Bouwhelm Honderdjarig bestaan Rotary voor VAC Waddinxveen SALE Jeugdfestival voor opleidingsorkest Concordia Neeleman predikaat Witgoed specialist duijyendijk 1 X) k Ti Nieuw Kerkradio programma Volks universiteit Dansles in Kreater Tweede plaats voor Mieke Schaatsers weer naar Weissensee Mishandeling jongeren Vorming en toerusting www.duijvendijkwonen.nl CAR VISION Jubileum Burger club te verbeteren. r WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS 2 y www.menke.nl [won e n| Vakkundige inbouw en montage in eigen werkplaats. WADDINXVEEN - Aan het ein de van deze week zal Wim Slap pendel, na ruim 38 jaar in dienst te zijn geweest, afscheid nemen bij Fixet de Bas doe-het-zelf. Wim Slapppendel begon als achttienjarige bij de Bas en is al tijd verantwoordelijk geweest voor de hout-en plaatmateriaal- afdeling. Naast het vele zaagwerk wat hij deed, was hij ook voor een groot deel verantwoordelijk voor het verwerken van de binnenko mende goederen. Met zijn mar kante verschijning, is hij door zijn jarenlange dienstverband voor heel veel klanten een zeer vertrouwd gezicht geworden.Maar met het klim- WADDINXVEEN - De Cen traal Hervormde Gemeente verzorgt zondagmorgen 30 ja nuari het kerkenprogramma voor de RTW verzorgen. Deze uitzending begint om 9.00 uur met het kinderprogramma. Om 9.30 uur zal worden over geschakeld naar de Hoek steen, voor de rechtstreekse uitzendingvande kerkdienst. Voorganger in deze dienst is ds. J. de Jong. Na de kerkdienst, om onge veer 10.20 uur, kunt u luiste ren naar muziek en poëzie rond het jaargetijde winter. 'Mensen hebben hun verhaal' is het thema van het tweede naprogramma, dat begint om 11.25 uur. Deze keer kimt u luisteren naar de heer C.D. Bax, fractievoorzitter van de PCW. Het kerkenprogramma eindigt om 12.00 uur. De RTW radio is te vinden op: Kabel FM 103.4 en Ether FM 105.8. Wij organiseren acties om geld bij elkaar te krijgen. Mensen van Rotary vertrekken dan rich ting het rampgebied, met bij voorbeeld voedsel en medicij nen, en gaan helpen. Laatst was één van onze medewerkers, Henk Kooistra, nog in het nieuws. Hij is medicus en heeft zijn hele luxe leven in Neder land opgegeven om in Sri Lan ka te gaan helpen." Ter Meer: „Ook dit jaar hebben we weer genoeg acties. In het kader van ons honderdjarig be staan, gaan wij samen met sportinstituut Den Edel een fietsmiddag organiseren. Bij Den Edel zullen er 250 fietsen opgesteld staan, waar zes uur lang op gereden gaat worden. Na afloop hopen we honderd fietsen te verkopen en de op brengst gaat dan naar de stich ting 'Doe een Wens'." Mulleman: „Het komt er eigen lijk op neer dat Rotary de men sen wil helpen en blij wil ma ken. Dat doen we nu ruim honderd jaar en daar gaan we ook nog een hele tijd mee door. Wij hopen in de toekomst nog veel meer mensen bij onze club te mogen verwelkomen." nogal wat eisen gesteld worden aan een ondernemer die zich wil aansluiten. En aan die eisen vol doen wij."De aansluiting bij de formule van de Witgoed specia list biedt veel voordelen. Het winkelpersoneel en de mede werkers van de technische dienst worden regelmatig ge schoold en op de hoogte ge bracht van alle nieuwe snufjes en technieken. Meer kennis houdt in dat de klant beter gead viseerd kan worden. Neeleman behoudt wel de eigen naam en identiteit.De aankleding van de winkel wordt aangepast, zodat Neeleman goed herkenbaar zal zijn als Witgoed specialist.Door- dat de Witgoed specialist een grote landelijke organisatie is, kan ergoedkoper worden inge kocht. Koren: Dat voordeel merkt de consument natuurlijk ook. We zijn nu beter in staat on ze producten tegen nog aantrek kelijker prijzen aan te bieden. Ook de ontwikkelingen binnen de branche worden op landelijk niveau bijgehouden. Wij weten dan ook als eersten welke nieu we producten op de markt gaan komen. Dat deze Witgoed spe cialist formule in het teken staat van de consument is een werk wijze die Neeleman altijd al han teert. Maar je moet altijd streven naar vooruitgang." Zo'n uit muntend rapport moet gevierd worden, vinden ze bij Neele man. Dat doen zij met interes sante aanbiedingen die elders in deze krant staan. WADDINXVEEN - Rond de eeuwwisseling- maakte de ad vocaat Paul P. Harris uit Chica go zich ernstig ongerust over de onverschilligheid in de mense lijke verhoudingen. Op 23 fe bruari 1905 nodigde hij een viertal vrienden bij zich thuis uit: een kolenhandelaar, een textielhandelaar, een mijninge nieur en een drukker. Hij wilde zien of zij samen deze verhou dingen konden verbeteren, niet wetende dat dit initiatief zal uitgroeien tot een wereldwijde club onder de naam Rotary. WADDINXVEEN - In 1930 opende Teunis Burger aan de Dorpstraat in Waddinxveen een kantoorboekhandel. Nu, 75 jaar later, is er veel veran derd. De winkel is inmiddels gevestigd op een andere loca tie in de Dorpstraat en er zijn diverse verbouwingen en uit breidingen geweest.Inmid dels is er een derde generatie Burger actief in de onderne ming die nu twee vestigingen en elf medewerkers telt. „We kijken dankbaar terug op zo'n lange periode," aldus Ton Willem Burger, „dankzij het vertrouwen van onze klanten konden we- door groeien tot wat we nu zijn: een gespecialiseerde boek- en kantoorvakhandel met klan ten uit de gehele regio.Dit jaar zullen we zeker aandacht be steden aan ons jubileum. Zo is er een nieuw boekje over Waddinxveen in de maak. In derdaad, weer één, maar deze zal uniek zijn in zijn soort. Ook zullen er diverse klanten acties komen. Dit jubileum hebben we immers aan hen te danken." „Daarnaast nemen wij één keer per jaar de bewoners van be jaardentehuis Souburgh mee uit. Dan gaan wij iets leuks doen met ze, zoals een bezoekje brengen aan Avifauna. En we doen veel voor rampgebieden, zoals op dit moment in Azië. WADDINXVEEN - Binnenkort mag Neeleman aan de Kerkweg- Oost in Waddinxveen zich reke nen tot één van de zestig speci aalzaken in Nederland die het predikaat 'Witgoed specialist' verdienen. Dat is een kwaliteits keurmerk waarmee de top van de witgoedmarkt wordt aange duid. „Het is een bevestiging dat je goed bezig bent," aldus P. Koren van Neeleman, „de Witgoed spe cialist is de enige georganiseerde specialistische witgoedformule in Nederland. Logisch dat er Rotary-voorzitter Ter Meer en mede-lid Mulleman willen het honderdjarig jubileum aanpakken om het imago van de service- (Foto: Liesbeth van der Vis) andere sponsors te vinden. Zo heeft Woonpartners gratis ver gader- en kantoorruimte be schikbaar gesteld. Begin 2004 is VAC Wonen als woonconsumentenorganisatie heropgericht onder impuls van de Vrouwenraad. De stichting Wonen onderhoudt goede bestaat uit twaalf actieve vrij- op zoek naar het antwoord op de vraag: Welke noten had Bach op zijn zang en hoe bracht hij deze tot zo'n meesterwerk? Voor beide WADDINXVEEN - De Volksuni versiteit Waddinxveen start weer met haar nieuwe program ma. Dit is uitgebreid te lezen op www.volksuniversiteit-wad- dinxveen.nl. De Volksuniversi teit geeft cursussen op alle mo gelijke gebieden: Creativiteit, Talen, Maatschappelijke cursus sen, Culinair, Kunst en Cultuur, Hobby en nog vele andere. De cursussen worden gegeven door gediplomeerde docenten of door ondernemers die reeds jaren werkzaam zijn in hun vakge bied. De Volksuniversiteit richt zich op iedereen in Waddinx veen die het leuk vindt een cur sus te volgen en/of zijn of haar kennis te vermeerderen. Er hoeft geen examen te worden afge legd, waardoor er geen druk om te presteren ontstaat en leren echt voor het plezier is. De cur sussen vinden plaats in Zalen centrum 'Het Trefpunt', met uit zondering van de cursus Indisch Koken. Deze wordt gegeven in het Coenecoop College, ook in Waddinxveen. Voor meer info: tel. 0182-634943 of www.volks- universiteit-waddinxveen.nl. Vorige week berichtte het Weekblad over de beslissing van de gemeente om de Dierenam bulance in het vervolg nog maar beperkt in te zetten in Waddinxveen. Dieren die kleiner zijn dan twintig centimeter zullen niet meer opge haald worden. Een beslissing die in ieder geval Weekblad- cartonist Elias inspireerde. Tijdens een festival worden de deelnemende orkesten beoor deeld op de te spelen muziek werken die door de verenigin gen zelf zijn uitgekozen. Die beoordeling gebeurd door een vakjury. Zij beluisteren de mu ziekwerken en beoordelen deze onder andere op ritmiek, muzi kaliteit, tempo en dynamiek. C- Akkoord komt uit in de sectie beginners. De muziekwerken die het orkest ten gehore zal brengen en die beoordeeld zul len worden door de jury zijn The Gladiators van Roy Phillippe en Weather Report van Albert Dam. Het orkest begint deze middag met het inspeelwerk Music from Hercules van Michael Sweeney. WADDINXVEEN - Het oplei dingsorkest C-Akkoord, onder leiding van Jeroen Wentel, zal op zaterdag 29 januari deelnemen aan een jeugdfestival in Schoon hoven. C-Akkoord is het oplei dingsorkest van Concordia Wad dinxveen en Excelsior Boskoop. De leerlingen van Concordia en Excelsior zijn in 1997 samenge voegd tot één orkest en aange vuld door wat assistentie uit bei de harmonieorkesten. Het doel van het opleidingsorkest is een zo goed mogelijke voorbereiding geven op het spelen in het groot harmonieorkest.Het festival waar C-Akkoord aan deelneemt wordt georganiseerd door Brass Band Schoonhoven. ZEVENHUIZEN - Een groep van elf schaatsenthousiasten uit Zevenhuizen en omgeving ver trekt op vrijdag 28 januari naar Oostenrijk om daar volgende week deel te nemen aan de schaatstoertochten op de Weis sensee. De meesten hebben al eens eerder deze tochten gere den. De groep bestaat uit Hans en Tiny Knijnenburg, Geroge en Maja van der Loos (Boskoop), Henk Hogebrug, Marian en Martin Duineveld, Peter Leli- veld (Nieuwerkerk aan den IJs- sel) en Gerard en Nel van der Ham. Voor de wedstrijdrijders staat komende zaterdag het open Nederlands kampioen schap op de Weissensee op het programma en een week later de alternatieve Elfstedentocht. WADDINXVEEN - Parfume rie Mieke uit Waddinxveen is tweede geworden bij de uit reiking van de Pour Vous Par fumerie. De eerste plaats was voor Parfumerie Hildering uit Haarlem. Pour Vous Parfumerie heeft een aantal criteria waaraan de Pour Vous Parfumerie van het jaar moet voldoen. Zo moet de service van het verkoop personeel perfect zijn, moet de ondernemer (in dit geval dhr. en mevrouw Verboom) actief meedenken met het be leid dat door Pour Vous Par fumerie gevoerd wordt en 4an alle door Pour Vous geïni tieerde acties meedoen. WADDINXVEEN - VAC Wonen Waddinxveen, de lokale vrou wenadviescommissie voor de woningbouw en woonomgeving, heeft van het bouwbedrijf BAM Utiliteitsbouw BV, dat deel uit maakt van de Koninklijke BAM Groep NV, bouwhelmen cadeau gekregen. BAM is een van de grootste bouwbedrijven van Euro pa en heeft 27.000 medewerkers in diverse landen. VAC Wonen heeft diverse be drijven en instanties benaderd voor te heeft de groep een (door)startsubsidie gekregen voor het volgen van diverse cursussen om een deskundig vriendelijkheid oordeel te kunnen geven op toekomstige structuur-, bestem- mings- en bouwplannen. Nu de gemeente op allerlei gebied be- staande zuinigt, probeert VAC Wonen woonomgevingen. De vrijwilligers, tot nu toe allen vrouwen, hebben inmiddels di verse cursussen gevolgd en congressen en symposia bijge woond om structuur, betem- mings- en bouwplannen goed te kunnen beoordelen. VAC con tacten met gemeente en is ver- willigers met verschillende tegenwoordigd ifi alle thema- maatschappelijke achtergron-, panels van de projecten den en profileert zich als woon- Triangel consumentenorganisatie, die wil opkomen voor de (toekom stige) bewoners. ZEVENHUIZEN - Een zeven tienjarige jongen uit Zevenhui zen en een negentienjarige jon gen uit Den Haag deden bij de politie aangifte van mishande ling. Beide jongeren maakten deel uit van een groep jongeren die op zaterdag 22 januari rond 01.30 uur over de Bierhoogtweg liepen. Twee niet gehelmde jon gens op een scooter, stopten bij de groep en vroegen om een si garet. Plotseling ontstond er on enigheid en werden de aange vers geslagen en geschopt door het tweetal. Vervolgens gingen ze er vandoor. De politie is op zoek naar de geweldplegers. „Het is indrukwekkend dat de vier oprichters ruim honderd jaar geleden een aantal princi pes hebben opgeschreven, die vandaag de dag nog steeds heel belangrijk zijn voor Rotary," al dus voorzitter Henk ter Meer, „namelijk: het beter leren ken nen van anderen als een gele genheid tot dienstvaardigheid, de toepassing van hoge ethi sche normen in bedrijf en be roep, de toepassing van het ide aal van dienstvaardigheid door iedere Rotarian en internatio naal begrip en vrede door een wereldomvattende kameraad- Ook Gerard Mulleman, lid van Rotary, heeft gemerkt dat maar heel .weinig mensen op de hoogte zijn van de activiteiten van zijn club: „Daarom wil ik een aantal concrete voorbeel den geven van wat wij alle maal doen. Zo houdt Rotary zich al jarenlang bezig met het sollicitatieproject. Daarin be zoeken wij scholen om met leerlingen een sollicitatiege sprek te oefenen. Met dit pro ject willen wij ons dienstbaar opstellen naar de samenle ving. Daarnaast hebben wij meege holpen om het leven van de gehandicapten van het op vangcentrum Bruggen een stukje aangenamer te maken. Vanuit het raam was hun uit zicht waardeloos, dus hebben wij persoonlijk een aantal bo men voor het pand neergezet." WADDINXVEEN - Na de achterliggende feestdagen is het vaak een goed voornemen om meer te gaan bewegen. Dat kan bij Kreater, waar er in twee zalen verschillende danslessen gegeven worden. Deborah Campagna geeft op woensdag streetdance, clip dance, musicaldans, modem jazz en vanaf 26 januari ook een nieuwe cursus jazz-street- dance. Nicolette Hovius richt zich op de klassiekere dans vormen en geeft op dinsdag en vrijdag kleuterballet en klassiek ballet voor jong en oud. Bij voldoende belang stelling start er zelfs een twee de groep kleuterballet op dinsdagmiddag. Voor alle lessen is het moge lijk om eerst twee proeflessen te volgen.Voor informatie of een aanmeldingsformulier: bel 0182-614422 of mail naar info@kreater.nl. V De leden van Rotary hebben al len een verschillende achter grond en een andere religie. Ter Meer: „Dat maakt bij ons niets uit, wij hebben een grote mate van acceptatie naar elkaar toe. Alle mannen en vrouwen van Rotary willen iets betekenen voor de mensheid. Dus niet al leen met je eigen leventje bezig zijn, ook iets willen geven aan anderen. Bij Rotary kan ieder een zichzelf zijn, niemand is be ter dan een ander en dat spreekt me enorm aan.' Er is één ding dat Ter Meer be treurt: „Het imago van Rotary is niet al te best. Ik praat er wel eens over met de mensen op straat en die hebben al snel het idee dat wij een heel elitaire club zijn. Daar willen ze vervol gens niets mee te maken heb ben. En veel mensen weten niet wie wij zijn. Dat ligt ook aan ons zelf, wij treden te weinig naar buiten. Dat willen wij ver anderen, wij willen ons imago verbeteren. Ons honderdjarig bestaan zien’ wij daar als een goede gelegenheid voor.” van zes criteria: bruikbaarheid, doelmatigheid, toegankelijk- bijdragen. Van de gemeen- heid (onder meer voor het ge- groep een handicaptenplatform), veilig heid, gezondheid en comfort, duurzaamheid en onderhouds- en hygiëne. Ook geeft VAC Wonen ge vraagd en ongevraagd advie zen over de kwaliteit van be weningen en schap van mensen, werkzaam in bedrijf en beroep." van de en Centrum. Ook zijn er contacten met opdrachtge vers als woningcorporaties, be leggers en projectontwikke laars, architecten, stedebouw- De groep beoordeelt daartoe kundigen en bouwondernemin- bouwtekeningen aan de hand gen. WADDINXVEEN - De beroemde en oogstrelende film 'La double vie de Véronique' van Kieslovski roept vragen op over de gebeur tenissen in ons leven. Welke bete kenis hebben ze? Is er wel beteke nis te geven aan de loop van ons leven? Op vrijdag 28 januari Afscheid Slappendel w^ae^getoondindefta. I zaal van Kreater, waarna pastor men der jaren en het vele tilwerk Ad van der Helm het nagesprek dat zijn werk met zich mee- zal leiden. De zaal gaat om 19.30 brengt, is in overleg besloten dat open en de kosten bedragen 3,- het voor Slappendel verstandi- euro. Op donderdag 3 februari en ger zou zijn om fysiek minder 3 maart wordt de film om 20.00 zwaar werk te gaan doen. Toen uur in de Remonstrantse kerk ge- dat ook redelijk snel gevonden toond. In een tweede activiteit zal was, is besloten het vertrek van Dirk Jan van Driel in twee avon- Wim samen te laten vallen met den vanuit een aantal gezichts- het vertrek van zijn huidige punten de Matthaus-Passion be- werkgever Henk de Bas. In ver- lichten om meer inzicht te krijgen band met de te verwachten ope- in de muzikale taal en gedachten ning van een HEMA vestiging in van Bach en tijdgenoten. In deze Waddinxveen, is de Bas reeds avonden gaan deelnemers vooral vanaf 1 februari bijna fulltime voor dat bedrijf aan de slag. Mocht u nog persoonlijk af scheid willen nemen van Wim Slappendel, dan kan dat nog tot activiteiten aanmelden bij: Corrie zaterdagmiddag 17.00 uur. Smallegange, tel. 0182-614401. r r O '7 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 WOENSDAG 26 JANUARI 2005 Pioneer KIJK VOOR ALLE ACTIES OP: ALS HEF ZO DOORGAAT HULACIIE rls Castelijn Fineon alu./biauw van 6.476,00-voor €3.240,00 Montis Intu paars van 2.760,00 voor€ 1.395,00 Lange Tiendeweg 66 Gouda 0182 - 59 98 68 Voor meer informatie opruiming: Bodegraafsestraatweg 3 Gouda tel. 0182 570080 fax 0182 570082 Bij inruil van een spelende autoradio ontvangt u de Pioneer ANH-P10MP niet voor 999,- maar voor slechts 899, Uw oude autoradio levert dus nog 1OO,- euro op! I|_WADDINXVEEI SORRY; \ig cm/ ANH-P10MP NAVIGATIE MP3/CD/WMA TUNER Pijl navigatie voor heel Europa p R//n Stembegeieiding cv-<7 TMC voor snelle verkeersinfo Afneembaar front 4x50 Watt Pioneer 7% I "DIEREN AMBULANCE GPU DA

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 19