad voor mantisch concert ten gehore en de nieuwe organisatie hoopt het zal stukken spelen van o.a. Mo- nieuwe Streekarchief op inbreng zart, Ravel en Prokofjev. Het con- van de verschillende gebruikers, eert begint om 20.15 uur. De toe- Het Streekarchief Midden-Hol- gangsprijs bedraagt 9,- euro incl. land is gevestigd aan de Groene- koffie. Voor inlichtingen kunt u weg 30 in Gouda. Voor meer info: contact opnemen met Joke van www.groenehartarchieven.nl. 1 installatietechniek WADDINXVEEN - Toen Kim Janssen (13) en Nick Luiten (12) de televisiebeelden zagen van de Een conclusie die het college uit ramp in Azië, wisten ze dat ze ook iets moesten doen. Geld in zamelen, om de slachtoffers te helpen! Een week lang gingen ze de deur om lege statiegeldfles- sen te verzamelen en in te leve ren bij de Albert Heijn. Ook kre- burgemeester Roijers. Voor het van de supermarkt versterken van de sociale cohesie ziet het college een bijzondere taak voor het nieuwe centrum. Het gros van de woningen in Waddinxveen bestaat uit rijtjes huizen die op een sobere en ratio- Leerlingen van de Prins Willem-Alexanderschool luisteren dinsdagochtend ademloos naar Rineke Marwitz tijdens het voor leesontbijt in de bibliotheek. men van mogelijke asbestdeeltjes. dit moment wordt door het Bode- Deze deeltjes zijn vrijgekomen graafse bedrijf Lexmond milieu- doordat 'jongeren' het dak van het voormalig dierenverblijf van Dierendal hebben vernield. Op dit het geval zijn dan onderneemt de gemeente direct maatregelen. Maandagmorgen werd de vernie ling van het schuurtje door de be heerder van de kinderboerderij ontdekt. Een aantal tegels ontbrak en de dakplaten waren vernield. Toen de gemeente de melding binnenkreeg is er direct iemand polshoogte gaan nemen. Uit de inventarisatie bleek dat de dak platen mogelijk asbesthoudend materiaal bezitten. De gemeente heeft toen besloten REGIO - Op 1 januari 2005 zijn de ring van de kwaliteit van de streekarchieven Krimpenerwaard dienstverlening en daarmee van en Hollands Midden gefuseerd de professionalisering van het ar- Uitzondering tot streekarchief Midden-Hol- De gemeente Waddinxveen heeft land. De eerste feestelijke be- voor het jaar 2005 een bedrag van stuursvergadering vond plaats op 8.900,- euro gereserveerd voor 10 januari 2005. Het bijna voltalli- kosten die gemaakt worden door ge bestuur was aanwezig om de de Dierenambulance. De gemeen- nieuwe organisatie van start te la te maakt één uitzondering: de kosten die gemaakt worden voor vleermuizen en botulismeslacht- offers mogen extra in rekening worden gebracht. De gemeente bacht, Gouda, Krimpen a/d IJs- moet hiertoe echter wel nadruk- sel, Moordrecht, kelijk opdracht geven. Inwoners van Waddinxveen kun nen bij de Gemeentebalie mel ding maken van gewonde-, dode- kapelle) en beschikt over een of zwerfdieren. De medewerkers van de Gemeentebalie bepalen vervolgens of de Dierenambulan ce wordt ingeschakeld. TOT^QP^LAGE^IJN EN GOUWE WEEKBLADEN 186.000 EXEMPLAREN ari om 19.45 uur een avond met als onderwerp 'De islam en de landbelofte' in de Hoeksteen, Resultaat onderzoek Esdornlaan 2, Waddinxveen. Dinsdagmorgen 18 januari heeft Spreker is ds. H. Poot, predikant een medewerker van het bedrijf te Oldemarkt. Iedereen die be- Lexmond milieu-adviezen bv uit langstelling heeft om deze Bodegraven drie monsters geno- avond, georganiseerd door de men. Deze zijn naar een laborato- regionale commissie Kerk en Is raël in de classis Gouda, bij te wonen, is van harte uitgeno ten aanstaande donderdag be- digd. Voor meer info: Dhr. J. Hey, kend. Als uit dit onderzoek blijkt tel. 0182-395067 dhr. A. Tim- dat het werkelijk om asbest gaat merman, tel. 0182-530517. dan neemt de gemeente Wad dinxveen zo spoedig mogelijk ge paste maatregelen. gen ze van de supermarkt toestemming om een houten doosje bij de flessenautomaat neer te zetten waar mensen him statiegeldbon konden inleveren voor het goede doel. Ruim een week later hebben de nale manier zijn neergezet. 'Men twee bijna honderd euro opge- heeft behoefte aan een nieuwe haald. Binnenkort gaan ze naar identiteit. Inwoners kunnen zich de bank om het ingezamelde niet met het dorp identificeren' is geld op giro 555 te storten. te lezen in de conceptvisie. „We moeten er daarom ook voor zor gen dat het centrum goed inge vuld wordt", aldus wethouder Barth. „We hebben nu geen echt centrum, geen goede ontmoe tingsplaats. De parkeerplaats voor het gemeentehuis is daar niet geschikt voor. Die rol is weg- Dani (7) Hoogen- gelegd voor het nieuwe winkel- 57e JAARGANG nr. 2935 OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN ra i i A klein Met meer dan 20 vakzaken altijd bij u in de buurt! Rijnhavenkade 2, Alphen aan den Rijn - Tel. 0172 244 271 Ma - za 10:00 - 18:00 uur. Do - vrij koopavond. Lid van NU KOPEN GELD VERDIENEN Aanleiding hiervoor is dat er plaats gemaakt moet worden voor de nieuwe modellen. Hierdoor moeten de showroomkeukens verkocht worden met kortingen oplopend tot maar liefst 70%. Er zijn zelfs modellen die tegen ELK AANNEMELIJK BOD de showroom moeten verlaten. De verkoop is alleen bestemd voor PARTICULIEREN. Bel gratis voor onze overige adressen en openingstijden 0800-0233535 of kijk op www.keukenconcurrent.nl CAS WATER CV. ELEKTRA ZON-EMERCiE 5 adk keukenarchitectuur van,oreestlaan 11 2404 hc alphen a/d rijn Design- afslag N11 - avifauna Keukens (gratis parkeren) tel.(0172)46 95 85 Arclinea adk-keukenarchitectuur.nl Sdk ■w L -

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 1