St. Victor- Olympische Spelen Maarten Blokland droomt van SALE 1O«11 12» 14« 15 februari a.s. „Bridgen suffig? Wat een onzin! parochie viert 125-jarig bestaan kerkgebouw duijvendijk VVD bezorgt Aptroot huiswerk Klaverjasavond in De Paddestoel van nu Jaar vergadering vrouwen Kinderdisco in de Boog Uitvoering accordeon orkest Films in Kreater www.duijvendijkwonen.nl tapijten 50% KORTING WK j 1 (Foto: Liesbeth van der Vis) JJ °P [wonen] www.menke.nl Vakkundige inbouw en montage in eigen werkplaats. Lange Tiendeweg 66 Gouda 0182 - 59 98 68 meer bereikt te worden. De vele aanwezigen wisten "expert" Charlie Aptroot soms toch nog versteld te doen staan van voorbeelden die zich in de regio op dit gebied manifesteren. Zo werd bijvoorbeeld bekend dat een 28 verschillende inspecties te maken krijgt, waarvan sommi gen meerdere keren per jaar. Tussen de zaal en Charlie Apt root bestond geen enkel ver- Valentijnsdag 14 februari geopend vanaf 18.00 uur welkom. De uitvoering zal zijn in Kreater, Kerkstraat 13 en be gint om 20.00 uur. Voor meer informatie bel 0182- 614422. Lange Tiendeweg 80-84 - Gouda Tel. (0182) 58 30 1 1 www.woondecorgouda.nl Voor meer informatie opruiming: CAR VISION Bodegraafsestraatweg 3 Gouda tel. 0182 570080 fax 0182 570082 <S) K] 0 QD ES.© bekende nummers laten horen, van licht klassiek tot populair. Het orkest zal in volledige be zetting optreden, maar er wor den ook solos en duo's ten ge- van vorm van een zelfs mensen die helemaal uit Eindhoven komen om erbij te zijn." De marathon wordt elk jaar ge organiseerd door de bridgeclub van Waddinxveen. „Altijd ge houden op de eerste zaterdag van februari," aldus Smakman, ;,en tot op heden is het elke keer weer een groot succes. Dit jaar nog meer dan anders, we heb ben namelijk een recordaantal inschrijvingen: 112 paren, waar dat er vorig jaar 86 waren." Love disco Op vrijdag 18 februari wordt er bij De Paddestoel van 19.30 tot 22.00 uur een kinderdisco gehou den voor kinderen van negen tot en met veertien jaar. Deze disco- avond staat helemaal in het te- moeilijke vraag zeg. Het lijkt me in ieder geval geweldig om aan de Olympische Spelen mee te doen. Die hele sfeer daar is schitterend en die volle stadions zijn uniek. Het zou geweldig zijn als ik ooit op dat niveau zou mogen acteren. Maar voor lopig blijft het bij dromen en daarnaast heel hard trainen. En ik wil mijn school ook niet ver ken van valentijn. De zaal zal omgetoverd worden tot een echt liefdesparadijs. Tijdens de slow- nummers zal een geheime jury het 'Paddie liefdeskoppel' van 2005 uitzoeken! De voorverkoop voor deze disco is maandag 14 februari van 19.30 tot 20.00 uur in wijkgebouw De Paddestoel. Bij aanvang van de disco zijn er kaarten te koop aan de deur, de ze kosten 3,00 euro en zijn alleen verkrijgbaar met een discopas. Ardenne voor Ontwikkelingssa menwerking op uitnodiging van de parochie naar Waddinxveen. In het kader van het jubileum wordt er op 7 maart een avond gediscussieerd over het onder werp 'Katholiek zijn in deze tijd'. De minister zal deze avond inleiden. Daarbij zijn ook niet- katholieken van harte welkom. De parochie schrijft in het kader van het Jubileumjaar een wed strijd uit. Er is een geheimzinnig verzegeld kistje dat dateert van een vroegere verbouwing. Dat kistje wordt tijdens een histori sche avond in april geopend, en daarna voorzien van een nieuwe inhoud: een boodschap voor de parochianen van 125 jaar na ons. Alle -parochianen kunnen een boodschap schrijven, de mooiste wordt via het loden kistje op nieuw in de kerk ingemetseld. Ook aan de buitenkant van de kerk is goed te zien dat er iets bijzonders aan de hand is. Het hele jaar door zal een vlag dui delijk maken dat de kerk 125 jaar bestaat. Aan de kant van de Ka naalstraat wordt een groot span doek opgehangen met daarop het motto van het Jubileumjaar: 1880 - 2005 125 Jaar St. Victor- kerk, Altijd Teken van Licht. overheen zetten en in het vol gende potje je revanche gaan halen." De bridgeclub van Wad dinxveen heeft ruim 230 leden en is daarmee één van de groot ste bridgeverenigingen in deze regio. Toch zou de club er nog wel een aantal leden bij willen hebben. Smakman: „Vanaf april gaan we zes kennismakingswe- ken houden. Alle mensen die van bridge houden, maar nog niet lid zijn van een vereniging, mogen langskomen om mee te spelen. Zodoende kunnen ze zelf ondervinden of ze het leuk vinden om zich bij ons aan te sluiten." sport, een staan. Als schaken en dammen als sporten worden gezien, waar om bridgen dan niet? Boven- maal heeft geleerd, is voorgoed verslaafd." Een verslavende be zigheid? Wat is er dan zo leuk aan bridge? „De kick om iemand down te spelen, dat is het allermooiste dat er is. Daar ga ik helemaal van uit mijn dak." En als dat niet gebeurt? „Dan wordt het spelletje wat minder," grapt hij, „maar daar moet je je dan maar weer snel nog even over Joost hebben. Maar eerst willen we alles we ten over Maarten Blokland. Bij welke atletiekvereniging zit hij? „Ik ben gastlid bij Antilope uit Waddinxveen, waar ik één keer per week voor de gezelligheid meetrain, en ik ben wedstrijdlid bij AV Gouda. Daar train ik twee keer per week keihard. Het hele jaar door loop ik wed strijden. Meestal kies ik de gro te uit, wedstrijden met veel te genstand. Daar word ik namelijk alleen maar beter van." Maarten behoort tot de landelij ke topjunioren en heeft onlangs aan het Europees Kampioen schap crossen meegedaan. „Het EK in Duitsland was een hele ervaring," zegt hij trots, „alles was daar supergroot georgani seerd, er waren camera's bij en ik moest een landenshirt dra- is 1,25 euro en voor niet leden 2,- euro.De aanvang is 20.00 uur, de zaal gaat om 19.30 uur open. Voor meer info kijk www.wsv-depaddestoel.nl. WADDINXVEEN - Vrijdag is het weer zo ver, de maandelijk se kinderdisco in de Boog. Deze maand wordt de zaal geheel in de kleuren van valentijn ver sierd. Natuurlijk draait DJ Ri cardo van Drive in Show 'Disco de Zon' weer de allerbeste plaatjes van dit moment. Kinderdisco buurtcentrum de Boog, C.Huygenslaan, van 19.30tot 22.00 uur. Entree 1,50 euro inclusief gratis consump tie en lot voor loterij. pa regels stelt, doet Nederland er bovendien nog een extra gro te schep bovenop. We zijn de ab solute koploper in Europa. Maar niet alleen ondernemers zijn de dupe, ook in de zorgsector, het onderwijs en bij de overheden onderling is het labyrint van re gels en lasten onverkort aanwe zig. Kortom, heel Nederland be zwijkt zo langzamerhand onder de regels en de administratieve lasten. In het regeerakkoord is afgesproken dat de administra tieve lasten in deze regeerperio de met 25% dienen te zijn terug gedrongen. Waakhond Charlie Aptroot houdt dit zeer nauw keurig bij en meldt dat het kabi net, rekening houdende met de resterende periode, goed op koers ligt. Als voorbeelden van vereenvou diging en versoepeling waaraan hard gewerkt wordt en al veel bereikt is, noemde hij onder werpen als enquêteverplichtin- gen CBS, flexibilisering van arbeid, arbeidstijdenwet, arbo- wetgeving en bestemmings plannen. Maar er dient nog veel Suffig Toch kunnen we er niet omheen dat bridge bij veel mensen een êtiffig imago heeft. Wat vindt Gé Smakman daar eigenlijk van? „Ik snap dat niet, bridge is juist een heel gezellig spel. Ik weet dat het een beetje een suf fig imago heeft, bridgen zou al leen maar door oudere mensen worden beoefend. Dat is echt örizin, de jongste die hier van middag meedoet, is 24 en de êudste 93. Het bewijs dat Bridge door alle lagen van de bevolking wordt gespeeld. En tal inschrijvingen. WADDINXVEEN - Onlangs mocht hij meedoen aan het Eu ropees Kampioenschap crossen in Duitsland, nadat hij tijdens een kwalificatieduel bij de eer ste vijf van Nederland was geëindigd. Een puike prestatie van Maarten Blokland, die daarmee terecht bestempeld wordt als een groot atletiekta- lent. De 17-jarige Waddinxve- ner vindt het alleen jammer dat hij steeds maar weer wordt ver geleken met zijn vijf jaar oudere broer Joost Blokland, die al re gelmatig in deze krant te be wonderen is geweest door zijn atletiekprestaties. „Ik wil nu een keertje los worden gezien van Joost, bovendien kun je ons he lemaal niet met elkaar vergelij ken." Hoe vervelend hij het ook vindt, we gaan het straks toch alleen als je echt héél erg goed ben, verdien je veel en hoef je daarna niet meer te werken. Dat is maar weinig atleten gegeven. Ik zit nu in mijn eindexamen Havo en wil daarna naar de Ho geschool in Rotterdam om de opleiding commerciële econo mie te volgen, met specialisatie Sportmarketing en Manage ment Want dat ik in de sport wil blijven, is wél een ding dat zeker is." r WADDINXVEEN - Dinsdag 15 gemeentelijk zwembad met februari vindt het jaarlijks op treden van het accordeonorkest van Kreater plaats. Het accor deonorkest staat sinds jaar en dag onder leiding van de be kende accordeoniste Paula van schil van inzicht: door minder Wanrooy. Zij zal met het orkest regels en lasten wordt het weer aantrekkelijker om een onder neming te beginnen, en voor niet-ondernemers worden za ken weer helder en zichtbaar, maar vooral eenvoudiger en be- hore gebracht. Versterking grijpelijker. Charlie Aptroot het orkest in de heeft toegezegd zich blijvend toetsenist of bassist is van harte tegen overbodige lasten en re gelgeving te zullen inzetten en volgend jaar opnieuw de vor deringen dan wel de stagneren de zaken te komen melden, waarbij vóór alles een cultuur omslag, zowel bij de politiek als de ambtenarij, voorop moet staan. - ..'4* R*-* Si-* 3?, -2 gen. Een absoluut hoogtepunt in mijn nog prille atletiekcarriè- re en mijn grootste prestatie tot nu toe. Dat ik er op dat EK door iedereen compleet werd uitge lopen, deed er niets eens meer zoveel toe. Het niveauverschil tussen Nederland en sommige andere landen is gewoon te groot, véél te groot. Vooral de Oosterse landen zijn beter in crossen dan wij, dat komt denk ik omdat zij meer trainen." Joost doet ook weleens mee met wegatletiek. Dit weekend lopen de broers tegen elkaar, want bij wegatletiek lopen de senioren en de junioren door elkaar heen. „Ik hoop mijn broer te verslaan, tot nu toe heb ik altijd verloren. Logisch, hij is vijf jaar ouder dan ik." Maar is zijn oudere broer dan geen voorbeeld voor hem? „Nee, ik heb geen voor beelden, ik kijk alleen naar me zelf. Maar het is wél een voor deel dat mijn broer ook aan atletiek doet. In de eerste plaats is het gezellig, want we kunnen samen hardlopen. En ik leer wel degelijk van hem. Hij geeft me regelmatig advies en dat neem ik dan ook aan." Waarom heeft Maarten er dan een hekel aan om te worden vergeleken met Joost? „Als het in de kranten over mij gaat, hebben ze het al tijd over 'het jongere broertje van Joost'. Dat vind ik irritant, ik wil nu eens een keertje los worden gezien van hem. Bo vendien kun je Joost en mij niet met elkaar vergelijken, we zijn totaal verschillend."' Heeft Maarten Blokland zich al een toekomstdoel gesteld? „Wat waarlozen. Een atletiekcarrière ik wil bereiken? Dat is wel een duurt namelijk niet zo lang en WADDINXVEEN - Woensdag 16 februari draait om 13.30 uur de kinderfilm 'Kangaroo Jack' in het Kreater. Twee Ameri kaanse vrienden moeten in op dracht van de maffia 50.000 dollar afleveren in Australië. Maar Kangaroo Jack, een gebui- delde grapjas met een stevige rechtse, gaat onverwachts met de poen aan de haal. Het start schot is gegeven voor een knet tergekke achtervolging en een hilarische film met waanzinni ge speciale effecten. Toegangsprijs 2,50 euro, met een Kreapas 2,00 euro. De film duurt 85 minuten. Op vrijdag 18 februari wordt om 20.00 uur de film 'Calender Girls' gedraaid. In Calender Girls zijn het geen meisjes, maar vrouwen van middelbare leeftijd die uit de kleren gaan. Zij zijn lid van de Bond van Plattelandsvrouwen die elke maand bijeenkomt voor lezin gen over uiteenlopende onder werpen. Als de man van één van de dames overlijdt aan leu kemie, komen ze in actie: ze gaan geld werven voor het lo kale ziekenhuis. Met een spe ciale kalender van de bond, met krasse ontklede knarren achter taartjes, zelfgemaakte jam of een bloemstukje. Want sex ver koopt, weet de rebelse Chris. Het sprookje Calender Girls is gebaseerd op een waar gebeur de geschiedenis. Toegangsprijs is 5,00 euro, met Pas 65+, CJP en Kreapas 4,00 euro. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Reserveringen bij Kreater, Kerkstraat 13. Tel 0182-614422. EXTRA KOOPAVONDEN 10 en 15 februari WADDINXVEEN - Afgelopen weekend werd de zesde jaar lijkse bridgemarathon van Waddinxveen in het Anne prank Centrum gehouden. Met meer deelnemers dan in het voorgaande jaar. De marathon het is onherroepelijk een echte -r van Waddinxveen is zo langza- sport, een denksport weltever- fherhand een bekend fenomeen geworden, de mensen komen overal vandaan om in Wad- dinxveen te bridgen. „Dit eve nement krijgt inderdaad steeds dien moet je in de top van het meer naam en faam," zegt voor- bridgen ook fysiek goed in orde zifter Gé Smakman, „er zijn zijn. Je moet je enorm concen treren en doe je dat niet, dan verlies je gegarandeerd. Geloof me nou, wie dit spelletje een- WADDINXVEEN - Wijk-en Speeltuinvereniging De Pad- dstoel organiseerd vrijdag weer een gezellige Klaverjasavond! Tijdens deze avond is iedereen die het gezellig vindt om een kaartje te leggen,van harte wel kom. Voor de beste kaarter is er nog een prijsje te winnen. Ook wordt er tijdens deze avond een verloting gehouden, waarbij er leuke prijzen te winnen zijn. Entree voor leden en donateurs ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Charlie Aptroot, voor malig ondernemer en Tweede Kamerlid voor de WD, was op 31 januari door de afdelingen Nieuwerkerk, Zevenhuizen- Moerkapelle en Moordrecht uit genodigd om de gigantische hoeveelheid regels en adminis tratieve lasten nader te belich ten. De zaal in restaurant 'De Pleisterplaats' zat vol met be langstellenden die ervoor zorg den dat Aptroot aan de hand van nóg meer feiten, nóg beter zijn strijd zal kunnen voortzet ten. Het bedrag dat in Neder land jaarlijks met de administra tieve lasten is gemoeid bedraagt maar liefst 16,5 miljard euro! Voor de gemiddelde onderne mer komt dat neer op 24.420,- euro. Niet verwonderlijk als je bedenkt dat voor een onderne mer de volgende voorbeelden heel herkenbaar zijn: belasting dienst, Kamer van Koophandel met zijn 3 heffingen, Buma- Stemra, Videma, reprorecht, bouwvergunningen, gebruiks vergunningen, Arbo-dienst, pro ductschappen, bedrijfsschap- pen, sociale fondsen, UVW en nog veel, héél veel meer. Een Horecaondernemer heeft niet alleen te maken met 27 ver gunningen en ontheffingen, maar ook nog eens met controle diensten die tegenstrijdige re gels opleggen. Daar waar Euro- De zesde bridgemarathon in Waddinxveen was weer een groot succes, met dit jaar een recordaan- (foto: Liesbeth van der Vis) ^fgelopen zondag is, tijdens een feestelijke viering, het jubi leumjaar van de St. Victorparochie in Waddinxveen geopend. In die viering ging Kardinaal Simonis voor. Hij is kapelaan ge weest in de parochie en werd geflankeerd door een aantal oud- pastores van de parochie. Pit jaar gedenkt de St. Victorpa- jS.chie dat het kerkgebouw aan de Zuidkade 125 jaar bestaat. Van februari tot en met oktober gijn er veel bijzondere activitei ten om dat jubileum te vieren, gp is er natuurlijk elke maand, behalve in de zomer, een bijzon dere viering: de Victorviering. Ëlk heeft een eigen thema en een qjgen gast-spreker. In september is-dat bijvoorbeeld Ahmed Mar- cpuch, bestuurslid van de Unie Marokkaanse Moskeeën in Am sterdam en Omstreken. Met de ze gastspreker is de parochie uniek in de regio. Maar ook di rectieleden van de Katholieke basisscholen in Waddinxveen, dominees van zusterkerken en mensen als KRO-coryfee Leo Fijen zullen als gastpredikant optreden. In het Jubileumjaar is er in de St. Victorkerk een steeds wisselen de tentoonstelling, waarin aller lei historische artikelen te zien zullen zijn. Heel bijzonder in de eerste expositie, die zondag voor het eerst tentoongesteld wordt, is de hand-geschreven preek die is gebruikt voor de eerste Mis in de St. Victorkerk in 1880. Er zijn meer prominente gasten: zo komt CDA-Minister Agnes van WADDINXVEEN - Op dinsdag 15 februari is de jaarvergade ring voor de Vrouwen van Nu. Deze wordt gehouden in de Marchandzaal van Zorgcen trum Souburgh en de aanvang is om 20.00 uur. De dames Vlemmix, De Wit, Lapaer en Kammeraat nemen afscheid van het bestuur. Zij hebben zich de afgelopen jaren ingezet voor de vereniging. De Vrouwen van Nu kunnen I zich gelukkig prijzen met de aanmelding van drie nieuwe bestuursleden, de dames Schol ten, Spelt en Bekkers komen het J bestuur versterken. ■F fht*’ Onlangs deed Maarten Blokland mee aan het Europees Kam pioenschap crossen in Duitsland. Ooit hoopt hij actief te zijn op de Olympische Spelen. PAGINA 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 FEBRUARI 2005 -j Pioneer KIJK VOOR ALLE ACTIES OP: k t I «ILACTIE •tapijten ip?n Koi topkwaliteit en worden geleverd met een certificaat van echtheid Tijdens de actie kunt u ruilen Grote kleden worden gratis bezorgd Uitsluitend levering Gelderland 6111 van 3.670,00 voor€ 2.250,00 Harvink fauteuil Editie van 813,00 voor 695,00 Eetbezigheid ’t Zwaantje Dammekant 48 Zwammerdam Tel. (0172) 61 28 8I^^W Alle kleden zijn van aan particulieren en tegen contante betaling Bij Inruil van een spelende autoradio ontvangt u de Pioneer ANH-P10MP niet voor 999, - maar voor slechts Uw oude autoradio levert dus nog 1OO,- euro op! >1 oosters! TAPUTEN WoonDecor Gouda heeft een enorme partij NepalêsejFërasche'ên^ weten te bemachtigen o.a. van de merken'Berber, Bidjar, HenJIJMGg ANH-P10MP NAVIGATIE MP3/CD/WMA TUNER Pijl navigatie voor heel Europa P ft//<-> Stembegeleiding <y TMC voor snelle verkeersinfo Afneembaar front 4x50 Watt V L: -=t ^8-7

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 13