voor refzw haaf Awerikti en (ah BANDEN Poppenfestijn op Kardinaal Alfrinkschool Eerste lustrum 'Radio Plus' Brei in bieb Geweld rond 'Huijse Soeburg' 'O LIEFTi Meiden- en Jongens club in Zonnig Zuid Colofon H!isï lm Voorlezen in pyjama Sprookjes- minimusical Volwassen bingo Rommelmarkt de Boog CAR VISION te MID- Amerika Canada KERKDIENSTEN De Morgenster, Sterrenlaan Jdistonscfi ‘TVaddmxueen uur NFA en v DEZE NIEUWE OAD-GIDS IS EEN BRON VAN INSPIRATIE... Boek vóór 31 maart 2005 uw vakantie en maak kans op de schitterende prijzen!!! www.toerkoop.nl/estee. www.lieftink.nl STICHTING KWADRAAD, AL GEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK. zondag 9.30 uur ds. B.J.D. van Vreeswijk, Sluipwijk 17.00 uur ds. J. de Jong PROTESTANTSE KERK NE DERLAND Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- laan zondag 10.00 uur ds. A. van Houwelingen, Noordwijk 18.30 uur ds. F. Bos, vesper 'De Rank', Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. M.A. Bos 18.30 uur vesper in Immanuel- kerk Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zondag 9.30 uur dhr. M. de Rid der, Sassenheim 18.30 uur vesper in Immanuel- kerk en zelfs een clown. Corrie laat de poppen allerlei trucjes doen, dit tot grote vreugde van de kinderen. Dan laat ze een sok zien. „Dit is een sokkenpop," vertelt ze, „alleen is hij nog niet af, daar mogen jullie me mee helpen." Ze pakt een stapeltje sokken en deelt aan iedereen een sok uit. Ongeduldig als de Gevonden Kater, rood, met veel wit, Noordeinde (Zevenhuizen) Kip, Rood-bruin, veren sok ken, groot formaat, Tessel- schadelaan (Waddinxveen) PROTESTANTSE KERK NEDERLAND -|- Hervormde gemeente Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. M.C. Baten burg 17.00 uur ds. D. van der Streek, Voorthuizen Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182-613112. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek 'Pieter Bas', me vrouw W.W.M. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bemhardlaan 79, Wad dinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of 0182- 516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen. Ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-11163246, voor minder drin gende vragen: vragen@dierenkli- niekzevenhuizen.nl. HERSTELD HERVORMDE GE MEENTE gebouw Staringlaan 19 zondag 11.00 u. ds. C. Gielen, Middelhamis 18.30 uur ds. L.M. Jongejan, Ol- debroek REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 6 februari 10.00 uur ds. J. Tromp, Leiden OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst WADDINXVEEN - Op 18 janu ari zijn de nationale voorleesda gen begonnen. De Koningin Julianaschool in Waddinxveen heeft daar op een speelse manier aandacht aan ge schonken: alle kinderen en juffen kwamen in pyjama naar school. Vervolgens gingen ze met z'n al len naar het speellokaal, waar de wethouder van Onderwijs, Do renda Gerts, de kinderen een paar gedichtjes heeft voorgele zen. Dat deed ze uit het boek 'Ziezo' van de beroemde schrijfster An nie M.G. Schmidt. GROENE HART ZIEKENHUIS Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, Gouda, 0182-505050. Postadres: postbus 1098,2800 BB Gouda. Jozeflocatie Jan van Beaumont- straat. Voor het maken van poliklinische afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor in lichtingen: tel. 0182-505050. Bezoektijden voor beide locaties: algemene verpleegafdelingen: 14.00 tot 15.00 uur en 18.30 tot 19.30 uur. Voor informatie over wachttij den, opname, afdelingen etc. kan men terecht op www.ghz.nl. EERSTE HULP Voor eerste hulp kan men alleen terecht bij de afdeling Spoedeis ende Hulp op de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis, Bleulandweg 10, Gouda. K LIEVER LIEFTINK RAM Ei nende huisgenoot, Jacob van Nas- souw, geslagen en getrapt hebben en hem met een bijl nagezeten hebben en ook met de bijl naar Van Nassouw gegooid hebben. Op 20 februari 1731 was hij op de visschuit van Leendert Korsse ge komen, welke schuit in de Gouwe lag voor het huis Souburg. Deze Leendert Korsse was zeer dron ken en Boomman eiste geld van hem om een half pint jenever te kopen. Leendert was niet zo toe schietelijk dit te geven en om hem te overreden heeft Boomman hem 'bij het hooft gevat en geschut en gesegt: kom an je most een dub- met een aantal vaste of regelmatig terugkerende gasten, worden te ruggeblikt op de afgelopen vijf jaar. Het is de bedoeling om dit hele jaar op feestelijke wijze aan dacht te besteden aan dit eerste lustrum van 'Radio Plus'. Beken de mensen, waaronder Anneke Grönloh, Willeke D'Estell, Annie de Reuver, de Mary Kee Compa ny en George Baker hebben hun medewerking reeds toegezegd en zullen de komende maanden te horen in het programma. Radio Plus is wekelijks te beluisteren op woensdag van 12.00 - 14.00 uur, via de kabel op 93.1 MHz of via de ether op FM 105.0 MHz. De ene week wordt het programma live vanuit de studio gepresen teerd. De andere week is er een herhaling te beluisteren. WADDINXVEEN - De biblio theek Waddinxveen houdt op dinsdagavond 1 februari een on derhoudend en muzikaal pro gramma met chansons van de Franstalige Vlaamse zanger Jac ques Brel. De Franse, in Neder land woonachtige chansonnier Frédéric Dorfmann brengt op ge heel eigen wijze bekende en min der bekende chansons ten gehore. Met zijn nieuwe theaterprogram ma 'Les maux d'amour de Jac ques Brei' trekt Dorfmann met veel succes langs de kleinere theaters en bibliotheken. Kaarten a 6,- euro zijn verkrijg baar bij de inlichtingenbalie van de bibliotheek aan de Van Meck lenburg Schwerinlaan 1. (0182- 640572). Voor meer info: www.bi- bliotheekwaddinxveen.nl. voor één komen de poppen te voorschijn. Allereerst Jan Klaas en, wie kent hem niet, vervol gens zien we een vogel, een draak, een vingerpop, een reus stapelde zich op. Na enkele ver horen, waarbij telkens dezelfde vragen herhaald werden om de verdachte op tegenstrijdigheden te betrappen, kwam de baljuw met zijn eindverklaring. We laten hem bij monde van de secretaris aan het woord. deel te nemen aan de club. Er kunnen maximaal vijftien mei den en vijftien jongens meedoen. De meiden en jongens die vorig jaar meededen hebben eerst de kahs gekregen om zich op te ge ven. Jij kunt je opgeven door donderdag 3 februari langs te komen (meiden om 16.30 uur jongens om 19.00 uur). Als er nog plaats is, dan kan je gelijk meedoen, als het vol is dan zet ten we je naam op de wachtlijst. De kosten bedragen 0,50 euro per keer (graag steeds gepast meenemen). De Meidenclub en de Jongensclub zijn onderdeel van de activiteiten van de Brede School Zuid, de bovenstaande activiteiten zijn uitsluitend voor tieners uit wijk Zuid. Tiener- werkster Marieke de Vries is werkzaam bij Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Waddinxveen. Vermist Poes, Cypers, donker van kleur, witte tenen, jong, Piet Heinstraat (Waddinxveen) Kater, zwart, witte voeten, vlek op buik, onder oksels en wit op kin en borst, jong, Ringvaartsingel (Waddinx veen) Poes, Cypers, rode vlekjes door vacht, witte voeten, Ringvaartsingel (Waddinx veen) Deel 2 Aangezien St. Huijbertsgerecht een vrije of hoge heerlijkheid was, had men het recht zelf de halszaken (misdaden waarop lijf- en doodstraffen waren ge steld) te berechten. Deze heer lijkheden werden dan ook wel halsheerlijkheden genoemd. De galg was het symbool van hun macht en stond als waarschu wing in het rechtsgebied opge steld. De andere ambachtsheer lijkheden vielen onder de baljuw van Rijnland. Belangrijk was dat de verdachte een bekentenis af legde, al of niet geholpen door een 'scherpe ondervraging', zo als men marteling placht te noe men. Vaak was het laten zien van het martelinstrumentarium en een plastische voorstelling van het gebruik al voldoende om de herinnering van de verdachte op te frissen. Voorwaarde was WADDINXVEEN - Op donder dag 3 februari gaan de meiden club en de jongensclub in buurt huis Zonnig Zuid weer van start. Tienerwerkster Marieke de Vries is elke donderdag in Zonnig Zuid om leuke dingen te doen met tieners van 11 t/m 15 jaar. De nieuwe tijden van de mei den- en jongensclub zijn: Mei denclub: elke donderdag 16.30 - 18.00 uur. Jongensclub:elke donderdag 19.00-20.30 uur Voorbeelden van activiteiten: schilderen spray paint graffi ti- dansen (streetdance, break dance). Muziek maken (gitaar, Afrikaans trommelen). Sporten in de gymzaal. Voor de meiden: haren vlechten, nagels doen en er is een playstation op groot scherm. Ook kunnen de meiden en jongens zelf activiteiten be denken. Je moet je opgeven om Voor gratis registratie en in formatie over vermiste en gevonden dieren kunt u bellen 0186-601199. Binnen 24 uur uw melding op in ternet. Kijk voor recente ge gevens op www.dierencen- trale.nl. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 26 januari 19.45 ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 2 februari 19.45 uur geen dienst Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. H. Schip- Protestantse gemeente i.w. aanboord 17.00 uur ds. M.C. Batenburg ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Woord- communieviering dinsdag 1 februari 19.00 uur Eu charistieviering Jan Gerritsz. De verdachte, Jan Gerritszoon Boomman, was ten tijde van zijn verhoor en berechting naar eigen zeggen 32 of 33 jaar oud. Hij wist het zelf niet precies. Hij was gebo ren in Alphen en sinds vier of vijf jaar was hij woonachtig 'onder de vrije heerlijkheid van St. Huij bertsgerecht en wel op den huijse van Soeburg, off onder noord Waddinxveen'. Zijn eerste ver grijp was dat hij zonder akte van indemniteit van Alphen in de heerlijkheid was komen wonen. beitje geven'. Het bewijsmateriaal Een akte van indemniteit was een verklaring van de plaats van her komst dat, mocht iemand in zijn nieuwe woonplaats tot armoede vervallen, de plaats van herkomst voor zijn onderhoud zou opdraai en. In 1731 zou Boomman zijn inwo- NU OOK VOOR DE GOEDKOOPSTE De Hoeksteen, Esdoomlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong 18.30 uur ds. H. Schipaanboord waren het die het uiteindelijke vonnis uitspraken. De baljuw zorgde voor de uitvoering daar van, indien nodig met de samen werking van een beul of scherp rechter wanneer het doodvonnissen of lijfstraffen be trof. Deze achtergrondinformatie is noodzakelijk om een rechtzaak uit die tijd beter te begrijpen. La ten we terugkeren naar St. Huij bertsgerecht, anno 1732 wel dat de bekentenis zonder dwang herhaald werd 'buijten pijn en banden van ijser'. Hoger beroep behoorde niet tot de mo gelijkheden. De Baljuw had een opsporende taak en hij deed het vooronderzoek, nam getuigen verklaringen af en was zoveel als openbaar aanklager. Hij was ze ker geen rechter maar wel voor zitter van het gerecht met de welgeboren mannen. Deze wa ren afkomstig uit het meer ge goede gedeelte van de bevol king. De welgeboren mannen, meestal zeven in getal, vormden met de baljuw het gerecht. Zij 'spanden de Hoge Vierschaar'. De baljuw legde de zaak voor aan de welgeboren mannen en formuleerde een eis. De welge boren mannen hadden de vrij heid hiervan af te wijken en zij VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maan dag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. Al-anon/Alateen is een zelfhulp groep voor kinderen, vrienden en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Joke 0182- 612765 of Marieke 0182-503773. Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Industrie- straat la, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). ZEVENHUIZEN - De Ze ven Muzen organiseert op zaterdag 5 februari de fa milievoorstelling 'Een sprookjesmixstamppot van 4 tot 104 jaar.' Deze minimusical wordt ge speeld door theater van Santen. De voorstelling vindt plaats in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen om 15.00 uur. Kaartjes zijn 5,- euro per persoon en verkrijgbaar bij reisburo de Zwaluw, dorpsstraat 149, Zevenhuizen (telnr. 0180-632131) of voor aan vang bij de zaal. Het is ook mogelijk om voor een kin derfeestje een arrange ment te reserveren bij De Zwaluw. De boze stiefmoeder is stik jaloers op de mooie sneeuwwitje. Deze geme ne vrouw stelt alles in het werk om Sneeuwwitje uit te schakelen. Sneeuwwitje besluit om te vluchten. In het bos komt ze de grote boze wolf tegen die spon taan verliefd op haar wordt. Bijna lijkt het de boze stiefmoeder te luk ken om Sneeuwwitje te vergiftigen, maar net op tijd kust de Wolf haar wak ker en dan... MEDISCHE DIENSTEN Medische diensten Huisarts en apotheek voor alle in woners van de regio Midden- Holland Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feestda gen: HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP) Jan v Beaumont- straat 4 (bij de Jozef-locatie), Gouda, tel. 0182-322488 (alleen na telefonische afspraak) Voor spoedmedicatie buiten kan toortijden: van 17.30 uur 's mid dags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feestda gen: Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie), Gouda. tel. 0182-698820, www.dam-mh.nl. WADDINXVEEN - Het is woens dag 2 februari precies vijf jaar ge leden dat 'Radio Plus', het radio programma van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk voor senioren, van start is gegaan. Met dit radioprogramma wil de S.W.W. de doelgroep senioren in formeren over allerlei zaken die voor hen van belang kunnen zijn of worden. Het radioprogramma wordt door de S.W.W ook gezien als een informatievoorziening naast het Seniorennieuws, dat maandelijks door de stichting wordt uitgegeven. Het vaste 'Ra dio Plus'-team zal op die dag een extra feestelijke uitzending ver zorgen, direct vanuit de studio. Naast de gebruikelijke informa- tieblokken en muziek, volledig op de doelgroep afgestemd, zal er kinderen zijn, doen ze de sok meteen om hun hand en begin nen poppenkastje te spelen. Corrie: „Ik zie dat het voor jullie nu al poppen zijn, maar we moeten ze eerst nog helemaal gaan maken, hoor." De stof en de lijm worden op de tafeltjes gezet en het plakwerk kan beginnen. De kinderen moeten op alle sokken netjes een stel ogen en een mond plak ken. Dat doen ze heel zorgvul dig en na een half uurtje hebben ze allemaal een mooie pop. Nu kan de poppenkast pas echt be ginnen. Voor Corrie Korver was het een geslaagde gastles: „Ik heb het erg naar mijn zin gehad met de kinderen," zegt ze, „Ik heb iets verteld over mijn eigen poppen en gaf vervolgens een kleine voorstelling. Voor mij is het heel fijn om deze passie te kunnen delen. Ik speel al heel lang poppenkast, ik heb onder andere opgetreden in het Kre- ater. De kinderen hebben van daag zelf gezien hoe makkelijk het is om aan speelgoed te ko men. In plaats van een dure pop te kopen, hebben ze er zelf één gemaakt. En het enige materiaal dat ze er voor nodig hadden, was een sok en stukje stof." De leerlingen van de Kardinaal Alfrinkschool maakten van een sok een eigen poppenkastpop. (Foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - Wijk-en Speeltuinvereniging De Padde stoel houdt op vrijdag 28 januari weer een gezellige Bingoavond. Naast de bekende tafelrondes, waarbij de deelnemers zelf hun prijzen mogen uitkiezen, zit de superronde bij het bingoboekje inbegrepen. Ook worden er een geldronde en een drankronde gehouden en zijn er leuke prijzen te winnen in de verloting. De toegang is gratis. De bingo start om 20.00 uur, de zaal is vanaf 19.30 uur open. Voor meer info: www.wsv-de- paddestoel.nl. WADDINXVEEN - Sinds afge lopen vrijdag hebben alle kin deren van groep 1 en 2 van De Kardinaal Alfrinkschool er een zelfgemaakte pop bij. Poppen- kastspeelster Corrie Korver kwam langs om een gastles handpop maken te geven. „On langs zijn wij met groep 1 en 2 naar een marionettenvoorstel ling in het Kreater geweest," al dus Thea Knijnenburg, docente van groep 1 en 2, „naar aanlei ding van die voorstelling kwam Corrie Korver vandaag gezellig langs. Zij liet zelfgemaakte pop pen zien en ging samen met de klas poppen maken. Zo leerden zij hoe je materiaal tot leven laat komen. De ochtend was een groot succes, de kinderen heb ben genoten." Als Corrie de klas binnenkomt met een grote koffer in haar handen, beginnen alle kinderen behoorlijk nieuwsgierig te wor den. Gelukkig geeft ze snel uit leg: „Ik ben Corrie Korver en ik speel poppenkast. Ik maak al mijn poppen zelf. Omdat ik dat zo leuk vind, wil ik mijn hobby graag delen met anderen. Daar om ben ik hier vandaag om jul lie het één en ander te vertel len." Ze opent de koffer en één Bezoek en postadres: Station straat 12, 2741 HS Waddinxveen. Tel. 0182- 623040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorver bonden met de Vierstroom Zorg lijn. VIERSTROOM JEUGDGE ZONDHEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30 uur. Stationstraat 12, Waddinx veen. (www.vierstroom.nl) WADDINXVEEN - Op zaterdag 5 maart is iedereen welkom als er van 10.00 - 16.00 uur een rommelmarkt wordt gehouden. Wellicht hebt u spullen op uw zolder liggen, die anderen nog kunnen gebruiken, dan kunt u één of meerdere tafels huren Wilt u een tafel reserveren, dan kimt u contact opnemen met mevrouw C. Verbeij, telefoon (0182) - 610469 b.g.g. 06- 22681097. r- 1 Nai-v/T $5” ls_ffit WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 WOENSDAG 26 JANUARI 2005 i Foto's van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@ rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (10 eurocent per minuut) Produktieweg 15-17, Alphen aan den hijn tel. 0172 - 46 96 70 [VI Bodegraafsestraatweg 3 Gouda tel. 0182 570080 fax 0182 570082 EEZZElSZESMIIS Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Vluchten naar olie belangrijke bestemmingen, ruim 250 hotels, auto- en camperhuur, strond- vakanties, cruises, individuele- en groeps rondreizen. Kortom, teveel om op te noemen voor ieder een die Noord-Amerika wil ontdekken... Of u nu kiest voor een Ood campervakantie door Canada, een strondvokontie naar Florida, een citytrip noor San Francisco of een outorondreis door Colorado, u bent bij Ood Reizen aan het goede adres! C. Verlooij Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Redactie Noortje van Dorp 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmer king te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Voor sportieve velgen en banden. Continental, Pirelli, Michelin, Goodyear, etc. naar: Roerkoop Reisburo Estee jerv.ce met een - Konoofclroat 12, 2741 HH Waddinxveen Telefoon 0182 688 488 E-moilestee.woddinxveen@toerkoop.nl Fax 0182 688 588 Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. WereUwijr* V* rrfjZ-euJtftfvAt Flff

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 9