Waddinxveen schoon Trendhopper rtiri! Deze Week DE STAM ■xza e KEUKENSHOW l/SILCO Welzijnsvisie blijft intact WADDINXVEEN CVV Be Fair wil geen gevloek en gescheld Zit-Land ...en je zit GOED! Kunstenaar schenkt gemeente kunstwerk cwoo <2 LAJ e UwKEUKFIVIAdviseur.nl Zuidplas het onveiligst DAGEN -.’tér- durf Werkstraf I L* In 2006 betalen O% rente Minister Van Ardenne Vernielingen opgelost CV-KETEL NODIG? BEL (0180) 63 12 06 Nieuwe avond openstelling gemeentebalie Politie: geen opdracht tot plaatsing aggregaat naar krachtig Waddinxveen 1 1° Zondag open 6 maart 12.00-17.00 uur g ark (foto: Liesbeth van der Vis) 4- j ...en je zit GOED! v A.S. ZONDAG OPEN VAN 11.00-17.00 UUR Nefit-dealer Woongroep Waddinxveen Wie erg gesteld is op sociale contacten en vindt dat hij of zij die te weinig heeft, kan zich aansluiten bij een woon groep. Meer op pagina 9. Niemand is perfect Op pagina 13 vertelt de Wad- dinxveense lichaamsgericht therapeut Nora Levits alles over depressiviteit en haar be- handelingstechnieken. van het bestuur van christelijke voetbalverenging Be Fair heeft de Bond tegen het vloeken een reclamebord geleverd dat op- roept tot het nalaten van grove taal. De club hoopt daarmee huis van de partij, hij zal de mi nister weerwoord geven en zij De avond wordt geleid door Pastor Ad van der Helm en be gint om 20.00. Iedereen is wel kom. C1000 v. Mourik Passage Waddinxveen TV-show voor de finalisten Er wordt op het moment hard gewerkt om de negen finalisten een kans te geven zich te profile ren in een TV-serie van tien afle veringen (negen en één prijsuit reiking). De besprekingen met de producent en de omroep zijn rond. Ook de 'Jury Schhonste Gemeente' is bekend. Die be staat uit bestuurlijke vertegen woordigers van organisaties die een rol spelen op het gebied van zwerfafvalbestrijding. Het gaat hierbij, naast Nederland Schoon, om het AOO, de VNG en de NVRD. Ook de ANWB, die zich al sinds mensenheugenis be kommert om de 'schillen en de dozen', is vertegenwoordigd. O GOUD - TITANIUM - ZILVER P. VISSER EN ZN een duidelijk signaal af te ge ven. Be Fair werd in 1953 mede opgericht, omdat veel mensen het vloeken en tieren bij voet balvereniging Waddinxveen zat waren. maart definitief vastgesteld. In de visie brengt Waddinxveen een rangorde aan in de noodzaak van voorzieningen op welzijnsgebied. Vanwege de bezuinigingen die WADDINXVEEN - Met ingang van 3 maart vervallen de avond openstellingen op dinsdag en donderdag van 19.00 tot 20.30 uur. De twee worden terugge bracht naar één avondopenstel ling op donderdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Vanuit efficiency overwegingen heeft de gemeente Waddinxveen besloten om terug te gaan naar één avondopenstelling. Op dit moment komen bezoekers, in drukke periodes, al tussen 18.30 en 19.00 uur om als eerste aan de beurt te zijn. Gevolg is dat er al lange wachtrijen ontstaan voor dat de Gemeentebalie geopend is. De avondopenstelling op donderdag van 17.00 uur tot 20.00 uur leidt naar verwachting tot een betere spreiding van be zoekers dan twee van anderhalf uur. Door de invoering van één avondopenstelling kan een bete re loketbezetting gegarandeerd worden. Wie niet onnodig wilt wachten, kan een een afspraak maken via telefoonnummer 0182 - 624500. WADDINXVEEN - De politie Hollands Midden heeft geen op dracht gegeven het aggregaat van de Waddinxvener P. van Est in het douchegebouw te plaat sen. De politie zegt dat op een opmerking daarover van Van Est. Afgelopen weekeinde over leed een 19-jarige neef van Van Est tijdens het douchen door koolmonoxidevergiftiging, ver oorzaakt door het aggregaat. Het apparaat diende voor stroomop wekking, nadat Van Est door Eneco van gas en licht was afge sloten. Buren hadden zich be klaagd over de lawaai van de machine. „Na een week moesten we het apparaat van de politie in het douchegebouw zetten," al dus Van Est. Volgens de politie is dat geen juiste weergave van de feiten door Van Est. Er is, zo wordt gezegd, advies gegeven over een mogelijke oplossing voor de geluidsoverlast. Naast verplaatsing is ook geopperd het aggregaat in te pakken en op die manier de geluidsoverlast tegen te gaan. „Wie een aggregaat heeft, weet toch hoe zo'n appa raat werkt en dat voor goede ventilatie moet worden ge zorgd," aldus een woordvoer ster. waren gaat het concept van de welzijns- visie ongewijzigd naar de commi- sievergadering Samenleving van 17 maart. Vervolgens wordt de vi- overigens de grootste wijk met ruim sie in de raadsvergadering van 30 7600 inwoners, waardoor de cijfers een vertekend beeld kunnen geven. In een overzicht van het district Gouwe/Ijssel van de politie Hol lands Midden over 2004 komt naar voren dat het team Wad- ook in 2006 noodzakelijk zullen dinxveen/Boskoop het vaakst blijken, is zo'n prioriteitstelling van belang. Nu met 20% korting GRATIS graveren. Wat kunnen we eigenlijk winnen? Meedoen is belangrijker, maar er is veel positieve publiciteit voor de gemeente te winnen. Niet in de laatste plaats door de TV-aan- dacht voor de gemeenten in de finale. De feestelijke prijsuitrei king zal plaatsvinden gedurende de Week van Nederland Schoon. Een grote stad kan van een klei ne gemeente winnen, omdat ge durende de eerste fasen steden op stedelijkheidsklassen tegen elkaar strijden. Elk op zijn eigen niveau. Pas in de laatste actieve fase, waarbij een vierkante kilo meter moet worden schoonge- houden, strijdt iedereen tegen el kaar. WADDINXVEEN - De Zuidplas is geen insprekers. Daarom met afstand de meest onveilige wijk van Waddinxveen. Op bijna alle veiligheidsaspecten wordt het slechts gescoord. De Zuidplas is WADDINXVEEN De christelij ke voetbalvereniging Be Fair in Waddinxveen laat zien dat de club vloeken en schelden niet thuis vindt horen op en rondom het voetbalveld. Daarom ont hulden de wethouders me vrouw Th. M. B. Gerts en de heer W.H.K. Dijksterhuis op af gelopen zaterdag een bord met de tekst 'Een vloek mist ieder doel'. De onthulling vond om 14.30 plaats, na afloop van de wed strijd van het tweede team van naar de Zuidplas moest voor in cidenten. Van de 169 geweldsdelicten wer den er 39 in de Zuidplas ge pleegd. Bij diefstal uit auto's (93 op 312) was dat bijna eenderde deel. Op het gebied van overlast scoorde de wijk eveneens het hoogst met 295 meldingen op een totaal van 1344. De wijk werd op de voet ge volgd door de Bomenwijk met 219 meldingen en de Oranjewijk met 184. Eén op de vijf meldingen van jeugdoverlast speelde zich af in de Zuidplas, waarvoor de politie Hoe werkt 'schoonstemmen' Ruim 70 gemeenten hebben zich aangemeld voor de wedstrijd 'Schoonste Gemeente van Ne derland'. Deze gemeenten zullen de komende maanden in vier stedelijkheidsklassen strijden om de felbegeerde titel te mogen dragen. Vanaf week 8 tot en met week 11 kunnen burgers hun stem uitbrengen over de schoon- heidsgraad van hun straat, hun gemeente en hun oordeel over de gemeentelijke inspanning ten aanzien van zwerfafval. Voor een echt oordeel moeten min stens 50 personen uit een ge meente him stem uitbrengen (ongeacht wat voor stem). De gemeente Waddinxveen neemt deel aan de wedstrijd ‘Schoonste ge meente van Nederland'. Tot 21 maart kan iedereen zijn of haar stem uit brengen via de website www.schoonstegemeente.nl. Natuurlijk kan er ook een stemformulier opgehaald worden bij De Gemeentebalie. in de welzijnsvisie, die in Wad dinxveen de titel 'Geluk aan de maakte zich Gouwe' heeft meegekregen. Wel iswaar zijn er negen schriftelijke reacties gekomen van allerlei or ganisaties, maar die gaven vol gens het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen maandag 7 maart naar Waddinx veen. Ter gelegenheid van het ju bileumjaar van de St. Victorpa- rochie wordt er een avond georganiseerd rond het thema 'Katholiek zijn in deze tijd'. De minister zal zelf het woord voe ren, maar er is natuurlijk ook ge- voor uitwisseling van gedachten met mensen in de zaal. Bovendien is ook de Wad- gen van twee auto's en een win- dinxveense wethouder Dijkster- kelruit in Waddinxveen. Het tweetal moet ook de schade aan de winkelruit van 648,- euro be- zullen beiden reageren op prik- talen. De schade aan de auto's, kelende stellingen. veroorzaakt door het gooien van een magnetron, bedroeg 5840,- euro, maar werd vergoed door de verzekering. WADDINXVEEN - Twee Wad- dinxveners van 21 en 25 jaar kre- legenheid gen een werkstraf van 80 uur voor hun aandeel in vemielin- Cheers is open Cheers is na een maandenlan ge sluiting eindelijk open. Lees op pagina 7 alles over de niewe eigenaar en zijn plan nen met het eetcafé. vorig jaar 81 keer moest uitruk ken. Er werden daar vorig jaar de meeste auto's gestolen, zeven stuks. Verder vonden daar de meeste bedreigingen plaats, 15 maal, en waren er de meeste par keerproblemen, 34 keer. En er veel burenruzies en relatie problemen, 34 stuks, die tot tus senkomst van de politie leidden. Geluidshinder kwam na de Oranjewijk het meest voor in de Zuidplas (42 om 37 meldingen). Elke maand gebeurden er zes aanrijdingen in de wijk. Op het gebied van woninginbraak deel de de Zuidplas de eerste plaats met de Oostpolderwijk met der tien gevallen. In de bomenwijk werden wel meer fietsen gestolen (49 stuks, de Zuidplas met zeventien stuks op de tweede plaats). Als het gaat om diefstal uit winkels en bedrijven, dan stond de Zuid plas vorig jaar na de Victor- wijk/Coenecoop met 73 maal en het centrum met 28 maal op een vijfde plek met twaalf inciden ten. •Sftoderf den Jffaay WADDINXVEEN - Op dinsdag middag 1 maart om 15.00 schonk de Waddinxveense kunstenaar en ontwerper Jeffrey Sip een kunstwerk aan de gemeente Waddinxveen. Jeffrey Sip over handigde het kunstwerk, in de trouwzaal van het gemeente huis, aan de wethouders Gerts en Barth. Met het schenken van dit kunstwerk wil Jeffrey Sip een steentje bijdragen aan het jaar van de Kunst en Cultuur in Waddinxveen Het kunstwerk, een pentekening in Oost-Indische inkt getiteld 'Middelpuntig', is geïnspireerd Voorbereidingen braderie De voorbereidingen van de jaarlijkse Braderie op de Dorpstraat zijn weer in volle gang- Lees verder op pagina 9. TRENDHOPPER GOUDA cw Be Fair tegen SEV uit Leids- chendam, op het hoofdveld van cw Be Fair. Het bord is beschik baar gesteld door de Bond te gen het vloeken. Vloeken en schelden kan im mers het spelplezier behoor lijk bederven. Op verzoek I De wethouders Gerts en Dijksterhuis onthulden afgelopen zaterdag een bord met de tekst 'Een vloek mist ieder doel'. Het bord is beschikbaar gesteld door de Bond tegen het vloeken. op de centrumontwikkeling in Waddinxveen. Het kunstwerk, in de kleuren van de gemeente Waddinxveen, symboliseert het ontbrekende centrum in Wad dinxveen en de wens dat het toe komstig centrum een 1 middelpunt in de Waddinxveen se samenleving wordt. WADDINXVEEN - Minister Ag- Het kunstwerk is enige tijd te be- nes van Ardenne (CDA, Ontwik- wonderen in de hal van het ge- kelingssamenwerking) komt op meentehuis, waarna er binnen het gemeentehuis een geschikte plaats voor wordt gevonden. ZEVENHUIZEN - De politie van het team Nieuwerkerk aan den IJssel heeft deze week het onder zoek afgerond naar vernielingen in Zevenhuizen. De vernielingen vonden sinds begin 2004 plaats. In dit onderzoek werden twaalf verdachten in de leeftijd van 15 WADDINXVEEN - Er komen tot 18 jaar en afkomstig uit Ze- geen inhoudelijke veranderingen venhuizen gehoord. De groep opereerde in verschillende sa menstellingen en schuldig aan kleine brandstich tingen, het opblazen van post bussen en afvalbakken en het meerdere keren vernielen van ruiten van school Het Reigerbos. Ook werden dit jaar tot vier keer geen aanleiding tot ingrijpende toe een aantal ruiten ingegooid wijzigingen. Het dorpsdebat, van het bejaardencentrum De waarop de burgers hun mening Zevenster. Eén van de stenen konden geven, leverde niets op: er kwam daarbij op het bed van be woner van dit centrum terecht. Op inwoners, die durfden op te treden tegen de overlast die de groep veroorzaakte of de politie belden, werd wraak genomen door ze lastig te vallen of ruiten van de woning in te gooien. Ge tuigen lieten het uit angst voor dit soort wraaknemingen dan ook vaak afweten. Dit bemoei lijkte het politie-onderzoek. Te gen de verdachten is proces-ver- baal opgemaakt. Doelstelling De doelstelling van de wedstrijd is breed en richt zich op het acti veren van burgers, bedrijven, be stuurders en ambtenaren om de publieke ruimte schoon te ma ken en schoon te houden. Het sa men in actie komen is een van de belangrijkste pijlers om in aan merking te komen voor de titel 'Schoonste Gemeente van Ne derland'. Het stimuleren van gezamenlij ke acties vergt een wedstrijd die niet alleen het schoon zijn be loont, maar vooral schoon ma ken en schoon houden centraal stelt. Daarmee ligt de focus meer bij actie en samenwerken dan bij meten en de winnaar bekend maken. TOTAALOPLAGE RUN EN GOUWE WEEKBLADEN 186.000 EXEMPLAREN WOENSDAG 2 MAART 2005 21 i Lid van UNETO-VNI ALPHEN AU RUN Rijnhavenkade 2 500 mtr «fanal Avifauna Let op de advertentie elders in de krant Wij hebben voor iedere relatie de juiste ring! Centrale verwarming Zevenhuizen 3+2 rits OLYMPIA Urtgevoerd in echt rundleder. Fauteuil ook leverbaar. Normaal 2195,* Ut Woonmall Alexandrium Watermanweg 33, Rotterdam, telefoon (oio) 289 21 NU KOPEN GELD VERDIENEN Rijnhavenkade 2, Alphen aan den Rijn - Tel. 0172 244 271 Ma - za 10:00 - 18:00 uur. Do - vrij koopavond. VLAARDINCEN James Wattweg 1244 indus E>+ vergulde hand ma. t m wo. 9 30-17.30 uur do. en vr 9 30-21.00 uur za 9.30 t-m 17.00 uur Zuidkade 230 - Waddinxveen Deze actie is geldig t/m 31 maart 2005. Loop binnen en vraag naar de collectie en voorwaarden. Graag tot ziens! Juweliers Passage 234, Waddinxveen, tel. 0182-617868 www.robertdenhaag.nl Vete activiteiten voor jong en oud: schminken u kunt uw kind laten fotograferen prijsuitreiking Flexa kleurwedstrijd (hoofdprijs kinderkamer t.w.v. 1000,-) en natuurlijk zijn er onze 10 Goudkade 4 (naast Praxis). Vrij parkeren voor de deur Op het hoogste niveau heeft de KNVB zich beziggehouden met het aanpakken van kwetsende spreekkoren. Maar ook willen de clubs zelf laten zien dat ze al dat verba le geweld zat zijn. lil Tijdelijk maar liefst 30 tot 60% korting* op uw meubelaankoop. I (Geldt op de hele collectie, uitgezonderd Topform en aanbiedingen.) -s

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 1