Nieuw logo Wijsman Hoveniers Flyer voor jongeren Ben Bus De Sociale Raadsvrouw I 'Provincie moet lichthinder aanpakken' Voor jezelf t beginnen? FLEXIBEL, LIEFTINK VOUWWANDEN Voorjaarsconcert in Remonstrantse kerk z r veense Kunst Kring Colofon Immanuëlkerk op RTW FM Dialezing Waddinx- MEDISCHE DIENSTEN y vlaggenstok werd Gert Wijsman toont, samen met zijn personeel, trots het nieuwe logo van zijn bedrijf. (foto: Liesbeth van der Vis) KERKDIENSTEN I www.lieftink.nl met z'n allen nog veel gaan be reiken in de toekomst." STICHTING KWADRAAD, AL GEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK. De Hoeksteen, Esdoomlaan zondag 9.30 uur ds. E.F. Ver- gunst, Ridderkerk 18.30 uur cand. L. Plug, Katwijk aan Zee WADDINXVEEN - Wijsman Ho veniers bestaat 25 jaar. „Dit ZEVENHUIZEN - Voor degenen die nog niet weten wat de Ben Bus is: dit is de nachtbus die jon geren van Waddinxveen naar Ondanks optimistische berich ten dat de Nederlandse econo mie voorzichtig uit het dal om ken in de auto. Nee, ze worden nétjes teruggebracht naar Wad dinxveen. De gemeente krijgt echter regel matig klachten over de overlast van sommige jongeren die uit de Ben Bus stappen: lawaai en ver nielingen zijn de meest voorko mende. De oorzaak ligt vaak in het teveel aan alcohol dat jonge ren op hebben, waardoor de bal dadigheid toeslaat. Bewoners worden er 's nachts wakker van en bushokjes worden vernield. een waarschuwing is hier op zijn plaats. Is er een formele ontbin ding bij de kantonrechter of een hoezeer het personeel begaan is met dit bedrijf. Ik hoop dat we Poes, cypers, rode vlekjes door vacht, witte voeten, Ringvaart- singel (Waddinxveen) Kater, cypers, gemarmerd, zon der wit, mollige kat, Pieter Post- hof (Moerkapelle) Gevonden Poes, rood, witte voeten en bef, Dreef (Waddinxveen) Kip, rood-bruin, veren sokken, groot formaat, Tesselschadelaan (Waddinxveen) HERSTELD HERVORMDE GE MEENTE gebouw Staringlaan 19 zondag 9.30 u. ds. IJ.R. Bijl, Moordrecht 19.00 uur ds. A. Egas, Werken dam OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. E. Versluis, Molenaarsgraaf Z LIEVER LIEFTINK PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Hervormde gemeente Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. R.H. Kies kamp, Leerdam 17.00 uur ds. P.J. Krijgsman, Benthuizen Vermist Kater, zwart, witte voeten, vlek op buik, onder oksels en wit op kin en borst,jong, Ringvaartsin- gel (Waddinxveen) Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182-613112. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek 'Pieter Bas', me vrouw W.W.M. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bemhardlaan 79, Wad dinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of 0182- 516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen. Ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-11163246, voor minder drin gende vragen: vragen@dierenkli- niekzevenhuizen.nl. WADDINXVEEN - Don derdag 10 februari houdt de Waddinxveense Kunst Kring een dialezing in de zaal van de Immanuel- kerk. Het thema voor die avond is: kunst en cultuur van Marokko. Archeologe Annet van Wiechen en fotograaf Ruud Conens geven weer wat daarvan te zien is in de Nieuwe kerk te Amster dam. De tentoonstelling is zowel chronologisch als thema tisch van opzet. Objecten van duizenden jaren oud, juwelen van Feniciers en Carthagers en spectaculai re bronzen uit de periode van de Romeinse over heersing, afkomstig uit de archeologische vindplaat sen, zoals Lixus en Volubi- lis. Het Marokko van na de komst van de Islam be steedt aandacht aan onder werpen als het intellectu ele leven. Te zien zijn voorbeelden van Marok kaanse kunstnijverheid zo als beroemd aardewerk, verfijnd houtsnijwerk, meubilair en kostbare ta pijten en kostuums. Lo pend door bruisende ste den als Fez en Meknes wordt silgestaan in de rijk versierde koranscholen. De dialezing begint om 19.30 uur. DEN HAAG - Om de lichtuit- stoot door kassen aan banden te leggen, vindt de PvdA Zuid- Holland dat alle nieuw te bou wen kassen in Zuid-Holland volledig licht afgeschermd moe ten zijn. De PvdA wil de landelij ke regeling die in 2008 zal in gaan, niet afwachten. Op initiatief van de PvdA Zuid- Holland hebben de Provinciale Staten een motie aangenomen waarin wordt aangedrongen op het verplicht stellen van volledi ge lichtafscherming voor alle nieuw te bouwen kassen in Zuid-Holland. In weerwil van deze motie hebben de Gedepu teerde Staten besloten om zich aan te sluiten bij landelijke regels op dit vlak en hierover geen pro vinciale regels op te stellen. Daar deze beslissing niet in de lijn ligt van de motie die in september 2004 door de Provinciale Staten is ingediend, heeft de PvdA hier over vragen gesteld aan GS. De PvdA-fractie is van mening dat de beperking van lichthinder een bovenlokaal probleem is en Geen ontslagvergunning Het is overigens niet altijd nodig om een van deze twee wegen te bewandelen. Dat hoeft bijvoor beeld niet als er sprake is van beëindiging met wederzijds goedvinden, opzegging tijdens de proeftijd, het aflopen van een arbeidsovereenkomst voor be paalde tijd, ontslag op staande voet en faillissement van de on derneming. Met vragen over dit onderwerp of andere onderwerpen kimt u van maandag tot en met donder dag terecht bij het Instituut Soci aal Raadslieden Wadinxveen, te lefoon 624 767. Spreekuur alleen op afspraak. De sociaal raadsvrouw, Mw. C. de Bakker, is van 1 tot en met 7 februari afwezig. Groen wekt juist de associatie met leven, geurige bloemen en prachtige vaste planten. Blauw is daarentegen de kleur van water en lucht, onmisbaar voor een gezond buitenleven. Aan de basis van dit alles ligt de kleur bruin, synoniem voor de aarde waarin een tuin groeit en bloeit. Met dit nieuwe logo ge ven we vorm aan het even wicht in de natuur. Zoals de vier kleuren de natuur elke dag opnieuw in balans houden, zijn ook onze vier bedrijfsonderde len onlosmakelijk met elkaar verbonden. Vanaf de fase waar- WADDINXVEEN - De Imma nuëlkerk verzorgt zondag een uitzending op radio-omroep RTW FM. Om 9’.00 uur zal de uit zending beginnen met het voor lezen van bijbelverhalen voor de jonge luisteraars. Na de preek is er een interview met de werk groep Gered Gereedschap in Waddinxveen. De uitzending eindigt omstreeks 12.00 uur en is te beluisteren via de kabel op 103.4 Mhz en de ether op 105.8 Mhz. rechter bepaalt namelijk of en hoeveel de werkgever aan scha devergoeding dient te betalen aan de werknemer in kwestie. Sinds 1 januari 1999 is er nu ook een verkorte, en dus snellere Wijsman is een hoveniersbe drijf dat tuinen ontwerpt en dat de provincie derhalve mede verantwoordelijk is voor het op lossen van deze problematiek. Lichthinder beperkt zich name lijk niet tot de inwoners van de gemeente waarin de kassen zijn gevestigd, maar treft ook bur gers buiten de gemeentegren zen. Het oranje licht boven de kassen is zelfs op 10 kilometer afstand van de kassen goed zichtbaar. De landelijke regeling lijkt niet voldoende garantie te bieden om tot de gewenste vermindering van de lichthinder te komen. Dit vermoeden wordt versterkt door de kritische opmerkingen van Gedeputeerde van der Sar, dat het convenant te weinig urgentie uitstraalt en met de constatering van GS dat het slecht gesteld is met de naleving van de bestaan de regels in het Besluit Glastuin bouw ten aanzien van lichtaf scherming. De PvdA-fractie vraagt GS dan ook om de motie alsnog uit te voeren. Hiervoor heeft GS verschillende instru menten tot haar beschikking. beëindiging met wederzijds goedvinden op grond van be drijfseconomische redenen en geen toestemming van het CWI dan kan het CWI achteraf ge vraagd worden door de uitke- ontslagprocedure bij bedrijfseco- ringsinstantie om de rechtmatig- nomische redenen mogelijk. Is er heid van het ontslag te een ontslagvergunning verleend op uitsluitend bedrijfseconomi sche redenen dan hoeft de werk nemer niet langer voor de vorm bezwaar te maken om zijn werk loosheidsuitkering veilig te stel- voor een aantal vernieuwingen. Je ont wikkeld je bedrijf namelijk op Voor problemen met alcoholge- een bepaalde manier, waardoor bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Industrie- straat la, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel. 0653875058 (dag en nacht). GROENE HART ZIEKENHUIS Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, Gouda, 0182-505050. Postadres: postbus 1098,2800 BB Gouda. Jozeflocatie Jan van straat. Voor het maken van poliklinische afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor in lichtingen: tel. 0182-505050. Bezoektijden voor beide locaties: algemene verpleegafdelingen: 14.00 tot 15.00 uur en 18.30 tot 19.30 uur. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc. kan men terecht op www.ghz.nl. EERSTE HULP Voor eerste hulp kan men alleen terecht bij de afdeling Spoedeis ende Hulp op de Bleulandlocatie als straattegels, beton en grind, van het Groene Hart Ziekenhuis, Bleulandweg 10, Gouda. Bezoek en postadres: Station straat 12, 2741 HS Waddinxveen. Tel. 0182- 623040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbon- heuglijke feit willen we niet on- den met de Vierstroom Zorglijn. VIERSTROOM ZONDHEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30 uur. Stationstraat 12, Waddinxveen. (www.vierstroom.nl) CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 2 februari 19.45 geen dienst zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 9 februari 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zondag 10.30 uur eucharistievie ring woensdag 9 februari Aswoens dag 19.00 uur gebedsviering werk), hebben de deelnemers aan dit overleg besloten om een flyer te ontwerpen voor de jon geren van de Ben Bus. De flyer zal elke eerste zaterdag van de maand worden uitge deeld op de terugreis in de Ben Bus om jongeren bewust te ma ken van de overlast die ze soms veroorzaken. Tevens worden er posters op diverse locaties opge hangen: in de Ben Bus zelf, in la Barqua en op een paar locaties in Waddinxveen zelf. Ambulant jongerenwerkster Liesbeth Redeker coördineert deze actie en zal de flyers ook enkele malen persoonlijk aan de jongeren overhandigen. Mirell Jancovici en volgde een masterclass bij Radu Aldulesu in Spanje. Hij trad diverse keren op als solist met orkest met werken van Bruch, Saint-Saëns en Schu mann. Ook hij maakt deel uit van verschillende ensembles en vormt samen met enkele leden uit het Gelders Orkest het salon- orkest 'Zoethout". Als docent is hij verbonden aan de muziek scholen van Nijmegen en Box meer. Het Almaro-trio brengt op 18 fe bruari een romantisch concert ten gehore en zal stukken spelen van o.a. Mozart, Ravel en Pro- kofjev. Het concert begint om 20.15 uur in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade 59 te Wad dinxveen. De toegangsprijs be draagt 9,- euro. Voor inlichtin gen kunt u contact opnemen met Joke van den Bosch, tel.: 0182- 616572. Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen naar 0186-601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gege vens opwww.dierencentrale.nl. 17.00 uur ds. M.C. Batenburg De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. T. Westland, discotheek La Baraque in Zeven- Bergambacht huizen brengt voor een avondje 17.00 uur ds. B. Oosterom, Oude- stappen. Ook brengt de Ben Bus water de jongeren's nachts weer terug. De terugwerk in de Ben Bus is vaak heel anders dan de heen weg. Terug zijn de jongeren nog hyper van al het dansen, van misschien een slokje teveel op...De Ben Bus is een uitstekend initiatief van de eigenaar van La Baraque, Ben Verburg. Jongeren hoeven niet 's PROTESTANTSE KERK NE- nachts in het donker alleen terug DERLAND op de fiets en stappen niet dron- Protestantse gemeente i.w. Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- laan zondag 10.00 uur ds. C. de Jong opgemerkt voorbij laten gaan," JEUGDGE- zegt eigenaar Gert Wijsman, „het komende jaar staat dan ook bol van de vernieuwingen en activi teiten." Eén van die vernieuwin gen is een nieuw bedrijfslogo, dat vorige week door het perso neel van Wijsman als verrassing VERSLAVINGSZORG MIDDEN- hoog op een HOLLAND geplaatst. Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maandag aanlegt. „Ik ben er heel trots op t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. dat we nu al 25 jaar bestaan, ik Al-anon/Alateen is een zelfhulp- heb dit bedrijf immers zelf op groep voor kinderen, vrienden en gezet," aldus Wijsman, „na 25 familie van alcoholisten. Voor jaar vond ik het tijd meer informatie: Joke 0182- 612765 of Marieke 0182-503773. Huisarts en apotheek voor alle in woners van de regio Midden- Holland Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feestda gen: HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP) Jan v Beaumont- straat 4 (bij de Jozef-locatie), Gouda, tel. 0182-322488 (alleen na telefonische afspraak) Voor spoedmedicatie buiten kan toortijden: van 17.30 uur 's mid dags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feestda gen: Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie), Gouda. tel. 0182-698820, www.dam-mh.nl. in gewerkt wordt aan een cre atief tuinontwerp tot aan de professionele aanleg en het vakkundig (project)onderhoud; allen zijn even belangrijk als noodzakelijk voor de verwe zenlijking van een prettige en leefbare buitenruimte. Deze vi sie brengen we dagelijks in de praktijk" Het personeel had afgelopen woensdag een vlag met daarop het nieuwe bedrijfslogo hoog op de vlaggenstok opgehan gen. Een zeer aangename ver rassing voor Wijsman „Een erg leuk initiatief, het geeft aan Naar aanleiding van het bespre ken van deze gebeurtenissen in het Jeugd Signaleringsoverleg (gemeente, politie en jongeren- WADDINXVEEN - Op 18 febru ari treedt het Almaro-trio op in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade 59 te Waddinxveen. Het Almaro-trio is opgericht in 1990. De leden kennen elkaar uit verschillende ensembles en kwa men uit drie hoeken van het land: ALkmaar, Maastricht en Rotterdam. Het trio bestaat uit Heleen de Witte (fluit), Reinilde Buys (harp) en Hugo Doesburg (violoncello). Heleen de Witte studeerde onder andere aan het Maastrichts Con servatorium en de Staatliche Hochschule für Musik te Frei burg. Zij deed orkestervaring op bij het Nederlands Philharmo- nisch Orkest, het Stadtisches Or- chester Aachen en het Limburgs Symfonie Orkest. Zij trad op als soliste met orkest met concerten van Mozart, Bach en Ibert. Sinds 1991 is zij vast verbonden aan Het Gelders Orkest te Arnhem. Reinilde Buys studeerde harp aan het Koninklijk Conservatori um te Den Haag, waar zij in 1985 haar diploma Uitvoerend Musi cus haalde. Als soliste trad zij op met het harpconcert van Saint- Saëns. Zij maakt deel uit van verschillende ensembles en is sinds 1991 werkzaam bij de Hoofdstadoperette. Tevens is zij als docente verbonden aan de muziekschool te Breda. Hugo Doesburg studeerde cello aan de Muziek Pedagogische Akademie te Alkmaar. Hij ver volgde zijn studie aan het Maas trichts Conservatorium en bij een aantal dingen verouderen. Het logo valt daar ook onder. Nu is het aangepast aan deze 0182-519712 of tijd. Met de presentatie van dit nieuwe logo dragen we beter uit waar we al jaren voor staan: een eigentijdse vormgeving in combinatie met optimale kwa liteit. Beaumont- Bij het werken aan een nieuwe huisstijl die beter aansluit bij onze werkwijze en aanpak, hebben we ook stilgestaan bij de inhoud en het verhaal erach ter. Zo staat elke kleur in ons nieuwe bedrijfslogo symbool aan een specifiek bedrijfson derdeel. Bij de totstandkoming van het logo hebben we gezocht naar een relatie met de oorsprong van het bestaan op aarde en de betekenis van de vier kleuren in de tuin. Zo staat de kleur grijs voor dode materialen, zo- Ontslagvergunning De werkgever die van plan is een of meer werknemers uit vas te dienst te ontslaan, moet hier voor een ontslagvergunning hebben. In Nederland kan dat op twee manieren: via het Centrum voor werk en inkomen (CWI), afdeling Juridische Zaken of via de kantonrechter. In het eerste geval toetst het CWI de ontslag aanvraag en beoor deelt of het ontslag wel redelijk is. Tijdens deze procedure be houdt de werknemer overigens gewoon zijn baan. De werkgever moet na afgifte van de toestem ming vervolgens zelf de arbeids overeenkomst opzeggen met in achtneming van de opzegter mijn. Sommige werkgevers kiezen voor de tweede optie en stappen naar de kantonrechter, die het dienstverband kan ontbinden wegens gewichtige redenen. Ook deze kijkt naar de redenen voor ontslag. Deze procedure gaat sneller en duurt hooguit twee tot drie weken, maar is aan zienlijk kostbaarder. De kanton- REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur ds. J. Tromp, Leiden 'De Rank', Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. C. Breg- man, Zoetermeer 18.30 uur dhr. R.J. Crew, Wad- hoog kruipt, zijn overnames, dinxveen, jeugddienst afslankingen en reorganisaties van bedrijven helaas nog steeds aan de orde van de dag. Ontsla- Ontmoetingskerk, Groensvoorde gen zijn dan soms onvermijde- zondag 9.30 uur ds. J.P. Koning, lijk. Er zijn in Nederland diverse Reeuwijk regelingen als het gaat om ont slag. heid van het ontslag onderzoeken. Het CWI toetst daarbij de be drijfseconomische noodzaak, het anciënniteits- (als eerste erin en als laatste eruit) /afspiegelings- beginsel en de de herplaatsings- len. Een ontslagvergunning is in mogelijkheden. Als er achteraf zo'n geval voldoende bewijs bezien geen ontslagvergunning voor het niet-verwijtbaar werk- zou zijn verleend, is het ontslag loos zijn van het ontslag. Maar verwijtbaar en kan dat tot een verlaging van uw werkloos heidsuitkering leiden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 7 WOENSDAG 2 FEBRUARI 2005 uur EERST EVEN LANGS JE KAMEQ Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (10 eurocent per minuut) Foto's van Liesbeth van der Vis vindt u op www.Uesbethvandervis.nl Produktieweg 15-17. Alphen aan den Rijn tel. 0172 - 46 96 70 Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@ rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Redactie Carlo Willemsen 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmer king te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Aanmelden via www.kvk.nl/startersavond of (oio) 402 7610 Kom naar de startersavon 9 februari, 19.00 uur Dorpshuis Swanla te Zevenhuizen Alle auteursrechten en databank rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur.

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 7