Herstelwerkzaamheden 3«4«5«7a8 februari a.s. Inspraakavond Welzijnsvisie slecht bezocht Dagbladen in uw klas: elk onderweg), elke da basisschool 't Reigerbos af Bijeenkomsten opvoeding Open podium- Concordia Open podium Concordia r Islamfobie? Succesvolle Kleding- inzameling Wereldwinkel Koppel- klaverjas- avond Jeugddienst Coenecoop College Radio Plus 3 en 8 lebruan J Lange Tiendeweg 80-84 - Gouda Tel. (0182) 58 30 1 1 www.woondecorgouda.nl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN LEZERS SCHRIJVEN Jg Bent u leraar en wilt u met kranten werken? Krant in de Klas helpt u met lesmateriaal en gratis kranten. Voor gratis informatiepakket: Tel. 020 - 430 91 90 - Fax 020 - 430 91 99 E-mail: kik@uitgeversverbond.nl A1U TAPU«M 50% korting £SSft. WoonDecor Gouda heeft een enorme partij Nepalese, Perzische en andere Oosterse tapijten weten te bemachtigen o.a. van de merken Berber, Bidjar, Herat, Kabul en Karachi. Alle kleden zijn van topkwaliteit en worden geleverd met een certificaat van echtheid. Tijdens de actie kunt u ruilen Grote kleden worden gratis bezorgd Uitsluitend levering aan particulieren en tegen contante betaling LL tü WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 2 FEBRUARI 2005 van linge samenwerking en het geza menlijk gebruiken van de be schikbare lokalen. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - De kledingactie van Wereldwinkel Z-M heeft een mooi resultaat behaald: ruim 192 volgepakte verhuisdozen met zomerkleding zijn op 15 januari afgeleverd en door militairen naar IJmuiden ver voerd. Daar werden deze in zeecontainers geladen om zo snel mogelijk naar Sri Lanka te worden gebracht. Boven dien werd er ruim 300,- euro overgemaakt naar Lanka La- mai voor verdere onkosten in Sri Lanka, zoals transport en beveiliging en werden er circa 40 zakken met winterkleding gebracht bij de Stichting Hulp Oost Europa. WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk de Zuidplas heeft aanstaande vrijdagavond een koppelklaverjasavond. Aan vang 20.00 uur in Het Zuid- honk, Zuidplaslaan 552, Wad- dinxveen. Voor meer info bel naar 0182-611324. Elk klaverjaskoppel is harte welkom. Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. gers hebben kinderen met sportbehoeftes en willen graag een leuk en gezellig dorp heb ben. Zoveel heeft hij of zij niet te be steden, dus dit alles mag niet te veel kosten. Ga maar met elkaar praten om te zien of de over heid de wensen van de burgers kan inwilligen." Al met al was het een sterk staaltje improvisa tievermogen van de burge meester, die tot zijn opluchting toch nog twee burgers kon ver welkomen, en de nadrukkelijke wens uitsprak dat bij een vol gende inspraakavond over de welzijnsvisie de Waddinxveen- se burgers massaal acte de pre sence zullen geven. WADDINXVEEN - Vandaag is het precies vijf jaar geleden dat Radio Plus, een radioprogramma voor senioren in Waddinxveen, voor het eerst de lucht in ging. In middels zijn de presentatoren van het programma bij veel seni oren vaste gasten tijdens de lunch op woensdagmiddag. Met dit ra dioprogramma wil de S.W.W. alle senioren informeren over allerlei zaken die voor hen van belang kunnen zijn of worden. Het radioprogramma wordt door de S.W.W. ook gezien als een aan vulling op het 'Nieuws', dat maandelijks op uw deurmat valt. In de feestuitzending vanavond zullen de presentatoren samen met een aantal vaste gasten te rugblikken op de afgelopen vijf jaar. Uiteraard zal ook weer veel aandacht worden besteed aan muziek en informatie. Gedurende het gehele jaar zal op feestelijke wijze aandacht wor den besteed aan dit eerste lus trum van Radio Plus. Bekende mensen, waaronder Anneke Grönloh en George Baker hebben him medewerking reeds toege zegd. Het blijft dus de moeite waard om op woensdag van 12.00 -14.00 uur af te stemmen op RTW-radio, via de kabel op 93.1 MHz of via de ether op FM 105.0 MHz. De ene week wordt het programma live vanuit de studio gepresenteerd. De andere week is er de mogelijkheid om de herha ling te beluisteren. WADDINXVEEN - Zondag is er een jeugddienst van de PKN-ge- meente 'de Rank' in de aula van het Coenecoop college. De dienst begint om 18.30 uur en het thema is: 'Wat verwacht jij?'. Na de dienst is er de gelegen heid om na te praten. nalisten in de zaal te bewonde ren. Burgemeester Roijers stak zijn teleurstelling niet onder stoelen of banken: „Bijzonder jammer dat er geen burgers zijn komen opdagen, terwijl dit toch zo'n belangrijk onderwerp is. Mis schien moeten wij deze avon den voortaan ook maar organi seren in de kantine van een van onze voetbalclubs, want vol gens mij zijn de meeste mensen vanavond thuis gebleven om naar de live-uitzendingen van de Amstel Cup te kijken.” Desondanks deed de burge meester zijn uiterste best om er nog een leuke, geslaagde avond van te maken. „We kunnen nu den gegeven. Als eigen lid zalOscar Alblas de ze middag optreden. Hij be speelt de drumstel en zal deze middag een eigen improvisatie ten gehore brengen. Oscar Alblas volgt een muzikale studie en in het kader van zijn project 'In stinct' brengt hij deze middag het stuk "Undefined Conversa tions" ten gehore. Dit stuk draait om de wisselwerking (conversa tie) tussen de verschillende lede maten. Wie belangstelling heeft om deel te nemen aan het Open Podium, kan zich aanmelden door te bellen naar 613839. Het "Open Podium" wordt ge houden in de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg IA, om 13.00 uur. De toegang is gratis. Schouders eronder Na afstemming met de schade- expert van de verzekering gin gen de schoonmaakwerkzaam- heden van start. Vervolgens zijn er lokale aannemers benaderd voor de bouwkundige herstel werkzaamheden en zijn de op drachten hiervoor door de ge meente verstrekt. Deze werkzaamheden zijn zeer voort varend verlopen. Het resultaat is dat de werkzaamheden aan het klaslokaal op donderdag 20 ja nuari zijn afgerond, vrijdag de verhuizing heeft plaatsgevon den en maandag 24 januari, nog geen 3 weken na de brand, het klaslokaal weer in gebruik is ge nomen. Het is nu alleen nog even wachten op de levering van het nieuwe meubilair en de fi nanciële afwikkeling met de ver zekering. De afgelopen 2 weken hebben de lessen van de getroffen klas toch gewoon doorgang kunnen vin den. Basisschool De Eendragt stelde een gemeenschappelijke ruimte beschikbaar. Met een beetje kunst en vliegwerk zijn deze lessen zo normaal mogelijk verlopen. De leerkracht had zijn bureau op de verhoging van het toneel staan en de leerlingen zaten in een te krappe ruimte, met de nog naar brand ruikende tafels en stoelen, gepropt. Het was duide lijk dat deze situatie niet te lang mocht duren en alle betrokke nen zijn dan ook opgelucht en zeer tevreden dat de werkzaam heden zo voorspoedig zijn verlo pen. Vooruitlopend op de toe komstige ontwikkelingen, als de scholen straks in één gebouw op de nieuwbouwlocatie zijn on dergebracht, blijkt er nu al spra ke te zijn van een goede onder- bruiksaanwijzing in onze eigen taal. Ieder kind brengt zijn eigen karakter mee. Wat willen we graag voor de toekomst van on ze kinderen? Vrouwen die belangstelling heb ben om samen over deze zaken te praten en een advies te krij gen, zijn van harte welkom. Er is nog plaats voor nieuwe belang stellenden, uit alle culturen die onze regio maar rijk is. De ontmoetingen worden ge houden op 2, 9 en 16 februari van 9.15 tot 11.15 in Waddinx veen Wereldwijd Mauritslaan 55. De kosten bedragen 1,- euro per ochtend. De kinderopvang is gratis. Voor informatie bel naar tel 06 41315027 3 (Naïma El Yousfi) of naar 0182 613094 (Noortje Meskers). allemaal wel naar huis gaan," stelde hij voor aan de aanwezi ge politici en journalisten, „maar we kunnen natuurlijk ook proberen er in een half uur tje, driekwartier iets aardigs van te maken, zodat de avond toch nog geslaagd genoemd kan worden." Hij verdeelde de aanwezigen in de zaal in twee groepen en liet iedereen een rollenspel spelen. De ene helft speelde de Wad- dinxveense burgers, terwijl de andere helft doorging voor de gemeente Waddinxveen. Ieder een moest één op één een part ner uitzoeken, wat tot bijzonder interessante discussies leidde. Burgemeester Roijers: „De bur- natie. Ook ontbreekt het in deze gemeenschap aan leiderschap, evenals het ontbreken van een po dium van waaruit tegenargumen ten/opvattingen en meningen kunnen worden geventileerd. Met betrekking tot de nationale actie voor de ramp in zuid-oost- azie heeft de moslimgemeen schap door gebrek aan initiatief en leiderschap zich ook wederom in onvoldoende mate weten te profileren. Er is geen of onvol doende zelfkritiek onder deze ge meenschap en alle onheil dat hen mogelijkerwijs overkomt wordt aan de andere partij toegeschre ven. Door de onder de mannelijke bevolking heersende macho-cul- tuur en de grote gevoelens van eer en respect, ligt gewelddadig heid heel dicht aan de oppervlak te en wordt van daaruit meestal emotioneel gereageerd en gehan deld. Er vanuit gaande dat er on geveer één miljoen Moslims in Nederland verblijven en de ver onderstelling dat circa tien pro cent daarvan zich schuldig zou maken aan wangedrag en boven dien in potentie min of meer ge voelig zou zijn voor de uitoefe ning van terrorismme, rekent een eenvoudig rekensommetje ons dat hier sprake is van enkele tien duizenden raddraaiers. In vele gemeenten verpesten zij het aan zien van de Moslimgemeenschap en frustreren zij de autochtone be volking mateloos. Dat allochtone jongeren op de ar beidsmarkt worden geweerd, is niet te verdedigen, maar wel een logisch gevolg. De goeden moe ten immers altijd onder de kwa den lijden. Overigens zal het lage opleidingsniveau ook een rol kunnen spelen, aangezien teveel Moslimjongeren zonder diploma de arbeidsmakrt betreden. Alle stemmen die de Groep Wilders straks gaat krijgen, moeten wor den gezien als proteststemmen te gen de groepering die in tal van gemeenten voor grote overlast zorgt. Reden temeer om vanuit de Moslimgemeenschap nu eindelijk eens schoon schip te maken en deze raddraaiers aan te spreken op hun gedrag. En laten wij vanaf nu van beide kanten gaan werken aan een bete re onderlinge verstandhouding en bovendien eens ophouden met elkander de zwarte piet toe te spelen. C.M.P. van Vuuren Waddinxveen WADDINXVEEN - Zondag middag staat het tweede Open Podium bij Concordia op het programma. Dit Open Podium staat in het teken van optredens van en door leden die alleen of in ensemble- vorm een concertje willen ge ven. Ook niet leden die een instrument bespelen, zijn van harte welkome en mogen op het podium hun kunsten ver tonen. Voor zondag staan er twee optredens op het pro gramma. Eén daarvan is "Orion", een groep die is ver noemd naar de drie sterren eenheid en bestaat uit Marcel van Helden op de piano, Cle- mence Scheps op de gitaar en Sacha Roos als zangeres. Zij spelen Akoestische muziek. Zij hebben reeds eerder op een optreden gegeven. Als eigen lid zalOscar Alblas deze middag optreden. Hij bespeelt de drumstel en zal deze middag een eigen im provisatie ten gehore bren gen. Oscar Alblas volgt een muzikale studie en in het ka der van zijn project 'Instinct' brengt hij deze middag het stuk "Undefined Conversa tions" ten gehore. Dit stuk draait om de wisselwerking (conversatie) tussen de ver schillende ledematen. Wie belangstelling heeft om deel te nemen aan het Open Podium, kan zich aanmelden door te bellen naar 613839. Het "Open Podium" wordt gehouden in de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg IA, om 13.00 uur. De toegang is gra tis. WADDINXVEEN - Vorige week woensdag was er speciaal voor de Waddinxveense bur gers in het gemeentehuis een inspraakavond over de wel zijnsvisie. De avond was be doeld om inspraakreacties op de welzijnsvisie te vernemen, alsmede om met elkaar in dis cussie te gaan. Burgemeesters en wethouders hoopten dan ook op de komst van een veel burgers, die hun zegje wilden doen over 'het welzijn' in Wad dinxveen. De belangstelling viel echter nogal tegen: om 20.00 uur, toen de inspraakavond op het punt van beginnen stond, waren er enkel en alleen politici en jour- OOSTERSE WITTEN 0D 12.© Burgemeester Roijers stak zijn teleurstelling niet onder stoelen of banken over de slecht bezochte inspraakavond over de wel zijnsvisie: „Bijzonder jammer dat er amper burgers zijn komen opdagen, terwijl dit toch zo'n belangrijk onderwerp is." ZEVENHUIZEN - Na drie we ken hard werken, konden de leerlingen van groep 8 van basis school 't Reigerbos hun lokaal weer in gebruik nemen. Maar liefst circa 50.000,- euro was de schade na de brandstichting in het noodlokaal in de nacht van 1 op 2 januari. Bouwkundige her stelwerkzaamheden, vervanging van meubilair en schoolmidde- len was noodzakelijk. Alle boe ken, schriften en werkstukken waren onherstelbaar bescha digd. In 't Reigerbos hadden ze sowieso al last van ruimtege brek, dus is er meteen begonnen met de herstelwerkzaamheden. WADDINXVEEN - Zondagmid dag staat het tweede Open Podi um bij Concordia op het pro gramma. Dit Open Podium staat in het teken van optredens van en door leden die alleen of in en- semblevorm een concertje willen geven. Ook niet leden die een in strument bespelen, zijn van har te welkome en mogen op het po dium hun kunsten vertonen. Voor zondag staan er twee optre dens op het programma. Eén daarvan is "Orion", een groep die is vernoemd naar de drie sterren eenheid en bestaat uit Marcel van Helden op de piano, Clemence Scheps op de gitaar en Sacha Roos als zangeres. Zij spe len Akoestische muziek. Zij heb ben reeds eerder op een optre- Sinds de gebeurtenissen van 11 September 2001, de aanslagen in Spanje en elders in de wereld, de moord op Theo van Gogh,de moord op een docent van het Ter ra College in Den Haag, de dood van een tasjesdiefin Amsterdam en de doodsbedreiging aan het adres van enkele leden van de Tweede Kamer een Burgemeester en Wethouder, is de verhouding tussen het autochtone- en allocht one bevolkingsdeel in Nederland sterk verslechterd. Het is ontstellend daarbij gelijktij dig te moeten constateren dat de ze doodsbedreigingen moeten worden gezien als een gijzeling van het gehele parlement en an dere bestuurlijke overheidsin stanties die, als gevolg hiervan, in woord en geschrift gas zullen wil len terugnemen met betrekking tot mogelijk in de Moslimge meenschap als polariserend of be ledigend overkomende uitspra ken. Ook cabaretiers zullen zich wel twee keer bedenken voor het doen van dergelijke uitspraken over de Moslimgemeenschap .Ei genlijk zijn wij nu weer terug bij af en wederom beland in het tijd perk van voor Firn Fortuin, waar in het not done was te zeggen waarop het stond of het beestje bij de naam te noemen. In de Moslimgemeenschap wordt deze ontwikkeling toegeschreven aan de autochtone-bevolking. Het grote aantal stemmen, die vol gens de opiniepeilingen bij he dendaagse verkiezingen op de lijst Geert Wilders worden uitge bracht, zijn hiervoor het ultime bewijs. Het is echter realistischer en logischer te wijzen op de vele plaatshebbende onregelmatighe den, vaak veroorzaakt door een deel van de Moslimjeugd. Het zou daarom aanbeveling verdie nen, dat er vanuit de Moslimge meenschap nu eindelijk eens ini tiatieven zouden worden ontplooid om deze ontwikkeling te keren. Vanuit deze gemeen schap wordt, naar mijn mening, aan deze ontwikkeling geen of te weinig aandacht besteed... Ook zou het onderhand aanbeve ling verdienen dat er vanuit deze gemeenschap wat meer rationeel en minder emotioneel zou wor den gereageerd en men ook eens de hand in eigen boezem gaat ste ken. Gewoonlijk wordt er fel emotio neel gereageerd als er volgens Moslims sprake is van discrimi- WADDINXVEEN - In de maand februari zijn er opnieuw bijeen komsten voor vrouwen uit ver schillende culturen binnen Wad dinxveen, Boskoop, Zevenhuizen en Moerkapelle. Dan wordt er onder leiding van een gezinsconsulent gesproken over opvoeding. Een onderwerp dat veel aspecten heeft en waar we allemaal op de één of andere manier mee te maken krijgen. We zijn allemaal zelf opgevoed, in welk land we ook geboren zijn. Als je moeder wordt is er niemand van ons die daar een diploma voor heeft gehaald. Toch moet je kunnen verzorgen, troosten, verbieden en onder handelen. Onze kinderen, waar ook ter wereld geboren, worden niet afgeleverd met een ge- I lJl

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 11