Gezocht! Restaureren: geen kunst maar een ambacht Een huis kopen is geen dagelijkse kost vastJ^_goed Trendhopper Gouda beste in 2004 Gouwe Koerier -T 3. Taxatie www.vastengoed.nl 'O® aa~ iMatdoet Vast&Goed Makelaardij? L Begeleiding bij woningVe^kOOp 2. Begeleiding bij woningaatlkOOP 4. Bouwkundige keUXiH^f Kjk voor meer aanbod op www.vbo.ni info vast en goed.nl Ridder van Catsweg 90 Dreef 20 Lethmaetstraat 34 Landmeterslag 41 Bloemendaalseweg 89 Gouda Waddinxveen Gouda nieuw Gouda Gouda Gouda Wij zijn dringend op zoek naar woningen in de prijsklasse tussen 125.000,- j en 250.000,-. Graag komen wij bij u langs voor een GRATIS maar vooral VRIJBLIJVENDE waardebepaling van uw huidige woning. De Hypotheker Agnietenstraat 46 Gouda - 0182-547400 F is. Als het hier voor de klanten leuk is, is het ook automatisch leuk voor ons", benadrukt Tru- die Lansbergen. „Maar de wed strijd maakt het wel leuker om je best te doen." De aan de wedstrijd verbonden prijs is dan ook erg interessant: een reischeque van 4000 euro. Alle medewerkers van het Goudse filiaal gaan er binnen kort dus een weekendje tussen uit. De winkel wordt in die tijd overgenomen door collega's uit Veenendaal. Trendhopper Gouda is geves tigd aan de Goudkade 4 en is telefonisch bereikbaar via num mer 599 306. versiteit in werkzaamheden bie den de opdrachten. Op dit mo ment restaureert ze een kastje uit de 18e eeuw, Het inlegwerk van messing en parelmoer moet op nieuw gedaan worden, een pre cies werkje. Maar ook het vergulden van spiegellijsten, het schilderen van hout- en marmerimitaties, het polychroom (in meerdere kleu ren) beschilderen van een ma- donnafiguur, ladelopers van een kast herstellen en fineerlagen van meubels restaureren beho ren tot een paar van de vele res tauratiewerken die Tineke ver richt. Van Hogendorpplein 29, Gouda Coenecoop 711, Waddinxveen (0182) 51 31 00 BOSKOOP - In de oude fietsenstalling van het NS station is al lange tijd geen fiets meer te vinden. Sinds augustus 2003 is er de restauratiewerkplaats van Tineke Heiser gevestigd. Het team van Trendhopper Gouda is beloond met een reischeque. De klant wordt volgende week weer getrakteerd op kortingen tijdens de Tien Daverende Dagen. Foto: Marianka Peters MAKELAARDIJ Jan Dorrekenskade-Oost 90 vraagprijs I98.OOO,- kk ten, het aanvragen van bouwtechnische keuringen en de hypotheek- en bankgaran- tie-aanvraag. De Hypotheker onderhoudt als grootste onafhankelijke hypotheekad viesorganisatie in Nederland contacten met alle belangrijke hypotheekverstrek kers. Hij kent de vele hypotheekvormen die worden aangeboden en is in staat alle mogelijke constructies voor je samen te stellen. Jouw wensen en eisen zijn het uit gangspunt bij het zoeken naar de meest geschikte hypotheekvorm. Hierdoor krijg je als koper een onafhankelijk advies op maat. Overigens zijn al deze adviezen kosteloos en vrijblijvend. Je ziet het, De Hypotheker haalt je veel werk uit handen. Die tijd kun je dus mooi besteden aan de voorbereidingen voor de verhuizing naar je nieuwe droomhuis. De Hypotheker aan de Agnietenstraat is op afspraak ook op dinsdag-, woensdag- en donderdagavond geopend, alsmede op zaterdag. Politoeren "Zo net kwam er een klant een sieradendoosje ophalen. Hij had dit gekregen van zijn grootva der. .Het doosje heb ik gepoli toerd, dat is de oudste manier van lakken. Politoeren doe je met schellak. De vrouwelijke schellakluis leeft van boomhars, dit scheidt zij uit en dat wordt gewonnen en schoongemaakt. Vervolgens wordt het opgelost in speciale alcohol van 99,7 pro cent. Samen met puimsteenpoe der wordt dit met een linnen doek op het doosje gewreven. Zo verkrijg je spiegelgladde opper vlakken die niet te evenaren zijn door industriële lak. Je krijgt het gevoel alsof je in het hout kan kijken. Bij dit doosje heb ik 10 la gen politoer opgebracht. In mu sea zie je wel meubels die glim men als spiegels; daar zijn wel 20 elke dag." Tineke vreest voor de toekomst van de kleine zelfstan dige. "Uiteindelijk krijgen kleine bedrijfjes steeds minder plek. Ik vraag mij af of de grote plannen die er zijn voor de Parklaan re kening houden met het kleine bedrijf. Er wordt vooral gekeken naar de beste manier om Bo skoop zo snel mogelijk weer fi nancieel gezond te krijgen. Su permarkten, horeca en grootwinkelketens gaan helaas de toekomst bepalen. Aan de aantrekkelijkheid van het kleine bedrijfje wordt voorbijgegaan. Ik noem alleen maar de vele men sen die hier om advies komen vragen. Bij een groot bedrijf ge beurt dit niet. Geen tijd of te on persoonlijk." Veel, heel veel houden van het vak is een voorwaarde om dit werk te kunnen doen. "Je bent altijd bezig met dit vak. Als ik geen opdracht heb, werk ik aan mijn kennis. En je hebt veel ken nis nodig om dit vak goed te kunnen doorvorsen." Een vak vol spanning vindt Tineke. Wan neer ze muurschilderingen blootlegt en ze weet niet wat ze onder al die verflagen kan aan treffen is de verrassing des te groter wanneer ze oog in oog staat met de meest prachtige schilderingen. "Het is bijna ver gelijkbaar met een archeologi sche opgraving. Ook daar zijn er verwachtingen en is het vinden van iets waardevols een echte schat. Ik hou veel van mijn vak en ik wil er steeds beter in wor den. Het is een echt ambacht, zo als bomen kweken ook een am bacht is." "Het stond hier vol fietsenrek ken en wel 40 kapotte fietsen. We hebben alles eruit gehaald, een betonnen vloer gestort, de mu ren gestuukt en verwarming ge maakt", aldus Tineke Heiser. Ze heeft nu een ruime werkplaats tot haar beschikking met genoeg ruimte voor alle te restaureren spullen. Aan de muur, boven de koffietafel, hangt een foto van koningin Beatrix met burge meester Rijsdijk. Tineke maakte een foto van haar vanuit haar werkplaats bij een recent bezoek van de vorstin aan Boskoop. Zeven jaar geleden is ze begon nen in Boskoop.De werkplaats aan het Laag Boskoop was klein. Dertig vierkante meter mat deze werkplaats. De meubelen had den nauwelijks een plek in deze ruimte. Tineke is dan ook erg blij met haar huidige atelier van honderd vierkante meter. Ooit heeft Tineke haar opleiding genoten in Duitsland. Toen zij 17 jaar was deed zij er een traditio nele meubelmakeropleiding. Vervolgens werkte zij als meu belmaker en restaurateur in het museum voor techniek en arbeid in Mannheim. Ze werkte er on der andere mee aan het opbou wen van een oude weverij en restaureerde een treinwagon en de bagagekarren. Na de muse- umwerkzaamheden, die 4 jaar duurden, ging Tineke als zelf standig restaurateur werken. In haar huidige werkplaats krijgt Tineke onder andere opdrachten van particulieren. Een grote di- politoerlagen gebruikt." Tineke werkt ^niet alleen in opdracht van particulieren maar wordt ook ingehuurd door bedrijven voor restaureerwerkzaamhe- den.Op dit moment restaureert ze zeven enorme schilderijen, af komstig uit een hotel in Den Haag. "De doeken zijn door de schilder Henriks in 1898 ge maakt. Hij mocht een jaar gratis wonen in het hotel, in ruil daar voor maakte hij deze vroege Ju gendstil schilderijen. Belangrijk bij het restaureren is dat ik altijd het 'handschrift' van de maker, meubelmaker en in dit geval de schilder Henriks volg." Tineke Heiser werkt ook op loca tie. Zo was ze betrokken bij veel Amsterdamse restauraties. Zij heeft onder andere meegewerkt aan de restauraties van de muur schilderingen in Tuschinksi, de entreehal van Amsterdam Cen traal Station, de Krijtberg (een kerk op de Amsterdamse Singel) en het Concertgebouw waar pla fonds en muren rijkelijk werden voorzien van laagjes bladgoud. Haar meest recente project op lo catie waren de schilderingen van Dolf Henkes uit 1937 in het Feye- noordstadion. "Eigenlijk doe ik werk waar je na afloop niets meer van kan zien. Alsof het al tijd al zo geweest is. Dat is res taureren." Tineke schildert zelf ook. Haar zoon Frank, 16 jaar, deelt haar liefde voor tekenen en schilde ren. Hij volgt een striptekencur- sus en heeft altijd zijn eigen vas te plekje in de werkplaats. "Al heel jong had hij alles tot zijn be schikking om te tekenen en te schilderen. Hij tekent nog steeds Hypotheker te hebben. Met hem bespreek je je financiële mogelijkheden. Met dit advies kun je op huizenjacht gaan. Als je dan je droomhuis hebt gevonden en dit past binnen je financiële mogelijkheden, dan kun je direct een bod uitbrengen. Pas echter op voor al teveel enthousiasme, zonder echt alle ins- en outs van het huis te kennen. Want als het bod wordt geaccep teerd door de verkoper, dan is het in prin cipe bindend. Daarom is het soms ver standig om, indien mogelijk, eerst een optie te nemen op de woning. Dit is een mondelinge afspraak die je te allen tijde het recht geeft als eerste een bod te doen. Het geeft je bovendien een aantal dagen de tijd om de verschillende aspecten van de woning nog eens goed op je in te laten wer ken. Het is dan goed al met De Hypotheker te overleggen om de grens te bepalen tij dens de prijsonderhandeling. Als dit alles goed uitpakt en je bent in gedachten al bezig met de verhuisdozen, dan ga je met De Hypotheker rond de tafel om alles goed te regelen. De Hypotheker kan van grote waarde zijn bij het opstellen van contrac- GOUDA - Het kan je zomaar overkomen. Na veel zoeken en kijken stap je dan toch eindelijk over de drempel van het huis waarin je jezelf meteen ziet wonen. Je valt als een baksteen voor dit huis van je dro men. Maar voordat je het huis je eigendom mag noemen valt er nog wel heel wat te regelen. Met name bij de financiële aspec ten is het zinvol vooraf van gedachten te wisselen met een onafhankelijke deskundi ge. De adviseur van De Hypotheker is zo'n deskundige die je door de wir-war van regels en financiële mogelijkheden leidt en je behoedt voor vele valkuilen. De Hypotheker aan de Agnietenstraat 46 maakt deel uit van een landelijke adviesor ganisatie met meer van 120 vestigingen. De Hypotheker werkt volgens het Keurmerk Hypotheekbemiddeling en vol doet aan de Erkenningsregeling Hypotheekadviseurs. Je ziet het, met De Hypotheker haal je regelrecht de kenner in huis. Voordat je daadwerkelijk op zoek gaat naar het huis van je dromen, is het raad zaam eerst een oriënterend gesprek met De van alles te beleven. Zo geeft een expert gratis advies over interieurinrichting. Klanten kunnen zich hiervoor vanaf vandaag opgeven bij de Trend- hopper. Ook is er een kleur- wedstrijd voor de jonge bezoe kers met als hoofdprijs 1000 euro aan artikelen van Flexa kinderkamers. De kleurplaten hiervoor zijn al af te halen bij de Trendhopper. Tijdens de daverende dagen is Trendhopper extra open op zondag 6 maart. Kinderen kun nen op deze dag, al dan niet ge schminkt, op de foto. De prijs uitreiking van de kleurwedstrijd vindt ook plaats REGIO - Eindelijk, na jaren hoog in het klassement te heb ben gestaan, is het filiaal van Trendhopper in Gouda uitge roepen tot beste Trendhopper van 2004. Ook zonder wed strijd zou bedrijfsleidster Tru- die Lansbergen zoveel tijd in haar winkel steken, maar de prijs is wel een leuke waarde ring voor de inzet van alle me dewerkers in Gouda. Die inzet is volgende week weer hard nodig, want dan starten de Tien Daverende Dagen. Van 2 tot en met 12 maart zijn verschillende meubels en ac cessoires bij Trendhopper weer aantrekkelijk geprijsd en is er op dez.e dag om 14.00 uur. De extra activiteiten tijdens de daverende dagen is één van de redenen waarom Trendhopper Gouda dit jaar in de prijzen is gevallen. Trendhopper Holding gaat jaarlijks op zoek naar het beste Trendhopperfiliaal in Ne derland. Hiervoor worden de verschillende vestigingen ge durende het jaar beoordeeld op omzet, service, presentatie en communicatie. Bij Trendhopper Gouda wordt echter niet alleen met de wedstrijd in het achter hoofd gewerkt. „Ik wil dat de winkel er goed bij staat en dat de klanten goed worden gehol pen. Ook als er geen wedstrijd (AnK) MAKELAAR x 1 Huis&Stijl KINDVRIENDELIJKE WIJK vraagprijs I59.OOO,-kk Aan achterzijde uitgebouwde eengezins woning. Woonkamer (37m2)en halfopen keuken. Woonkamer is aan de achterzij de uitgebouwd en v.v. schuifpui naar zon nige achtertuin (22 m. diep op NW) met houten berging. ie verd. overloop met vaste trap naar zolder, 2 slaapkamers en badkamer met opstelplaats was/droog- machine. Zolder heeft aan voor/-achter- zijde dakkapel, hierdoor is een volwaardi ge slaapkamer ontstaan. De woning is v.v. CV-combiketel (2002). Houten begane grondvloer, riolering en elektr. installatie zijn geheel vervangen. Bwjr: circa 1930. Inh: circa 275 m3. Perceelopp: 142 m2. vraagprijs €239.500,- kk Aan rand van centrum, nabij station, winkels en bushalte 4-kamer apparte ment, gelegen op de 3e verd. met ruim en zonnig terras op het westen. Enkele jaren terug volledig gerenoveerd en luxe afgewerkt met veel extra's. Luxe woon keuken v.v. inbouwapparatuur. Luxe bad kamer en separaat toilet. Woning is geheel v.v. isolatieglas. Het appartement is bereikbaar met een lift en tot het appartement gelijkvloers (rolstoelvrien- delijk). Bijz.: CV blokverwarming, huur- boiler, actieve WE, servicekosten 179,- p/m. Bwjr 1972. Inh. circa 3oom3. Woonopp. circa room2. vraagprijs 297.OOO,-kk Nabij Goudse Hout, Reeuwijkse Plassen, winkels en scholen gelegen geschakelde 2 onder 1 kap woning met zonnige achtertuin en dakterras. Woonkamer met schuifpui naar achtertuin grenzend aan water en v.v. tuinkast. Luxe woon keuken v.v. inbouwapp. ie etage: over loop, separaat toilet, badkamer v.v. ligbad en douche-cabine, 3 ruime slaapkamers en vaste trap naar 2e verdieping met opstelplaats was/droogmachine, CV- combiketel, zonneboiler en toegang tot 4e slaapkamer aan voorzijde met toe gangsdeur naar dakterras. Bwjr: 1998. Perceelopp: 145 m2. Inh: circa 420 m3 vraagprijs 269.000,-kk Hoekwoning met garage, achter- en voortuin op landelijke locatie, maar zeer centraal t.o.v. wegen, winkels, station en centrum. Doorzon woonkamer met vrij uitzicht voorzijde, gesloten keuken met deur naar achtertuin (ZW). ie verd. 3 slaapkamers waarvan 1 met toegang naar balkon voorzijde en 1 met toegang tot balkon achterzijde, seperaat toilet, badkamer v.v. douche-cabine, vaste trap naar 2e verd. met berging en opstel plaats CV-ketel en toegang tot royale 4e slaapkamer v.v. dakkapel aan voorzijde en deur naar balkon achterzijde. Bwjr: ca. 1930. Perceelopp 187 m2. Inh ca. 315 m3. VBO^ Gerenoveerde 2 onder i kap woning met stenen uitbouw en eigen parkeerplaats. Woonkamer (32 m2) v.v. 2 vaste kasten, lichte keuken v.v. inbouwapp. en toegang tot bijkeuken v.v. opstelplaats was/- droogmachine, CV-combiketel, berg ruimte en luxe toilet. ie verd.: 3 slaapka mers, voorslaapkamer met diepe berg- kast. Badkamer v.v. ligbad, 2e toilet, was tafel, designradiator en toegangsdeur tot het platte dak. De 17 meter diepe achtertuin heeft een ruime (20m2) ste nen berging v.v. elektra. Bwjr: circa 1930. Perceelopp: 174 m2. Inh: circa 3oom3. in 2000 is de fundering hersteld. vraagprijs €154.500,- kk 4-kamer-appartemerrt, op 2e verd. in S rustige omgeving, nabij station, cen- I trum, scholen en winkels. Woonkamer 5 (29 m2) met vrij uitzicht, zijkamer met toegang tot zonnig balkon (W). Gesloten keuken galerijzijde met toegang naar bijkeuken v.v. aansluiting voor wasma chine. Badkamer met ligbad, wastafel en 120 1. huurboiler, 2 slaapkamers galerij zijde en separaat toilet. Bijz.: CV blokver warming, huurboiler, parkeerterrein, open en verwarmd zwembad (uitslui tend voor bewoners), actieve WE, serv icekosten circa 160,- p/m. Bwjr 1968 Inh. circa zjonA Woonopp. circa 90m2 OP PERFECTE LOCATIE

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 13