Ik Groeneweg schiet weinig op met punt De Gouwe slaat goede slag F3 Verlies Korbis Verlies Flyers Dames Winst voor Be Fair Powerpump nieuw bij Rudorobics 5% i Misstap WSE Nieuwe club Hoogerbrug Badmintonners naar NK Rowah op koers JAC bekert tegen Be Fair Eerste plaats voor Bauke Wiersma Duurzaam investeren met een gegarandeerd rendement? CAR VISION X Meiracker derde bij Regio Kampioen schappen WT" (Foto: Liesbeth van der Vis) j Faber zijn steentje bij in de score. In de derde set wisselde coach sprong bij rust. Daarna scoorde Van der Sluis nog tweemaal. met aerobics, steps en thai bo, maar heeft er sinds kort weer op het tempo stukje muziek. Het doel van een lesje power- gen, meer spiervolume en een vermindering van het vetpercen tage. De combinatie van een voor mannen en voor vrouwen, leert de praktijk dat mannen niet zo gecharmeerd zijn van allerlei pasjes en liever op een andere manier trainen. Mannen voelen zich vaak te ma- Telefoon: 0182 - 57 02 90 www.groengeld.nl info@groengeld.nl GROENE SPAARADVISEURS dinxveners. De start was, mede door het ontbreken van de leng te van Anita van Unen, slecht. Ondanks de grote inzet lukte het maar niet in het eerste kwart tot scoren te komen, 15-0 voor MSV. Pas in de 14 e minuut kon men middels twee vrije worpen de eerste score laten aantekenen. Daarna draaide het beter aan Waddinxveense kant en was het gekregen van scheidsrechter A. Visser na onnodig neerleggen van Arjan de Jong. In de tweede helft was er een gele kaart voor Haastrecht-aanvoerder Dennis Janmaat. Na de pauze zette Groeneweg druk om de achters tand ongedaan te maken. Uit een voorzet van Buitenhuis kop te Rick van Yperén naast het Haastrechtse doel, ook enkele vrije trappen leverden geen Ze niet bolwerken tegen het bezoe kende Grasshoppers. De Katwij- kers toonden zich vooral sterk in het eerste en derde kwart. Het vierde kwart was echter duide lijk voor Flyers en wisten de jon gens terug te komen tot 5 pun ten. Grasshoppers hield het hoofd echter koel en won uitein delijk met 71-64. Won Jongens Junioren 1 vorige week met vier punten verschil, nu moesten ze de winst met vier punten verschil aan het bezoe kende Quick Runners uit Hui zen laten. Ook nu weer een ge lijk opgaande strijd, die pas in de laatste minuten van het vierde kwart in het voordeel van Quick Runners, 55-51, werd beslist. Meisjes Junioren 1 doet het goed. Zaterdagavond werd met 57-31 gewonnen van New Blue Stars. Een overwinning die al min of meer tot stand kwam in het eer ste kwart, 14-3 voor Flyers. Het tweede kwart werd dan nog wel gewonnen door de bezoeksters, het vierde kwart was met 17-0 duidelijk voor Flyers. Gemengd mini's 2 kon geen vuist maken tegen het bezoeken de Rotterdam Basketbal 3. On danks de 7 punten van Gijs Hae- ren leed de jongste Flyers-jeugd een 90-19 nederlaag. diagonaalpositie. Bij 12-10 kwam De Jong weer terug in het veld en set uit: 15-10. Met een 3-2 over winning tegen Velo was Be Fair verre van lijst staat alles dicht op elkaar en elk punt kan cruciaal zijn. Vol- WADDINXVEEN - Een week na de comfortabele 3-0 overwin- In Den Haag werden zondagoch tend op schaatsbaan de Uithof de Nederlandse kampioenschappen voor pupillen verreden. Van schaatsvereniging de Gouwe Streek uit Waddinxveen waren ook drie rijders uitgenodigd. Bauke Wiersma en Reinout Ou- dijk reden mee bij de jongens en Iris ten Barge reed mee voor de meisjes. Er werd twee keer een af stand van 500 meter afgelegd. Iris beet het spits af en reed een keu rige 57.56 seconden, een persoon lijk record waarmee ze promo veerde naar meisjes pupillen tweede klasse.Reinout reed 57.55 O WADDINXVEEN - Zes leden van de badmintonclub Invictus nemen van 4 tot en met 6 febru ari deel aan de NK badminton in Den Bosch. Het zijn Dana Kuil, Dennis Steenbergen, Marloes van Heteren, Marcel Hazebroek, Richard dn Blanken en Boelie van Bergen Bravenboer. Zij ko men zowel uit in het enkelspel- als dubbelspel. Gouwenaar Dic ky Palyama kan in Den Bosch zijn zesde nationale titel bij de mannen binnen halen. dan ook voornamelijk door vrouwen bezocht. Volgens Rudo ligt de kracht van powerpump in de eenvoudige meter was dit niet genoeg voor een plaatsing in het algemene klassement. langs de Zevenhuizense doel man De Hoog. Het dichtst bij de gelijkmaker was Groeneweg vlak voor de pauze bij een vrije trap van Cor Buitenhuis. De bal leek laag in doel te verdwijnen, maar met een prima reactie maakte doelman Danny van Oudshoom er een hoekschop van. Intussen had ook rechter middenvelder Arjen van Erk van Groeneweg een gele kaart WADDINXVEEN - Het heren B team van handbalvereniging Ro wah/SPACE stond afgelopen zaterdag als koploper tegenover de nummer twee, Indus uit Ro zenburg. Het werd een wedstrijd van strafworpen, gele kaarten en tijdstraffen. De eindscore van 16- 16 was gezien het spel een te rechte uitslag. Het dames 2 team speelde dit weekend twee wedstrijden. Na de mooie overwinning van vori ge week, hoopten de dames te kunnen stunten tegen TOGB en Helius, de nummers één en twee uit de poule. Helaas zat een her haling er niet in en moest Rowah beide partijen gewonnen geven. Dames 1 wist thuis wel met 23- 12 te winnen van HWC. Hier door is Rowah 1 nu al zeker van promotie naar de 2e klasse en, doordat directe concurrent HVOS punten liet liggen, dicht bij het kampioenschap. Opstellingen: Groeneweg: De Hoog, Van Vliet, Terpstra, Eind hoven, Van Yperen, Van Erk (Remco van Leeuwen), Zijder- hand, Klein (Lekkerkerk), Am- oud van Leeuwen, Buitenhuis, Van Dam, Haastrecht: Van Oudshoom, Brand, Versloot, Te- lussa, Moerings, Janmaat, Je roen de Jong, Arjan de Jong, Nap, Aantjes (Van der Kroon), Dijkstra (Van Maasijk). WADDINXVEEN - Korbis 1 trad aan tegen DKV uit IJmuiden, op nieuw een onbekende tegenstan der. Korbis pakte een 1-0 voor sprong, maar DKV scoorde meteen een tegendoelpunt. De ploeg speelde ongeïnspireerd en hierdoor wist DKV de wedstrijd met 14-11 te winnen. Volgende week is DKV weer de tegenstan der en krijgt Korbis de kans om in IJmuiden de twee punten te rug te pakken. venhuizens succes op. Het duurde tot halverwege de twee de helft toen Groeneweg wel kon juichen toen Menno van Dam met drie Haastrechters op zijn hielen de stand op 1-1 bracht. In de slotfase forceerde Groeneweg nog enkele hoek schoppen, maar het kwam niet verder dan een schot van Rick van Yperen, dat werd gestopt door Van Oudshoom. gouwen in staat om 9-8 te sco ren. In de vierde periode kwamen de bezoekers opnieuw voor door twee doelpunten van Ronald Baas: 9-10. Na de gelijkmaker van Myk Middendorp uit een man meer-situatie slaagde De WADDINXVEEN - Opnieuw verlies voor de dames van Fly ers. Deze keer was MSV in de barbell kan variëren van 1,8 Noordwijk te sterk voor de Wad- tot 30 kilo. Er kan zelf gekozen worden, hoeveel gewichten er de helft Haastrecht vinden, leidde i NU OOK VOOR DE GOEDKOOPSTE BANDEN Voor sportieve velgen en banden. Continental, Pirelli, Michelin, Goodyear, etc. naar: WADDINXVEEN - Na het ver lies van vorige week was Be Fair, nummer 3 op de ranglijst, ge brand op winst tegen Velo, de nummer 10. In een eerder treffen had Be Fair met 4-0 de volle winst opgeëist en dus begon de ploeg zelfverzekerd aan de eer ste set, waarin Merel de Best werd opgesteld als libero. De gasten profiteerden vanaf het begin van de underdog positie en het spel ging redelijk gelijk op. Velo maakte het Be Fair on mogelijk in hun spel te komen door continue te vertragen. De set ging dan ook nipt met 23-25 naar Velo. In de tweede set werkte Be Fair een achterstand weg door een mooie service-serie van Astrid de Jong. Op 24-24 werd een schitterend geslagen aanval van Angela Hunink tot verbazing van beide teams door de scheidsrechters anders beoor deeld. Be Fair was na deze dubi euze beslissing even uit het veld geslagen en met 24-26 zagen ze ook deze set naar Velo gaan. Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN - Groeneweg schiet weinig op met het 1-1 ge lijkspel tegen concurrent Haast recht. Toen na afloop de uitsla gen van de andere wedstrijden werd~ gebeld bleek dat SMV/Hillegersberg verrassend met 2-1 had gewonnen van Soc cer Boys en hekkensluiter Swift Boys met 0-2 had gezegevierd over Xerxes/DZB. Daardoor verslechterde de positie van Groeneweg en Haastrecht. De stand onderaan in de vierde klasse: SMV/H'berg 15-17, Ca- bauw 15-15, Groeneweg 15-13, Haastrecht 15-12, Swift Boys 14- 9. Groeneweg heeft dit seizoen moeite met scoren. Op een to taal vijf tien wed strijden werden slechts ne gen doel punten ge maakt. Vier keer lukte dat tegen SMV (4-1) en eenmaal tegen Xerxes/DZB (0-1) de enige wedstrijden die Groeneweg in deze competitie heeft gewonnen. De laatste drie wedstrijden eindigden alle in 0- 0. Trainer Ben Stukart: „We sco ren gewoon veel te weinig. Dat is jammer want achterin geven we weinig weg. Nadat wij 1-1 hadden gescoord tegen Haast recht had ik meer verwacht. Ik dacht we drukken nog door en winnen. Ons doel blijft om twee clubs (die rechtstreeks degrade- nam van DAW dat daarvoor re gelmatig een voorsprong had. Het is voor de toekomst goed dat coach Pronk ook de presta ties van het tweede team, dat het goed doet, in de gaten houdt. De in vrije positie aangespeelde Daan Happe opende de score voor DAW. Jaco de Jong herstel de het evenwicht waarna Daan Happe de bal tegen de lat mikte. Met een prima schot gaf Myk Middendorp de thuisclub de lei ding. De weinige toeschouwers zagen dat DAW totaal niet on derdeed voor De Gouwe. Na een pass van Frank Happe werd de bal uitstekend ingeschoten door aanvoerder Ronald Baas: 2.2 Met de Alkmaarder Max Noor- danus aan de kant raakte Jaco de Jong de onderkant van de lat. Na een simpel doelpunt van Bemd Pioch (2-3) knalde Mark Mom- mers tegen de paal.Een numerie ke meerderheid in het tweede part werd benut door Wouter Steller (3-3), waarna Jaco de Jong De Gouwe voor het eerst de lei ding bezorgde: 4-3. Vervolgens werd Bemd Pioch even vrij gela lijk op en was de stand in de vijf de minuut gelijk, 46-46. Daarna vergat Flyers te scoren en ging de winst met 61-46 naar Gymno- va Jongens Kadetten 1 kon het ten en ook doelman Evert van Beek, die de verhinderde Willem de Koster goed verving, kon de gelijkmaker niet voorkomen: 4-4. Met een man meer zorgde Myk Middendorp voor 5-4 waarna de vrij liggende Jeroen Fennema uitstekend werd aangespeeld wat 5-5 betekende. Nog juist in het tweede part zette Myk Mid dendorp zijn team op een 6-5 voorsprong Toen aanvoerder Pe ter van Bergen Henegouwen in de derde periode van dichtbij 7- 5 scoorde leek De Gouwe einde lijk los te komen van DAW. Maar niets was minder waar. Eerst nog hield doelman Van Beek met een goede reactie Pioch van sco ren af, daarna zorgden Daan Happe, Ronald Baas en Bert Jon- reant-complex), heeft Rudo Lammers heel wat mensen in be weging gekregen. Mannen, vrouwen, oud en jong, iedereen aan ren, red.) onder ons te houden". Groeneweg heeft nog vier thuis wedstrijden en drie uitwedstrij den voor de boeg om zich veilig te spelen. Pascal Crielaard (wedstrijd uitgesloten) kan dan weer meedoen. Haastrecht mis- te de geschorste Dennis van der Vlist.Overigens had Groeneweg tegen Haastrecht amper recht op meer punten. Beide ploegen, beseffend dat vooral niet mocht worden verloren, werkten kei hard, maar het voetbal was van erg matig gehalte. En dus kreeg de wedstrijd dezelfde uitslag als enkele maanden terug in Haast recht. Groeneweg, met Mark de Hoog weer in doel in plaats van de geblesseerde Reinier Goris- sen, was in het begin vaak op van te Dat echter niet tot gevaar lijke aanvallen. Wel moest de Haastrechtse verdediger Mar co Versloot, evenals Glenn Te- lussa afkomstig van GSV, twee maal aan de noodrem trekken bij doorbraken van Amoud van Leeuwen en Menno van Dam. Het leverde Versloot tweemaal een gele kaart op zodat Haast recht na veertig minuten met tien man verder moest. Inmid dels waren de bezoekers op een 0-1 voorsprong gekomen want in de 25ste minuut kopte Chris Nap de bal na een voorzet op maat van Jeroen de Jong fraai Kenmerken van het project: was Jolanda Geurts met 11 pun ten. Verlies was er ook voor Meisjes Kadetten 1, al was het verschil voor iedereen zelf te bepalen bij rust minimaal, namelijk 25-24 door middel van de zwaarte van voor het bezoekende Gymnova. de gewichten, dus iedereen, met In het vierde kwart ging het ge- of geen conditie of uithoudings vermogen, kan aan deze trainin gen deelnemen. Voor meer informatie: www.rud- orobics.nl. WADDINXVEEN - Voor het weekeinde van 5 en 6 februari heeft de KNVB weer een inhaai en bekerprogramma vastgesteld. In de Goudse regio zijn de voet balclubs Be Fair en Spirit de eni ge die in de vierde bekerronde zitten. Het programma op zater dag 5 februari is: Stellendam- Laakkwartier, Barendrecht- TOGB, BMT-Westlandia, Spijkenisse-Coal, Noordwijk- Birlik, Hekelingen-Vitesse Delft, Delft-Rijnsburgse Boys, Noord wijk 2-ARC, GDA-Maasdijk, Al- phense Boys-Katwijk, Ter Leede- Victoria'04, Oude Maas-UVS, Valken'68-'s Gravenzandse SV, JAC-Be Fair, Spirit-Excelsior M, SHO-DHC, Lisse-Quick Boys 2, GOZ-Quick Boys 1, RWH-Kra- nenburg, TOGR-Tonegido, Del- tasport-Nieuwenhoom, Scheve- ningen-Lisse, Leonidas-Voorschoten'97, Jonge Spartaan-Delfia, Capelle-Poortu- gaal, zondag 6 februari: Anado- lu-WSB, PFC-ADO Den Haag, VUC-Woerden, SVVSMC-Nep- tunus, DBGC-ODB, Verburch-Jai Hind, HBS-Quick. WADDINXVEEN - Trainer Ad Hoogerbrug, die aan het einde van dit seizoen vertrekt bij de voetbalvereniging Waddinx veen, heeft een nieuwe club ge vonden. De Reeuwijker volgt in het komende seizoen Rob van Wilgen op als trainer van de zon- dagselectie van Bergambacht. Oud-Be Fairtrainer Jack Harm sen verruilt aan het einde van het seizoen het Goudse Jodan Boys voor de voetbalclub Stol wijk waar hij de opvolger is van Koos Burger. De vroegere Be Fair-linksbuiten Arjan Groenen dijk tekent nog een jaar bij in Haastrecht. Groeneweg en Haastrecht werkten keihard, maar het voetbal was van zeer matig gehalte. Met het gelijkspel schoten beide ploe gen weinig op doordat de concurrenten wonnen. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De waterpo- loërs van Van Uden-De Gouwe sloegen een goede slag tegen concurrent DAW, maar gemak kelijk ging het niet. Het kostte de Waddinxveners heel wat zweet druppeltjes om de punten in het zwembad De Sniep te houden. Door de 14-10 overwinning staat De Gouwe halverwege de com petitie in de tweede klasse zeven punten voor op de Alkmaarders. Een terugkeer naar de eerste klasse lijkt een kwestie van tijd voor de ploeg van trainer/coach Martin Pronk.Of de Waddinx veense club ook daarin een rol van betekenis kan spelen moet worden afgewacht. De Gouwe bestaat voor een groot deel uit dertigers aangevuld met enkele jongeren. Maar de grote aanjager is de van hoofdklasser ZPB te ruggekeerde Myk Middendorp, die vier maal scoorde en ook vaak betrokken was bij de voor bereiding van de andere doel punten. Overigens duurde het tot twee minuten voor het einde voordat De Gouwe echt afstand In Amsterdam werden vrijdag de regio kampioenschappen tur nen dames los lijn 1 gehouden. Namens het TOOS Turn Team Midden-Boskoop (naast het Flo- den sterker. Iedereen begint op deed Inge van den Meiracker reant-complex), heeft Rudo zijn of haar eigen niveau. Er goede zaken. Zij wist in de cate- Lammers heel wat mensen in be- worden veel herhalingen ge- gorie pupil 1, met een deelne- weging gekregen. Mannen, maakt met relatief weinig ge- mersveld van 50 meisjes, beslag vrouwen, oud en jong, iedereen wicht. Na verloop van tijd kan te leggen op de bronzen medail- moet er bij hem aan geloven. De dit gewicht aangepast worden. Ie. Inge moest haar wedstrijd be- enthousiaste instructeur begon Powerpump is daarom geschikt ginnen op de brug met ongelijke met aerobics, steps en thai bo, voor iedereen. Het gewicht van liggers. i Met een prima oefening scoorde iets nieuws bij: powerpump, ook zij 9,300 punten. Op haar favo- wel bodypump genoemd. riete toestel de balk scoorde zij Het gaat er best levendig aan toe opgeschoven worden. ook prima. Slechts één tegen- tijdens een les powerpump, Hoewel het programma ontwor- standster wist haar score van waarbij gewerkt wordt met steps pen is 8,767 punten te verbeteren. Met en een halter (barbell). Uiteraard haar score van 8,700, was de oe- op het tempo van een stevig fening op de lange mat ook van een hoog niveau. Haar laatste toestel, de sprong, leverde haar pump is verhoging van de spier kracht, meer uithoudingsvermo- cho voor danspasjes en hebben ook meestal een ander trainings- verschil in het tweede kwart mi- doel dat niet met aerobics be- nimaal 14-13. De fullcourt press reikt kan worden. van MSV in het derde kwart De lessen powerpump worden zorgde voor een onoverkoomba re achterstand van 29 punten. In het vierde kwart bleef Flyers dan wel in het spoor van MSV, de winst was met 66-36 echter dui- aanpak om persoonlijke doelen delijk voor MSV. Topscoorder te bereiken. Tijdens de training komen alle spiergroepen uitge breid aan bod. De intensteit van de training is BOSKOOP - Sinds hij in septem- De lichaamssamenstelling en ber 2001 begon als aerobicsin- houding verbeteren ook door structeur in het Sportcentrum powerpump en de botten wor ker voor een 7-8 voorsprong van de Alkmaarders. Uit een pass van Middendorp scoorde Jaco de Jong 8-8 en daarna stelde Middendorp Van Bergen Hene- seconden en 57.31 seconden. Bau ke kwam als laatste in actie, de eerste 500 meter verreed hij in een tijd van 45.14 seconden, een persoonlijk record. De tweede rit wist hij nog sneller af te sluiten in een 44.99 seconden. Een persoon lijk record en een clubrecord.Geen van de deelne- Gouwe er eindelijk meer afstand mers in Den Haag was sneller en te nemen. Mark Mommers Bauke eindigde op het hoogste scoorde met een omhaal na aan- schavot. In de marathon die later geven van Mark Hensen, Remko verreden werd, wist hij ook als Overdam benutte een numeric- eerste te eindigen.Zo sloot hij een ke meerderheid evenals Jaco de druk weekend uitstekend af, de Jong. Er tussendoor droeg Mare zaterdag ervoor nam hij namelijk deel aan het Nederlandse Pupil len Toernooi in Groningen, maar na het maken van de tweede val se start, werd hij gediskwalifi- seerd. Op de 700 meter reed hij De Al won opnieuw, tegen KO- zich riaar een mooie zesde plaats, AG werd het 14-6. Ook de A2 maar door het uitvallen op de 500 pakte eindelijk weer twee pun ten. Albatros kon met een 12-9 verlies weer naar huis. De A3 be hield haar ongeslagen status door Oranje Wit met 14-8 te ver slaan. Ook de BI deed goede za ken. Tegenstander Nieuwerkerk moest het met 8-5 doen. De ove rige teams die wonnen, waren de Cl (9-4), de C3 (5-3) en de C4 ning op Gouda beging de voet- (9-2). balclub WSE een misstap in de uitwedstrijd tegen NSV'46 ih Noorden. De Waddinxveners verloren met 1-0 en moeten daardoor in de vierde klasse weer naar onderen kijken. Het Van Maaren Esther Klok in. Zij enige doelpunt kwam van de speelde verdienstelijk en Be Fair voet van Sjoerd de Jong. kon eindelijk haar degelijke spel In de vijfde klasse boekte Wad- omzetten in punten. Met 25-19 dinxveen een 4-0 overwinning trokken de gastvrouwen aan het op RFC 2000. Rene van der Sluis langste eind. en Mohammed Darazzi zetten Ook in de vierde set gaven beide Waddinxveen op een 2-0 voor- teams geen punt cadeau. De on afgebroken pogingen van Be Fair om vaart in de wedstrijd te In het zaterdagvoetbal won Be houden, leverden uiteindelijk Fair de lastige uitwedstrijd tegen een setwinst van 25-23 op. Schoonhoven met 0-1 door een Met een 2-2 op het scorebord doelpunt van Patrick Vermeu- werd begonnen aan de vijfde set. len. Moerkapelle verloor met 4-2 Bij 6-6 wisselde Van Maaren Eva van PPSC in Schiedam. Door een Tuik voor Astrid de Jong op de fout in de verdediging kwamen de blauwwitten met 1-0 achter. Twee minuten later maakte Be Fair speelde beheerst de Menno Verschoor op aangeven van Martijn Peters gelijk. Hal verwege de tweede helft liepen tevreden, in de rang- de uitgekookter spelende Schie dammers uit naar 3-1. Na 3-2 door Menno Verschoor zat de gende week staat Inter Rijswijk, kans op de gelijkmaker er in, de huidige nummer 1, op het maar na een uitval werd het 4-2 programma. Voor het eerst in voor PPSC.Zaterdag haalt Moer- lange tijd zal Be Fair weer voltal- kapelle op eigen veld in tegen lig aantreden. WDS (wedstrijd van de week). 8,833 punten op en dat was niet zo hoog als sommige deelne mers, maar uiteindelijk wel ge noeg voor de derde plaats. Op 19 februari is Sharon Smit hoog energieverbruik en het ver- aan de beurt om haar kampioen- stevigen van de spieren maakt schap in de categorie pupillen 2 het een ideale training om 'in te turnen. vorm' te komen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 WOENSDAG 2 FEBRUARI 2005 De waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten zijn geen garantie voor de toekomst. Gegarandeerd rendement bedraagt: per jaar vanaf jaar 5 na investering Thans is het weer (tijdelijk) mogelijk om in een duurzaam herbebossingsproject met gegarandeerd rendement te investeren: Deelname is mogelijk vanaf: 4-SoO,- /Ff Bodegraafsestraatweg 3 Gouda tel. 0182 570080 fax 0182 570082 Gegarandeerd rendement bedraagt: Q oz per jaar vanaf to jaar na investering - FSC keurmerk - volledig gefinancierd met eigen vermogen - maximale looptijd 14 jaar, geprognosticeerd rendement dan 10,48 rx'

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 17