Leerlingen op avontuur Vrouwenraad viert vrouwendag Project 'Landen en Volken' Bethelschool BANDEN!/) Waddinxvener richt online stripmagazine op k ^1 w Volkstuindersvereniging 'Ons Genoegen' zoekt nieuwe leden CHIPZ steekt schoolklas hart onder de riem RUIM1OOO KOSTUUMS OP VOORRAAD Paanakker Cursus wonderen Bingo voor volwassenen Films in Kreater CAR VISION Ontmoeting in Indische sfeer I iRwifel Iv tot een den. A banden lijke kunstenaars. Ton van Dup- pen, Will Borst, Ans Wekking en Janny Buijs exposeren van 1 maart tot en met 24 maart hun beelden en schilderijen in Kre ater. Wethouder Dorenda Gerts opent de expositie op 1 maart om 19.00 uur. Voor de viering van Intematio- school. In groep 4 waanden de bezoe kers zich in Italië, met gondels, de toren van Pisa en een hele boel Mona Lisa's. 's Middags aten de kinderen pizza en 's avonds stond er een echte ijsco kar met ijs voor de bezoekers van de kijkavond. In groep 5 kreeg iedereen een stevig 'Frankrijkgevoel', met Franse schilders, de landing in Normandië, de Are de Triomf en een Marché. nale Vrouwendag op 8 maart in Kreater is een bijzonder pro gramma samengesteld. Dorenda Gerts wordt vanaf 19.00 uur ge portretteerd door Anke Mens- ink, Ton van Duppen en Janny Buijs. Om 20.00 uur treden caba retière, actrice en schrijfster Wie- ke Mulier en journalist Jos Tho- Zowel op 1 maart als op 8 maart is iedereen van harte welkom in Kreater, Kerkstraat 13. De toe gang is gratis. elk onderwerp een opgave. De antwoorden waren vanzelf sprekend in de klaslokalen te vinden. Zo was het ditmaal de beurt aan de kinderen om hun ouders iets te leren. „Dat mag Populair bij kinderen CHIPZ werkt belangeloos mee aan deze actie van het Nationaal Epilepsie Fonds. Rach-L, Cllla, Kevin en Peter liepen elkaar te gen het lijf tijdens audities in 2003 en vormen sindsdien de groep CH1PZ. Het viertal is erg populair en scoort hit na hit (Chlpz In Black, Cowboy, Cap tain Hook, 1001 Arabian Nights). steken. Maar in de eerste plaats gaat het toch vooral om het plezier. En als ik de kinderen hier zo enthousiast zie rond rennen, is dat volgens mij wel gelukt." WADDINXVEEN - De Waddinx- veense Vrouwenraad viert op 8 maart Internationale Vrouwen dag met dit jaar als thema 'Vrou wen in de kunst'. Rondom dit thema organiseert de Vrouwenraad een expositie in Kreater met werk van vier be kende Waddinxveense vrouwe- masse op met hun nieuwe pro gramma 'Lekker lang aan tafel', met interviews, gedachten, ge dichten en satire. WADDINXVEEN - De kern van ons wezen is liefde. Gezondheid is innerlijke vrede. Genezen is angst laten varen. Omdat liefde eeuwig is, hoeft de dood niet als iets beangstigends te worden gezien. Voor wie deze principes aanspreekt, is er de gelegenheid om hierover met anderen van gedachten te wisselen? De groepen zijn op dinsdag- avond van 20.00 tot 22.00 uur en op woensdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur. De tweewekelijkse bijeenkomsten worden gehou den in Wijkgebouw de Polder- molen aan de Wilhelmina van Pruisenlaan 419. Er wordt tij dens de cursus gelezen uit het boek 'Cursus in Wonderen'. Dit boek is een van de grote spiritu ele leerboeken van deze tijd en nu al een klassieker. Het combi neert praktische spiritualiteit met psychologie en dat alles in een uiterst poëtische en krachti ge taal. De cursus leert dat er achter angst en schuldgevoel in ieder mens nog steeds liefde verscho len ligt die door middel van ver geving wakker kan worden ge roepen. Voor meer informatie bel naar Anneke Huizinga, tel 0182- 615503. Maar voorlopig hoopt Volks tuindersvereniging 'Ons Genoe gen' nog een aantal jaartjes op de Tweede Bloksweg te mogen blij ven. „Al onze leden zijn nog al tijd dolenthousiast over de hui dige locatie.," vertelt Schut, „het is prachtig gelegen, midden in de natuur. En er zijn dit jaar een aantal tuintjes vrijgekomen. Daarom zijn we op zoek naar nieuwe leden. Bij deze nodig ik nieuwe tuinders dan ook van harte uit om eens een kijkje te komen nemen." Wie interesse heeft om lid te worden van Volkstuindersver eniging 'Ons Genoegen', kan bellen naar secretaris Bart Criel- aard. Tel 0182 - 617842. WADDINXVEEN - In Kreater draait op woensdag 2 maart om 13.30 uur de kinderfilm The Lion King 3. Daarin wordt terugge keerd naar het hart van de Afri kaanse savanne, voordat het ver haal van Simba begon. Daar woont en werkt het grappige stokpaardje Timon temidden van heel veel andere stokpaard jes. Zijn moeder is gek op hem en ook oom Max heeft het beste met hem voor. Het is dan ook een grote schrik als Timon be sluit het avontuur te zoeken. Hij wil een leven zonder zorgen. Maar dat klinkt makkelijker dan gezegd. Rafiki de geheimzinne- ge aap van de Koningsrots, fluis tert hem een wijze les in het oor. Toegangsprijs 2,50 euro, Kreapas 2,- euro. Op vrijdag 4 maart draait de film Cloaca om 20.00 uur. Evenals Familie, de film waarmee Van de Sande Bakhuy- zen debuteerde, is Cloaca de filmversie van een toneelstuk van Maria Goos. Opnieuw gaat het om een eigentijds portret. Van veertigers ditmaal, oude studievrienden, wiens paden zich kruisen op een cruciaal mo ment: allen zijn halverwege het leven en staan op het punt de ba- 1 lans op te maken. Regie Willem v.d. Sande Bakhuyzen, met on der andere Pierre Bokma en Pe ter Blok. Toegangsprijs (incl. kof- fie/thee): 5,- euro. Pas 65+, CJP en Kreapas 4,- euro. Reserverin- gen bij Kreater, Kerkstraat 13 tel.0182-614422. Sint Valentijn Valentijnsdag is vernoemd naar Sint Valentijn. Hij is de be- aan een stok gebakken boven een echt vuur." pen naar een nieuwe locatie. Want, tegen Be-Fair kun je zeg gen 'zolang jullie nieuwe com plex nog niet klaar is, mogen jul lie tijdelijk op een andere locatie voetballen'. Bij ons als tuinders- vereniging ligt dat anders. Nie mand heeft een supergrote ach tertuin waar wij tijdelijk met 80 man in kunnen. Een Volkstuin dersvereniging zonder tuin is ten dode opgeschreven, dat gaat ons heel wat leden kosten." na. Het klaslokaal leek wel een Chinees restaurant en ook de Chinese muur leek tijdelijk ver- broodje huisd te zijn naar de Bethel- voordat stripmagazine ARTuur voor het eerst online ging. Smit: „Het bepalen van de juiste mar ketingstrategie en het vaststellen van de doelgroep bleek meer tijd in beslag te nemen dan in eerste instantie werd gedacht. Een aan tal weken voordat we daadwer kelijk online gingen, hebben we op een stripbeurs in Nieuwegein nog eens flink uitgepakt met fly ers en posters. Op die beurs heb ben we Mare Verhaegen, de teke naar van Suske en Wiske, ontmoet. Hij was erg te spreken over onze plannen. Het enthou siasme van hem en andere teke naars, alsmede de positieve reac ties van het publiek, hebben ons er toen van overtuigd dat we van dit project een succes kon den maken." Dat enthousiasme was duidelijk terug te zien in het aantal lezers dat de internetsite van het maga zine bezocht. Al in de eerste den, waarbij al onze medewer kers aanwezig waren. Dat was een groot succes, het trok veel bekijks. En afgelopen weekend waren we aanwezig op de strip beurs in Rijswijk. Al met al is het stripmagazine ARTuur een mooie opstap voor beginnende tekenaars die zich graag willen vestigen in de wereld van de strips. In dat wereldje beginnen we zo langzamerhand vaste voet aan de grond te krijgen, wat al leen maar tot meer kan leiden. Zo hopen we ook in de nabije toekomst één van onze strips uit te geven. Daarvoor zijn we op zoek naar een geïnteresseerde uitgever. Hopen dat zo'n uitge ver dit artikel leest" is zelfs omgetoverd heuse jungle.” De 12-jarige Leonie de Heer uit groep 8 heeft zich de afgelopen weken beziggehouden met het onderwerp 'spijsvertering'. „We hebben er alles over moe ten leren," vertelt ze, „en daar naast allerlei posters, tekenin gen en knutselwerken moeten maken. Ik heb een tekening van mijn lievelingseten ge maakt en van ontbijtkoek en klei hebben we een aantal 'drollen' in elkaar gekneed. Ei genlijk wel vies, want ze lijken net echt." Haar 11-jarige klasgenootje Re- nate Enthoven heeft ook veel plezier gehad in het project. „Het was veel leuker dan 'nor maal' les krijgen. Bovendien vond ik dit wel een grappig onderwerp. Het is fijn om cre atief bezig te zijn. Zo hebben we van piepschuim 'broodjes' gezaagd. Die hebben we ver volgens geverfd, waardoor die er nu heel smakelijk uitzien, net echt eten." De leerlingen hadden ook een puzzeltocht in elkaar gezet. Alle bezoekers kregen een vragenlijstje, over Voor Israël en Joodse gebruiken moest je naar groep 6. Als je on der een echte Jeruzalemse poort doorliep, zag je de klaagmuur met gebedsbriefjes, en voor beelden van Joodse letters. De kinderen van deze groep kun nen hun naam inmiddels met letters van dit alfabet schrijven. Het lokaal ernaast (groep 7) was aan de buitenkant veranderd in een reusachtige piramide. Bin nen was een levensgrote mum mie te zien. Verder een maquet te van een woestijnstreek met vele piramides. De oudste leerlingen van de Bethelschool hadden zich bezig gehouden met Spanje: palmbo men, sangria, vakantie (hang mat), vruchten, bedevaartsoord en een Spaans dansje door de meiden van groep 8. „Twee weken op deze manier met kinderen bezig zijn, toont opnieuw aan dat er zo bij de leerlingen en de leerkrachten een enorme betrokkenheid ont staat," zegt Bert van der Mei, „er wordt veel geleerd en met veel plezier en op verschillende manieren, zodat alle kinderen met verschillende gaven en be langstellingen op hun eigen ni veau aan hun trekken komen." WADDINXVEEN - Volkstuin dersvereniging 'Ons Genoegen' heeft 86 leden, er worden in to taal 77 tuinen verhuurd, en is ge legen aan de Tweede Bloksweg 42. Helaas voor de tuiniers, is dat gebied bestemd voor ver bouwingen en moet de volks- tuindersverenging een nieuw onderkomen zoeken. „Wij weten al een aantal jaren dat we weg moeten," aldus voorzitter Jan Verschut, „met de gemeente heb ben we al vele gesprekken ge voerd." Over die gesprekken met de ge meente is Verschut tevreden: Alle gesprekken die we hebben gevoerd, waren zeer welwillend en heel vriendelijk. Daarover hebben we dan ook totaal geen klachten. We vinden het alleen jammer dat er nog niets defini tief besloten is en wij dus nog geen duidelijkheid hebben. De gemeente is van plan om een nieuw winkelcentrum op de plaats van voetbalvereniging Be- Fair te bouwen. Vervolgens moet er op de oksel Onderweg - Pias weg een nieuw groot sportpark komen. Wij hebben te horen ge kregen dat wij op dat nieuwe sportveld een tuincomplex toe gewezen zullen krijgen. Voor ons is het heel belangrijk dat wij, als we ons huidige complex ver laten, meteen kunnen overstap- WADDINXVEEN - Wie kent ze niet, de stripbladen van weleer: Kuifje, Wordt Vervolgd en Rob bedoes. Met de jaren in de verge telheid geraakt en na het berei ken van het digitale tijdperk zelfs verstoten door het online stripmagazine. Eén van die stripmagazines 'nieuwe stijl' is Stripmagazine ARTuur, met de Waddinxvener Frank Smit als één van de oprichters van deze jonge organisatie. „Het stripma gazine ARTuur is een onderdeel van tekenstudio ARTuur," vertelt hij, „om meer naamsbekendheid te krijgen, werd besloten een gratis online stripmagazine te beginnen, waarin we onze kun sten op een leuke en originele manier konden vertonen. Snel daarna zijn we begonnen met de voorbereidingen om een zo goed mogelijk product op de markt te brengen." Toch duurde het tot mei 2004 WADDINXVEEN - De senioren afdeling van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk houdt zaterdagmiddag 12 maart in het Anne Frank-activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad een ontmoetingsmiddag in Indische sfeer. Deze middag is vooral inte ressant voor mensen die zich ver want voelen met de 'Gordel van Smaragd'. Bezoekers kunnen herinneringen ophalen aan het Indië van vroeger. Er zijn kraam pjes met streekgerechten. De gas theer deze middag is entertainer Ed Brodie. De Hawaiian Selectie is uitgenodigd om de muziek te verzorgen. Ook is er een optre den van een line-dancegroep. In de informatiehoek zijn onder meer de Stichting Indische Fami lie Archief en een Indische schrij ver aanwezig. Het officiële pro gramma begint om 13.00 uur. WADDINXVEEN - Wie vorige week een kijkje nam in de Kar dinaal Alfrinkschool, moet zich op de Noordpool, tussen de Vi kingen, in een jungle, of op een luchtvaartmaatschappij heb ben gewaand. Alle leerlingen hadden hun klaslokalen volle dig omgebouwd. Twee weken lang hebben zij gezwoegd en gewerkt aan het project 'Op avontuur'. Vorige week don derdag hielden zij een 'kijkuur- tje' en mochten familieleden en andere belangstellenden langs komen om het werk van de kinderen te bewonderen. „Elk jaar houden we rond deze tijd een project," legt Eric kunkeler, leraar van groep 8, uit, „we kiezen dan met z'n allen een thema uit. Dit jaar hebben we gekozen voor 'Op avontuur'. Mede omdat dit een thema is waarmee je vele kanten op kunt. Zo heeft elke groep er iets anders van gemaakt en er op z'n eigen niveau iets mee gedaan. De ene klas heeft bij voorbeeld 'geschiedenis' als onderwerp gekozen en de an dere 'voedsel'. Alle lokalen zijn helemaal omgebouwd, eentje schermheilige voor mensen met epilepsie. Behalve dat Sint Va lentijn beschermt tegen epilep sie, is hij sinds kort de bescherm heilige van een milder soort aanvallen: de verliefdheid... Elk jaar op Valentijnsdag steekt het Nationaal Epilepsie Fonds mensen met epilepsie symbo lisch een hart onder de riem door een bekende Nederlander een hartvormige taart te laten overhandigen. De afgelopen ja ren waren dat Daphne Deckers bij ouders van een kind met epi lepsie en Erwin Koeman bij een voetbalelftal met epilepsie. ZEVENHUIZEN CH1PZ stak maandag 14 februari een school klas van een meisje met epilepsie een symbolisch hart onder de riem. De populaire popgroep overhandigde een hartvormige taart aan groep 3 van Openbare Basisschool 't Reigerbos in Ze venhuizen. Daarnaast praatte CHIPZ met de kinderen over epilepsie en hoe zij daarmee om gaan. Sint Valentijn is de be schermheilige voor mensen met epilepsie. Lotte is zes jaar en heeft epilep sie. Het is helaas nog niet gelukt om Lotte aanvalsvrij te krijgen met medicijnen. Zij heeft nog da gelijks aanvallen, ook in de klas. „Lotte moet regelmatig lessen missen," vertelt de moeder van Lotte, „haar klasgenootjes reage ren dan ontzettend lief. Ze stu ren Lotte briefjes, dat ze haar missen. Ook als ze dan weer op school komt, wordt ze enthou siast onthaald. Toen ze met Sin terklaas na een ziekenhuisopna me weer in de klas kwam, begonnen alle kinderen spon taan te zingen. Dat was zo ont roerend. „Het is namelijk de bedoeling binnen zeer korte tijd het werk te gaan vertonen van aanstormen de talenten. We zijn al geduren de enkele maanden op zoek naar tekenaars die voor ons magazine mee willen werken aan nieuw te ontwikkelen strips. Aan goede verhalen hebben we op dit mo ment geen gebrek, het is alleen wachten op tekenaars die het aandurven met zo'n verhaal aan de slag te gaan en die het aan kunnen maandelijks vier com plete pagina's af te leveren voor het magazine. Dat kan soms best stressen zijn, daar moet je tegen kunnen.” Toch heeft het ook z'n voordelen wanneer je strip in een magazine als dat van ARTuur wordt ge plaatst, zo laat de 24-jarige Wad dinxvener weten: „Oktober vo rig jaar hebben we tijdens de stripdagen in het Archeon op de zondag een signeersessie gehou- Stripmagazine ARTuur ver schijnt op elke eerste dag van de nieuwe maand en is kosteloos te bezichtigen op www.studioar- tuur.nl. WADDINXVEEN - Alle leerlin gen van de Bethelschool hebben twee weken lang keihard ge werkt aan het procject 'Landen en Volken'. Afgelopen donder dagavond was de climax: een kijkavond voor kinderen, ou ders en belangstellenden. De opkomst was overweldigend. Er was van alles te zien en te doen op de Bethelschool. Aan de hand van een speurtocht met een vraag voor elke groep, kon den bezoekers zich een prima beeld vormen van de inhoud en uitwerking van het schoolpro ject van dit jaar. „Elke groep had een land of volk gekozen en dat helemaal uitgewerkt," ver telt Bert van der Mei, van de Bethelschool, „zo hadden de leerlingen van groep 1 zich ver diept in hun eigen land, Neder land. Compleet met 'in Holland staat een huis', schaatsen en het eten van Oud hollandse poffertjes." De andere kleutergroepen had den zich verdiept in de Noord pool, met de Eskimo's, of in al les wat met Indianen te maken Groep 3 was veranderd in Chi- heeft. Van der Mei: „Er waren tipi's en iglo's te zien en 's mid dags hebben ze als echte india nen en eskimo's een maand wisten honderden geïn teresseerden de weg naar strip magazine ARTuur te vinden. Na wat strubbelingen in de maan den daarna heeft het magazine sinds augustus een flinke stij gende lijn ingezet. Is het einde van die lijn al in zicht? „Hopelijk nog niet," zegt Smit, „het doel is maandelijks een groei van tus sen de 10 en 15 te realiseren. Tot nu toe zijn de medewerkers daar iedere maand in geslaagd, ondanks het beperkte budget dat voorhanden is. We zijn druk op zoek naar opdrachtgevers en bedrijven die op onze site een bannerruimte willen huren. Dat is soms best lastig, want je moet goed opletten of zo'n bedrijf zich deels of in zijn geheel in dezelfde markt bevindt. Anders bereik je hun doelgroep niet." Smit schrijft, samen met teke naar Hans Gravekamp, de ver halen van Bet-Over-groot-moe- best, want de kinderen hebben zelf ook genoeg geleerd de af gelopen weken," aldus Eric kunkeler, „dat is natuurlijk ook een beetje de bedoeling van dit project, dat ze er iets van op- NU OOK VOOR DE GOEDKOOPSTE WADDINXVEEN - Wijk-en Speeltuinvereniging 'De Pad- dstoel' organiseert op vrijdag weer een gezellige Bingoavond. Naast de bekende tafelrondes, waarbij de deelnemers zelf hun prijzen mogen uitkiezen,zit de superronde bij het bingoboekje inbegrepen.Ook wordt er een geldronde en een drankronde gehouden en kunnen er leuke prijzen worden gewonnen in de verloting. De toegang is gratis en bingo begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Voor meer info kijk op www.wsv-depaddestoel.nl. Twee weken lang hebben de leerlingen van de Kardinaal Alfrinkschool gezwoegd en gewerkt aan het project 'Op avontuur'. Vorige week mochten alle ouders een kijkje komen nemen naar het werk van de kinderen. Nationaal Epilepsie Fonds Het Nationaal Epilepsie Fonds (NEF) zet zich al 110 jaar in voor een goede bëhandeling en bege leiding van mensen met epilep sie. Het fonds doet dit voorna melijk door wetenschappelijk onderzoek te subsidiëren, voor lichting te geven en door bege leide vakantiereizen voor men sen met epilepsie te organiseren. Omdat het NEF geen subsidie van de overheid krijgt, is het fonds volledig afhankelijk van particuliere giften. Info: www.epilepsie.nl. der en Walters Western. Laatst genoemde wordt getekend door Jonathan Donker, in de stripwe reld geen onbekende. Op de vraag of Smit zelf niet graag zijn tekenkunsten in het blad zou willen vertonen, klinkt een kort maar krachtig „nee" als ant woord: „Stripmagazine ARTuur moet een blad van hoogwaardi ge kwaliteit blijven. Je kunt in mijn tekeningen heus wel een olifant van een auto onderschei den, maar een striptekenaar of cartoonist moet in mijn ogen niets minder dan een uitmunten de tekenaar zijn. Wanneer mijn werk in het blad zou verschij nen, is dat enkel en alleen omdat ik een medewerker van ARTuur ben. Dat kun je niet maken te genover getalenteerde tekenaars die nergens aan de slag kunnen." In het begeleiden van nieuw te kentalent ziet Smit mogelijkhe den voor stripmagazine ARTuur: klompen, Alle leerlingen van de Bethelschool hebben twee weken lang keihard gewerkt aan het procject 'Landen en Volken'. Afgelopen donderdag hielden zij een 'kijkuurtje' voor alle belangstellen- (foto: Liesbeth van der Vis) - f-, l "W WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 WOENSDAG 23 FEBRUARI 2005 MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) Bodegraafsestraatweg 3 Gouda tel. 0182 570080 fax 0182 570082 Voor sportieve velgen en banden. Continental, Pirelli, Michelin, Goodyear, etc. naar: W). I H VïM.A A -

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 17