WADDINXVEEN ai Proefrijdi En profiteer bij aanschaf meteen 36 maanden lang van o% rente. 4 op de nieuwste Suzukis? Be fJÏJ f/O* raafr.' 31 maart: discussieavond waarden Waddinxveners over waarden normen normen 1 Suzuki ESX-R600 Il OP «n* o*** ■WH awwMMMwn I Het motorhart op de juiste plaats. l f B iv-t 'Jk A kV 4- .PM - G E M E E N T E WAARDEN NORMEN _J J- ffJCJ/JJd Suzuki DR-Z400 SM Suzuki GSX-1300R Hayabusa Suzuki Intruder M800 ■Suzuki DL650 V-Strom Suzuki GSX 600F Suzuki SV650 S Goedhart Motoren Europaweg l\ 241 I NE Bodegraven Telefoon: 0172 - 65 00 05 openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 18.00 uur zaterdag 9.00 - I 7. 00 uur koopavond: woensdag donderdag 19.00-21.00 k 4 I v I Goedhart Motoren gttbrtHkt/advtteert geregeld. Dat kan alleen bij Goedhart! Bovendien zijn diverse nieuwe Suzuki’s nu tijdelijk verkrijgbaar met een wel heel aantrekkelijk financieringsaanbod: 36 maanden financiering tegen 0% rente! uur www.goedhartmotoren.nl Enquête Bart van der Roest vertelt dat de werkgroep op dit moment druk bezig is met het voorbereiden van een enquête onder alle inwoners van Waddinxveen. 'Cen traal hierin staat de vraag: Waar ergert u zich aan? Op 6 april a.s. valt de enquête bij alle Waddinxveners op de deurmat. Maak van de gelegenheid gebruik en laat uw mening voor 25 april horen! Bedenk, verandering begint bij u zelf', aldus Van der Roest. Hij benadrukt dat het echt de moeite waard is om de enquête in te vullen, er wordt zeker iets met de resultaten gedaan. SUZUKI Suzuki heeft weer veel heet nieuws dit voorjaar! De nieuwe modellen zijn allemaal ongelooflijk lekker en ze staan te wachten op een nieuwe eigenaar Vind je het moeilijk een keuze te - o maken? Kom dan eerst snel naar Goedhart, want daar kun je ze allemaal uitproberen. Of je nu gaat voor de stoere SV650 S, een relaxte Intruder of avontuur lijke V-Strom: eerst even bellen en je proefrit is zo rommel achterlaat en het rijden met scooters en/of fietsen door de Passage. U krijgt 50.000 euro, waaraan zou u dat geld besteden? Ik zou een bankje neerzetten in de Passage voor de ouderen en de bloembakken vullen met bloemetjes. 'De discussieavond op 31 maart a.s. biedt Waddinxve ners de kans om zich uit te spreken over waarden en nor men'. Wat gaat er mis of wat kan er beter in de omgang met elkaar en met de openbare ruimte? Zijn het altijd jon geren die voor overlast zorgen of doen ouderen hier ook aan mee? Wie moet ervoor zorgen dat de overlast ver mindert? Is dat alleen de overheid of begint het bij de opvoeding? Allemaal vragen die de 31 ste aan de orde kunnen komen. Het wordt dan ook een boeiende avond voor jong en oud. Dominee Visser van de Pauluskerk uit Rotterdam komt speciaal voor deze gelegenheid naar Waddinxveen', zegt Bart van der Roest, voorzitter van de werkgroep Waarden en Normen. ijl Opening door burgemeester Roijers Voorzitter werkgroep Bart van der Roest Dominee Visser over waarden en normen Waddinxveners aan het woord Publieksdiscussie Werkgroep waarden en normen De werkgroep Waarden Normen bestaat uit leden van elke fractie. Bart van der Roest legt uit dat deze werkgroep in november 2004 niet is opgericht omdat het slecht zou gaan in Waddinxveen. 'Nee, helemaal niet. De werkgroep wil alleen bevorderen dat inwoners zich meer bewust worden van waarden en normen. Waarden en normen zijn namelijk heel belangrijk om een leefbare gemeente te creëren. Een gemeente waarin inwoners op een goede manier met elkaar omgaan. Natuurlijk gebeurt dit al op veel plaatsen maar het kan altijd beter. Het zijn de kleine dingen die ervoor zorgen dat het plezierig is om hier te wonen'. Waarden en normen een breed begrip 'Het begrip waarden en normen kun je net zo breed trekken als je zelf wilt'. Van der Roest licht toe dat de Burgemeester Roijers: 'respect is heel belangrijk' "Als burgemeester vind ik de discussie over waarden en normen van groot belang. We moeten echter uitkijken dat wij niet verzanden in de discussies hierover. Vaak is het gewoon respect hebben voor en rekening houden met elkaar. Ook fatsoen is hierbij een belangrijk begrip. In ons jachtig leven zijn wij gauw geneigd om de verantwoordelijkheid voor de kwaliteit van onze samenleving aan anderen over te laten. Dat is een slechte zaak, wij dragen allemaal een verantwoordelijkheid hierin. Daarom is het belangrijk om met elkaar daarover in gesprek te komen en vooral te blij ven. De gemeenteraad van Waddinxveen heeft hiervoor een goed initiatief genomen. Ik beveel dan ook aan om 31 maart naar de discussieavond te komen en mee te werken aan de u binnenkort toegezonden enquête. en de mensen die mij dierbaar zijn. Daarnaast streef ik per soonlijke ontwikkeling na, zowel privé als zakelijk. Ten slotte is liefde ontvangen en geven een waarde die niet mag ontbreken. Waar ergert u zich aan? Veel mensen hebben liever vooroordelen dan dat ze de moeite nemen om iemand echt te leren kennen. Uit angst en misschien desinteresse voor het onbekende lijkt het net of men sen elkaar niet meer als mens zien. Er moet steeds een etiketje op: 'allochtoon', 'moslim', 'cri mineel'.... Men lijkt blind te zijn voor het feit dat we allen mens zijn en dan wel moeder of vader, vrouw of man...enzo voort. De waarden die we heb ben zijn hetzelfde, alleen de normen kunnen verschillen. U krijgt 50.000 euro, waaraan zou u dat geld besteden? Ik zou het gebruiken voor een project om mensen van ver schillende culturen kennis met elkaar te laten maken. Discussieavond, de feiten op een rijtje Donderdag 31 maart is iedereen van harte welkom in het Trefpunt (Stationsstraat 18). De avond begint om 20.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: ik projecten starten waarin mensen die nu weinig respect voor elkaar hebben met elkaar in contact komen en elkaar leren begrijpen. Naam: Rianne van Houten (17), studente laboratoriumtech niek. Wat zijn belangrijke waarden in uw leven? Respect is erg belangrijk, maar het moet van twee kanten komen. Een jongere respect voor een ouder persoon, iemand van autochtone afkomst respect voor iemand van all ochtone afkomst en een leraar respect voor een leerling en dit ook in tegen gestelde richting. Goedemorgen zeggen is ook een kleine moeite. Waar ergert u zich aan? Generalisatie!! Ik erger me aan het feit dat mensen tegenwoor dig 'gesorteerd' worden en dan kom je gelijk bij de hokjesgeest die we in dit land creëren. U krijgt 50.000 euro, waaraan zou u dat geld besteden? Ik vind dat het bij waarden en normen om mentaliteit draait en dat geld eigenlijk niet belang rijk is daarin. Maar als ik dan toch zoveel geld krijg dan zou Vragen of opmerkingen kunt u mailen naar: waardenennormen@waddinxveen.nl Naam: Naïma el Yousfi (23), studente rechten. Waf zijn belangrijke waarden in uw leven? Ik hecht veel waarde aan een goede gezondheid voor mezelf Naam: Piet Roefs (68), voorzitter seniorenraad. Waf zijn belangrijke waarden in uw leven? Het is belangrijk iedereen in zijn eigen waarde te laten, zon der vooroordelen, moeilijk maar toch. Waar ergert u zich aan? Het gebruikelijke rijtje van van dalisme, onbeschoft gedrag, hondenpoep, fout parkeren, jeugd die door de passage fietst, maar het meest aan het gedoogbeleid van de gemeente. U krijgt 50.000 euro, waaraan zou u dat geld besteden? Voor het voorkomen van al die ergernissen geldt, handhaven, handhaven, handhaven. Dus aanstellen van gemeente lijke toezichthouders, die overi gens wettelijk verplicht zijn. Naam: Ed Allard (52), docent levensbeschouwelijke vorming en maatschappijleer aan het Coenecoopcollege. Waf zijn belangrijke waarden in uw leven? Liefde en gezondheid. Liefde in de ruime zin van het woord;in de betekenis van betrokkenheid en warmte voor de mensen waar je mee omgaat. Gezond heid, omdat dat eenieders wel bevinden raakt. Waar ergert u zich aan? Ik erger mij het meeste aan het populisme en de respectloos heid van tegenwoordig. Kreto logie in de politiek, de media en op straat. Samenhang tussen allerlei maatschappelijke ont wikkelingen wordt er nauwe lijks aangebracht. Alles moet maar gezegd worden; hoe grof ook. U krijgt 50.000 euro, waaraan zou u dat geld besteden? De 50.000 euro zou ik beste den aan een project voor middelbare scholieren, zodat zij in staat gesteld worden om als vrijwilliger een korte peri ode te gaan werken in bijvoor beeld verpleegtehuizen of zie kenhuizen. Bart van der Roest: ‘bij waarden en normen gaat het ook om kleine dingen, zoals het deponeren van afval in afvalbakken werkgroep het begrip in een breed perspectief wil plaatsen en het daarbij zo concreet mogelijk wil maken. 'Van het op straat gooien van afval tot het ver nielen van spullen van anderen, het zijn allebei voorbeelden van ergernissen die betrekking hebben op dit onderwerp. Ook de diverse verkeersovertredin gen op de Beijerinklaan en bij de Hefbrug laten zien dat we steeds minder res pect voor elkaar hebben. Je brengt niet alleen jezelf in gevaar, maar ook een ander. Bij waarden en normen gaat het erom niet steeds alleen naar jezelf te kijken. Verdiep je in een ander. Het is van groot belang om eikaars waarden te tolereren en te respecteren. Geef elkaar de ruimte!' Naam: Dirk de Leeuw (72), bewoner en vrijwillig 'schoon kouder' van de Passage. Waf zijn belangrijke waarden in uw leven? Iemand anders helpen en klaar staan voor een ander. Waar ergert u zich aan? Jeugd die de boel vernielt of A.' >7 IMi- Mo VV1 WW i SO

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 14