Janinka de Beer breekt een lans voor vrijwilligers Waddinxveen @[p)0@g]@O© I p Cursussen Vierstroom Wooncheck Vierstroom www.groenecomputershop.nl Patiënten mogen niet de dupe worden De Groene gy Computershop Wethouder Klaverjasavond Gouwe Rijders Doe mee aan kinderjury Voedselveilig heid bij Vrouwen van Nu Staaltjes vakmanschap. zaagt boom om Groot assortiment 2e hands computers Betaalbare nieuwe computers ook uoor de realisatie uan uw website Reumafonds zoekt vrijwilligers Open Klaverjassen ten bate van Sint Victorkerk SUiU vloer. In de gemeentelijke Volksuniversiteit van Waddinx- II Aanbiedingen: 'Just Music' voor Concordia heidszorg 0-4 en maatschappelij ke dienstverlening. Betaal geen afsluitkosten! ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Wethouder S. de Jong (Openbare Werken) zal op 17 fe bruari starten met het verwijde ren van de populieren op de Bre- deweg te Moerkapelle. De van WADDINXVEEN - Op 3 maart start de cursus Leren masseren. De cursus bestaat uit tien bijeen komsten van anderhalf uur en begint om 20.00 uur. De cursus is bedoeld voor iedereen die op verantwoorde wijze een ont spannende massage wil leren ge ven aan partner, vriend of ken nis. De groepsgrootte is acht tot tien deelnemers en er wordt in tweetallen gewerkt. De deelne mers oefenen de massage op el kaar. en oud, drukke gezinnen met kinderen of seniorenparen die meer comfort wensen, of be- WADDINXVEEN - C-Akkoord en het harmonie orkest van mu ziekvereniging Concordia zullen op vrijdagavond 8 april weer hun jaarlijkse voorjaarsconcert geven. 'Just Music' is de titel van deze avond. Er zullen dan ook diver se muziekwerken van verschil lende aard de revue passeren. Dit concert wordt gehouden in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Kaarten zijn 5,- euro en te ver krijgen aan de zaal, of telefo nisch te bestellen bij dhr. J. Ro- mijn, tel. 616297. dan voor-heen nut en noodzaak van een eventuele doorverwij zing moeten bespreken. Een doorverwijzing naar bijvoor beeld een specialist heeft im mers sinds 1 januari financiële consequenties voor patiënten. Het platform vindt dat indivi duele huisartsen dit nadrukke lijk in hun overwegingen mee moe-ten nemen als zij naar dit actiemiddel grijpen.Gezien de grote hoeveelheid ingrijpende maatregelen die de laatste tijd Een goed uitgevoerde massage is dan ook een weldaad voor li chaam en geest. Behalve dat de massage als prettig wordt erva ren, is de waarde ervan dat de stofwisseling in ons lichaam wordt gestimuleerd. Massage houdt ons lichaam in goede con ditie en kan blessures voorko men. In tegenstelling tot oosterse massage is deze westerse massa ge gericht op de ontspanning van huid en spieren. Na een ook over vervoer, kimt u bel naar Joop Brosens, tel. 0182- 615719. diensten als: verzorging, huis houdelijke zorg, lichamelijke zorg, (wijk)verpleging, zorg- hulpmiddelen, jeugdgezond- WADDINXVEEN - In de voor jaarsvakantie heeft Dierendal weer twee doemiddagen georga niseerd. Samen met vrijwilligers en de werkgroep NME gaan zij op woensdag 23 februari en don derdag 24 februari vogelhuisjes timmeren. Omdat dierendal een groot deel van de exploitatiekosten moet gaan betalen, (denk aan hooi, stro, onderhoud en materialen) rekent de kinderboerderij 5,- eu ro voor deze activiteit. Ook worden er eieren, honing en waskaarsen verkocht. Voor de kinderen is er een voederauto- handeling is het omzagen maat. Wie aan deze activiteiten wil meeedoen, kan zich opgeven bij de kinderboerderij of even bel len naar 0182-610777. Tijdens een themabijeenkomst is met de vrijwilligers van diverse groep up' oefeningen beter aan sport activiteiten mee kunnen doen. Voor aanmeldingen en informa- Inschrijven kan vanaf 19.45 tie van beide cursussen, neem contact op met het Vierstroom- Surplus Servicecentrum, 0182- 594-550. is. Vierstroom-leden kunnen re kenen op een forse korting voor het uitvoeren van de wooncheck. Voor aanmeldingen en informa- Op dinsdag 1 maart start in tie neem contact op met het Vier- Waddinxveen een kindercursus stroom-Surplus Servicecentrum, 0182-594 550. een boom. De Bredeweg wordt geconstru eerd en daarbij is het verwijde ren van de rij populieren nood zakelijk. Voor nadere info: kijk op de website www.zevenhuizen- moerkapelle.nl „Deze enquête kan met het bij gevoegde wachtwoord ook op de website worden ingevuld. Het invullen via internet heeft als voordeel dat al direct na in vulling een advies speciaal op de organisatie afgestemd wordt samengesteld. In dit advies zijn de sterke en minder sterke pun ten op het gebied van de vrijwil ligersorganisatie verwoord. Door de enquête in te vullen, la ten de organisaties en de Stimu- leringsgroep zien serieus te wer ken aan de toekomst van het vrijwilligerswerk in Waddinx veen. Het vrijwilligersteunpunt van Waddinxveen zal in de toe komst een belangrijke plaats gaan innemen." REGIO - Het Regionaal Patiën ten Consumenten Platform Midden-Holland (RPCP) heeft kennisgenomen van acties die huisartsen in de regio Midden- Holland willen voeren vanaf donderdag 17 februari. Huisart sen willen vanaf die dag patiën ten sneller dan voorheen door verwijzen naar bijvoorbeeld een specialist. Het RPCP hoopt dat de actie niet tot onnodige wachttijden leidt en pleit voor een oplossing aan de onderhan delingstafel. Het platform onderstreept het belang dat de huisartsen hech ten aan het behoud van een kwalitatief goede huisartsen zorg. In een gesprek met het be stuur van de Regionale Huisart sen Vereniging (RHV) is wederzijds uitgesproken dat de patiënt niet de dupe mag wor- WADDINXVEEN - Tijdens de komende Open Dag van het Sa menwerkingsverband Praktij kopleiding Bouw in Waddinx veen, valt er te constateren dat het met de vakopleiding in de bouw wel goed zit. Een flink aantal jongeren laat zien wat zij geleerd hebben tijdens him op leiding voor timmerman of met selaar. De meeste van deze jon geren hebben een opleiding op het VMBO achter de rug en zijn naar het Samenwerkingsver band gegaan voor een verdere opleiding.De vraag naar goed opgeleide vakmensen blijft be staan - ondanks de stilstaande economie- en de Open Dag is be doeld om de belangstelling voor de bouw te vergroten. Er is een aantrekkelijk programma opge zet, waarbij leerlingen demon straties in hun vak verzorgen. Er zijn ook voorlichtingsstands met informatie over opleidingen en bijscholing van mensen die al in de bouw werkzaam zijn. Met name voor jonge mensen die nog HH voor een beroepskeuze staan, is deze Open Dag ideaal. Het Samenwerkingsverband fungeert als werkgever in de combinatie leren (één dag in de week) en werken, waarbij de schooldag doorbetaald wordt. Dat de bouw volop mogelijkhe den en kansen biedt is de laatste jaren wel gebleken: diverse leer lingen hebben nu een eigen be- drijflDe Open Dag wordt gehou den op Donderdag 17 februari den van de protesten. Het RPCP van 13.00 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 20.30 uur op de Maar ten Schoutenstraat 6 (Industrie terrein Zuid). Voor meer informatie bel naar 0182-612418. saties. Met deze enquête wor den de ontwikkelingen en resul taten van inspanningen over de afgelopen jaren in beeld ge bracht. Men spreekt hier van 'het monitoren van het vrijwilli gerswerk'. De Stimuleririgs- groep zal de gegevens van het monitoren gebruiken om de ge meente te adviseren over de voortgang van het project en hoe het vrijwilligerssteunpunt de vrijwilligers en organisaties van dienst kan zijn." Alle Waddinxveense vrijwilli gersorganisaties krijgen deze week de enquête in de brieven bus. organisaties gesproken over Ar- bo-beleid voor vrijwilligers. en deskundig heidsbevordering voor vrijwilli gers werkt de Stimulerings- samen met de MOERKAPELLE - In het kader van het jaarthema '(H)eerlijk voedsel' komen de heer en me vrouw Jan en Jolanda Weide vanavond (woensdag) naar Moerkapelle. Zij komen bij Vrouwen van Nu een uitgebreide lezing houden over voedselveiligheid. De avond wordt gehouden in dorpshuis Op Moer, aanvang 20.00 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. Introducés zijn van harte welkom. houdt hierover contact met het RHV tijdens de actie.Om het be lang van patiënten niet in ge vaar te brengen, is een aantal punten van belang. Patiënten mogen niet onnodig ongerust worden gemaakt door een eventuele doorverwijzing of geconfronteerd worden met langere wachttijden. Ook dienen individuele huisart sen patiënten te wijzen op de fi nanciële consequenties van een doorverwijzing, door de no- claimregeling die sinds 1 janu ari van kracht is. Voor patiënten houdt dit in dat zij in hun con tact met him huisarts nog meer 1 WADDINXVEEN - Het Reuma fonds is opzoek naar vrijwilli gers die in de maand maart een paar uur tijd wil steken ten be hoeve van het reumafonds. Dit om de nationale collecte in goe de banen te leiden. Er hoeft niet zelf gecollecteerd te worden, desondanks zijn collectanten ui teraard van harte welkom. Voor meer informatie bel naar Connie, Coördinator Reuma fonds Waddinxveen, 0182- 617278. ZEVENHUIZEN - Duizenden kinderen in het hele land zullen kinderboeken beoordelen die in 2004 voor het eerst in het Neder lands verschenen zijn. Kinderen tot en met twaalf jaar kunnen bij de Bibliotheek in Zevenhuizen te recht om jurylid te worden en mee te lezen. Tot 1 juni 2005 kun nen zij hieruit hun favoriete Top 3 samenstellen. Er zijn twee leeftijdsgroepen: zes tot en met negen en tien tot en met twaalf jaar, dus twee win naars van de Prijs van de Neder landse Kinderjury. De winnaars worden in juni bekend gemaakt in een tv uitzending van de NPS. In de bibliotheek kunnen kinde ren een juryboekje en een stem- formulier ophalen en er staat ook een stembus klaar. De bibliotheek zorgt voor de verzending. De wooncheck is een advies en daarom dus geheel vrijblijvend. Een verplichting om over te gaan drukke.werkdag of na een zware tot aanschaf van voorzieningen lichamelijke inspanning kan of hulpmiddelen is er niet. De massage thuis een ontspannen cliënt bepaalt zelf wat wenselijk gevoel geven. De kosten zijn e 150,- euro voor leden van Vierstroom en 222,- euro voor niet-leden. Janinka de Beer nodigt namens de stimuleringsgroep vrijwilligerswerk alle vrijwilligersorgani saties uit om mee te werken aan het monitoren van het vrijwilligerswerk in Waddinxveen. Liesbeth van der Vis) Rommelmarkt in De Paddestoel WADDINXVEEN - Zaterdag 19 februari wordt er weer een ge zellige rommelmarkt gehouden in "De Paddestoel". U bent tus sen 09.00 en 14.00 uur van harte welkom om eens te komen snuffelen. Misschien is er wel iets leuks voor u bij. Of heeft u zelf nog spulletjes liggen die u eigenlijk wel een tweede ronde gunt bij iemand anders, huur dan ook een tafel bij ons en doe gezellig mee. Een huurtafel kost 5,- euro, aan melden bij Mevrouw vd Berg, tel 0182-614715. WADDINXVEEN - De Stimule ringsgroep Vrijwilligerswerk Waddinxveen, die sinds sep tember 2003 in opdracht van de gemeente werkt aan de uitvoe ring van de nota 'Sterk Vrijwilli- gerswerk', heeft inmiddels een aantal projecten uit deze nota gerealiseerd. Regelmatig wor den organisaties en vrijwilligers hierover geïnformeerd. Zo is de digitale vrijwilligersvacature- bank www.waddinxveen.vrij- willigers-loket.nl tijdens de vrij- willigersdag op 28 november officieel in gebruik genomen. „Al heel wat organisaties en vrijwilligers weten de weg naar vrijwilligersvacaturebank te vinden," aldus coördinator Ja ninka de Beer, „daarnaast staat de deur op de Mozartlaan 54 al tijd 'open' voor vrijwilligers en organisaties die advies of infor matie willen." Er blijkt behoefte te zijn aan een goede verzekering voor vrijwil ligers. „Inmiddels is een speci aal verzekeringspakket voor de vrijwilligersorganisaties samen gesteld," vertelt Janinka, „diver se organisaties maken hier al ge bruik van, zij hebben hun zaken goed' geregeld en kunnen wat vloer. In de gemeentelijke en het verzekeren betreft rustig landelijke politiek wordt hier- achteroverleunen. Daarnaast is over een levendige discussie ge- Voor scholing er in het vrijwilligerswerk veel voerd." aandacht voor de Arbo-regelge- ving op de vrijwilligerswerk- Bovendien genieten vrijwilli gers van Waddinxveen een spe ciale korting bij deelname aan een cursus ten behoeve van hun vrijwilligerswerk. Dat vrijwilli gers in Waddinxveen altijd al bergen werk verzetten, klinkt niemand vreemd in de oren. Vrijwilligers zijn nodig om de motor van veel organisaties draaiende te houden. Tijdens de afgelopen vrijwilligersdag is voor het eerst de vrijwilligers- prijs van Waddinxveen uitge reikt, waarmee duidelijk is ge maakt hoezeer het vrijwilligerswerk wordt ge waardeerd. Een terugblik met prachtige foto's is te zien op on ze website." De inmiddels door de Stimule ringsgroep uitgevoerde projec ten bieden vrijwilligers al be hoorlijk wat faciliteiten. Deze worden ondergebracht bij het vrijwilligerssteunpunt, waar vrijwilligers en organisaties te recht kunnen voor onder andere ondersteuning, advies en de vrijwilligersvacaturebank. Hier voor is het nodig de behoeften en knelpunten van het vrijwilli gerswerk te inventariseren. „Daarom is er een enquête sa- veen. Zo behaalden al 19 vrijwil- mengesteld," legt Janinka uit, ligers het diploma 'sociale hy- „die moet ons de gegevens ople- giëne'. Janinka: „Bij voldoende veren om een overzicht te krij- belangstelling kan de cursus gen van de huidige stand van nogmaals worden aangeboden, zaken bij de vrijwilligersorgani- zorg van het RPCP. Dat kan via telefoonnummer 0182-512777, per e-mail: ikg@rpcp-mh.nl of ergotherapeuten via www.klachtenopvang- .Er wordt gelet op hoe de wo- zorg.nl. ning is ingedeeld, welke activi- Wanneer signalen binnenkomen teiten er door wie in die ruimtes dat patiënten in de problemen worden uitgevoerd en of die ac- geraken, kan het platform direct tiviteiten wel adequaat kunnen actie ondernemen. worden gedaan. WADDINXVEEN - Op vrijdag avond 4 februari werd er voor de 6e keer dit seizoen geklaverjast in de sfeervolle pastorie van de Sint Victorkerk. De kaartavond werd georganiseerd door de "Victor Activiteiten Commissie" (VAC). Deze werkgroep beijvert zich om door het inzamelen van gelden het fraaie St. Victor kerk gebouw aan de Zuidkade in stand te houden. Ook de op brengst van 4 februari kwam ge heel aan het restauratiefonds ten goede. 36 deelnemers zorgden voor een avond waar serieus werd ge kaart, maar waar de gezelligheid centraal stond. Mevrouw W. van der Hoek behaalde met 5288 punten de hoogste dagscore, ge volgd door Mevr. T. van Leeu wen (5349), Dhr. G. Steenwinkel (5247), Mevrouw W. Verweij (5054) en Dhr. Steenland (4939). De ranglijst na 6 avonden wordt aangevoerd door Mevr. W. van der Hoek (28410);2e is Dhr. W.Oorschot (26891) en 3e Mevr. T. Houdijk (26802). speciale De volgende editie zal plaatsvin- deze den op vrijdag 1 april aanstaan de. Incidentele deelnemers zijn net zo welkom als de ranglijst- kinde- vechters, ook voor 6 mei en 3 ju- en ni staan nog avonden gepland waarvoor iedereen van harte uit- Astma thuis en op school. Deze cursus wordt georganiseerd door Vierstroom, die daarin sa menwerken met het Groene Hart Ziekenhuis, het Astma- fonds en Gezondheidscentrum Goverwelle. De cursussen wor den begeleid door fysiothera peuten en specialistisch ver pleegkundigen die een aantekening hebben om cursussen te mogen geven. De zes bijeenkomsten van 75 mi nuten zijn bedoeld voor ren van de groepen vijf tot met acht. Op een speelse manier komen genodigd is. Voor informatie, verschillende onderwerpen aan de orde. Er worden spelletjes ge daan, zoals een quiz, kwartet spel, puzzels en rollenspelen. Kinderen leren wat astma is, hoe ze het uit kunnen leggen aan klasgenootjes, hoe de medicijnen werken, hoe ze zo gezond moge lijk kunnen leven en wat ze kun nen doen als ze geplaagd wor- WADDINXVEEN - Autoclub 'De den vanwege hun astma en hoe Gouwe Rijders' organiseert don ze door middel van 'warming- derdag haar traditionele klaver jasavond in Hotel Cafe Restau rant De Unie, Kerkweg Oost 226. uur. Het is niet verplicht om lid van de vereniging te zijn om deel te nemen. voorgesteld en deels ge-nomen zijn, is de frustratie van huisart sen te begrijpen. Toch is het RPCP van mening dat de oplos singen voor het behoud van een kwalitatief goede huisartsen zorg eerst aan de onderhande- lingsta-fel moeten worden ge vonden. Ook is onduidelijk wanneer eventuele toezeggin- WADDINXVEEN - Leden van gen voldoende zijn om de actie Vierstroom kunnen him woning te beëindigen. Het RPCP hoopt professioneel laten testen op vei- dan ook dat de partijen op korte ligheid, comfort en gebruiksge- termijn tot een bevre-digende mak. De wooncheck is een nieu- oplossing komen. we service in het Het RPCP vraagt iedereen die Vierstroom-ledenpakket. vragen of problemen heeft met Jong de acties om contact op te ne men met het Informatie- en Klachtenbureau Gezondheids- drijven die kantoor aan huis houden: iedereen kan rekenen op een professioneel advies van I gF WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 FEBRUARI 2005 PAGINA 15 I) I Gebruikte nieuwe computers i Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl Hypotheek zonder afsluitkosten en met laag rentetarief. 1 Recerrtéiijk ©pende Mkhael Boogerd. kopman van de Rabobank- s<pioeg,debankw:nkei van Rabobank Göuwezoom aancr? Nieuv/e 73 in Gouda. Voor ons alle reden om een feestje te deren. trakteren wij u op direct financieel voordeel. Want wannéér u 9 januari en 1 maart 2005 uw r.ypotheekofferte- van Rabobank room getekeno retourneert, betaalt u geen afnuitkosten. 'ofiteen u bij de grootste hypotheekverstrekker van een aantrekkelijk laag rentetarief. 5 ns vandaag nog voor een afspraak: o bemita onze adviseurs ta (0182) 64 33 33 en info@go:Avezoom.raboba:*..n:. Vierstroom is gespecialiseerd in Voorjaarsactiviteiten kinderboerderij Dierendal. Nieuwehaven 185-187 2801 CW Gouda Tel. (0182) - 58 29 30 goede service garantie L reparatie alle merken computers u heeft al een computer vanaf® 119,- Dinsdag t/m zaterdag, donderdag koopavond J v |L F 7, W/

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 15