Stewardess zegt vliegen vaarwel en Geslaagden A-diploma €175 Dogfrisbee leuk voor hond en baas richt zich op schoonheidssalon Mila Jeleznikova in Waddinxveen Ingezonden brieven ^Poonokker I Tuinarchitect geeft advies lezing acupunctuur bijvrouwen van Nu Voorlichting over kinder loosheid Klaverjassen Gouwe Rijders Expositie bibliotheek Zevenhuizen RTW FM verslaat slaan Bern- hardmunt RUIM1OOO KOSTUUMS KOSTUUM Seniorenreis 10 in Gouda. Het programma of informatie kan men terecht bij het Bureau Patiëntenservice, te lefoon 0182 - 505324. een goede zaak, misschien dat het aantal rokers daardoor af niet ijdel genoeg, of ze weten niet wat roken nou precies met ze doet. Ze weten waarschijnlijk niet dat roken slecht is voor de Jochem van Velzen, Waddinxveen Verschillende culturen „Of ik zelf wel eens naar een schoonheidsspecialiste ga? Op de verschillende bestemmingen deed ik dat wel eens. Ik was be nieuwd hoe ze daar in de ver schillende culturen mee omgin- schurende beweging en 'klaar was kees'. Met één bakje water werd vervolgens de hele behan deling gedaan. Heel ouderwets! De massage daarentegen was heel goed. Zelf bied ik verschillende soorten massages aan, waaronder shiat su. Voor mijzelf vind ik het be langrijk om me continue verder te ontwikkelen en op de hoogte te blijven van de laatste ontwik- was dan ook snel gemaakt: „Een ideale manier om het moeder schap met dit werk vanuit huis te combineren," aldus Mirelle. OP VOORRAAD WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders houdt donder- WADDINXVEEN - In het Gou- webad de Sniep is op zaterdag 9 april weer gezwommen voor het A-diploma. Er waren 67 kandi- KRIJTSTREEP 3 KLEUREN 50+ Bingo in het Zuidhonk WADDINXVEEN - In het Zuid honk, Zuidplaslaan 552, wordt vrijdag 15 april een 50+ bingo gespeeld. Er worden negen ron des gespeeld, met een enkel boekje (5,- euro) of een dubbel boekje (7,- euro). Als afsluiting op de avond wordt er nog een loterij gehouden met ook hier leuke prijzen. De aanvang is 14.00 uur, jeugd wordt niet toegestaan. WADDINXVEEN - Schoon heidssalon Mirelle is nu bijna twee jaar gevestigd aan de Waddinxveense Joke Smi- thoeve nummer 54. Sinds 1 fe bruari 2005 heeft de eigena resse, Mirelle Doeleman, haar baan als stewardess bij de KLM opgezegd om zich meer te richten op haar groeiende schoonheidssalon. Inloopochtend psoriasispatiënten GOUDA - Psoriasis is een niet besmettelijke, chronische huid aandoening, herkenbaar aan ro de, schilferende plekken die pijn en jeuk kunnen veroorzaken. Psoriasispatiënten en geïnteres seerden zijn welkom op woens dag 20 april tussen 14.00 en 16.00 uur in het patiëntenservicebu reau op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Documentatie over pso riasis is in ruime mate aanwezig. De oud-stewardess is inmiddels een ervaren schoonheidsspecia liste. In 1998 behaalde zij haar diploma via het Gerda Siemer College in Amsterdam. Zij be gon vervolgens een schoon heidssalon die zij combineerde met haar baan als stewardess. Een verklaring voor het feit dat ze in Amsterdam ging wonen. Al vrij snel had zij in Amster dam een behoorlijke klanten kring opgebouwd. „Destijds heb ik Edwin ontmoet, hij komt oorspronkelijk uit Waddinx- ve'en. Na een tijdje samen in Amsterdam gewoond te heb ben, besloten we om in Wad dinxveen te wonen. Wij zijn al lebei geen mensen van de stad en Edwin wilde graag terug naar zijn 'roots'. Maar met het oog op mijn salon, was dit uit eindelijk geen makkelijke beslis sing. Ik had daar een vaste klan tenkring, waarvan ik afscheid moest nemen. In mijn nieuwe omgeving moest ik nog maar af wachten of ik hetzelfde kon be reiken. Je begint gewoon weer helemaal opnieuw." En niet zonder succes, is uiteindelijk ge bleken. Met de nodige inzet, heeft Mirelle in Waddinxveen weer een aardig klantenbestand opgebouwd. Twee keer per jaar, in voor-en najaar, verspreidt ze een folder. Verder doet de mond tot mond reclame goed zijn WADDINXVEEN - Vanaf heden kent deze regio een nieuwe hon densport, Dogfrisbee. Een vrij jonge sport waar plezier voor twee, creativiteit, techniek en muziek in combinatie wordt ge bracht met het gooien van fris bees. Elke hond, van pup tot senior is in principe geschikt voor deze sport. Niet elke hond is een su- peratleet of beschikt over een enorme snelheid of springver- mogen, maar dogfrisbee is aan te passen aan elke hond en baas. Tijdens de cursus worden de trainingstechnieken aangepast aan de combinatie. Dus geen frustratie omdat de 'andere' hond al verder is. Het belangrijkste is de binding met de hond en de daaruit voort vloeiende pret. Ook het veiligheids aspect wordt niet uit het oog verloren. Tijdens de cursus wordt ruimschoots aandacht besteed aan het veilig werken met de honden. Aan- gen. Ik heb verschillende mas sages uitgeprobeerd en al heel wat verschillende gezichtsbe handelingen gehad. In India was dat bijvoorbeeld heel pri mitief. Zo werden mijn wenkbrauwen op één of andere manier met een klosje garen geëpileerd. De schoonheidsspecialiste hield een stuk garen in haar mond. Met haar handen maakte ze een kransslagaders met een 1,7. Een permanente blootstel ling aan de rook van anderen daatjes, die allemaal zijn ge slaagd. De namen van de kinde ren die hun A-diploma hebben gehaald zijn: Matthijs de Kruijf, Emma de Koning, Max van Dijk, Jelle de Kock, Julian Hendriks, Jimmy Boom, Rosalin Kerssies, Thijs Noordhoek, Wessel van der Schaft, Wout van Dijken, Marije Verstegen, Twan Ottevanger, Ni na van der Roest, Bas van der Roest, Britt Geneugelijk, Rutger v. Niekerk, Brittney Jansen, Inge- lise v.d. Bom, Nienke de Lange, Esther van der Eijk, Petra van der Eijk, Stella Kucuksen, Laura Jager, Lara van der Schoor, Sam van Wijk, Consu Yilmaz, June- ann Torsy, Cynthia Meijberg, Mardine Bac, Joris Snijdelaar, Youssef Chouitar, Thess Have naar, Mathé v. Staveren, Carlijne Rip, Suzanne Ernst, Sanne Ver- weij, Fleur Vos, Vincent Ferwer- Daar kunnen ze kanker veroor zaken. Om de luchtwegen schoon te maken, moet een roker artsen en tandartsen hun patiën- zo snel mogelijk een wed komen ten gaan adviseren om te stop- die het mogelijk maakt om ie mand die in jouw buurt rookt aan te klagen. Het is onbegrijpelijk dat zoveel ring lijdt. Volgens een Ameri kaans onderzoek kan roken ook oorzaak zijn van vervroegde kaalheid en bestaat er een direct verband tussen roken en rim pels. Om maar te zwijgen over het feit dat roken kankerverwek kend is.Door te roken, adem je dat komt dan allerlei giftige stoffen in. Ze zor- echt niet door de drank. Rokers gen ervoor dat je verslaafd raakt, dat je conditie verslechtert en dat je allerlei ernstige ziektes kunt krijgen. Per jaar overlijden in Nederland 20.000 mensen door roken. In sigaretten zit teer. Teer begrijpen niet dat de lucht van een sigaret voor niet-rokers wal gelijk is en vaak aanslaat op on ze ogen. Bij het horen van dit soort kritiek, is hun tegen ver weer: 'ik zeg er toch ook niets bevat veel giftige stoffen die ach- van als jij een biertje drinkt', niet terblijven in de luchtwegen, begrijpend dat dit appels met peren vergelijken is. Ze zijn serieus verontwaardigd dat er op steeds minder plaatsen heel veel hoesten. De longen die gerookt mag worden. Hier even toch al niet meer zo gezond zijn, wat feitjes: roken verhoogt het ri- gaan daardoor steeds een beetje sico op problemen met de hart- stuk. Bij sommige rokers zijn de factor longen zo erg kapot dat ze niet meer kunnen ademen. En roken heeft nog meer verve lende gevolgen voor hoe je er uitziet en hoe je ruikt: van roken ga je uit je mond stinken, krijg je gele tanden en bruine plekken op je vingers en gaan je kleren stinken.Hoe kan een mens die dit allemaal weet in vredesnaam roken? Begrijpelijk als je ver- dag haar traditionele klaverjas- slaafd bent, maar je hebt ook nog avond in Hotel de Unie, Kerk- weg Oost 226. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaverjassen begint uiterlijk om 20.15 uur. Het is niet ver plicht om lid te zijn van de ver eniging om deel te mogen ne men. WADDINXVEEN - Tijdens de tuinontwerpdag op vrijdag 15 april is er in de bibliotheek van 14.00 tot 17.00 uur een tuinarchi tect aanwezig. Tijdens de gesprekken zal de ar chitect vooral ingaan op de ruimtelijke aspecten van de tuin. De heer van Hees van het Gouds architectbureau van Hees zal een tipje van de sluier oplichten en vertellen over hun specifieke werkwijze en aanpak. Elk ge sprek zal ongeveer vijftien minu ten duren. De Tuinontwerpdag wordt dit jaar voor de zesde keer georgani seerd en is een initiatief van de Nederlandse Vereniging voor Tuin- en Landschapsarchitec tuur. Belangstellenden kunnen zich in de bibliotheek aanmelden. Voor meer informatie www.biblio- theekwaddinxveen.nl. WADDINXVEEN - De Vrouwen van Nu krijgen weer bijzonder bezoek. Op 19 april komt Dennis Niessink vertellen over acu punctuur, moxastick en energie- banen. Acupunctuur is een klas sieke Chinese geneeswijze, die in het Westen als aanvulling op de reguliere geneeskunde wordt ge bruikt. De wereldgezondheids organisatie omschrijft meer dan 50 aandoeningen, die succesvol doormiddel van acupunctuur kunnen worden behandeld. De avond wordt om 20.00 uur gehouden in de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh en de entree bedraagt 3,50 euro. Al le Belangstellenden zijn van har te welkom. de gezelligheidrokers. Niet ver slaafd aan nicotine, maar op feestjes en verjaardagen toch meeroken, omdat iedereen dat doet. Je hebt ook ouders die roken. Ik vraag me af of die ouders eigen lijk wel van hun kinderen hou den. Ik ben geneigd te zéggen van niet. Meeroken is dodelijk, je kind heeft na zijn jeugd pik zwarte longen en meer kans op long- en vaatziekten. Wie doet dat zijn kind aan? Roken is dom en daarom is het als niet-roker heel moeilijk om respect te hebben voor iemand die rookt. Roken is niet stoer, het is zielig, héél erg zielig. Daarom is de oplossing om het aantal rokers uit te bannen heel simpel. Waarom beginnen de meeste jongeren met roken? Om dat ze het stoer vinden. Laten we er dan met z'n allen voor zorgen dat jongeren het niet meer stoer vinden, maar juist als heel verne derend ervaren. Bijvoorbeeld: bouw in alle res taurants en cafés een glazen kooi waar alle rokers in mogen zitten. In sommige landen wordt dit al gedaan en met veel succes (Ne derland loopt sowieso achter op andere landen met zijn rokersbe- leid). Vervolgens kunnen alle niet-rokers, net als in een dieren tuin, aapjes gaan kijken naar alle rokers in de kooi. Het is in elk geval een begin. De taak voor de overheid is nu om zoveel moge lijk vernederende dingen te be denken. Gewoon een beetje cre atief zijn. da, Lotte Feldman, Stefanie Hoogendoom, Demelza D.M.T. Meijer, Britt van Fulpen, Jonas Oudijk, Dylan de Vrind, Eda Herrera, Niels van Arkel, Dave van Wichen, Kelly Wolswijk, Ste- ijn van Paasen, Tessa Burger, Bas Burger, Jochem van Dijk, Levi Schuurman, Solenn Walstra, Ni no Vogelzang, Bente Ackermans, Romy Lagerweg, Dennis Verkle- ij, Mike Smits, Robin Anker, Ti mo Nijlunsing, Lotte van Vliet, Maud Neven, Rick Brobbel, Jef fry de Graaf, Shania Verkaik en Bas Teunissen. ZEVENHUIZEN - Wies He- ijboer-Wamders exposeert tot 2 mei in de bibliotheek van zeven huizen. In 1994 is zij begonnen met aquarelleren, via de Zeven Muzen kwam ze bij Arja tuitel terecht en heeft daar een aantal jaren lessen gevolgd. De jaren daarna heeft ze altijd wel een-sei- zoen deelgenomen aan diverse workshop's. Waaronder één van professioneel kunstenaar Cees Mudde, hij heeft een column in het blad palet. De tekenmethode van Betty Edwards heeft veel bij gedragen aan haar tekentech niek. Wies wil zichzelf geen kun stenaar noemen, maar met deze expositie laten zien dat een hob byist zichzelf kan ontwikkelen. Haar favoriete onderwerp is Portret en het medium pastel. Wiés wil graag in opdracht wer ken, dus wie een jubileum heeft en een speciaal cadeau wil, kan contact met haar opnemen. De tentoonstelling is te bezichti gen tijdens de openingstijden van de bibliotheek. WADDINXVEEN - Het seizoen van de Waddinxveense Kunst Kring wordt op donderdag avond 21 april afgesloten met een dialezing in Het Nieuwe Trefpunt, Stationstraat 18. De aanvang is 19.30 uur. Die avond spreekt Lioudmila Je leznikova over haar eigen werk. De in Rusland geboren kunste nares studeerde aan de Kunst Acedemie in St. Petersburg. Door haar serieuze en discipli- dacht voor algehele conditie, warming-up en cooling-down, springtraining, het komt alle maal aan de orde. Tevens wordt er alleen maar ge werkt met voor de hond veilige, uit Amerika geïmporteerde, spe ciale dogfrisbees. Elke enthousiaste baas en zijn of haar van ongeduld trappelende hond kan nu kennis maken met dogfrisbee.Op zondag 17 april van 13.00 tot 16.00 is er een snuf- felmiddag, georganiseerd door frisbeeclub Dazzling Frisbee Dogs.Deze snuffelmiddag vindt plaats op het grote hondenlosloopveld in het Gouwebos, het bos tussen Waddinxveen en Boskoop.Par- keren kan ruimschoots op het parkeerterrein aan het Noor- deinde en vandaar is het enkele honderd meters lopen naar het frisbeeterrein.Tijdens deze snuf felmiddag wordt er uitleg gege ven over de sport, bestaat er de gelegenheid om de sport enkele WADDINXVEEN - De Seni orenreis Waddinxveen is dit jaar op woensdag 1 juni, 's Morgens wordt er uit Wad dinxveen vertrokken rich ting Rotterdam. Daar ligt bij de Spido een prachtige boot klaar, waar mee een rondvaart gemaakt wordt. Weer aan vaste wal, ver trekt het hele gezelschap richting Wassenaar voor een lunch, s' Middags wordt er een Royal Tour door Den Haag gemaakt, daarna wordt er via Noord- wijk naar Sassenheim gere den, waar men gaat dine ren in de Oude Tol. De inschrijving voor deze seniorenreis is op woens dag 4 mei in het Anne Frank Centrum, op woens dag 11 mei in Huize Sou burgh en op donderdag 12 mei weer in het Anne Frank Centrum, van 9.00 uur tot 11.00 uur is iedereen daar welkom. De kosten voor deze reis zijn 35,- euro per persoon. naire aanpak kreeg ze de gele genheid in de Hermitage te wer ken. Van 1992 tot 1996 is zij lid geweest van de Unie van Vrije Kunstenaars in St. Petersburg. Daarna heeft haar kunst een de finitief karakter gekregen. Haar werk leeft door precieze analyse, gecombineerd met een perfecte techniek, vakmanschap en een goede smaak.Lioudmila exposeerde vele malen in Italië en Rotterdam. WADDINXVEEN - Het eer ste exemplaar van de Bem- hardmunt wordt op don derdag 14 april geslagen door de commissaris der ko ningin van de provincie Zuid-Holland. Het initiatief voor deze munt is genomen door de Stichting Nationale Feestda gen Waddinxveen en de On dernemersvereniging Wad dinxveen. De munt, met een waarde van 5,- euro wordt uitgebracht naar aan leiding van het zestigjarig bevrij dingsfeest en ter nagedach tenis van Prins Bernhard, die ereburger van Waddinx veen is. Er zullen in totaal 5.555 munten in omloop worden gebracht. RTW FM maakt van deze gebeurtenis een reportage, die op zater dag 16 april tussen 14.00 en 16.00 uur te beluisteren is in het 'Middagmagazine'. Op zondag 17 april wordt het programma op dezelfde tij den herhaald. Ook zal er een fotoreportage te zien zijn op de website www.rtw.nl. werk. Het loopt zelfs zo goed dat ze het vliegen inmiddels vaarwel heeft'gezegd, waardoor ze meer tijd in haar salon kan steken. „Wat het meest de door slag heeft gegeven om te stop pen, is dat ik sinds 1,5 jaar moe der ben. En het vliegen past dan echt niet meer in zo'n leven. Je bent vaak dagen van huis weg en voor zowel moeder als kind is dat écht niet leuk.” De keuze Schoonheidsspecialiste Mirelle Doeleman heeft haar baan als stewardess bij de KLM opgezegd om zich meer te richten op haar groeiende schoonheidssalon. kelingen.'Haar klantenkring in Waddinxveen groeit gestaag. Doordat ze meer tijd heeft ge kregen en de behandelingen van gezicht en lichaam niet meer hoeft te combineren met haar intercontinentale vluchten, kunnen nieuwe klanten weer te recht. Harsen, verven van wim pers en wenkbrauwen, (bruids)make-up, epileren, mas sage en masker: het zijn enkele voorbeelden van de gezichts- en lichaamsbehandelingen waar voor mensen terecht kunnen bij Schoonheidssalon Mirelle. Naast deze standaardbehande lingen is ze onder andere gespe cialiseerd in elektrisch ontha ren. Zowel voor korte behandelingen zoals reinigen en een masker, als een complete schoonheidsbehandeling: er is voor elk wat wils. „Behalve de positieve uitwerkingen voor het gezicht en lichaam, zien veel mensen een behandeling als een vorm van onthaastingeven lek ker ontspannen, waarna je er weer even tegenaan kan," aldus Mirelle. Het Anbos-logo prijkt aan de voordeur als teken van een ge diplomeerd en erkend schoon heidsspecialiste. Bestaande en nieuwe klanten kunnen momenteel profiteren van een voorjaarsaanbieding. Deze bestaat onder andere uit een uitgebreide reiniging en in tensieve gezichtspeeling en een ampul voor de vochtarme huid. „Zeker na een koude winter, kan de huid wel een oppepper gebruiken," is de mening van deze schoonheidsspecialiste. Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met Schoonheids salon Mirelle, tel 0182-639813. De folder is altijd tussentijds op vraagbaar. Roken verhoogt dit risico 1,3 maal. Als GOUDA - Op donderdag 21 Onlangs is besloten dat alle huis- je deze cijfers leest, moet er toch april is er een voorlichtings avond over onvrijwillige kinder- ten gaan adviseren om te stop- loosheid. Deze avond vindt pen met roken. Aan de ene kant plaats in de Gehoorzaal van de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis, Bleulandweg gaat nemen, maar aan de andere jongeren roken. Vooral als je je kant vind ik dat iedereen zelf bedenkt dat de meeste jongeren start om 20.00 uur, de zaal is ge- moet weten of hij of zij rookt. Als behoorlijk ijdel zijn. Blijkbaar opend vanaf 19.30 uur. De toe- iemand zijn eigen lichaam wil gang is gratis. Voor aanmelding verpesten, is dat een eigen keu ze. Zolang niemand anders er maar last van heeft. Alleen ligt daar een groot probleem. Wij als huid en tot versnelde veroude- niet-rokers hebben helaas wél re gelmatig last van rokende men sen om ons heen. Als ik met wat vrienden naar de kroeg ga, krijg ik meestal last van mijn keel door de enorme rookwalm die er hangt. De vol gende dag voel ik me ook alles behalve goed, en minuten uit te proberen en zul len er demonstraties gegeven worden. Wie besluit de cursus te volgen, kan zich meteen inschrij- ven.De cursus zal van start gaan op donderdag 21 april. Bij vol doende inschrijvingen is het mo gelijk dat er nog een andere da tum gepland wordt. Er wordt een kleine bijdrage van 3,- euro gevraagd, dit is voor het gebruik van de frisbees. Een gedeelte van de opbrengst gaat naar de Stichting Hulp hond, deze stichting leidt hon den op tot maatjes die gehandi capten helpen zelfstandiger te functioneren. De landelijke orga nisatie D.O.G., waar Dazzling Frisbee Dogs bij aangesloten is, ondersteunt deze stichting van harte.Voor meer informatie neem contact op met Anita Gi- deonse, tel 0182 - 635639 of mail naar dazzlingfrisbeedogs@pla- net.nl. Er kan ook een kijkje ge nomen worden op www.dazz- lingfrisbeedogs.nl. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 WOENSDAG 13 APRIL 2005 I Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM)

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 15