Simpele zege HCW Dames 1 Volleybalsters Nesselande verslaan koploper Kampioenschap voor zwemmers Van Uden-de Gouwe uitslagen Sportweekvoetbal Be Fair Volleybal dames kampioen Zilver voor turner Verlies Be Fair dames in eigen huis j Goede prestaties Daan Vermeij Inschrijving Hengel- kampioenschap Goede tijden Antilopers Rotterdam Marathon Be Fair op schot Kabouter- voetbal bij Be Fair Schakers missen kans op promotie Selectietest turnen bij TOOS 4 Tegen 4 toernooi SlW- (b dans en Turnvereniging Toos: sportcomplex aan de Staringlaan om 16.00 uur en is om ongeveer 18.00 uiir afgelopen. Tijdens de training wordt er vooral gekeken naar kracht, lenigheid, coördina- WADDINXVEEN - De zwem mers en zwemsters van Van en voor de totaal stand. Van Uden - de Gouwe is in het seizoen 2003-2004 opnieuw ge start in deze verenigingscompe- titie en moest daarom in de laag ste klasse van afdeling 3 in district 4 uitkomen. Deze start WADDINXVEEN - Bij het Spor tweekvoetbal Waddinxveen, het 7 ting kleedkamer te sturen, X-2 verloor kansloos met 1-6 van Laws versloegen Cafetaria Vork met 6-2. Dit houdt in dat het team van de aanvoert, terwijl ook de teams van Wesseling en S.P.M, beiden 6 3. LZ 1886 2 4. NZ&PC na een klinkende 4-0 overwin ning op Mov'over, het kam- eerste herenteam van Van Uden- De Gouwe, heeft de ploeg nog een paar zware wedstrijden voor de boeg, voordat het zomerreces zal aanbreken voor de selectie van trainer/coach Martin Pronk. Af gelopen zaterdag stond de lastige uitwedstrijd tegen Wiekslag in Pa- pendrecht op het programma. In Zuidkade en de Noordkade. Een team bestaat uit vijf personen, die tevens individueel deelnemen. schrijfgeld bedraagt 8,- euro per individuele deelnemer en 10,- eu ro extra voor een ingeschreven team. Er kunnen maximaal 125 hengelaars deelnemen. Inschrijven kan tot 22 mei per te- WADDINXVEEN - Bij voetbal- kening met een ommekeer. Maar na een 1-4 achterstand knokte Nesselande zich toch weert te rug. Even trachtte de tegen de zijlijn geparkeerde coach Ivo Martinovic met het verzoek om een hardere bal de scorereeks van Nesselande te onderbreken, maar na 6-7 door Karin Vermeu len werd het even later 7-7. Daar na liepen de bezoekers opnieuw vier punten (8-12), later vijf pun- geslagen door het verlies van de tweede set en keek al snel tegen een enonne achterstand aan. Er werd veel fout geserveerd aan Be Fair zijde, en een lastige service van Zovoc en een goed functione rend blok maakten het Be Fair zo moeilijk dat het ook de derde set verloor met 15-25. Vastberaden om deze laatste thuiswedstrijd niet te verliezen, begon Be Fair aan de vierde set. Astrid de Jong werd binnen de lijnen gebracht en een lange servicebeurt van Miran da Demeijer zorgde voor een fikse voorsprong die Be Fair niet meer uit handen gaf. Met 25-15 wonnen ze de vierde set en maakten zij zich op voor de beslissende vijfde set. Het vuur was even verdwe nen en ondanks het harde werken moesten zij hun meerdere erken nen in Zovoc dat met 10-15 de set, en daarmee de wedstrijd, met 3-2 won. Met nog één wedstrijd te gaan, weten de dames van Be Fair zich verzekerd van een plaats bij de eerste vijf. een hard schot het tweede doel punt. Ook de 3-0 ontstond uit een strafcomer. Een variant stelde Elleke de Bruijn in staat om met een harde slag te sco ren. De eindstand kwam tot stand uit een strafbal: Arianne Rip wist dit buitenkansje te verzil veren: 4-0. Door het puntverlies van koploper Hisalis uit Lisse, klimt HCW met deze overwin ning naar de 2e plaats, op één punt achter Voorhout. Komen de zondag volgt de verre uit wedstrijd tegen het altijd lastige Hermes uit Den Helder. zou hebben gehad, had er zelfs nog een overwinning in kunnen zitten. Aan de andere kant ver richtte keepster Simone Budde een groot aantal reddingen, dus het verschil (17-20) voorhet eerst op drie punten in het voordeel van Orion. Geïnspireerd door een goed op dreef zijnde Fanny Lafeber maakten de Zevenhuize naren niet alleen de achterstand goed, maar pakten ook de set- winst: 25-22 in 22 minuten vol leybal. Het begin van de tweede set was voor Orion en het Zevenhuizen- se publiek hield nadrukkelijk re- WADDINXVEEN - Het vierde team van WSV speelde maandag 4 april zijn laatste wedstrijd van het seizoen tegen het vijfde team van Krimpen a/d IJssel. WSV 4 moest deze wedstrijd winnen om kans te blijven houden op pro motie. Er werd echter met 6-2 verloren en hiermee nam Krim-, pen a/d IJssel 5 de derde plaats op de ranglijst over van de Wad- dinxveners, die uiteindelijk als vierde eindigden. Henk Erkelens won, Hans van Offeren en Evert Hildebrand speelden remise en Bert van de Knaap, Arjen Zuur mond, Teun van der Linden, Theo Goor en Jaap Smit verloren. WADDINXVEEN - De streek- derby tussen de hockeydames van Waddinxveen en Reeuwijk is in een duidelijke overwin ning voor Waddinxveen geëin digd. Dit was vooral het gevolg van het geconcentreerde en be ter verzorgde veldspel van Waddinxveen. Vanaf het begin zorgde de Waddinxveense da mes voor veel druk en in balbe zit werden goede combinaties op de kunstgrasmat uitge voerd. Met name de eerste 25 minuten was Waddinxveen op permachtig, maar verzuimde het te scoren. De weinige aan vallen van Reeuwijk werden door de sterk spelende verdedi gers Leonie Langendijk en Dieuwke Bresser onschadelijk gemaakt. Na één van deze aan vallen counterde Waddinxveen sterk. Manon van Kessel ging alleen op de keepster af en scoorde koelbloedig. Deze 1-0 was ook de russtand. Na rust werd het goede spel weer opgepakt en met de jarige Arianne Rip als motor op het middenveld bleef de druk op het doel van Reeuwijk. Uit de eerste strafcomer in de tweede helft maakte Valerie Petit met WADDINXVEEN - Roermond was afgelopen weekend het strijdtoneel voor de tweede plaatsingswedstrijd van het Ne- vereniging Be Fair zal op zater- derlands Kampioenschap turnen dag 16 april om 10.00 uur op nieuw het kaboutervoetbal plaatsvinden. Hierbij kunnen kinderen van 4 en 5 jaar geheel kosteloos en zonder verplichtin gen op een speelse en creatieve manier kennismaken met de voetbalsport. Voor informatie of opgave bel Léon Hogenelst, tel 0182 - 610491 of Hans Jongejan, tel 0182 - 630352. was zo succesvol dat zij vorig seizoen promoveerde naar de 2e klasse. Dit seizoen is het de zwemmers en zwemsters weder om gelukt om kampioen te wor den en hierdoor te promoveren naar de le klasse. Na afloop van de wedstrijd kre gen alle 40 deelnemers, na een speech van voorzitter Rob de Boer, als herinnering een beker overhandigd door de zwem- coördinator bij van Uden de Gouwe John van Wijk. De einduitslag is als volgt: 1. van Uden-de Gouwe 14305.71 punten. 2. De Columbiaan 2 14749.17 punten. 15148.90 punten. 15572.95 punten, de foto ontbreken Heidi Vis, Cocky Smits en Antoinette Wijker. het le damesteam. De aanvallers die zij bedienen hebben in een recent of ver ver- de autoclub 'De Gou- leden ook hun sporen bij Be Fair we Rijders'. Inschrijven kan vanaf verdiend. Met Marlies van Rin- 06.00 uur in HCR 'De Unie'. bliek was getuige van een gelijk- opgaande eerste set. De opening was voor Nesselande, maar daarna zou het verschil niet de sporthal Swanla eindelijk meer dan twee punten worden, weer eens vol. Het waren vooral Na een time-out van Pang kwam WADDINXVEEN - In de laatste thuiswedstrijd van Be Fair dit sei zoen kwam Zovoc uit Zoetermeer op bezoek. Zonder de geblesseer de Esther Klok en Marit de Heus, maar met Jacoline Hunink en Mi randa Demeijer, begon Be Fair aan de wedstrijd. Het beloofde een spannende strijd te worden tussen de nummers vier en vijf van de ranglijst (met slechts één punt ver schil). Be Fair speelde niet haar beste wedstrijd en kwam net op tijd op gang om de eerste set met 25-22 af te sluiten. In de tweede set moest Be Fair deze lijn doortrek ken, Zovoc speelde gevarieerd en met een sterk tweemans-blok op de middenpositie maakten zij het Jacqueline van den Berg en Lise- lotte de Gijt bijzonder moeilijk. Be Fair vocht voor wat het waard was, maar kon niet voorkomen dat de setwinst met 27-29 naar Zo voc ging. In de derde set bracht coach Van Maaren Miranda De meijer in het spel op de midden positie. Be Fair leek enigszins aan- voor heren van de bovenbouw van de NWS. Daan Vermeij zag een zeer goede wedstrijd be loond met een zilveren medaille. In totaal kwamen zes heren van het TOOS Turn Team in actie. Bas van Agten, Menno Versluis en Daan Vermeij beten het spits af in niveau Junior IC. Bas kwam uit op een dertiende plaats. Menno verbeterde zich J huizen Orion toch kampioen ziet wor- domineerden toen in den. Voor de laatste twee sets waarin we het betere thuiswedstrijd tegen Orion liep team waren. Door individuele fouten verloren we met 3-1. Zo- WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van Van Uden-De Gou we speelde een spannende wed strijd tegen het Bilthovense WADDINXVEEN - De door Hol land Shipping ondersteunde An tilopers hebben tijdens de Rot terdam Marathon goed gepresteerd. Ondanks het tegen vallende weer wist een aantal zelfs hun tijd van vorig jaar te verbeteren. Hieronder volgen de uitslagen: Wietse de Bruin: 03:30:43, Hans Blokland: 03:37:22, Jos van Leeu wen: 03:39:27; Bert vd Knaap: 03:44:45, Anja Dijkhuizen: 03:45:19, Jolanka Boon:03:58:47, Matt Kaptein: 03:59:34, Annerie de Gier: 04:30:33, Cees van Ype- ren: 04:33:34 en C. vd Weijde: 04:55:47. antwoordelijk. Be Fair heeft na negentien wedstrijden 76 punten behaald en de tien klinkende 4-0 overwinningen laten er geen twijfel over 1 wedstrijden voor het eind al de terechte kampioen zijn. Of Be Fair 2 zich volgend jaar in dezelfde samenstelling in de promotieklasse zal weten te handhaven, is een mooie uitda- Brandenburg. Als Yasemin Smit in ging voor dit team dat volgend de laatste minuut wat meer geluk seizoen weer een jaartje ouder is, zou hebben gehad, had maar ook weer over de lengte van Annemarie Diouf kan be schikken. Zaterdag 16 april zal in sportzaal de Groenswaard na de laatste met de 5-5 mochten beide ploegen thuiswedstrijd tegen Spanning wel tevreden zijn. Na het lang ver- (aanvang 16.30 uur) de huldi- wachte kampioenschap voor het ging van de kampioenen plaats vinden. Daarbij worden ook de inval sters Marion van Maaren, Jo- landa Claassen en Sandra v.d.Berg niet vergeten. Voor wie wil leren turnen, is er op Dinsdag 19 april een selectie- training voor meisjes geboren in de jaren 1997, 1998 en 1999. De tegen 7-toemooi, is afgelopen vrij- testtraining wordt gehouden in dag 8 april de tweede ronde ge- de eigen accommodatie van Jazz- speeld. Wesseling won met 6-4 van Aino/G.J.V., Drama deed zijn naam eer aan en leed een drama- 18, in de turnzaal. De test begint tische 0-5 nederlaag tegen X-2. De Out Laws vernederde Team X met 21-1 en Cafetaria Vork verl oor met 1-3 van S.P.M.. Later op de avond haalde Team X zijn tie en luistervaardigheid. Een gram door Drama met 8-6 rich- gym of tumpakje is verplicht. Op de test is iedereen welkom die interesse heeft in turnen. Wie Wesseling en moest de wedstrijd uitgekozen wordt, mag tot de zo- met zes man beëindigen nadat mervakantie op dinsdagmiddag Benny Groen het veld met kramp van 16.00 uur tot 17.45 uur ko- had verlaten, Alno/G.J.V. leed het men trainen. Wie het goed doet, kleinst mogelijke verlies (0-1) te- mag na de zomervakantie bij het gen de Rozenbottel en de Out Toos Turn Team komen. Het aan tal trainingen wordt dan lang zaam opgevoerd. Voor meer in formatie over de vereniging, kijk Out Laws met 9 uit 3 de ranglijst op www.tooswaddinxveen.nl. Voor aanmelden en eventuele vragen bel René Kleiweg, tel 0182 - 617719 of 0612878538. In de maand mei vindt het gros van alle Sportweekactiviteiten plaats. Maar ook in de komende weken staan evenementen op het met een gemiddelde leeftijd van programma van de 60e Spor- 35 jaar, verzorgen Cora Bos en tweek. Van dinsdag 12 tot en met aanvoerder Wilma de Jong de 16 april staat het tradionele Luna- spelverdeling, zoals voorheen in park weer op het Evenementen terrein bij 'De Sniep'. Op zaterdag 30 april vindt de Koninginnerit plaats van WADDINXVEEN - De voetbal lers van Be Fair toonden zich schotvaardig (6-0) tegen GSV in de eerste ronde van de strijd om de Rijn en Gouwe-beker. Het klassen-verschil drukten de Waddinxveners uit in zes doel- punten.van William Hoogeveen (3), Benjamin Gibbon (2) en Ed win Geluk. Moerkapelle versloeg Waddinxveen met 0-3 door doel punten van Jum Hoogma (2) en Gido Stuurman. Groeneweg verloor met 3-2 van Schoonho ven. Gisteravond werd de twee de ronde gespeeld waarna er bij Be Fair opnieuw werd geloot. Het programma is verder: dins dag 19 april: achtste finales, dins dag 26 april: kwartfinales, dins dag 3 mei: halve finales. Op zaterdag 14 mei wordt de finale gespeeld bij ARC in Alphen aan den Rijn. Afgelopen weekeinde werd in de Uden-de Gouwe zijn afgelopen zondagcompetitie alleen de wed- zondag in zwembad de Zijl in strijd Floreant-Delfia ingehaald. Leiden kampioen geworden bij De uitslag was 0-1 waardoor de de verenigingscompetitie. Delftse ploeg de leiding nam in In deze zwemcompetitie telt de de vierde klasse. Floreant kan in teamprestatie. Per seizoen zijn er de strijd om de degradatie nog vijf wedstrijden, waarin diverse -ft worden achterhaald door WSE, zwemnummers per leeftijdscate- dat een puntje achter staat. Pro- gorie worden gezwommen. Het gramma zaterdag 16 april: Sport- resultaat per nummer van de lust-Be Fair, Moerkapelle-WOR, beste twee zwemmers telt mee zondag 17 april: FC Zoetermeer- voor de uitslag van de wedstrijd WSE, Groeneweg-XerxesDZB, Waddinxveen-Ammerstol (wed strijd van de week). als we daarna meer wedstrijden de meegereisde supporters uit verloren werden doordat het Doetinchem, die de boventoon in het koppie niet goed voerden. Later voegden zich ook zat", sprak Pang, de vrouwen van Rijnmond, die die ondanks het met 3-1 hadden gewonnen, zich - verlies in Zeven- onder de toeschouwers. Het pu- f 1 ZA-:u:.LX..: GOUDA/WADDINXVEEN - De KNVB organiseert in samenwer king met een aantal verenigin gen een 4 tegen 4 voetbaltoer nooi voor spelers en speelsters in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. Verenigingen, die met teams aan dit toernooi op vrijdag 20 mei bij Be Fair in Waddinxveen willen deelnemen, kunnen tot uiterlijk 20 mei teams opgeven bij de KNVB district West II in Rotterdam. De finale in het dis trict West II heeft op zaterdag 4 juni plaats op het terrein van Westlandia in Naaldwijk. Het beste team gaat op 18 juni naar de landelijke finale in Utrecht. gelenstein, Marcella Bos, Rita Slob, Cocky Smits, Anneke Marek Joke Maassen, Petra Catsburg en Heidi Vis hebben zij keuze genoeg om de tegenstan der te verrassen. Het is vooral de jarenlange erva ring en de uitgekiende serveer- en passkracht die Be Fair 2 een moeilijk te kloppen tegenstander maken. Toch zijn de wedstrijden van de Waddinxveensen verre van saai. Zo brengen de slag kracht van Marlies van Ringe- lenstein en de reddingen van Anneke Marck regelmatig de handen op elkaar bij het trouwe publiek. Ook in de training en coaching weten de dames zich omringt met een schat aan ervaring. De trainingen worden verzorgd door Dick van Diermen, terwijl Gerard Lupgens zijn stand-in is. Voor de coaching zijn Antoinette Wijker en Dory v.d.Meent ver- (foto: Liesbeth van der Vis) 18 een voorsprong van drie pun ten. Daarna werd het 22-20 door Roos van de Hoeven waarna Fanny Lafeber de laatste punten bijeen sloeg: 25-21. Opstelling Nesselande: Flore Gravesteijn, Michelle Bijl, Kim berley Hogervorst, Anke Boere- fijn, Fanny Lafeber, Olga van Zaanen, Els Vindevoghel, Bianca van der Helm, Roos van de Hoe ven, Karin Vermeulen, Eva Mal- schaert, Krystel Termorshuizen en Monique Bijl. Be Fair 2 met v.l.n.r. Marion van Maaren, Wilma de Jong, Petra Catsburg, Rita Slob, Joke Maassen, Cora Bos, Marcella Bos, Anneke Marck, Marlies van Ringelenstein en Dory v.d.Meent (coach). Op bestaan dat zij drie (JcICM-De GOUWC de laatste periode was het Wouter Steller die twee belangrijke goals wist te scoren, waardoor zijn ploeg in de slotfase naar een be slissende 5-7 voorsprong kon uit lopen. Wiekslag wist ook zijn laat ste strafworp te benutten, maar kwam niet verder dan een 6-7 ne derlaag. Met dit resultaat blijven de heren ongeslagen kampioen en kunnen zij zich opmaken voor de laatste lastige uitwedstrijd tegen Sassenheim van aanstaande zater dag. Het tweede damesteam van Van Uden-De Gouwe had geen kind aan Brandenburg 2. Uit de periodestanden van respectieve lijk 0-5, 0-3, 0-3 en 14 blijkt wel dat over de hele wedstrijd gelijk matig werd gescoord. Met soms leuke combinaties, maar zeker ook op de break, werd uiteindelijk de 1-15 winst gepakt. goed ten opzichte van zijn 21e plaats een week geleden op Texel, hij werd nu zeventiende. Daan turnde een zeer sterke wedstrijd en was alleen zelf nog verbaasd dat hij naar het podi um geroepen werd om het zilver in ontvangst te nemen. Richard Nobel en Anton Stoter turnden in niveau Senior C. Ri chard behaalde de vijftiende plaats, Anton werd twaalfde. Tenslotte turnde Wouter de Graaff op zondag in niveau Juni or 1B. Hij moest genoegen ne men met het zilver. Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN - De 3-1 over winning van de volleybalsters van GTI Nesselande op koploper Doe Stap Orion kwam als mos terd na de maaltijd, maar werd niettemin aan Zevenhuizense kant met vreugde begroet. Het betekende een revanche voor de dramatische 3-1 nederlaag, die een week eerder tegen het laag geklasseerde Inter Rijswijk werd geleden. De strijd om het kam pioenschap was daarmee voor Nesselande gestreden. In de laat ste wedstrijd komende week zal duidelijk worden welke club kampioen wordt in de eerste di visie, Orion of Rijnmond. Nesse lande kan dan de ploeg uit Doe tinchem een handje helpen door het sterke Rijnmond te verslaan. De overwinning van de vrou wen van Nesselande op Orion was verrassend, maar zeker niet WADDINXVEEN - Het Spor- tweekcomité organiseert in sa menwerking met de Hengel- sportvereniging Waddinxveen op zaterdag 28 mei het Hengelkam- pioenschap voor teams en indivi duele deelnemers. Er wordt ge- lefoon (0182-617119) of per e-mail vist in het Gouwekanaal, (rreichard@zonnet.nl) onder op- alsmede in de Gouwe aan de gaaf van de naam van het team en van de teamleden of de naam van de individuele deelnemer. Het inschrijfgeld direct na in- Inschrijven buiten teamverband schrijving overmaken op giro is uiteraard ook mogelijk. Het in- 49612 t.n.v. M. Reichard. uit 2, nog zonder puntenverlies WADDINXVEEN - Be Fair da- zijn. X-2 en de Rozenbottel volgen mes 2 sleepte op zaterdag 2 april, met 3 uit 2 en Cafetaria Vork en Team X beiden met 3 uit 3. Al no/G.J.V. en Drama hebben nog pioenschap van de le klasse B geen punten uit respectievelijk 2 binnen. Door een misstap van de en 3 wedstrijden behaald. concurrent konden de dames De volgende wedstrijden worden drie wedstrijden voor het einde vrijdagavond 22 april gespeeld de kroon al op hun werk zetten, op het terrein van de v.v. WSE. De champagne werd ontkurkt Aanvang 19.00 uur. Daarna zijn er en Be Fair Volleybal en de dames nog wedstrijden op 6 mei, 27 mei vierden het kampioenschap en en 3 juni. het feit dat zij volgend jaar op nieuw met twee teams in de pro motieklasse vertegenwoordigd zijn. In het veteranen damesteam, ten (14-19) uit. Met de regelmatig scorende Els Vindevoghel kwam Nesselande weer dichterbij (19- 21), maar verloor toch deze set met 20-25. Tegen de derde set wordt in Ze venhuizen vaak opgezien. Ook dit keer keek Nesselande lange tijd tegen een achterstand gan. Niet doordat Orion geweldig speelde, maar wel degelijk. Hal verwege de set had de ploeg van Martinovic een voorsprong van 10-16 door onder meer een bij drage van Claudia van Thiel, die met Mijke Kosters in de eredivi sie hebben gespeeld. Na een ti- me-out op 15-20 werd inhaalrace ingezet door fraaie scores van Fanny Lafeber en Bianca van der Helm. Na 23-23 pakte Nesselan de de setwinst doordat Olga van Zaanen de servicebal midden in de verdediging van Orion deed neerploffen: 25-23. voor Wuquiang Pang, die vorige De volleybalvrouwen van Nesselande weerden zich in de laatste thuiswedstrijd uitstekend. Met 3-1 werd koploper Orion versla- In de vierde set had Orion tot 18- zomer de Gouwenaar Wim gen. Boegheim opvolgde als trai- ner/coach. In de uitwedstrijd te gen Orion in Doetinchem had de Chinese coach al geconsta- teerd dat Nesse- lande niet voor l Orion behoefde onder te doen. „We Si’-V WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 WOENSDAG 13 APRIL 2005 v ft, «mum*. k&s

Weekblad voor Waddinxveen | 2005 | | pagina 23