Weekblad-cartoon van Elias 1' [rW(o)®0®S LIEFTINK ll Stichting Wijk- en Buurtbeheer strijdt voor een betere leefomgeving ROBUUST, LIEFTINK DEUREN Workshop korte verhalen schrijven Computercursussen voor senioren Concert Marco Bakker op televisie van Zorgcentrum De Zevenster Bingo in de Boog Sing In de Kruiskerk Wandeltocht voor senioren Bingo voor senioren Kledingbeurs Woord Daad Night of Harmony in Reeuwijk Bijzondere boekenleggers in bibliotheek HUIS AAN HUIS.... mmmi www.lieftink.nl Klaverjassen op Koninginnedag Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl LIEVER LIEFTINK RAM EN FABRIEK - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 WOENSDAG 13 APRIL 2005 bijeen- zifter van de Stichting Wijk- en Buurtbeheer. 1 dagmorgen van 9.00 tot 11.30 uur terecht. ven' van start in de bibliotheek van Waddinxveen. dat ze voor verbetering vatbaar zijn. We hadden een route uitge zet langs de belangrijkste knel punten."Knelpunten? Wat be doelt Veringmeier daar precies mee? „Knelpunten zijn plaatsen waaraan iets mankeert, waar iets aan veranderd moet wor den. We hebben de knelpunten verdeeld in verschillende facet ten: groen, openbare verlich ting, speelplaatsen, verharding, afwatering, verkeersmaatrege len en meubilair. Met meubilair bedoelen we onder andere een gevaarlijke knelpunten zien, ko men we uiteraard zelf met goe de ik ook een actieve rol binnen Wijk- en Buurtbeheer Groens- om is het zo leuk om nu ook eens aan de andere kant van de Vorig jaar heeft de gemeenteraad de subsidiekraan voor Kinder boerderij Dierendal dichtge- hooi, stro, voor water en elektra, dierenarts en verzekeringen. Om voldoende geld bijeen te sprok kelen, worden er allerlei activi teiten bedacht. Voor meer informatie bel 0182 - 615555 of 631932. De volgende tocht is gepland op dinsdag 24 mei. REEUWIJK - De twee Goudse verenigingen Harmonie Caecilia en Popkoor Pokomotions hou den op 15 april gezamenlijk een Night of Harmony. Dit concert vindt plaats in Zalencentrum De Brug en staat onder leiding van de dirigenten Ellen van den Berg en Loek van Kersbergen. Kaar ten kosten 7,50 euro en te ver krijgen bij Zalencentrum De Brug, Dunantlaan 1 in Reeuwijk, tel 0182 - 392882 of bij het secre tariaat van beide verenigingen, tel 0182 - 533957 en 0182 - 548124. MOERKAPELLE - Alle tweedehands kleding, mits schoon, niet kapot en eigen tijds, kan op woensdag 13 april tussen 14.00 en 16.00 uur aangeleverd worden in de zaal van de Gerefor meerde gemeente, Kerk straat 8/a. Bij het aanleve ren van de kleding zal in overleg een prijs worden bepaald. De helft van de opbrengst gaat naar Woord Daad en de andere helft is voor de inleveraar zelf. Natuurlijk mag ook de ge hele opbrengst aan Woord Daad geschonken wor den. De verkoop start op woens dagavond 13 april van 19.00 tot 21.00 uur en op donderdagmorgen 14 april van 9.00 tot 11.00 uur. Op 14 april tussen 14.00 en 16.00 uur kan de overgeble ven kleding en het opge brachte geld opgehaald worden. De opbrengst wordt besteed voor de bouw van een school in Haïti. Het NCDO verdub belt het bedrag. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk organiseert regelmatig wandeltochten ten behoeve van senioren die sport willen combine ren met het leggen van con tacten. Op dinsdag 19 april wordt een tocht van tien kilometer gehouden. Vooraf opgeven is niet no dig, er kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur ingeschre ven worden in de foyer van het Anne Frank-activitei- tencentrum (Jan van Bijnen- pad). Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.30 uur gaat de groep met een aan tal auto's richting Noord- wijkerhout, waar de wan deling van vijf kilometer start in zuidelijke richting, waarvan anderhalf kilome ter over het strand. De koffiepauze wordt gehou den bij Pannenkoekenboer derij 'Langs Berg en Dal', waar de auto's geparkeerd staan. Na de pauze volgt nog een wandeling van vijf kilome ter door de duinen in noor delijke richting. Bij terugkomst in Waddinx veen is er in het Anne Frank-centrum nog gele genheid om met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. Kosten voor deelname be dragen 2,80 euro. Aan deel nemers die meerijden, wordt bovendien een kleine bijdrage aan de autokosten gevraagd. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, af deling Seniorenwerk, houdt op dinsdag 19 april een bingoavond voor senioren in het Anne Frank- activiteitencentrum. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo be gint om 20.00 uur. De kosten zijn 2,20 euro voor één plankje of 2,70 euro voor twee plankjes voor zeven ronden. Deze activiteit is toegankelijk voor alle 55-plussers in Wad dinxveen. een team," zegt hij, „dat maakt dit werk juist zo leuk. Naast ons zessen, hebben we ook deelne mers. Regelmatig houden we een deelnemersvergadering en daar nodigen we wijkbewoners voor uit. Aan hen vragen we of ze ons kunnen helpen." Het eerste resultaat als Wijk- en Buurtbeheer Groenswaard is bereikt, volgens Veringmeier: „Van de gemeente hebben we 15.000,- euro ter beschikking ge kregen. Die mogen we zelf be steden, zolang het maar ten be hoeve is van de verbetering van de openbare groenvoorziening. Na lang overleggen, zijn we eruit, we weten waar we het aan gaan besteden. Eén van de knel punten is de verouderde be planting rond de schoolpleinen. Als er bomen omwaaien, wor den die wel opgeruimd, maar komen er geen nieuwe voor in de plaats. Daarnaast zien we veel verouderde verplanting, vooral rond de schoolpleinen. We gaan de 15.000,- euro daar om besteden aan het plaatsen van nieuwe bomen en planten rondom de vijf basisscholen in onze wijk. Voor de arbeid willen wij de wijkbewoners en de leer lingen inzetten. Dat doen we voor de sociale verbondenheid, het is namelijk nog gezellig ook om met elkaar aan de eigen om geving te werken. En we doen het om er voor te zorgen dat de kinderen respect hebben voor de nieuwe bomen en planten. Ze hebben ze zelf gepland, dus zullen ze er niet meteen weer doorheen gaan rennen." Voor Stichting Wijk- en Buurt beheer is dit resultaat een ge- WADDINXVEEN - De klaverjas- liefhebbers in Waddinxveen en wijde omgeving kunnen zich weer laten inschrijven voor het koppelklaverjassen op 30 april, dat wordt georganiseerd door de KJV de Springplank. Op Koninginnedag worden er zes ronden gespeeld. De dag duurt van 10.00 tot 15.30 uur in het Tenniscentrum Waddinx veen aan de Sniepweg. De inschrijfkosten bedragen 10,- euro per koppel, van te voren aanmelden door te bellen naar 0182 617671. Produktieweg 15-17, Alphen aan den Rijn tel. 0172 - 46 96 70 kan er onder begeleiding van schrijfster en redacteur Brigitte Bosman een korte cursus gevold worden in leren schrijven. De workshop bestaat uit twee bij- (foto: Liesbeth van der Vis) gaan met het vrijwilligerswerk. Veringmeier: „Het geeft een ge weldig gevoel dat we wel dege lijk iets kunnen betekenen voor de woon- en leefomgeving van sommige wijkbewoners. We gaan nu zeker verder praten met de gemeente om alle ande re knelpunten te verbeteren. Bo venaan ons wensenlijstje staat de verbetering van de verkeers veiligheid voor het langzaam rijdende verkeer in de wijk. Met name de routes van en naar scholen en de inrichting van De Groensvoorde heeft hierbij onze aandacht." WADDINXVEEN - Op vrijdag 15 april is er weer een bingo in De Boog, C. Huijgenslaan 2. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Op woensdag 20 april is er een kinderbingo. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Er wordt geen en treegeld gevraagd. Alle kinderen vanaf 4 jaar zijn van harte wel kom. WADDINXVEEN - In de Kruis kerk op de Passage wordt er za terdagavond 16 april weer een 'Sing In' gehouden. Er worden geestelijke liederen gezongen uit de bundels 'Alles wordt Nieuw', 'Youth for Christ' en de Opwek- kingsbundel. De avond heeft als thema 'In Christus'. Het geheel staat onder leiding van een begeleidingsband. Ie dereen is van harte uitgenodigd om deze avond bij te wonen. De aanvang is 19.30 uur. Na afloop ro voor de gehele cursus, inclu sief lesmateriaal. Voor beginners De beginnerscursus 'Kennisma- die nog geen computer hebben, ken met computers' is toeganke- is er de mogelijkheid lijk voor elke Waddinxvener vanaf 50 jaar, die nog helemaal bij de basis moet beginnen of al een beetje met de computer kan werken. De basiscursus bestaat uit zes dagdelen van twee uur. Per cursus is er plaats voor maxi maal tien cursisten. Voor de cur sus in april zijn nog enkele plaat sen vrij op de vrijdagochtend. De docenten, allemaal enthou siaste vrijwilligers, begeleiden de cursus en worden geassi steerd door twee hulpdocenten. Daardoor is er ruime aandacht voor iedere cursist. De kosten voor deelname bedragen 49,- eu- zijn bijzondere exemplaren bij van huis. Ook boekenleggers uit het bui tenland, boekenleggers van leer en van musea. Ook de bibliotheek levert een bijdrage aan hun verzameling, alle gevonden boekenleggers die niet worden opgehaald gaan naar de verzameling van de da mes. De boekenleggers liggen in de vitrine en zijn te bewonderen tij- pianist Rob dens de openingstijden van de bibliotheek. ken. Ongeveer 17.000,- euro moet het Stichtingsbestuur van Dierendal jaarlijks bijeen krijgen voor onderhoud aan de verblij ven, voor aankoop van voer, waar deze kinderen worden gene geerd en weggestopt.De opbrengst van het concert, verdubbeld door de stichting Cordaid, zal dan ook ten goede komen aan het project 'Het kansarme Kind', en wel in het bijzonder aan deze kinderen.Voor degenen die niet in de gelukkige omstandigheid zijn om het concert op televisie te volgen, zijn er nog kaarten op de voorverkoopadres sen beschikbaar.De entreekaarten bedragen 15,- euro en zijn verkrijg baar bij reisbureau De Zwaluw in de Dorpsstraat te Zevenhuizen en bij de Fotoboetiek in de Dorpsstraat te Moerkapelle. Zoals gewoonlijk zijn een uitge breid programmaboekje, koffie/thee tijdens de pauze en de garderobe gratis. Voor meerinlich- tingen:www.lions.nl/zevenhui zen/ of 0180-631956. om gedu rende de cursusperiode een computer te huren voor 18,- eu- ro.Voor cursisten die na de be ginnerscursus verder willen, is er de cursus 'Kennismaken met Internet'. Deze cursus bestaat uit zeven dagdelen van twee uur en de kosten bedragen 64,- euro voor de gehele cursus, inclusief lesmateriaal. Verder verzorgen vrijwilligers van de helpdesk workshops voor de meer gevor derde senioren. Wie belangstelling heeft voor een cursus, kan contact opne men met de S.W.W., tel 0182 - 631932 of 615555. WADDINXVEEN - Altijd al eens een verhaal op papier willen zet ten? Al heel wat geschreven, In dit jaar van Kunst en Cultuur maar er verder nooit iets mee ge daan? Gewoon graag willen le ren hoe je een kort verhaal staat de koffie klaar. De toegang schrijft? Dat kan. is gratis. Voor meer informatie Op dinsdag 26 april gaat de kijk op www.kruiskerk.nl. workshop 'Korte verhalen schrij- eenkorristen van 19.30 tot 22.00 uur. Aan de orde komen onder ande re het opzetten van een verhaal lijn, het bedenken van persona ges; het schrijven van dialogen en het uitwerken van een plot. En hoe bouw je spanning op in een verhaal? Wat zijn clichés? En metaforen? Dit en allerlei andere facetten van het schrijven zullen aan de orde komen. De geschreven verhalen (of de opzet daarvan) zullen gelezen en beoordeeld worden door de do cente. Tijdens de tweede bijeenkomst, op dinsdag 24 mei, worden de teksten met elkaar besproken. Belangstelling? Opgeven kan bij de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklen burg Schwerinlaan 1, telefoon 0182-640572. De kosten bedra gen 20,- euro, dit is voor de ge hele workshop, inclusief het leesrapport van uw tekst. ZEVENHUIZEN - Mevrouw Ans Breuers en haar vriendin hebben hun eerste boekenlegger gekocht toen ze in 1994 op va kantie waren in Hongarije. Ze draaid. Dit jaar moeten zij zelf de besloten toen boekenleggers te financiën bij elkaar zien te zoe- gaan sparen. Ze zijn nu elf jaar verder en ze hebben er nu 7800 in him bezit. In de bibliotheek in Zevenhui zen is een gedeelte van hun col lectie te bewonderen. Ze sparen alle soorten boekenleggers, er is geen voorkeur voor een bepaald onderwerp. Het grootste gedeelte van de boekenleggers hebben ze gekre gen van mensen die gehoord Bakker op 22 april, vanuit de Her hebben van hun verzameling. Er vormde Kerk in Zevenhuizen, live in hun eigen woonkamer op TV te bijvoorbeeld: het konings- volgen.Het benodigde bedrag voor de beeldverbinding is geheel op ei gen kracht door de Hervormde Ge meente bijeengebracht om de Ze- venster-bewoners toch in staat te stellen de zondagse diensten op een eigentijdse manier te laten bij wonen. Van deze beeldverbinding kunnen de bewoners nu ook pro fiteren tijdens het derde Lions- Vöorjaarsconcert met Marco Bak ker, het Grootkoor Rotterdam, van Dijk en de solisten Etty van der Mei en Nan van Groe ningen. Het concert begint om 20.00 uur, waarbij meer dan 120 uit voerenden klaar zullen staan om de bezoekers een onvergetelijke avond te bezorgen. Reeds vanaf 19.15 uur zal Rob de Jong uit Ze venhuizen een voorconcert verzor gen op zijn geliefde instrument de piano, zodat het eventuele wachten op aangename wijze wordt be kort. Was het aanvankelijk de be doeling dat Lionsclub Zevenhui zen een substantiële bijdrage zou leveren aan een mobiele beeldver binding, thans is de situatie zo dat de Hervormde Gemeente een vaste beeldverbinding uit eigen midde len gefinancierd heeft, waardoor Lionsclub Zevenhuizen het voor ziene bedrag aan andere goede doelen kan besteden.Een van die doelen is het 'Early-intervention' programma voor kinderen met het syndroom van Down in Moldavië, Stichting Wijk- en Buurtbeheer Groenswaard is op 1 april 2004 opgericht. „We hebben zes be stuursleden, allemaal vrijwilli gers,” legt Veringmeier uit, „we zijn begonnen met het versturen van een enquête naar alle bewo ners. In die enquête konden ze precies aangeven over welke dingen ze tevreden zijn in hun wijk en wat ze graag anders zouden willen zien. Alle re spons hebben we vervolgens verzameld en verwerkt in een „Wijk- en Buurtbeheer Groenswaard vraagt aandacht voor Duurzaam Veilige schoolroutes in de wijk," zegt Peter Veringmeier, voor- weldige stimulans om door te boekwerk. Tijdens een komt op 16 oktober 2004 hebben we dat boekwerk in de vorm van dia's aan de bewoners en de gemeente gepresenteerd. Het was geweldig hoe iedereen daar voor open stond. Ze waren be hoorlijk enthousiast. De raads leden vonden het leuk om te ho ren wat er leeft onder de bewoners. Daar is Wijk- en Buurtbeheer ook voor opge richt, om uit te zoeken wat er onder de bewoners leeft. Ver volgens zijn we samen met de aanwezige mensen langs plek jes gefietst waarvan wij vinden WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk or ganiseert al geruime tijd, in sa menwerking met het Seniorweb, computercursussen voor senio ren. Inmiddels zijn al honderden senioren thuisgeraakt op de computer en gebruiken zij de mogelijkheden van de computer voor hun vrijwilligerswerk, om te E-mailen met familieleden aan de andere kant van de wereld, voor hobby's en spelletjes. De cursussen worden gegeven in de computerruimte van het Seniorweb in het gebouw 'We reldwijd' aan de Mauritslaan 55. Daar is bovendien de helpdesk gevestigd. Wie vragen heeft, kan daar op maandagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur en op donder- ZEVENHUIZEN - Dankzij de Her vormde Gemeente zijn de bewo ners van Zorgcentrum De Zeven ster in staat het Lions-Voorjaarsconcert met Marco WADDINXVEEN - „Wijk- en Buurtbeheer is een middel om burgers inspraak te geven in hun woon- en leefomgeving," zegt Peter Veringmeier, voorzit ter van de Stichting Wijk- en Buurtbeheer, „er zijn twee pro jecten actief, één in de wijk Groenswaard en één in de wijk Zuid. Wijk- en Buurtbeheer heeft twee doelstellingen: de so ciale verbondenheid van de mensen met de wijk waarin ze wonen bevorderen en de kwali teit van de leefomgeving van de mensen optimaliseren, dus zor gen dat ze zich goed thuis voe len." gebrek aan hekwerk, op gevaar- kéersmaatregelen. Daarom wil lijke plaatsen waar kinderen spelen en zo de straat op kun nen rennen. Als we met de ge- waard vervullen, het leek me meente praten en we laten ze de leuk om mijn kennis in mijn ei gen leefomgeving ter beschik king te stellen. Met mijn bu- de oplossingsproblemen. Het is reaus werk ik voornamelijk als een groot voordeel dat mijn da- adviseur voor gemeentes, daar- gelijkse werk met dit onder werp te maken hebben. Ik heb twee adviesbureaus, één op het tafel te zitten." gebied van inrichting en beheer Natuurlijk doet Peter Vering- van de openbare ruimte en de meier het bij lange na niet in z'n andere op het gebied van ver- eentje. „We doen alles samen als X ■dieren DAL

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 19