Voortbestaan RTW FM in gevaar Ingezonden brieven Europa Kinderhulp op zoek naar gastouders Oudedagsvoorzie ningen veranderen IB Opa- en Oma Dag in de bibliotheek Op zoek naar een leuke hobby? Jeugd Eerste Hulp Verleners behalen diploma 1 Ledenwerfactie voor de bijbel RTW goed beluisterd Opa- en Omadag v een aantal eisen. Rubeling: gen. Maar ook hier stelt het paar jaar en MMMMMMMMMa MMMMéMM mmm vinden. Zo kun je beter werk en zorg combineren.” „Nou jongen, ik kan me niet her- WADDINXVEEN - Voor groot ouders die regelmatig met hun heeft de bibliotheek een heel speciale ochtend. In een gezellig uurtje spelen (groot)ouders met een reuzen- chaam, de vernieuwde verban den, alles over brandwonden en wat te doen bij verslikking, bot breuken, flauwte en bewuste loosheid werden bijgebracht aan de hand van het nieuwe cursus boek vol met kleurrijke strips. Tijdens de lessen werd ook de nieuwe techniek van de stabiele zijligging en het beademen met de kinlift bijgebracht. meentelijke subsidie. RTW FM krijgt nu 6500,- euro per jaar, daar moet de omroep het mee doen. moeten en zullen sommige van onze medewerkers zijn of haar hobby maar weer via de pirate rij moeten uitoefenen." belgenootschap is samen met 137 bijbelgenootschappen uit de hele wereld verenigd in de Uni ted Bible Societies (UBS). Geza menlijk zetten deze bijbelge- richting in 1814 streeft het Ne derlands Bijbelgenootschap er- ons werk. Alle mensen die geweest zijn en dit mogelijk hebben gemaakt: Waddinxveense EHBO vereni ging- De deelnemende scholen waren: Kon. Beatrixschool, Rehoboth- school, Theo Thijssenschool, Kardinaal Alfrinkschool, Leilin- de, Bethelschool, Eben Haezer- school en de Kameleonschool. Voor meer informatie en foto's, bezoek de website www.ehbo- waddinxveen.nl. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 Kijk, een met zijn 63ste met pensioen. Maar dat komt omdat hij 40 jaar in onze pensioenregeling heeft deelgenomen." informeert mijn pensioenfonds me daarover. En of ik mijn pre- pensioenrechten mag afkopen, en minder jongeren. Er moeten zoveel mogelijk mensen aan het werk blijven tot hun 65ste. Dat geldt ook voor mij. Zo min moge- Cruciaal jaar De omroep probeert met de werving van donateurs geld bij een te sprokkelen. Ook wordt met man en macht geprobeerd reclame-inkomsten te verwerven. Tot voor kort kwam er op die manier aardig wat geld binnen, maar adver teerders houden in deze tijd van recessie him hand stevig op de knip. „Inderdaad, daarom is het aantrekken van een grote spon sor niet raadzaam," zegt Rube ling, „daarmee kun je de onaf hankelijkheid van de zender in gevaar brengen. Wie immers betaalt, wilt ook in vloed hebben." in Waddinxveen deelgenomen aan het praktijk examen Jeugd Eerste Hulp A. De kinderen zijn in september 2004 gestart met de geheel vernieuwde cursus vol gens de laatste richtlijnen van het Oranje Kruis. Kennis van het menselijk li- Voortbestaan in gevaar Ondanks het goede resultaat van het luisteronderzoek gaat het niet goed met RTW FM. Vol gens Ron Zandvliet komt dat voor een deel doordat de financiële middelen ontbreken. „Het loka le gemeente bestuur gebruikt de omroep graag als spreekbuis," vertelt hij, „denk aan de pro gramma's als het Politiek Café, Middagmagazine en Radio Plus, maar geeft niet thuis als er om meer geld wordt gevraagd. En wij hebben recht op meer ge- hebben. Alleen als het niet anders kan. We mogen onze kleinkinde ren niet met een probleem op zadelen. De economische situatie jonge kleinkinderen verkeren, moet verbeteren en daar kunnen we allemaal aan meehelpen. En trouwens, wat is er mis aan wer ken? Steef, jij zegt altijd zelf dat je hun (klein)kinderen het leuk vindt om de jongeren ganzenbordspel om kennis te wat te leren. En ik zou het contact met mijn collega's ook niet willen missen." „Je hebt je er aardig in verdiept," zegt Steef, „waar ik me trouwens leukste liedjes mij vervallen vanaf 2006 de zorgen over maak, is hoe het met mijn mijn moeder moet. Zij is ernstig ziek en wordt niet meer beter. Alle opa's en oma's, maar ook belangstellende ouders met kin deren tot 5 jaar, zijn welkom op zaterdag 16 april van 10.00 tot 12.00 uur. Kinderen die (gratis) lid worden krijgen een leuke verrassing.Aanmeldingen voor de Opa en Oma Dag kan aan de inlichtingenbalie van de biblio theek of via telefoonnummer bedrag. Als medewerkers 0182 - 640572. Er kan ook ge maild worden naar informa- tie@bibliotheekwaddinxveen.nl. Europa Kinderhulp organiseert al ruim veertig jaar vakanties voor kansarme kinderen die het hard nodig hebben. Ze worden door uitgenodigd voor enkele weken vakantieplezier. Geen du re uitjes of luxe fratsen, maar gewoon een vakantieperiode waar in rust, liefde en geborgenheid centraal staan. seren, is steun nodig. Steun van mensen die geven om de Bijbel. goed mogelijk uit te voeren, be- In de zogenaamde arme landen steedt het bijbelgenootschap veel tijd en energie in het maken bel van goede vertalingen. Zo ont stonden de NBG-Vertaling 1951, de Groot Nieuws Bijbel en na tuurlijk De Nieuwe Bijbelvert- maken met alles wat de biblio theek te bieden heeft. De mooi ste voorleesverhalen, de span nendste prentenboeken, de en de grappigste voor een bedrag van 40,- per jaar of meer, ontvangen een edi tie van De Nieuwe Bijbel Vert- aling.Ned. Bijbelgenootschap, tel 023 - 5146146, www.bijbelge- taal.Het vertaalwerk is nog lang nootschap.nl, Giro 16020. moeten wij al 2500,- euro aan de gemeente teruggeven. De rest van dit bedrag gaat op aan ver zekeringen voor onze vrijwilli gers, administratiekosten en de kosten van onze apparatuur die van tijd tot tijd aangepast en vernieuwd moet worden." Volgens voorzitter Peter Rube ling krijgen alle gemeenten in Nederland met een lokale om roep 1,05 euro per huishouden uit het Gemeentefonds voor de bekostiging ervan. „De ge meente Waddinxveen ontvangt, volgens die berekening, onge veer 11.500,- euro uit het fonds," legt hij uit, „wij hebben dus recht op meer. Het pro bleem is alleen dat er aan het bedrag uit het Gemeentefonds geen labeltje hangt. De gemeente hoeft die bijdrage uit het fonds dus niet per se te besteden aan de lokale omroep. Uiteraard zijn we het hier niet mee eens en hebben we een be zwaarschrift bij de gemeente in gediend. Ik vind dat wij moeten laten weten, recht te hebben op een volledige subsidie." Het betreft vaak kinderen uit achterstandswijken, gebroken gezinnen of kindertehuizen. Kinderen die door allerlei oorza ken niet toekomen aan gewoon kind zijn. De kinderen, in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar, komen in de eerste plaats naar Nederland om even weg te zijn uit hun thuissituatie. Gewoon meedraaien in een gezin, kun nen spelen met andere kinderen, zitten in de tuin of een keer zwemmen is vaak al vakantie genoeg. Natuurlijk zijn uitstap jes leuk, maar drie weken vol proppen met bezoekjes aan die rentuinen en pretparken is af te raden. Het meeste genieten ze al van huiselijke gezelligheid en een beetje aandacht. Gelukkig is voor een goede en gezellige relatie geen uitgebreide taalkennis nodig: gastouders en him eigen kinderen vermaken zich vaak het meest met 'handen en voeten'. De band die hierdoor ontstaat, is veelal liefdevol, in tens en langdurig terwijl de kin deren meerdere jaren op uitnodi ging teruggevraagd kunnen worden.Eenoudergezinnen, ou deren waarvan eigen kinderen de deur al uit zijn, alleenstaan den of niet-traditioneel samen gestelde gezinnen, gezinnen met en zonder kinderen zijn welkom als gastgezin bij Europa Kinder hulp. Hoe meer gezinnen waar op een beroep kan worden ge daan, hoe meer kinderen een onvergefelijke vakantie krijgen. WADDINXVEEN - RTW FM is de lokale omroep van Wad dinxveen en zend uit sinds 5 september 1987. Het doel van het radiostation is de inwo- „Voor de huur van ons pand ners van Waddinxveen en om streken zo volledig mogelijk te informeren over gebeurte nissen, evenementen, sport, cultuur en politiek. Ook krij gen zij regelmatig te horen waar er werkzaamheden zijn aan de weg en de daarvoor geldende omleidingen. Veel verenigingen en organisaties weten de lokale omroep te vinden als er iets te doen is bij hun club of organisatie. Inwo ners zelf kunnen natuurlijk ook van alles bij RTW FM kwijt. Alle toekomstige gastouders krijgen eerst een intakegesprek waarbij duidelijk wordt verteld wat ze kunnen verwachten. Wanneer dit gesprek positief verloopt en alle papieren zijn ge regeld, worden de nieuwe gast ouders uitgenodigd voor een voorlichtingsbijeenkomst waar op ook ervaren gastouders aan wezig zijn.De kinderen die via Europa Kinderhulp op vakantie komen, worden geselecteerd door Humanitas, het Leger des Heils, sociale diensten en het Ro de Kruis in de desbetreffende landen. In Europa zijn veel kans arme kinderen die ervan dromen een keer uit hun moeilijke thuis situatie te kunnen komen. De data waarop de kinderen ko men en uit welke landen ze af komstig zijn verschillen: Franse kinderen 3 tot en met 21 juli, 9 tot en met 29 juli of 16 juli tot en met 6 augustus. Duitse kinderen 11 tot en met 29 juli of 25 juli tot en met 13 augustus. Nederland se kinderen 25 juli tot en met 12 augustus. Roemeense kinderen 25 juli tot en met 13 augustus. Voor meer informatie kijk op www.europakinderhulp.nl of neem contact op met de regiona le medewerker Monie Wijnstra 0182 - 640584. Doneren kan op gironummer 1783164, Regio ZH, Pijnacker. Europa Kinderhulp is een vrij willigersorganisatie die geen subsidie krijgt en het dus moet hebben van donaties en giften. WADDINXVEEN - In het voor jaar van 2004 is, in het kader van de subsidieverstrekking, het tweejaarlijks luisteronderzoek uitgevoerd. In het in 2002 uitge voerde onderzoek gaf 32 procent van de respondenten aan wel- eens naar RTW FM te luisteren. Bij het onderzoek van 2004 wer den in Waddinxveen 150 mensen bevraagd. Dit gebeurde op straat, op de markt en bij winkel centra. Zowel mannen als vrou wen werden bevraagd en de leeftijden lagen tussen de 10 en 60 jaar. Het opleidingsniveau lag voornamelijk op het niveau van hoger en middelbaar onderwijs. Op de vraag of men weleens naar RTW FM luisterde, werd door 64 procent van de mensen bevestigend geantwoord. RTW FM scoorde daarmee beduidend beter dan de regionale zenders RTV West en Radio Rijnmond. Op deze zenders werd door re spectievelijk zeven en drie pro cent van de respondenten wel eens afgestemd. Bij de vraag naar welke programma's werd geluisterd, werd 125 maal een programma genoemd. Het hoogst scoorde het sportpro gramma Sportcafé, op ruime af stand gevolgd door Non-stop en Country. Uit het onderzoek bleek even eens dat de programma's van RTW FM als goed tot zeer goed worden beoordeeld. Hetzelfde geldt voor de presentatoren. Het totale resultaat mag als goed worden beoordeeld en dat is een hart onder de riem voor de 40 enthousiaste medewerkers en het bestuur. Het geeft duidelijk aan dat er behoefte is aan een lo kale omroep. Een onafhankelijke omroep met een eigen stem, waar het lokale nieuws wordt gebracht. „Buiten de vele informatiepro gramma's zijn er ook vele mu ziekprogramma's," aldus pro grammamaker Ron Zandvliet, „bijvoorbeeld Country, Count ryrock, Jazz, Nederlandstalig, Danceclassic, programma's voor jongeren en natuurlijk amusementsprogramma's. De non-stop muziek die gedraaid wordt, varieerd van de jaren '60 tot en met de hits van nu. De medewerkers van RTW FM, 40 man en vrouw sterk, zijn allen vrijwilligers met de meest uit eenlopende taken: verslagge vers, presentatoren, discjoc- keys, redactiemedewerkers en natuurlijk de onmisbare tech neuten. RTW FM is 24 uur per dag en zeven dagen per week in de lucht. Recent luisteronder zoek gaf aan dat de radiozender goed wordt beluisterd." Na veel oefenen, mochten de kinderen op 17, 21 en 22 maart alles in praktijk laten zien onder het toeziend oog van diverse examinatoren. Van de 204 kinde ren die zijn gestart haalden 198 het fel begeerde diploma. De cursus werd gegeven door de vrijwilligers Mevr. Noordhoek, Kompeer, Mud, Vermeulen, Bosch en Dubbelaar van de Prepensioen „Ach joh, nog een dan ga ik met prepensioen." „Ja Steef, voor jou verandert niets, maar ik ben nog geen 55 en voor belastingvoordelen voor VUT- en prepensioenregelingen. Die zijn dan niet meer aftrekbaar. Een deel van de zorg komt straks maat van mij mag wel op mij neer." „Weet je dat de Wet langdurig zorgverlof er dit jaar aan komt," antwoordt Koos, „je krijgt dan het recht om verlof op te nemen „Straks komt toch de levensloop- om voor je moeder te zorgen. Bij- regeling?," zegt Steef, „daarmee voorbeeld twaalf weken parttime kun je sparen om eerder te stop- of zes weken fulltime. Maar je lei- pen met werken. En wij, 50-plus- dinggevende moet het wel goed sers, kunnen extra snel sparen." „Maar eens afwachten hoe hoog de waarde van mijn prepensioen is," reageert Koos, „volgend jaar inneren dat we ooit zo diepzinnig hebben gepraat," zegt Steef, „maar het was wel een leerzame avond."Voor meer info kijk op zodat ik ze zonder onmiddellijke www.szw.nl. of neem contact op belastingheffing kan overhevelen met de afdeling Publieksinforma- naar mijn levensloopregeling. Al- tie van het ministerie van Sociale lemaal veranderingen." Zaken en Werkgelegenheid, post- „Ja, waar is dat allemaal voor no- bus 90801,2509 LV Den Haag, te- dig," antwoordt Steef. lefoon 0800-9051. WADDINXVEEN - De lokale omroep RTW FM is een stich ting, waarin zo'n 40 medewer kers op allerlei gebied werk zaam zijn, allen vrijwilligers, en is op zoek naar nieuwe mede werkers. Vooral mensen die redactioneel goed uit de voeten kunnen, zijn meer dan welkom. De zender is ook op zoek naar i Ron Zandvliet van RTW FM maakt zich ernstige zorgen: „Als er geen wezenlijke verbetering in Mogelijk biedt uitbreiding naar de financiële situatie van de radiozender komt, moet de stekker eruit." Boskoop de Waddinxveense omroep nog uitkomst. Het be- Commissariaat voor de Media stuur onderzoekt de mogelijk heden om in de buurgemeente spelletjes. De bibliotheek is na melijk een echte schatkamer vol sprookjes, versjes, prentenboe ken en informatie over wel dui zend onderwerpen. Meestal boe ken, maar steeds vaker cd-roms, cd's, video's en DVD's. Leuk om eens op een andere manier ken nis mee te maken en misschien wel heel veel andere mogelijkhe den te ontdekken om een fijne middag met de kleinkinderen door te brengen. ZEVENHUIZEN - Opa en oma zijn van onschatbare waarde voor de kleinkinderen. Van mee gaan naar zwemles, bezoekjes aan de dierentuin, eindeloos voorlezen, dansen op K3 tot vas te oppasdagen, niets is ze te gek. Als dank voor al deze aandacht en blijk van waardering is de Opa- en Omadag op de derde zaterdag van april in het leven geroepen.Ook de bibliotheek doet mee met deze landelijke Opa en Omadag. Voor kinderen tot 6 jaar met hun grootouders is er zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur een gezellige ochtend in de bibliotheek: er kan gekleurd en geknutseld worden, er kan een mooie oorkonde gemaakt wor den voor de allerliefste oma of opa van Nederland. Om 11.00 uur wordt er een mooi verhaal voorgelezen met het vertelkastje. Voor de kinderen is er limonade en een snoepje en voor de groot ouders een kopje koffie of thee. De oma's en opa's kunnen het logeerkoffertje bekijken, koffers kunnen deze zaterdag gratis ge reserveerd worden voor 3,50 eu ro. Blij verrast WADDINXVEEN - Blij verrast waren we met de gift die we aan het eind van de dag uit handen hartelijk bedankt, van mevrouw Stolk ontvingen, Jaap Evers 3.400,- euro. Dat is een geweldig van Tot Heil des Volks waren we on der de indruk van de inzet van de vele vrijwilligers die op ver schillende manieren aan dit re sultaat hebben bijgedragen. Het komt niet vaak voor dat we ons mogen werk presenteren in een dergelijk prachtige omge ving. De hele dag hadden we het uit zicht op een kleurenpracht van duizenden prachtige orchideeën. Als de zon dan ook nog volop schijnt en je ontmoet allemaal mensen die gezellig een dagje uit WADDINXVEEN - Sinds de op- niet klaar. In naar schatting 4000 zijn, dan is het feest. richting in 1814 streeft het Ne- talen bestaat zelfs nog niet één De organisatoren hadden er derlands Bijbelgenootschap er- bijbelboek.Bijbelwerk gaat niet goed aan gedaan om bij al dat naar om zoveel mogelijk mensen vanzelf. Om de plannen te reali- genieten de medemens in nood met de Bijbel te bereiken en aan niet te vergeten. te spreken. Om deze taak zo Aan vele honderden bezoekers mochten we ons hulpverlenings- steedt het bijbelgenootschap is een grote behoefte aan de bij werk presenteren. veel tijd en energie in het maken bel en daarvoor is geld nodig. Zodoende kwam ons werk op de van goede vertalingen. Zo ont- Elk jaar haken ruim 10.000 leden, Wallen en het werk onder de stonden de NBG-Vertaling 1951, donateurs of giftgevers. Mede Dak- en thuislozen ook even in de Groot Nieuws Bijbel en na- daarom houdt het NBG in April de kas. tuurlijk De Nieuwe Bijbelvert- en Oktober hernieuwde leden- Het deed ons goed dat veel be- aling( NBVJ.Het Nederlands Bij- werfacties met als doel dona- zoekers interesse toonden voor belgenootschap is samen met teurs te werven die voor een be- 137 bijbelgenootschappen uit de drag van 5,- euro per maand lid hele wereld verenigd in de Uni- willen worden van de Bijbel-per- ted Bible Societies (UBS). Geza- Maand-Club. Zij kunnen ook menlijk zetten deze bijbelge- voor minimaal 15,- euro per jaar nootschappen zich in om zoveel het bijbelwerk steunen, mogelijk mensen te voorzien Elk nieuw lid ontvangt van het van een bijbel in hun eigen taal. NBG het boekje 'Lucht en leegte' Dankzij deze vertaal- en ver- met zeer leesbare columns. Men- spreidingsprojecten kunnen mil- sen die het NBG gaan steunen joenen mensen de Bijbel lezen in hun moedertaal. Maar er zijn ook mensen die nog steeds niet de beschikking hebben over een (complete) bijbel in hun eigen derzoeken waard. Dit jaar zou sowieso weleens heel cruciaal „Met het oog op de mogelijke kunnen zijn voor RTW FM. een uitzendvergunning te krij- fusie met Boskoop, is deze optie Als er geen wezenlijke verbete- voor ons de moeite van het on- ring komt, zal de stekker eruit „Ik moet door tot m n 65ste begrijp dat wel," aldus Koos, REGIO - „Geef nog maar een „alles moet toch ook betaalbaar rondje, nu kan het nog," grapt blijven. Er komen meer ouderen Koos naar de barkeeper. Steef en hij komen al jaren één keer per maand bij elkaar. Beetje praten, eten en wat drinken. „Wat bedoel je 'nu het nog lijk mensen moeten een uitkering kan'?," vraagt Steef.„Nou, met al die plannen gaat er wel wat ver anderen voor ouderen."„Oud, oud, wie is hier nu oud?"„Jij na tuurlijk met je 58, maar ik schiet ook al op. Allemaal nieuwe maat regelen, heb jij dat niet ge volgd?,'' vraagt Koos. mensen die pver een stem be- WADDINXVEEN - In de afgelo- schikken om informatie in te le- pen weken hebben de groep 8 zen, die in het systeem geplaatst leerlingen van acht basisscholen moet worden. Wie alleen maar CD's wilt draaien, hoeft niet te reageren, want dat kan de com puter namelijk ook. Belangstelling? Loop dan eens langs de studio aan de Tollens laan of neem contact op via 0618287563. F :.r Ij* WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 13 APRIL 2005 I J 4 MM M UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN (10 eurocent per minuut) I 1 F’1 ■’SE

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 11