Een goede buur is beter dan een verre vriend F1C E Ié duijvendijkl^ Voorbereidingen braderie al in volle gang y 1 f www.groenecomputershop.nl Showroomkeukens inclusief apparatuur tot 70% korting. Energie uit biosmassa in Triangel ■aiiStl&Sï Bibliotheek zoekt voorlezers I I Open: Voortzetting gesprek verschillende culturen Open Dag Zorg Klaverjasavond Zuidhonk Boekenweek 2005 Wereldgebeds dag 2005 Klaverjasavond 'De Gouwe Rijders' Groot assortiment 2e hands computers Betaalbare nieuwe computers ook uoor de realisatie uan uw website De Groene Computershop te generatiekloof willen hebben." V af geregeld moeten worden," zegt i Gebruikte nieuwe luters j; Aanbiedingen: met die discussies en hebben ons gezicht zoveel mogelijk bij de ge meente laten zien. Ze duidelijk maken dat wij zeer veel interesse hebben in De Triangel. Dat heeft er toe geleid dat de gemeente ons nu goed kent. Ze zijn heel posi tief over een woongroep in Wad- dinxveen. Daarom hebben we vorig jaar contact gezocht met een vereniging voor groepswo nen in Gouda. Wij zijn maar een klein clubje, als we wilden gaan praten met de gemeente moesten we een vereniging zijn. We had den de keuze: of zelf een vereni ging beginnen, of ons aansluiten bij De Vereniging Groepswonen voor Ouderen in Gouda en Om geving. We hebben voor het laat- En die vriendengroep heeft de braderie de afgelopen 25 jaar steeds groter zien worden. Bur- ledereen die nog interesse heeft om zichzelf op de braderie te presenteren, kan bellen naar An- ja Visser, tel 0182 - 617596. Stich tingen en verenigingen kunnen ook een kraam huren om zich zelf te promoten, zij betalen het speciale tarief van 25,- euro. voorbeeld alleen voor vegeta riërs, alleen voor allochtonen en alleen voor een bepaalde gods dienst. Begrijpelijk, want als je met mensen in een pand gaat wonen, wil je dat toch met men sen doen die een beetje gelijkge stemd zijn aan jou. Onze enige eis is dat je tussen de 50 en de 65 welkom." Geja Bos: Het allerbe langrijkste van een woongroep is de sociale contacten. Het soort warmteopslag," aldus Dijkster- huis. Vorig jaar hebben Waddinxve- ners in burgerpanels al gefiloso- haal, dat waard is om gehoord te worden. De ochtend wordt van 9.15 tot 11.15 uur, in Waddinxveen We- WADDINXVEEN - Van 9 tot en met 19 maart is het Boekenweek met als thema 'Spiegel van de la- ZEVENHUIZEN - Het gebed gaat op deze manier in 24 uur de gehele wereld rond. De viering van vrijdag 4 maart is voorbereid door vrouwen uit al lerlei kerkgenootschappen in Po len en heeft als thema: Laat je licht schijnen. Ook in Zevenhuizen wordt deze wereldgebedsdag gevierd op vrijdag 4 maart in het kerkge bouw van de Vereniging Vrijzin nig Hervormden, Dorpsstraat 139. De dienst begint om 19.30 uur. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) WADDINXVEEN - Autoclub 'De Gouwe Rijders' organiseert don derdag haar traditionele klaver jasavond in Hotel Café Restau rant De Unie, Kerkweg Oost 226. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur en het klaverjassen begint uiter- lijk om 20.15 uur. Elke avond worden er vier ronden gespeeld. Het is niet verpilicht om lid te zijn van de vereninging om deel te mogen nemen aan het klaver jassen. Zijn alle attracties voor 4 juni nu al vastgelegd? „Nee, daar zijn we nog mee bezig. We hebben wél al leuke straatmuzikanten Extra groot uitpakken? Wat is Ton Willem Burger allemaal van plan? „We willen dit jaar nog leukere attracties dan we nor maal hebben," vertelt hij, „daar om zijn we laatst met alle winke liers uit de Doprstraat naar de Artiesten- en evenementenbeurs in Eindhoven geweest om leuke attracties vast te leggen. Boven dien hebben we allerlei ideeën opgedaan." Nou ja, elk jaar? Ik kan me nog een keer herinneren dat het zo hard stormde dat de kraampjes wegwaaiden. „Ja, dat klopt," lacht Ton Willem Burger, „dat was doodzonde. De allerbelang rijkste factor om er 4 juni een ge slaagde dag van te maken, is in derdaad het weer. Dat bepaalt de sfeer die er die dag hangt en of er veel of weinig mensen komen. Dit jaar hopen we op mooi weer. Wat mij betreft niet te warm en niet te koud." voortgezet in kleine groepjes on der leiding van een gespreks leidster, die ook zal helpen bij weten te strikken. En natuurlijk zal er voor de kinderen ook weer genoeg te beleven zijn. We heb ben al een draaimolen, een springkussen en een clown. Het zal hen dus aan niets gaan ont breken.' enorm veel waarde aan sociale contacten. Daarom moet er in ons wooncomplex wel een ge meenschappelijke ruimte zijn. In de meeste woongroepen wordt daar gewoon één appartement voor vrij gehouden. Wie zich.ver veelt, kan daar naar toe gaan om anderen te ontmoeten. En dan moet je niet meteen gaan denken aan een bingozaaltje, er zijn heel veel mogelijkheden. Je kunt zo'n ruimte ook modem inrichten." „En voor de kinderen is het ook heerlijk," vult Krab weer aan, „die hoeven zich minder zorgen te maken als ze weten dat hun vader of moeder niet ergens al leen thuis zit. Vaak voelen ze zich ook schuldig door die gedachte. Nu weten ze dat hun ouder in goede handen is en genoeg socia le contacten heeft." WADDINXVEEN - Je bent tus sen de 50 en 65 jaar en de kinde ren zijn de deur uit of staan op het punt om dat te doen. Je denkt aan je eigen toekomst en je voelt een bepaalde onzekerheid. Hoe wel je zo lang mogelijk je privacy wilt houden, heb je ook de be hoefte aan sociale contacten. „Voor die mensen is groepswo nen met generatiegenoten een ideale mogelijkheid," zegt Carla Overgaag, initiatiefnemer van een woongroep in Waddinxveen, „wij zijn momenteel bezig om een groep samen te stellen die over een aantal jaren met elkaar in één groot pand moet gaan wo nen. Met ieder zijn eigen woon ruimte, dat vooropgesteld, want we hechten veel waarde aan on ze privacy." Twee jaar geleden is bij Carla Overgaag het idee ontstaan voor een woongroep in Waddinxveen. „Ik ben vervolgens een adverten tie gaan zetten in de krant," legt ze uit, „daar kwamen een stuk of tien mensen op af. Met die men sen heb ik een informatiebijeen komst gehouden, alle belangstel lenden mochten komen, en heb ik mijn plan verteld. Daarna kon den we aan de slag." Gesprekken Het toeval wil dat de gemeente op dat moment startte met de discussieavonden over de nieuw te bouwen wijk De Triangel. „Wij ge landen', een terugblik op de zijn ons volop gaan bemoeien vaderlandse geschiedenis. Tij dens deze dagen kunnen leners zich laten verrassen door een Blinddate te lenen, de bibliotheek heeft talloze tassen geselecteerd met een verrassende en histori sche inhoud. Voor meer informa tie bel naar de bibliotheek Wad dinxveen, tel 0182-640572. massacentrale gedeeltelijk door berekend worden in de bouw kosten van de huizen. „Dat zou ik mij tenminste kunnen voor stellen. Maar dat zijn zaken die cent minder moet zijn dan nog in de komende gesprekken bulante eerste lijn hulpverlener in het district Kigali, rond de bio-oliege- Rwandese hoofdstad. Ze reed Vriendschappen Zelfbeschikking, vrijheid, zelf standigheid en vriendschap. Al lemaal voorwaarden voor het wonen in een woongroep. Carla Overgaag: „Groepsvorming is een groeiproces dat tijd nodig heeft. Om het groepsproces nu al gestalte te geven, worden regel matig informele bijeenkomsten en activiteiten georganiseerd. Onderling zien we vriendschap pen ontstaan en worden sponta ne uitjes geregeld. Zo hebben Ge ja en ik vorig jaar samen kerst gevierd. Want ook daar is een woongroep voor. Niet per se al tijd alles met z'n allen samen doen, maar ook onderlinge vriendschappen die ontstaan. Dus, ben je tussen de 50 en 65 jaar, zelfbewust en actief, heb je zin om samen met ons het groepswoonproject in Waddinx veen te realiseren of wil je eerst meer weten? Neem dan contact met ons op, via telefoonnummer 0182 - 630156 (na 20.00 uur) of emailadres woongroepwaddinx- veen@hotmail.com." ste gekozen." Het kleine vijfkop pige bestuur, naast Carla Over gaag bestaande uit Geja Bos, Hanny Krab, Jaap Gielliet en Ch ris van der Graaf, heeft vervol gens gesprekken gevoerd met wethouder Dijksterhuis en de di rectie van Woonpartners Midden Holland. „Ook zij waren alle maal enthousiast, vooral Woon partners Midden Holland. Met hen hebben we ook de mogelijk heden van andere nieuw te bou wen woningen besproken. We richten ons niet alleen op De Triangel, andere mogelijkheden binnen de gemeente Waddinx veen zijn ook bespreekbaar.” Een eventueel pand voor een Waddinxveense Woongroep moet dus nog gebouwd worden. Dat betekent dat het nog wel een jaar of vijf duurt, voordat de Woongroep Waddinxveen met zijn allen ergens kan gaan wo- richten op deze duurzame vorm van energievoorziening voor Triangel. De gemeente Waddinxveen heeft als uitgangspunt dat de huishoudens niet meer voor hun energie moeten betalen dan nu het geval is. Wel is het mogelijk sacentrale kunnen aanleggen." dat de aanlegkosten van de bios- Volgens de wethouder voldoet Waddinxveen met deze centrale in één klap aan haar 'Energieam- bitie', dat wil zeggen dat de CO2-uitstoot in Triangel 50 pro- een vergelijkbare reguliere nieuw bouwwijk. Hij heeft het telkens over 'we'. Met wie is Ton Willem Burger ei genlijk in volle gang om deze braderie te organiseren? „Naast mij, bemoeien Anja Visser van Schildersbedrijf Visser, Jan Heemskerk van Heemskerk In stallatie Techniek en Mia de Rijk zich al in dit vroege stadium met de voorbereidingen," legt hij uit, „dat doen we samen met het Kreater, zij zorgen voor de artis tieke opvulling. De muziek en de kunst. Pas vlak voordat het evenement daadwerkelijk op de agenda staat, bemoeien de rest van de winkeliers zich ermee. Het is heel erg leuk om dit met elkaar voor te bereiden en er sa men een geslaagde dag van te maken. Het leuke van deze bra derie is dat we de organisatie al 25 jaar in eigen hand hebben. We nen. „Klopt, maar die tijd willen we graag benutten om te werken aan het groepsproces," aldus Ge ja Bos, „zodat we al een beetje vrienden zijn als we er straks daadwerkelijk in gaan trekken. Dat heeft natuurlijk tijd nodig, je bent niet meteen de beste vrien den van elkaar. En je zult zien, als we allerlei activiteiten met elkaar gaan doen, zullen er ook mensen gaan afhaken die zich niet thuis voelen in de groep." En hoe groot is de groep op dit moment? „We hebben nu ruim 20 personen. Daar zouden we er nog graag 20 bij willen hebben. In onze groep zitten namelijk ook vijf echtparen, die gaan vanzelf sprekend in één woning wonen. En er zijn altijd mensen die de komende jaren gaan afhaken. We stellen wel de eis dat iedereen die zich bij ons aansluit tussen de 50 en 65 jaar is, omdat we geen gro- ZEVENHUIZEN - De biblio theek is op zoek naar mensen die het 50 voorleesteam ko men versterken. Mensen die het leuk vinden om voor te gaan lezen aan peuters op een peuterspeelzaal of op het kinderdagverblijf. In het voorjaar en in het najaar wordt gedurende zes weken voorgelezen aan peuters.Het spreekt vanzelf dat de biblio theek helpt met het uitzoeken van geschikte boeken. Ook wordt er van tevoren een kleine cursus gegeven over voorlezen. De bibliotheek zou het leuk vinden als er ook nog wat mannen gaan re ageren. Aanmelden kan bij de bibliotheek. Bij de balie lig gen inschrijfformulieren klaar. Er kan ook contact op genomen worden met Hettie Kolijn. Bibliotheek Zevenhui zen, tel 0180 - 638388. WADDINXVEEN - De jaarlijkse braderie in de Dorpstraat, welke Waddinxvener heeft er nog nooit een kijkje genomen? Hoewel de braderie pas 4 juni op de agenda staat, is Ton Willem Burger van Burger boek en kantoor b.v. op de Dorpstraat al volop bezig met de voorbereidingen. „Dit jaar hebben we een jubileum! Het wordt de 25ste keer dat we de braderie organiseren en gaan dus extra groot uitpakken." se woonwijk Triangel worden op milieuvriendelijke wijze ver warmd en krijgen schone stroom. De komende maanden maken de gemeente, Eneco en teerder Wagro afspraken over het opzetten van de biosmas sacentrale. Een haalbaarheidsonderzoek van de drie partijen, Waddinx veen, Eneco en Wagro, is pas af- feerd over een duurzame ener- gerond. Uit deze studie blijkt dat gievoorzienning in Triangel inleiding wordt de discussie energiewinning uit biosmassa in zoals de biosmassacentrale. Ook de nieuwe wijk goed mogelijk is. Op basis van deze positieve uit- B&EaJxUuuIllllLi1 Liü WADDINXVEEN - In maart wordt het gesprek tussen vrou wen uit verschillende culturen voorgezet. Na twee maanden is er sprake van een vaste kern en mensen die om verschillende re denen af en toe de discussie ko men versterken. Het onderwerp dat voor de maand maart is gekozen is 'ge zondheid'. Er zal gezamenlijk worden gezocht naar de moge lijkheden om zo gezond moge lijk te leven in Nederland, uit welke cultuur je ook komt. Op 2 maart zal mevrouw There- WADDINXVEEN - De wonin- geregeld moeten worden," zegt se Dusabe vertellen over haar gen in de nieuwe Waddinxveen- wethouder Dijksterhuis. werk in de gezondheidszorg in Mocht het allemaal niet lukken Rwanda. Zij werkte daar tiental- met de biosmassacentrale dan len jaren, tot 1994. Eerst in een „moet het mogelijk zijn terug te kliniek in Kigali en later als am- vallen op andere kleinschaligere vormen van duurzame energie- Compos- winning zoals een stookte centrale of ondergrondse rond in een ambulance en be reikte zo mensen die té ziek wa ren of niet in staat om de lange weg naar de kliniek af te leggen. De titel van de bijeenkomst op 2 maart is: Gezond of ziek? Na de Met z'n allen? Zijn al die winke liers dan geen concurrenten van elkaar? „Nee, dat zijn we niet. Tenslotte zitten we allemaal in een andere branche. Daarom bundelen wij de krachten om sa men de Dorpstraat als winkel centrum te promoten. We gaan sowieso heel leuk met elkaar om. Als Dorpstraatwinkeliers hou den we bijvoorbeeld elk jaar een nieuwjaarsreceptie. En we gaan regelmatig met z'n allen een dagje uit. Dan bezoeken we een fabriek die met een bepaalde branche te maken heeft, bijvoor beeld een potloden- of een gor- dijnenfabriek. Daarna gaan we een hapje eten. De manier waar op wij onderling met elkaar om gaan is vrij uniek. Eigenlijk zijn we gewoon een vriendengroep." WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk de Zuidplas heeft vrij dagavond een koppelklaverjas- avond. Aanvang 20.00 uur in Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552. Inlichtingen te verkrijgen bij Jan van Velzen, tel 0182 - 611171. Ieder klaverjaskoppel is van har te welkom. Sociale contacten Hanny Krab verwacht dat de woongroep het fenomeen wordt van deze eeuw: „Mensen hebben steeds minder zin om een ver pleeghuis of een bejaardentehuis in te gaan. De bedoeling van een woongroep is om zo lang moge- jaar bent. Voor de rest is iedereen lijk in je eigen huis te blijven wo nen. Omdat je met z'n allen bij el kaar woont en elkaar kent, is het makkelijker om elkaar te helpen dat iedereen vroeger had in de en steun te geven. Let wel: het is straat. Je kende al je buren en als niet de bedoeling dat woongroe- er iemand ziek was, bracht je een pen de zorginstellingen gaan kopje soep. Iedereen die zich vervangen. Wie professionele aansluit bij een woongroep hecht hulp nodig heeft, moet dat na tuurlijk gewoon nemen. Maar je ziet de woongroepen steeds populairder worden, omdat het gewoon zóveel voordelen heeft. Door heel Nederland zie je ze in verschillende categorieën, bij hebben nog nooit een organisa tiebureau ingeschakeld. Het is goed voor de saamhorigheid om het met z'n allen te doen." WADDINXVEEN - Twee locaties van De Bruggen (Midden Hol land en landgoed Hooge Burch) doen zaterdag 19 maart mee aan de landelijke Opendag Zorg. Een dag waarbij iedereen die wil kennismaken met De Bruggen, haar cliënten en begeleiders, van harte welkom zijn om langs te komen. Voor meer informatie over de ac tiviteiten neem een kijkje op de website www.debruggen.nl of bel 0172 - 245666/642654. De Bruggen, Sterrenlaan 2, 2743 LS, Waddinxveen. Carla Overgaag, Geja Bos en Hanny Krab, drie mensen van het vijfkoppige bestuur van de Woongroep Waddinxveen. Een groep actieve en sociale mensen die sinds een jaar vriendschappelijk met elkaar omgaan. ger: „Daar zijn we bijzonder trots op. Elk jaar hebben we weer meer deelnemers, meer kramen en blijven we groeien. Elk jaar is het een enorm succes en hebben de mensen het enorm naar de zin." van onwelriekende geuren tij dens het laden en lossen van komst heeft het gemeentebe- groenafval naar de centrale zou moeilijkheden met de Neder- stuur besloten zich geheel te nauwelijks sprake zijn, zo blijkt landse taal. Iedereen is wel- uit ervaringen elders in het land. kom.Ieder heeft haar eigen ver- Dijksterhuis verwacht dat voor het einde van volgend jaar be kend is waar de centrale komt. „We moeten eerst weten hoe de infrastructuur precies loopt in reldwijd, Mauritslaan 55. Voor Triangel voordat we de biomas- meer informatie bel Noortje Meskers, tel 0182 613094 of Naï- ma El Yousff, tel 06 41315027. Wtï F WÈ k Big ül WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 WOENSDAG 2 MAART 2005 |W O N E N| UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN goede service garantie reparatie alle merken computers Leiderdorp: Meubelplein 10 Utrecht: Hollantlaan 22 Woerden: Straat van Gibraltar 4 Bel gratis voor onze overige adressen en openingstijden 0800-0233535 of kijk op www.keukenconcurrent.nl Gouda 0182 - 59 98 68 www.duijvendijkwonen.nl Nieuwehaven 185-187 2801 CW Gouda Tel. (0182) - 58 29 30 Dinsdag t/m zaterdag, donderdag koopavond Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. KeukenConcurrent organiseert donderdag, vrijdag en zaterdag een verkoop van showroomkeukens inclusief apparatuur. Aanleiding hiervoor is dat er plaats gemaakt moet worden voor de nieuwe modellen. Hierdoor moeten de showroomkeukens verkocht worden met kortingen oplopend tot maar liefst 70%. Er zijn zelfs modellen die tegen ELK AANNEMELIJK BOD de showroom moeten verlaten. De verkoop is alleen bestemd voor PARTICULIEREN iS— Sir - ml ..‘•£3

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 9