Waardering voor Parfumerie Mieke KvK organiseert gratis Startersavond Westdijk Interieur Design en Rosemarie's Woonwinkel bundelen krachten Expositie bibliotheek Zevenhuizen Voorronde Nationale Voorlees- wedstriid bibliotheek „Samen zorgen wij voor een totaalinrichting" Film in Kreater Computer- cursussen Talenten voor talentenjacht gezocht WADDINXVEEN CAR VISION Concert met orgel en panfluit Geslaagd Festival C-akkoord Gezamenlijk initiatief "open kerk 402 7610. I www.menke.nl teerde winkel weten vrouwen en mannen de weg massaal te vin den. Dit jaar kwam de ultieme waardering. Mieke is tweede ge worden bij de uitreiking van de Pour Vous Parfumerie van het jaar. „Wij zijn bijzonder trots," al dus Mieke, „hier hebben mijn man en ik hard voor gewerkt." van de bank, een accountant of een medewerker van de kamer. Met het afbouwen van de Vesti gingswet (1999) is het eenvoudi- Vakkundige inbouw en montage in eigen werkplaats. de ondernemer actief meeden ken met het beleid dat door Pour Vous Parfumerie gevoerd wordt en aan alle door Pour Vous geï nitieerde acties meedoen. om ons werk zo goed mogelijk te doen en de klanten zo tevreden mogelijk te stellen." Thomas Westdijk heeft het pri ma naar Woonwinkel en Westdijk Interi eur Design twee aparte be drijven. bij. Zij heeft een eigen bedrijf in Leiden en wil met ons samen klanten toe om, na het zien van de woning, advies te geven hoe ding van haar borduuractiviteiten waren de grote patronen, waarvan ze nog vond het leuk en is haar hobby sindsdien trouw gebleven. In de loop der jaren werden de bor duurwerken groter en ontdekte zij de merklap, waarbij met na- WADDINXVEEN - Mieke en Marius verboom zijn trots op hun tweede plaats tijdens de uitreiking van de Pour Vous Parfumerie. (foto: Liesbeth van der Vis) Rosemarie's Woonwinkel zat al een jaar op de Henegouwer- weg, toen Thomas Westdijk er met zijn bedrijf introk. „Ik heb WADDINXVEEN - Peter Burger (orgel) en Liesbeth Domen (pan fluit) spelen zaterdag muziek van him nieuwe cd TJ die mij gescha pen hebt'. Het concert vindt plaats in de Brugkerk te Wad dinxveen. De cd en het program ma bevatten muzikale meditaties in diverse stijlen op liederen met een diepe inhoud. De subtitel van de cd is dan ook: 'Muziek om stil te worden tot God'. Het aanvangstijdstip is 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 5,- euro en 2,- euro voor kinderen tot en met 12 jaar. De opbrengst is bestemd voor de voltooiing van het orgel in de Morgenster te Waddinxveen. De meeste startende onderne mers zijn mannen tussen de 25- 35 jaar. Vrouwen kiezen vaak voor de branche persoonlijke diensten. De populairste bran ches voor starters zijn klusbe drijven, kappers, organisatiead viesbureaus en reclame-adviesbureaus. Kijk ook op www.kvk.nl/startersprofiel- rotterdam Deelnemers kunnen zich vooraf aanmelden via: www.kvk.nl/starter'savond Ook is het mogelijk om gratis toe- Er zijn een aantal criteria waar aan de Pour Vous Parfumerie van het jaar moet voldoen. Zo moet de service van het ver kooppersoneel perfect zijn, moet Thomas Westdijk is, met zijn 24 jaar, de jonge ondernemer die Westdijk Interieur Design heeft opgezet. „Dat komt omdat ik het mijn hele leven al in me heb gehad om mijn grenzen te verleggen," vertelt hij, „steeds weer een lons, een zonnebank en een na- Alle cosmetica adviseuses zijn gediplomeerd schoonheidsspecialiste. Mieke: „Ik doe dit werk nu al 32 jaar. Ik WADDINXVEEN - Op de J. van Stolberglaan hebben Mieke en haar man Marius Verboom een de klantvriendelijkheid van personeel."Pour Vous is een delijke organisatie, waar 70 win kels bij aangesloten zijn. „Wij zijn wel gewoon zelfstandige winkels," aldus Mieke, „maar we geven vier keer per jaar met el kaar een blad uit, waarin we al les over parfumerie belichten. Behalve allerlei producten ko pen, kunnen mensen zich bij Mieke ook laten verwennen. Be neden zijn drie schoonheidssa- bo fel (J LI TWO T k zich ming krijgt vaak te weinig aandacht. Ruim 40 van de startende ondernemers in Ne- gewezen dat klanten het vaak om geholpen te worden. Ze voelen zich er toch prettig bij om door een profes sional te worden geholpen. Dan weten ze zeker dat ze een des zijn zin op zijn nieuwe kundig advies krijgen." we elkaar heel erg goed, we sluiten goed op elkaar aan. Ik ga over de gordijnen en vloeren en Jan over het meubilair en de Op papier zijn Rosemarie's accessoires. Het is hier altijd ge zellig en ons clubje breidt zich steeds verder uit. Sinds kerst Thomas Westdijk: werken wij met z'n drieën, we „Maar naar de klanten toe zijn hebben er namelijk een styliste altijd in dit vak gezeten," legtwij één bedrijf. Wij helpen el- hij uit, „eerst ergens in vaste dienst, toen freelance stoffeer der, omdat ik meer vrijheid wil de hebben. Maar op een gege ven moment wilde ik toch meer, ik wilde iets gaan opbou wen. Op een dag ging ik met mijn vrouw meubels kopen bij Rosemarie's Woonwinkel en raakte ik aan de praat met Jan Westerdijk, de eigenaar. Toen is het balletje gaan rollen. Jan kwam met het idee om samen een totaalinrichting te begin nen, dan sta je toch sterker. Met zijn tweeën kunnen we de Wad- WADDINXVEEN - Het oplei- dingsorkest C-akkoord ging zater dag naar Schoonhoven om daar deel te nemen aan het jeugdfesti- val 2005. Zij speelden daar de wer ken Music from Hercules, The Gladiators en Weather Report. Me de door de fantastische inzet van alle leerlingen werd C-akkoord tweede in de klasse beginners met 83,5 punten. De jury sprak over een zeer volwassen sound, on danks het feit dat de gemiddelde Pour Vous-pareltje. Parfumerie leeftijd van dit orkest nog vrij laag Mieke is een fenomeen in Wad is. De extra studiedag die C-ak- dinxveen. In de grote, overzich- koord voorafgaand aan dit festival telijk ingedeelde en breed gesor- heeft gehouden, heeft ook zijn vruchten af geworpen. Met name de fluit- en de drumsectie kregen een zeer groot compliment over stemming en ritmiek. C-akkoord is het opleidingsorkest van Excelsior, Bosko op en Concordia Waddinxveen. Door de leerlingen van deze twee orkesten samen te voegen, kun je een orkest met een brede bezetting neer zetten. Dit was iets wat ook de jury was opgevallen, C-ak koord was met haar ruim 35 leer lingen een van de grootste orkes ten. WADDINXVEEN - De film In America draait vrijdag om 20.00 uur de film in Kreater. In America heeft alles in zich om de moderne bioscoopbezoeker de stuipen op het lijf te jagen. Het scenario, gebaseerd op She- ridan's eigen ervaring in de jaren tachtig, gaat over een Iers gezin dat een nieuw bestaan probeert op te bouwen in New York. She ridan laat zien hoe ze via Cana da de grens overrijden. Hij geeft alle ruimte aan de strijd die de jonge vader en moeder en hun twee dochters moeten leveren om een acceptabel leven op po ten te krijgen. In America is een betoverende film over geloof hoop en liefde. Toegangsprijs 5,- euro. Pas65+, CJP en Kreapas 4,- euro per per soon. De zaal is open om 19.30 uur. Reserveringen bij Kreater Kertk- straat 13 kunnen via tel 0182- 614422. In november kregen Mieke en WADDINXVEEN - Op de He- negouwerweg 37 zit sinds kort een nieuwe interieurwinkel: Westdijk Interieur Design. Toch zal het de mensen die het pand passeren niet één, twee, drie opvallen dat er een nieuw bedrijf gevestigd is. Het enige dat ze zullen zien, is het pand van Rosemarie's Woonwinkel. Dat kan kloppen, want West dijk Interieur Design is inge trokken bij Rosemarie's Woon winkel. „We hebben besloten om onze krachten te bundelen, samen staan we sterker." ze genomineerd waren. In janu ari, tijdens het Pour Vous nieuw- jaarsgala, wérd de winnaar be kend gemaakt. De nummers 1 tot en met 3 moesten naar voren komen. Mieke: „Dat was een spannend moment, we hadden het ook helemaal niet verwacht." Hoe is Parfumerie Mieke nu ei genlijk zo goed geworden? „Ma- WADDINXVEEN - Al enige tijd is iedereen van harte welkom om op woensdagavond tussen 18.30 uur en 19.30 uur de Imma- nuelkerk binnen te lopen, op de Prinses Beatrixlaan 2. Dit is een WADDINXVEEN - Op donder dag 17 februari organiseert de bibliotheek Waddinxveen een voorronde van de Nationale Voorleeswedstrij d De voorleeskampioenen van ba sisscholen uit Waddinxveen tre den dan voor het voetlicht. Zij lezen een fragment voor uit hun favoriete kinderboek. De kinde ren zijn afkomstig uit de groepen 7 en 8 Op school wonnen zij de wedstrijd en zij zijn dan ook al len in het bezit van de titel 'Voor- leeskampioen van de school'. Tijdens de eerste voorronde strij den deze kampioenen om een plek in een van de tien kwartfi nales. De Kwartfinales vinden plaats vanaf eind februari 2005. Een deskundige jury bepaalt wie er doorgaat naar die volgende ronde. Als alles goed blijft gaan, maakt de voorleeskampioen kans op een plek in de 'provin ciale finale van Noord-Holland', die plaats vindt op woensdag 20 april 2005 in het Zaantheater in Zaandaam. De winnaar van de provinciale finale gaat door naar de landelijke finale: woensdag 25 mei 2005 in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. In maart gaan er vier cursussen 'Kenni smaken met de computer' en drie cursussen 'Kennismaken met Internet' van start. D Academie voor ICT Zoetermeer q www.academievoorictzoetermeer.nl kaar. Als één van ons er niet is, neemt de ander zijn taken waar, werken. Zij gaat voor ons naar Wij nemen sowieso de tijd voor onze klanten. Als ze iets niet kunnen vinden, stappen wij zij denkt dat het moet worden met de klant in een auto, of de ingericht. Uiteindelijk bepaalt klant rijdt achter ons aan, en rij- de klant natuurlijk zelf hoe het den wij naar een leverancier, hele plaatje er komt uit te zien, Daar kunnen ze vervolgens uit- maar de praktijk heeft toch uit zoeken wat ze willen hebben. Daardoor slaagt de klant bij ons fijn vinden altijd, wij geven ze veel aan dacht en dat waarderen ze." „En aan alle leveranciers wordt gevraagd wie zij de beste parfu merie vinden," vertelt Mieke, „ook komt er een heuse 'myste rie shopper' langs. Niemand Thomas Westdijk is, met zijn 24 jaar, de jonge ondernemer die Westdijk Interieur Design heeft opgezet. (foto: Liesbeth van der Vis) stapje verder gaan en kijken hoeveel ik nu eigenlijk kan be reiken." weet dat hij komt en wie hij is. Ook houden wij met z'n allen te- Op deze manier controleert hij gelijk acties voor onze klanten." het In de afgelopen jaren is Mieke al lan- vijf keer genomineerd voor de Pour Vous Parfumerie van het jaar: „Daarin zijn we een keer gelsalon. zesde en een keer vierde gewor den. Daar waren we al heel blij mee, dus op deze tweede plaats zijn we helemaal trots. Dit is erg haalde mijn schoonheidsspecia- hoog voor ons. Het is altijd leuk listdiploma, vervolgens ben ik om waardering te krijgen, wij klein begonnen. Eerst met een ren in kruissteek. Zij wilde stop pen met roken om afleiding te vinden en om „haar handen be zig te houden" begon zij op aan raden van een vriendin met bor duren. Dit werd haar eerste merklap. De poging het roken te beëindigen, is destijds mislukt, echter het borduren heeft haar vanaf dat moment gegrepen. Het borduurwerk van beide da mes is te bezichtigen van 31 ja nuari tot 28 februari tijdens de openingstijden van de biblio theek Belvoor meer informatie naar de bibliotheek van Zevenhuizen. Tel 0180 - 638388. dinxveense burger een comple- werkplek: „De werksfeer is hier te wooninrichting bieden. Dat geweldig, de collega's zijn uit doen we dan ook, want op elek- stekend. Zoals gezegd, helpen trische apparatuur na, kunnen mensen hier alles kopen voor hun woning." koophandel omvat alle facetten waarmee je als startende onder nemer te maken krijgt: bijvoor beeld het ondernemingsplan, een administratie opzetten en parttime ondernemen. Via een interview met net gestarte on dernemers uit de regio, krijgen de bezoekers een realistisch beeld uit de praktijk. Aan het Tijdens de eind van de bijeenkomst is er een jaarlijkse wielerronde van Wad- paneldiscussie met aansluitend dinxveen. Op 2e paasdag 28 een infomarkt. maartwordt er een gezellige ta- Naast de informatiemarkt is het gangskaarten te bestellen via de lentenjacht georganiseerd. mogelijk om in gesprek te raken afdeling Voorlichting, tel. 010- Zowel kinderen als volwassenen met een specialist, zoals een be- mogen aan deze activiteit deel- nemen.Natuurlijk zal een jury het beste talent van Waddinx veen kiezen. De talentenjacht zal plaats vinden nabij het wieler ronde parcours in Industrieter rein Coenecoop. Naast de wie lerronde en de talentenjacht is er ook de gehele dag muziek, een braderie, diverse kermis attrac- ties.En nog veel meer! Inschrij ven kan door te bellen naar: 06- 41012800 of 06-24562698. ZEVENHUIZEN - Op woensdag lastingadviseur, een adviseur gezamenlijk initiatief vanuit de 9 februari is iedereen die plan- PKN voor bewoners van Wad- nen heeft om (parttime) voor dinxveen en omstreken om een zich zelf te beginnen van harte moment van rust en bezinning welkom op de KvK-Starters- aan te bieden. Er is gelegenheid avond in het Dorpshuis Swanla ger geworden om in Nederland om onder andere stil te zijn, te te Zevenhuizen. een bedrijf te starten. Het aantal bidden, een kaars aan te steken De avond begint om 19.00 uur en mensen in de regio van KvK- en gedachten in een gastenboek wordt om 19.30 uur geopend Rotterdam dat er aan denkt om op te schrijven. door mevrouw M.C.B. te Meij, ondernemer te worden ligt jaar- wethouder van de gemeente Ze- lijks rond de 25.000. De voorbe- venhuizen-Moerkapelle. reiding voor een eigen ondeme- Op de infomarkt kan men oriënteren bij de stands van de diverse partijen waarmee men als starter te maken gaat krijgen, derland geven toe dat ze geen zoals: de Belastingdienst, Rabo- ondernemingsplan hebben ge- bank Zevenhuizen-Moerkapelle, maakt of zich niet hebben voor- ABN AMRO Bank, een NOvAA- bereid op hun bedrijf. Via de accountant, Het Ondernemers- Startersavond speelt de kamer in Er zijn nog plaatsen beschikbaar, huis en natuurlijk de kamer van op deze ontwikkelingen. Belangstellenden kunnen zich koophandel. aanmelden bij de helpdesk in de De presentatie van de kamer van Mauritslaan op maandag van 13.30 - 16.00 uur en op donder dag van 9.00 - 11.30 uur. ZEVENHUIZEN - Inge waardering te krijgen, wij klein begonnen. Eerst met een Schoonmade-Timmer en Marja zijn tenslotte het hele jaar bezig schoonheidssalon vanuit mijn ei- Tonkes-Proost exposeren de hele gen huis en daarna een klein maand februari in de bibliotheek zaakje op de Passage. Van daar- en in de hal tussen de biblio- uit is het steeds verder gegroeid, theek en het gemeentehuis. Ondertussen zit ik hier op de J. Inge maakte haar eerste bor- van Stolberglaan al 18 jaar." Van duurwerkje op 6-jarige leeftijd, Marius Verboom al te horen dat kleins af aan ben ik al geïnteres seerd in make-up. Het was al leen nog maar een kwestie van mijn man enthousiast maken. Dat is prima gelukt." En Mieke is op nog een heugelijk me de oude patronen haar voor- feit bijzonder trots: 'In april krij- keur hebben. Een andere uitbrei- gen wij een nieuw merk in ons assortiment: Chanel. Dat merk wordt maar op 200 verkooppun ten verkocht, niet iedereen mag een aantal in bewerking heeft. rius en ik zetten ons al jarenlang het verkopen, ook daarvoor Ruim 10 jaar geleden heeft Mar- ontzettend hard in voor de zaak, moet je aan bepaalde criteria vol- ja kennisgemaakt met het bordu- Bovendien doen we dat met heel doen. Dat wij Chanel nu in Wad- veel plezier. Vooral dat laatste is dinxveen mogen verkopen, is, belangrijk, zonder plezier kun je naast de tweede plaats, nog een nooit wat bereiken." extra stukje waardering." IIFl r k’O.MO I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 FEBRUARI 2005 PAGINA 13 ll Pioneer KIJK VOOR ALLE ACTIES OP: I WLACIIE Bodegraafsestraatweg 3 Gouda tel. 0182 570080 fax 0182 570082 Bij inruil van een spelende autoradio ontvangt u de Pioneer ANH-P10MP niet voor 999,- maar voor slechts 899, Uw oude autoradio levert dus nog 1OO,- euro op! woensdag 9 februari 118.00 - 21.00 uur open dag Haagse Hogeschool Locatie Boerhaavelaan 11 Zoetermeer Opleidingen Informatica en Bedrijfskundige Informatica ANH-P10MP NAVIGATIE MP3/CD/WMA TUNER Pijl navigatie voor heel Europa r p o Stembegeleiding cSS-iy TMC voor snelle verkeersinfo Afneembaar front 4x50 Watt O Uj o] e- I i

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 13