de Gouwe Venetië aan Waddinxveens Schilderij door Waddinxveners Tentoonstelling schilderijen Nieuwe artikelen Wereldwinkel Z-M OFFICIËLE BEKENDMAKING! EN MEDEDELINGEN WEEK N° lieuws uit Waddinxveen u Reumafonds collecteert Storing politienummer Kerkdienst op RTW Tentoon stelling - Bibliotheek I B N T E R R M E E E K G E VERNIEUWDE AVONDOPENSTELLING PER 3 MAART 2005 BEZWAAR COLLECTEROOSTER MAART GEMEENTELIJKE BELASTINGEN maakt. In de nacht van 21 op 22 febru- houden voor belediging. De man Een 52-jarige Waddinxvener is boven de bank, een balletmeisje in het trappenhuis of een fles leerde klassieken als krachtige, kleurrijke abstracten aanschou wen. Kunstgalerie Aquarius ver koopt schilderijen van klein tot heel groot en in veel verschillen de genres van nog onbekende kunstenaars uit de hele wereld. Bekende namen als Rembrandt of Van Gogh zullen hier niet tiste, zorgt voor muzikale inter mezzi in de sfeer van die tijd. In de nacht van 27 februari heeft de politie op de Zuidplaslaan zorgen. Deze uitzending begint om negen uur met het kinderpro gramma. www.waddinxveen.nl BINNENGEKOMEN AANVRAAG RIOOLAANSLUITING WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 ZEVENHUIZEN - Nu de oprui er op de Ook is er een verkoopexpositie van etsen, houtsneden en litho's van internationaal bekende kun stenaars. De avond vindt plaats op 9 maart om 20.00 uur, in de ont vangstruimte Citroen Garage Noordegraaf, Coenecoop 143, 2741 PJ Waddinxveen. De zaal zal vanaf 19.45 uur open zijn. De toegang bedraagt 10,- euro. te beluisteren in het tweede na- programma, dat als titel 'mensen hebben hun verhaal' heeft. Hij is directeur van het Boekencentrum in Zoetermeer en lid van de com missie van Bijzondere Zorg van de PKN. Hij is te horen vanaf on geveer 11.25 uur. In de periode tussen 15 en 20 fe bruari is met de flitskast aan de Henegouwerweg een WADDINXVEEN - Burgemeester H. Roijers zal op woensdag 16 maart om 10.30 uur in de pu- het project van de Raad voor Kunst en Cultuur 'Paint in' star ten. In de publieksruimte staat een groot schildersdoek opge steld, met daarop een aantal ken merkende beelden van Waddinx veen. Aan het wachtende publiek zal gevraagd worden een deel van dit werk in te schilderen. De heer Roijers zal daartoe het goede voorbeeld geven. Op die manier ontstaat er een schilderij over Waddinxveen door Waddinxve- ners. Deze schilderactie zal plaatsvinden op woensdag 16 bus, die tussen Zevenhuizen en Waddinxveen rijdt. De man is in gesloten en verhoord. Hij is ver- van de dag met een proces-verbaal weer vrijgelaten. ardi lieten zich inspireren door de stad en het water. Maar ook de kunst van het beroemde Ve- netiaans glas wordt besproken, meer informatie zie: REGIO - Het politienummer 0900 - 8844 (geen spoed, wel po litie) was op vrijdag 25 februari vanaf 11.30 buiten gebruik van wege een technische storing, blieksruimte in het gemeentehuis Omstreeks 14.00 uur was het Landelijk Toegangsnummer Po litie (LTP) weer bereikbaar. Het alarrrmummer 1-1-2 was voor spoedeisende zaken gewoon te bereiken. samenwerking met de Algemene Inspectiedienst en de Arbeidsin spectie een in een bedrijf aan Kroesweg. Hierbij werden in to taal negen personen gecontro leerd, waarvan één persoon in het bezit was van valse docu menten. Hij is aangehouden en in vreemdelingenbewaring ge steld. Tegen de werkgever wordt een 21-jarige Gouwenaar aange- een boetenrapport opgemaakt. schakeld naar de Brugkerk, voor de rechtstreekse uitzending van de kerkdienst. Voorganger in de ze dienst is ds. Herwig uit Kame- rik. Na de kerkdienst kan er ge luisterd worden naar de nieuwe CD van Peter Burger en Liesbeth schold agenten uit, terwijl deze Domen. De heer Nico de Waal is bemiddelend optraden bij een op 23 februari aangehouden woordenwisseling in de disco- voor het plegen van huiselijk ge weld. De man had zijn echtgeno te mishandeld, waarbij zij letsel opliep in het gelaat. Aanleiding volgens in de loop voor de mishandeling waren re latieproblemen. Tegen de man te heeft de Wereldwinkel de sie radenafdeling aangevuld met kleurige kettingen en armban den. Het assortiment is eveneens verrijkt met stevige, laaggeprijs de boodschappenmanden. Te recht attendeerden de collega's van Wereldwinkel Nieuwerkerk recent in 'Rondom de Ringvaart' op de wierook. De verkoop van wierook is bij de Wereldwinkel wat gedaald na publicaties over eventuele schadelijke gevolgen voor de ge zondheid bij het branden van wierook en geurkaarsen. Die be richten bleken later nogal over trokken. Schadelijk kan het zijn als men de geuren dagelijks lan- daarmee is het assortiment weer aangevuld. De grotere van licht- an- dere een fraai man/vrouw beeld, en vriendenkringen in di verse maten. Ook zijn ze er in De winkelwagen staat elke vrij dag en zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur op het C-1000 plein. WADDINXVEEN - In Zalencen- Worden aangetroffen, maar die trum Het Trefpunt houdt kunst- zijn dan ook vrijwel onbetaal- galerie Aquarius uit Nieuw Ven- baar. Bovendien geven de kun- nep zaterdag 5 maart voor de vijfde keer een verkooptentoon stelling van schilderijen. Kunst boven de bank voor be- bers geheel vrijblijvend het uit- taalbare prijzen. Een landschapje gezochte doek mee naar huis ne- ming voorbij is, staan men om te kijken of het past bij showtafel van de Wereldwinkel weer nieuwe artikelen. Vriendenkringen en beeldjes zijn ZEVENHUIZEN - De Bibliotheek heeft, in samenwerking met de Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle, de Jan C. Lunen burg molenstichting en de foto- verzameling van de heer A. Dekker, de gehele maand maart een tentoonstelling met als the ma: Spiegel van de lage landen. Deze tentoonstelling, die in het kader van de boekenweek wordt georganiseerd, staat in het teken van de water-beheersing bij ons in de regio, zoals dit jaren gereali seerd is met onze vertrouwde windmolens. Deze functie wordt tegenwoordig overgenomen door mechanische bemaling. Wat is er allemaal te bewonde ren? Oude en nieuwe kaarten van onze polders, foto's, een heuse miniatuur molen met scheprad en diverse gereedschappen waar mee onze voorouderen noeste ar beid hebben verricht om dit werk te klaren en in stand te houden. De tentoonstelling is te bezichti gen tijdens de openingstijden van de bibliotheek. REGIO - Rond de 35 begint het vaak al. Boven de 60 raakt het bijna iedereen: artrose, de meest voorkomende vorm van reuma. Genezing is er nog niet. Het reumafonds zet zich in voor het behoud van beweging voor reu- mapatiënten van nu en van de toekomst door veel geld te in vesteren in wetenschappelijk on derzoek. Onderzoek naar de oorzaken van reuma, naar betere behandelmethoden en medicij nen en uiteindelijk natuurlijk een geneesmiddel. Van 13 tot en met 19 maart collecteert het Reumafonds aan de deur en op straat voor reuma-onderzoek. ger dan zes uur aaneen inademt. Maar een paar stokjes op een avond voor de gezelligheid doen geen kwaad. Wereldwinkel heeft wierook én houders in veel kleuren en ma ten. Het zou jammer zijn als de wierookproducenten in India schade lijden door een hype in onze media. Juist nu hebben zij en andere producenten onze steun hard nodig. Blijf dus ko pen in de Wereldwinkels en geef zo deze mensen weer een kans op een goed bestaan. stenaars momenteel fikse kortin gen. Eventueel mogen belangstellende kunstliefheb- Kaarten reserveren kan via 06- 16034711 of marga@florisgroot- endorst.nl. Er is ook een kaart verkoop aan de zaal. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan het High Al titude Training Centre (HATC), het door de succesvolle Neder landse hardloopster Lomah Ki- plagat in haar geboorteland Ke nia opgezette trainingscentrum voor vrouwelijke atleten. www.lomah.com. Voor meer informatie over Zon ta, kijk op www.zontaneder- land.nl en www.Zonta.org. maart van 10.30 uur tot 14.00 uw en op donderdag 17 maart van 8.30 tot 14.00 uw. Wanneer het schilderij dan nog niet af is, zal er vrijdag verder gewerkt worden.Iedereen is van harte wel kom om zijn steentje bij te dragen. Dit project van de RKCW is een eerste in een rij van diverse activi teiten die in de loop van het jaar 2005 zullen plaatsvinden. Om de Waddinxveners op de hoogte te houden zullen er regelmatig pers berichten in de plaatselijke kran ten verschijnen en werkt de RKCW aan een eigen website met kunstagenda. Zodra die in de lucht is, zal dit via de pers worden meegedeeld. In de avond van 25 februari ruk te de brandweer uit naar een wo ning aan de Da Costaweg voor een schoorsteenbrand. Daar bleek dat de bewoners er zelf in geslaagd waren het vuur te blus sen. De brandweer heeft met een ladderwagen de schoorsteen snelheids- geïnspecteerd en voor de zeker- controle gehouden. Er passeer- heid schoon gemaakt, den 56530 voertuigen, waarvan er 728 (1,29 te snel reden. Ter De politie maakt voor diverse plaatse mag 50 km/h gereden verkeersovertredingen proces worden. De hoogst gemeten verbaal op tegen een scooterbe- snelheid bedroeg 135 km/h. De stuurder en zijn duopassagier. overtreders krijgen via het CJIB Het tweetal reed op in de nacht in Leeuwarden him bekeuring thuis gestuurd. uit Op 24 februari heeft de politie een 24-jarige Rotterdammer aan gehouden voor bedreiging. Een en ander vond plaats op een be korte woordenwisseling drijf aan de Henegouwerweg. Een 67-jarige automobilist uit Al- De verdachte wilde daar auto- phen aan den Rijn reed maandag onderdelen kopen maar kon geen overeenstemming krijgen WADDINXVEEN - Zonta Club Bekende kunstenaars zoals Ca- Gouda nodigt alle belangstellen- naletto, Longhi, Tiepolo en Gu- den uit tot het bijwonen van de ze bijzondere avond. Kunsthis toricus Saskia Batenburg geeft een inleiding op de prachtige ex positie Venetië. Kunst uit de 18e (Voor eeuw, die vanaf 5 maart te zien www.hermitage.nl) zal zijn in de Hermitage in Am- Dorette Lagendijk, bekend Am sterdam. Aan de hand van lichtbeelden voert zij iedereen mee langs schilderijen uit de collectie van de Hermitage te St. Petersburg. x NEP-ADVERTENTIE-VERKOPER van 26 februari zonder helm over de Zuidkade en kwam daar WADDINXVEEN - De Centraal een politieauto tegen. Toen poli- Hervormde Gemeente zal op Op 23 februari heeft de politie in tiepersoneel hen wüde controle- zondagmorgen 6 maart het ker- ren schoot de scooterbestuurder kenprogramma voor de RTW ver hef trottoir op en probeerde te controle uitgevoerd keren. Hierbij schampte hij twee de Abraham geparkeerde voertuigen, die schade opliepen. Vervolgens Om half tien zal worden overge wist de politie hen staande te houden. x MILIEUZAKEN Ti X OVERIGE VERGUNNINGEN Op de Beijerincklaan ontstond maandag 28 februari rond 08.55 uur een aanrijding tussen een personenauto en een vrachtauto. Een 64-jarige man uit Culemborg en de bestuurder van de perso nenauto liepen bij de aanrijding Op de Chopinlaan vond er zater- wordt proces-verbaal opge- verwondingen in het gezicht op. dag 26 februari tussen 02.00 en maakt. De man zag te laat dat de voor 02.30 uur een mishandeling hem rijdende vrachtauto, be- plaats. Een 16-jarige man uit Op 24 februari heeft de politie stuurd door een 29-jarige man Waddinxveen liep over de Cho- een 24-jarige Rotterdammer aan- uit Waddinxveen, afremde en pinlaan toen hij een groepje van gehouden voor bedreiging. Een reed tegen de achterkant op. vier personen tegenkwam. Na een werd hij zonder aanleiding door een man op zijn gezicht gesla- onderdelen kopen maar kon 28 februari rond 17.00 uur tegen gen. De verdachte ftetste hierop geen overeenstemming krijgen een zakkende slagboom van de weg. De man liep hierbij letsel op over de verkoopprijs. Hierop be- Coenecoopbrug. Vermoedelijk aan zijn neus. De politie stelt een dreigde hij de verkoper, die de had hij het rode bruglicht niet onderzoek in. politie inschakelde. Na verhoor opgemerkt. De man bleef onge- is de verdachte in vrijheid ge- deerd. Een 67-jarige Alphense steld. Er wordt proces-verbaal die bij de man in de auto zat, is ari is er ingebroken in een bedrijf opgemaakt. met ademhalingsproblemen en op het bedrijventerrein Coene- borstklahcten overgebracht naar coop. Van het pand werd een In de avond van 25 februari ruk- het Groene Hart Ziekenhuis, toegangsdeur geforceerd. In een kantoorruimte werd een kast opengebroken. Er wordt een geldbedrag vermist. het interieur. Er kunnen ook wijn in de keuken? Van land- schilderijen worden ingeruild, schapsschilderijen tot stillevens, Deze galerie exposeert al jaren- altijd al een gewild artikel. Ook van impressionistische werken lang overal in het land. De ten tot hedendaags modem, alles is toonstellingen in Zalencentrum ruim vertegenwoordigd. Bezoe- Het Trefpunt worden altijd druk bruin gekleurd steen, onder kers kunnen zowel zeer gedetail- bezocht door jong en oud. Voor meer informatie kan men bellen naar 0252-675747. Er kan ook een kijkje worden genomen op de kleiner formaat en dan van zeep- webpagina van de galerie: steen: beeldjes man/vrouw, en www.schilderijenkijken.nl. Za- beeldjes moeder/kind(eren), lencentrum Het Trefpunt, Sta- maar ook met vier tot zes mens- tionsstraat 18, Waddinxveen, figuurtjes. In sommige vrienden open van 12.00 tot 17.00 uur, de kringen past een waxinelichtje, toegang is gratis. Met het oog op de komende len- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 WOENSDAG 2 MAART 2005 WADDINXVE 11 t/m 17 april t OPENINGSTIJDEN DE GEMEENTEBALIE maandag tot en met donderdag 08.30 14.00 uur vrijdag 08.30 - 12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: BDS/Communicatie UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Kijk voor meer nieuws en achtergrondinformatie op SPREEKUREN De burgemeester houdt spreekuur op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. U kunt zich hiervoor opgeven via 624 600. De volgende aanvraag rioolaansluiting is ontvangen: - Henegouwerweg 117a (10 eurocent per minuut) dit formulier aan alle wette- 54 75 00 62 47 67 63 04 44 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids lelaardij heeft aanaegeven dat zij zich kun- het referentiestelsel courante niet-woningen om conform alle wettelijke verzoek tot voorlopige voorziening van de afdeling bestuursrecht- State, Postbus 20019, 2500 EA Van 't Hof makelaardij heeft nen vinden in I.—vv.v en dat dit een goede basis is eisen tot een juiste waardering te komen. Naar deze goed keuring zijn alle niet-woningen door de gemeente gewaar deerd. OPENINGSTIJDEN ANDERE AFDELINGEN Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en KCA elke werkdag van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. OZB VOOR NIET-WONINGEN (BEDRIJVEN, HORECA) Ook eigenaren van niet-woningen(bedrijven) ontvangen binnenkort een WOZ-aanslagbiljet op de deurmat. Om er zeker van te zijn dat alle objectkenmerken (oppervlakte van de verschillende ruimten) correct waren opgenomen in het gemeentelijke belastingsysteem zijn ten tijde van de taxaties in 2003 alle niet woningen ter plaatse bezocht en zijn deze gegevens gecontroleercL Deze taxatie heeft plaatsgevonden door taxatiebureau SchouTax uit Schoonhoven. Om er zeker van te zijn dat de marktgegevens niet-wonin gen correct zijn, heeft Van 't Hof makelaardij in opdracht van de gemeente een intensieve controle hierop uitgevoerd. - Bizon Mediagroep te Groningen: plaatsen 20 metalen drie- hoeksreclamebordeh in de periode van 28 maart t/m 10 april 2005 in het kader van dé te houden Simavi-collecte; - Bizon Mediagroep te Groningen; plaatsen 5 metalen drie- hoeksreclameborden in de periode van 11 t/m 17 april 2005 in het kader van de te houden ZOA-collecte; - Café Cheers/de heer M. Kus: Drank- en Horecavergun- ning voor het uitoefenen van het horecabedrijf in het pand Nesse 1 2. Wilt u niet onnodig wachten? Maak een afspraak! Wilt u op donderdagavond een reisdocument aanvra gen en wilt u niet onnodig in de rij staan? Maak dan een afspraak via telefoonnummer (0182) 624 500. GEMEENTEHUIS postadres telefax website e-mailadres De Gemeentebaue voor informatie, vragen en klachten Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Instituut Sociaal Raadslieden Gouwebad "De Sniep" Met ingang van 3 maart 2005 vervallen de avond openstellingen op dinsdag en donderdag van 19.00 tot 20.30 uur. De twee avondopenstellingen worden teruggebracht naar één avondopenstelling op donder dag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Vanuit efficiency overwegingen heeft de gemeente Waddinxveen besloten om terug te gaan naar één avondopenstelling. Op dit moment komen bezoekers, in drukke periodes, al tussen 1 8.30 en 1 9.00 uur om als eerste aan de beurt te zijn. Gevolg is dat er al lange wachtrijen ontstaan voordat de Gemeentebalie geopend is. De avondopenstelling op donderdag van 17.00 uur tot 20.00 uur leidt naar verwachting tot een betere spreiding van bezoekers dan twee avondopen stellingen van anderhalf uur. De bezoekers houden een avondopenstelling van drie uur. Door de invoering van één avondopenstelling kan een betere loketbezet- ting gegarandeerd worden. Meldingen verandering van milieubeheer) - Bredeweg 22, Univeg Nederland Exploitatie B.V., het ver anderen van een inrichting voor de op- en/of overslag van land- en tuinbouwproducten en aanverwante artikelen. - Coenecoop 75, Provincie Zuid-Holland, inzake het veran deren van een werkplaats voor brugonderhoud. Tegen dit besluit kan t/m donderdag 14 april 2005 schrif telijk bezwaar worden ingediend bij net college van B W. Tegelijkertijd kunt u een indienen bij de voorzitter spraak van de Raad van I Op het ogenblik is er een man actief die zich voordoet als verkoper van advertenties voor de gemeente gids van 2005. Deze gids is echter al lang verschenen. Voor de gids van 2006 is de verkoop nog niet begonnen. De acquisitie daarvoor begint pas van de zomer. Als het zover is delen we u dat mede via deze rubriek. - 6 t/m 12 maart Nationaal Jeugd Fonds/ Jantje Beton - 13 t/m 19 maart Reumafonds r MELDINGEN B W hebben de volgende melding (art. 8.40 Wet milieu beheer) geaccepteerd: Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer - Autohandel G.A. Bras B.V. voor het perceel Coenecoop 43 Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer - Laurus N.V. voor het perceel Bredeweg 23f de inrichting(art. 8.19 Wet Den Haag (in tweevoud). Voor dit laatste is griffierecht ver schuldigd. Alleen als u tijdig bezwaar indient tegen het besluit, kunt u, wanneer daar sprake van is, beroep instellen tegen het besluit op bezwaar. Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf donderdag 3 maart gedurende vier weken ter inzage bij de Gemeente balie op werkdagen van 08.30 - 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 62 48 38, de heer W. van Valen). De besluiten en de meldingen verandering inrichting kunnen zes weken worden ingezien. Woz-loket Het Woz-loket is een extra service van de gemeente Wad dinxveen. Sinds november 2004 kunt u dit loket via de web site www.waddinxveennl raadplegen. Na ontvangst van het aanslagbiljet kunt u via het Woz-loket het taxatieverslag raadplegen. Dit verslag levert alle gege vens van zowel woningen als niet-woningen en de daarbij vastgestelde eindwaarde. Als u het niet eens bent met de vastgestelde waarde kunt u via een formulier (printversie) op het WOZ-loket bezwaar maken. Door van dit formulier gebruik te maken voldoen bezwaarschriften lijke eisen. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. F VERLEENDE VERGUNNINGEN (o.q.v. APV of andere regelgeving) - Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind te Amsterdam: collectevergunning voor de periode van 21 t/m 26 november 2005; - Gouwe Sphinx/de heer M. Shawki: terrasvergunning voor het inrichien van een terras tegenover het horecabedrijf aan de Nesse 14 geldig van 1 april tot 1 oktober 2005; - Merino Ijssalon/mevrouw M. Zeilstra-v.d. Starre: terrasver gunning voor het inrichten van een terras tegenover het horecabedrijf Nesse 2 geldig van 1 april tot 1 oktober 2005; - Grieks Specialiteiten Restaurant Kreta de heer G. Bachtsevanis: terrasvergunning voor het inrich ten van een terras tegenover het horecabedrijf aan Nesse 8 geldig van 1 april tot 1 oktober 2005; - A3 Ballon B.V. te Harfsen: jaarvergunning om enkele bal- lonopstijgingen in 2005 te organiseren vanuit het Gou- webos; - Stichting Scouting St. Victor te Waddinxveen: het organise ren van een feest met aansluitend een overnachting op 2 april 2005 in het clubhuis aan de Jan Willem Frisoweg 73; - Café Cheers/ de heer M. Kus: aanwezigheidsvergunning voor 2 speelautomaten naar keuze geldig van 22 februari 2005 tot 22 februari 2006 voor de horeca-inrichting Nesse 12; Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl 62 45 00

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 3