Spinnen voor een wens Nationale voorleeswedstrijd 2005 van start 'Buurgemeenten moeten grond afstaan' 9 Televisie- debuut Christelijk Regiokoor WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS GOUDA KOM NOU... GROND AFSTAAN 'Zwemmen voor Azië7 Met onder andere Leontien van Moorsel en Gerard Joling groot succes Op zoek naar talent Geslaagden B-diploma S zo is het genoeg/ Expositie banieren en wandkleden Jf Betaal geen afsluitkosten! (foto: Liesbeth van der Vis) (aDRec. wedstrijd in Utrecht. Woensdagmorgen verzamelen de nerveuze deelnemers zich al landelijke finale van deze wed strijd. Een deskundige jury be paalt dan de Voorleeskampioen. BN-ers op de fiets Naast Esther Vergeer, komen er nog meer bekenden uit de sport- veel doodzieke kinderen nog één keer iets leuks kunnen doen in hun leven," zegt Lenny Duijve- laar, „er is niets mooiers dan zoiets te realiseren en al die blije kindergezichtjes te zien. Het is heel dankbaar werk." Voor het hele Zuidplasgebied heeft BMC tien concrete alterna tieven bedacht, die een bijdrage kunnen leveren aan optimale be stuurskracht in de toekomst. Het is aan de gemeentebesturen en - raden gezamenlijk om over deze opties te overleggen binnen de eigen gemeenten en tussen de gemeenten onderling. Maar wel snel graag, stelt het bureau, want anders hebbén de gemeenten he lemaal niets meer in te brengen in de ontwikkeling van de Zuid; plaspolder en raken zij de auto nomie over hun grondgebied kwijt. Op zaterdag 19 maart wordt in Sporthal De Dreef een zes uur du rende Spinningmarathon georgani seerd, met als motto ‘Spinning around the World'. Aan deze mara thon zal door 500 a 750 sporters deelgenomen worden die in totaal 250 Spinningfietsen gaan beman nen. Het is de bedoeling om met z'n allen een totale afstand van 40.000 kilometer af te leggen. Het startschot voor deze marathon wordt gegeven door Esther Vergeer, Olympisch Kampioene tennis en kel- en dubbelspel van de Paralym pics 2004 in Athene. eerste van start. De meeste deel nemers zijn 11 jaar en zitten in groep 8. Hun hobby's, waaron der meestal lezen, worden ver teld en natuurlijk uit welk boek ze gaan voorlezen. Na Anne vol gen Benita Brouwer, Fleur Knij pers, Jacqueline van Tol, Jalisa Overal in ons land worden mo menteel weer de lokale voorron des gehouden van Op zoek naar bemanning Het evenement vindt plaats in Sporthal De Dreef. De muziek wordt verzorgd door een profes sionele diskjockey van RTW, die tevens zal zorgen voor een Echt en lasershow. Verder zal de sporthal worden aangekleed en is het de bedoeling om door middel van een video-wall de sporters extra te motiveren voor het leveren van een uitzonderlij- De startende deelnemers wor den verwacht zich uiterlijk om 9:30 uur te melden. Het start schot zal om 10:00 uur worden gegeven door Esther Vergeer en er wordt gefinisht om 16:00 uur. WADDINXVEEN - Gedurende de maand maart zal mevrouw Weissenbach-van Dam in de bi bliotheek een collectie banieren en wandkleden ten toon stellen. Deze worden gebruikt ter versie ring van openbare ruimtes en plaatsen waar kinderen verblij ven. De banieren met religieuze afbeeldingen en belettering, waaronder Hebreeuws, worden onder andere gebruikt in kerken en conferentieoorden. Ook over de grens zijn deze doe ken te bewonderen. Mevrouw Weissenbach is werkzaam ge weest in het kleuteronderwijs en deze handwerken zijn tot stand gekomen door haar creativiteit, liefde voor handwerken en het uitdragen van Gods liefde aan de mensen. Er zullen werken te bezichtigen zijn van diverse aard en grootte. De doeken en banieren kunnen ook worden gekocht. „Het is toch geweldig dat Wad- dinxveen, na het spectaculaire benefietconcert dat onlangs in De Dreef gehouden werd, nu weer een groot evenement heeft waar we met z'n allen trots op kunnen zijn," zegt één van de or ganisatoren, Arie Pieter van Dijk, „nadat Sportschool Den Edel in 2003 en 2004 al op kleine schaal een Spinningmarathon had georganiseerd, waar ruim 60 sporters aan meededen, is beslo ten om er in samenwerking met de Rotaryclub Waddinxveen een WADDINXVEEN - De actie 'Zwemmen voor Azië' die onlangs werd gehouden in het Gouwebad De Sniep heeft een bedrag van 16.500,- euro opgeleverd. Kinderen konden zich door middel van een sponsorfor- mulier laten sponsoren per gezwommen baan. Vanaf maandag 24 januari hebben ze twintig minuten lang ba nen gezwommen voor Azië. Ook bezoekers van het zwembad hebben geld bij een gezwommen, zij konden zich laten sponsoren door deel te nemen aan andere ac tiviteiten. Andere bezoekers stopten geld in de collectebus die bij de kassa stond. Ook de bar van het zwembad heeft zijn fooi van die week afgestaan aan de actie. Het ontwikkelingsproject van de Zuidplas is eigenlijk een eenma lige megaklus. Dit betekent vol gens het bureau, dat een tijdelijk samenwerkingsverband nood zakelijk is, zowel met andere overheden als met het bedrijfsle ven. De overheden treden dan dus op als opdrachtgevers en be drijven vervullen de rol van uit voerders. Dit samenwerkingsverband kan uitmonden in een Overheid NV dan wel een Openbaar Lichaam voor de ontwikkelingsprojecten van de Zuidplaspolder. en showwereld. „We hebben een handvol BN-ers uitgenodigd," aldus Arie Pieter van Dijk, „Henk Angenent, schaatser en winnaar van de Elfstedentocht, Leontien van Moorsel, pas ge stopt, maar voor ons gaat ze nog één keer op de fiets, tennisser Martin Verkerk, Gerard Joling, of hij gaat zingen of spinnen is nog onzeker, Hagenees Henk Bres, SBS 6 presentator Jurgen Smit en presentatrice Quinty Trustfull. Vermoedelijk gaan er nog velen volgen. Het is natuurlijk hart stikke leuk als deelnemers straks trots kunnen zeggen 'weet je naast wie ik op de fiets zat?'." WADDINXVEEN - Het Chris telijk Regiokoor 'Adonai' on der leiding van Peter Burger veleende op woensdagavond 16 februari haar medewerking aan een tv opname van 'Ne derland Zingt'. Dit program ma van de Evangelische Om roep wordt door een groot publiek bekeken en beluis terd. De opname vond plaats in de prachtige Bonaventura- kerk in Woerden. Ook het Utrechts Byzantijns Koor verleende haar mede werking. Sopraan Marjo van Someren, alt José Scholte, te nor Aart Mateboer en bas Matthijs Mesdag vormden een vocaal kwartet. Op de vleugel verleenden Remco Hakkert en Martin Zonnen- berg hun muzikale bijdragen en André van Vliet nam ach ter het orgel plaats. Daarnaast was er nog een scala aan pro fessionele muzikanten, waar onder een prachtig strijken- semble die het geheel completeerde. De algehele muzikale leiding was in han den van Pieter Stolk. Het pu bliek stroomde in grote getale toe en de kerk was al ruim voor de officiële opname ge heel gevuld. De uitzenddata van deze tv opname staan ge pland op zondag 15 mei 2005 (le pinksterdag en donder dag 5 mei 2005 (hemelvaarts dag) op Nederland 2 om on geveer 10:00 uur. Deze dagen en tijden zijn onder voorbe houd. Christelijk Regiokoor 'Adonai' heeft op 24 maart een passieconcert gepland in de Ontmoetingskerk in Wad dinxveen. Op deze avond zal het schitte rende muziekstuk Colors of Grace van Joseph M. Martin worden uitgevoerd. WADDINXVEEN - Moordrecht en Waddinxveen moeten een deel van hun grondgebied aan Gouda afstaan om aan de sterk toegenomen behoefte aan nieu we woningen en bedrijventerrei nen te kunnen voldoen. Gouda heeft zijn grenzen letterlijk be reikt. Het is één van de suggesties in het zogeheten 'zesde onderzoek' dat de vijf Zuidplasgemeenten hebben laten verrichten naar de gezamenlijke bestuurskracht in deze regio. De onderzoekers van het advies bureau Bestuur Management Consultants (BMC) zien ook nog wel mogelijkheden in een ge meentelijke herindeling van Gouda en Moordrecht. Vanuit het oogpunt van bestuurskracht beoordelen zij dat als redelijk- positief. Meer heil verwachten zij echter van een herindeling van Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieuwerkerk en Moordrecht. Al leen lijkt dit financieel niet veel soelaas te bieden. De vraag hoe veel draagvlak er in de gemeen ten bestaat voor de suggesties, heeft het adviesbureau niet kun nen beantwoorden. WADDINXVEEN YP-Events is op zoek naar het nieuwe talent van Waddinxveen. Op tweede paasdag (maandag 28 maart) wordt er een geweldige talenten jacht georganiseerd. Zowel kin deren als volwassenen mogen aan deze activiteit deelnemen. Wat is de bedoeling? Doe jouw favoriete artiest na in een gewel dige outfit of zing je eigen liedje live. Alles mag, maak de show zo gek als je zelf wilt: playbacken, rap pen, live zingen alles mag.De ta lentenjacht zal plaats vinden bij de jaarlijkse wielerronde van Waddinxveen, in Industrieter rein Coenecoop. Opgeven via markten@markte- nonline.nl of bel naar 06- 41012800. WADDINXVEEN - In het Gou webad 'de Sniep' is op zaterdag 19- februari weer gezwommen voor het B-diploma. Er waren 19 kandidaatjes, die al lemaal geslaagd zijn. De namen van de kinderen die hun B-di ploma hebben gehaald zijn: Demi de Frankrijker, Rinka Kra nenburg, Kenny Gerlag, Thaïs Croes, Manouk Heemskerk, Jur- re van Os, Noami Westdijk, Da- niek Sonneveld, Noa Buitelaar, Mick de Jong, Maxime Camme- raat, Manon Maas, Laura Boot, Jesper Mulders, Steven v. Puffelen, Denise Maas, Bob v.d. Kraats, Davey Grimmelius en Red Hooftman. Bos, Liesanne Rooks en Sjoerd van Haastert. De keuze is weer moeilijk. De jury benadrukt hoe goed ze het allemaal gedaan heb ben. Het is natuurlijk fantastisch dat deze voorlezers hier vandaag mogen zitten. Sjoerd deed als enige jongen mee, wat op zich al lovenswaardig is. De uitslag wordt bekend gemaakt: Benita en Jalisa mogen door naar Zoe- termeer! Het is voor de Dick Bru- naschool voor de 5e keer op rij dat er een schoolkampioen de lo kale ronde wint. Eenmaal moch ten er zelfs 2 schoolkampioenen door naar de volgende ronde. Directeur van de Dick Bruna- school Aad Kuiper is trots op de prestatie die zijn leerlingen gele verd hebben. De jury geeft de winnaars nog enkele tips mee voor de volgende ronde: Benita moet er straks op letten dat ze niet teveel toneel gaat spelen, maar écht blijft voorlezen. Geen gebaartjes dus en de grappige stemmetjes niet te overdreven. Jalisa leest rustig en met een dui delijke stem, maar mag best iets meer van Benita hebben, een beetje meer pit, een beetje meer uitstraling. Natuurlijk wenst ie dereen de voorleeswinnaars veel geluk en veel succes in de kwart finale. Zevenhuizen, Boskoop en Waddinxveen wachten deze vol gende ronde met spanning af. groot spektakel van te maken, gekoppeld aan een goed doel: Stichting Doe een Wens." De bedenker van dit evenement is Piet Westerdijk, instructeur bij Den Edel. „Eigenlijk is dit mijn wens," vertelt hij, „mijn zoontje van zeven, Jonathan, heeft een ernstige spierziekte. Een aantal jaren geleden was het zijn grote wens om een keer naar Eurodis- ney Parijs te gaan. Stichting Doe een Wens heeft dat toen voor hem gerealiseerd en het werd een onvergetelijke dag. Een dag waar Jonathan het heel erg naar zijn zin had en die ik nooit van mijn leven meer zal vergeten. Ik ben vooral dankbaar dat Stich ting Doe een Wens er zo vlot bij was, want nu zit Jonathan in een rolstoel en zou zo'n dag niet meer zo succesvol zijn als het destijds was. Daarom wil ik iets terugdoen. Ik geef spinningles bij Den Edel, dus de link was snel gelegd." ke prestatie. Piet Westdijk: „Ik hoop dat we er met z'n allen een groot festijn van gaan maken, dat verdienen deze kinderen. Ons doel is om 40.000,- euro op te halen, dat is precies één euro per kilometer als we de hele we reld rondspinnen. We zijn overigens nog op zoek naar bemanningen, één beman ning kost 50,- euro en bestaat uit maximaal vier personen. Maar wie een goede conditie heeft, mag ook in zijn eentje zes uur lang op de fiets gaan zitten. En we zoeken ook nog sponsors. Een fiets sponsoren kost 250,- euro. Er is gekozen voor een aparte prijs voor de fiets en een aparte prijs voor de bemanning. De reden is dat de deelnemers moeten proberen de fiets ge sponsord te krijgen door een be drijf, een werkgever, één of meerdere familieleden of vrien den." Ook de organisatie van Stichting Doe een Wens is blij om aan dit evenement te mogen meewer ken. „Het is belangrijk dat we veel geld inzamelen, zodat heel Professionele instructeurs Alle teams in de zaal zullen tij dens de Spinningmarathon wor den gecoacht door drie profes sionele Spinning-instructeurs. Bij de aanmelding in de sporthal, wordt aan elke sporter een pak ketje met sportvoeding, sport drank en fruit uitgedeeld voor de broodnodige energie. Ook aan de toeschouwers is ge dacht. De tribune van de sport hal heeft een capaciteit van 400 personen en de toegang is gratis. Bij de ingang naar de tribune staat een collectebus opgesteld. Ook de bar van sporthal De Dreef zal tijdens de Spinningma rathon open zijn voor het pu bliek. De consumpties zullen te gen normale prijzen worden verkocht en van de opbrengst zal een deel worden afgedragen aan Stichting Doe een Wens. Overal in ons land worden momenteel weer de lokale voorrondes gehouden van de Nationale Voorlees wedstrijd. Zo ook in Waddinxveen en Zevenhuizen. den 5 schoolkampioenen zich aangemeld, maar één voorlezer is verhinderd door activiteiten de Nationale op school. Hij zal met de voor- Voorleeswedstrijd. De Nationale ronde in Waddinxveen mee- Voorleeswedstrijd is een initiatief doen. Chantal Geers is de eerste van de Stichting Lezen in samen- kandidaat. Drie juryleden, een werking met Stichting Collectie- journaliste, een schrijfster en een ve Propaganda van het Neder- docente Nederlands kijken en Hendriks, Julia Glasbeek, Julie landse Boek en de Vereniging luisteren vooral kritisch naar de van Openbare Bibliotheken. Het voordrachten. Chantal heeft he- is een leesbevorderingsproject laas geen supporters mee, omdat voor kinderen uit groep 7 en 8 dit vanuit school niet kon. Haar van het basisonderwijs. Het laat moeder is vandaag haar grootste kinderen op een spannende ma- fan. Na Chantal volgen Amber nier kennismaken met het pie- Hol, Inger Schouten en Fabiënne zier dat lezen verschaft. Na voor- Spruyt. Fabiënne was vorig jaar rondes op school, in de regio en als tweede op school geëindigd, in de provincie volgt eind mei de maar mag dit jaar gelukkig in de bibliotheek komen. De deelne mers doen hun best. Het publiek luistert aandachtig. Het publiek De Nationale Voorleeswedstrijd en de jury mogen na afloop hun wordt dit jaar voor de 12e keer voorkeur aangeven. Dan volgt georganiseerd. Er zullen weer de spannende uitslag: Amber en Fabiënne mogen door naar de kwartfinale! Blijdschap voor de vele tienduizenden kinderen (voor)leesplezier aan beleven. Vanaf september vorig jaar zijn winnaars, teleurstelling voor de scholen al begonnen met voor- verliezers. Voor iedereen is er rondes, in de aparte groepen of een Oorkonde Voorleeskam- met de hele school. De school- pioenschap en een leuk boek, winnaar, uit groep 7 of 8, mag Donderdagmiddag is het een door naar de lokale voorronde, drukte van belang in de biblio- In onze regio vonden afgelopen theek van Waddinxveen. Maar week twee van deze voorrondes liefst 9 deelnemers gaan tegen el- plaats, in Zevenhuizen en in kaar strijden om de titel. Wie zal Waddinxveen. Per voorronde het beste zijn? Leest de kandi- mogen er twee voorlezers door daat rustig genoeg? Is de intona- naar de regionale ronde in Zoe- tie voldoende? De klemtoon op termeer. Daarna zal de provin- de juiste plaats? Kijken ze naar ciale ronde in Leiden plaatsvin- het publiek? Wordt er geluis- den en tenslotte de landelijke terd? De drie juryleden moeten op heel wat aspecten letten. Eén van de juryleden is bijna te laat. Vele zenuwachtige kinderen zit- op tijd in de bibliotheek van Ze- ten ongeduldig te wachten. Om venhuizen. Aanvankelijk had- 5 over 4 mag Anne Wisgerhof als K WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 FEBRUARI 2005 PAGINA 15 i Door Brigitte Bosman jij dfl V Het is tijd voor de Rabobank. Hypotheek zonder afsluitkosten en met laag rentetarief. Recentelijk opende Michael Boogerci, kopman van de Rabobank- wielerploeg, de bankwinke! van Rabobank Gouwezoom aan de Nieuwe Markt 73 in Gouda. Voor ons aüe reden om een feestje te vieren. Daarom trakteren wij u op direct financieel voofcefei. Wam wanneer u tussen 19 januari en 1 maart 2005 uw hypotheekofferte van Rabobank Gouwézoom getekend retourneert, betaalt u geen afsluitkosten Bovendien profiteert u bij de grootste hypotheekverstrekker van

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 15