Erik Hennink wint 51e Drie Rondentoernooi. SALE Ij Dialezing kunst en cultuur Marokko goed bezocht Nieuwe cursussen Kreater duyvendyk 0 LAATSTE WEEK Antilopers succesvol op indoor NK atletiek Moerkapelle naar halve finale RSB-beker IIUII 1 fChina^oatl CHINA CRUISE h Bibliotheek Paaseieren Bridgedrive Kledinginza- melingsactie Concordia TOOS op bezoek Nederlands Dans Theater www.duijvendijkwonen.nl Competitie sjoelers laatste fase gegevens op internet tweeuurvaarten De volledige uitslagen: Wie meer dan zes zakken heeft om in te leveren, kan bellen naar 0182 - 616297 en Concordia komt de zakken ophalen. was andersom niet het geval. Al snel kwam er een verassende stelling op het bord. Gerard leek meer ruimte te hebben, maar toch niet helemaal gelukt. Waarschijnlijk is de drempel ook te hoog doordat het in een kerk georganiseerd is." De bijeenkomsten van de Wad- dinxveense Kunst Kring blijken de drukst bezochte in de regio. „We hebben ook de meeste le den", reageerde Erath niet zon der trots. Varen door de Rotterdamse haven EN ONBEPERKT RIJSTTAFEL ETEN WADDINXVEEN - Ook dit seizoen zamelt Muzikale Vereniging Concordia kle ding in. De inzameling van kleding gaat als volgt: het Leger des Heils haalt de kleding op bij Concordia en draagt er zorg voor dat de bruikbare kleding als ook schoenen, dekens en gordijnen terecht komen in de Oostbloklan- den en Derde Wereldlan den. De onbruikbare artikelen worden gerecycled. De op brengst (berekend aan de hand van het aantal ingele verde kilo's) komt ten bate Concordia. Het bruikbare hoeft niet van het onbruikbare ge scheiden te worden, alles kan ingeleverd worden in vuilniszakken. Twee gelijke schoenen moeten aan el kaar geknoopt worden. De kleding kan ingeleverd worden in het clubgebouw van Concordia de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg nr. IA op de donderdag avond van 18.00 uur tot 22.00 uur (met uitzondering van zon- en feestdagen en zomervakantie). Peter Krijgsman: tweede met 60m 9.40s, ver 3.77m, kogel 6.39m, 1000m dertiende met 3.51 min. Taru vd Zijde: derde met 60m 9.34s, hoog 1.25m, kogel 7.28m, lOOOm 34ste 4.41 min. Janneke Toussaint: 32ste met 60m 10.54s, hoog 1.15m, kogel 5.81m,1000m 29ste 4.25 min.Inge Dukker:35ste met 60m 10.59s, hoog 1.15m, kogel 5.49, 32ste 1000m 4.29 min. Roy Straver: serie 60m 9.02s, hal ve finale 60m 8.97s, 13de met ver Reserveer NU! TEL. 010-4361911 www.chinaboat.nl Lange Tiendeweg 80-84 - Gouda Tel. (0182) 58 30 1 1 www.woondecorgouda.nl W7 K] E) W 0 QD ES.© graan en olijfolie. Het verhaal nu ongestoord verder. Er was pauze en koffie. Er waren veel wetenswaardigheden. Ma rokko. Een land met een rijke en WADDINXVEEN - De komende tijd zullen er verschillende nieuwe korte cursussen starten bij Kreater. Kreater, een centrum voor kunst zinnige vorming in brede zin, biedt cursussen aan op het gebied van muzikale en beeldende vor ming, maar ook op het gebied van dans.Dit seizoen zal er een dans voorstelling plaatsvinden in de Rijswijkse Schouwburg op zater dag 11 juni 2005 waar alle dans- leerlingen van Kreater aan mee kunnen doen. De volgende dans- cursussen starten binnenkort: een tweede kleutergroep van Nicolet te Hovius op de dinsdag en een nieuwe cursus jazz-streetdance van Deborah Campagna.De beel dende afdeling heeft verschillen de korte cursussen aan te bieden: modeltekenen door Aleid Abels, creatieve vorming door Catrini Lelieveld, fotografie door Judith Ivens, beeldhouwen en boetseren, kreeg het niet gemakkelijk in een engelse opening tegen André Nieuwlaat. André won zelfs een pion, maar de stelling was net niet in winst om te zetten met re mise als resultaat. Ron Droog - ook al in goede doen tijdens de kwartfinale van de RSB-beker - won in prima stijl van Arie Hoogduijn, terwijl Matthias Freeke in het eindspel meer pionnen overhield dan Kevin Bakker en zo de overwinning pakte. Stefan van der Zalm en Pieter Perdijk waren die avond als eer ste klaar. Eerst won Pieter keurig een pion, maar Het zich in het middenspel foppen en dat kostte hem een toren en de partij. Overige uitslagen: André Corpe- leijn - Jacques de Lange 0-1; Freek Hofman - Jan Blok 0-1; Teun Kooij - Wim Westerman 0- 1. Stand aan kop: 1. Dick Bac; 2. Ben van Geffen; 3. Gerard van Ommeren; 4. Wouter Vroeginde- weij; 5. Boudewijn Weijennars. 4.03m, 1000m 13de 3.26 min. Roeland vd Harst: ver 3.25m, 28ste met kogel 5.77m, 1000 m 19de 3.46 min. Anna Kaptein: 28ste met 60m 9.90s, ver 26ste met 3.37m, kogel 9de met 8.44m, 1000m 26ste met 3.54 min. Fieke vd Harst: 60m 9.98s, 25ste met kogel 8.05m. Irene Kap- tein(13): 600m 59ste 2.03 min, 47st met kogel 7.14m, 47ste met hoog 1.15m. Miryea Krijgsman: 60mh 44ste met 11.34s, 41ste met kogel 7.59m, 41ste met hoog 1.30m, 600m 33ste 1.53 min. Coen vd Hartst: ver 17de met 5.09m, 16e met kogel 9,65 m, 5de met HSS 11.34m. Marieke Kaptien: 14e met kogel 8,90m, 60m 8.83s, ver 17e met WADDINXVEEN - De competi tie van de Waddinxveense Sjoe lers is in de laatste fase beland. Ondanks een lage score blijft Kees Kuipers met 137.100 pun ten aan de leiding. Tine Lutgendorff speelde niet en blijft tweede met 135.386, Wim Slingerland jr heeft 134.311 pun ten en de winnaar van de negen de ronde Jan Kersbergen is met 133.544 punten vierde in de A- klas. De overige klassen worden ge leid door: Pascal van Gils (129.189), Corry 't Hart (119.671), Annie Warmelink (108.640) en Corry Treffers (99.489). tig. Hier waren ze voor geko men, rijke historie, kunst en cul tuur. Op het diascherm Bij Boudewijn Weijermars tegen strakke partij op Wouter Vroegindeweij werden de eerste tien zetten van een theoretisch bekende variant bin nen enkele minuten gespeeld, de tegenstander van Ron Droog Boudewijn koos voor een rustige hem pardoes een dame cadeau: 0-2. De overige partijen van André Nieuwlaat en Boudewijn Weijermars boden volop per spectief, maar het liep anders. Eerst moest André de winst aan de tegenstander laten en later ging Boudewijn in tijdnood het schip in: 2-2 en dus snelschaken. Dit staat garant voor bloedstol lende situaties en dat kwam ook uit. Bij een tussenstand van 1 -1 ging de tegenstander van Ron Droog net eerder door zijn vlag en was de overwinning binnen. Het bekersprookje wordt ver volgd. keramiek en boetseren voor brons door Josiah Onemu en sieraden maken door Célestine de Wit. Est her Swart start een tweede cursus kinderschminken.Kreater heeft samenspel hoog in het vaandel omdat, naast het leren bespelen van een instrument, er een grote meerwaarde ligt in het musiceren met z'n allen. Er zijn blokfluit- dwarsfluit- en saxofoonensem- bles, een volwassenensample, een accordeonorkest en twee pop groepen. Ook zal in maart weer een djembécursus van start gaan onder leiding van de gerenom meerde artiest Ousmane Seye. Voor de kleintjes is er muziek op schoot, muziek voor peuters en een nieuwe cursus kleutermu- ziek.Alle cursussen starten bij vol doende aanmeldingen. Meer in formatie bij Kreater, Kerkstraat 13 te Waddinxveen, 0182-614422 info@kreater.nl. WADDINXVEEN - De 51e editie van het Waddinxveense Drier- ondentoernooi is gewonnen door WSV'er Erik Hennink. In de hoofdgroep bleef hij P. van Deursen, E. Pouwelse en A. Plug voor. De jongste telg uit de Hennink familie behaalde een score van 2 uit 3 evenals P.van Deursen die op basis van het onder linge resultaat de tweede plaats mocht opeisen. De derde plaats was er voor de winnaar van de vorige editie, Edo Pouwelse. WADDINXVEEN - Al minstens tien jaar wordt er medio novem ber een grote en gezellige bridgedrive georganiseerd met de welluidende naam: de 'Wad dinxveense Bridgedag'. Elk jaar zijn er veel meer aanmeldingen dan de 60 paren waar ruimte voor is. En elk jaar wordt aan het eind van de dag de vraag ge steld: „kunnen jullie zoiets niet vaker organiseren?". De 'Victor Activiteiten Commis sie', de motor achter de bridge dag, vond het 125-jarige bestaan van de Sint Victorkerk in 2005 een prima aanleiding om dat verzoek te honoreren. Een twee de 'Waddinxveense Bridgedag' onder het motto: 'Paaseieren Bridgedrive'. Misschien wel het begin van een nieuwe traditie. De locatie is niet dezelfde als die van de bridgedag, maar verder wordt het een feest der herken ning. De 'Paaseieren Bridgedri ve' vindt plaats op zaterdag 19 maart in de 'Hoge Noot', het clubgebouw van muziekvereni ging Concordia, J.W. Frisoweg la. De ontvangst met koffie en stroopwafel is tussen 09.00 en 09.30. Om 17.00 uur wordt de uitslag bekend gemaakt en wor den de prijzen uitgereikt. En ui teraard zijn er voor elke deelne mer eieren! Inschrijven bij Leo Verweij, Kon. Wilhelminasingel 77, Waddinx veen, tel 612623, e-mail: alve@planet.nl. Er is plaats voor 60 paren en de inschrijving sluit op 12 maart. De opbrengst komt geheel ten goede aan het restau ratiefonds van het fraaie Sint Victor kerkgebouw. Op zaterdag 12 februari gingen de deuren van het Anne Frank- centrum om 9.00 uur open, waar zo'n 96 schakers verwacht wer den om de strijd in groepen van vier met elkaar aan te gaan. Rond de klok van 10.00 uur werd er gestart met de eerste ronde. Organisator Barthold Jansen heette alle schakers en schaak- sters van harte welkom en gaf kort wat uitleg over de inmid dels bekende reglementen. Met een bedenktijd van één uur per persoon per partij heeft het toer nooi een aparte plaats ingeno men bij een hoop schakers, die niet erg gecharmeerd zijn van het snellere werk. In dit toernooi hebben zij de gelegenheid om een partij goed op te zetten en ook, als dat nodig is, de tijd te nemen om de stelling op het bord goed te bekijken. Na de eer ste ronde kon er tijdens de pauze van één uur gebruik worden ge maakt van de faciliteiten van het Anne Frankcentrum. De goed gevulde erwtensoep was, mede door de weersomstandigheden, Zaterdag 5 februari hebben een aantal dansers van de jazzdans- en turnvereniging TOOS een be zoek gebracht aan het Neder lands Dans Theater in Den Haag. Het was een leerzame en geweldige ervaring voor de le den uit de FoKus danskeurgroe- pen. Na een rondleiding achter de schermen in het Nederlands Dans Theater kreeg de groep eer workshop moderne dans van ruim 3 uur. Daarin leerden ze omgaan met de danselementen uit het dansstuk "Excessive Se cond Body Smile" van de Itali aanse danser en choreograaf André Gingras, *dat 3 februari in wereldpremière ging. Ook werd de TOOS dansers een deel uit dit dansstuk aangeleerd, de dansers maakten zelf uiteindelijk de dans af met een zelfverzonnen dansfrase waarin bepaalde emo ties uitgebeeld moesten worden. Er ontstonden verschillende mooie dansstukken waarin elk subgroepje zijn eigen inbreng naar buiten liet zien. Vermoeid keken de dansers 's avonds naar de voorstelling waarin ze vele dansfrases her kenden. De voorstelling werd gedanst door het Nederlands Dans Theater I, een groot gezel schap, bestaande uit 30 interna tionale dansers variërend in de leeftijd van 23 tot 40 jaar. En doordat de gedachte van de cho reograaf achter dit dansstuk was besproken, begrepen ze beter het hoe en waarom van de dans. een topper.Om stipt 13.00 uur werd er gestart met de tweede ronde. Bij aanvang werden alle deelnemers verrast met een aan tal attenties die dankzij de spon sors van het toernooi konden worden uitgedeeld. De derde en laatste ronde startte om 15.00 uur en in het merendeel van de groepen moest deze de beslis sing gaan brengen. Nadat de rook was opgetrokken waren om 17.00 uur alle besliss ingen gevallen en mochten de groepswinnaars en de nummers twee uit de groepen een keus maken van de goed gevulde prij zen taf el. Tevredenheid alom bij alle deelnemers, die dit toernooi een hoog cijfer geven als het gaat om gezelligheid. Over twee weken, op 25 febru ari, staat de Waddinxveense Schaaknacht weer op het pro gramma. In het Wijkgebouw "Het Zuidhonk "zullen de nacht- schakers spelen van vrijdag avond 20.00 uur tot zaterdag morgen 8.00 uur. Opgeven kan via de WSV website: www.wsv- schaken.nl. WADDINXVEEN - Met een overvolle zaal in de Immanuel- kerk begon donderdagavond een dialezing over kunst en cul- tuur in Marokko, georganiseerd door de Waddinxveense Kunst Kring. Buiten was geen par- keerplekje meer te vinden. Het slechte weer had de vele be langstellenden niet belemmerd om deze avond te komen bijwo- nen. De zaal stroomde snel vol en er moest menig extra stoeltje wor den uitgeklapt om iedereen een zitplaats te geven. Ook Will Erath was van de partij. Hij is beeldend kunstenaar, woonach tig in Waddinxveen en uiter aard lid van de Kunst Kring. „We hebben zo'n 150 leden en 120 sympathisanten, dus er zit ten hier nu bijna 300 mensen", lichtte hij toe. „De toegang is gratis, maar alleen voor leden en donateurs." Omgëdraaid op zijn klapstoel vertelde hij ver der. „We hebben geprobeerd om Marokkaanse mensen hier voor uit te nodigen, maar dat is WADDINXVEEN - De leners van de bibliotheek kunnen sinds kort hun eigen bibliotheek gege vens op internet bekijken. Deze lenersgegevens kunnen worden bekeken op www.bibliotheek- waddinxveen.nl. Zo kan er geke ken worden hoeveel boeken er nog bij de mensen thuis liggen. Wanneer er op 'geleende exem plaren' geklikt wordt, ziet men wanneer de boeken geleend zijn en wanneer ze weer ingeleverd moeten worden. Ook is er te zien hoe het geleen de boek er uitziet. Klik op de ti tel van het boek, ga naar het ein de van de pagina en de kaft verschijnt in beeld. Ook reserveren via de website van de bibliotheek is mogelijk. EXTRA KOOPAVONDEN 17 en M leb. nen. Rome was een enorme stad, er waren veel landbouw- handelsposten stichtten. Daar producten nodig. Marokko kent werden gouden sieraden ver- tot op de dag van vandaag nog handeld. De dia's lieten prach- veel landbouwgebieden en net tige voorbeelden zien van deze als toen een hoge productie van kostbaarheden. Het flitslicht van een fototoestel ging haalde de spreekster onver wachts uit haar verhaal. Of ze niet in de krant wilde? Nee, dat wilde ze niet. En al helemaal geschiedenis, veel cultuur geen foto's. De aandacht werd vooral ook veel kunst. De hoge volledig verlegd. Menig bezoe- opkomst deze avond getuigde ker trok verbaasd de wenk- van de grote belangstelling die brauwen op. De spreekster onder de mensen leeft voor an- wenste niet meer gefotograf- dere landen, volkeren, hun eerd te worden. Ze was de kunst en cultuur. De gemeente Waddinxveen en Boskoop spelen samen aan een vormgeving voor de toekomst. Daarbij zou ook een naam betrokken kunnen zijn. er de mededeling gedaan dat de eerstkomende busreis, geor ganiseerd door de Kunst Kring, al helemaal volgeboekt is. Het licht werd gedimd, de diapro jector ging aan. De dialezing be gon en alle belangstellenden luisterden geïnteresseerd. De spreekster verhaalde over de geschiedenis van Marokko en de verschillende culturen die het land kent. Een tentoonstel ling in Amsterdam heeft als lei draad voor deze lezing ge diend, de opbouw was chronologisch. Eerst ver terug in de tijd dus. De betekenis van het woord Marokko bijvoor beeld: 'het uiterste westen'. Het land ligt immers in het uiterste westen van Afrika. De oudste WADDINXVEEN - In het week eind van 5 en 6 februari werden in Groningen de Noord Neder landse Open Indoor Atletiek Kampioenschappen georgani seerd. Hieraan deden ruim 1650 deelnemers in bijna alle leeftijds groepen mee en samen voerden zij ongeveer 5000 atletiekonder- delen uit. Aan dit atletiek evenement de den ook twaalf atleten van S.C. Antilope mee in de leeftijdscate gorieën van negen tot en met zestien jaar. Peter Krijgsman mocht voor een tweede plek op de 3-kamp een medaille in ont vangst nemen. Taru van der Zij de eindigde in haar 3-kamp op een onverwachte gedeelde derde plaats. Daarnaast lukte het Coen vd Harst zich naar een vijfde plek te springen bij de hink-stap- sprong. Roy Straver sprintte zich op de 60m prima in de halve fi nale. Voor alle deelnemers zat er wel een verbetering van één of meerdere persoonlijk records bij. bewoners waren de Berbers, die draad van haar betoog even wel drie verschillende taalva- volledig bijster. rianten kenden. Het zijn geheel Kort daarna keerde de rust te- andere talen dan de Arabische, rug. Waar was ze gebleven? Het publiek luisterde aandach- Och ja, we waren in Marokko. Het publiek werd weer stil. De spreekster pakte de geschlede- Op het diascherm nis weer op. De Kunst Kring verschenen diverse sieraden, zonk opnieuw weg in de histo- 5000 jaar oud. Er werd uitge- rie van verre oorden, waar de Voor de dialezing begon werd legd wat de betekenis ervan Romeinen het noorden van het was en waarvoor ze gebruikt land binnenvielen. Mauretanië, werden. Het verhaal ging ver- zoals het in die tijd heette, werd der. Ongeveer 3000 jaar geleden zelfs ingelijfd door de Romei- kwamen er nieuwkomers naar Marokko, die langs de kusten n 'tl. zondagvaarten MOERKAPELLE - In de kwartfi nale om de RSB-beker traden de vier beste spelers van Moerka pelle 2 - de spelers van het eerste team dat uitkomt in de landelij- Ben gaf niet op en tot het eind- ke KNSB-klasse zijn niet speel- spel was de partij in evenwicht, gerechtigd - aan tegen het team In het eindspel maakte Ben een van Messemaker 1847. Een zwa- fout, waar Gerard dankbaar van re opgave, want zij (ook het profiteerde. Zo revancheerde hij tweede) spelen twee klassen ho- zich voor een nederlaag eerder ger dan Moerkapelle 2. dit seizoen. Bovendien verloor Toch ging Moerkapelle goed van Ben hierdoor de koppositie aan start. Kopman Arno Luinenburg de niet spelende Dick Bac. speelde briljant en bracht Moer kapelle in een voorsprong. Het geluk leek Moerkapelle toe te lachen, want niet veel later gaf en positionele opzet. Wouter wilde het initiatief pakken, maar dat kostte hem wel een pion. Door de ontstane aanval leek wit weinig stukken te kunnen be trekken, maar Boudewijn deed dat zorgvuldig en Wouter moest een tweede pion geven. Een blunder van Wouter bezegelde vlak daarna zijn lot en Boude wijn stelt zich zo nadrukkelijk kandidaat voor de finalegroep. Maarten Vroegindeweij boekte een prima overwinning met zwart op Hugo van Elteren in een originele partij vanuit de hollandse opening. Hugo leek het initiatief te hebben en de stel- Ook in de vrijdag daarop was er ling van Maarten zag er erg ver- volop vuurwerk in de onderlin- minkt uit. Maarten verdedigde ge competitie. De al jarenlang zich echter prima en nam na ver- aan elkaar gewaagde toppers loop van tijd de aanval over. Me- Gerard van Ommeren en Ben de door enkele mindere zetten van Geffen kwamen elkaar tegen en tijdnood van Hugo pakte hij in hun zoveelste ontmoeting. Al- de overwinning en de belangrij- tijd lastig om weer eens iets ke zesde plaats. Marcel de Haan nieuws te verzinnen. Maar Ger ard had op Ben gerekend en dat wad SAMENSpEL U QL T T WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 WOENSDAG 16 FEBRUARI 2005 Door Brigitte Bosman |W O N E N~ ilese/ ipijten en Kon topkwaliteit en worden geleverd met een certificaat van echtheid Tijdens de actie kunt u ruilen Grote kleden worden gratis bezorgd Uitsluitend levering a Montis Intu paars van 2.760,00 voor €1.195,00 Lange Tiendeweg 66 Gouda 0182 - 59 98 68 Voor meer informatie opruiming: Alle kleden zijn van aan particulieren en tegen contante betaling I nx I MlffiN 50% KORTING WoonDecor Gouda heeft een enorme partij weten te bemachtigen o.a. van de merken! Voor alle vaarten geldt inschepen 15 min. voor vertrek vanuit de Parkhaven, AAN DE VOET VAN DE EUROMAST 'fé Iedere VRIJDAG-EN ZATERDAGAVOND EEN CULINAIRE REIS VAN DRIE UUR DOOR DE ROTTERDAMSE HAVEN MET ONBEPERKT GENIETEN VAN ONZE OOSTERSE RUSTTAFEL EN... EEN USBUFFET TOE. Vertrek: 2 O.00 uur. Prus: Volwassenen 29.50p.p. Twee uur varen en onbeperkt GENIETEN VAN ONZE OOSTERSE RUSTTAFEL. Vertrektuden: 18?° UUR: WOENSDAG EN DONDERDAG 17 uur: vrudag en zaterdag Prus: Volwassenen €24.50p.p. Kinderent/m 12 jaarIC50p.p. Drie uur varen en onbeperkt GENIETEN VAN DE RUSTTAFEL EN US TOE. Van 13 P° uur tot 16.00 uur en van -17P°uurtot2Q()(1uur- Prus: Volwassenen 27.50p.p. Kinderen t/m 12 jaar 17?°p.p. WADDINXVEEN

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 19