Waddinxveen Publiek geniet tijdens benefiet concert wil bestuurlijke alliantie Gouda ■VZI Deze Week JT Europa Kinderhulp zoekt nieuwe gastouders PvdA vindt dat burgers het laatste woord hebben Wandelcafé Nivon z Uw BjAdviseunnl Onderzoek naar KEUK ZNSHOW GELD VERDIENEN Waardering Mieke Bijeenkomst chronische pijn Wijsman Hoveniers Kinderen zamelen geld in voor Azië EN STRAK GESPOTEN JOH Sport agenten Schilder expositie bibliotheek moeten snel bijeenkomen Sloop dierenverblijf begonnen Bekneld onder heftruck ^GLASBEEK keukenarchitectuur Parfumerie Mieke is tweede geworden bij de uitreiking van de Pour Vous Parfume rie. Het echtpaar Mieke en Marius Verboom is daar ui teraard ontzettend trots op. Lees verder op pagina 13 Bel voor meer informatie naar Hannie Okkes, tel 0182 - 616078. WADDINXVEEN - Leerlin gen van de Dick Bruna- school zijn spontaan een in- zamelactie begonnen voor Azië. Tijdens een inloopavond zong een koor uit groep 7 een eigen versie van het lied 'als je iets kan doen'. De inzamelingsactie lever de 162,- euro op. Het be drag wordt geschonken aan de Samenwerkende Hulp organisaties voor Nood hulp in Azië. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 Groeneweg schiet wenig op met punt. Lees verder op pagina 17. o Wijsman Hoveniers bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum is er een nieuw logo geworden. Een logo waar een heel verhaal ach ter zit. Lees verder op pagina 7. meenteraden van Waddinxveen en Boskoop om „sfeer en de hou ding ten opzichte van elkaar af te tasten." Bos hoopt zo raak- een verzoek hiertoe aan het presidi um van de Waddinxveense ge meenteraad kreeg Bos gisteroch tend van de griffie te horen dat de samenwerking is gegaran deerd voor de commissie vol gende week woensdag. Maar omdat Bos het belangrijk vindt dat zo snel mogelijk duidelijk wordt wat beide gemeenten aan elkaar kunnen hebben, zal hij daar trachten zijn collega's ach ter zich te krijgen. „Gezien de besluitvorming in de raad vorige week, verwacht ik dat dat lukt." Bos vindt dat de samenwerking op alle niveau's vorm moet krijgen. REGIO - Op 26 januari 2005 zijn in de ochtend twee medewer kers van politiekorps Hollands Midden gehoord over een ze denzaak, waarbij zij verdachten zijn. Gedurende het onderzoek zijn de betrokkenen buiten functie gesteld. Het onderzoek wordt verricht door de Rijksrecherche onder leiding van het Openbaar Ministerie. WADDINXVEEN - Het benefiet concert voor de slachtoffers in Azië, afgelopen vrijdag in sporthal De Dreef, is een groot succes geworden. Het publiek dat was komen opdagen, bij el kaar via de entree al goed voor een opbrengst van 27.000 euro, was zeer gevarieerd. Jong en oud stonden in de grote sport hal vol enthousiasme door el kaar heen te dansen. Na afloop ging iedereen dan ook met een grote glimlach op het gezicht naar huis. Blanche Bouwens, initiatief neemster van het benefiet con cert, heeft het samen met haar man George Baker georgani seerd. Wij hebben dit gedaan, omdat George en ik sterk ver- kwart heeft geen goede kleding en gaat nooit eens een dagje uit. In een kwart van deze gezinnen komt niet dagelijks een warme maaltijd op tafel. Omdat de stad Berlijn failliet is, zijn de geldkra nen van vele hulpverlenende in stanties dichtgedraaid. Met na- de kinderen uit de allerarmste gezinnen zijn hier van de dupe. Armoede heeft trieste effecten op kinderen. Ze blijven achter in schoolprestaties en hebben psychosociale proble men, zo heeft onderzoek uitge wezen. De kinderen die via Europa Kin derhulp op vakantie komen, worden geselecteerd door onder andere Humanitas, het Leger des Heils, sociale diensten en het Rode Kruis in de desbetreffende landen. In Europa zijn veel kans arme kinderen die ervan dromen een keer uit hun moeilijke thuis situatie te kunnen komen. De data waarop de kinderen ko men en uit welke landen ze af komstig zijn, is al bekend: Franse kinderen van 3 juli tot en sche recherche en de arbeidsin spectie stelden ter plaatse een 25 juli tot onderzoek in. WADDINXVEEN - Gedurende de maand februari exposeert Co Gerts in de Openbare Biblio theek. Duidelijk onder invloed van zijn leermeester Araun Gor- leen maar pijn hebben. Eventu- dijn schildert hij realistisch, ele partners zijn ook van harte kleurrijk en vormgevend. Verder welkom. Bel voor meer informa tie en/of opgave voor deelname naar Hans Bandell, tel 0182 - naar Conny van der Berg, tel 0182 - 559088. besteedt de ex-hovenier extra aandacht aan planten, bloemen en het landschap, de fauna en de 375619 of WADDINXVEEN - De gemeenteraad van Waddinxveen heeft in het kader van het bestuurskrachtonderzoek en de regionale ont wikkelingen in de Zuidplas op 18 januari besloten - naast het on derzoek tot samenwerking met Boskoop - een sterke bestuurlij ke alliantie met Gouda aan te willen gaan. Het college heeft daarop een notitie vastgesteld waarin de aanleiding en de in houd van een dergelijke alliantie in grote lijnen wordt ver woord. De notitie wordt aan de gemeente Gouda aangeboden met het verzoek gezamenlijk vorm en inhoud van een bestuur lijke alliantie te gaan concretiseren. Het benefiet concert was een groot succes. Alle artiesten vielen goed in de smaak bij het publiek, zo ook Sharon van Within Temptation. (foto: Liesbeth van der Vis) indere kindertehuizen van 25 ju- Raden bonden zijn met de landen die getroffen zijn door de ramp," legt ze uit, „ik ben in Indonesië geboren en mijn vader komt oorspronkelijk uit het zwaar ge troffen Atjeh. Bovendien heeft George veel toumee's gedaan in Sri Lanka en Indonesië, waar zijn muziek ook gewaardeerd wordt. En dit zijn nu juist de landen die het ergst getroffen zijn door de ramp. Wij weten als geen ander dat de mensen die toch al weinig hadden, nu echt alles verloren hebben. Daarom wilden wij kosten nog moeite besparen om een bijdra ge te leveren in het herstel van deze gebieden." George en Blanche wisten niet wat ze zagen, toen ze op twee- De PvdA neemt afstand van de ze opvattingen. Voor de PvdA geldt het verkiezingsprogram ma, waarin niets staat vermeld over een fikse groei van de ge meente en over een mogelijke fusie. „Wij willen dat Waddinx veen een groene 'Groene Hart' gemeente blijft." Op een recent gehouden open bare themabijeenkomst van de PvdA bleek overduidelijk dat deze opvatting een brede steun heeft. In de nieuwe wijk Triangel moet in eerste instantie ge bouwd worden voor de eigen inwoners. Geen dure villawijk, maar betaalbare huur- en koop woningen. De PvdA pleit opnieuw voor een brede discussie over de toe komst van Waddinxveen. De gemeenteraad heeft nu geen en kel mandaat van de kiezers om verregaande beslissingen te ne men, die grote gevolgen kun nen hebben voor het woon- en leefklimaat in onze gemeente. Volgens de PvdA moeten de burgers uitmaken hoe de toe komst van Waddinxveen eruit moet zien: „De politieke partijen moeten in hun verkiezingsprogramma daarover een standpunt inne men en dan maken de burgers bij de gemeenteraadsverkiezin gen in 2006 uit welk beleid ge voerd moet gaan worden. Dat is pas democratie!" WADDINXVEEN - Op Dinsdag 25 januari is opdracht gegeven om het voormalig dierenverblijf in het Burgemeester Wamaar- plantsoen te slopen. Er kon ech ter nog niet worden gestart met de werkzaamheden, omdat het te koud was. Asbest mag niet verwijderd worden beneden de 5° C. Dit heeft te maken met de beademingsapparatuur van de mannen in de witte pakken. Gistermiddag werd er eindelijk begonnen met de sloop van het voormalig dierenverblijf. Naar verwachting heeft men de rest van de week nog nodig om het gebouwtje in z'n geheel te slo pen. Maandag 17 januari is geconsta teerd dat het dak van dit voor malig dierenverblijf ten prooi is gevallen aan vandalisme. On derzoek heeft uitgewezen dat dit dak asbest bevat, maar dat het om hechtgebonden asbest gaat, dat niet direct schadelijk is voor de volksgezondheid. De ge meente heeft echter wel op dracht verleend aan een gespe cialiseerd asbestsaneringsbedrijf om het asbesthoudend materiaal te verwijderen. Daarna wordt ook de rest van het gebouw ges loopt. van Within Temptation, Harry Slinger en Jan Smit. Het geheel werd gepresenteerd door de be kende entertainer Aristakes. De artiesten deden meer dan zin gen, ze gingen ook met hun fans op de foto en verkochten gesigneerde t-shirts. De gehele opbrengst van de avond ging vanzelfsprekend naar giro 555. Het is aan George Baker te dan ken dat er zoveel artiesten zijn komen opdagen. „Hij wist ze enthousiast te maken voor dit concert. Iedereen wilde belan geloos meewerken aan dit ini tiatief. Zelfs hun benzinegeld hebben ze zelf betaald. Het be wijs dat al deze artiesten het hart op de goede plaats heb ben." REGIO - Europa Kinderhulp is een organisatie die al ruim 40 jaar vakanties regelt voor kinde ren die in uiterst moeilijke om standigheden leven. Kinderen die opgroeien in de grote steden van Europa. Voor deze kinderen is Europa Kinderhulp op zoek naar gastouders. Iedereen die in- me teresse heeft, mag vrijblijvend reageren. Gezinnen of alleenstaanden met of zonder kinderen, maar ook opa's en oma's. Het gaat om kin deren tussen de zes en twaalf jaar oud, die het thuis niet altijd even makkelijk hebben. Juist de ze jongens en meisjes hebben het keihard nodig om even op adem te komen in een andere omge ving. Huiselijke gezelligheid, sa men boodschappen doen en per soonlijke aandacht is voor deze kinderen al heel bijzonder. Kimt u zich een mooiere zomervakan tie voorstellen? De afgelopen jaren stonden de kranten weer bol van de ellende, waarmee kinderen te maken hebben. Een aantal feiten op een rij: één op de zes Britse kinderen leeft beneden de armoedegrens en is verstoken van dagelijkse levens behoeften als kleding, voedsel, speelgoed en georganiseerde ac tiviteiten buiten schooltijd. Gaat het in Nederland dan zo veel be ter? Niet veel. Het aantal mensen dat gebruik maakt van de voed- selbank neemt enorm toe. Er zijn 450.000 mensen die onder het so ciaal minimum leven. Bijna drie- Het gemeentebestuur van Wad- dinxVeen is van mening dat Waddinxveen en Gouda baat hebben bij een bestuurlijke al liantie, waarin gezamenlijk in vulling wordt gegeven aan re gionale ontwikkelingen in de Zuidplas. Zo'n alliantie maakt het voor beide gemeenten mo gelijk om met het oog op die ontwikkeling en met inachtne ming van de eigen identiteit van Gouda en Waddinxveen gezamenlijk beleid te ontwikke len. Waddinxveen wil zichzelf in de regio sterk positioneren om aan de regionale ontwikkelingen bij te kunnen dragen en zelf daar van ook te profiteren. Samen werking/-voeging met Bo skoop, waardoor een flinke gemeente (42.000 inwoners) ontstaat, maakt daarvan een be langrijk onderdeel uit. Daarnaast is voor Waddinxveen samenwerking met Gouda so wieso aan de orde. Gouda en WADDINXVEEN - Het bestuur van de PvdA Waddinxveen heeft met verbazing kennisge nomen van de discussies in de gemeenteraad over de toe komst van Waddinxveen. Zon der dat de burgers zich erover hebben kunnen uitspreken, wordt er gesproken over een bestuurlijke alliantie met Gouda en een mogelijke fusie met Boskoop. Waddinxveen mag zelfs 'fiks groeien' in inwo neraantal. de kerstdag de beelden van de ramp te zien kregen. Blanche Bouwens: „De dagen daarna liep het dodenaantal maar op, echt verschrikkelijk. Ik kreeg meteen het gevoel dat ik iets voor die slachtoffers moest doen." Ze bedacht het benefiet concert, maar twijfelde toch nog een tijdje of ze het wel moest doen. Haar vader gaf de doorslag. „Op een gegeven mo ment verscheen hij in mijn droom en liet merken dat ik er mee moest doorgaan. Vanaf dat moment is het allemaal snel ge- gaan."Er kwamen vele topartie sten die allen hun steentje wil den bijdragen, zoals Cory Konings, Saskia en Serge, Al bert West, George Baker, Sharon WADDINXVEEN - „Er is veel tijd verloren gegaan," conclu deert fractievoorzitter Bos van te van Roemenië. Door alle tele- WeWa op basis van 'geluiden uit visiebeelden weten we onder Boskoop'. Hij dringt aan op een welke erbarmelijke omstandig- spoedige bijeenkomst van de ge beden deze kinderen leven, nu is er een kans om werkelijk iets te doen. Wie zich wil aanmelden of infor matie wil vragen, kan een kijkje vlakken te ontdekken. Op nemen op www.europakinder- hulp.nl of bellen naar Ed Ringel- berg, tel 078-6149522 of Monie Wijnstra, tel 0182-640584. GOUDA - Stichting Pijn-Hoop, de patiëntenorganisatie voor mensen met chronische pijn in de regio Gouda, organiseert op woensdag 9 februari een lotge notenbijeenkomst. De bijeenkomst wordt gehouden in 'De Punt' (onderdeel van Zorgcentrum Goverwelle), Mid- denmolenplein 266 in Gouda en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Deze middag is bedoeld voor mensen met chronische pijn, die meer in het leven willen dan al leen maar WADDINXVEEN - Op woens- dag 26 januari vond een bedrijfs ongeval plaats aan de Tweede Bloksweg. Een 46-jarige man uit Capelle aan den Ijssel kwam on der een vorkheftruck terecht. De man werd met ernstig letsel met spoedtransport overgebracht naar het Leids Universitair Me disch Centrum in Leiden en ver keert buiten levensgevaar. Uit een eerste onderzoek is ge bleken dat het slachtoffer ver moedelijk in een heftruck heeft gezeten die van een laadklep van een vrachtauto is gevallen. De man raakte hierbij bekneld onder de heftruck. De Arbeidsin spectie stelt een nader onder- met 21 juli, van 7 juli tot en met zoek in naar het ongeval. Colle- 28 juli of van 16 juli tot en met 6 ga's van het slachtoffer slaagden augustus. erin om de man uit zijn benarde Duitse kinderen van 11 juli tot en positie te bevrijden. De techni- met 29 juli of van 25 juli tot en met 13 augustus. Engelse kinderen van en met 12 augustus. Nederlandse kinderen uit onder ai li tot en met 12 augustus. Daarnaast heeft Europa Kinder hulp ook dit jaar een speciaal project voor Roemeense kinde ren. Zij komen van 25 juli tot en met 12 augustus naar ons land. Deze kinderen komen uit tehui zen of uit het allerarmste gedeel- WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van het Nivon or ganiseert op 17 februari om 20.00 uur in het buurtcentrum De Boog een dialezing over vogels. Voor de pauze zal de heer Henk Merts van de vogelwerkgroep Koudekerk-Hazerswoude ons vertellen over Ganzen, typische wintervogels. Na de pauze volgt er een alge meen verhaal over vogels rond stad en dorp. De heer Evenwel neemt het tech nische gedeelte voor zijn reke ning. Er zal ook documentatie materiaal over vogels aanwezig zijn. Wie belangstelling heeft voor de ze avond, is van harte welkom. De zaal gaat open om 19.30 uur. Voor leden is deze avond gratis, alle overige bezoekers betalen 2,50 euro. Waddinxveen liggen op een strategisch knooppunt en vor men in wezen één verweven ge bied. In belang van beide ge meenten en zeker ook in het belang van de regio, dient in tensief te worden samenge werkt op het terrein van fysie ke-, sociale- en economische pijlers. Een bestuurlijke alliantie van de twee zelfstandige gemeen ten Waddinxveen/Boskoop en Gouda kan in het kader van de Zuidplasontwikkeling extra meerwaarde opleveren. Binnen de Zuidplasontwikkeling van de Z5 kunnen Gouda en Wad dinxveen gezamenlijk bevorde ren, dat in beide gemeenten een aanzienlijk deel van de Zuid- plasopgave wordt gerealiseerd. Gouda en Waddinxveen kun nen gezamenlijk de bedrijvig heid in de regio, bijbehorende werkgelegenheid en meer in het algemeen de economische functie aanzienlijk stimuleren. WOENSDAG 2 FEBRUARI 2005 WIJ MAKEN HET GOED I 9 ■9 niu KOPEN UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN (10 eurocent per minuut) BinxMMnwnjF Rijnhavenkade 2, Alphen aan den Rijn - Tel. 0172 244 271 Ma - za 10:00 - 18:00 uur. Do - vrij koopavond. addinxygj 57e JAARGANG nr. 2937^ OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN JOTAALOPLAGE RUN EN GOUWE WEEK TOTAALOPLAGE RUN EN GOUWE WEEKBLADEN 186.000 EXEMPLAREN 1 adk keukenarchitectuur r van foreestlaan 11 tJ»» 2404 hc alphen a/d rijn Design- afslagN11-avifauna Keukens (gratis parkeren) t j. tel.(0172)46 95 85 Arclmea adk-keukenarchitectuur.nl Edk ^rNoordkade 24 1741 EV Waddinxveen Tel. 0182 - 61 25 88 www.glasbeek.nl Mi AUTOSCHADE B.V.

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 1